Demokratija ir valdymas, Partijos

Nacionalinio susivienijimo pareiškimas „Dėl būtinybės krizės sąlygomis vadovautis konstitucine valdžios ir demokratinio valdymo samprata“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. kovo 22 d. 13:42

11     

    

Nacionalinio susivienijimo pareiškimas „Dėl būtinybės krizės sąlygomis vadovautis konstitucine valdžios ir demokratinio valdymo samprata“

DĖL BŪTINYBĖS KRIZĖS SĄLYGOMIS VADOVAUTIS KONSTITUCINE VALDŽIOS IR DEMOKRATINIO VALDYMO SAMPRATA
Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai

Lietuvos Respublikos Seimo frakcijoms


NACIONALINIO SUSIVIENIJIMO PAREIŠKIMAS

Lietuvos visuomenei vis didesnį nerimą kelia kai kurių Lietuvos politikų raginimai koronaviruso epidemijos metu šalyje įvesti nepaprastąją padėtį.

Šių raginimų tęsiniu reikia laikyti siūlymą krizės valdymą perduoti profesionaliam kariškiui kartu išsakant nuostatą, kad Premjero ir ministerijų vaidmuo šiuo metu tėra prievolė tiesiog vykdyti visus Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nurodymus, o ne svarstyti ir imituoti veikimą. Šie teiginiai iš esmės – tai kaltinimas Lietuvos Respublikos Vyriausybei neveiklumu ir nesugebėjimu tinkamai spręsti epidemijos keliamų problemų ir turi būti suprasti kaip reikalavimas perduoti Vyriausybės įgaliojimus institucijai, atsakingai už ekstremalių situacijų ar krizės valdymą. Šalies Vyriausybė nebegalėtų visa apimtimi vykdyti savo funkcijų ir faktiškai taptų tik virš piliečių  iškeltos demokratiškai nerinktos ir niekaip jiems neatstovaujančios institucijos priimamų sprendimų ir jos duodamų nurodymų stebėtoja bei pasyvi vykdytoja.

„Nacionalinis susivienijimas“ pažymi, kad įvedus nepaprastąją padėtį ir suteikus ypatingus įgaliojimus institucijai, atsakingai už ekstremalių situacijų ar krizės valdymą, būtų radikaliai apribotos LR piliečių konstitucinės laisvės ir teisės: pirmiausia, apribota teisė asmenims vienytis į politines partijas bei politines ir visuomenines organizacijas ar asociacijas, taip suvaržant šiuo krizės laikotarpiu būtinas piliečių savitarpio pagalbos iniciatyvas, įskaitant žmonių savanorystę.

Nepaprastosios padėties atveju būtų suvaržytas žmonių privatus gyvenimas, įtvirtinta nevaržoma piliečių dokumentų apžiūra, pašto siuntų paėmimai, be teismo sprendimo vykdoma susirašinėjimo, pokalbių telefonu ir kitokia slapta kontrolė, suteikta teisė  pareigūnams bet kuriuo paros laiku įeiti į asmens būstą be jo sutikimo, uždrausta asmenims ieškoti, gauti, skleisti informaciją apie ekstremalią situaciją ar krizę arba valstybės institucijų ir pareigūnų, komendantūrų veiksmus be atitinkamų valstybės institucijų vadovų sutikimo ar leidimo, kartu būtų ribojama žmogaus teisė turėti savo įsitikinimus, skleisti ir gauti informaciją, o tai reiškia cenzūros valstybėje įvedimą tiesiogine prasme. Galiausiai būtų įvedama komendanto valanda.  Šie žmonių laisvių suvaržymai pagal Lietuvos Respublikos Nepaprastosios padėties įstatymo 5 str.1 dalį  gali tęstis net iki 6 mėnesių. Turint omenyje šiemet vyksiančius Seimo rinkimus, tai reikštų, kad piliečiai nebegalėtų dalyvauti laisvuose ir demokratiškuose savo valdžios rinkimuose.

