Dienos aktualija, Žmogaus teisės, Keisti teismų sprendimai

Kodėl teismas mano, kad vaiko ir visuomenės interesą geriausiai atitinka tyla, o ne skaidrus tarptautinis įvaikinimas?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 17 d. 1:40

21     

    

Kodėl teismas mano, kad vaiko ir visuomenės interesą geriausiai atitinka tyla, o ne skaidrus tarptautinis įvaikinimas?

Trečiadienį BNS, remdamasis Vilniaus apygardos teismo atstove Lina Nemeikaite, pranešė: teismas sprendimą dėl kaunietės įvaikinimo šeimai iš Naujosios Zelandijos priėmė, bet jo neskelbs. Girdi, „taip nuspręsta siekiant užtikrinti nepilnametės teises, priimtas sprendimas paskelbtas uždarame teismo posėdyje, jo rezoliucinė dalis nebuvo skelbiama ir komentuojama viešai. Pasak teismo, įstatymų leidėjas nėra suteikęs teisės teismui atskleisti neviešus duomenis visuomenės susidomėjimo sulaukusiose bylose“.

Kodėl manoma, kad vaiko ir visuomenės interesus geriausiai atitinka tyla, o ne skaidrumas vykdant tarptautinius įvaikinimus? Kodėl nusikalstama betvarke (kaip savo komentare Veidaknygėje užsimena Seimo narys Mindaugas Puidokas, iki šiol nėra ataskaitų apie 15 iš 24 vaikų, kuriuos 2016 metais įsivaikino užsieniečiai) iki šiol nesusidomėjo nei žiniasklaida, nei Generalinė prokuratūra? Galų gale – kodėl teismas ir toji pati didžioji žiniasklaida taip skirtingai traktuoja proceso dalyvius, teismo atstovė nepakomentavo. Žinoma, jos niekas ir neklausė.

Dalijamės Seimo nario Mindaugo Puidoko komentaru iš Veidaknygės:

Viskas labai slapta, bet klausimas visiems: kodėl žiniasklaidoje zelandai su vardais ir nuotraukomis, o brolio advokatui nedavė net jų inicialų ar bylos numerio, reikalingų kreipimuisi į teismą!?

Teisininkai analizuoja situaciją: skųsti nėra ką, nes brolio advokatas net neturi sprendimo. Negauta jokio atsakymo į du brolio Arūno advokato kreipimusis į teismą – prašyta nukelti svarstymą dėl pasikeitusių teisinių aplinkybių ir pripažinti brolį teisinio proceso dalyviu. Brolis oficialiai kreipėsi dėl sesers globos, o ir vyriausios sesers sutikimas išgautas apgaulės būdu. Ar tai nėra svarbios teisinės aplinkybės?

Tad noriu atkreipti visų dėmesį, kad pats įvaikinimo procesas – galimai neskaidrus, viešai nekontroliuojamas, yra rimtų įstatymų spragų, kurias būtina taisyti. Net artimiems giminaičiams nėra užtikrinta teisė į teisinę gynybą tokiais atvejais. Šis konkretus atvejis tik atskleidė nuolatinę problemą, kurią būtina nagrinėti ir spręsti.

Visi dabar akcentuoja vaiko gerovę, visi besaikiai ja rūpinasi… Bet ar tikrai!? Gal reikėtų rūpintis visų vaikų gerove – tame tarpe ir įvaikinamų. Trūksta net 15 ataskaitų apie 24 užsienyje įvaikintus vaikus vien 2016 metais. Tas rodo, kad labai silpnai ir dažnai aplaidžiai rūpinamasi, kaip sekasi įvaikintiems užsienyje vaikams.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vilnietė       2019-01-17 12:21

Alfa.lt rašoma apie dabar 4 vaikų tarptautinį įvaikinimą Tauragės vaikų namuose.Du vaikai įkalbėti pasirašyti, o kiti du nesutinka ir jaučia spaudimą iš auklėtojų. Vienas vaikas sako, kad jeigu jį privers pasirašyti sutikimą, jis pabėgs iš vaikų namų.Tai kas čia darosi? Kodėl niekas negina mūsų vaikų , o savivaliaujančios tarnybos nebaudžiamos

algis       2019-01-17 11:56

kuo skiriasi nuo stalino nkvd troikes,tremimai taip pat buvo islaptinti,seimo nary duokit uzklausima prezidentei

siaip       2019-01-17 11:53

del sportinio intereso , eikite i LT prezidentus. Parasus tikrai surinksite , eikite zmones jus dabar gerai pazysta.

.....       2019-01-17 11:44

  kazin ar dar mergaite tebera vaiku namuose? O gal jau po zelandija vaikstineja?

independent       2019-01-17 10:49

Lietuvos Respublika yra nepriklausoma demokratinė valstybė kurioje nuo jos piliečių niekas nepriklauso.

pribloškiantis interviu su R. Čepaitiene       2019-01-17 10:37

Straipsnis kurį perskaityti reikia-
“Po Konstitucinio Teismo išaiškinimo: Vaikų paklausa išaugs dar labiau”
nuoroda:
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/po_konstitucinio_teismo_isaiskinimo_vaiku_paklausa_isaugs_dar_labiau/

 

Praeivis       2019-01-17 10:29

O kur ir kada apkalta šakalienei?

