Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės

Mitinguotojai skanduoja „Seimą lauk!“ O ką pakeistų nauji rinkimai? Nidos Vasiliauskaitės, Povilo Urbšio, Krescencijaus Stoškaus ir kitų pasvarstymai

Tiesos.lt siūlo   2021 m. rugsėjo 22 d. 23:10

8     

    

Mitinguotojai skanduoja „Seimą lauk!“ O ką pakeistų nauji rinkimai? Nidos Vasiliauskaitės, Povilo Urbšio, Krescencijaus Stoškaus ir kitų pasvarstymai

Dalijamės „Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimo“ apskrito stalo diskusija, paskelbta respublika.lt. Diskusijoje dalyvavo, ją moderavo Gediminas Jakavonis, buvęs Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas, buvęs Seimo narys Povilu Urbšys, filosofas Krescencijus Stoškus bei filosofė ir visuomenininkė Nida Vasiliauskaitė (visą diskusiją skaitykite ČIA).

Net metų neišdirbęs šios kadencijos Seimas sulaukė tiek savo šalies gyventojų nemeilės ir kritikos, kiek nebuvo sulaukęs nė vienas kitas po Nepriklausomybės atkūrimo buvęs parlamentas. Tą akivaizdžiai rodo gausūs pastarojo meto piketai, mitingai, protesto akcijos, kuriose skamba raginimai Seimui ir Vyriausybei trauktis. Tačiau ar neeiliniai Seimo rinkimai ką nors iš esmės pakeistų?

G.JAKAVONIS: Pastarieji kelių mėnesių mitingai rodo akivaizdų piliečių ir valdžios susipriešinimą. Jis subrendo ne per metus. Bet akivaizdu, kad dabartinis Seimas savo arogancija, nekompetencija aplenkė visus buvusius. Susipriešinimas pas mus buvo visada, tik ta ilgai tylėjusi, kantri Lietuva pagaliau neištvėrė ir išėjo į gatves. Ar jums neatrodo, kad viena to priežasčių – visiškas valdžios atsakomybės nebuvimas už savo padarytas klaidas ir veiksmus?

N.VASILIAUSKAITĖ: Ne susipriešinimas, o kryptingas apgalvotas tyčinis priešinimas, pasitelkiant „dviejų Lietuvų“ teoriją, kuri turi ilgą priešistorę, bet paskutiniais metais užaštrinta beprecedentiniu mastu. Ją atkakliai, su pagreičiu, „gamina“ šiuo metu valdančios politinės jėgos, viešųjų ryšių agentūros, sociologinių apklausų kontoros, politikos komentatoriai ir žiniasklaida. Esą yra du gyventojų tipai: pirmas – išsilavinę, pasiturintys, jauni, linksmi, malonūs, europiečiai-proLGBT, miestiečiai, balsuojantys už TS-LKD ir Laisvės partiją; antras – mažaraščiai, skurdūs, seni, pikti, asocialūs, alkoholikai, prorusiški, homofobai, patriarchalai, kaimiečiai, mušantys žmonas ir vaikus, balsuojantys už visas kitas partijas ar nebalsuojantys apskritai. Tai fikcija, neturinti nieko bendra su tikrove, pagaminta dirbtinai, siekiant paskatinti kiekvieną, suinteresuotą naryste „geresnėje pusėje“, balsuoti „teisingai“ ir nutildyti, pasmerkiant pajuokai ir socialiniam „ostrakizmui“ tuos, kurie šią demagoginę strategiją mato ir perpranta. Valdžia atsakomybę už savo veiksmus ne šiaip vengia prisiimti, o demonstratyviai atmeta, deklaruoja nesanti atsakinga rinkėjams ir neketinanti paisyti jų valios, nes laiko juos nebe rinkėjais, o nuosavybe, su kuria gali tvarkytis savo nuožiūra: nuosavybės kalbos ir argumentai – tik beprasmis triukšmas, nes su nuosavybe nesitariama ir nesiderama, nuosavybė privalo besąlygiškai paklusti. Tokia situacija nieko bendra neturi su demokratiniais valdžios ir piliečių santykio mechanizmais – jų nebėra.

