Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Minint Sąjūdžio 30-metį Seime. Vytautas Vyšniauskas: „Pažadu…“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 5 d. 20:03

50     

    

Minint Sąjūdžio 30-metį Seime. Vytautas Vyšniauskas: „Pažadu…“

Siūlome pasiklausyti Vytauto Vyšniausko kalbos, pasakytos birželio 4 dieną per Seime įvykusį iškilmingą Sąjūdžio 30-mečio minėjimą.


Gerbiami minėjimo dalyviai, brangūs Lietuvos žmonės,

esu be galo laimingas šiandien galėdamas kreiptis iš šios tribūnos. Man sunku išsakyti savo dėkingumą Sąjūdžio didžiūnams už nuveiktus darbus, kurių vaisiais mintame kiekvieną dieną. Tačiau dar sunkiau apsakyti tą liūdesį ir neviltį, kurioje lietuvių tauta skęsta apsinuodijusi tais vaisiais, kuriais niekas daugiau nebesirūpina.

Užteks padėkų, atėjo laikas prasikrapštyti akis. Kol įvairiose iškilmėse linksminamės, mūsų senoliai miršta apleisti palatose ir trobose. Kol giriamės iškovoję laisvę, daugiau kaip pusė milijono Lietuvos gyventojų (600 tūkst. Lietuvos žmonių), įsivaizduojat kokie skaičiai – 600 tūkst. Lietuvos žmonių dūsta žemiau skurdo ribos. Kol mes spygaujame apie globalią Lietuvą, trečdalis mūsų moksleivių Lietuvoje nebemato ateities galimybių. Esu iš kaimo Kelmės rajone, tad žinau, ką kalbu. Jau šiandien bet kuriame provincijos mieste ar kaime matome nykiai tuščias gatves, uždarytas mokyklas, apleistus parkus. Ta nejauki tuštuma primena kare išmirusios tautos kapą, ant kurio teliko beprasmiu virtęs žodis „Tėvynė“.

Mes į tai reaguojame kalbomis apie sėkmės Lietuvą ar globalios Lietuvos perspektyvą. Ir ką, prisišnekėjome. Net 82 proc. moksleivių svarsto apie emigraciją, kurios mastai niekaip nemažėja. Sąjūdžio programoje buvo iškeltas tikslas įtvirtinti tautinę švietimo sitemą, kurioje būtų ugdomos Lietuvai patriotiškai atsidavusios asmenybės. Šiandien, panašu, mums į tai nusispjauti. Tarsi daugelio žmonių beviltiška ekonominė padėtis ir labiausiai Europoje auganti socialinė atskirtis dar nepakankamai mažintų norą palikti Lietuvą, nes dar ir visiškai apolitiška švietimo sistema bei kalbomis apie globalią Lietuvą ugdome politinių beraščių, ekonominių migrantų ir Tėvynės likimui stipriai abejingų kosmopolitų kartą.

Per pastaruosius tris dešimtmečius Lietuvą paliko jau beveik milijonas žmonių. O mes išsiviepę bukai aiškiname, jog įsivešime pigių imigrantų ir užkišime atsivėrusią skylę. Tai sena komunistinė logika. Sovietų maršalas Georgijus Žukovas yra pasakęs – žūvančių vyrų negailėkit, bobos vis tiek prigimdys. Šiandien jau ir mūsiškiai sako panašiai: negailėkite iš Tėvynės išvarytų tautiečių – iš svetur atsivarysim naujų. Ar jau visai pamiršome, kad Sąjūdžio programoje buvo labai aiškiai pasakyta – nekontroliuojama migracija, atitraukianti žmones nuo gimtosios žemės, yra žalinga tautų nacionaliniams interesams, o naujoji ekonominė politika privalo tarnauti ne anoniminei visuomenei, bet konkretiems Lietuvos žmonėms. Tačiau šie Lietuvos žmonės paprasčiausiai buvo užmiršti, o šią pačių lietuvių užmarštį mes vadiname – tik paklausykite – globalia Lietuva. Jeigu Lietuva yra visur ir jai užtenka bendros žmoniškumo konstitucijos, tuomet atsakykite man, kvailam vaikėzui, kuriems velniams ta Lietuvos valstybė apskritai reikalinga? Kam reikėjo kruvinų aukų už Lietuvą, jeigu būtų užtekę atidaryti SSRS sienas, kad visi patogiai išsivaikščiotume. Globali Lietuva iš esmės sako, kad Lietuvos valstybė lietuviui kaip penkta koja šuniui, kuri tik apsunkina gyvenimą.

