Sveikatos apsaugos politika

Mindaugas Skrupskelis iš Kinijos: kovo 26-osios įrašas apie pasaulio atsaką į CoVid-19 iššūkį

Tiesos.lt redakcija   2020 m. kovo 26 d. 14:03

6     

    

Mindaugas Skrupskelis iš Kinijos: kovo 26-osios įrašas apie pasaulio atsaką į CoVid-19 iššūkį

467 291 patvirtinti infekuotieji, (+46 000 per parą)
21 152 mirtys, (+2 000 per parą)
113 881 pasveikusių pacientų.

Lietuvoje
274 (+65, viso šalyje ištirta 3471 ėminių(737 vakar))
4 mirtys

Ispanija yra antroji valstybė pasaulyje mirčių nuo CoVid skaičiumi pralenkusi Kiniją.
Mirtys:
7 503 Italija
3 647 Ispanija
3 293 Kinija
2 077 Iranas
1 331 Prancūzija
1 000 JAV

Besiruošiant G20 virtualiam „suvažiavimui“ pasaulio ekspertai dalinosi įžvalgomis ir strategijomis konsultuodamiesi su Kinijoje prieš koronavirusą kovojusiais ekspertais, tuo pačiu ir Zhong Nanshan, apie kurį rašiau: https://www.facebook.com/mindaugas.skrupskelis/posts/10221826203713745
Šiandien įvyksiančiame pasaulio galingųjų valstybių G20 pasitarime bus aptariamas globaliu mastu koordinuotas atsakas pandemijai. Prie G20 lyderių prisijungs ir kitos šalys bei tarptautinės organizacijos.

Tikimasi kad šiame susitikime bus pasiekta efektyvių susitarimų, o kai kurios nuolat ypatingomis besijaučiančios šalys solidarizuosis su visu pasauliu. Dabar nelaikas ieškoti išskirtinių naudų ir traukti užklotą link savęs. Išsibrexinti nuo viruso savarankiškai nepavys, net jei esate sala.

Jungtinių Tautų vadovas Antonio Guterres prašo rasti 2 milijardus dolerių humanitarinei pagalbai vargstančioms šalims visame pasaulyje. Antonio Guterres pabrėžė, kad pandemija yra grėsmė „visai žmonijai, todėl ir visa žmonija bendrai turi duoti jai atsaką“.

Britanija. 71-erių princo Čarlzo ėminiai patvirtino jo užsikrėtimą CoVid19. Jungtinės Karalystės princas yra pirmasis eilėje į karališką sostą. Šiuo metu kartu su sutuoktine Kamila jie leidžia dienas saviizoliacijoje. Tai turėtų supurtyti britus, kuriems karališkoji šeima yra jų dievai, gal tik šis realus pavojus jų ir karalienei ir gali sulaikyti britus drausmėje. Mąstau ar yra toks žmogus Lietuvoje dėl kurio taip jaudintųsi tauta?

Lietuvos prezidentas G. Nausėda sutinka, kad karantino sąlygos turi būti griežtinamos. „Manau, kad mes turime griežtinti karantinavimosi sąlygas, kadangi matome pernelyg daug pavyzdžių, kai jos yra ignoruojamos arba jų nesilaikoma“. Taip pat pasakė tai: „Turi būti skuba, bet ne skubotumas. Taip, mes turime skubiai priiminėti sprendimus, nes situacija neleidžia mums lūkuriuoti. Kita vertus, tai neturi vykti stichiškai, neapgalvojus pasekmių, nesuderinus, nesukoordinavus veiksmų su kitomis valdžios institucijomis.”

Manau, kad žaibiškai kilęs ir užgęsęs skandalas dėl visuotinio atvykėlių karantinavimo yra geras indikatorius, kad Lietuvoje demokratija dar veikia. Dėl skubotumo čia vyriausybės neteisiu, nėra kada kurti programų ir gairių tokių sprendimų įgyvendinimui. Paskelbė, pamatė, kad netobula, kas neveikia čia pat ir pakeitė. Viskas čia buvo OK. Visgi, jei šiandien tektų grįžti į Lietuvą, norėčiau turėti galimybę praleisti inkubacinį periodą karantine, o ne grįžti tiesiai į šeimos ratą ir kas dieną galvoti ar parvežiau nelaukiamą lauktuvę ar ne.