„Nacionalinio susivienijimo“  nuomone, tai būtų neproporcingi ir esamomis aplinkybėmis nepateisinamai žmonių teisių ir laisvių apribojimai, nukrypstant nuo demokratinio valdymo principų. Tokiems siūlymams ir iniciatyvoms įgyvendinti nėra nei objektyvaus teisinio pagrindo, nei faktinių sąlygų nulemtos būtinybės, nes Lietuvos Respublikos Nepaprastosios padėties įstatymas (3 str.) nustato, kad Nepaprastoji padėtis gali būti įvedama, kai dėl valstybėje susidariusios ekstremalios situacijos ar krizės kyla grėsmė Lietuvos Respublikos konstitucinei santvarkai ar visuomenės rimčiai ir šios grėsmės neįmanoma kitaip pašalinti nepanaudojus nepaprastųjų priemonių. Akivaizdu, jog šalyje kai kurių politikų viešai eskaluojamos grėsmės konstitucinei santvarkai ar visuomenės rimčiai nėra.

Šiuose nepagrįstuose ir iš esmės neteisėtuose siūlymuose galima įžvelgti siekį įvykdyti antikonstitucinį valdžios įgaliojimų perėmimą atveriant galimybę tokius siūlymus teikiančioms politinėms jėgoms nedemokratiniu ir neteisėtu keliu perimti šalies valdymą.

Esame įsitikinę, kad tokius veiksmus privalo principingai įvertinti ir griežtai užkardyti Lietuvos Respublikos Prezidentas ir Seimas – jie turi būti vertinami kaip neatsakingi politiniai žaidimai ir provokacijos, griaunančios šalies konstitucinės valdžios ir demokratinio valdymo pamatus. Net ir krizės sąlygomis į juos negali būti kėsinamasi – Lietuva privalo išlikti demokratinė ir teisinė valstybė.

Išrinktoji Nacionalinio susivienijimo valdyba

Išrinktosios valdybos vardu pasirašo
Arnas Simutis

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-03-24 18:39

Citata: “.... kyla grėsmė Lietuvos Respublikos konstitucinei santvarkai….”.
PUSDURNIAMS, kitaip tariant įsiutusiems antikonstitucininkams iš NS ir asmeniškai prof. V.Radžvilui pranešu, kad Lietuvoje NĖRA jokios konstitucinės santvarkos, visų 7 Seimų sudėtys antikonstitucinės, Lietuva yra okupuota, Lietuvą valdo kompartijos ir kgb kolaborantai, Lietuvos šiukšlės.  Deja tas NS to nenori matyti ir vykdo kolaborantų FUNKCIJAS. Nyk niekšeli iš arenos, bus naudingiau. Ezopinių kalbų esame prisiklause ir iš TS ir valstiečių ir kitų kompartijos kgb struktūrų.