Gana apsimetinėti prieš „nuogą karalių“, turime pagaliau pripažinti tai, kas akivaizdu. Būtent konservatorių partija, kuri kūrėsi kaip Sąjūdžio tęsėja, sukurdama globalios Lietuvos projektą, iš tikrųjų pati pirmoji išdavė Sąjūdžio idealus. Ne geriau atrodo ir kitos partijos, bet iš jų, tiesą sakant, niekas nieko ir nesitikėjo. Tai dvigubas smūgis tikėjimui Lietuvos ateitimi. Mes turime daug įvairių partijų, „MG Baltic“ turi savo liberalią nusikaltėlių partiją, buvę komunistai turi savo partiją, valstiečiai, tautininkai, lenkai, žalieji, darbininkai irgi turi po partiją. Net Kremliaus agentai ir tų agentų medžiotojai turi savo partijas. Tuoj turėsime eurotautininkų, pabėgėlių ir kokių nors homoseksualistų partiją – kiekvienai po savą interesą.

Turime gyvą lietuvių tautą. Vieną ir vienintelę. Bet savo tautą mes uždarėme į karstą, kurį, seniai nuleidę į duobę, bandome palaidoti „fantastiškomis“ partijų programomis, kurios visos, kaip viena, užmirštamos po rinkimų. Partijos ir rinkimai, galėję tapti irklais, kuriais Lietuva kabintųsi į priekį, šiandien yra tapę kastuvais, kuriais naudojasi mūsų tautos duobkasiai. Kada girdžiu kalbant, jog už tautinės valstybės idėjos kyšo Kremliaus ausys, kad turime jos išsižadėti ir būti eurotautiniais, turiu pripažinti, jog tai bemaž baisiausias lietuvių tautos ir valstybės išniekinimas nuo to meto, kai Algirdas Brazauskas Lietuvos vėliavą pavadino skuduru. Turime aiškiai suprasti, kad eurotautininko pirminis interesas yra euro finansuojamas tautų sumaišymo politinis projektas, kuriame ne piniginis lietuvių tautos interesas laikomas visišku nesusipratimu.

Negalime sau leisti pamiršti, kad tautinė valstybė – tai kone pamatinis Sąjūdžio idealas. Sąjūdžio programoje tautų sumaišymo ir suliejimo politika yra prilyginama stalinistiniam genocidui ir smerkiama kaip nusikalstama ir antihumaniška. Tai, ką Sąjūdis laikė stalinistinio teroro nusikaltimu, mes šiandien sau aiškiname kaip vienintelę Lietuvos išlikimo perspektyvą. Palaukit, palaukit, aš žinau, kas man tuoj bus pasakyta – jeigu tu drįsti šitaip kritikuoti šiandienos idelogus ir demagogus, kaltindamas juos Lietuvos silpninimu ar net naikinimu, vadinasi, tu pats esi Lietuvos išdavikas ir tikriausiai netgi nedraugiškų valstybių agentas. Ką gi, jeigu bandymas vadovautis Sąjūdžio programa, atnešusia Lietuvai laisvę, yra tarnystė priešui, belieka pripažinti, kad pagrindinis šiandienos eurotautininkų priešas yra – nei daugiau, nei mažiau – pati Lietuvos laisvė. Laikas baigti šį kvailą etikečių klijavimą ir pagaliau pripažinti, kad Lietuvą pradėjome laidoti, neišgirdę mirties nuosprendžio, ir ryžtis pagaliau gaivinti, o ne dusinti jos gyvybę.

