Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Šeimos politika, Žmogaus teisės, Žiniasklaida, Tiesos judėjimas

Mindaugas Šerna. Kas sieja pedofilijos bylą, „Matuko reformą“ ir kauniečių šeimos istoriją, arba Kas mus kvailina?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 23 d. 9:52

46     

    

Mindaugas Šerna. Kas sieja pedofilijos bylą, „Matuko reformą“ ir kauniečių šeimos istoriją, arba Kas mus kvailina?

Drąsius Kedys, Garliavos įvykiai, o svarbiausia – rezonansinė, per visą pasaulį nuskambėjusi Deimantės Kedytės istorija, pedofilijos byla, kurios metu paslaptingai skrandžio turiniu užspringo mergaitės tėvas ir gynėjas, o netrukus nuo keturračio nuvirto ir žuvo vienas pagrindinių įtariamųjų Andrius Ūsas. Galiausiai visos pedofilijos bylos esmė – Deimantė Kedytė, daugiau nei 200 kaukėtų pareigūnų šturmuota, vaikų teisių specialistų įkalbinėta, mamos Laimutės Stankūnaitės drauge su advokatu Gintaru Černiausku prievarta atplėšta nuo globėjos kelių ir klykianti nunešta į automobilį, ir išvežta – ir iki pat šiandien nežinoma, kur ji toliau neva saugoma.

Mergaitės likimas iki šiol nežinomas. Kur mergaitė, nežino net prezidentė. Šimtai žmonių, kurie kasdien budėjo ir mūru stojo mergaitės ginti, šiandien liko paslėpti po žeminančiais epitetais – „patvoriniai“, „violetinė minia“, netgi „Rusijos agentai“. Jie tapo istorijos veidu, o pati mergaitė, tarsi koks nereikšmingas personažas, buvo nustumtas į užkulisius. 

Nustumta ne atsitiktinai, o tų profesionalų, kurie geba manipuliuoti žmonių emocijomis ir jausmais. Ne kartą įsitikinome: jie gali modeliuoti tikrovę ir ją pateikti taip, kad daugeliui ji taps akivaizdžia tiesa ir realybe. Taigi, skambi frazė „daug kartų kartojamas melas virsta tiesa“ – ne koks atsitiktinių žodžių kratinys, o reiškinys, kuris įgyvendinamas nuožmiu ir sustyguotu darbu.

Dirbantys tokį darbą, atsakykite man – kiek kainuoja melą paversti tiesa? 

Būsiu tiesmukas. Šį purviną darbą, kurio pasekmė – pasmerkta mergaitė, mano manymu, atliko viešųjų ryšių agentūros (toliau – VRA), kurių darbo specifika – užtikrinti komunikaciją tarp kliento ir tikslinės auditorijos. Ta auditorija gali tapti šalies visuomenė, kelios tautos ar net visas pasaulis. Jų paslaugas perka verslas, politikai, partijos, prezidentūros, ministerijos, merijos. Visi, kas turi pinigų ir kam reikalinga tokio tipo „pagalba“.

Viešųjų ryšių filosofijos apibrėžimas paprastas – reikia gauti visuomenės pritarimą ir palaikymą. Tuomet bus daug lengviau siekti tikslų. Būtent per viešuosius ryšius (vadinamąjį piar’ą) galima visuomenę supažindinti su pokyčiais ir ją prie jų pripratinti. Tai veiksmai, kuriais subjektas skleidžia informaciją ir siekia suformuoti tikslinių grupių požiūrį į tam tikrus reiškinius.

Tai yra puikus manipuliacijų žmonėmis apibrėžimas. Ir tai Lietuvoje yra l e g a l u.

Jų pagrindiniai instrumentai – žiniasklaida, televizija, radijo laidos, spauda, socialiniai tinklai ir nuomonių lyderiai, kitaip – „influenceriai“: garsūs ir žinomi, socialiniuose tinkluose turintys daug „sekėjų“. Tad pasitelkus VRA su visais jiems prieinamais kanalais, galima daryti tiesioginę įtaką visuomenei ar jos grupėms, paveikti jų mąstyseną ir įpročius.

Esame nuolat apsupti ir (pa-)veikiami srautais įvairios informacijos, kurios šaltinis ne visada aiškus, suprantamas ar net melagingas.

Manipuliacijos tapo mūsų kasdienybe.

