Mykolas Deikus. Rinkimų pamokos rezultatų belaukiant

Tiesos.lt redakcija   2015 m. kovo 4 d. 20:52

12     

    

Mykolas Deikus. Rinkimų pamokos rezultatų belaukiant

Šios mintys buvo parašytos dar vos beprasidedant savivaldybių tarybų ir merų rinkimų kampanijai, praėjusių metų pabaigoje. Ir kelis kartus išsakytos Šiauliuose susitikimų su rinkėjais metu, atsakinėjant į skambučius ir klausimus, kodėl visuomenininkai išsiblaškė po skirtingus sąrašus.

Iš kai kurių visuomeninių komitetų atstovų lūpų išgirdau naivių paaiškinimų, esą partijos suprato, kad atėjo metas demokratiniams pokyčiams. Kai kas vėlgi mėgino įtikinėti, kad aktyvus visuomenininkų dalyvavimas šiuose rinkimuose padės pačioms partijoms susiprasti, atsinaujinti iš vidaus.

Įsileido vilkus į avidę, kad atsinaujintų? Jūs tuo tikite?

Galimybė steigti visuomeninius rinkimų komitetus sukūrė galimybę formuotis įvairiems partijų satelitams ir reikštis vietinių karaliukų ambicijoms. Tačiau tai greičiau – šalutinė pasekmė. Priežasčių reikia ieškoti dar Amžinatilsį Čilinsko įkurtame Jungtiniame demokratiniame judėjime, kuris it kibirkštis ūmai įplieskė ir suvienijo labai skirtingus žmones.

Išlikti judėjimui nebuvo lemta. Tačiau žemaičių sukilimas prieš planus išgauti skalūnines dujas, referendumo organizavimas (manau, dėmesys tik į žemės pardavimą buvo sąmoningai sutelktas, šešėlyje paliekant kitus esminius klausimus), pagaliau prezidentiniai rinkimai parodė, kad visuomeniškai aktyvių piliečių gausėja, jie organizuojasi ir kelia vis drąsesnius klausimus. Tačiau tarp jų ir daugybė save pervertinančių, asmenines ambicijas sunkiai peržengiančių žmonių, kurie susitarti geba nebent kritiniais momentais.

Biudžetinės partijos pasitelkė seną ir ne kartą pasiteisinusį metodą – skaldyk ir valdyk. Geriausiai skaldo asmeniniai interesai, ambicijos ir pyrago gabalas.

Nugalėjo paprasta žmogiškoji prigimtis. Susikūrė gausybė visuomeninių komitetų be visuomenininkų. Gražios idėjos „padėtos į pavėsį“, pasitelktos paprastos intrigos, įdarbinti įtakos ir balsų būsimiesiems Seimo rinkimams medžiotojai.

Ar biudžetinės partijos gali triumfuoti?

Labai viliuosi, kad rinkimų rezultatai taps šaltu dušu ir tikrieji visuomenininkai išmoks šių rinkimų pamokas. Išmoks ir rinkėjai. Ateity, bet išmoks.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas        2015-03-6 15:42

Ankstesniame komentare parašiau, kad “mūsų Saulė yra nykštukinio dydžio, palyginus su kitomis milžinėmis ir supergigantiško dydžio žvaigždėmis. Taigi, pagal šitų žvaigždžių dydį, mūsų Galaktika yra visiškas užkampis ir mes esame labai toli nuo centro, kuriame randasi milžiniško dydžio žvaigždės”.
Štai konkretūs faktai. Štai paimkime vieną iš didžiausių žvaigždžių, kurios diametras siekia apytikriai 2800000000 km. Tokiu atveju, mūsų Žemė turėtų “apskristi” šią žvaigždę per 1100 metų. Todėl man keista, kaip žmonės vis dar sugeba kliedėti viduramžių lygio suvokimu apie mus supantį pasaulį, ir kad Žemė yra vos ne žvaigždžių pasaulio centras. Nuo tokių kliedesių tikrai juokas neima.