Lietuvių tauta yra gyva ir kaip jaunosios kartos atstovas Sąjūdžio 30-mečio proga pažadu, kad po pasaulį išsiblaškę, iš namų išvaryti tėvynainiai ras savo kelią atgal, rasime bendrą pagrindą susivienyti ir lietuvių tauta vėl sugrįš namo gyvuoti čia per amžius. Savo laisvoje valstybėje. Ačiū.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Lietuvis       2018-06-11 8:58

Nors vienas pasakė tiesą.

Pikc       2018-06-10 19:16

Išties pas mus LABAI blogai, jei žmonės taip gelbėtojų ieško. Ar pastebėjote - po kiekvienu protingo žmogaus pasisakymu atsiranda bent vienas komentaras, kuriame tas žmogus matomas kaip “vilties prezidentas”. Aš čia matau dviejų problemų - juodos nevilties ir matomų lyderių stokos - išraišką. Iš esmės, tokios nuomonės prilygsta skęstančiojo riksmui “gelbėkit kas nors!”. Vis dėlto, nesu tikras, kad tokia strategija yra geriausia. Mano akimis žiūrint, būtų geriau, jei Vytautas ne prezidentu-gelbėtu taptų, o dėstytoju. Žmogumi, kuris ruoš naują kartą, naują TIKRĄ elitą, kad Lietuvos ateitis priklausytų jaunimu, kuris būtų atsidavęs savo Tautai ir Tėvynei.
Prisiminkime, kaip Vakaruose įsigalėjo juos pražudysianti neomarksistinė ideologija. Gi vėžys prasidėjo na valdžios, o švietimo struktūrose - smegenys, o ne raumenys suvaidino lemiamą vaidmenį. Juk nuo Adolio pabėgę raudonieji šiukšlės Amerikoje ne į Baltuosius rūmus nuėjo. Jie nuėjo į universitetus - ir jau iš ten užnuodijo jaunąją kartą, kuri jau “savarankiškai” Amerikai ir visam Vakarų pasaulių tiek “priskaldė malkų”, kad jau vis aktualesnis tampa Vakarų civilizacijos kaipo tokios išlikimo klausimas.
Grįžtant prie Lietuvos situacijos - kaip manote, kodėl taip stengiamasi išguiti Radžvilą iš TSPMI - būsimų politikų “kalvės”?

Jaunas       2018-06-6 12:54

Aazuolas, busimas Lietuvos Prezidentas

oarmatėt       2018-06-6 11:31

kaip “žinių radijuje” (video įrašas ekspertuose,eu) pranckietis išplūdo šį jaunuolį (Vytautą Vyšniauską), kad jis išdrįso viešai pasakyti teisybę...

Kurla murlianskis       2018-06-5 17:30

Landsbergis - katalikas. Kaip ir Grybauskaitė. Užspringsiu iš juoko.

Birutė Rutkauskaitė iš Šiaulių       2018-06-5 16:31

Perskaičiau šią jauno žmogaus kalbą pasitikrinimui- ar teisingai ją įsidėmėjau klausant per TV iš Seimo tribūnos—ir TAIP TAIP- NUOSTABIAI (kaip jaunam žmogui) TEISINGAI APRAŠYTA LIETUVOS TIKROVĖ IR LABAI TIKSLŪS APIBENDRINIMAI. BRAVO BRAVO, P.VYTAUTAI.IR UŽ TEISINGUS ŽODŽIUS IR UŽ DRĄSĄ TAI IŠSAKANT “ANT VISOS LIETUVOS”.Žaviuosi jumis

Clerkenwell       2018-06-5 13:28

Jis yra Lietuvos ateitis kitaip Lietuva ateities neturi.