P.URBŠYS: Lietuvos visuomenė, palyginti su kitomis Europos bendruomenėmis, buvo vertinama kaip viena pačių silpniausių pilietinių visuomenių, smarkiai pažeista politinio ir socialinio susvetimėjimo. Tačiau išrinkti Tautos atstovai tai ignoruodavo, nes daugiau rūpinosi ne žmonių, o savo administracinių ir politinių galių stiprinimu, tai siedami su valstybės stiprinimu. Ir žmonės įtikėjo, jog jų gerovė priklauso ne nuo jų asmeninių galių, o nuo teisingų „dalintojų“. Valdžios konstitucinę pareigą tarnauti žmogui prilygino jos malonei. Jei valdžia nenumauna paskutinių kelnių, jei dar už ES lėšas sutvarko šaligatvį, gatvę ar net šviečiantį fontaną paleidžia, tokius „geradėjus“ vos ne ant rankų nešioja, nekreipdami dėmesio į skleidžiamą jų korupcinį dvoką.

Kiti, matydami tokį žmonių iškrypimą, ėmė kurti savo „elitinius“ klanus, kelti savo demokratijos šventes ir laisvės „piknikus“. Konstitucinio Teismo pagalba nusprendė, jog Tautą reikia apsaugoti nuo jos pačios, kad nesugalvotų sau pakenkti pačių organizuojamais referendumais.

Pasaulinė koronaviruso pandemija tapo tarsi Dievo rykštė labiausiai susiskaldžiusioms ir susvetimėjusioms visuomenėms. Valstybėse, kuriose pasitikėjimas valdžia ir žiniasklaida buvo itin mažas, nepasitenkinimas ir susipriešinimas pasiekė kritinę ribą. Valdžios kontrolės priemonės ir prieštaringi informaciniai srautai užaštrino seniai kentėtas nuoskaudas. Lietuva atsidūrė tarp tokių valstybių. Apsvaiginti rinkimų pergalės, laimėtojai tai ignoravo ir, aukštai iškėlę savo laisvės vėliavą, pabandė užkurti Seimo daugumos buldozerį ir juo pervažiuoti tradicinės šeimos sampratą. Tai buvo žiežirba dujų prisotintoje erdvėje, todėl ir įvyko sprogimas. Tvyrojęs susipriešinimas išvirto į atvirą pilietinį konfliktą. Taip, tai ne dainuojanti revoliucija. Tai daugiau kartais primena norvegų ekspresionisto Edvardo Munko paveikslą „Šauksmas“, kuriame pavaizduota žmogaus neviltį išrėkianti figūra.

Deja, už tai turėtų prisiimti atsakomybę ne tik dabartinio buldozerio užkūrėjai, bet ir kai kurie iš buvusiųjų, dabar stojantys į tradicinių vertybių gynėjų poziciją. Juk jie dėl savo ramaus sėdėjimo valdžios krėsluose, turėdami aritmetinę daugumą, nedrįso neratifikuoti prezidentės D.Grybauskaitės į Seimą permestos Stambulo konvencijos, o ją laikė Seimo stalčiuje, kaip ir bendro sugyvenimo įstatymo projektą, kuris būtų leidęs įteisinti vienalyčių santykius kaip ūkinius, atimant galimybę, prisidengus žmogaus teisėmis, kėsintis į tradicinę šeimą.

K.STOŠKUS: Standartinė, nelengva situacija, nes reikia įveikti save. O kas tą skuba daryti, kai formaliai visi laikomi lygiais? Daug paprasčiau save iškelti kitus žeminant, niekinant, kvailinant. Jau tuo daug kas parodo, kad save laiko pranašesniu. Todėl tiek daug šiandien Lietuvoj patyčių. Nedaug pažįstu žmonių, kurie skubėtų atsiprašyti už savo klaidas ir įžeidimus. Politikoje esu išgirdęs tik vieną, bet ir tas jau buvo praradęs savo valdžią. Politikos žmonės, man regis, niekada didele kultūra nepasižymėjo. O gavę valdžią, jie tik auga kaip savo, taip ir kitų akyse. Ir kuo ilgiau valdo, tuo daugiau auga. Žvilgtelkime į Rytų diktatorius, valdančius valstybę po 20 metų. Visi jie yra atsidūrę dievų vaidmenyje. Dabartinė valdžia dar trumpalaikė. Jos pasipūtimas paremtas ne normaliu įsitvirtinimu, o vien tik išmokto „pažangumo“ ambicijomis. O šios ambicijos paremtos tuo, kad pirmąsyk Lietuvos istorijoje atsirado moterų valdžia ir bendra globalistinė pasaulėžiūra, turinti nemažą užnugarį Vakarų Europoje. Abi atramos išmokė galvoti, kad ši valdžia yra pažangi, o konservatyvioji visuomenė tamsi ir atsilikusi. Todėl ji nematė reikalo su tokia visuomene bendrauti ir tartis. Ji iš anksto buvo nusprendusi tokią visuomenę perauklėti pasirinktų įstatymų komplektais. Tačiau neoliberaliųjų įstatymų projektai nepraėjo, išryškėjo kovos su koronavirusu nesėkmės, negebėjimas adekvačiai atsiliepti į Baltarusijos hibridines atakas, valdžios valdingumas, nenuoseklumai tik padrąsino visuomenę protestuoti.

