Politika, Ekonominė politika, Užsienio politika, Geopolitika

Mykolas Drunga. Donaldas Trumpas – politikos genijus?

Tiesos.lt siūlo   2018 m. liepos 26 d. 10:56

13     

    

Mykolas Drunga. Donaldas Trumpas – politikos genijus?

LRT.lt

Yra toks savaitinis šveicarų žurnalas „Weltwoche“. Jo leidėjas ir vyriausiasis redaktorius yra politikas Rogeris Koppelis, neseniai paskelbęs vedamąjį straipsnį, išgiriantį Donaldą Trumpą kaip „puikų užsienio politiką“.

Kadangi spaudoje apie Amerikos prezidentą vyrauja neigiami pasisakymai, pats laikas duoti vietos ir teigiamiems, ypač jeigu jie parašyti akivaizdžiai nekvailai.

Taigi R. Koppelis klausia: „Kas gi D. Trumpo politikos atveju yra skandalinga? Ar tai, kad jis mažina valstybinius mokesčius ir ūkio bei visuomenės reguliavimą? O gal tai, kad jis siekia taikos su Šiaurės Korėja ir dalinai ją ir pasiekė? Ar tai, kad jis pabaigė šaltąjį karą su Rusija ir Vladimirą Putiną sutiko pagarbiai?

O gal tai, kad jis vykdo savo rinkimų pažadus ir išstoja iš klimato sutarties, kuri net jos šalininkų manymu nieko neatneš? Ar tai, kad jis baudžiamaisiais muitais siekia kinus ir Europos Sąjungą priversti sumažinti savuosius baudžiamuosius muitus?

– Ak taip, – atsidūsta oponentai. – Tai yra prekybą naikinantis protekcionizmas… Bet argi iš tiesų? Gal palaukime, kol D. Trumpas sudarys savo pageidaujamus naujus prekybos susitarimus.

Kuo daugiau D. Trumpas elgiasi teisingai, tuo labiau jo priešininkai niršta. Po susitikimo Helsinkyje su Rusijos prezidentu dienraštis „New York Times“ savo pradiniame puslapyje išspausdino animacinę karikatūrą, kuri išsityčiojo iš abiejų prezidentų – D. Trumpo ir V. Putino – kaip juokingai įsimylėjusią gėjų porelę, besileidžiančią į homoerotinę kelionę automobiliu.

Ar būtų šis garbingas laikraštis sau leidęs taip meniškai inscenizuoti ir negrus pašiepiančius anekdotus apie D. Trumpo pirmtaką Baracką Obamą? Tikriausiai ne. Kairuoliški moralizuotojai išmetė Dievą tam, kad patys įsikeltų į jo sostą.“

„Politinis korektiškumas yra jų naujasis raganų deginimo laužas. O prieš atskalūną D. Trumpą šiam kairiajam klerui tinka visos priemonės.

Kita vertus, nusivylimas turi būti milžiniškas, jei D. Trumpui niekinti sumąstomi tik primityvūs seksualines mažumas pašiepiantys juokeliai. Jau daugelį mėnesių jo priešininkai nesėkmingai bando D. Trumpą demaskuoti kaip nusikaltėlį, rinkimų falsifikuotoją, priekabiautoją prie moterų ar dešiniųjų ekstremistą.

Strapsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marginalas       2018-07-30 10:42
Al. dr. Jonui Ramanauskui joramlt@yahoo.com        2018-07-28 10:48

Žinau. Turiu galvoj rytinius slavus, tuomet vadintus rusėnais, lotyniškai - rutenais.

Vajetau       2018-07-28 8:53

Sisteminiam žunaliūgai leido nuleisti garą po kitų sisteminių pugačiovų iš LRT varomo purvo. Ne iš to lūpų išgirdau pusiau tiesą, kad aikčiočiau iš pagarbos. Straipsnelis primena Bony M koncertą kartą metuose per TV brandaus socializmo laikais.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-07-28 3:54

to “Al. Pikcui     2018-07-28 1:34” Tamsta rašai: “Rusai, kaip tauta buvo visai neblogi mūsų partneriai LDK,...”.

Tamsta, o ar žinai, kad tik 1721 Petras pirmasis valdomą teritoriją pavadino Rusija. Tokios tautos kaip rusai niekada nebuvo. Tik po to pradėjo formuotis taip vadinamieji rusai, kurie gimė Rusijos teritorijoje ir kitų nutautėjusių tautų. Panašiai kaip amerikiečiai. Gal kalbi apie maskvėnus? Tai ir ten jokių rusų NEBUVO.