vertimas iš keistos kalbos į lietuvių       2018-06-5 13:10

Keistas dalykas, katalikų Bažnyčios tinklapio komentatoriai su reikiamu įtūžiu plūsta Vytautą Landsbergį Didžiausiąjį.
Juk tai žmogus, šventesnis už patį popiežių:
nuoširdus, skaidrus, sąžiningas, kuklus, nesusitepęs nepotizmais, tolimas nuo intrigų, niekada nepasisavinęs svetimo anei šapo žmogus. Tuo metu, kai kremliui tarnaujantys kolaborantai vogė žemės sklypus pasinaudodami žemių kilnojimu, Vytautas Didžiausiasis su žmona rodė padorumo pavyzdį ir nepasinaudojo proga pelkių ir kemsynų perkelti į milijonų vertas vietas sostinėje. vytautas ne toks!
Tuo metu, kai komunistų nomenklatūros atžalos plovė tėvelių partijos pinigus ir pusvelčiui susiprvatizavo Lietuvos turtą, Vytauto Didžiausiojo šeima rodė ir rodo moralės pavyzdžius - Anūko marti tiesiog skrupulingai skaidriai kuria privatčių mokyklų tinklą nelįsdama į brangios Tėvynės kišenę.
tuo metu, kai visokių partijų vadukai į seimą ar valdžios įstaigas paskui tempiasi sūnelius ir dukrytes - Vytautas lyg Švyturys rodo Garbės pavyzdį.
Nei vienas iš V.L. sūnų, dukrų netapo seimo nariais ar ministrais. Nei vieno savo vaiko Landsbergis nepadarė Partijos vado Įpėdiniu.
Tik anūkėlį.
Tik rūsams ir kremlinams dirbantys agentai gali šnekėti bjaurius dalykus apie Šventą žmogų ir Jo įkurtą Švč. Partiją.
Tik Lietuvos išdavikui gali kilti niekšiškų minčių apie kažkokias mistines Wiljams/Mažeikių naftos ar LEO aferas.
O kalbant apie režisūras, reikia pasakyti, jog koncervatorių režisieriai dešimt kartų išradingesni.
Kai jie surežisuoja reikalus, niekas nesišypso.
Dantimis griežia ir verkia visa Lietuva!
Rauda.
Arba bėga į visas keturias pasaulio puses kur akys mato.

Plūdimas unisonu rodo, kad “procesas” turi režisierių su plačia šypsena.

ruta        2018-06-5 12:37

Dziugu ir telkia vilties , kad DAR yra jaunu ,padoriu , patriotisku ir neabejingu Tautos ir valstybes islikimui , aciu Vytautui !

Keistas       2018-06-5 12:30

dalykas, katalikų Bažnyčios tinklapio komentatoriai su reikiamu įtūžiu plūsta Vytautą Landsbergį. Plūdimas unisonu rodo, kad “procesas” turi režisierių su plačia šypsena.

Tikrai - puiki kalba!       2018-06-5 10:43

Ačiū šiam jaunam žmogui! Tikėkime, kad bus daugiau tokių išsilavinusių, jaunų, drąsių pasekėjų. Sėkmės jam ir visiems mums.

Tomas       2018-06-5 10:24

Puiki kalba. Vinis į “partinės sistemos” karstą.

Visų pirma, tamsta,       2018-06-5 10:14

turėtum gėdintis. Bet, atrodo, kad savo vardu ir kitą vadint gardu? Taigi, nerašinėk nesąmonių, arba esi labai pavydus, kad tamstai, oi, kaip toli iki prof. Vytauto Landsbergio. Ir, atrodo, jau tamstai tas aukštis niekada nepasiekiamas. Bet vėlgi - nieks kits čia nekaltas, tik pats tamsta.

V.Landsbergis       2018-06-5 9:07

daug nesigėdina,jis jau nieko nesigėdina.Tokio gudraus,apsukraus senioko ilgai reiktų ieškoti.

Tautos forume       2018-06-5 8:53

Kvieskite Tauta kovai su Lietuvos priešais.

toRomui       2018-06-5 8:50

Landzbergiams privilegijos rūpėjo nuo gimimo ikišių dienų. Jam dabartinė didžiausia privilegija yra jo apsauga kainuojanti Lietuvos biudžetui 123 tūkstančius eurų metams. Gal jau laikas būtų tą apsaugą panaudoti geresniems tikslams. O dar per savo kalbą per sąjudžio 30mečio minėjima kalbėjo apie sąžiningumą, tai kur sąžėnė ėsti 123tūkstančius jevrų. Lanzbergi kur tamstos sąžinė naudotis tokiomis privilegijomis?

