Mykolas Deikus. Apie kandidatų egzaminą, prostitutes ir neįgalų merą

Tiesos.lt redakcija   2015 m. vasario 14 d. 16:40

14     

    

Mykolas Deikus. Apie kandidatų egzaminą, prostitutes ir neįgalų merą

Kandidatai į Šiaulių merus prakaitavo it pradinukai ir nėrėsi iš devinto kailio. Juos egzaminavo Šiaulių mokyklų direktoriai, pratęsę viešų diskusijų su kandidatais pusmaratonį.

Per apšilimą – prisistatymą – artimiau susipažino keturi kandidatai į merus. Dabartinis meras Justinas Sartauskas, Vaidas Bacys, Artūras Visockas ir šių eilučių autorius susižinojo kilę iš to paties Kelmės rajono. Vicemerė Danguolė Martinkienė tikino esanti tikra šiaulietė. Iš Kuršėnų. Linkuva – ne Kuršėnai, tad Stasiui Tumėnui teliko žemgalio kilmė, o šiauliečių šaknys – Valerijui Simulik ir Tomui Petreikiui.

Daiva Matonienė, Vidmantas Šimkus ir Andrius Šedžius – į direktorių egzaminą neatvyko.

Po apšilimo – jaučius už ragų. Nagi, mielieji, o dabar – pagirkite, tai yra, išvardykite geriausias miesto mokyklų savybes. Meras J. Sartauskas pasigyrė: parsivežė „krivūlę“ už pedagogų nuopelnus. Bet kandidatų suolelis – ilgas, liaupsių direktoriams pakako ateinantiems ketveriems metams į priekį: ir puikūs komandų vadovai, ir lyderiai, ir t. t., ir pan.

Karštų pagyrų liko ir salėje įsitaisiusiai savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjai Violetai Damskienei bei šalia rymojusiam jos pavaduotojui.

O kokių esama problemų? T. Petreikis sublizgėjo blogosios statistikos žiniomis. J. Sartauskas, kurio atstovaujamai socdemų partijai priklauso ar prijaučia gausus būrys švietimo įstaigų vadovų, buvo labai griežtas – jau seniai sakęs, kad direktoriai neturi dalyvauti politikoje. V. Simulik tęsė ir pasikarščiavo. Nusprūdo žodis „prostitutės“. Buvo sudrausmintas, bet po pamokų kandidato nepaliko. Vis dėlto – buvęs mokyklos direktorius.

Vieša paslaptis: švietimo įstaigų vadovai su partijomis bičiuliaujasi ne iš meilės ideologijoms, o dėl savo ir savo mokyklų išlikimo. Tai žino ir egzaminuojami valdžioje esantys politikai, todėl tokie pasakymai, kaip mokyklų autonomija, teisė rinktis direktorius ir tvarkyti savo ūkį pačioms mokyklų bendruomenėms, pro sukąstus dantis neišsprūdo, tačiau problemas, kurių patys nesprendė – kas vieną, o kas ir kelias kadencijas, mielai vardijo.

„Aš vaikų nepridarysiu“, – nuoširdžiai prisipažino V. Simulik. S. Tumėnas – kad suremontuos mokyklos stadioną, kurį... jau nusprendė suremontuoti miesto Taryba.

Meras nieko negali, nes balsuoja miesto Taryba, – skėsčiojo rankomis kandidatas į merus A. Visockas. Ir buvo teisus – jei bendruomenė nesutelkta, o jos dalyvavimas miesto valdyme toliau lieka tik butaforija, merui belieka tik džiaugtis regalijomis ir alga.

Kas pasidžiaugė ugdomais sportininkais, kas pasvajojo apie kadetų mokyklą, nes šalia oro uostas, o V. Bacys – apie didesnę savivaldybės paramą Šiaulių universitetui. (Kita vertus, ar ne geriau tiesiog sumokėti ne sočiausiai gyvenantiems dėstytojams, kad savo žiniomis pasidalytų su mokiniais?..)

