Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Šeimos politika, Žmogaus teisės

Mindaugas Šerna. #Smurtas

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 23 d. 23:01

30     

    

Mindaugas Šerna. #Smurtas

Neseniai lankiausi vienoje Klaipėdos gimnazijų su gana prasminga misija – pakalbėti paaugliams apie patriotizmą, bet mintis bus ne apie tai, o apie plakatą, kurį užtikau pakabintą ant skelbimų lentos.

To plakato tikslas – apsaugoti vaikus nuo smurto ir paskatinti kiekvieną prisiimti atsakomybę ir pamačius smurtą, tučtuojau pranešti 112 arba Vaikų teisių apsaugos skyriui. Viskas „įpakuota“ nepriekaištingai. Ir plakatas spalvotas. Neprikibt.

Bet imu trūkčioti, kai imu skaityti vietą „Iš kokių požymių galime atpažinti #Smurtą prieš vaiką“?

Skaitykit atidžiai, čia ne mano sugalvotos sapalionės:

- Nubrozdinimai
- Įdrėskimai
- Atskirų kūno dalių skausmas
- Pakitęs vaiko elgesys
- Uždarumas
- Perdėtai jautrus reagavimas
- Apatija / nieko nenori
- Patyčios / agresyvus elgesys

- Alkanas
- Purvinas

O čia siūlau atkreipti dėmesį, nes smurtas prieš vaiką yra ir tada, jei jis netinkamai aprengtas.

Ir jūs dabar įsivaizduokit, kiek čia interpretacijų galima daryti, jei kiekvienas iš savo „bokšto“ žiūrės. Ims koks ir paskambins pamatęs vaiką nubrozdintą, o tėvai atvažiavę į mokylą ras ne vaiką, o raštelį, kad vaikas paimtas vaikų teisių specialistų įvertint galimo smurto prieš vaiką.

Esmė ne pats faktas, kad paims, o kaip tuo metu vaikas jausis, kaip jausis tėvai?

Ką reiškia – netinkama apranga? Jei vaikas eis žiemą su sportiniais batais arba rudeniniais, nes jam visai nesvarbu šaltis, jam iškyla pavojus būt paimtam vaiko teisių? O gal vaikas su ta pačia striuke vaikšto jau treji metai ir kai kam pasirodys, kad ji jam nebetinkama, todėl paskambins į vaikų teises?

Įsivaizduokit šitą nesamonę – einu, pamačiau vaiką „uždarą“ ir galiu sau laisvai paskambinti vaikų teisėm. Galiu tai daryti net anonimiškai. Gali bet kas ir už tai nenešti jokios atsakomybės. Gali ir pameluoti, taip šeimoms sudaryti problemų. Ar vaikai privalo būt atviri visiems. Vieni atviresni, kiti uždaresni.

Alkanas. Kai kas pažiūrės į liesą vaiką ir pagalvos, kad jis yra alkanas. Tą žinau puikiai, nes kai žmonės mane mato, jiems kyla natūrali reakcija – jis mažai valgo arba neturi ko valgyt.

Ir štai vaikų teisės paima vaiką, nuveža globėjams, o tada pasirodo jūsų namuose tirti ir, neduok Dieve, šaldytuvas nebus tiek prikrautas, kiek reikia pagal standartą, kad būtų, ir diagnozė jums – vaikas atimtas už smurtą, nes šaldytuve nebuvo lašinių. O jei jūs vegetaras ar veganas, turbūt ir į kalėjimą uždarys.

O ką darys vaiko teisės, jei vaikas nutukęs nuo netinkamos mitybos?

Su tokiu absurdu gyvenime dar nesu susidūręs, kai kiekviena šeima realiai atsiduria pavojuje.

Įbrėžimai, nubrozdinimai, mėlynės, kai kada ir uždarumas, pyktis, jautrumas, o ką jau bekalbėt apie purvinumą – tai vaikų kasdienybė ir neišvengiamybė. Ir dabar jiems už tai gresia netekti tėvų, nes tai bus traktuojama kaip smurtas?

Tokie įstatymai ilgalaikėj perspektyvoj taps pavojumi kiekvienam vaikui ir šeimai ir tai nėra sveika ir natūralu. Tai nėra valstybės rūpestis už šeimą.

Aš nesu už smurtą, bet čia jau komedija.