stasys        2020-03-23 8:35

Jaunimas aiškiai politikuoja , techniškai Lietuvoje nėra priežasčių net KARANTINUI pastelbti .. Vienas žmogus miręs 140 apsikrėtusiu . Gal jaunimas norėtu pasiūlyti prisijungti prie Lukašenkos realybės matymo .. stiklinaitė degtinės iš ryto (profilaktikai)  ir visi į darbus ? be abejo ne . Kalba eina apie griežtas priemones epidemijai suvaldyti ..kurios kažkodėl galvos nekvaršina „demokratams“ toje pačioje Italijoje ..turint tokį  mirčių kiekį . Kita savaite žiūrėk bus ribojamas žmonių judėjimas ir teisės piliečiu Ispanijoje o poreikius tenkinti bus galima tik turint atitinkama spec. leidimą iš sveikatos įstaigos apie būtinybę . Gal autorius gąsdiną  spec. tarnybos su savo pasiklausymo leidimais ? o gal tas faktas jog intensyviai ir toliau yra sekami socialiniai tinklai kad nebūtu skleidžiama dezinformacija ir melagingos žinios ? Tai kur tu priemonių , kurios taip gąsdina Sinica , gausoje padėti kablelį ir pasakyti ..toliau KAIP DIEVAS DUOS !!  Kiekvienas už save ?? Čiušas nesubrendėliu , patikėsiu to jaunimėlio nuoširdumu kai pamatysiu jį balkone giedant valstybinį himną apsuptą kitu šimtu piliečiu . Ne priemonės nužudo demokratija o nesugebėjimas suprasti kada kokios priemonės reikalingos suvaldyti situacija . Techniškai diduma čia rašančiu neturėtu nusiminti ..juk Lietuvoje ir toliau valdo ‘chunta‘ ..taip kad sveikinu šioks toks šviežio oro gurkšnis jums į CORONO viruso gerklas jau galėtu pūstelėti . Kaip pašauksi taip ir atsilieps .. Žiūriu į R.Karbauskio auklėtiniu pastangas suvaldyti krize ir liūdžiu ..“vakar nusileido lėktuvas su 5000 reagentu (dviem dienom ). Iš Belgijos matyt po blatu !! ..kada sekanti ?  ar tikrai šia savaite ?  man tik buteliuku parūpinkite ir formulę... aš Jums po senove parodysiu kaip tai buvo daroma .. namu sąlygomis .!! Daug sunkiau iš tu galvelių išmušti globalizmo paliktas uodegas ir juos pripratinti reikalus tvarkyti ūkiškai ..po senove ...mintis ir darbas per išties rankos ilgį .

???       2020-03-23 0:17

Negi taip sudėtinga susigaudyti realioje aplinkoje.

Vardas       2020-03-22 19:02

Realiai Lietuva gyvena Kinijos-ES socializme, aisku Klaipedai, Vilniui cia nieko naujo tik tiek, kad liepia sedeti namie kaip kalejime.
Tikiuosi Lietuvos Bankas rengia plana jei EUR zlugtu, kad pereitume prie Lenkijos Zloto, nes prie Lito nepavyks iskart pereiti, kad Europos Centrinis Bankas nepaskandintu Lietuvos staigiame pinigu nuvertejime.

Kita nuomonė Nuomonei       2020-03-22 18:41

Ir kaip jau Gabrys su Dalia tą valdžią nuvers? Abu bijo, kad tik nesugriūtų pati šita valdžia.

Dabar       2020-03-22 14:24

ne laikas ieškoti priešų.Dabar reikia tik gintis.Šis pareiškimas gynybinis?

Senolis       2020-03-22 14:22

šešėlyje nerimsta.Adrenalinas?

Nuomone       2020-03-22 14:17

Konservatoriai su Grybauskaitės pagalba nori nuversti valdžią.

Al.       2020-03-22 13:59

Perspėjimas teisingas, bet pats NS miega. Tuo tarpu privalo maksimaliai prisidėti prie epidemijos suvaldymo - pritraukdamas tam tinkamus žmones, nepaisant politinių pažiūrų. Kartu sustiprintų savo judėjimą ir pradėtų rengti konkrečių veiksmų planą, pradžiai šioje srityje.

Dangus griūva?       2020-03-22 13:58

Neteko girdėti, kad kas iš Gitano norėtų atimti VSD, kariuomenę, prokuratūrą ir teismus. Apie kokį perversmą Nac.susivienijimas kalba? Daug svarbiau būtų Gitano paklausti, kodėl jo paskirta vyriausybė nepasirūpino medikų apsauga, būtinu testavimo kiekiu, iš užsienio atvykusių žmonių izoliavimu.

DDD       2020-03-22 13:52

Rekomenduojame

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Ramūnas Aušrotas. Atsitiktinumas? Abejoju

Audrius Bačiulis. Pamenat, kaip kaltinot ministrą Verygą dėl pirkimų?

Liudvikas Jakimavičius. „Reikia lietuviams išmokti mąstyti švediškai“

Tomas Baranauskas. Ar Tapinas padarys skandalą ant visos Lietuvos?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.