Paskutinis klausimas teko šių eilučių autoriui: „Kokiomis vertybėmis turi pasižymėti meras kasdienėje veikloje?“

Atsakymas: tomis, kurios buvo diegiamos mokykloje. O jas prisiminus – su rinkėjais bendrauti kaip su darbdaviais. Ir prakaituoti ne tik per rinkimų kampaniją.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nenuobodžiai       2015-02-18 14:13

Deikus rašo šmaikščiai ir gyvai. Kaip visada.

Siaulieciui       2015-02-15 1:58

O kodel norite, kad visi kandidatai butu kirpti pagal viena kurpaliu? Tai yra, pilki, nuobodus, neturintys aiskios pozicijos?

Šiaulietis Pragmatikui       2015-02-15 1:27

Jūs manęs nesupratote. Aš esu kupinas pasitikėjimo savimi, bet praktika yra praktika.  Ir nors Deikus apie mane nėra rašęs, nes ir nėra ko rašyti,  manau su tokia kritika iš jo pusės jam tikrai į merus pakilt nešviečia. Šiaulių miesto žmonės puikiai sugeba pasirinkt ir išrinkt to vertą kandidatą.

Pragmatikas       2015-02-15 0:11

O kam taip savimi nepasitiki šiaulietis ? Geras jo komentaras t.y. žmogaus nuomonė, tai kam ją išmesti. Tiesiog ne vienas M. Deikaus rašinių herojus ne vieną tokį komentarą parašytų.

Šiaulietis       2015-02-14 23:21

Kai prisimenu kokius straipsnius Deikus rašė būdamas ŠN laikraščio darbuotoju, kaip buvo puolamas, bet koks asmuo apie kurį rašoma… Žinoma, kritikuoti reikia, ir man tai patikdavo, bet svarbiausia - KAIP tai darydavo dabartinis kandidatas į merus! Mano nuomone - puldavo kaip pasiutęs šuo savo kritikos objektą. O juk kritikuoti galima įvairiai, ir kultūringai ir laikantis principo „siekiant tikslo visi metodai tinka“. Tai ir suformavo mano neigiamą nuomone apie šį kandidatą.

PS. Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtis: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam buvo taikoma vertingiems traktams ir rašiniams platinti o ne mažai žinomų straipsnių reklamai. Ir tais laikais niekas NUORODŲ neplatino, jų tiesiog nebuvo kaip ir dabartinės elektroninės erdvės!
Nedera velti Bažnyčios į politinę kandidato reklamą, tai tiesiog neetiška.
Žinau, kad šį mano rašinį išmes iš šių komentarų tad juo pasidalinsiu ir daugelyje kitų vietų.

Mokytoja       2015-02-14 22:39

Jei būčiau šiaulietė, tai norėčiau, kad kandidatas į merus p. Deikus parašytų, ką jis darys su Šiaulių švietimu.

Tomui       2015-02-14 20:36

Šiaip tai jis tinka ir į merus, ir į redaktorius…

Tomas       2015-02-14 15:50

Nesupratau, ar Mykolas Deikus kandidatuoja į Šiaulių merus, ar į Šiaulių laikraščio redaktorius.

Kandidatai       2015-02-14 14:17

Tai ko tas Visockas veržiasi į merus, jeigu negali nieko????

Ko nesuprasti?       2015-02-14 13:27

Kas valdzioje, tas ir pinigus skirsto, ir mokyklu tinkla “optimizuoja”! O cia ir prasideda privilegijos del mokiniu - krepseliu skaiciaus ir kt.

nesupratau       2015-02-14 12:32

“J. Sartauskas, kurio atstovaujamai socdemų partijai priklauso ar prijaučia gausus būrys švietimo įstaigų vadovų, buvo labai griežtas – jau seniai sakęs, kad direktoriai neturi dalyvauti politikoje. V. Simulik tęsė ir pasikarščiavo. Nusprūdo žodis „prostitutės“. Buvo sudrausmintas, bet po pamokų kandidato nepaliko. Vis dėlto – buvęs mokyklos direktorius.
Vieša paslaptis: švietimo įstaigų vadovai su partijomis bičiuliaujasi ne iš meilės ideologijoms, o dėl savo ir savo mokyklų išlikimo.”
..
Ar tai reiškia, kad direktorius skiria partijos? Kas kedenciją? Priklausomai nuo to kuri partija valdo?