Tautos forumui       2018-06-5 8:31

norisi pailnkėti tik vieno-tvirtybės ir Dievo palaimos.Konservatoriai skaitosi tik su jėga,įsitikinimų tvirtybe.Nes jei tik suabejosi,būsi pernelyg mandagus,jie tuojau kerštaus.Visada reikia turėti omenyje,kokia padermė kvėpuoja į nugarą.Esant dvasios stiprybei ,siekiant kilnių tikslų,bus sutekta neįkainojama dovana ir pagalba tiems patiems konservatoriams,kurie dėl dvasinio nuopuolio nesuvaldo savo noro valdyti kitus.

Šis jaunas vaikinas        2018-06-5 8:23

teisus ir tiesiai kalbantis.Dabar svarbiausia neužmiršti krikščionybės.

R.Ozolas       2018-06-5 8:19

gal dar būtų gyvas,jei ne šitie savanaudžiai ,užropoję į valdžią ir atnešę tiek kančių visai tautai.Daug dar būtų gyvų ,per anksti neatlaikiusių ir išėjusių ...

Romui       2018-06-5 8:07

1952 metais rašydamas savo biografiją pirminei komjaunimo organizacijai V.Landsbergis savotiškai interpretavo sovietinę Lietuvos okupaciją: „1939 m. Raudonajai armijai išvadavus Vilnių.“ O 1945 m. sovietų sugrįžimu net pasidžiaugė: „Raudonajai armijai išvadavus Lietuvą ir mane su motina, jokių žinių apie likusius savo šeimos narius neturime.“

O meluoti savo naudai galimai išmokta iš tėvelio.V.Landsbergio-Žemkalnio repatriacija sutapo su sovietų rezidentūros Australijoje krachu, kai vietos valdžiai pasidavė sovietinės rezidentūros vadovai vyras ir žmona Vladimiras ir Jevdokija Petrovai. Perbėgėliai šnipai išdavė australų žvalgybai sovietinį agentų tinklą.V.Landsbergis-Žemkalnis okupuotoje Lietuvoje buvo pasitiktas pompastiškai, o Landsbergius nuo to laiko asmeniškai globojo A.Sniečkus.Šeimai sovietų valdžia sugrąžino didesnę dalį nacionalizuoto turto. V.Landsbergio tėvas gavo valstybinę pensiją ir LSSR nusipelniusio architekto vardą, kurį teikiant slaptoje charakteristikoje buvo nurodyta, jog Antrojo pasaulinio karo metais Vokietijoje jis „partizanavo“.


Baigęs Konservatoriją V.Landsbergis pasirinko ne muzikinę karjerą, bet darbą ten pat Marksizmo-leninizmo katedroje, kurioje mokėta didesnius atlyginimus nei kitiems šios aukštosios mokyklos dėstytojams.Sovietmečiu – išvykosV.Landsbergis su antrąja žmona tremtine G.Ručyte-Landsbergiene sovietmečiu stebino kolegas privačiomis kelionėmis po užsienį. G.Ručytės-Landsbergienės kelionei į Australiją, kuriai esą mėgino sutrukdyti aukščiausi komunistų partijos šulai, kelius atvėręs KGB pirmasis pavaduotojas Valentinas Zvezdenkovas.

Abiem Landsbergiams sovietų valdžia slaptais potvarkiais teikė privilegijas, skyrė nusipelniusių sovietinių artistų vardus, kuriuos lydėjo materialinės privilegijos.

 

Malonu...       2018-06-5 7:49

...klausyti ir girdeti toki protinga, mastanti jauna zmogu.Duok Dieve jam sveikatos.Lietuvos jaunimas turi ji isgirsti, mastyti ir suprasti.