G.JAKAVONIS: Bandau įsiklausyti į protestuojančių žmonių reikalavimus vyti Seimą, Vyriausybę lauk. Demokratinėje valstybėje tai turėčiau suprasti, kad reikalaujama pirmalaikių rinkimų. Tik jeigu jie įvyktų, ar kas iš esmės pasikeistų, jeigu renkamoji, vykdomoji, teisinė valdžia ir žiniasklaida yra vienose to paties konservatorių klano rankose. Ko gero, rezultatas po naujų rinkimų būtų toks pats – valdžioje, tik kitokiu santykiu, liktų tos pačios, įvairiai save vadinančios, neoliberalios partijos. O gal reikalingas tiesiog veiksmingas valdžios kontrolės mechanizmas?

N.VASILIAUSKAITĖ: Demokratinėje šalyje – taip.

Bet mūsų valstybė nebėra demokratinė ir valdžių padalinimas nebeveikia. Šios kadencijos metu stebime atvirkščią procesą – visos valdžios yra centralizuojamos vykdomosios valdžios rankose, perimant Seimo, teismų ir prezidento funkcijas bei visiškai nušalinant piliečius (referendumas tapo beveik neįmanomas, naikinami tiesioginiai merų rinkimai, odioziniai Seimo nariai jais ir vėl tampa pagal partinius sąrašus, siekiama apskritai atsisakyti galimybės rinkti juos tiesiogiai ir t.t.). Šiandien pagrindinė problema – ne Seimas, o Vyriausybė.

Žinoma, reikia ir pirmalaikių Seimo rinkimų. Nors visos Lietuvos politinės partijos yra vienaip ar kitaip susikompromitavusios ir susijusios, tačiau nesutinku, kad po rinkimų būtų tas pat: bet kas, bet kokia kita koalicija, pats faktas, kad tenka skubiai persirikiuoti, ar net politinis chaosas būtų santykinai geriau, nes dar niekada nebuvo taip blogai, kaip dabar. O kad būtų ne šiek tiek ir ne laikinai geriau, išties būtinas visos dabartinės partinės sistemos pakeitimas kita, sukuriant naujas, kito pobūdžio ir kitu pagrindu, politines jėgas su kitais, naujais, realiais, ne butaforiniais, „nuleistais iš viršaus“ arba besisukančiais iš inercijos, lyderiais.

Diskusijos tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Michailas Velleris       2021-09-24 18:47

РУССКИЕ: НЕ ТЕ, КЕМ СЕБЯ СЧИТАЮТ? - #Веллер 14 09 2021
https://www.youtube.com/watch?v=r-zTD5PoR4k

