Mykolas Deikus. Kas plaukioja vietos savivaldos barščiuose

Mykolas Deikus   2014 m. lapkričio 11 d. 1:31

46     

    

Mykolas Deikus. Kas plaukioja vietos savivaldos barščiuose

Pildosi nesmagus scenarijus, kurį prognozavau dar prieš gerą pusmetį, kai Seimas pakeitė rinkimų įstatymą. Tuo metu atvertas kelias partijų satelitams, prisidengiant visuomenininkais, apgaudinėti rinkėjus 2015-ųjų vietos savivaldos rinkimuose. Tačiau įstatymo pataisos leido rinkėjų viltimis manipuliuoti ir neva visuomeniniams dariniams, vaizdžiai kalbant, sukurtiems prie barščių lėkštės šeimos virtuvėje.

Pirmieji satelitinių sąrašų sudarymo planai pastebėti Šiauliuose – mieste, kurio rinkėjų nuotaikos daugiau ar mažiau atspindi bendras šalies tendencijas. Su įstatymo pataisomis sutapo socdemų Šiaulių vicepirmininko ir parlamentaro Valerijaus Simulik sprendimas atsiskirti nuo partijos ir iš tos pačios partijos narių formuoti „nepartinį“ rinkimų komitetą.

Kitas šešėliniu miesto meru vadinamas politikas, vietinis milijonierius „tvarkietis“ Vidmantas Japertas pasitraukė iš miesto Tarybos ir pareiškė kursiąs visuomeninį komitetą. Tiesa, šiam žingsniui įtakos galėjo turėti ir viešumon iškilusi nedeklaruota jo paskola valdininkei, kuruojančiai investicinius projektus, kurie yra politiko statybų verslo akiratyje.

Vienas iš pagrindinių socdemų Šiauliuose žaidėjų V. Simulik jau įregistravo visuomeninį komitetą, kuriame – seni jo bendražygiai, pagal socialdemokratų sąrašą išrinkti politikai.

V. Japertas savo „visuomenininkų“ dar neįregistravo, tačiau komandos sudėtis aiškėja. Tai – įvairių iš mokesčių mokėtojų kišenės išlaikomų įstaigų vadovai. Žinoma, „laisvaisiais piliečiais“ (skamba vos ne kaip „laisvieji mūrininkai“, tai yra masonai) įsivardiję biudžeto lėšų naudotojai gali ir nedalyvauti rinkimuose – paaiškės netrukus.

Antrasis įsiregistravęs komitetas iš pirmojo žvilgsnio gali pasirodyti ir nepriklausomas, ir visuomeniškas, ir patrauklus rinkėjui, nusivylusiam sisteminiais politikais. Tai Šiaulių miesto tarybos nario Artūro Visocko vedamas sąrašas, kurį, sprendžiant iš viešų komentarų, remia ir buvęs konservatorius, Seimo narys Naglis Puteikis, pažadėjęs sumokėti piniginius įnašus už visuomeninius komitetus visoje Lietuvoje (tikiuosi, skaičiavo, nes Seimo nario algos gali neužtekti).

Visuomenininkas – patrauklus prekės ženklas, į kurį, žinoma, niekas neturi išskirtinių teisių, kurias būtų galima „įforminti“ Patentų biure. Tačiau ar visi visuomenininkais prisistatantys kandidatai iš tiesų yra visuomenininkai? Kurie iš jų yra tikrieji, o kurie – „sisteminiai“, tai yra imituojantys visuomenininkus? Tai tik pora iš daugybės klausimų, į kuriuos teks atsakyti ne emocijomis, o šaltu protu besivadovaujančiam rinkėjui.

Žemiau pateikti samprotavimai skirti pastarajam, ne emocijomis besivadovaujančiam rinkėjui.

A. Visocko sąrašą išskyriau neatsitiktinai. Ir ne atsitiktinai pavartojau ir žodį „sisteminiai“.

Ne tik dėl to, kad šį žmogų pažįstu nuo nesenų laikų, kai Šiauliuose dirbau žurnalistu. Įvairių diskusijų, kuriose dalyvavo ir N. Puteikis, metu kaip su partijomis nesusijusį asmenį akcentavau A. Visocką. Ir galbūt šiek tiek klaidinau. Nes kai kurie vėliau paaiškėję faktai, kaip paveikslą sudarančios mozaikos detalės, privertė pakeisti nuomonę.

Pirma, peržvelkime pastarąjį visuomeninį rinkimų komitetą, įregistruotą Vyriausiojoje rinkimų komisijoje. Plačiajai Šiaulių visuomenei – nieko nesakančios „visuomenininkų“ ir jų šeimos narių pavardės. Kas žino daugiau – įžvelgs ir buvusių valdininkų, direktorių, ekskomunistų ar kokio „patikimo“ žmogaus, kurio šeimos narys dirbo KGB „glaudžiai“ kuruojamoje sferoje, pavardes. Paties A. Visocko pavardės jame kol kas nėra, tačiau, kol kas nėra ir komiteto patvirtinto kandidatų į Šiaulių miesto tarybą sąrašo. Jis netrukus bus tvirtinamas šiame, iš pirmo žvilgsnio, formaliai, iš bėdos sudarytame komitete.

Kaip jau minėjau, niekas neturi išskirtinės teisės į visuomenininko vardą. Tačiau žmonių, aktyviai dalyvaujančių visuomeniniame miesto gyvenime minėtame komitete ir stinga (nebent sugebės įrodyti, kad yra kitaip). Ir nebent manytume, kad visuomenininku galima būti ir šeimos virtuvėje, diskutuojant prie barščių lėkštės.

Šį rudenį buvo atlikta šiauliečių apklausa. Nepretenduojanti į reprezentacinius visuomenės nuomones besiaiškinančių bendrovių tyrimus, kuriais po pastarųjų rinkimų buvo didžiai nusivylę socdemai. Tačiau rezultatai patvirtino tai, ką gali pasakyti bent kiek visuomeniniu gyvenimu besidomintis šiaulietis. Žmonės, kuriais labiausiai pasitikima: Nijolė Malakauskienė, Šiaulių miesto Rėkyvos bendruomenės ir apskrities bendruomenių konfederacijos pirmininkė, Irena Vasinauskaitė – nepriklausoma žurnalistė, publicistė įvairių akcijų organizatorė. Su jomis – ir Vida Pociuvenė, kurią dešimtys miesto nevyriausybinių organizacijų išrinko savo asociacijos vadove. A. Visockas, nors ir mažiau visuomenei žinomas, bet įvertintas taip pat neigiamai kaip ir Mindaugas Murza. Galima pasvarstyti, kodėl.

A. Visockas per savo beveik ketverių metų kadenciją Šiaulių miesto taryboje iš esmės nebendravo su rinkėjais. Nesiūlė kaip pakeisti sistemą, nekeitė. Ją viešai kritikavo, bet balsavo „taip kaip reikia“. Pavyzdžiui, dėl mokyklų uždarymo (paleidžiant be darbo pedagogus, nereaguojant į tėvų ir mokyklų bendruomenių protestus), didinant vandens kainas (neklausiant, kodėl už ekonomiškai beprotiškus projektus turi mokėti vartotojai), tačiau į žiniasklaidos puslapius pateko tik dėl to, kad rašė skundus įvairioms tarnyboms. Iš esmės bandė kopijuoti miestiečių numylėtą socdemų parlamentarą Edvardą Žakarį, tačiau nesuvokė esminės šio politiko pamokos: žiniasklaidos provokavimas atkreipiant dėmesį į save, nubeždžioniautos viešųjų ryšių technikos – tai ne visa politinė veikla tinginiams. Buvęs vidutinis sportininkas-orientacininkas to „neįkirto“. Ir – tai gera žinia mąstantiems.

Visuomeninėje veikloje nepakanka susiorientuoti miške tarp trijų pušų, reikia būti nuoširdžiam ir taip pat nuoširdžiai dirbti. Ne prieš rinkimus. Ne vien dėl įvaizdžio, kaip daro sisteminiai politikai. Ir dar – reikia turėti aiškias vertybes. Kokios A. Visocko ir „giminių dešreles“ primenančio komiteto vertybės? Vieną dieną siūlantis būti konservatorių rinkimų sąrašo lyderius, o kitą – žaidžiant su socdemais? Gal čia ir reikia ieškoti atsakymo į klausimą, kodėl Šiauliuose nuoširdžiai daugelį metų dirbančių, žinomų (ne tik mano paminėtų) visuomenininkų nėra „visuomeniniame“ A. Visocko sąraše.