Galime tik numanyti, kas nutinka, kai VRA nusamdo tie, kurie visiškai siekia ne bendro gėrio, o tik asmeninės naudos – bet kokia kaina. Panašu, kad jiems viešieji ryšiai – tai galimybė apsiginti ir įrankis (kontr-)atakuoti bei susidoroti su priešu, o tuo priešu dažnai tampame mes, eiliniai piliečiai, ir mūsų šeimos.

Tad ar galime tikėtis, kad nuo to esame apsaugoti, ypač tada, kai mūsų visuomenė tapo tokia pažeidžiama ir atvira manipuliacijoms, o valstybėje klesti korupcija?

Įžvalgieji man pritars pastebėję, kaip meistriškai ir per trumpą laiką iš rezonansą sukėlusios bylos buvo ištrinti svarbiausi raktažodžiai – „mergaitė“, „pedofilija“, „pedofilų klanas“, taip ir neįmintas personažas – šviesiaplaukis Aidas… Kaip ir nebuvo tirtas teisėjo Jono Furmanavičiaus vaidmuo šioje istorijoje. Išėjo užmarštin ir vaizdai, kaip mergaitė tarp daugelio nuotraukų su veidais, atrenka tas, kuriose užfiksuotų žmonių veidus atpažino. Daugelis pamiršo ir mergaitės pasakojimus, kaip ją tvirkino pedofilai. Kad būta ir tokių ekspertų, kurie pasirašė išvadą: mergaitė nefantazuoja.

Šį darbą, kurio pasekmė – nesuvokiamas mergaitės skausmas, galėjo atlikti tik VRA „ X“, kurias nusamdė klientai „Y“, iškėlę uždavinį – patraukti mergaitę iš istorijos centro, kaip didžiausią visuomenės emocinį dirgiklį ir pavojų tiems, kurie nori paslėpti tiesą, o vietoj jos visuomenės dėmesį nukreipti į nereikšmingas ir išgalvotas smulkmenas – jomis užliejant visus kanalus, žadinant aistras ir abejones. Būtina suskaldyti visuomenę – sukeliant tuščias diskusijas, ginčus… Galiausiai pasiųsti humoristus, kurie savo laidose pasišaipys ir iš pačios istorijos, ir iš tų, kurie joje dalyvauja, – prilipdys „patvorinių“ ir „violetinės minios“ etiketes, parodys šiuos sąmokslininkais ir kvailiais. O galiausiai nuteiks žmones taip, kad jie visus, kurie vis dar nenuklydę nuo istorijos esmės, tiesiog apeiti pasukiojus pirštą ties smilkiniu.

Siekiamas rezultatas – Istorija turi tapti TABU.

Netrukus pasipylė laidos, antraštės, kuriose buvo aptariamos ne esminės bylos detalės, o mergaitės gynėjų biografijos traukiant į viešumą įvairias pikantiškas jų gyvenimo detales, ieškant jų nuodėmių ir jas akcentuojant. Ir jau vien dėl to daug žmonių ėmė abejoti pačia mergaite ir jos patirtu skausmu. 

Visa tai vadinama nuomonės formavimu ir būtent ši istorija yra idealus to pavyzdys. VRA pedofilijos bylą pavertė į nereikšmingą „patvorinių“ ir neaiškių asmenų susibūrimą. 

Kas buvo tie užsakovai „X“ ir Viešųjų agentūra/-os „Y“?

Ši savo esme viena žiauriausių, atmintin įsirėžusi ir iki galo nesuvokiama istorija – tai mūsų visuomenės sąmoningumo, gebėjimo atskirti manipuliacijas, pilietiškumo ir vienybės testas, kuris apeliavo į kiekvieno mūsų sąžinę, žmogiškumą ir savaime atskleidė mūsų abejingumo lygį. Pasirodė, kad mes esame abejingi pačiai jautriausiai mūsų tautos ląstelei – vaikui, o tai reiškia, kad mūsų visuomenė sunkiai serga ir ji yra pavojuje.

Iškilo rimtas pavojus mūsų visų vaikams.