Raigerdas        2021-09-24 15:50

Mielieji, nustokite gudrauti. Jūs klausiate:“O ką pakeistų nauji rinkimai?”. Nejaugi jūs nesuprantate, kad reikia keisti rinkimų sistemą? Juk visos blogybės pareina nuo sąrašinių. Pažiūrėkite Jurgis Razma tūno Seime 24 metus. Nejaugi jūs nesuprantate, kad partijos sukčiauja, pasinaudodamos teisinėmis formomis? LŠS turi išlikti toks, koks jis yra. Kodėl jums VAIDENASI, KAD LIETUVOJE VISKĄ GALI PAKEISTI TIK VALDŽIA, TIK POLITIKAI? POLITIKAMS REIKIA DUOTI KONKREČIAS UŽDUOTIS, BET JUDĖJIMAS LŠS TURI AUGTI IR PLĖSTIS DĖKA SAVO SUGEBĖJIMO KONSOLIDUOTI TAUTĄ NAUJAI VALSTYBĖS KŪRYBAI, NAGRINĖTI IR ANALIZUOTI, KAIP GALIMA IŠEITI MŪSŲ TAUTAI IŠ TO PRAGARO Į KŪRĮ ATVEDĖ TIE SAVANAUDŽIAI PARŠAI POLITIKAI, KAD LIETUVIAMS NEBĖRA VIETOS MŪSŲ VALSTYBĖJE. BANKAI, FARMACIJOS KOMPANIJOS IR PSICHIATRIJA ĮVEDĖ SAVO DIKTATŪRĄ, O TA MŪSŲ “VALDŽIA” YRA TIK MARIONETĖS.

Pasvarstymui       2021-09-24 13:50

Nebūkime pernelyg rimti - humoras išlaisvina mąstymą. Truputį papokštausiu. smile
Vertėtų Prezidento paprašyti, jog nepasirašytų Šimonytei komandiruotės į JAV. Kodėl? Mat būdama JAV, ji gali netyčiom nuvažiuoti į Naujojo Hempšyro valstiją. Ten jos lauktų netikėtumas:
_"Live Free or Die” is the official motto of the U.S. state of New Hampshire, adopted by the state in 1945_ Arba lietuviškai: “Gyvenk laisvas ar mirk” yra tos valstijos devizas.
Pamatytų ponia tokį Nidos pasakyto šūkio pakartojimą kiekvienoje valdžios įstaigoje, priimtų tai kaip Nidos iššūkį, pradėtų savo temperamentą demonstruoti… Apsijuoktume… smile
Vietoj moralo: kaip čia yra, jei oficialiai valdžia siekia “Yankee! Do’not go home!” (Janki, neik namo!), o praktiškai - piktinasi jų (amerikiečių) vertybėmis? :(

ah1       2021-09-23 17:41

Net neabejoju - Atstatyti 1938 m. gegužės 12 dienos Lietuvos Konstitucijos galiojimą nes :
1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba priėmė įstatymą Dėl 1938 m. gegužės 12 dienos Lietuvos Konstitucijos galiojimo atstatymo, tačiau 1990 m. kovo 11 d.  galiojimo atstatymas buvo Lansbergio ir Sabučio sustabdytas įstatymu “Lietuvos Respublikos Laikinasis Pagrindinis Įstatymas”
Vilnius, 1990 m. kovo 11 d.Nr. I-14
Tačiau 1990 m. kovo 11 d. Lansbergis nebuvo prezidentas rinktas tautos pagal 1938 m. gegužės 12 dienos Lietuvos Konstituciją ir jos galiojančius straipsnius, po priimto įstatymo “Dėl 1938 m. gegužės 12 dienos Lietuvos Konstitucijos galiojimo atstatymo”  :
https://www.herder-institut.de/fileadmin/user_upload/quellen/Litauen_zw_Weltkriegen/002_1_020_3.Verfassung.pdf

 

 

 