______________________________________________

Lapkričio 25 dieną aš būsiu Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje. Ir mitinguosiu, nes nesutinku, nes noriu šeimai sąmoningų ir draugiškų įstatymų. Noriu, kad valstybė rūpintųsi šeima.

Plakato šaltinis: Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vieno       2018-11-25 13:20

diskutuoojo asmenybe ir jos siekis yra ne kulturingai diskutuoti, o diskredituoti, kelti erzeli ir sumaisti.Tokia jo uzduotis.Ir tikslai aiskus.

Gal pagaliau       2018-11-25 12:50

Gal pagaliau nustokime rietis.Komentaras lyg ir nusako teisę dėstyti savo nuomonę apie pateiktą tekstą.Bet kažkodėl dalis rašančių jaučia malonumą užgaulioti ir tyčiotis iš jam neįtikusios nuomonės.Užtenka vienos *tiesos* iš ekranų,gal bent čia galima būtų kultūringai diskutuoti?

Al.       2018-11-25 1:14

Nors rinkimai vargu ar sąžiningi, bet vis tik būtina surasti ir iškelti savus kandidatus. Net jei tai nieko iš esmės nepakeistų. Kad vėl nereiktų graužtis:
Vienas kraujo lašas būt tave nuplovęs,
O varge jo vieno tu pasigedai,
Nors stiprybę sėmėm iš didžios senovės -
Liko netesėti mūsų pažadai…

Šikalienė & Žopienė       2018-11-24 20:55

Visa Lietuva girdėjo, kad Kručinskų vaikų elgesys po praleisto mėnesio pas globėjus vaikų elgesys pakito. Todėl vaikai iš tėvų turi būti paimti vėl ir nedelsiant. VTAS teismui turi tai pateikti kaip įrodymą, jog tėvai buvo nepakankamai kompetentingi, kai neatpažino VTAT sadistų ir nesiėmė tinkamų priemonių savo vaikams apginti. Tokio užpuolimo atveju jie turėjo įmtis adekvačių priemonių savo vaikams apsaugoti. Po to būtų buvę nesunkiai įrodyti, jog tai buvo būtinoji gintis, kad išvengti pasibaisėtinų pasekmių, kurios vaikams turės tragiškas pasekmes visam gyvenimui.

Misteris       2018-11-24 18:58

Jeigu mes kalbėsime,bet neįkursime TĖVŲ NEVYRIAUSYBINĖS ORGANIZACIJOS,tai mūsų Žodžiai bus tik žirniai į sieną.
Sutinku,kad autorius viską išdėstė teisingai.
Laikas pereiti prie 2-os fazės.

Anupras       2018-11-24 18:42

Globėjai yra ruošiami pagal JAV licencijuotą programą ;PRIDE; ,ją įsigijo(nusipirko) SAD ministerija. Pozityvios tėvystės kursai tur būt parengti šios programos pagrindu.Ką gi su proveržiu tai vykdoma darželiuose, mokyklose.Kas skaitėt šią programą?O GAL UŽSLAPTINTA? Vaikai TAUTOS ateitis, bet kas juos auklėja, TAUTA ar…...Pirmas valstybės asmuo tarė:reforma gera,blogi vykdytojai. TAUTA ČIA NEI PRIE KO…..

Quod est demonstrandum        2018-11-24 16:05

Š. Korėjos diktatorius Kim Ir Senas taip pat savo knygose kvietė kreipti ypatingą dėmesį į u ž d a r u s žmones kaip keliančius grėsmę komunistinei santvarkai.
Ką ir reikėjo įrodyti. NK

Reikia pradėti humaniškai,       2018-11-24 15:37

pasitariant su tauta,gal net visai tautai pasirašant susitarimą nemušti vaikų paktą  ar kažką panašaus.Tai būtų riba, ne smurtu.O ne tęsti NKVD tradicijas.

Maldeikienė ir Grybauskaitė - abu labu tokios       2018-11-24 15:21

Neprognozuojama ir stebėtinasi nenuosekli Aušra Maldeikienė:
“Ji (Grybauskaitė) padoraus teksto gyvenime nėra pasakiusi, bet, va, visus sukala. Kaip kokia prasta pradinių klasių mokytoja.”
Vis dėlto Maldeikienė visiškai palaiko Matuko reformą su nkvdistininiais šakalienės-žiobienės-majausko poįstatyminiais aktais: “parlamentarė (A.M.) paragino reformos neliesti(!), o pradėti galvoti, kaip padėti vaiko teisių apsaugos specialistams.”
Taigi regime strategiją, kaip lietuviškasis Barnevernet, užuot gal net patrauktas baudžiamojon atsakomybėn ir likviduotas, pradedant nuo jo veiklą pateisinančių įstatymų(!) stabdymo, siekia maskuotis ir dar labiau sustiprėti.