Vis dėlto kai kam atsivėrė galimybė iš to kaip reikiant užsidirbti, nes „testas“ atskleidė – vaikus Lietuvoje galima grobti ir tai galima padaryti prisidengus valstybės vardu. Sukčiavimo scenarijus įtakingam paprastas – vykdomas per „vaikų teisių apsaugos“ įstatymus, įvedant pataisas, kurios tėvus paverčia prižiūrėtojais, o vaikai tampa valstybės nuosavybe. Pataisos, kurios bendradarbiaujant teismams, vaikų teisių tarnyboms ir policijai, leistų supaprastinta tvarka atimti iš šeimų vaikus, o jų globą perduoti „globotojams. Jau ne pirmi metai, kai Lietuvoje tvirtinasi „globėjų“ verslas, kuris yra vaikų globos namų privatizacijos pasekmė. 

Įgyvendinimas truko ne vienerius metus. Užtruko, nes visuomenė budi ir reaguoja, o tai reikalus apsunkina, tačiau ko negali padaryti suinteresuotos grupės vienos, tą gali padaryti drauge su VRA. Tereikia „užsiundyti“ žiniasklaidą, sukelti visuomenės reakcijas, tuo metu pateikti pataisas, o Seimas, spaudžiamas VRA, nubalsuoja taip, kaip reikia, ir reikalas sutvarkytas.

Taigi, tarp Deimantės, Matuko ir neseniai nuskambėjusios kauniečių šeimos dramų išryškėja bendras vardiklis – VRA į eterį paleistas informacijos srautas ir visuomenės elgesys.

Prisiminkime, kaip garsi Deimantės istorija buvo nuslopinta, nes nenaudinga, ir kokiu būdu, nes naudinga, garsinta Matuko tragedija. Naudinga, nes būtent tuo metu, kai visais kanalais buvo eskaluojama berniuko istorija, jos fone ir buvo prastumtos įstatymų pataisos, dar pavadintos „Matuko reforma“. Visuomenė, paveikta manipuliacijų, sukėlusių didžiules emocijas, buvo sutelkta vieningai nuomonei – NE SMURTUI ŠEIMOJE, bet nė neįtarė, kad jie tuo pačiu metu pasakė „taip“ ir toms įstatymų pataisoms, kurios tėvus paverčia grėsme savo vaikams. Tuo pačiu sutinka vaikus perleisti valstybei, nes patys tampa grėsme savo vaikams. Šiandien vaikai priklauso valstybei.

Kad būtų suvokta VRA manipuliacijų galia, reikia palyginti visuomenės elgseną ir reakcijas į tuos du labai panašius įvykius.

Kuo panašios ir kuo skiriasi šios dvi istorijos:

1. Abi negailestingos ir jose nukentėjo vaikai.
2. Abi pasiekė žiniasklaidą ir sulaukė emocingos visuomenės reakcijos.
3. Viena istorija virto TABU, jos kaltininkai neišaiškinti, o neabejingieji mergaitės likimui paversti „patvoriniais“, „violetine minia“ ir pan. Tyrimas ir byla vilkinami.
4. Kitos istorijos emocinė kreivė tendencingai kelta į viršų, pelnytai gavo tragedijos pavadinimą, kaltininkai išaiškinti, nuteisti, o pati istorija virto „Matuko reforma“.
5. Vienos istorijos žmonės ima vengti ir jos gėdytis, atsisako ja domėtis.
6. Kitą istoriją žmonės palaiko ir ją jautriai išgyvena iki pat atomazgos.
7. Abiejų istorijų sklaidai pajungtos VRA. 
8. Viešųjų ryšių agentūros abejose istorijose paveikė visuomenę ir gavo norimus rezultatus.

Akivaizdu, kad į abi tragedijas pačioje pradžioje visuomenė sureaguoja vienodai, tačiau per laiką elgsena ir reakcijos ima skirtis. Tai įvyksta neatsitiktinai.

Išvada – abu procesai yra valdomi.

Stebėjome ir kauniečių šeimos istoriją. Ši istorija prasiveržė į žiniasklaidą, kaip ir minėtos istorijos. Visuomenė sureagavo. Atskleista daug nekompetencijos ir pažeidimų iš „specialistų“ pusės. Specialistai gindamiesi melavo, kad mama buvo apsvaigusi nuo alkoholio, nors patikrinus jokio alkoholio neaptikta. Vaiką iš tėvo grobė skustagalvis nacių gerbėjas, ne kartą teistas už įvairius nusikaltimus, nacių atributikos viešinimą ir vis dar skolingas valstybei ženklias sumas.