Raigerdas        2021-09-23 11:40

Nesu P. Urbšio šalininkas, nes jis tampa staigiai neobjektyvus, kai kyla problemos klausimuose dėl religijos. Jis kol kas nesupranta, kad “skaldyk ir valdyk” yra sena nuo Romos Imperijos prasidedanti valdymo sistema, kurios dėka leidžiama užgrobti, okupuoti ar atimti vienos grupės turtą ir interesus iš kitos grupės. Taip Romos Imperija užkariavo beveik visą Europą. Tą patį padarė Rusija, užkariaudama didžiules teritorijas, tame tarpe ir LDK teritoriją. Deja, lietuvių inteligentai dar iki šiol nesupranta, kas su jais įvyko. LDK nebuvo vienos tautos valstybė. Ją sudarė daugelis tautų. LDK karuose su Rusija nugalėjo provoslavų cerkvė. Tais laikais buvo skirstoma ne pagal tautas, o pagal tikėjimą. Slavų vienijimas prasidejo nuo Maskvos ir per tikėjimą. Katalikų bažnyčia, ypač per Lenkiją, praktiškai visur niekino kitokios religijos žmones. Provoslavai irgi užėmė tokią poziciją. Ir taip, genialaus Lietuvos Didžiojo kanclerio Leono Sapiegos pastangos stabdyti prievartą vienos religijos prieš kitą buvo nustumtos į užmarštį, ir LDK pradėjo nykti. Šita klaida liko neištaisyta net XXI amžiuje, todėl tai vėl veda į susipriešinimą tarp atskirų tikėjimų. Nors nei vienas tikėjimas negali įrodyti savo tiesos, nes tai yra susiję su mistika, tačiau kvaili tų tikėjimų vadovai (ne visi, bet abraominėse religijose tai egzistuoja kai krikščionims musulmonai nukerta galvas) savo tikėjimą iškelia aukščiau kitų tikėjimų. Dauguma atvejų tai daro pamišę religiniai fanatikai. Deja, P. Urbšys šituose klausimuose nesusigaudo. Tačiau šį kartą jo analizė, kai neliečiama religija, yra vertinga. Štai čia jis įvardino labai tikslią mūsų valdžios ir visuomenės santykį:“Ir žmonės įtikėjo, jog jų gerovė priklauso ne nuo jų asmeninių galių, o nuo teisingų „dalintojų“. Valdžios konstitucinę pareigą tarnauti žmogui prilygino jos malonei. Jei valdžia nenumauna paskutinių kelnių, jei dar už ES lėšas sutvarko šaligatvį, gatvę ar net šviečiantį fontaną paleidžia, tokius „geradėjus“ vos ne ant rankų nešioja, nekreipdami dėmesio į skleidžiamą jų korupcinį dvoką”. Taip iš tikro, mūsų valstybę kūrė ne žmonės, o tie vadinami “išrinktieji”, kurie nieko neišmano nei politikoje, nei ekonomikoje. Lenino idėjų sistema Lietuvoje yra įgyvendinta labai dideliu procentu, plius dar pamaišyk su šita nevykusia “Laisvos rinkos” teorija ir jūs gausite tokį idiotišką hibridinį valdymą, kokį yra sunku net įsivaizduoti. Jeigu Vakaruose yra vertinamas profesionalumas, tai pas mus kalbama prieš komunizmą, bet praktikoje naudojamos Lenino idėjos, t.y. priklausymas partijai yra pagrindinis rodiklis, kad kažkoks partietis gali užimti ministro postą. Antras labai svarbus momentas - MŪSŲ VISUOMENĖ NETURI STIPRAUS IMUNITETO APGINTI TOKĮ ORGANIZMĄ KAIP LIETUVOS VALSTYBĘ NUO ESANČIŲ VALSTYBINIŲ INSTITUCIJŲ VIDUJE VIRUSŲ, T.Y. KENKĖJŲ, KURIE IR PRIBAIGS ŠITĄ VALSTYBĘ. JIE YRA KIEKVIENOJE VALSTYBĖJE. Stalinas “kenkėjus” siuntė į GULAG’ą arba šaudė, nors pats buvo pats didžiausias kenkėjas, kaip ir Hitleris. Kiniečiai sušaudo kas 10 metų apie 8000 ar 10 000 valdininkų. Reikia pirmiausia išsiaiškinti, kodėl mes neturime stiprios imuninės sistemos, kuri apsaugotų mūsų visuomenę nuo į valdžią sulindusių virusų programavimo savų virusų naudai. Tą funkciją turėtų atlikti TEISINGUMO sistema, bet ir ten sulenda virusai, kurie ir paralyžuoja TEISINGUMO sistemos veiklą.