Raigerdas >Letui       2015-03-5 16:31

Gerbiamas Letai, su visais jūsų išvardintais punktais sutinku. Taip iš tikro, jie vykdo “Didžiojo brolio” norus. Tačiau čia yra ne vienas “Didysis brolis” ir mūsų politikai yra išmokę iš ankstesniojo “Didžiojo brolio” “patarnavimo manierų”, kadangi mūsų valstybė buvo vasalo padėtyje, tai mūsų politikai “suprato”, kad jie “Didžiajam broliui” turi padlaižiauti, o į savo tautą žiūrėti iš aukšto. Todėl, jiems nesvarbu, kas yra tas “Didysis brolis”, nes jų manieros išliko tos pačios, skiriasi tik “pamaloninimo” formos. Ankstesnis “Didysis brolis” mėgdavo mūsų rūkytas dešras, Palangos kurortą ir rūkytus ungurius, o dabartinio “Didesniojo brolio” taip lengvai nepapirksi, nes jis ima tik auksu, net ne doleriais.
Bėda yra tame, kad mūsų politikas iš viso net nežino kaip jam elgtis, nes jis žino tik tas dvi pozas. Taigi, tuos įstatymus priima ne Petras ar koks kaimynas Antanas, bet Seimas. O Seime yra tokių, kurie yra priklausomi nuo psichiatrų, nes dėl tų dviejų pozų, juos dažnai kankina nemiga. Ir psichiatras jiems išrašo raminamųjų ir nuo jų atsiranda priklausomybė. Jūs žiūrėkite per kokius kanalus ateina tie “geri patarimai”: nuo bankininkų per psichiatrus ir tik tada nueina į politikų galvas, kurios yra iškankintos nemigos, o kartais net alkoholio arba antidepresantų.
Kokia yra išeitis? Kelti žmonių sąmoningumą, kad jie nustotų tikėję išdavikais, kurių yra kiekvienoje tautoje, nes tai yra būsena, kurią išdavikas gali įveikti ir tapti doru žmogumi.

Raigerdas> Deikui        2015-03-5 14:55

Ponas Deikau, eikite jūs velniop. Štai čia yra pyktis. O ankstesniame mano komentare nėra jokio pykčio, gal šiek tiek yra kritikos. Taigi, jūs į kritiką sureagavote labai liguistai, t.y. visiškai neadekvačiai. Štai jūsų arogancija:“Raigardai, ar kaip ten Tamsta vadinatės ne virtualiame gyvenime”. Taigi, net nesitaikydamas, ir net nenorėdamas jūsų užgauti, pataikiau tiksliai į dešimkę. Rašydamas apie aroganciją, aš neturėjau omeny jus, bet jūs sureagavote labai aštriai, ir iš jūsų pasipylė tas arogantiškas žodžių srautas. Reiškia buvo pataikyta į tą puvimo sritį. Nebūtinai reikia pažinti žmogų asmeniškai, pvz., aš asmeniškai nepažįstu Dostojevskio, taip pat kaip ir Sokrato, bet yra mąstymo logika. Yra konkretūs darbai, pagal kuriuos ir yra sprendžiama apie žmogų.
Man gaila, ponas Deikau, kad jums neužteko proto kalbėtis be arogancijos. O kitą kartą, kai kalbėsite su manimi, išsitraukite rankas iš kišenių, ir būkite malonus, kalbėti pagarbiai. O jeigu šito nepajėgiate suprasti, tai nelįskite iš viso ten, kur yra kažkas visuomeniško. Dabar šito nėra, bet aš asmeniškai tuo užsiimsiu, kiek tai bus įmanoma, kad arogantiški žmonės su šita bėda tikrai taptų pajuokos objektu. Ir tai bus pagal nuopelnus.