Al. Pikcui       2018-07-28 0:34

,,D.Trumpas jau seniai suvokė...” - kažin ar čia Trumpo nuomonė? Turbūt, Koppelio. Rusai, kaip tauta buvo visai neblogi mūsų partneriai LDK, ir net dabar jų inteligentija. Bet visa jų čekistinė ir saldafoniška viršūnė yra tiesiog virusas ant Eurazijos kūnas. Žinoma, jų partiniai draugai Vakaruose juos spėriai vejasi.

Pikc       2018-07-27 23:04

“D. Trumpas jau seniai suvokė, jog rusai yra natūralūs Vakarų partneriai, juos tereikia suprasti išeinant iš jų pačių istorijos.” - amžina Vakarų bėda: infantilus ir kiaurai romantizuotas požiūris į Rusiją. O rusai gal ir nėra protingi, bet jie gudrūs, ir šitą Vakarų debilizmą išnaudoja visu 100 proc. Blogiausia, kad Vakarai nė velnio iš savo idiotiškų klaidų nesimoko. Gal tiesiog neįgalūs? wink

Pagaliau normalus straipsnis       2018-07-27 20:37

apie Amerikos prezidentą.

Al.       2018-07-27 1:20

Drunga, net ir pagirdamas, kitų lūpomis, pirmiausia pagiria save - koks jis bešališkas. Bet jei iš tikro būtų bešališkas, negalėtų nepastebėti dorovinių ir civilizacinių skirtumų - Trampas, skirtingai nuo Obamos, Klintonienės ir visos jo priešų kariaunos, gina negimusių kūdikių teisę būti nenužudytiems. Siaubingas kominterno žviegimas kilo, kai jis paskyrė į Aukščiausiąjį teismą paskyrė gyvybei palankų teisėją. Ar mūsų žiniasklaida ir Drunga apie tai parašė?
Trampas stabdo sodomijos plėtrą. Tame tarpe ir propaguodamas krikščionybę. Į Baltuosius rūmus vėl sugrąžino kalėdinę eglę ir žodį Kalėdos. Ar mūsų žiniasklaida ir Drunga apie tai parašė?
Trampas stengiasi apginti europietišką civilizaciją nuo sunaikinimo - pats bando ir Europą ragina stabdyti svetimos civilizacijos antplūdį į europietiškas šalis. Sieną su Meksika juk statyti pradėjo net ne jis, bet jis ją stato iš tikro, o neapsimesdamas - būtent tai sukelia žiaurų kominterno pyktį. Sako, meksikiečiai mums palieka kvaišalus, o sau pasiima pinigus, ir mums tai nepatinka. O kodėl turėtų?
Trampas bando pašalinti naikinančio karo galimybę kaip nors susitardamas su rusais ir korėjiečiais. O ką turėtų juos užpulti? Kodėl Trampo priešai Amerikoj ir Europoj neužpuola, o šeria savo milijardiniais užsakymais. Vokiečiai vaizduoja sankcijas Putino režimui, bet apmoko rusų kariuomenę. Ar mūsų laikraštininkai ir valstybės tarnautojai dėl to priekaištavo Vokiečiams? Bet Amerikos prezidentui priekaištus pila nesustodami. Kodėl?

 

Janina       2018-07-26 19:01

Pagarba p. M. Drungai, kad stkreipė dėmesį į tiktai labai brandų ir išmintingą p. Kopelio redaguojamą šveicarų laikraštį “Weltwoche”. Kopelis yra šveicarų SVP partijos rėmėjas seime. puikus politikas ir išmintingas redaktorius subūręs labai protingų žurnalistų būrį: ne kartą esu nustebusi visų “Weltwoche” korespondantų politine ir žurnalistine kultūra, išmintinga motyvacija, istorinių /kultūrinių /ekonominių mokslų supratimo lygmeniu bei vertinimo žiniomis. D. Trampas ne kartą laikraštyje parodomas, kaip gudrus Amerikos politikas ir šeimininkas. Kritikai lieka visada kvailių vietoje, nes jų priekaištai pasireiškia primityviausiais metodais ir visišku padėties neįžvalgumu…

dr Ramanauskui       2018-07-26 16:01

Sandersas??? gerai, kad jis nepraejo net ir arciau finalo. Dieu merci tsakant. kaip britai turi Corbyna, cia butu buves panasus variantas.
del visa kita- pritariu