Kadangi šis įstatymas       2018-11-24 15:11

nusirašytas nuo norvegų,tai jis yra okupacinis.O jei dar dengtas norvegiškais pinigais,tai juo labiau.Okupantui priešintis visomis jėgomis ir visa širdimi.Vietiniai ir svetimi okupantai nepraeis.

atmintis        2018-11-24 14:06

Kas garsiai pasakė, kad reikia uždaryti vaikų globos namus? Prezidentė. Kas pasakė, kad beveik dešimt metų kūrė šią vaikų ,,apsaugos” sistemą ir iniciavo įstatymo priėmimą? Šakalienė. Iš kur atsirado milijoninės lėšos atimtų vaikų globėjams? ?
Šakalienė -valstietė-liberalė-socialdemokratė.

buratinui - balsuotojui       2018-11-24 13:32

“Balsavau uz valstiecius, ir nebijau del tokiu spjaudaliu to pripazinti.”
.
“Uz juos dabar tikrai nebalsuosiu, kaip ir uz likusius 99 seimunus, kurie balsavo uz vaikgrobiu istatyma”
.
Taip, niekše, dabar tu jau lėksi balsuoti už kitus. Už tuos kurie visko prižadės.
Kaip supratome, tu gyvulį neketini prisiimti jokios atsakomybės, jog savo “rinkimu” pririnkai ant mūsų galvų gestapinių padarų.
Tu mat dabar darysi mums loską- pririnksi “kitokių”. Su savo prišikta galva, be abejo parinksi dar baisesnių. Nes esi nachaliavinis burliokas, kuris už prižadėtą buizos bliūdą ir už patį velnią balsuotų.
O gal tu besmegeni debile, gal galėtum likti at sofos ir neiti balsuoti?
Padarytum visiems didelę paslaugą.

Šalin slaptumą        2018-11-24 13:04

Vaikas neturi būti ar tapti Valstybes, tai yra vaiko teisių  paslaptimi.Jis turi būti laisvas, su savo nuomone. Dabar labai patogu, yra sugalvotas terminas- negalime sakyti nieko, nes pažeidžiamos vaiko teises. Kas tai sugalvojo?  Ar tikrai Pats vaikas nori būti paslėptas? Ar prisidengus šiuo šūkiu yra ieškomi dingę vaikai? Kvailiau ir būti negali.

albina       2018-11-24 12:48

Šiandien puikų straipsnį apie du Lietuvos talentus- tikras žvaigždes parašė liudvikas J.Ir ką? Vistiek atsiranda,kas peikia.Tas amžinas savęs pateikimas - aš žinau geriau,tiesa tik mano.Rodos,dar neuždrausta balsuoti už visus,kurie yra kandidatai?Tai kodėl man kas nors gali diktuoti,už ką balsuoti?Tyčiotis taip paprasta,ypač,kai nėra argumentų.Patys varom baimes vieni kitiems,o dar ant valdžios pykstam.

>Kažkam       2018-11-24 12:14

Dabar balsuosim už Juozaitį.

Kazkam       2018-11-24 11:51

is komentatoriu valdantieji valstieciai uzmine ant vienos vietos.Mandagumo delei nesakysiu ant kurios.Balsavau uz valstiecius, ir nebijau del tokiu spjaudaliu to pripazinti.Tuo metu, kai jie buvo renkami, sistemines partijos save jau buvo visiskai diskreditavusios.Jie, valstieciai, per du metus tikrai iskope daug s..o Lietuvoje.Nors buvo dergiami ir ignoruojami sistemos, sklaidos ir buvusiu valdzioje.Deja, jie neisvenge duobiu.Ir paskutiniai du liapsusai su daugybine pilietybe ir vaikgrobiu istatymu visiskai nuvyle.Prie ju minusu galima prideti ir Vycio paminklo isgrudima is Vilanius.Uz juos dabar tikrai nebalsuosiu, kaip ir uz likusius 99 seimunus, kurie balsavo uz vaikgrobiu istatyma.O tai, kad Agne turi savo nuomone, tai puiku.Cia jos nuomone, kuri gali kai kam nepatikti.Ji persekiojama visiskai lietuvisku stiliumi.Jei negalvoji kaip as, tai tu durnius.Tai nesveikos visuomenes ir konkretaus zmogaus problema.

buratinas       2018-11-24 10:41

Už Laivę ir Teisigumą kovosime kurdami partijas. Visi idiotai į Rinkimus!

