Mykolas Deikus. Aš marginalas – ir tuo patenkintas

Tiesos.lt redakcija   2014 m. vasario 18 d. 6:35

15     

    

Mykolas Deikus. Aš marginalas – ir tuo patenkintas

Svarstau, kas esu: narkomanas, prostitutė, ŽIV infekuotasis, pankas, seksualinių mažumų atstovas, pabėgėlis ar bomžas? Toks klausimas kilo skaitant objektyvių žiniasklaidos priemonių pranešimus apie referendumą – juose ir velnias kanopas nusilaužtų bandydamas atskirti faktus nuo komentarų ir jų autorių jaunatviškais spuogais trykštančias emocijas.

Dar nežinau, kaip balsuosiu referendume dėl žemės, bet pasirašiau vien dėl to, kad nematau kito demokratiškesnio instrumentas tautai išreikšti savo valią. Ypač, jeigu parašų riba būtų sumažinta iki 100 tūkstančių.

Už tai, jog pasinaudojau konstitucine teise išreikšti savo nuomonę, neapsiplunksnavę pienburniai iš internetinių portalų (o ryt – ir popieriuje) įvardijo mane marginalu.

Kadangi išsitraukęs Tarptautinių žodžių žodyną (2003 m.) radau tik apibrėžimus apie paraštes, užmečiau akį į internetinį variantą, kuris pakankamai išsamiai paaiškino mano vaidmenį visuomenėje. Citata: „Marginalinių grupių sociologijos objektu gali būti įvairios grupės, esančios paribio padėtyje: nusikaltėliai, kaliniai, alkoholikai, narkomanai, savižudžiai, sergantieji AIDS, „gatvės žmonės“, prostitutės, seksualinės mažumos, migrantai ir pabėgėliai, sektų nariai, rokeriai, pankai, paaugliai, pensininkai, bedarbiai, tautinės mažumos ir pan.“

Paskaičiau ir pasidarė „biškį“ lengviau. Dar gyvas – vadinasi, ne savižudis. AIDS, ačiū Dievui, nesergu, už seksą niekas nemoka, gatvėmis tik vaikštau, bet negyvenu, narkotikų nevartoju, iš Lietuvos neemigravau. Ir dar daug ko blogo nepadariau, už ką sėdėčiau cypėje.

Kita vertus, negaliu pateikti patikimų įrodymų, kad moterys nepatinka. Vadinasi, esu lesbietis, tai yra, marginalas. Bet, kaip šios srities marginalą, mane gina Lietuvos gėjų ir lesbiečių draugija su visomis ES paramomis. Tai – irgi gera naujiena.

Paskaičiavau, kiek Lietuvos partijos turi narių, pamislijau, kad ne kiekviena rinkimuose sulaukia daugiau kaip 300 tūkstančių balsų ir pasidarė dar ramiau. Mūsų – dauguma.

Kaip visišką marginalinį elementą, nekankina po pastarųjų „viražų“ VRK kilusi hamletiška dilema: kristi veidu į purvą ar atsistatydinti.

Marginalas – ir tuo patenkintas ramiai užmigsiu. 

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ata       2014-04-9 16:00

eik toliau tarnauti savo ponui   kokiam pats zinai esi zurnalistas be ateities

Misė       2014-02-21 12:31

Atsakymas Anikei į klausimą: “Ko išsigando valdžiagyviai ir jų ruporai?”. Manau, kad kai jie taip jaukiai ir šiltai patys ir jų šeimų nariai įsitaisę prie lovio, pasigriebę draustiniuose sklypus, už valstybės lėšas pasistatę pilis, nuo “sunkių” darbų ilsisi užsieniuose, tai ką - dabar visko atsisakyti? Nemanau. Laikysis visomis išgalėmis. Jų asmeninė gerove - štai tikrasis jų “politikos” motyvas. Jokia liaudis ir jokia lietuva jiems nieko nereiškia, nes tai valdžiagyviai.

Valio!       2014-02-18 16:58

Tegyvuoja Lietuvos marginalai!

Partinukai       2014-02-18 16:27

visi save vadina demokratais, bet apsiputoja vien nuo minties, kad ne jie, o tauta spres. Siulau stebeti tuos “demokratus” ir isiminti ju pavardes pries ateinancius rinkimus

Monika       2014-02-18 15:18

Net ant dušios lengviau pasidarė, jog mūsų - marginalų yra dauguma ir mes visi vienykimės.

Anikė       2014-02-18 12:51

Kaip pavadinti šiandieninį partijų junginį-šiupinį prieš Referendumą ir žmones,
rinkusius parašus? O valstybės bailių galvelių gąsdinimai?Kodėl kitos valstybės nebijo savo žmonių referendumų sprendimų? Ko išsigando valdžiagyviai ir jų ruporai?

atsakymas pirmam komentarui       2014-02-18 11:59

“kokiai išrinktųjų kastai priskiria save politikai?” Jie ir yra išrinktieji ar besiruošiantys jais tapti. Ne politikų, o rinkėjų yra didžiausia atsakomybė už šią dieną. Kolkas atrodo, kad galvos tik tam, kad į vidų neprilytų.

Ar neateis laikas,kai       2014-02-18 11:56

rinkimų rezultatai,jei nepatiks Landsbergiui,Grybauskaitei ar Butkevičiui bei ES, bus nepatvirtinami?Gal nereikia nei rinkimų?

dar viena       2014-02-18 11:33

Esu pensininkė, pritariu referendumo idėjai, esu nepatenkinta padėtim Lietuvoje - esu marginalių marginalė.