O man gaila Gabrieliaus       2018-06-5 7:06

Landsbergio.Nes net juo senelis nesigėdina manipuliuoti savo praeities dangstymo tikslais.

biski leidžia garą nuleisti       2018-06-5 5:38

N.Sadūnaitė pizdukus-valstybininkus į kampą pastatė, pabruko uodegas ir jų šuniukai prokurorčikai.
tai biski leidžia garą nuleisti - kad katilas nesprogtų.
——
bet per vasarą vėl atsigaus raudonieji pizdukėliai, toliau tęs Suslovo “Lietuva be lietuvių” viziją ir misiją.

gal būt       2018-06-4 22:46

gal būt Tėtušis ir nebuvo įtojęs į kpss - bet kas gal paneigti, jog dėdulė nebuvo abiem kojom įmynęs į kgb mėšlą?

Romui       2018-06-4 22:28

Tai gal buvo kažkur kitur, nes niekur nebuvusiam neduodavo Konservatorijoj dėstyti marksizmo - leninizmo.

Romas       2018-06-4 22:16

Reikia tur4ti saiką. V.Landsbergis niekad nebuvo bolševikinėje partijoje.

Vat ir aš galvojau       2018-06-4 22:16

per tuos 30 metų, negi visi dori Lietuvos žmonės kažkaip stebuklingai TVzijos būdu pradanginti buvo? O dabar matau, kad nebuvo pradanginti, o tik dėka savo padorumo ir kantrumo vis nenorėjo “rankų teptis”, nes darbą dirbo. O dėl jaunimo irgi nerimavau, negi jau užzombino visus, bet Vilnius dar ne visa Lietuva. Laukiu nesulaukiu, kai Visą Lietuvą išgirsiu. grin

Liepa       2018-06-4 21:48

Vytautas Vyšniauskas turi puikų Mokytoją. Ir, matyt, ne vieną. Daugelis mūsų kartu gyvenam su šiuo Vytautu tikrojoje Lietuvoje. Lietuvoje, kuriai skauda, ir kuriai nėra ko švęsti.// Nesuprantama, kurių galų “patriarcho” etiketėm apsikarstęs ponulis savo panosės pasišnekėjimuose minėjo partizanų pavyzdį? Juk pats ne tik 1952m.(partizaninis judėjimas dar nebuvo nuslopintas) įstojo į bolševikinę partiją, dėkojo armijai išvaduotojai, bet dar ir marksizmo ideologiją tiražavo . Apgailėtina, kai tokiems antilyderiams suteikiama tribūna.//

 

 

 

 

 

 

 

Agnė       2018-06-4 21:39

Tik toks jaunimas turi eiti ir dirbti Lietuvai!

toks jaunimas       2018-06-4 21:32

teikia vilties mastant apie Lietuvos ateiti.

toks jaunimas       2018-06-4 21:25

teikia vilties, kad Lietuva gyvuos.

to Dvigubai pilietybei       2018-06-4 21:01

Kodėl žydų kilmės asmenys gali turėti dvigubą Lietuvos pilietybę, o lietuviai ne? Kodėl diskriminuojate lietuvius? Jie ką, trečiarūšiais jau tapo ar kokiais?

Dvigubai pilietybei - NE!       2018-06-4 20:35

Jokių dvigubų-trigubų pilietybių ir Tėvynės draskymų į gabalus! Meskit svetimą gerą, grįžkite visi broliai sesės namo ir visi kartu čia kurkime amžinąją Lietuvą!

O po šitokios dainos       2018-06-4 19:00

Kitą savaitę iš tos pačios tribūnos pezės Ponia Ladzgrybaitė.
Skaitys savo eilinį šaltmėtinį “pranešimą”- savigyros, demagogijos ir melo kratinį.
Iš anksto slykštu.

Juozapas       2018-06-4 18:52

Ir dar.
Mintyse palyginau jaunąjį Vytautą su voro patriarcho apsimyžusiu anūku…
Gal nesakysiu garsiai, nes atsidursiu pas “nykštukus”.
Manau jums pakaks vaizduotės sugalvoti, ką pamislijau ...