Galime matyti, kad ši istorija jau eina atomazgos link. Po ilgo mėnesio visuomenės reakcijų dėka vaikai grąžinti tėvui, mama laukia teismo ne už vaiko sužalojimą, o už viešosios tvarkos pažeidimą. Vaikai grįžo į namus, bet jau sušukuoti kitaip – tylūs, visai kitokie, nei buvo. Akivaizdu, kad toks įvykis vaikus traumavo visam gyvenimui, todėl čia kyla esminis klausimas – kas atsakingas?

Ryškėja vienas labai akivaizdus bandymas formuoti mūsų požiūrį, kad valstybės institucijos, netgi tokios jautrios, kaip „vaikų teisės“, gali leisti sau klysti, būti kažko neapskaičiavusios, įdarbinti ne tuos žmones, leisti sau meluoti, smurtauti jėga paimant vaikus iš tėvų. Kitaip tariant, valdžia randa kaip pasiteisinti, todėl griežtos atsakomybės už tai vengia ir neprisiima. O štai tos pačios valstybės piliečiams, tėvams klysti negalima. Ji mūru stoja tarp vaikų ir tėvų, imasi bausti šeimas, kurios suklydo.

Kodėl tokia nelygybė? Kur lygių teisių aktyvistai? O gal čia tiesiog akivaizdi tiesa, kuri nesikeičia nuo seno – vergai niekad neturės tokių teisių, kaip vergvaldžiai, net jei rūbai šiandien jų panašūs ir iš išorės jų nebeatpažint. Ar ne graudu, kai skurstančios šeimos už vieną vaiką gauna 30 eurų per mėnesį, o „Globėjai“ – 1000 eurų? Kur čia logika, sąžinė ar moralė?

Lietuvos visuomenė per šiuos skaudžius įvykius ir jų dėka šiandien sukelta ant kojų.  Akivaizdu, kad valstybė negina šeimos ir jai netalkina. Mūsų valstybė apleido šeimas.

Tad Emocinė visuomenės kreivė stabiliai kyla, vyksta didžiuliai protestai prie Seimo, mitingai miestų aikštėse.  Ir jei ne socialiniai tinklai ir alternatyvi žiniasklaida, vargu ar apie tai sužinotume.

Iki tam tikro taško, emocinė visuomenės kreivė  ir susidomėjimas Garliavos įvykiais, taip pat kilo – tai nėra didis pasiekimas. Tai labiau natūralu.

Todėl ir keliu klausimą – ar išlaikysime dėmesį ties tuo, kas svarbiausia šiandien? O šiandien svarbiausia stabdyti norvegiško kvapo įstatymų pataisas, grąžinti buvusius įstatymus, juos koreguoti taip, kad būtų pradėta teikti pagalbą šeimoms. Valstybė privalo prisiimti atsakomybę už savo klaidas.

Ir vos tik pareikalavome prisiimti atsakomybę, VRA imasi skleisti dėmesį nukreipti nereikšmingas detales.

„Pratyboms“ rekomenduoju pasiskaityti straipsnį ir pažiūrėti video (ČIA).

Arba ČIA.

Ar net tokios istorijos kaip ši (ČIA).

Ir ši (ČIA).

Manipuliacijos tęsiasi ir ČIA.

Kas laimės šiandien? Viešųjų ryšių agentūros ar visuomenės budrumas, ar pavyks visuomenę „išjungti“, kaip tai nutiko su Deimantės Kedytės istorija? Ar vėl būsime įtikinti, kad esame minia, kuri nepagrįstai nepasitiki valdžia, o gal net esame Kremliaus agentai?

Tai svarbu, nepamirškim. Tačiau pirmiausia mes turime pabandyti rasti sąsajas tarp mūsų ir to, kas vyksta mūsų valstybėje. Neįtikėtina, bet labai akivaizdu, kad visų istorijų pabaigos, vienaip ar kitaip susijusios su mūsų reakcijomis į jas. Kuo aktyvesnė ir pilietiškesnė yra visuomenė, kol ji nesitraukia ir iki pat galo reikalauja teisingumo, tuo didesnė tikimybė, kad teisingumas gali būti pasiektas.

Mes ir tik mes esame toji jėga, kuri savo dėmesiu ir atkaklumu galime nuvesti savo valstybę į tiesos ir klestėjimo kelią arba savo abejingumu ją pastūmėti į korupciją ir melą.