Ponas Puidokai,       2019-01-17 10:10

jau turėtume pats suprasti, kad tik NEŠVARŪS darbai būna slepiami. Šiandien slepiama prekyba vaikais. Prieš tai (Garliavos atvejis) buvo slepiama PEDOFILIJA. Paklauskite brangiausiai apmokamo advokato Lietuvoje Černiausko kas ir kiek jam sumokėjo paprasta kirpėja Stankūnaitė? I dar paprastesnis klausimas - ar mergaitė pati, savo noru išėjo iš Venckienės namų ar ją klykiančią išnešė Šerniauskas, Stankūnaitė ie Vaicekauskienė...Ir šiandien tas NIEKŠAS dar kažkur lenda į valdžią...

Patarkite šiam pagalbos        2019-01-17 10:01

prašančiam paaugliui, kaip pabėgti nuo prievartos jam ir jo broliukams, ir seutei: - “Nenoriu pas svetimus žmones. O mano broliui ir seseriai, kurie sutiko būti įvaikinti užsieniečių šeimų, nebesuteikia galimybės pakeisti sutikimo. Man tris kartus lapkritį siūlė pasirašyti tokį sutikimą, o jiems padavė vieną kartą, ir viskas. Be to, man ir pačiam neramu, kad prievarta neišvežtų“, – atviravo vaikų globos namų auklėtinis.“https://www.alfa.lt/straipsnis/50361469/sauksmas-is-taurages-vaiku-namu-bijo-buti-ivaikintas-uzsienieciu-per-prievarta.

>Tai ir teisėjas slaptas?       2019-01-17 9:28

Tauta turi žinoti savo budelius.

Tai ir teisėjas slaptas?       2019-01-17 9:27

Kas tos bylos teisėjas (-a), kodėl Puidokas nemini kokia teisėjo pavardė? Tiesiog sunku patikėti, kad ir teisėjas gali būti įslaptintas?!

Čia yra nusikaltimo slėpimas       2019-01-17 9:20

kurį vykdo lietuviškas “teisingumas”. Juk paprastai yra slepiami nusikaltimai, tiesa? Akivaizdu, kad jau prieitas liepto galas, kokių jums dar reikia įrodymų, gerbiamieji?

Ačiū, gerb. Mindaugai.       2019-01-17 9:16

Šis teismo sprendimas galutinai sudėliojo taškus į visus klausimus. Ir žemiau išvardinti komentarai dabar nebėra paneigiami.

org       2019-01-17 8:09

Dabar aišku, kodėl užsuktas vaikų atiminėjimo būtent iš tvarkingų šeimų vajus.
Nes vaikai turi būti sveiki. Tik tokie tinka parduoti išmėsinėjimui. Kokybiški.

tai žiauru       2019-01-17 7:58

Ponas Mindaugas atidengė dar vieną valstybės vardu daromą nusikaltimą - prekybą vaikais, kai visi galai, tarsi, į vandenį. Ar pavyks šį pūlinį išoperuoti? - tai klausimas visiems Seimo nariams, nes, kaip sakoma vienas lauke ne karys.
Ačiū, Jums p. Mindaugai, už pilietiškumą, už patriotiškumą.

Mafijos veidai aiškūs,       2019-01-17 7:56

ateis laikas,kai iš jų bus pareikalauta apyskaitos.

Seimas bejėgis       2019-01-17 7:55

preš mafiją.Nieko ,britai išmaudys Europą.Ir tai tik pradžia.

koza nostra       2019-01-17 7:48

Kai avansas jau paimtas, sandorio nutraukti negalima.
Keletas dalykai galėtų paaiškinti tą itin žūtbūtinį tarnybų bei kontorų uolumą:
1. Apie daugelio išvežtų “įvaikinti” lietuviukų likimus informacijos “nėra”.
Apie dalį yra, o apie dalį nėra. Kodėl nėra nors turėtų būti?
2. Sandoris neatšaukamas kai jis sudaromas su mafija.
3. Mafija ir “įvaikinmas” nepaliekant pėdsakų- kas tai? Tai gali būti du itin pelningi bizniai- pedofilija arba prekyba organais.
.
Todėl viskas slapta, todėl dingsta vaikų pėdsakai, todėl toks atkaklus uolumas.
Nes kai iš mafijos paimamas avansas privalu sandorį vykdyti.
Kas būna tiems kurie nevykdo susitarimo su mafija?

Tai ką darom,       2019-01-17 7:47

Seimo nary?

Iš principo       2019-01-17 7:37

vaikais prekiauti per agentūras yra pasibjaurėtina.

Rūta       2019-01-17 2:54

Pasmerkta ta valstybė, kuri taip nemyli savo vaikų ir atiduoda įvaikinimui užsieniečiams savo brangiausią turtą.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.