Kritikas Pikčiurna       2014-02-18 11:21

Yra popieriaus lapas, yra tekstas, yra ir paraštė. Kai Konstitucijos tekstas susitraukia iki dviejų raidžių - ES ir dar keturių raidžių - euro, lape lieka milžiniškas plotas paraščių, kuriame telpa ne tik 320816 parašų, bet visi du su puse milijono. Sveikinu, Jūs visi Lietuvoje - MARGINALAI, ypač tie, kurie gyvenate iš savo darbo, pensijų ir pašalpų. O tie, kurie mokosi ir galvoja, šviečia Tautą yra marginalai prie visų valdžių ir visai nesvarbu kokiomis raidėmis jie yra pasipuošę...
Tai kodėl stebimės, kad iš tų paraščių žmonės tuntais bėga į svetimas kraštus - paraščių paraštes?
Tai apsupkime tą neskaitlingą juodų raidžių saujelę, savo šešėlius dangstančiai neužmirštuolėm,kad niekas jų nesupainiotų su marginalais,  glaudžiu paraščių žiedu ir perkelkime juos į saugesnę vietą, vadinamą Lukiškių kalėjimu. Juk nuo Seimo, VRK, Aukščiausiojo bei Konstitucinio teismų ir net nuo Vyriausybės ar Prezidentūros iki Lukiškių labai arti, vos keli žingsniai, o “nuopelnų” tikrai pakanka ir nepaliaujamai gausėja…
O gal vietoje žemės parduokime juos užsieniečiams? Tik vargu ar kas pirks. Nieko, mes galime ir primokėti, juk jie ir taip padarė mus visiems skolingais…

Irena       2014-02-18 10:41

VALIO!!!Marginalai yra dauguma!

seka       2014-02-18 9:51

Mergaitės gynėjai - patvoriniai, balsavusieji už Drąsos kelią - išprotėję violetiniai, pasirašę už referendumą - marginalai… Kas toliau ?

taip       2014-02-18 9:28

Tu esi ne tik marginalas, bet ir nečėselis? Tai daug blogiau?

Henrikas       2014-02-18 9:01

Ačiū už gerą linksmą straipsnį. Jūs ne vienišas! Aš esu pensininkas, tai reiškia irgi esu marginalas. Į moteris irgi nevengiu pasižiūrėti, reiškia ir lesbijietis. Kadangi esu nepartinis, tai valio!!!!! priklausau kaip ir Jūs daugumai…

Ale       2014-02-18 8:32

kokiai išrinktųjų kastai priskiria save politikai? O politikai melagiai kaip atrodo? O padlaižiai. o persidavėliai, o puikybės apsėsti???


Rekomenduojame

Justas Mundeikis. Apie vaiko pinigus, politikų pažadus ir bunkančią visuomenę

Mitingo „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE“ rezoliucija

Vidmantas Valiušaitis. „Nagi, išgirskite, pagaliau, žmonių balsą, pone mere!..“

Sąjunga „Vardan šeimos“ kviečia į protesto akciją „STOP Barnevernet ideologijai, STOP Lietuvos VTAĮT savivalei“

Tomas Baranauskas pokštauja. Nekonfliktiška istorija

Vygandas Trainys. Jono Noreikos-Generolo Vėtros ir jo atminimo lentos istorija trumpai

Mitingas „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE!“ (vaizdo įrašas)

Rasa Čepaitienė. Naktinės istorijos politikos rezultatas: savivaldybė jokių pretenzijų reikšti negali

Algimantas Rusteika. Amžinai tyčiotis iš visų neįmanoma

Vytautas Sinica. Ir teisėta, ir solidu

Rūta Visocnik. Ginti? Saugoti? Padėti?

Rasa Čepaitienė. Privalome pareikalauti, kad valstybė pagaliau imtųsi kurti savą istorijos politiką, kad atkakliai ir garbingai gintų istorinę tiesą

Advokatas Saulius Dambrauskas: Aš kaltinu teismus, arba Kas naujo miškų fronte

Ramūnas Aušrotas. Kokią žinią neša naujųjų kardinolų paskyrimas?

Vilius Kavaliauskas. Štai kaip į Vilniaus „vamzdį“ atsakė baltarusių Slonimas

Ekonomistas prof. Povilas Gylys „Iš savo varpinės“ laidoje paneigia krizių neišvengiamumo mitą

Šiandien 18 val. visi į mitingą Simono Daukanto aikštėje: „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai ištarkime NE!“

Andrius Švarplys. New Brave World, arba Štai kaip atrodo technototalitarizmas

Nuo bačkos. Finansų ministras Vilius Šapoka: mokėti mokesčius tapo madinga

Linas Kojala. Svarbūs regioniniai rinkimai Vokietijoje

Paskirtasis kardinolas Sigitas Tamkevičius: „Tai ne tik mano, bet ir visų už Lietuvos laisvę kovojusių žmonių pastangų įvertinimas“. Sveikinimai!!!

Į paskutinę kelionę palydėtas menininkas Antanas Kmieliauskas

Vytautas Sinica klausia: kur buvo didieji Rozovos kritikai prieš keletą metų? Kiek metų jiems prireiks, kol „pastebės“ ir šeštąją koloną?

Algis Avižienis ir Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: 1939-ųjų Lenkijos katastrofa ir „visiško nekaltumo“ mitas

Cenzūros skandalas Vilniuje: „JCDecaux“ atsisako platinti plakatus su Jono Noreikos atvaizdu

In memoriam: Antanas Kmieliauskas (papildyta)

Vidmantas Valiušaitis apie R. Vanagaitės emocinį šantažą ir dvi visiškai skirtingas reakcijas į jį

Geroji Naujiena. Palaimintas tas, kurio atlygis laukia teisiųjų prisikėlime

Liudvikas Jakimavičius. Lietuvos informacinio lauko nuodai ir priešnuodžiai: kas ryšis?

Vytautas Radžvilas. Jie jau čia: LRT vėl užgrobta!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.