Susimąstykim: iš šeimų atimta tūkstantis vaikų, o viešojoje erdvėje išgirstame vos kelias istorijas. Vos kelias! Kodėl nežinome, kur dingo Deimantė Kedytė? Kodėl žiniasklaida tyli?

Ir jei ne kauniečių drama, prasiveržusi pro „konfidencialumo“ gniaužtus, kuri, beje, pasirodė ne didžiausiuose – „Delfi“, „15min“, „Lrytas“, o miesto dienraštyje, tai mes ir toliau ramiai gyventume iliuzijoje. Akivaizdu, kaip mūsų žinojimas ir reakcijos yra tiesiogiai priklausomos nuo žiniasklaidos ir to, kaip ji tai atskleidžia. O valdžios balsavimai susiję tiesiogiai su mūsų reakcijomis, kurias iki šiol vienaip ar kitaip nukreipia VRA.

Neignoruokim fakto, kad populiarioji žiniasklaida Lietuvoje – tai didžiulis verslas, ketvirtoji valdžia, turinti didžiulę įtaką ir formuojanti mūsų pasaulio vaizdą – vienus įvykius pagarsindama, kitus cenzūruodama. Ir jei tai gali vykti komercinėje žiniasklaidoje, tai privalome siekti, kad to nedarytų LRT, kuris išlaikomas mūsų pinigais. LRT turi būti objektyvus, atstovauti Lietuvos žmonėms ir kelti mūsų  tautos dvasią, o ne tarnauti privatiems interesams, dar blogiau – Lietuvą žlugdančioms ideologijoms. Ar žinote, kad LRT vadavimo žygiai jau prasidėjo? Vargu. Lietuvoje svarbiausi dalykai sumenkinami tiek, kad informaciniame šiukšlyne nė nepastebimi.

Šiandien žmonės nesidomi Deimante Kedyte. Mes tyliai ignoruojam šią mergaitę, dingusią drauge su savo mama, nors ši ją vežusi į viešbučius susitikti su suaugusiais vyrais ir šie ją glamonėję. Žiniasklaida savo abejingumu pasmerkė šią mergaitę nežiniai, nors kartais ir matome, kaip atkakliai ir drauge su valstybe ji tariamai gina kitus vaikus. Mes nustojome domėtis tuo, kas iš ties mūsų valstybei svarbu, mes nustojome būti pilietiški ir domėtis savo valstybės gyvenimu. Nustojom ir nebesuprantam, kas darosi ne atsitiktinai, o dėl mentalinės prievartos.

Šokiruojantis faktas – šiandien žiniasklaida teigia: Deimantės Kedytės, pedofilijos byla išgalvota. Tiesiog, to nebuvo.

Netikėta vaga pasisukęs šis straipsnis sako – mūsų tautą ištiko nelaimė, todėl privalome išlaikyti dėmesį ties tuo, kas išties svarbu, ieškoti patikimų šaltinių, autoritetų. Mūsų valstybės žmonėms žūtbūt reikia mokytis skirti tikra nuo netikro. Reikia išmokti filtruoti informacinį srautą. Mums reikia plėsti tikros ir nepriklausomos žiniasklaidos tinklą, kaip atsvarą tai, kurios tikslas „smegenis mums plauti“. Ir kuo greičiau tai pripažinsime, tuo greičiau visi drauge imsimės ją kurti. Tokia, mažų mažiausiai, privalo būti ir LRT.

Atėjo laikas galvoti ne tik apie žiniasklaidos žodžio laisvę, bet ir kaip pakelti žiniasklaidą į naują dorovės lygį – tai apie atsakomybę už žodį. Ir jei negalime pakeisti žiniasklaidos verslų, tai mes patys galime tapti dora žiniasklaida. Mums reikia daugiau tikrų žurnalistų, tyrėjų, kurie atsidavusiai tarnautų bendram gėriui ir teisingumui, savo tautai – taptų atsvara viešųjų ryšių „grobuonims“.