Šiuos pasvarstymus galima tęsti, atskleidžiant daugiau detalių, įtraukiant daugiau pavyzdžių ir iš kitų miestų bei rajonų. Todėl mielam skaitytojui nuoširdžiai linkiu stebėti, klausti, analizuoti ir diskutuoti, ar visuomenininkais prisistatantys komitetai tikrai yra visuomeniniai, ar tik sukurti prie barščių lėkštės ir laukiantys naujo samčio.

* * *

Siūlome ir daugiau Mykolo Deikaus įžvalgų artėjančių rinkimų tema:

Verslo planas socialdemokratiškai: Misterio Kaliausės rinkimai 2015

Kas bėga iš laivo: satelitinių „visuomenininkų“ bumas

Mero Mykolo rinkimų programa

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Naglis Puteikis       2014-11-18 17:15

N.P.: Apie Artūro Visocko nepartinį sąrašą Šiauliuose: programa, kandidatai, lyderis.

Užvakar, lapkričio 13 dieną, Šiaulių miesto Visuomeninis rinkimų komitetas AH savo
susirinkime patvirtino komiteto programą bei pavadinimą, komiteto kandidatų į Šiaulių miesto Tarybos narius sąrašą bei kandidatą į Šiaulių miesto
mero postą.
Be VRK suteikto AH oficialaus pavadinimo, šis rinkimų komitetas turės ir kitą - “Artūro Visocko nepartinis sąrašas”.

Komiteto programa: AR TAI YRA NORMALU:?
1. Turėti gerai apmokamą darbą.
2. Išsirinkti valdžią, kuri gerbia įstatymus.
3. Nebijoti sakyti tiesą ir turėti savo poziciją.
4. Vesti vaiką į darželį ir pasirinkti mokyklą.
5. Gerbti kito žmogaus nuomonę, nepaisant jo pažiūrų.
6. Mylėti savo miestą, kuriame gera ir patogu gyventi.
7. Tausoti aplinką - sodinti, o ne laužyti. Prižiūrėti, o ne niokoti.
8. Gerbti senjorus ir rūpintis neįgaliaisiais.
9. Paremti jaunimo projektus ir originalias idėjas.
10. Neimti ir neduoti kyšių.
MES MANOME, KAD TAI YRA NORMALU!
Mes manome, kad toks turi būti mūsų miestas. Organizacijos struktūra nelemia sėkmės, ją
lemia žmonės ir jų požiūris.
Dirbsime sąžiningai, atsižvelgdami į realias aplinkybes, ekspertų nuomonę ir finansines galimybes.
Mes už teisingumą visuose miesto tarybos nutarimuose.
Už atsakingą ir principingą politiką.

Komiteto kandidatų į Šiaulių miesto Tarybos narius sąrašas:
1. Artūras Visockas
2. Irina Barabanova
3. Gintautas Lukošaitis
4. Simona Potelienė
5. Rima Juškienė
6. Daina Svirskytė-Švambarienė
7. Jurgita Sakalauskė
8. Cezijus Komarovas
9. Vilius Aleliūnas
10. Arūnas Grigelionis
11. Algirdas Ulčinas
12. Saulius Stasiūnas
13. Antanas Ruminas
14. Ineta Gutauskienė
15. Rima Lukoševičienė
16. Gintarė Katarskienė
17. Asta Veikutienė
18. Edvinas Pečiukėnas
19. Irena Vidžiūnienė
20. Milda Baronaitė
21. Arūnas Bendaravičius
22. Gintautas Gascevičius
23. Virginijus Steponavičius
24. Vaidas Pauliukėnas
25. Mindaugas Žukauskas
26. Irmantas Kukulskis
27. Aidas Katarskis
28. Gediminas Beržinis-Beržinskas
29. Tomas Januškevičius
30. Giedrė Lušytė
31. Asta Macienė
32. Rolandas Dovydaitis
33. Bronius Rudys
34. Erandas Degutis
35. Jonas Ruminas
36. Gabrielė Bendaravičiūtė
37. Nerijus Vidžiūnas
38. Virginijus Baronas
39. Aidas Zaloga
40. Tomas Stankaitis
41. Vikinta Bagdanskienė
42. Jurgita Pauliukėnienė
43. Zidrūnas Veikutis
44. Artūras Valančius
45. Darius Zemeliauskas,
46. Mantas Gaupšas
47. Rita Vaitiekūnaitė
48. Valentina Baradinskienė
49. Judita Petrova
50. Gediminas Kavaliauskas
51. Gediminas Urbonavičius
52. Sandra Petrauskienė
53. Inga Kasiulienė
54. Aurelijus Kavitovas
55. Evaldas Kievišas
56. Lauras Zakarauskas
57. Reda Valiukienė
58. Arvydas Čepas
59. Vilma Stasiūnienė
60. Mindaugas Lukošaitis
61. Vaclovas Vaitekūnaitis
62. Robertas Biliūnas.
Komiteto kandidatu į miesto mero postą patvirtintas Artūras Visockas.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=742189775874794&id=505895962837511&refid=17

Naglis Puteikis       2014-11-18 17:13

NN.P.: Šiauliuose prasidėjo sukilimas prieš nomenklatūrą - prieš korumpuotas biudžetines partijas: steigiasi trys viešo intereso gynėjų rinkiminiai susivienijimai - Artūro Visocko rinkėjų nepartinis komitetas, Stasio Tumėno vadovaujama Valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Lietuvos sąrašo koalicija ir Valerijaus Simuliko rinkėjų komitetas. Šie trys susivienijimai, mano giliu įsitikinimu, šluote nušluos Šiaulių savivaldybės taryboje korumpuotas gūžtas susisukusias taip vadinamas tradicines partijas, šių susivienijimų lyderiai rungsis 2-e mero rinkimų ture išstūmę iš ten korumpuotų partijų susikompromitavusius partinius nomenklatūrininkus. Esu įsitikinęs, kad Šiaulių meru bus išrinktas Artūras Visockas.
Linkiu šiems trims susivienijimams sėkmės - didelių frakcijų po rinkimų. Linkiu jiems sudaryti valdančią koalicija, kuri sugrąžintų demokratiją, skaidrumą ir padorumą Šiaulių m.taryboje ir tokiu būdu uždegtų ir kitų savivaldybių gyventojus sukilti prieš nomenklatūrinį valdymą ir sugrąžintų į Lietuvą europinę demokratiją, kuri buvo pradėta naikinti 1992-94 metais likviduojant progresinius mokesčius, rinkimus į apylinkių-seniūnijų tarybas ir tarėjus teismuose, tokiu būdu sudarant sąlygas susikurti praktiškai didžiausią turtinę nelygybę, labiausiai korumpuotas partijas ir visiškai visuomenės nekontroliuojamą teisėdaugą visoje ES.