Juozapas       2018-06-4 18:41

Ilgus dešimtmečius iš tos tribūnos liejosi pigi šūdmalystė.
O dabar va- neseniai sesė Nijolė padarė nuostabią pradžią.
Po N. Sadūnaitės kalbos, kai valdžia tą Kalbą ėmė slėpti ir naikinti iš archyvų, mislijau jog kažin ar greitai ton tribūnon apart galvijų vėl stos kalbėti Žmogus.
Šio jauno Lietuvio kalba labai nudžiugino.
Gerbiu už drąsą nepaisyti pasekmių būsimai karjerai.
Studento Vytauto kalba yra pavyzdys ir gyvas priekaištas nupęzusiems akademikams, kurie niekaip nesiliauja vynioti šūdo į glancinį korektiškumo popieriuką.

grumstas       2018-06-4 18:33

Luč svuieta v tiomnom carstvie.
Nė baisiausiame sapne 1989 negalvojau , kad atsudursime tokioje išduotoje Lietuvoje; parduota, išvyta , nuskurdinta ir saujelė erkių - auksuose besivartančių bandančių pateisinti savo dvasinę biednystę.

Tarabilda       2018-06-4 18:02

Malačius. Pakėlė nuotaiką.

Rasa       2018-06-4 17:21

Buk atsargus saunusis vaikine ,nes aplink daug priesu ,gali ir nuzudyti tave . Saugokis ,burk jaunima nes vienas nieko nepadarysi.

O.G       2018-06-4 17:19

Pasirodo, kad viltis nemiršta paskutinė. Labai geri žodžiai. Ačiū Vytautai, būsimas šios Lietuvos prezidente.

Jules       2018-06-4 17:11

Vardan šventosios oligarchijos - lietuvių vyrų negailėt! Lietuvoje priviso ne tik suslovininkų, bet ir Žukovo simpatikų. O tai tau!

Malačius Vytautas Višniauskas.       2018-06-4 17:01

Labai norėčiau po šio Vytauto tarto žoddžio išgirsti kito Vytauto partiarchso
atsakomąjį žodį. Ką jis sąjudžio išdavikas, “didysis Lietuvos patriotas, pasakytų, o gal net kažką patartų šiam jaunuoliui, kaip puoselėti Sąjudžio įdealus. Ar jam ateitų į galvą pasakyti taip, kaip pasakė viena iš Sąjudžio juodadarbių komandos gerbiama Regina Vaišvilienė: -“Labai norėčiau, kad būtų švari, teisinga Lietuva. Be pykčio, pavydo, kvailų pliauškalų, apsimestinių patriotų.

Jūratė       2018-06-4 16:38

Vytautas Radžvilas, Vytautas Rubavičius, Vytautas Vyšniauskas - daug puikių vytautų. Labai smagu girdėti jaunosios kartos žmogų, kuriam namai yra Lietuva, o ne visa Europa.

KELKIME SAVO DVASIĄ, NEBIJOKIME - BENT JAU SAVO ŠIRDYSE. ATEIS LAIKAS - PARODYSIME VEIKSMAIS. Dabar svarbiausia kaupti vidinį ryžtą.

Jūratė       2018-06-4 16:38

Vytautas Radžvilas, Vytautas Rubavičius, Vytautas Vyšniauskas - daug puikių vytautų. Labai smagu girdėti jaunosios kartos žmogų, kuriam namai yra Lietuva, o ne visa Europa.

KELKIME SAVO DVASIĄ, NEBIJOKIME - BENT JAU SAVO ŠIRDYSE. ATEIS LAIKAS - PARODYSIME VEIKSMAIS. Dabar svarbiausia kaupti vidinį ryžtą.

močiutė       2018-06-4 16:04

Ačiū už drąsų ir teisingą žodį.

Keistai atrodo delfi,       2018-06-4 15:31

kuris visą Sąjūdį suveda į V.Landsbergio asmenybę.V.Landsbergio asmenybė jau tampa įrankiu Briuselio partijai?

Tai kam ta       2018-06-4 15:28

armija Lietuvai,jei bus globali Lietuva?

