Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Teisėkūros iniciatyvos, Referendumai, Partijos, Šeimos politika

Nacionalinio susivienijimo pareiškimas dėl referendumo būtinybės šeimos sampratos klausimais

Tiesos.lt siūlo   2021 m. gegužės 25 d. 14:06

11     

    

Nacionalinio susivienijimo pareiškimas dėl referendumo būtinybės šeimos sampratos klausimais

Vos užregistruotas valdančiųjų, Seimui šiandien numatytas pateikti vienalytės partnerystės įteisinimo projektas. Įvairiausios apklausos parodė, kad esminiam šio projekto siūlymui partnerystės prilyginimui šeimai – nepritaria daugiau nei 70 procentų Lietuvos piliečių. Jis prieštarauja vyraujančioms visuomenės normoms ir prigimtiniam šeimos supratimui, laikytam savaime suprantamu visą Vakarų civilizacijos istoriją.

Esame tikri, kad tokie klausimai kaip šeimos samprata gali būti sprendžiami tik visos tautos apsisprendimu – referendumu. Nuosekliai laikydamiesi šios nuostatos visada kvietėme ir dabar kviečiame partnerystės ar bet kaip kitaip keliamą šeimos sampratos klausimą spręsti tik visuotiniu tautos referendumu. Normaliu atveju tokie klausimai apskritai neturėtų kilti ir būti svarstomi, tačiau dėl dešimtmečius trunkančios ideologinės indoktrinacijos žiniasklaidoje, populiariojoje kultūroje ir švietimo sistemoje, šiandien Lietuvos piliečiai priversti pasisakyti šiuo klausimu.

Pasisakydami už referendumą dėl bet kokių bandymų partnerystės ar kita forma keisti šeimos sampratą Lietuvos teisės aktuose, kartu pabrėžiame, kad šiuo metu politikų kalbos apie referendumus yra ankstyvos ir net galimai klaidinančios. Taip yra bent dėl kelių priežasčių.

Pirma, Referendumo įstatymo galiojimas yra sustabdytas ir šiuo metu neįmanoma juo remiantis organizuoti referendumo.  Konstitucinis Teismas 2019-02-15 savo nutarime Nr. KT8-N2/2019 konstatavo, jog naujos redakcijos Referendumo įstatymas (išdėstytas Referendumo įstatymo Nr. IX-929 pakeitimo įstatymu), nebuvo priimtas kaip konstitucinis įstatymas, kaip to reikalauja Konstitucinių įstatymų sąrašo konstitucinis įstatymas. Seimas buvo pavedęs Teisingumo ministerijai paruošti naują Referendumo konstitucinio įstatymo projektą, tačiau tai iki šiol nėra padaryta. Įstatymų leidėjas privalo kuo greičiau panaikinti šį teisinį vakuumą ir priimti konstitucinį Referendumo įstatymą, kad būtų užtikrinta Konstitucijoje numatyta piliečių referendumo teisė, kad vėliau niekas negalėtų kelti klausimų dėl rengiamo referendumo teisėtumo.

Antra, būtina pirmiausiai mėginti inicijuoti referendumą Seimo narių siūlymu ir tik jeigu nepavyktų to padaryti, inicijuoti referendumą renkant 300 000 piliečių parašų. Jeigu Seimo nariai blokuos tautos teisę pasisakyti referendume ir jį turės inicijuoti pati tauta, prie parašų rinkimo turi prisidėti visos partijos, deklaruojančios paramą prigimtinei šeimai. Nesuvokiama ir neteisingai, kad visuomenė turėtų pamatinės konstitucinės vertybės – šeimos – išsaugojimo klausimą spręsti pati, be jos vertybes atstovauti ir ginti turinčių ir pretenduojančių partijų aktyvaus įsitraukimo ir organizacinio darbo. Politikai ir partijos negali tik vaizduoti rūpesčio šeima savo deklaracijomis, atsisakydami prisiimti atsakomybę už esminių klausimų visuomenėje sprendimą.

Trečia, referendumas yra kraštutinė priemonė tautai gintis nuo jos bendrajam gėriui ir nacionaliniams interesams prieštaraujančių valdžios sprendimų. Partnerystę įteisinančios pataisos yra pateiktos Seime ir visų prigimtinę šeimą palaikančių Seimo narių pareiga yra pirmiausiai patiems balsuojant „prieš“ sustabdyti šio ydingo projekto priėmimą jau pateikimo stadijoje. Taip ne tik būtų išvengta sunkaus ir brangaus referendumų iniciavimo proceso, bet ir visuomenė pagaliau aiškiai sužinotų visų Seimo narių tikrąsias nuostatas šeimos klausimu. Siektina, kad tautai ir valstybei kenksmingo partnerystės instituto priėmimo būtų išvengta paprasčiausiu būdu – balsavimu Seime. 