Jei Puteikis taip suputojo,        2014-11-13 2:43

vadinasi, autorius rašo tiesą smile

Apie vienijimą       2014-11-12 17:39

(Komentaro po N. Puteikio straipsniu kopija). Skaitant N. Puteikio atsiliepimą į, mano nuomone, tikrai nevertą tiekos iečių laužymo straipsnį, laukiau vietos, kurioje Seimo narys ims ir parašys: “Paėmiau susodinau prie stalo visus Šiaulių visuomenininkus, todėl dabar bus vienas kandidatų sąrašas, kuris iš esmės pakeis nusistovėjusią Šiaulių tarybos konjunktūrą”. To visi laukiame iš N. Puteikio, kuris po Prezidento rinkimų pareiškė suvienysiąs jį rėmusius piliečius. Nes pagrindinis klausimas, kuris suerzino N. Puteikį, liko neatsakytas: kodėl jo remiamo kandidato sąraše nėra M. Deikaus straipsnyje minėtų visuomenininkių. Seimo narys lyg ir bando atsakyti į šį klausimą, tačiau remiasi mėnesio senumo informacija, kurią pateikia kaip konstantą. Gal per mėnesį kažkas pasikeitė? Kodėl nepaskambino toms trims šiaulietėms, kurios jį nuoširdžiai rėmė ir daugybę metų dirba visuomeniniais pagrindais, nepaklausė jų, kas vyksta? Taip pasielgtų solidus politikas prieš teikdamas viešus pareiškimus. O gal pats vadovaujasi kalbomis (apkalbomis) iš antrų arba trečių lūpų, o gal tiki, kad kiekvienas jo žodis yra aukso vertės jį įsimylėjusiems (meilė dažnai būna akla) gerbėjoms ir gerbėjams? Šiame N. Puteikio straipsnyje, kuris šiek tiek skiriasi nuo išpublikuoto komentaro vakardien (jaučiasi redaktoriaus(ės) ar stilisto(ės) ranka), plačiau aptarinėjama žurnalisto retorika, tačiau kabinėtis prie retorikos - tas pats kas kabinėtis prie žodžių, kaip įprastai elgiamasi nelabai sutariančios šeimynos virtuvėje. Tačiau apeinant esminius klausimus, paleidžiant tarsi dūmų uždangą. Be to, kodėl atsiliepimo autorius kalba už A. Visocką ir šiauliečius, tarsi būtų jų mama? A. Visockas pakankamai gabus susiorganizuoti straipsnį, kaip, pavyzdžiui padarė Delfyje bendrai su N. Puteikio kolega, socialdemokratu A. Mockumi išpublikuotame straipsnyje, kuriame skubama prisiimti medalius už “Toksikos” “stabdymus” sąmoningai ar ne nutylint visuomenininkų iniciatyvas ir tų visuomenininkų, kurie ne tik viešai piktinosi, bet ir darė konkrečius žingsnius, pavardes. Tai yra mažų mažiausiai nesąžininga. Lygiai taip pat kaip prisiimti nuopelnus už Kultūros fabriką, būnant tik vienam iš proceso dalyvių. Kaip žinia, tas Kultūros fabrikas bus statomas, todėl kam raškyti nenunokusius vaisius - girtis ne rezultatu, o dalyvavimu procese? N. Puteikis viešais pareiškimais rėmė ne tik A. Visocką, bet ir tris partijas (pradedant konservatorių ir neskaičiuojant okupacinės valdžios komjaunimo)pakeitusį kolegą V. Simulik. Šiandien Šiauliuose yra du A. Visocko “favoritų” sąrašai - V. Simulik ir A. Visocko. Abu - “visuomeniniai”, bet be visuomenininkų. Taigi, reziumuojant, kyla šiek tiek retorinis klausimas, į kurį neatsakyta N. Puteikio straipsnio antraštėje. O gal N. Puteikis suvienijo žmones ginančius viešąjį interesą, tik to dar nežinome?

Patikslinimas Puteikiui       2014-11-12 12:26

Visockas tamstą pasikvietė po to, kai išstudijavo Deikaus ir Šiupario straipsnius spaudoje, kur buvo pliekiamas Menų inkubatoriaus projektas. Nereikia kelti ant pjedestalo žmogų, kuris ne visiškai to vertas. Teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad ne Visockas realiai stabdė šį projektą, o jis bent kuriam laikui sustojo po Seimo narių Žakario ir Simuliko kreipimosi į Viešųjų pirkimų tarnybą. Visockas tuo metu tik komentavo laikraščių puslapiuose.

kacius       2014-11-12 11:45

ačiū p.Deikau už palinkėjimus,  stebėsime, klausime, analizuosime ir diskutuosime, nors ir taip aišku, kad padoriam žmogui barščiai neužsakyti.

Dėdė Kritikui Pikčiurnai       2014-11-12 11:41

“Rinkimai, tiksliau, savo atstovo parinkimas yra sprendimas. Atstovas formaliai tampa visos savivaldybės “atstovu”. Atstovu kabutėse, nes jis yra vienvaldis,  nors teritorijos gyventojai turi savanaudiškus interesus. O kur rinkėjų interesai? Tačiau jei interesai piliečių nevers viešai tartis, jie visada arba nusišalins arba kariaus.”

Piliečiai turi labai skirtingus interesus ir vertybes, todėl tų skirtybių derinimą bei kompromisų paiešką turėtų patikėti tas skirtybes atstovaujantiems atstovams. Toks derinimas tampa iš principo neįmanomas, jei kokią nors „teritoriją“ atstovauja vienasmenis atstovas, laimėjęs kurios nors vienos rinkėjų grupės balsų dėka. Tokiu atveju jis ir yra teritorijos (žemių, miškų, vandenų, infrastruktūros) atstovas, o ne visų ten gyvenančių  piliečių. Interesai gali būti atstovaujami ir derinami tik daugiamandatėse rinkimų sistemose. Jūsų minimą pilietinį nusišalinimą gerokai veikia tas dabartinis interesų neatstovavimas.
P.S. Džiaugiuosi, jog nebesiūlote leisti balsuoti tik į bendrijas įstojusiems, iš jų nepasitraukusiems ir neišmestiems asmenims.

Kritikas Pikčiurna -> Dėdei       2014-11-12 10:20

Rinkimai, tiksliau, savo atstovo parinkimas yra sprendimas. Sprendimui priimti reikia bent dviejų sąlygų: valios ir apsisprendimo kompetentingai pasirinkti. Tiesioginiai rinkimai kuria iliuziją, kad rinkėjas sprendžia pats ir tiesiogiai, bet tą iliuziją sugriauna akivaizdus faktas, kad kandidatas bei jo tikros nuostatos beveik nežinomos. Geriausiu atveju žinome jo biografijos nuotrupas ir kokia gauja jį palaiko, bei abstrakčius pažadus be atsakomybės už veidmainiavimą. Tie atsitiktiniai ir nežinomi žmonės, kurie už jį nubalsuoja, po balsavimo jam įtakos neturi, jis atstovauja jį iškėlusią gaują ir yra jos valdomas, nors formaliai tampa visos valstybės ar savivaldybės “atstovu”. Atstovu kabutėse, nes iki kitų rinkimų jis yra vienvaldis, neatšaukiamas, jis gali keisti kailį ir įsijungti į naują gaują, kuri vadinasi “neliečiamieji”.
Juk net teisme jus atstovaujantį advokatą galima bet kada atšaukti. Tas pats galioja ir akcinėje bendrovėje, kai netinkamą valdybos narį ar vadovą galima nušalinti, sušaukus neeilinį akcininkų susirinkimą. O piliečiai ar nėra tokie pat savivaldybės ir valstybės politiniai akcininkai?
Atstovo išrinkimas teritoriniu principu turi didesnę tikimybę, kad bus atstovaujami jų bendri interesai. Nors teritorijos gyventojai turi savanaudiškus interesus, bet jų atstovavimas aukštesnio lygio forume yra vienodas, tada galimai prasprūdęs sukčius ar veidmainis “ištirpsta” kitų mažai pažįstamų atstovų tarpe ir jų pasirinkimuose bent pradžioje dominuoja jų bendri interesai, nors sprendimus priimti trukdo savanaudiškumas, tai verčia ieškoti kompromisų. Jei atstovas bando slapta nuo savo rinkėjų susitarti su kitų atstovų dauguma prieš jį delegavusiųjų valią, jis automatiškai netenka įgaliojimų, nes juos peržengė. Taip įgyvendinamas klaidų atitaisymo algoritmas. Nors jis nėra be priekaištų, bet viešumo sąlygomis bent šiek tiek veikia.
Ar ką nors žinote apie privačius dabartinių Tarybų ar Seimo narių susitarimus ir vaidmenų pasidalinimus sprendimų svarstymo bei priėmimo spektakliuose? Dabar vyrauja ne įsipareigojimų vykdymas, bet naudos ir kompromisinės daugumos SKAIČIAVIMAI, pagal principą tu - man, aš - tau. O kur rinkėjų interesai? Be konkrečių įgaliojimų ribų ir svarbiausių sprendimų nukrypimo nuo jų aptarimo su rinkėjais, kontrolė neįmanoma. Kada po rinkimų matėte savo “atstovą”, ar jis klausė jūsų leidimo sulaužyti pažadus?
Dabartiniame visuomenės pilietinės brandos lygyje yra sunku susitarti net laiptinėje ar kieme, net kaimynams dėl juos skiriančios tvoros. Tačiau jei interesai piliečių nevers viešai tartis, jie visada arba nusišalins arba kariaus. Už pilietiškumo stoką jie turi brangiai mokėti, jau moka. Ir bręsta Maidanas.
Piliečiai neturi turėti kitokių pasirinkimų spręsti savo problemas - tik pilietiškumą. Dabar jie turi paprastą alternatyvą - tapti interesų gaujos nariais arba pirkti - duoti kyšį. Ar galima tapti piliečiu tarpusavyje viešai nesitariant, gyvenant už aukštų tvorų ir šarvuotų durų? Taip gyvena tiktai gangsteriai. Lietuvių Tauta nuo senų laikų garsėja talkomis, o dabar virstame sukčiaujančiais prekeiviais.
Mes turime turėti tik vienintelį pasirinkimą - savo teritorinę bendruomenę, politinę Tautą ir sąjungininkus. Kaimynų rinktis negalime, nebent nusprendžiame emigruoti.
Tai norime išlikti Tauta ar nutarėme išsilakstyti iš to beprotnamio, kuriuo pavirto Nepriklausomybės Sąjūdžio laimėjimais Pasaulyje išgarsėjusi Tauta, atgavusi formalią Nepriklausomybę ir tebevaldoma partinės nomenklatūros bei gandų?
Čia verda aistros pavyzdžiui dėl Visocko ar kito kandidato, bet absoliuti dauguma jo nežino ir nematė, o jį gerai pažįsta jo draugai, kaimynai, bendradarbiai. Jis ir tegali pretenduoti atsakingai juos atstovauti, jie ir turi tartis bei spręsti. O kodėl šiuos svarstymus turi skaityti visi Tiesos.lt skaitytojai? Kad būtų kuriama viešųjų ryšių akcija? Kam ji naudinga?