Raigerdas        2021-09-23 11:39

Kas skaitė mano aukščiau esantį komentarą, tai 30 metų patirtis rodo, kad valdžia yra apgaulės būdu užgrobiama. Danijoje, pavyzdžiui, profsąjungos gali treptelti koja ir sustabdyti beveik visus darbo kolektyvus. Todėl ten Vyriausybė įsiklauso š profsąjungų reikalavimus. Pas mus suisformavo didelė jėga - LŠS. Todėl jos jokiu būdu negalima paversti partija, kad tai buvo su Sąjūdžiu ir visa visuomenė buvo išdurta konservatorių partijos. Dabartinė mūsų visuomenė neturi jokių instrumentų, kad sutrukdyti valdžios savivalei, išskyrus LŠS. Tai kol kas vienintelė jėga, galinti sustabdyti valdžios savivalę. Reiškia reikalingas Tribunolas, kuris būtų skiriamas ne Seimo ar Prezidento, o renkamas visos liaudies. Tribunolas dirbtų tik viena linkme - kontroliuotų, kaip valdinikai, ministrai ar Seimo nariai laikosi Konstitucijos. Piliečiai galėtų kreiptis į Tribunolą, kad būtų apgintos jų Teisės nuo visokių ministrų ar premjerų savivalės ir piktanudžiavimų savo padėtimi. Konstitucins Teismas yra visiška nesąmonė. Jūs įsivaizduojate, kodėl tai yra nesąmonė? Kad suprasti tai, reikia pažiūrėti į KGB instrukciją. Pastebėjau tokį dalyką, kad jeigu daryti viską atvirkščiai, nei parašyta KGB instrukcijoje, tai gausi teisingą variantą. KGB instrukcijoje yra rašoma:“14. Būtina padaryti viską, kad įsakymai ir sprendimai – tiek teisiniai, ekonominiai, tiek ir administraciniai – nebūtų konkretūs”. Tai, kam yra sukurta Konstitucija? Visuomenei ar KT, kuris imasi KONSTITUCIJOS interpretavimo? Konstitucija turi būti aiški, kai 2X2 ir suprantama kiekvienam piliečiui, kad jis galėtų ja vadovautis. O dabar atsirado yra KT, kuris aiškina Konstituciją. Taigi, čia yra tas pats bolševikinis mulkinimas, kad įstatymai nebūtų konkretūs, ir jie yra traktuojami kažkieno tai pagal politinius vėjus. “Mano vardas yra Petras” - ar šitam sakiniui reikia kažkokios interpretacijos? Ar reikia tam Konstitucinio Teismo išaiškinimo? Jeigu įstatymas nėra dviprasmiškas, kaip to reikalauja KGB instrukcija, reiškia jokios interpretacijos negali būti, nes tai nėra LITERATŪRINIS KŪRINYS, kurį gali interpretuoti įvairiai. Kodėl Lietuvoje Aukštosiose mokyklose nėra aiškinama, kas iškraipo žodžių reikšmes ir pripaišo žodžiams jiems nebūdingas reikšmes? Yra tokie namai, kur tai daro tų namų pacientai - tai psichiatrinės ligoninės.