>Būtų gerai       2015-02-14 12:22

smile):))
taikliai. Kaip tik ir aš būtent taip pagalvojau.
Juolab, kad ta mokykla greičiausiai dar sovietinė.

Būtų gerai,       2015-02-14 11:49

kad bent meras gebėtų išlipti iš mokyklos suolo, t.y. pažvelgti į viską giliau. Nes kas gi darbdaviui iš tokio nebrendylos.

Visi       2015-02-14 8:46

socdemai, konservai, liberastai ir dar kai kurie eina į merus, kad pasidžiaugtų regalijomis ir alga. Tai tiesa, nes runkeliams nesvarbu kas bus mieras, o kas sėdės ir trins užpakalius savivaldybės taryboje. Turiu omeny ne tik šaulius bet ir kitus rajonus, miestus.


Rekomenduojame

Wesley J. Smith. Apie religijos laisvę Kanadoje

Aras Lukšas. Pasirinkęs audras

Irena Vasinauskaitė. Garliavos epopėja tęsiasi [4]

Geroji Naujiena: Ramybė šiems namams!

Kamilė Šeraitė. Škirpos alėjos pavadinimo keitimas – skubota iniciatyva

lrytas.lt: Italiją supurtė vaikų pardavimo skandalas: sukūrę įspūdingą schemą pildėsi kišenes

Algimantas Rusteika. Žmonių mažėja, biudžetas didėja, o pinigų vis labiau trūksta

Rasa Čepaitienė. Mindaugo kodas

Vaizdo įrašas iš akcijos Šiau­lių bul­va­ro lie­poms iš­sau­go­ti

Vygantas Malinauskas. Prie kokios civilizacijos Mindaugas prijungė Lietuvą?

Kviečiame savo parašu prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų išsaugoti Vincento Lamberto gyvybę

Saulius Dambrauskas. Kova už miškų išsaugojimą tęsiasi

Linas V. Medelis. Tiesus kelias į Orvelo pasaulį

Valdas Vasiliauskas. Ačiū partijai ir vyriausybei!

Benediktas XVI. Apie principus, kuriais privalu vadovautis viešajai valdžiai

Robertas Grigas. Apie skundimo paveldą

Raimondas Navickas. Kodėl vėl bandomas griauti lietuvių-žydų konsensusas dėl praeities didvyrių vertinimo?

Liutauras Stoškus. Kalnų parko projekto pristatymas

In memoriam. Jonas Juškaitis

Raimondas Navickas. Šakalienei pasiruošt

Ar suteikti Senovės baltų religinei bendrijai „Romuva“ valstybinį pripažinimą? Povilo Urbšio abejonės (atnaujinta ir papildyta)

Geroji Naujiena: Rinkimės tikrąjį Gyvenimą – čia ir dabar

Verta prisiminti. Pijus XII. Krikščioniškoji sąžinė asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime

Verta prisiminti. Kazys Škirpa. Kodėl mes sukilom?

Gintaras Aleknonis. Sumaišties karuselėje

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dėl Škirpos – tiesa yra kita, pone mere

Vygantas Malinauskas. Kuo skiriasi demokratija pagal JAV respublikonus ir pagal Lietuvos konservatorius?

Paremkime Irenos Vasinauskaitės peticiją „Išsaugokime brandžiąsias Šiaulių bulvaro liepas“

Arkivysk. Sigitas Tamkevičius apie radikaliai pasikeitusias Tėvynės Sąjungos vertybes ir kunigų pareigą netylėti (papildyta)

Vytautas Radžvilas. Dar vienas žingsnis idėjinio-politinio TS-LKD (?) iš(si)gryninimo link

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.