Nesupratęs       2014-11-12 7:44

O tai Visocko dar nepriėmė į konservatorius?..

Akivaizdu -       2014-11-12 5:47

Mykolo Deikaus įžvalgos pildosi. Ir tai tik pradžia.

Pragmatikas       2014-11-12 1:14

Kiek gi galima populistiškai svaigti, iš tuščio į kiaurą pilstyti ir nepasiekti konkretaus rezultato. Gal metas tokiems politikieriams pailsėti?

Naglis Puteikis       2014-11-12 0:00

Į Šiaulius mane pasikvietė ir pristatė Kultūros fabriko korumpuotumo pavyzdį būtent Artūras Visockas - parodė projekto aprašus. Jis juos buvo gerai išstudijavęs. Porą valandų praleidome studijuodami,tiksliau Artūras man aiškino ir komentavo. Po to jis ir aš ėmėmės veiksmų, tarp kurių buvo ir skundų rašymai. Deja, paaiškėjo,kad aršiausiai šį korumpuotą projektą gynė du tuometiniai konservatorių ūkio ministrai. Butkevičiaus Vyriausybė taip pat “neišgirdo” nei argumntų, nei skundų autoriū. Spėju,kad dėl tos pačios- papirkimo priežasties.

Panelė Kompetencija Žmogui       2014-11-11 22:04

Tas žodis rašomas su “n” - “kompetentingas”. Bet “kompetetingas” žmogus gali nežinoti, kad rinkėjų komitetai kandidatus gali sudaryti ir ne iš savo komiteto sąrašo, kuris bus registruojamas vėliau. Dar galima pažiūrėti Naglio Puteikio komentarą, kuriame jis patvirtina, kad straipsnyje ir yra rašoma apie A. Visocko sąrašą, nebent Šiauliuose yra daugiau A. Visockų. Be to, tuo kompetencijos daugiau, kuo esama arčiau sostinės, tuo žmonės yra “kompetetingesni”, kuo arčiau valdžios. Žiū ir Seimo narys Naglis Puteikis iš savo Klaipėdos mamytinės ir Vilniaus tėvonijos geriausiai žino, kas Šiauliuose atstovauja visuomenininkams. Beje, gal Žmogus arba N. Puteikis papasakotų, kuo gi tame sąraše esantys asmenys nusipelnė visuomeniniame Šiaulių (o gal net visos Lietuvos) gyvenime?
Jeigu Žmogus skaito Šiaulių spaudą (N. Puteikis, regis, vadovaujasi kitais informacijos šaltiniais, pvz. agentūra VBS)turėjo atkreipti dėmesį į tai, kad A. Visockas garsiai piktinosi , o du Seimo nariai “krei­pė­si į Vie­šų­jų pir­ki­mų tar­ny­bą dėl ga­li­mų pa­žei­di­mų pa­si­ren­kant Me­nų in­ku­ba­to­riaus Šiau­liuo­se tech­ni­nio pro­jek­to ren­gė­jus”. Apie tai galima pasiskaityti:  http://savaitrastis.siauliaiplius.lt/main/turinys/tema/1/7098

Zmogui       2014-11-11 21:56

Sąrašus kelia arba partijos, arba visuomeniniai komitetai. Deikus padarė pasaulinio lygio atradimą, kad bus dar ir “visuomeninių komitetų”.

Zmogus       2014-11-11 21:46

Visuomeniniais situos komitetus pavadino ne jie patys, nes jie “visuomenininkai”, o Lietuvos Respublikos Seimas pakeites Savivaldybiu tarybu rinkimu istatyma, kadangi tokius komitetus sudaro paprasti zmones is musu visuomenes. Skaitykit istatymus, pone Deikau. Nes dabar, rasydamas “ar visuomenininkais prisistatantys komitetai tikrai yra visuomeniniai, ar tik sukurti prie barščių lėkštės ir laukiantys naujo samčio” arba ” visuomenininkų nėra „visuomeniniame“ A. Visocko sąraše”, jus saipotes ne is Visocko, o is LR Seimo ir is savo nezinojimo ir neisprusimo.

Dėdė Kritikui Pikčiurnai       2014-11-11 20:42

Ar čia jūs rimtai nusprendėt, kad nebėra kito kelio, kaip tik atsisakyti visuotinių rinkimų?

Zmogus       2014-11-11 20:21

Koki “brieda” jis cia raso? Parodykit, kur yra paskelbtas Visocko sarasas? Visockas dar savo saraso niekur neskelbe. O VRK iregistravo tik paprastu zmoniu “Visuomenini rinkimu komiteta”. Del to ten Jis ir nemato visomenininku. Ten gali buti kiemsargiu ir santechniku pavardes, o tas komitetas iskels sarasa garsiu visomenininku. Visiskai nekompetetinga rasliava…

Betai       2014-11-11 20:19

Tikrai nieko keisto ant šio svieto, nes pagrindinė šio piliečio vertybė - šilta valdiška kėdė. Kai neišdegė su konservais, netrukus po to pasirodė jo ir socdemo Seimo nario bendras reklaminis straipsnis Delfyje.

kalbinykas Gerb. Pikciurnai       2014-11-11 18:19

man dingojas, kad Tamsta norejote paskutiniajame sakinyje ideti i kabutes. Zmoniu buva reikalai, o vagiu ir kitokiu valdziagyviu - tik “reikalai”.

Kritikas Pikčiurna-> Dėdei       2014-11-11 17:26

Gerbiamasis, kodėl jūs savo piniginės, savo žmonos, šeimos bei namų tvarkyti nepatikite kokiam nors nepažįstamam ir jūsų nežinančiam, iškeltam kokios nors partijos, ir išrinktam visuotinuose rinkimuose dėdei ar tetai?
Kodėl pats renkatės advokatą ar įgaliotą asmenį, o ne laukiate, kol kas nors jums juos parinks, kai reikia tvarkyti asmeninius turto bei teisinius reikalus? Gal kas nors nežino, kuo tai baigtųsi, kai jūsų reikalus patvarkytų, koks atstovas iš kokių Bezdonių? O juk tai kvepia demokratiniu centralizmu.
O kodėl reikalus už jūsų šarvuotų namų durų ir visoje valstybėje reikia patikėti tvarkyti kitaip parinktiems “atstovams”?
Gal tam, kad jie greičiau susitvarkytų savo reikalus, ką ir stebime, visos valstybės ir piliečių sąskaita ir taptų “išrinktaisiais” iki gyvenimo galo?

Beta Tetai       2014-11-11 16:59

Bet Visockis juk konservatorius?: Tai kas čia keisto, jei siūlėsi konservatoriams?
P.S. Maniau, kad buvęs socdemas (sumaišiau su Simuliaku), todėl ir nepatikėjau.

