Socialinė politika, Ekonominė politika

Nacionalinis susivienijimas apie kainų kilimą: „Energetikos rinkos liberalizavimo žalos klausimą reikia kelti ES mastu“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. spalio 9 d. 19:12

11     

    

Nacionalinis susivienijimas apie kainų kilimą: „Energetikos rinkos liberalizavimo žalos klausimą reikia kelti ES mastu“

Liberalizuojant elektros energijos tiekimą, kuris skatina kainų didėjimą, sąmoningai vengta viešų diskusijų svarbiausiais klausimais ir nebuvo ieškoma visuomenės interesus tenkinančių sprendimų, nes jie prieštarauja rinkos liberalizavimu suinteresuotų siaurų grupių interesams. Taip teigia politinė partija Nacionalinis susivienijimas šiandien išplatintame pareiškime dėl kylančių energijos kainų.

„Pagrįstai teigiama, kad elektros ir dujų kainų kilimas yra globalus reiškinys, nulemtas daugelio priežasčių, o elektros kaina kilo visoje „Nord Pool“ elektros biržoje, kur Lietuva perka didžiąją dalį savo sunaudojamos elektros. Tačiau akivaizdu, kad Lietuva iš anksto galėjo ir turėjo ruoštis galimo globalaus kainų kilimo poveikiui sumažinti, efektyvinti energetikos sektoriaus darbą, įmonių valdymą ir kitus procesus tiek savivaldos, daug kur neperėjusios prie biokuro, tiek valstybės lygmenyje. Todėl būtina įvardyti ir taisyti Lietuvos energetikos sektoriuje padarytas klaidas, o ne apgaudinėti žmones, paskirstant šildymo kainas per visus metų mėnesius. Pagaliau būtina pripažinti ir tai, kad geopolitiniai sprendimai ir šalių santykiai regione turi įtakos ir elektros kainoms rinkoje. Šiuo pareiškimu ypač norime atkreipti dėmesį į sistemingai nutylimą problemą – ideologiškai motyvuotą ir šalies piliečių interesams prieštaraujantį elektros energijos rinkos liberalizavimą“,  – pareiškimą komentavo prof. Vytautas Radžvilas.

Nacionalinis susivienijimas pažymi, kad valstybės vykdomą privačių siaurų grupių interesų protegavimą ir šių interesų įtaką energetinių resursų kainų šuoliui akivaizdžiai atskleidžia premjerės I. Šimonytės svarstymas, jog siekiant suvaldyti sparčiai didėjančias elektros energijos kainas elektros tiekimo rinkos liberalizavimas gali būti atidėtas. Toks siūlymas vienareikšmiškai rodo, kad elektros energijos tiekimo liberalizavimas netarnauja visuomenės interesams, o jį vykdantys Lietuvos politikai negina visuomenės interesų ir nekelia šio klausimo Europos Sąjungoje, priėmusioje direktyvą liberalizuoti elektros energijos tiekimą.

„Lietuvos Respublikos Prezidentas turi kelti principinį klausimą, kodėl valdžios institucijos nesiėmė būtinų priemonių padėčiai keisti ir neieškojo galimybių sparčiai augančioms šilumos ir elektros energijos kainoms mažinti. Tuo tarpu Seimo Aplinkos komitetas bei Ekonomikos komitetas turi atlikti visapusišką, sąžiningą ir profesionalią gyventojų aprūpinimo elektros energija ir dujomis analizę ir jos pagrindu priimti Lietuvos piliečių interesus labiausiai tenkinančius sprendimus“, – teigiama Nacionalinio susivienijimo išplatintame pareiškime.

Politinė partija taip pat ragina Generalinę prokuratūrą ištirti galimos korupcijos ir piktnaudžiavimo atvejus Lietuvos energetikos ir šilumos ūkio sektoriuose, o įrodžius korupcinius nusikaltimus, kaltininkams taikyti įstatymo numatytą reikalavimą atlyginti valstybei bei jos piliečiams padarytą žalą.

Taip pat siūloma, kad Vilniaus miesto savivaldybė turėtų grąžinti Vilniaus šilumos tinklams apie 5 mln. eurų dividendų, kuriuos pastaroji įmonė išmokėjo savivaldybei iš gauto pelno. Šias lėšas siūloma skirti šilumos kainoms mažinti ir būtinoms investicijoms šilumos tiekimo vamzdynams atnaujinti, kartu šalinant nevykusios Vilniaus šilumos sektoriaus nuomos buvusiai „Rubikon“ grupei ir su ja susijusioms įmonėms pasekmes.