Deikus - Raigerdui       2015-03-5 13:54

Raigardai, ar kaip ten Tamsta vadinatės ne virtualiame gyvenime. Suprantu Tamstos pyktį ir nepasitenkinimą. Nei manęs, nei žmonių, apie kuriuos rašote, nepažįstate. Siūlau pradėti nuo to - pažinti, o po to vertinti.

Letas Palmaitis: biorobotai       2015-03-5 13:32

Biorobotų chronologija:
1) Seimas priėmė EP direktyvą 2006/24/EC, leidusią “laikinai” apriboti asmens laisvę ir įvesti elektroninę kontrolę “kovai su terorizmo pavojumi” (tolesnėse pakopose šis pavojus nebeminimas, nors jį iš visų jėgų palaiko “Vakarų” provokacijos su karikatūromis, Bostonu, Charlie ir pan.)
2) Įvestas biometrinis pasas su sekimo antena ir elektroniniu lagerininko numeriu luste vietoj vardo, kuris pasidaro totalinio sekimo visoje orvelinėje erdvėje anapus Lietuvos (išorine Lietuvos piliečių kontrole!) įrankiu. Be šio “asmens tapatybę patvirtinančio dokumento” asmuo nebe asmuo net Lietuvos viduje, negali gauti nei algų, nei pensijų (tik per “privačius” išdavikiškus bankus)
3) Plinta neribotas elektrioninis sekimas pasinaudojant laukinių norais turėti vis blizgesnius blizgučius - vis tobulinamus “sumaniuosius”, kurie lokalizuoja net baterijomis, nebelieka jokio privatumo
4) Įvestas EURas, atėmęs iš Lietuvos galimybę reguliuoti savo ekonomiką ir ruošiantis dirvą atsiskaitymui grynaisiais naikinti (visiška baudžiauninko priklausomybė nuo bet kada galimo lusto blokavimo)
5) ruošiami įstatymai dėl eutanazijos, kuri ateityje bus privalomai siejama su amžiumi ir bankinės sąskaitos augimu / neaugimu
6) naikinama bankinio indėlio paslaptis
Be abejo, po “demokratinių svarstymų” bus įvesta ir privaloma juvenalinė justicija. Reikia tik sulaukti tinkamo momento.
Sąrašą galima pildyti ir pildyti, o ne Palmaitį kaltinti, neva jis nieko nedaro. Jis vienintelis apie tai rašo, bet visuomenė apsimeta, neva nieko nevyksta ir svarsto rinkiminio cirko problemas. Grandinės tapo vergui įprastos ir patogios. Belieka pamatinis uždavinys: susieti asmens kūną su internetu (paprasčiausias būdas - propaguojamas lusto implantavimo eilinis blizgutinis patogumas, tačiau niekas nežino apie bioelektroninius eksperimentus).
Todėl pamatinis uždavinys būtų pagaliau atšaukti “laikiną” EP direktyvą 2006/24/EC, o tai turi daryti seimas, bet ne Palmaitis. Kaip matyti, seimas to niekad nedarys, biorobotų ateitis yra garantuota.
PS Graikija - vienintelė ES šalis, kurioje vyskupai palaikė protestus dėl biometrinių pasų įvedimo, ir po milijonų surinktų parašų valdžia leido normalius nebiometrinius pasus.