Betai       2014-11-11 16:38

Tuomet meluoja visi, o A. Visockas tuos “melus” patvirtina. Skaitykite “Siauliu kraste” http://222.skrastas.lt/?data=2014-10-03&rub=1065924810&id=1412181079

Beta Tetai       2014-11-11 15:27

Ar tik neapsimelavote kartais? Nes labai jau sunku patikėti, kad per kadenciją  ant konservatorių  valdomos savivaldos skundais pagardėjęs žmogus, prašytųsi į konservatorių sąrašą! Ir ne bet kur, bet į mero rinkimus!?
Beje, o kas čia blogo jei rašo skundus teisėtvarkai? Gi, jei skundai nepagrįsti, galima apsiginti teisingiausiuose Lietuvos teismuose. Ypač konservatoriams, ypač prezidentaujant Grybauskaitei. wink

Tiems kas neskaitė. Tesinys 2       2014-11-11 15:24

14. Dabar pilnos pakampės šlaistosi visokių pijokų ir „narkomanų“, katrie adatom susibado rankas ir laksto išsprogusiom akim, iš žmonių vagia, bobutes smaugia. Tuos narkotikus verda čigonai Kirtimuose, kur laiko užgrobę svetimas žemes, pasivadinę „taboru“. „Taborą“ labai saugo už mūsų pinigus parazituojantys nutukę „žmogaus teisių“ veikėjai, esą tai yra labai svarbi „kultūra“. Policija ten neina arba padeda jiems biznį varyt, žmones nuodyt. Toj vietoj pastatysim šiukšlių deginimo fabriką, bo jau nėra kur dėt, o dūmus paleisim trobom šildyt. Visus „taborinius“ kartu su „žmogaus teisių“ nutukėliais išmokysim darbų ir amatų, o katrie nenorės, galės valkataut užsieniuose – ten tokių pilna.

15. Priėjom prie policijos. Vaizdas ir čia niūrus. Iš pradžių išrankiosim iš ten visus kagėbistus-enkavedistus, stribus-banditus, padugnes, kyšininkus, pijokus ir debošų mėgėjus, sąžinę praradusius mergaitės pagrobėjus, pastatysim vietoj jų jaunus ir dorus žmones. Tegul banditus ir žulikus gaudo, o ne patys su jais patvoriais bastosi. Katrie nusikals, tų iš kaliūzės jau nepaleisim. Saugumo policiją irgi išvalysim nuo tokių elementų, kad sektų rusus, o ne mūsiškius, kaip dabar, ir savų pareigūnų per langus nemėtytų.

16. Poterius kalbėt galės kaip kas nori – visų normalių konfesijų kunigam tik padėsim jų dvasiniam darbe, o katrie norės, galės ir senąjį baltų tikėjimą išpažint. Neleisim tik tarpusavy pjautis ir visokių stebukladarių-sektantų, katrie ne blogiau nei čigonai moka smegenis pripudrint, kad žmonės sudurniuoja kaip nuo narkotikų. Lietuvoj bus tik tos konfesijos, katros aiškiai pasisakys už šeimą, moralę ir dorą, nepripažins jokių iškrypimų ir išsigimimų propagandos.

17. Valstybės pagrindas – šeima, t.y. savanoriška vyro ir moters santuoka, o ne mužiko su mužiku, ne bobos su boba, ne su šunim ir katinais, ne su karvėm ar arkliais ir ne tarp tų, katrie prisisiūna ar nusipjauna visokias galūnes. Todėl šeimą visaip remsime ir saugosime, globosime ir gerbsime.

18. Lytinių-moralinių iškrypėlių propaganda, visokie jų paradai ir orgijos bus uždrausti. Visi užsienio ir vietiniai „lyčių lygybės“ aferistai – išvaikyti. Antai, net norvegai, katrie mėgdavo mus pamokyt „tolerancijos“, tokius iškrypėliškus „mokslus“ uždraudė, o „mokslininkus“-pedofilus išvaikė. Kiekviena mokykla ar vaikų darželis bus prijungti prie tiesioginio ryšio su policija: jeigu toks „mokslininkas“ su siauru ploščiuku prisiartins, nedelsiant bus izoliuotas nuo sveikosios visuomenės dalies. Visi iškrypimų propagandininkai iš užsienio bus nedelsiant deportuojami, o vietiniai bus išmokyti visuomenei naudingo darbo.

Ričardas Čekutis-Aitvaras
Apygarda „Už Lietuvą Lietuvoje“
Radviliškio Tautininkų rinktinė


Va tokius reikia rinkti visur ir visada ir bus tvarka Lietuvoj.

Tiems kas neskaitė. Tesinys 1       2014-11-11 15:22

9. Jokiem „geradariam“ iš užsienio savo žemės nepardavinėsim, visas prirašytas „direktyvas“ jie tegu susisuka į triūbeles ir susikiša…. Jie dabar moka durnesniem mūsų ūkininkam, kad žemes karklais apsodintų, atseit „biokurą“ varys ir pigiai visus šildys. Meluoja, nes per tiek metų čia niekada niekas neatpigo. Ogi toj žemėj paskui niekas neaugs. Aniems ir gerai, galės ramiai čia paravinėt savo popierines-chemines sasiskas, o mūsų ūkininkai, nualintą žemę jiems pardavę, važiuos jų daržų ravėt. Šito nebus, išgraužkit.

10. Įvesim tvarką ir valdžioj, kuri trečdalį tautos ištrėmė į Šiaurę, bet pati „mažintis“ kažkodėl nenori. Kam reikia tiek deputatų ir visokių ministerių, jeigu nėra kam atstovaut? Jiems dargi maža, todėl sugalvojo naują ministerį paskirt, tokį džiūsną – lempučių prižiūrėjimo ministeriją atidarė... Džiūsna, surinkęs savo kompaniją, 4 metus nosį krapštė, pinigus tratino visokių „vizijų ir misijų“ rašymui, pakol atsivežė iš užjūrio du japonus, katrie pasakė, kad pastatys mums gerą atominę katilinę esą tik už 20 milijardų... Tokia pati katilinė pas juos taip driokstelėjo, kad radiatoriai iki šiol visur skraido. O milijardus džiūsna sakė paimsiąs iš užsienio bankų. Tik kas atiduos? Tegul važiuoja pas japonus, gal jį ten koks radiatorius kaukštels, o japonai – ne durni, jie patys su vokiečiais ir italais šitų katilinių jau atsisakė.

11. Užuot kliedėję apie „taikų atomą“, verčiau pažiūrėtų užsieniuose, kaip protingi žmonės tvarkosi, vis tiek ten kasdien lėktuvėliais be naudos skraido į visokias „konferencijas“. Antai vokiečiai Drezdene pastatė tokių saulės plokštelių fabriką, iš kurių pigiai elektrą jama ir oro negadina. O amerikonai dabar išvis sugalvojo tokią plėvelę, katra užtiesus langus, elektros prisigamina tiek, kad nėr kur dėt. Ir mes pastatysim tokius fabrikus, o visus atomus sugrūsim dėžėsna kartu visais džiūsnom-ministeriais…

12. Šitai valdžiai ne tik atomai įdomu. Ji labai mėgsta trintis ten, kur tiesiai pinigu kvepia ir ne tik patys vagia, bet dar ir užsienio „ekspertus“ šeria. Antai du žulikai sugalvojo banką, pavadino „Snoru“. Žulikai prisipirko visokių mašinikių, jachtų, lėktuvų, prisistatė krūvas trobų, bet valdžiai nieko neduodavo. Valdžia sugalvojo, kad reikia viską atimt, nes anie dar ir užsienio bankams trukdė biznį varyt. Atėmė, ale visko neapžiojo, tai nusamdė dar ir amerikoną, katram kas mėnesį moka po 100 tūkstančių tik už tai, kad anas gumą čiaumodamas kartais popierius pavarto. Tik nesupranta, kas ten parašyta, tai dar vertėjus samdo ir vietinius žulikus, katrie jam surašo ant popieriaus „ataskaitas“. Visas šitas „darbas“ jau Lietuvai kainavo 4 milijardus. Ir nėra anei vieno kalto. Mes visiem šitiem „bankininkam“ duosim darbo. Eis pagal 2. punktą.