„Būtina reikalauti valdžią atsisakyti planų įgyvendinti svarstomą ideologinio aklumo sukeltų problemų sprendimą, kai nenorint mažinti kitų valstybės išlaidų, kad atsirastų lėšų kainų augimo kompensavimui mažas pajamas gaunantiems vartotojams, dalis mokėjimų už elektros energiją, dujas ir šilumą būtų nukelta ateičiai“, – dėstoma pareiškime, pabrėžiant, kad ir taip išaugusi valstybės skola neturi būti neatsakingai didinama.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Diskriminantas.       2021-10-10 20:52

  Kitaip neįmanoma - visi naudosime tą pačią, vienodą elektrą iš bendro katilo(bendrų el. tinklų), bent miestelio, kaimelio ar miesto kvartalų gyventojai - tai tikrai, o visi mokės įvairiais tarifais. Taip dabar “pasirinkti”  verčiami žmonės. Kas čia per velniava? Ar čia ne diskriminacija, ne prievartavimas??? Kur dingo tie “diskriminuoti ir išprievartauti” antivakseriai - pats laikas persimesti į kovą prieš naują ir akivaizdžią diskriminaciją mokant už elektronus. Beje, elektronų srautas yra fizikinis reiškinys, o tie “elektros tiekėjai” tikrai čia ne prie ko. Daugelis iš jų tikriausiai nei elektrinių nestatė, nei el. tinklų netiesė. Bet tik prie lovio pirmutiniai…

Dzeikas       2021-10-10 17:13

Prasalaiciui:
Taip Vengrija perka is Rusijos dujas pigiau. O uztai kelia kipiza Uzkarpateje kur gyvena nemazai vengru. Vienu metu tiek isijaute,kad Ukraina jau eme telkt karines pajegas ten.
Siulai Lietuvai biski paprostituoti ir dujos atpigs?
Jau kaip Smetona lindo Stalinui i ten kur nesueina, o visvien nudobe, net Niujorke surade, nors Antanukas stengesi buti toks patogus, niekur nesikiso tik pinigus is Lietyvos aukso fondo saugotus JAV tyse dukros mokslams. Visvien enkavedistai nudobe.
Siulai pakartoti?

ah.ą       2021-10-10 13:42

tegul Bidinas su Merkel duoda pigiai šilumos ir dujų - žiema ant nosies, ir dar eurų ant šilumos ir dujų, nes bus šakės

Trisdešimt       2021-10-10 11:02

Trisdešimt vienerius metus renkami į seimą tie patys sąrašiniai persidažę komunistai. Žiniasklaida nupirkta to pačio klano. 50% į rinkimus neateina, o kitiems 50% su atmintimi ir savigarba visai prastai!

Prašalietis       2021-10-10 8:47

Lansberginio durnių laive prie valdžios ėdžių pakliuvę “patriotiniai, transatlantiniai, provakarietiškai besicivilizuojantys… ir t.t.” puskvailiai ir idiotai save pavadinę “nacionalistais, liberalais, konservatoriais, socialdemokratais, krikščioniais ir t.t.” lansbrginio durnių laivo keleiviams perka “vakarietiškai pakvėpintas” tas pačias rusiškas dujas ir “nukenksmintą” baltarusišką elektrą pasaulinių spekuliantų biržose kelis kartus permokėdami. Kai tuo tarpu kokia Vengrija, kuriai iš teisų rūpi vengrai ir jų ateitis ar Vokietija ... perka rusiškas dujas pagal sutartį tiesiogiai iš Gaspromo mokėdami už jas kelis kartus pigiau nei išsivaikščiojančių, skurde ir ligose “kaifuojančių turtuolių” šalis, kaip Lietuva…

amam       2021-10-10 7:20

..ir kantrus gi dabartes muzikas lt teritorijos,oi kantrus.9 odas lupk,ojam ne motais.Nes jis IDIJOOTAS.

Trumpai       2021-10-10 0:41

Tiesos ir popso kokteilis.

Kyla dujų kainos,       2021-10-9 21:20

o žmonėms ruošiasi uždrausti šildytis kietu kuru,kuriuo šildėsi žmonės šimtus metų.

Europos žydų sąjungą       2021-10-9 20:25

Viskas žmogaus labui, žmogaus gerovei.
Viskas gojų labui, gojų gerovei.  smile

A...taigi Briuselis liepė        2021-10-9 19:58

Čia jau jokia sąviveikla negalima. Tik VYKDYT.

ah.ą       2021-10-9 19:30

nuo durnumo ir godumo vaistų nėra.


Rekomenduojame

Ignas Vėgėlė. Patyčios Lietuvoje

Informacinis karas. Aurimas Navys

Regionų politika? Audris Narbutas

Robertas Grigas. Apie liūdnus panašumus

Latvijoje atviros tikintiesiems lieka tik tradicinės Mišios

Prancūzijoje moksleivis šaukė „Allahu Akbar“ prisimenant islamisto nužudytą mokytoją, tėvas grasino padegti mokyklą

Skiepijimo strategija nukrypo ne į motyvavimą, o į grasinimą – Prezidentūra

Niujorko teisėjas uždraudė tėvui lankyti savo dukrą, kol šis nebus pasiskiepijęs nuo Covid

Nuo bačkos. Vytautas Landsbergis: Atsisakantys vakcinuotis žmonės turėtų mokėti „karstelio mokestį“

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Konfliktas Europos Parlamente: išklausykite EK pirmininkės ir Lenkijos premjero kalbas

Lenkijos premjeras M. Moravieckis Europos parlamente: Europos Sąjunga nėra valstybė. Valstybės yra Europos suverenai, kurie nustato ES kompetencijas

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas kuria medijų korporaciją

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.