Labiausiai smurtinės,       2018-11-24 10:34

priėmusios šį galios įstatymą,partijos bijo,kad neįsikurtųTtėvų komitetas ar Tėvų (šeimos)partija,kuri eis į rinkimus.Gal reiktų įkurti?

Sotus       2018-11-24 10:34

alkano niekada nesupras. Kol nebus suprasta, kad liaudis skursta nuo nepritekliaus t.y. bedarbystė, skurdas, nepriteklius ir t.t. tol ir bus tos visos nelaimės su šeimomiis ir vaikais…Ir nieko valdžiažmogiai nepakeis brošiūromis ar agitacijomis teisingai auklėti vaikus ir teisingai gyventi. Kiek galima užsiimti demagogijomis ir smegenų plovimu.monės Lietuvoje niekam nerūpi…

Vsio zakonno       2018-11-24 10:26

Lietuvoje jau daugybę metų demokratiją yra pakeitusi kitokia jos formą - liberalioji. Liberalioji demokratija yra labai lanksti ir tiesiogiai proporcinga turimo turto ir įtakos dydžiui. Todėl pasaulyje (ir pas mus) deokratijos kasdien yra vis daugiau. Ubagai demokratijos nesupranta visiškai, todėl yra tapę grėsme net savo vaikams. Vieninteliai teisingai demokratiją  suprasti ir išdėstyti gali komunistai, neomarksistai ir visų rūšių liberalai. Jei kas nors kitas aiškins, kas yra ta demokratija, jis greičiausiai yra sukčius, populistas ir rusų agentas. Ir beveik neabejotinai homofobas ir ksenofobas.

etatinė fanė-Agnė       2018-11-24 9:57

Agituoju visus šlovinti mylimų Valstiečių valdžią. Tiems kas peikia mūsų išsirinktą valdžią prispaudykime nykščių žemyn!

valdžios smurtas       2018-11-24 9:46

Milijonas lietuvių pabėgo į emigraciją nuo valdžios smurto.
dar negana.
Reikia, kad dar vienas milijonas pabėgtų.
——-
tik tada teisininkai (teisėjai, prokurorai, antstoliai ir kiti) vėl darbe šnekės tik rusiškai (dabar kai kas dar lietuviškai kartais šneka)

Smurtas       2018-11-24 9:43

prieš vaikus čia jau niekuo dėtas. Čia jau ciniškas smurtas prieš visą tautą.Daug jau pasiekta.Santuokos nebe madoje. Nesantuokiniai vaikai prievarta atimami iš tėvų be jokio realaus pagrindo. Prieš visuomenę veikia gerai apmokama ir apmokyta propagandos mašina. Kiekvienas jai pasipriešinęs sutrypiamas, sumaišomas su purvu. Tokie skelbimai mokyklose yra gryniausias smurtas prieš vaikus, protinis mažųjų pažeminimas, tyčiojantis viešai iš jų neturtingų tėvų. Tai turi liautis. Bet JIE nesiliaus, nes jie bijo ir kelio atgal jiems nėra. Gal atėjo laikas paprastiems žmonėms parodyti, kad jie yra jėga, ir niekas jų padėties nepakeis, išskyrus juos pačius?

O kas nepatinka?       2018-11-24 9:09

Kai jūs buvote perspėjami, jog skverneliniai “valstiečiai” yra eiliniai sisteminiai brudai- ar jūs klausėte perspėjimų?
Ne. Jūs kibote įspėjantiems į gerkles ir drąskėte akis-
“valstiečej nia tokie!” “Valstiečej labaj giari!”
Nuskuodėte prie balsadėžių ir primėtėte biuletenių.
Dabar nuo savo bukumo, nuo savo idiotizmo kenčiate patys, o svarbiausia-
kenčia tūkstančiai nekaltų.
Visi kurie savo buratininiu “balsavimu” prisidėjote, kad valdžion ateitų monstrai- visi esate vykstančių niekšybių bendrininkai.
“Brangūslietuvosžmogbezdžionės”- jūs esate visiški svolačiai.