13. Kariuomenėj turi būt ne vien generolai su „lampasais“, kaip dabar, o ir kareivių. Todėl šautuvą teks išmokt valdyt visiems. Ginklus duosim ne varnoms baidyt iš labdaros fondų, kaip dabar, o tikrus, skirtus su priešais kovot. Visus išmokysim tvarkos ir teritorinės gynybos. Jokių balių ir vakaruškų – daug kam teks paradines uniformas padžiaut spintose ir pamiršt šampano skonį.

tesinys toliau.

Tiems kas neskaitė       2014-11-11 15:18

Ką darysim, kai nuversim užsienio kolaborantų valdžią?
2012-10-12
Išlaisvinimo armijos “Už Lietuvą Lietuvoje” tautininkų rinktinės Radviliškio apygardos vadas “Aitvaras” R.Čekutis paprastais žodžiais paaiškina ką darys.

1. Nuo valdiškų ėdžių išvaikysim visus šiandien riebiai šeriamus dykaduonius. Dabar gi prikurta tiek visokiausių valdiškų kontorų, kad tik jas skaičiuodams greitai pameti skaičių ir gali kuoktelėti. Kontoras sukūrė biudžetiniai partiniai, idant ten sutupdytų savo draugelius ir gimines.

2. Visi valdiško pinigo vagys, turto grobstytojai, aferistai ir kitokie „lėšų įsisavintojai“ likusį jų niekingą gyvenimą praleis kaliūzėje. Bet ten bus susodinti ne kortom lošti, o dirbti visuomenei naudingą darbą – po sargybos priežiūra tvarkys prišiukšlintą Lietuvą, miškuose ir paežerėse rinks stribvaikių paliktą mėšlą, šluos ir lopys kelius, žodžiu, dykai po laukus nebindzinės. Už darbą anie žulikai gaus kasdien po bliūdą skystos sriubos.

3. Sužiūrėsim, kas ir kaip prisigrobė turto. Dabar gi kiekvienas piemuo ar valkata pamiškėse turi išsistatęs didžiausias trobas su krūvom mebliuotų kambarių. Gi patys jie „deklaruoja“, kad gyvenime nieko naudingo nedirbo, bo nieko nemoka, tik buvo visokiais partiniais ar „vaidybininkais“. Kaip čia yra? Tie, kas aria žemę, kremta sausą duoną, o „vaidybininkai“ su partiniais minta visokiais užjūrių krabais ir iš dirbančių žmonių dar tyčiojasi, vadindami juos runkeliais. Tai dabar patys galės tų runkelių pagraužt…

4. Tas pats ir su mašinom. Dabar gi pėsčiom jau niekas vaikščiot nemoka – su blizgančiom mašinikėm rieda net savo reikalo atlikt, o verkia, kad viskas brangu. Iš kur gi tos mašinos, a? Ogi iš „išperkamos nuomos“. Tai tokia sugalvota afera, kai važinėja dykai ir po biški moka valdiškus pinigus mašinų spekuliantam, o kai baigiasi „kadencija“, tai sumoka kapeikas, kiek liko. Taip už žmonių pinigus prisiperka mašinikių. Visi šitie eis prie 2. punkto.

5. Prie mūsų gerai gyvens tik tie, katrie dirbs normalų darbą. Mokysim žmones tikrų ūkio profesijų ir amatų – šaltkalvių, santechnikų, elektrikų, statybininkų, žemės ūkininkų, kalvių, stalių ir kitų. Dabar gi visi „profesoriai“, „su aukštuoju“, o kas kiaules pašers? Visus gi mokslo „reformatorius“ išvaikysim šunims šėko pjaut.

6. Išgaudysim visokius spekuliantus. Dabar gi didžiausias biznis tų, katrie iš lenkų prisiperka galvijų ir čia mulkina žmones, kad mėsa atseit „lietuviška“, tada pabrangina ir parduoda. O valdžioj sėdintys kolaborantai specialiai prigalvojo visokių mokesčių, kad užsienio šlamštą čia prakišt, o mūsiškius žmones išvaryt, todėl daugelis tų, katrie dar velka jungą, verčiasi tik spekuliuodami. Mokesčius sutvarkysim taip, kad spekuliuot neapsimokės ir tada lenkai galės mums pašvilpt…

7. Tas pats ir su benzinu, tik dar blogiau. Amerikos žydam mūsiškiai dykai atidavė benzino fabriką ir dar patys primokėjo, žydai pardavė rusam, o anuos už visokias aferas patys rusai susodino. Tada mūsiškiai pardavė lenkam. Tie dabar trina rankas ir už benziną lupa kaip už auksą. Mūsiškiai tik skėsčioja rankom ir vis buria: „rinka, rinka…“. Jokia čia ne „rinka“, o paprasčiausia spekuliacija ir afera. Todėl įvesim tokią kainų kontrolę, kad visi spekuliantai žagsės ir negalės skiest, kad atseit viskas pabrango, nes kažkur Azijoj kažkoks arabas benzino sandėlį padegė...

8. Užvis liūdniausia su valdiškais pinigais, katrie dabar be naudos sukišti užsienio bankuosna. Anie varo biznį, o mūsiškiai tik skolinasi, kad galėtų žmonėms bent mizernas pašalpas duot. Todėl atidarysim valdišką komercinį banką, ten perkelsim visus Lietuvos žmonių pinigus, patys biznį varysim, iš uždirbtų pinigų geras pensijas duosim, algas tiem, katrie dirbs, o užsieniui špygas atkišim – tegul springsta…

  Tesinys toliau

 

Teta       2014-11-11 15:03

N. Puteikis rašo: “Ar tikrai A.Visockas Šiauliuosevertas daugiau kritikos, nei korumpuotą kultūros fabriko projektąir šilumos “prichvatizaciją” stūmę socdemai,tvarkiečiai ir konservatoriai?”

Seimo narys klysta - konservatoriai yra pati tyriausia ir švariausia partija, todėl nepriklausomas tarybos narys A. Visockas jiems parašė griaudų laišką, kuriame siūlėsi vesti konservatorių sąrašą į rinkimus ir būti jųjų meru. Kai konservatoriai parodė negražų žestą, A. Visockas tapo visuomenininku…

“Šiaulių kraštas”, 2014 m. spalio 2 d.

“Nepartinis kandidatas ieško politinio prieglobsčio

Nepartinis Šiaulių miesto tarybos narys Artūras Visockas prieš savivaldos rinkimus pradėjo ieškotis politinio prieglobsčio. Per kadenciją pagarsėjęs įvairiais skundais, užvertusiais teisėsaugos institucijas, A. Visockas siūlosi būti meru. Tam pareikalavo pirmos vietos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąraše.A. Visockas laiške TS-LKD garbės pirmininkui Vytautui Landsbergiui siūlo: TS-LKD Šiaulių skyriaus pirmieji asmenys keliauja žemyn, o į sąrašo pirmąją vietą ir kandidatu į mero postą

Jaja       2014-11-11 14:08

Jota     2014-11-11 12:36

Apie Šiaulių valdžią arba gerai, arba nieko.
—————————————————————————

Tai čia apie konservatorius ir liberastus DELFyje taip reikia rašyti.

Jasiui       2014-11-11 13:56

Ponas Jasiau, jeigu nepastebėjote, grybavimo sezonas jau baigėsi. O jeigu dar skaitote vietinę spaudą, turėjote pastebėti, kad tamistos paminėtas Vinklerio laikraštis itin gražiai rašo apie du politikus. V. Simulik ir A. Visocką. Na, jeigu netyčia pastebėsite, kad ir galvą (žr. ant pečių) turite - pagandykite ką nors su ja nuveikti, pavyzdžiui, pagalvoti smile

Rima       2014-11-11 13:48

O kada Deikus yra parašęs neužsakytą straipsnį? O apie tokį dalyką, kaip “žurnalisto etiką” išvis nereiktų net kalbėti, nes šis asmuo tokio žodžio yra nepajėgus suprasti. Toks žmogus, kurio Deikus nejuodintų šiame pasaulyje dar negimęs… tikriausiai net ir motiną Teresę bei Popiežių už pinigus šlykščiai apjuodintų?