Raigerdas >Apuokiukui       2015-03-5 12:04

Pritariu jums dėl jūsų argumentų dėl Leto Palmaičio “biorobotų”. Kas dar įdomu, kad Letas Palmaitis apsiriboja tik šnekomis, nes jis nieko nėra padaręs, kad tų “biorobotų” nebūtų. Juk ne kaimynas Petras ar Antanas “biorobotizuos” žmones? Tame reikale darbuosis ir darbuojasi dabar tam tikros firmos. O kaip tai gali apsieiti Sveikatos Apsaugos ministerijos? Niekaip. Tad, pirmiausia, ten reikia “paruošti specialistus”. Kas darbuosis šitoje srityje, kad įtikinti žmones tapti “biorobotais”? Pirmiausia, tai psichiatrai ir psichologai patarinės, kad tai yra gerai, o žiniasklaida vardan pinigų visa tai platins. Net, jeigu šiandien būtų toks pasiūlymas, tai manau, kad atsirastų tokių žmonių, norinčių tapti tokiais “biorobotais” net ne vienas šimtas. Pas mus gi “laisvoji rinka”, tad kas neleis “biorobotizuotis” tiems žmonėms, kurie šito “panorės”? Letas Palmaitis šneka, šneka, tačiau šiandien vaikus moko ateitį į mokyklą pagal kortelę. T.y., vaiką moko ne aukštesnio sąmoningumo, o atvirkščiai, kad jis būtų kaip tas gyvuliukas - atėjai ir atsižymėjai, ir galvos sukti nereikia. Tai čia ir yra ta biorobotizacijos pradžia. Ar Letas Palmaitis parašė nors apie vieną tokią mokyklą? Ne. O kam? Čia ne jo reikalas, nes jis net neįsivaizduoja, kaip vyks tas “biorobotizcijos” procesas. Štai mokyklose yra stengiamasi, kad vaikas sėdėtų vienas (gerai, kad dar jam nepasiūlo sėdėti, kokioje nors uždaroje kabinoje). Niekas net nesidomi tuo klausimu: kas yra tas idiotas, pasiūlęs šitą absurdišką dalyką? KAS YRA TAS ŽMOGUS? JIS GI NE ATEIVIS IŠ KITOS PLANETOS? Tačiau apie tai jūs neišgirsite nei nuo vieno žmogaus. Tylės ir Letas Palmaitis, nes jis nesupranta, kad čia jau prasideda tas momentas, kad vaikas priprastų būti tik savo “garde”. Taip tai reikėtų vaikus mokyti bendrauti, jausti pagarbą vieni kitiems ir kitų gyvybiškai svarbių ABIPUSIO BENDRAVIMO FORMŲ. O dabar nereikia, nes mokykloje yra sukuriama ta individualizmo ir egoizmo sistema. Kas jų autoriai? Ir Letas Palmaitis nežino, nes jį domina daugiau fataliniai dalykai. Neseniai pažiūrėjau tokį video filmuką, kur parodyti mūsų planetų dydžiai, ir parodytos kitos žvaigždės didesnės nei yra mūsų Saulė. Tai mūsų Saulė yra nykštukinio dydžio, palyginus su kitomis milžinėmis ir supergigantiško dydžio žvaigždėmis. Taigi, pagal šitų žvaigždžių dydį, mūsų Galaktika yra visiškas užkampis ir mes esame labai toli nuo centro, kuriame randasi milžiniško dydžio žvaigždės. Bet žmonėms vis dar yra brukama idėja, kad mūsų mažytė planeta yra vos ne viso pasaulio ir viso matomo žvaigždyno centras, ganomas Dievo.
Aš ne už tai, kad naikinti kažkokį tikėjimą, bet žmonėms vis vien reikia suteikti informacijos apie tai, kas yra žinoma šiandien, o ne apsiriboti tuo viduramžišku supratimu apie mus supantį pasaulį.

Apuokiukas       2015-03-5 9:43

Kaip paprastai, Letas Palmaitis teisus 90%., bet ne daugiau. Taip, demokratija yra labai bloga santvarka, bet geresnės dar niekas neišrado. Demokratija arba laisvė laisvai rinkti sau valdžią neatsiejama nuo atsakomybės – atsakomybės prieš save ir visus kitus. Deja, tos atsakomybės dar labai nedaug. Man demokratija žymiai geriau, negu save vieninteliais teisiais laikantys, ,,Alach akbar“ šaukiantys ir išžudyti visus ,,blogiečius“ pasiryžusieji arba, kaip prieš kelis tūkstančius metų - žmogžudžio Mozės vadovaujamos ir nemąstančios, komandą ,,užėmus miestą – išžudyti visus gyventojus“ pasiryžusios įvykdyti zombių gaujos. O Sistema – Matrica su savo siekiais visus prijungti prie tinklo ir automatiškai valdyti bei panaikinti grynuosius pinigus – n e p r a e i s. Nepraeis, nes kuo toliau – tuo labiau jinai darosi matoma ir bus priversta atsitraukti.