Jeigu Seimo valdantieji ignoruos tautos nuostatas ir moralės normas, referendumas taps būtinybe. Nacionalinis susivienijimas pabrėžia, kad tokiu atveju referendumas yra aukščiau visų galimų partinių skirtumų. Esame pasiruošę bendradarbiauti su visomis neantivalstybinėmis jėgomis, jeigu prireiktų inicijuoti referendumą piliečių parašais. Trumparegiška partijų tarpusavio konkurencija, galinti pakenkti prigimtinės šeimos sampratos išsaugojimui, būtų neatleistina klaida.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Valios stinga        2021-05-25 23:09

ne piliečiams. Pvz., dėl paso nelietuviškoms pavardėms piliečiai nuo ankstaus ryto iki tamsos rinko parašus. Surinko. Bet…
Valios pristigo Seimo „vyrai”. Visų pirma - Kubiliaus ekskonservatoriai. Po 2K duetu ištarto ir vis kartoto burtažodžio „QWX” jie vieną kartą pabudę niekaip nebesuprato, nei kelinti metai, nei ar jie dar komjaunuoliai, ar nebe, o jei nebe - tai kas jie… Nuo tada klejoja kaip akli elgetos. 
O moteriausybė apskritai ne tuo tikslu Seiman atėjo…

Citata       2021-05-25 23:02

Ieškantiems kito kelio -
Citata: „Kas sulaiko gyvulius, puikiausiai tinka ir žmonėms stabdyti”
(Vitalijus Michalovskis)

Žemyna       2021-05-25 22:58

Ar tironiškumu bei diktatoriškumu spėję pagarsėti pseudoliberalai gal ir kalbotyros, kalbos istorijos bei teorijos, leksikologijos ir leksikografijos, terminologijos, antropologijos ir pan. sritis jau „kuruoja?
Kiekviena sąvoka turi savo imties turinį, jos ribas tiek į gylį, tiek į plotį. Ji taps nebe sąvoka, jei ją pagal valdžią užgrobusį tironą interpretuosime, jei jis suteiks sąvokoms ribas pagal savo įnorį, išsilavinimo, išprusimo, intelekto lygį.
Gal pseudoliberalai jau gali žmonijai paaiškinti savo supratimą, kas yra Žemė, oras, Dangus, planetos; kas yra kraujas, ir kas – vanduo; kas žvėris ir kas žmogus, ir t.t.? Šeimos, genties, kraujo ryšio sąvokos ne žmogaus sugalvotos, jos DUOTOS. Ir ne Žemės dulkėms Kūrėją taisyti.
Jei mes negalime po vieną Seimo narius atšaukti, tai gal galime VISĄ Seimą atšaukti? Uždrausti peržengti Seimo slenkstį? Oriai tai padaryti. Nes šios sudėties Seimas, atrodo, supainiojo Seimą su naktinio klubo žaidimais

Referend Ū mas       2021-05-25 18:22

Bausti negalima pasigailėti.
Toleruoti negalima atmesti.
Žmogaus teises ignoruoti negalima atmesti nuodėmingą laisvę.

Tikrai,       2021-05-25 17:41

jei referendumą organizuos seimas, tai jo formuluotės bus tokios, kad kai kurie žmonės net nesupras, už ką balsuoja. Juk meistrai… Nebent tokiu atveju piliečiai išsireikalautų, kad būtų pateiktos ir JŲ formuluotės. Bet tai sudėtinga.

stasys       2021-05-25 17:39

Viešas klausimas referendumo šalininkams 2021-05-25 16:11, konstitucinė teisė negali būti matuojama logika . Jei konkreti politinė jėga gali surinkti būtinus parašus referendumui ..pats klausimas ir jo logika lieka antraeiliu dalykų .Negalima apriboti pilietines teises tik pasakius jog tai naudinga valstybės priešams .Silpna valdžia neturinti visuomenėje palaikymo yra didesnis blogis nei tie grasinantis už valstybės sienų . Ar tokie yra valdantys ? nereikia spėlioti elgesys viską pasakys .

Viešas klausimas referendumo šalininkams       2021-05-25 16:11

Nuo kada šūdų teplionė* sprendžiama referendumais?
Kažkas komentaruose taikliai padtebėjo, kad po galimu referendumu, galimai jau pakasta dvėseliena.
Referendumais sprendžiami rimti klausimai, o čia viskas tik dėl visuomenės skaldymo ir valstybės sunaikinimo. Todėl į šitą dirbtiną „problemą“ būtina žiūrėti visai iš kitų pozicijų ir priimti atatinkamą vertinimą...
.
Jokio referend-Ū-mo, taip galime tautos ir valstybės priešams suteikti tam tikrų pranašumų. Juk naudojamos tam tikros ‘suktos’ technologijos…, negi manote kad taip viskas švelniai išsispręstų gražiu demokratišku ir nekaltu referendumėliu.
Atsikvošėkite.

stasys       2021-05-25 15:51

Dėl referendumo įstatymo tikrai nustebinote .. Kas tie kuriems neužteko valios
pabaigti darbą iki galo ?  Jei negalioja naujos referendumo įstatymo nuostatos tada pasilieka senos galioti .A tep , noriu priminti jei rinksime parašus referendumui nesugalvokite naudoti Orlausko patirtį !! Aš čia rimtai . Neverta valstybės problemas paversti anekdotų išviete , tai nesolidu ir kenkia bendrai visuomenės moralei .. Prisiminkite kaip bolševikai visus ‘suvienodino’ ? Pavertė kiaulėmis kurioms rūpi tik ėsti ir nesvarbu ką .

abejoju       2021-05-25 15:36

Būtų puiku, kad seimo dauguma balsuotų prieš, bet ar užteks ten sveiko proto, vis tik labai daug seimūnų šiandien balsavo antivalstybiškai.

NaSu       2021-05-25 15:19

reiktų talentingo lyderio. Ano.

Kis       2021-05-25 15:18

kiek galima rasyti ,kad referundumas butinas.Kas ji konkreciai organizuos?

Rekomenduojame

Pasaulinio atgarsio susilaukusi byla Suomijoje: krikščionys persekiojami dėl tikėjimo

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.