Daiva       2018-11-24 8:46

Verslo modelis visur vienodas. Kai rekia, kad pirktų antidepresantus, tai pilvo skausmas, kai nėra auglio, vadinasi depresija. Kai yra vaikų paklausa, tai nešvari striukė - smurtas.

Pasvarstymas       2018-11-24 8:43

Ar anonimas viešoje vietoje slapta filmuodamas šeimą,arba mamą su vaikais nepažeidžia jų privatumo?Baikite su anonimais ir visiems laikams.Anonimai {užsislapstnę 75metams}dirba valdžioje.Anonimai tarybiniais metais skundė draugus,kaimynus KGB.Dabar anonimai įsitvirtino ir skundžia šeimas su vaikais su tikslu atimti vaiką.Kas gali paneigti,kad šeimos nusižiūrimos iš anksto ir sekamos kol pasitaiko bent mažiausia kruopelytė,prikibti prie jų,o jei nėra,tai sugalvojama.Pavyzdys:kaunietė mama-girta.Kaimynas,kuris matys,kad vaikas šeimoje neprižiūrimas,pirmiausia stengsis padėti kaimynui.Kitas klausimas.Pagal kokį modelį dabartiniai jauni tėveliai buvo auklėjami mokyklose?Kas “įgyvendino"tokias pragaištingas reformas?Kas buvo pozicijoje ir opozicijoje visus 28metus ir priiminėjo neapgalvotus įstatymus švietimui,sveikatai,ekonomikai,sutiko su pramonės bei žemės ūkio naikinimu ir išmokomis,tuo sukeldami bedarbystę ir pastovius pašalpininkus.Laikas mokytis iš klaidų.Žuvis genda nuo galvos.

Pamirskim       2018-11-24 8:35

ta Lietuvoje nuvalkiota ir nukainuota zodi - demokratija, istatymu virsenybe, demokratine visuomene.Tas zodis yra tik grazus ipakavimas, o viduje uzmaskuoti piniginiai interesai, korupcija, protekcijos, visuomenes susiskaldymas ir skaldymas, sklaidos angazuotumas.Galima dar pridurti, bet , jeigu mastom ir stebim, matosi.Piktintis ir stebetis siuo vaiku grobima itvirtinusiu istatymu gal jau ir pakanka.Jie i tai nekreipia jokio demasio.Tik vieningas visuomenes ir tevu pasipriesinimas ir reikalavimas atsaukti si istatyma, gali duoti rezultatau.

viskas padaryta samoningai:       2018-11-24 8:29

per ponios prezidentavima uzdaryti vaiku namai; Norvegijos pinigai ,,globai” plaukia jau keleri metai; Sakaliene nera atsitiktine figura Seime - tai Karbauskio neapsiziurejimo padarinys. O kas jam ja rekomendavo” Svarkeli - prezidente, o shakale -KAS? Kur isvezami Lietuvos vaikai, kas paskyre KUKURACIA i ministro vieta, absoliuciai nesusigaudanti ka jis turi atlikti. Viskas samoningai - vaiku atemimas, tevu persekiojimas ir uztildymas, emigrantu pliupsnis - pirmyn. Lietuva tusteja ir tustinama SAMONINGAI. Ponia nusitaike i ES? Neisdegs.

Negaliu patikėti       2018-11-24 8:17

Jau kelintu atveju,pradedant 2012 metų geguže,aš negaliu patikėti,kad TAIP gali būti demokratinėje ES valstybėje.Jausmas toks,kad lyg kokia dujų ataka paveikė,nes negali protingas žmogus parašyt tokios nesąmonės:nubrozdinimas - smurtas,kario darbas trukdo auginti vaiką,anonimas gali viešoje vietoje bėgti paskui motiną filmuodamas,seimo moterys,pačios turinčios vaikų,vienbalsiai priima šeimas naikinantį įstatymą,žurnalistės moterys jį gina.Atrodo,košmariškas sapnas.

Nuomonė       2018-11-24 7:23

Sprendžiant iš Lietuvoje per vieną mėnesį atimto vaikų skaičiaus, padėtis yra nenormali ir skubiai taisytina.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.