Šiaip ar taip,       2018-06-4 15:28

bet prie valstiečių nors kažkiek galima pradėti laisviau kalbėti.Valstiečiai atsiims už savo tamsius darbus ar neišmanymą ,tačiau jie kažkaip kitokie,išskyrus Verygą,kuris galimai dirba medikų oligarchijai…Juk kaip Vertinti jo norą uždaryti provinciją,t.y.uždaryti ligonines.Tai taip nepatrauklu ir bus liūdnos pasekmės.

taip       2018-06-4 14:32

Žemai lenkiuosi, Vytautai, tiesa nuvalys, ką jums besakytų kritikai. Meluoti sau ir tylėti kaip šermenyse daugiau nebegalime.

Jules       2018-06-4 13:52

Puikiai pasakyta pagal vyrų skerdiką ir Europos nukariautoją Žukovą, ką galima pritaikyti ir mums, pavyzdžiui, vardan šventosios oligarchijos lietuvių vyrų negailėt. Vardan dezi MG Baltic prasčiokų negailėt! Tegyvuoja vagnoristas Mocus-Focus -Karabassus!


Rekomenduojame

Prof. Gediminas Merkys: „Pasaulėžiūros GESTAPO beldžiasi į Lietuvą. Mielieji, turėtume kažkaip tam doroviniam marazmui priešintis, reaguoti“

Sustabdykime barbarus – NE tyčiniam paukščių naikinimui jų pačių lizduose

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių Apygardos teisme paskelbtas nuosprendis pilietiškiems Garliavos mergaitės gynėjams: kas jį surašė? [1]

Paskutinis Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas: epochinės įžvalgos ar ... atgaila?

Simonas Jazavita. Lietuva ir D-Diena – ką byloja dokumentai iš Berlyno

Nijolė Oželytė. „Aš daugiau niekada nepranešiu apie girtą vairutoją“

Vytautas Rubavičius. LGBT+ – naujasis pažangusis pasaulinis proletariatas?

Prezidentė skaitys dešimtąjį metinį pranešimą

Algimantas Rusteika. Apie leidimus ir uždraudimus

Rimantas Rubavičius. „Baltic Pride“ Švento Rašto šviesoje

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasios įkvėpti skelbkime ir mes įstabius Dievo darbus

Miesto grimasos: Vitalijaus Balkaus „Iš savo varpinės“ laida apie gatvę-vaiduoklį

Tautos forumas: Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba pademonstravo panieką šalies Konstitucijai ir visuomenei

Padėkime Tėvynei grįžti prie Dievo: visus geros valios žmones kviečiame šiandien, birželio 8-ąją, į Atsilyginimo maldą prie Vilniaus Katedros varpinės

Raimondas Navickas. Iš kur toji prokurorų ir teisėjų mielaširdystė vaikus prievartavusiam šiauliečiui ir apie šio nusikaltimus tylėjusiems bendrams?

Adolfo Damušio politinių studijų dienos: susitinkame birželio 14–15 d. Nacionalinėje bibliotekoje

Robertas Grigas. Ir vėl ideologijos importas

Algimantas Rusteika. Apie laisvę

Europos Komisija: Lietuvoje socialinė nelygybė viena didžiausių ES

Liudvikas Jakimavičius. Skambino Dočys!

Gediminas Merkys. Prezidento vizitas yra labai stiprus ir subtilus signalas teisėsaugai

Ar visuomeniniai teisėjai paskatins teismus dirbti geriau, skaidriau, teisingiau? Povilo Urbšio komentaras

Darius Kuolys. Kas nutylima, kai garsiai šaukiama apie žmogaus teisių būklę šių dienų Lietuvoje

Popiežius pakeliui iš Rumunijos: šiuo metu Europą bombarduoja ne patrankos ir bombos, o ideologijos

Diskusijų ciklas „Iš naujausios Lietuvos istorijos“ apie Lietuvos kelią į Nepriklausomybę

Rimantas Dagys. Ar jau nuolat „linksminsimės“ gėjų eitynėse?

Kun. Juan-Carlos Iscara. Humanistinis pacifizmas

Roberto de Mattei. EP rinkimai „didžiojo pakeitimo“ strategijos šviesoje

Gediminas Merkys. Apie rezonansinį įvykį, arba Kas nutiko mūsų prokurorams?

Kęstutis Girnius. Gabrielius Landsbergis turi atsistatydinti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.