• Visi atvykę į Kanadą bus uždaromi privalomam 14 dienų karantinui.
• Nuo rytdienos visi iš JAV atvykę į Pietų Korėją privalo būti14 dienų karantine.
• Suomija paskelbė visišką blokadą aplink Helsinkį esančiame Uusimaa regione.
• Šveicarija užsidaro ir nuo Šengeno valstybių.
• Vladimiras Putinas paprašė žmonių likti namuose, tuo pačiu pranešdamas, kad Balandžio 22d. Planuotas balsavimas dėl konstitucijos pataisų bus atidėtas.
• Tokijuje vakar pranešta apie 40 naujų atvejų, tai rekordinis augimas ir indikatorius, kad šalies sostinė gali tapti nauju epicentru. Tokijuje gyvenanti lietuvė Ineta, sako, kad iki šiol Japonijos sostinė tęsia įprastą gyvenimą, atsipalaidavusi ir be jokių didesnių apribojimų.
• Naujoji Zelandija paskelbė nacionalinį pavojų ir užsidarė mėnesio karantinui.
• Tailandas paskelbė nacionalinį pavojų iki Balandžio
• 30d.Malaizija pratęsia karantiną
• Panama uždraudė visus keleivinius skrydžius. Ir tarptautiniai, ir vidiniai skrydžiai uždrausti.
• Ukraina nuo penktadienio uždaro visus tarptautinius oro ir geležinkelio kelius nuo.
• Saudo Arabija visiškai užrakina šventuosius miestus Riyadh, Mecca ir Medina
• Ispanijos vicepremjerei Carmen Calvo patvirtintas koronavirusas

Italija toliau bejėgiškai bando sulaikyti savo karštakraujus piliečius namuose. Vyriausybė grąsina bausmėmis savo piliečiams vis randantiems neatidėliotinų priežasčių pasišlaistyti mieste. Žmogus kuris nepaisant jam diagnozuoto korosviruso išeina iš namų, gali būti nuteistas iki 5 metų laisvės atėmimu. Karantino nesilaikantiems piliečiams skiriamos baudos nuo 400€ iki 3000€.

JAV vyriausybė ir Senatas susitarė dėl 2 trln. dolerių ekonomikos gelbėjimo paketo. Tai yra 10 % JAV bendrojo vidaus produkto, kuris siekia beveik ~ 20 trln. dolerių.
Už šiuos pinigus kiekvienam JAV piliečiui būtų galima nupirkti 6100 respiratorių, kurių užtektų šešiolikai metų (2 000 000 000 000/327 200 000)/365
Visgi, pinigai bus skirti ne tik medicininėms priemonės, jų turėtų užtekti ir pajamų dėl pandemijos neteksiantiems žmonėms, uždirbantiems mažiau nei 75 000 dolerių per metus, taip pat gaivinti smulkiuosius verslus.

Nuotraukose savanoriai dalyvaujantys vakcinos bandymuose su žmonėmis. Pirmoji savanoriškai sutikusių bandymuose dalyvauti 108 žmonių grupė atvyko į Wuhaną, kur jiems buvo suleista vakcina. Bandymuose dalyvaujantys žmonės šiuo metu yra izoliuoti ir dienas leidžia dviejų savaičių karantine.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ah1       2020-03-27 1:03

batka demaskavo :  0:35 - virusas žūsta prie 60 laipsnių, kinai sakė:
https://youtu.be/Y0z-viM7vMw

Amžius        2020-03-26 21:59

Informacinis, todėl susumavus visas mirtis atrodo gana baisiai, ankščiau informaciniame amžiuje buvo vakumas, o mirtys tai buvo, bet nesisumavo, todėl taip baisu nebuvo.

Jo, tas Atali,       2020-03-26 21:31

kaip Antrasis CK sekretorius Prancūzijai - Europos viršininkas. Gaila, bet docentai tai neigs iki paskutiniųjų - jie gi moksliukai, tiesa? Mokslo pirmūnai, kaip ir Mokslinio Komunizmo ir jo Politekonomijos specialistai, galintys pralaužti visas Briuselio sienas, kaip ta nuo Žirmūnų rinkėjų.