Anupras       2014-11-11 13:37

Deja,Kaune bendruomenių pilietiška veikla numarinta. Kažkas nuvežė grybauti,kitas riebia koše pavaišino ,o po to šoka bendr uomenė ratelį su pirmininku viduryje.P.S.Nuo 2015m. liepos pirmos dienos PVM šildymui bus padidintas iki 21proc.Reikia keisti Seimo narių, savivaldybių  Tarybų narių požiūrį, kad virš jų ne dangus, o rinkėjai.O TAI PRIKLAUSO NUO MŪSŲ LIETUVOS PILIEČIŲ VIENYBĖS IR AKTYVIOS VEIKLOS.O tam reikia laiko, valios pastangų.Ar tam pasiaukosime?.

Beta       2014-11-11 13:29

Radau FB Puteikio komentarą. Copy:
Naglis Puteikis
Ar tikrai A.Visockas Šiauliuose vertas daugiau kritikos, nei korumpuotus projektus stūmusios nomenklatūrinės partijos?

Ar tikrai A.Visockas Šiauliuosevertas daugiau kritikos, nei korumpuotą kultūros fabriko projektąir šilumos “prichvatizaciją” stūmę socdemai,tvarkiečiai ir konservatoriai?

Pribloškė tiesos.lt portalepublikuotas M.Deikaus straipsnis, kuriame nepriklausomas Šiauliųsavivaldybės tarybos narys Artūras Visockas apkalbamas,pravardžiuojamas ir įžeidinėjamas, naudojant dabartinę Lietuvosnomenklatūrą aptarnaujančių propagandistų klišes:


1. A.Visockas vadinamas"neįsikertančiu” “vidutiniusportininku-orientacininku” kuo dėtas politiko hobis?

2. Jo komitete, pasirodo, yra žmogus,kurio “šeimos narys dirbo KGB „glaudžiai“ kuruojamojesferoje”, bet pavardė neparašoma - gaunasi apkalbos;

3. A.Visockas neįvardintose apklausosepasirodo, vertintas taip pat neigiamai kaip ir Mindaugas Murza.Kokiose apklausose? Kas jas atliko, kada, kur publikuota? Vėlgaunasi apkalbos;

4. A. Visocko komitetaspravardžiuojamas kaip “iš bėdos sudarytas” - kur tentas varganumas ir bėdos?;

5. M.Deikaus teigimu “A. Visockasper savo beveik 4 metų kadenciją Šiaulių miesto taryboje išesmės nebendravo su rinkėjais - nesiūlė kaip pakeisti sistemą,nekeitė jos - balsavo „taip kaip reikia“, pasirodo"nubeždžioniavo Žakario viešųjų ryšių techniką irapskritai užsiiminėjo “politinė veikla tinginiams”,dirbo “vien dėl įvaizdžio, kaip daro sisteminiai politikai”.Ir visa tai rašoma rimtu veidu, tarsi nebuvo kovos už pigesnęšilumą ir prieš korupcinį Kultūros fabriką.

6. Paskutiniai teiginiai - tiesiogmokyklinio lygio patyčių įžeidinėjimai - A. Visocko komitetasvadinamas primenančiu „giminių dešreles“ ir kaltinamasvertybių neturėjimu, bei laukiančiu “naujo samčio”.

Nesutinku su Mykolu Deikumi: pažįstuArtūrą Visocką jau daug metų, kaip aktyvų viešo interesoŠiauliuose gynėją, ypač daug nuveikusį, kad Šiauliuose nebūtų“prichvatizuota” šilumos gamyba - kad tokios jėgainėsliktų savivaldybės nuosavybėje. Šių pastangų rezultatas -pigiausia šiluma iš visų Lietuvos miestų. A.Visockas nuoširdžiaikovojo prieš vieną korumpuočiausių ES pinigų vogimo schemų -taip vadinamo Kultūros fabriko schema, kai Šiaulių socdemų,tvarkiečių ir konservatorių politikai iš visų jėgų bandėnupirkti iš vietinių su paminėtais politikais susijusiųverslininkų cheminėms medžiagomis užterštą pastatą užnežmonišką kainą ir toje vietoje “įsisavinant"neįtikėtinai didelę ES pinigų sumą įrengti niekam nereikalingaspatalpas neva menininkams, kuriems tų patalpų nereikia, nes nėratiek menininkų, be to tų patalpų nuoma ir eksploatavimas labaibrangiai kainuoja. Šie pinigai galėtų būti panaudoti kituoseŠiaulių kultūros objektuose. Už tai nuosekliai daug metų kovojoA.Visockas, aš galiu tai paliudyti, nes pats dalyvavau daugelyješios kovos etapų Šiauliuose.

Todėl drąsiai užstatau savoreputaciją už A.Visocką, kaip už dorą, turinti vertybes, mokantįir galinti jas apginti, nuosekliai dirbantį bendrajam gėriui, kurisdarbais tą liudija.

Tokius pačius žodžius apie A.Visockąprieš kelis mėnesius girdėjau iš Šiaulių miesto Rėkyvosbendruomenės ir apskrities bendruomenių konfederacijos pirmininkėsNijolės Malakauskienės, nepriklausomos žurnalistės, publicistės,įvairių akcijų organizatorės Irena Vasinauskaitės, daugelioŠiaulių nevyriausybinių organizacijų asociacijos vadovės VidosPociuvenės, kurios pasiūlė A.Visockui kandidatuoti kaipnepriklausomam kandidatui į merus ir kurios sutiko dalyvauti jorinkimų komiteto veikloje ir būti jo rinkimų komiteto kandidatų įŠiaulių miesto tarybą sąraše.

P.S.: M.Deikus suabejojo, ar man užteksSeimo nario algos sumokėti piniginius įnašus už visuomeniniuskomitetus visoje Lietuvoje. Noriu patikinti, kad užteks, nesrinkėjai, atidavę už mane 9 proc.balsų LR Prezidento rinkimuose,leido susigrąžinti 13000 Lt užstatą, kuris grąžinamas tik tiemskandidatams, kurie surenka daugiau, nei 7 procentus rinkėjų balsų.Dėkodamas už mane balsavusiems, pažadėjau juos skirti visuomenėsreikmėms. Esu viešai atsisakęs Konstitucinio Teismo ir Seimo labainegražiais sprendimais nuo šių metų sausio 1 d. susiorganizuotaispriedais prie algos - mano atveju tai 1500 Lt, kuriuos kas mėnesįskiriu labdarai. Per rinkimus planuoju juos taip pat skirtivisuomenininkams. Taip pat bankas, kuriame laikau savo pinigus, mansutinka paskolinti 30 tūkst.Lt, kuriais nedvejodamas sumokėsiuužstatus už tokius pilietiškus žmones kaip Artūras Visockasvisoje Lietuvoje, nes jie tikrai turi didelį žmonių pasitikėjimąir laisvai daug kartų peržengs užstato susigrąžinimui reikalingą3 procentų ribą, bus išrinkti merais, turės dideles frakcijassavivaldybėse

Komiteto narys       2014-11-11 13:19

Ponas Rasytojas ne tik nesiorientuoja tarp triju pusu, bet ir nesugeba perskaityti savyvaldybiu tarybu rinkimu istatymo. A.Visockas ne tik kol kas neitrauktas i komiteta, bet jau niekada nebus i ji itrauktas - i VRK patvirtinta komiteto sarasa papildomai nieko nebegalima itraukti. Be to istatymai nedraudzia i komiteto iskelta rinkimu sarasa neitraukti nei vieno komiteto nario. Taigi, komiteto nariais gali buti ir viena gimine, svarbu, kad tik jie visi butu registruoti tame mieste ir ju butu ne maziau nei 62, kiek reikalauja pono Rasytojo ignoruojami istatymai. O iskelti i rinkimus ta gimine gali ir ne savo giminaiti. Kad ir kaimyna, kad ir Visocka.
Taigi pries pradedant svaidytis populistinemis frazemis ir tersti klaviatura nesvariais pirstais, reiketu istudijuoti klausymo esme ir susijusius teises aktus.

Jasius       2014-11-11 13:15

kad pasakas rasyti moki-nezinojau../graziausias ir saziningiausias/autorius.Ilgus metus Siauliuose drabstes meslais miestiecius po Vinklerio sparneliu…ir koks isradingas rades 3 visuomeninkus mieste..Kad apie Visocka rasai gerai..kazkam jis uzlipa ant nuopaudos ir neatitinka tavo darbdaviu interesu..Bravo rasyk toliau….

