Žiniasklaida, Šiaurės Amerika

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugpjūčio 5 d. 19:34

2     

    

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

STI

Pranešama, kad JAV prezidentui ir kitiems J. Bideno administracijos aukšto rango pareigūnams keliamas ieškinys už nurodymus socialinių medijų bendrovėms cenzūruoti nuomones, prieštaraujančias vyriausybės pranešimams apie COVID-19. Tokius veiksmus įrodo vieši pareiškimai, elektroniniai laiškai ir neseniai paviešinti dokumentai.

Prie ieškinio prisijungė ir teisininkų organizacija NCLA, atstovaujanti žinomiems mokslininkams dr. Jayantas Bhattacharyas, dr. Martinas Kulldorffas ir kitiems.

Tarp atsakovų – JAV prezidentas J. Bidenas ir prezidento vyriausiasis patarėjas medicinos klausimais A. Fauci, Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) darbuotoja C. Crawford, JAV gyventojų surašymo biuras ir jo vyresnioji patarėja J. Shopkorn, Prekybos departamentas, Krašto saugumo departamento pareigūnai R. Silversas ir S. Vinograd, Kibernetinio saugumo ir infrastruktūros saugumo agentūra ir kiti.

Abu minimi mokslininkai mano, kad socialinės medijos bendrovės juos cenzūravo ir tam įtaką darė arba vadovavo vyriausybės pareigūnai. Pavyzdžiui, 2021 m. balandį „YouTube“ ištrynė vaizdo įrašą, kuriame J. Bhattacharyas ir M. Kulldorffas svarstė, ar kaukės veiksmingai stabdo SARS-CoV-2 plitimą. M. Kulldorffas taip pat buvo suspenduotas „Twitter“ po to, kai išsakė nuomonę, kad kaukės suteikia žmonėms klaidingą saugumo jausmą, todėl jie labiau linkę užsikrėsti šia liga.

NCLA pranešime spaudai teigiama, kad socialinės žiniasklaidos platformos, veikdamos federalinės vyriausybės nurodymu, ne kartą cenzūravo NCLA klientus už tai, kad jie šiose platformose reiškė nuomonę, prieštaraujančią vyriausybės patvirtintai nuomonei dėl COVID-19 apribojimų.

„Ši cenzūra buvo tiesioginis federalinės vyriausybės vykdomos kampanijos, kuria siekiama nutildyti tuos, kurie išsako kitokią nei Bideno administracijos nuomonę, rezultatas. Šį ryšį rodo valdžios pareigūnų vieši grasinimai nubausti socialinės žiniasklaidos bendroves, kurios nevykdė jų nurodymų, taip pat – neseniai paviešinti CDC ir Krašto saugumo departamento DHS el. laiškai socialinės žiniasklaidos bendrovėms.“

Cenzūra vykdoma įvairiais mechanizmais: visišku ar laikinu blokavimu, šešėliniu blokavimu (kai dažnai nei naudotojui, nei jo auditorijai nepranešama apie žodžio laisvės varžymą), paskyros pašalinimu, atsakymų užslėpimu, neleidimu gauti pajamų iš reklamos, prieigos prie turinio ribojimu, reikalavimu pašalinti turinį, įspėjamųjų etikečių (kurias vartotojai privalo spustelėti, norėdami pasiekti turinį) uždėjimu ir kt.

Mokslininkai sako, kad norėdami išlikti platformose jie turėjo „save cenzūruoti“. Kartais tai reiškė visišką nesidalinimą žinutėmis, kartais – „išradingų frazių“ vartojimą.

Mokslininkus atstovaujantys teisininkai teigia, kad tokia cenzūra, kuri kėsinasi į laisvą žodį, kuriam apsaugoti buvo sukurta JAV Konstitucijos Pirmoji pataisa, yra neteisėta. „Federalinė vyriausybė sprendžia, kieno balsai ir idėjos gali būti girdimi, o kieno balsai ir idėjos turi būti nutildyti. Be to, dėl šių valstybės veiksmų iš amerikiečių atimama teisė išgirsti nutildomų asmenų nuomonę, kuri pagal Pirmąją pataisą yra susijusi su teise į žodžio laisvę. Vyriausybės politika, kuria ji verčia socialinių tinklų bendroves cenzūruoti ieškovų nuomonę, turėtų būti pripažinta neteisėta ir nedelsiant sustabdyta.“

„Bideno administracijos dalyvavimas slopinant balsus tų, kurie kritikavo jos atsaką į COVID-19, darant spaudimą socialinės žiniasklaidos bendrovėms, yra beprecedentis savo pobūdžiu ir mastu. Du iš ieškovų, dr. Bhattacharyas ir dr. Kulldorffas, yra vieni žymiausių epidemiologų pasaulyje ir turėjo svarbių įžvalgų apie klaidingus argumentus ir mokslinius duomenis, kuriais grįsti karantinai, įpareigojimai dėvėti kaukes ir skiepytis. Medicinos etikos profesorius dr. Kheriaty bei vartotojų ir žmogaus teisių gynėja M. Hines taip pat išreiškė apgalvotą ir pagrįstą nepritarimą vyriausybės nustatytiems COVID-19 apribojimams. Vyriausybės vykdoma plataus masto kampanija, kuria siekiama užgniaužti ieškovų ir į juos panašių asmenų požiūrį, yra šiurkščiausias Pirmosios pataisos pažeidimas moderniaisiais laikais, ir mes tikimės, kad šį konstitucinį siaubą ištaisys teismas“, – teigė NCLA atstovas.

Šaltinis: nclalegal.org

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

....................       2022-08-10 2:12

švabiniai,sorosiniai globalistai prichvatizavo žiniasklaidas

Veleris       2022-08-6 0:08

Baltoji strėlė: teisėtas atpildas / БЕЛАЯ СТРЕЛА: ПРАВЕДНОЕ ВОЗМЕЗДИЕ - #Веллер 05 08 2022

https://www.youtube.com/watch?v=lOBDfGasNPw&ab;_channel=МихаилВеллер

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.