Raigerdas        2021-09-23 11:30

Ar visi tie, kurie neguli psichnėse ligoninėse yra sveiko proto žmonės? Ne. Būtent į valdžią lenda daugybė psichiškai nesveikų žmonių. Tai nereiškia, kad visi, einatys į valdžią, yra psichiškai nesveiki, bet daugybė to siekiančių yra tikrai psichiškai nesveiki. Tai daroma specialiai, nes, kas yra psichinis, kas ne, nustato psichiatrai, bet metodai jų yra netinkami, o be to, jie yra yra faramacijos kompanijų marketingo vykdytojai. Pasižiūrėkite, per 100 metų nei psichologija, nei psichiatrija nežino, kas yra SVEIKAS PROTAS. Reiškia nei psichologijai, nei psichiatrijai jis nereikalingas. Ar patys psichhiatrai ir psichologai yra psichiškai sveiki? Pavyzdžiui, Seimo narys Linas Slušnys? Ar tai yra sveiko proto žmogus? Šitas žmogus, mano subjektyvia nuomone, turi polinkį į nusikaltimus. Jam psichiatrija yra reikalinga tik tam, kad išlikti nebaudžiamas, nors tokių nusikaltimų, kurie nebuvo atskleisti, jis yra padaręs. O kada jis pradeda aiškinti apie SOCIALINĘ LYTĮ, tai jį sveiko proto žmogumi tikrai nepavadinsi. Kas yra SVEIKAS PROTAS yra žinoma religijose nuo seno. Imame Bibliją, kur Kristus sako, kad “juos atpažinsite pagal vaisius”. Labai tikslus apibudininimas, nes žmogus nesveiko proto negali sukurti VAISIŲ, kuriuos galima būtų naudoti. Nesveiko proto žmogus, visada, be jokių išimčių, sukurs nuodingus vaisius, kuriuos paragavę žmonės neišgyvens. Imkime Hitlerį. Štai jo idėja apie vokiečių rasės “grynumą” arijų rasei. Tai yra nuodas. Ir juo buvo apnuodyta 80% vokiečių. Koks rezultatas? Karas ir milijonai lavonų. Kitas nesveiko proto požymis - tai ketinimai iškraipyti žodžių reikšmes. Tą darė bolševikai. Idealistas jų žodinėliuose buvo gerai, o idealistas jau turėjo negatyvią reikšmę. Trečias nesveiko proto požymis - iškraipyti faktus, tai yra sukeisti priežastį su pasekme vietomis. Pas bolševikus tai buvo norma, todėl Rusijoje buvo nubaustas vienas poetas, kuris buvo priverstas prisipažinti, kad norėjo Volgos upę išplukdyti į Vakarus. Tai daro žmonės, kurie prievarta priverčia žmogų tapti bepročiu ir priversti jį prisipažinti, kad jis yra nusikaltėlis, nors pats tardytojas ir yra tas tikrasis nusikaltėlis,kuris turi neurozes arba psichozes. Vyrai, kurie muša moteris, taip pat dauguma iš jų turi polinkį į neurozes ir psichozes. Fašistų ir komunistų mąstymas bazuojasi ant neapykantos platformos, tik fašistai naudoja atvirą priešiškumą, o komunistai užslėptą priešiškumą. Prisiminkite Hitlerio neurozes, kurios peraugdavo į psichozes. Nepamirškite, kad neurotikai ir psichotikai priima savo HALIUCINACIJAS už tikrą dalyką, todėl jie yra įsitikinę savo TEISUMU, ir jūsų neteisumu. Tokiais atvejais jie neturi savikritikos savybių, kas yra būdinga Sveiko Proto žmogui. Pavydžiui, Rimvydas Valatka dažnai vartoja žodžius Sveikas Protas, kuriuos jis priskiria sau, nors būtent pas jį to Sveiko Proto ir trūksta, nes Sveiko Proto žmogui nereikia Melo, jis gali apsieti ir bejo, ir Sveiko proto žmogus nesiekia savo tikslus įgyvendinti bet kokia kaina, o to Sveiko Proto neturintis, siekia savo tikslus įgyvendinti bet kokia kaina. Būtent toks yra Rimvydas Valatka. Taip elgiasi tiek fašistai, tiek bolševikai. Štai jums pavyzdys iš KGB instrukcijos:”
40. Būtina pasirūpinti, kad politiniai priešai būtų suimti. Tuos, kuriuos vietos gyventojai ypač vertina, būtina apdoroti. Juos reikia atskirti dėl tariamų įstatymų pažeidimų arba pašalinti vadinamųjų nelaimingų atsitikimų pagalba dar iki tol, kol jų byla bus oficialiai pagarsinta”. Štai kitas straipsnis:“42. Partijos skiriamų vadovų, kurie padarė žalos mūsų reikalui arba sukėlė pavaldinių nepasitenkinimą, negalima traukti teisminėn atsakomybėn.
Suradus šiurkščių klaidų, juos reikia atleisti ir paskirti į kitas panašias arba aukštesnes pareigas. Kraštutiniu atveju juos reikia skirti į bet kokias vadovaujančias pareigas ir įtraukti į kadrų rezervą”. Taigi, Teisingumo sistemoje yra labai aktyviai bolševikiniai ir fašistiniai metodai.

Lietuvos valdžia,visos       2021-09-23 7:06

valdžios prekiauja Lietuvos suverenumu,jos švietimu,Sveikatos apsauga,socialiniais reikalais… Vakar ministras Dulkys aiškiai 15 min.pasakė,kad Sveikatos reforma bus vykdoma pagal nurodymnus iš Briuselio,siekiant gauti ES lėšų.Lenkijoje viskas vyksta kiek kitaip,-jie stengiasi ,kad ir vilkas būtų sotus,ir avis sveika.Tarp kitko,kai pas mus kažkur parsivežė senolę iš slaugos niežais aptekusią,tai Lenkijoje viena senolė gulėjo slaugoje komoje 10 metų ir nė vienos pragulos.Ne vien pinigai viską lemia.Kaip mums išmokti elgesio kultūros?

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.