Komentatoriai        2014-11-11 11:38

iš esmės svarsto kaip čia išradus dviratį, nors ir žino kad jis išrastas. Kur tą “dviratį” (savivaldos modelį) pamatyti? Ogi pas švedus.
Ką žinome apie juos?  Nieko. O kodėl nieko? Paklauskit pas kurį nors vyskupą. Nustebsit.

Jota       2014-11-11 11:36

Apie Šiaulių valdžią arba gerai, arba nieko.

Birutė Rutkauskaitė       2014-11-11 11:30

Sveiki,
Persiunčiu kaunietės visuomenininkės Daivos Valentaitės atsiųstą informaciją.

—————Persiųstas laiškas—————
Nuo: Daiva Valentaite <daizita2000@yahoo.com>
Data: 2014 m. lapkritis 7 d. 11:39
Tema: informacijai
Kam: Vytautas Kabaila <vytautas.kabaila@gmail.com>


Laba diena p.Vytautai
Pasiunčiau Jums knygą, iš kurios matysite kaip atrodo Dainavos seniūnija bendrame Kauno miesto seniūnijų kontekste, kaip atrodo pirmieji Dainavos seniūnaičių rinkimai, įvykę po 2011 m. Vyriausybės atstovės nurodymų  vykdyti teisės aktų reikalavimus.   
      Pridėjau ir keletą “Dainavos apžvalgos” laikraštėlių ir KPB centro “Dainava” lankstinuką,  iš kurio matosi tos organizacijos tikslai ir uždaviniai. Man, kaip Pilietinės bendruomenės centro pirmininkei per 9 metus teko parašyti beveik 400 raštų įvairiais klausimais. Teko dalyvauti net 5 Seimo Ekonomikos komiteto posėdžiuose, kuriuose atstovavau ir Kauno bendruomenių centrų asociacijos poziciją.Deja po 2012 metų  situacija pasikeitė, ir šiuo metu svarbių kauniečiams problemų (tarp jų ir šilumos ūkio) nei vienas iš Kaune veikiančių bendruomenių centrų nebekelia. Tam reikia aktyvios pilietiškos organizacijos, kurios sukūrimui ir tolimesnės veiklos organizavimui reikia visuomeniniam darbui pasišventusios asmenybės (panašios į šiaulietį KABAILĄ). Tikiuosi kad anksčiau ar vėliau tokį surasime ir Kaune
       
    Vakar man paskambino p.Aurimas. Pasirodo, kad mane pasiekusi informacija apie Lietuvos didžiųjų miestų MERŲ iniciatyvą Seniūnaičių institucijos sunaikinimui - ne gandai, o realybė. Tai reiškia, kad ne tik Kaunas, bet ir Šiauliai turi slaptai nuo Tarybos veikiantį merą.

Pagarbiai,
Daiva Valentaitė

Anuprui       2014-11-11 11:14

Yra Lietuvoje iš Jūsų paminėtų fondų nefinansuojamų bendruomenių, kurios yra gausios ir išsilaiko mokėdamos nario mokesčius.

Anupras       2014-11-11 10:58

Daug visuomeninių komitetų,o tai nei vieno mandato savivaldybės Taryboje.Partinis nomenklatūrininkas -tikrai neturi bendruomeniškumo jausmo.Išsvaistyti pinigai,neskaidrūs viešieji pirkimai-tai pavogti pinigai,tai turbūt aiškesnė sąvoka.Dauguma bendruomenių dabar finansuojamos iš biudžeto ir ES fondų. Kas pinigus moka-tas taip šoka.O pilietišką bendruomenę sunku subūrti, kai veikia stiprios skaldančios propogandinės jėgos.

Dėdė Kritikui Pikčiurnai       2014-11-11 10:55

Jūsų mintis apie būtinybę rinkti seniūnijų tarybas yra aksiomiška - negalima apsiriboti vienasmenio seniūno rinkimais.

Tačiau mintis, kad tarybų rinkimuose dalyvautų tik įstoję į kurias nors bendrijas yra pritrenkianti - taip įteisintume rinkikų institutą ir akimirksniu paverstume rinkimus netiesioginiais. Iki to nepriėjo net mūsų partijos. Dar blogiau - tie rinkikai net nebūtų renkami visuotiniuose rinkimuose. Ir dar įdomiau - tie nerinkti rinkikai deleguotų iš savo tarpo (!) atstovus į aukštesnį lygmenį. Kažkurioje vietoje Jūs apsižiūrėjote ir propaguojate demokratinio centralizmo idėjas, paneigdamas paneigdamas pagrindinius rinkimų principus - tiesiogiškumą ir visuotinumą.

Beta > Mano galva       2014-11-11 10:44

Mano galva taip pat. Tik kaip tai padaryti, jei nesisteminiai neturi pinigų, kuriuose partijos vartosi, mano galva neišneša. wink

Mano galva       2014-11-11 9:25

Į mero kėdę neturi patekti nė vienas iš sisteminių partijų. Sisteminės partijos - konservatoriai, liberalai, socdemai, darbo partija, partija tvarka ir teisingumas, buvusi zuokulo TAIP dabar jau pakeitusi pavadinimą.

Kažkaip nesinori tikėti,       2014-11-11 9:20

kad Naglis Puteikis remtų Šiauliuose A. Visockį. N. Puteikis išrinktas Klaipėdoje, tai prie ko čia Šiauliai. Ar kartais autorius kažko nesupainiojo. dalyvauti diskusijose viena, o remti tai jau atsiprašau jeigu Visockas toks yra kaip rašoma.

Kritikas Pikčiurna       2014-11-11 7:59

Jau seniai laikas savivaldoje atsisakyti valdžią užgrobusios gaujos primestų mūsų ATSTOVŲ “rinkimų” (tiksliau - parinkimo!) sistemos bei tvarkos. Ta tvarka pavertė savivaldą į sistemą, kurioje valdo tik SAVI kapitalui, partijoms ir nomenklatūrai.
Jau seniai laikas gyventojams ir savininkams vietos bendruomenėse pagal Civilinį kodeksą kurti Jungtinės veiklos bendruomenes, jas registruoti ir iš savo tarpo, kuriuos gerai pažįstame ir žinome, kaip dirba, užsidirba bei gyvena, išsirinkti savo bendrijų, seniūnaitijų atstovus, su įgaliojimais iš savo tarpo tokia pat tvarka išsirinkti seniūnijų ir t. t. iki savivaldybių Tarybų.
Tik reikia nepamiršti suteikiant įgaliojimus nurodyti ne tik konkrečias galias, bet ir tų įgaliojimų konkrečias ribas, bei sankcijas pagal Baudžiamąjį kodeksą už jų peržengimą ir/ar savivaldžiavimą.
Tada tikrai savivalda virs žmonėms SAVA, pradėsime tvarkytis savo artimoje aplinkoje. Tai bus gera praktinės vadybos mokykla ir padės atrinkti tikrai vertus kandidatus į merus, Seimą bei Prezidentą. Tada atsiras prielaidos ir tikroms, o ne nomenklatūrinėms politinėms partijos atsirasti.
Tik reikia nepamiršti reikalavimų Seimui, kad nustatytų aiškią ir skaidrią savivaldybių finansavimo iš biudžeto tvarką. Kad nebe būtų, kaip toje pasakoje - tam davė, tam davė, o tam ir nebeliko…
Laikas baigti su partinės nomenklatūros ir kapitalo diktatūra.
Lietuvos Respublikos suverenas yra Tauta ir jos piliečiai, jie ir turi konkrečiai nustatyti tvarką ir savo bute, name, kieme ir šioje valstybėje.
Taip įpareigoja mūsų Konstitucija.

pensininke,       2014-11-11 7:00

vel tie patys partiniai sulys, vel vogs, vel apgaudines tauta turetu tauta kelti savo kandidatus, odabar vel tie patys keliasi savo kandidaturas apsivoge, teisti visokie sukciai niekas cia nepasikeis prie tokios tvarkos, o avinai nubalsuos

Julius       2014-11-11 3:01

Manęs nestebina, kad atsiranda “gudručių”, norinčių apmauti - jie kitaip nemoka, jie kitko nesugeba.
Tačiau niekaip nesuprantu tų, kurie kažkelintą kartą vis leidžiasi apmaunami, tiesiog prašyte prašosi apgaunami… Kad tik nereikėtų patiems spręsti, rinktis, prisiimti atsakomybę - būti žmogumi.

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.