Ačiū už įdomius       2020-03-26 20:41

pastebėjimus.

ah1        2020-03-26 17:53

pliurpalai, nes nėra palyginimo kiek tose straipsnyje išvardintose šalyse viso numirė per metus pernai ir kiek vidutiniškai tenka 1 mėn. laikotarpiui mirčių pernai lyginant su šių metų mėnesio vidurkiu, būtent palyginamsis būdas su praėjusiu laikotarpiu yra naudojamas realiam vaizdui gauti ir vertinti. Jei vidutinis mirčių skaičius per 1 mėn. lyginant su praėjusiais metais mažai kuo skiriasi arba nesiskiria tai ko kelti “vajų”? Be to mirusieji daugiausia sinjorai, o sinjorai turi pundus ligų kitokiausių, o jei į gripinį caronovirusą įskiepyta AIDS genomas tai ir mirštama nuo tų kitų ligų sustiprinus AIDS genomu imuno deficitą. Vienu žodžiu ir toliau viskas kaip šakėm ant vadens.

Ž.Attali: Pandemija - šansas Pasaulio vyriausybei       2020-03-26 14:56

Žakas Attali dar 2009–2010 m. H1N1 pandemijos metu dėstė:
Maža pandemija padės įsteigti pasaulio vyriausybę
Attali: une petite pandémie permettra d’instaurer un gouvernement mondial
https://fr.sott.net/article/34999-Attali-une-petite-pandemie-permettra-d-instaurer-un-gouvernement-mondial
————————————————————————————————
Naujojo VU Rektoriaus Rimvydo Petrausko mąstysena - irgi globalistinė:
„Dabar galima pasakyti,
kad Europai reikia tvirtesnio „tarpusavio įsipareigojimo akto““
https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/rimvydas-petrauskas-kodel-europos-unijos-kaip-tik-dabar-reikia-daugiau.d?id=83848343&fbclid=IwAR0Lp0a7hG_MjcbO6BN2WvuqhPJJnqiiM9VBVWGCaunXHpVsMsaza38tjY8
——————————————————————————————————-
Pour Attali, « La pandémie qui commence pourrait déclencher une de ces peurs structurantes », car elle fera surgir, « mieux qu’aucun discours humanitaire ou écologique, la prise de conscience de la nécessité d’un altruisme, au moins intéressé. »

« Et, même si, comme il faut évidemment l’espérer, cette crise n’est pas très grave, il ne faudra pas oublier, comme pour la crise économique, d’en tirer les leçons, afin qu’avant la prochaine - inévitable - on mette en place des mécanismes de prévention et de contrôle, ainsi que des processus logistiques de distribution équitable des médicaments et de vaccins. On devra, pour cela, mettre en place une police mondiale, un stockage mondial et donc une fiscalité mondiale. On en viendra alors, beaucoup plus vite que ne l’aurait permis la seule raison économique, à mettre en place les bases d’un véritable gouvernement mondial. »


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Raimondas Navickas. Prasideda…, arba „Eikite ... su savo ‘Black lives matter’ afera“

Vytautas Sinica per Marijos radiją. Ką šiandienos žmogui sako istorinės atminties ženklai: paminklai, memorialinės lentos, atminimo aikštės?

Nacionalinis susivienijimas. Apie cenzūrą ir Lukiškių aikštę

Rasa Čepaitienė. Kaltė ir įniršis

Geroji Naujiena: Palikti iki pjūties

Iš propagandos frontų. Užkalnis: pagaliau Lietuva atsiveria imigrantams. Pasitinku su gėlėmis

Raimondas Navickas. Versli moteris – kiekvieno politiko svajonė

Joana Noreikaitė. Liepos 17-toji

Dar viena 17-oji Simono Daukanto aikštėje: kas išgirs ir atsakys, ar dar gyva Deimantė?

Justas Mundeikis. Imituokime socialinį dialogą. Antra dalis

Algimantas Rusteika.Tikras lietuvis viską, kas jam sakoma, užmiršta per savaitę

Vytautas Sinica. Europa, kurios gėdijasi tariami euroentuziastai ir kurią taip mylime mes, ‘euroskeptikai’

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.