Raigerdas        2015-03-4 22:18

Gerbiamas Mykolai Deikau, mokytis derėtų iki prasidedant rinkimams, o jau rinkimų metu darote tai, ko jūs išmokote. Nežinau, ar jūs žinote, ar ne, bet Žečpospolitos žlugime yra vienas toks virusiukas, kuris vadinasi arogancija. Štai jis ir pakirto šitos Abiejų Tautų Respublikos šaknis. Reikalas tas, kad tiek lenkams, tiek lietuviams yra būdinga arogancija. Pvz., rusams yra būdingas šovinizmas, kuris praktiškai gali suėsti visą tą valstybę.
Daugelis visuomeniniais pagrindais dirbančių lyderių mėgsta apeliuoti į pinigus ir sisteminių partijų galią. Na, taip, toks faktas yra, tačiau, kam tada reikalingi jūs, jeigu jūs darote taip pat, kaip ir jie? Iš pradžių skanduojama “Šalin Drakoną”, o kada pinigų yra, tada jau skanduojama - “Tegyvuoja Drakonas”. Tačiau, visas tas pergalės saldumas yra tame, kad nugalėjus tokį pinigingą priešininką, jūs įrodote savo didesnį gyvybingumo potencialą.
Manau, kad reikėtų žinoti, kad tarp visuomenininkų “darbuojasi” ir persirengę į visuomenininkų rūbus visuomenininkai.
Tad, jeigu jūs norite laimėti, tai jūs galite laimėti tik tada, kada jūs turite šituos pranašumus iki rinkimų. O dabar, vietoje pranašumų, jūs turite daugiau panašumų į sistemines partijas, ir tokių atveju, be abejonės, nulemia tas faktorius, kas turi daugiau pinigų.

Shiza Frenikaie       2015-03-2 17:08

Malonu, kad tauta eina kartu su Lietuvos Sarasu ir su mumis, vadinamaisiais “patvoriniais”.

...       2015-03-2 14:53

Bet juk tai buvo aišku nuo pat pradžių.

Letas Palmaitis       2015-03-2 14:14

Eilinį kartą, kaip ir turi būti, laimėjo oligarchams atstovaujantis sisteminių “partijų” tarybose surinktų nepamainomųjų “nusodintuvas”. Juk tai ir yra demokratijos esmė.
Kol biorobotais dar nepaversti žmonės tiki demokratija, tol ji ir laimi. Kai bus paversti (kūniškai susieti su “tinklu”, o atsiskaitymai grynaisiais panaikinti), tada nebereikės ir demokratijos su rinkiminiais cirkais: sistema valdys automatiškai.

Konservatoriai       2015-03-2 13:36

pasimetę.Jiems atsrodo,kad kiti kalti…O iš tiesų jų elektoratas priverstas emigruoti plius teroras Garliavoje…Tik šias klaidas taisant,jie atsikeltų.


Rekomenduojame

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Kas vyksta Amerikos politinėje scenoje? „Neredaguota“ pokalbis su politologu dr. Andriumi Švarpliu

Darius Kuolys. Tado Kosciuškos įspėjimai savo bičiuliui JAV prezidentui Thomui Jeffersonui

Raimondas Navickas. Ar ši miela istorija laikytina įrodymu, jog žmogaus seksualinė orientacija gali pasikeisti?

Justas Stankevičius. Sąžiningas balsavimas internetu – neįmanoma utopija

Kastytis Braziulis. Kaip Lukošenkos režimas ruošėsi įvykdyti keturias politinių oponentų ir žurnalisto žudynes užsienyje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.