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-07-26 15:18

Kauno dienoje (http://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/politika/d-grybauskaite-cnn-atsisake-komentuoti-d-trumpa-bet-pabreze-nato-svarba-741597) esu seniai palikęs tokį komentarą:

“dr. Jonas RamanauskasŠeš, 2016-04-02 03:18
Matydamas inirtingas kautynes pries Trumpa, nesvarbu ka jis bepasakytu, daryciau isvada, kad jis vienas ir realiausiu kandidatu, ne todel, kad kazkas sako, kad jis nusisneka ar nedasako iki galo, o todel, kad kritikuotojai atrodo, kaip sakoma, zemiau plintuso, visiskai niekingi ir parsidave. O Trumpas tikrai neidealus. Geriausia zinoma butu Sandersas, taciau jis yra blokuojamas visais pajegumais, taigi jo kelias yra sunkiausias. Nors apklausos rodo, kad Clinton laimes pries Trumpa, taciau tokiomis kalbomis netikiu, manau, kad tik Sanders gali laimeti pries Trumpa. Tiek to, menkas cia mano ismanymas, taciau Trumpo triumfa numaciau ir supratau jau pries gera pusmeti…. nes jo kritikuotojai ir be morales ir be vertybiu ir be smegenu.”
***
ekspertai.eu (http://www.ekspertai.eu/dtrampas-buti-ar-nebuti/?comm=1) esu palikęs tokį komentarą:
“7. dr. Jonas Ramanauskas .(JavaScript must be enabled to view this email address)
(2016-07-27 21:45:15)
(98.212.66.159) Parašė: Man jau kokius metus laiko vis atrodo ir atrodo, kad iš Trumpo juokiamasi ne todėl, kad jis kažką pasakė gal ir ne taip, o todėl, kad jis yra vokiečiu kilmės ir tas kai kam gali imti ir nepatikti. Kai juokiamasi iš protingų dalykų, tarkim saugios JAV Meksikos sienos, tai atrodo, kad iš to gali juoktis tik kvailiai ir lūzeriai. Tai pagal tai iš kokių Trumpo pasakymų juokiamasi, supratau, kad juokiasi durniai, todėl prognozavau, kad tarp respublikonų, tai jau tikrai nugalės. Ir nugalėjo. Dabar matydamas, kad ir demokratai daugiau nieko nemato, kaip juoktis ar tyčiotis iš Trumpo minčių, su kuriomis jie nenori sutikti, tai demokratams bus toks pats krachas nuo Trumpo, kaip ir visiems respublikonų kandidatams. Dabar jau respublikonai iš Trumpo nesijuokia, Trumpas juokiasi iš respublikonų, privertė nominuoti pasigailėjimo vertus juokdarius. Tai greitai Trumpas juoksis iš demokratų, nes tikrai NUGALĖS kandidatą, kuriam priklauso kelėjimo cype nuo 7 iki 75 metų, priklausomai kaip bus vertinama. Kaip galima teigiamai vertinti demokratų kandidatą, jei tas “nugalėjo” sukčiavimo būdu, neskaičiuojant balsų ir DNC vadovams esant esmingai SUKČIAMS. Tai ar sukčiai nusipelno JAV prezidento posto? Gal amerikiečiai kvaili, kad SUKČIŲ proteže rinktų? Amrikiečiai nėra kvailiai, taigi išrinks Trumpą, tokia mano prognozė.”
***
***
O juk prognozės padarytos gerokai prieš rinkimus. Tai B.Obama sakė, kad D.Trump niekada nebus prezidentu. Lietuvos poltikantai palaikė H.Clinton. Tai kas čia pagaliau teisus?

Labai        2018-07-26 13:03

izvalgus ir svarus pamastymai.Pasaulio globalistus, perejunus, ivairias seksualines mazumas, neigiancius seimas ir krikscionybe neapleidzia siutas ant Trampo.Kodel jis jiems nepritaria.

Trumpas       2018-07-26 11:51

yra intuityvusis politikas,gerai išmanantis pozityvų mąstymą,kurį išbandė versle.Pagarba.O klaidų visi darom.


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.