2018-10-30–2018-11-19

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasiui       2018-11-25 10:48

Rasele, šelme, nuo kelmučių taip nebūna! Geriau parašykit, ką iš tikro renkate smile. Tik ar nepadauginot šį kartą? Gyva dar?

stasys        2018-11-24 10:34

Str. bandymas virtualios realybės simuliacija paversti realiu mus supančiu pasauliu . Įdomu buvo palaukti ir paskaityti o kaip tu pačiu grupė žmonių po str. idealizuos autoriaus mintis ir susikurs sau patogu šiaudu guoli siekiu intymiai pasivartyti . Kaip žinia intymumas ne visada reiškia tik juoda seksą , kai kuriems žmonėms tai būdas pabendrauti, pašnekėti ..rasti sau bendraminčiu pasidalinti savo abejonėmis su kitais panašiais . Ar galėtu būti prastas to klubo pavadinimas „PATVORINIAI“  palieku spręsti jiems patiems . Kaip ne kaip užtarnautas atlygis už ta istorija Garliavoje visai neprastas , kelias grupei jų į Seimą , tiesa tik vienai kadencijai ir tai nepilnai rodo kas buvo nuveikta darbais suteikus visuomenei aukščiausia pasitikėjimo balą ..Ar nuvylė jie ja ar ne,.. galvokite kiekvienas pats asmeniškai , faktai ant stalo . Beje apie faktus , autorius bando meistriškai pamėgdžioti ta praeita karta ir visokiais budais kaltinti visuomene , mol ji nesidomi ta Kedžiu istorija mol jai neįdomi mergaitės su mama vėlesnis likimas, manau tai nepagrista . Gerbti įstatymą taip kaip Jis parašytas , kartais tekstu skiriasi nuo tu „patvoriniu“ klubo įstatu ..todėl susieiti ginčams galima tik neutralioje aplinkoje kai aplinkui nešoka ‚venskieniu raganos‘  burdamos dar viena savo Tiesos srėbalą visuomenei . Gal visuomenė jau pavargo nuo tos istorijos autoriau ?ar nebandėte ta kryptimi galvoti ?. Niekas nesako kad Lietuvos šeimos neturi problemų su nauju vaiku teisiu įstatymu , ar čia kalta valdžia priėmusi toki neidealu įstatymą , o gal visuomenė neradusi tiek laiko jo apsvarstyti ir galiausiai atmesti   .. o gal tai tik dar viena viešu ryšiu akcija suplanuota siekiu atkreipti visuomenės dėmesį  i jos ilgametes problemas ., spėlioju nieko tikro apie tai nežinau . Viena aišku tuo bando pasinaudoti ir Lietuvos ilgamečiai gelbėtojai, kuriantis istorija po istorijos visuomenei pradedant pedofilija išgalvota ..baigiant norvegiško modelio simuliacijomis vaiku teisiu klausimais,. Jos kažkuo panašios į ta sutrūnijusį  kelmą ant kurio auga dideliu tankiu ir grožiu kelmučiai ..pasigrožėti susirenka minios o rankomis liesti retas nori . Aš neradau, tą temą profesionaliu diskusijų ir laidu niekas nekuria tarp išmanančiu ta teise ., visuomenė pasimetusi ne apimta baimės dėl savo vaiku o informacijos trukumo kaip yra iš tikro !! Deja tie kas tokias istorijas kuria ir interpretuoja čia irgi nėra linkę spręsti ta problema faktais. O kol to nėra jiems tas ‚patvorinio vardo‘  atlygis .. kaip ta mėlynoji gėlelė ‚išrinktiesiems‘ tinka į palto atlapus . Ką pasėsi ta ir pjausi ..  taip, kartais dyksta ne tai ką sėjai ar norėjai sėti ..ir čia ne valdžios kaltė .

Ačiū Mindaugui Šernui       2018-11-22 21:57

Gaila, kad šis straipsnis nebe pirmame puslapyje. Skaičiau kelis kartus. Sužavėtas autoriaus išmintimi, analitišku mąstymu. Amžina gėda ir posmertinis pragaras skverneliams, masiuliams, žiobienėms, černiauskams ir kt. niekšeliams, kurie prisidėjo prie mažamečio vaiko -  Deimantės Kedytės, o taip pat ir jos pusseserės Orintos Naruševičiūtės sunaikinimo.

arz       2018-11-22 13:59

teisingas straipsnis..teisingos mintys..l.nustebino ju ishdestymas..ju atitikimas manosioms

Tik       2018-11-21 23:22

nepamirškit pasirašyti peticijos

>20:59-am       2018-11-21 20:22

Labai teisingai ,trumpai ir konkrečiai.
Būtent taip ir reikia veikti prieš BANDERLOGUS.
Nepalikti jokios dvejonės.
Būtų puiku ,jeigu pavyktų suorganizuoti aktyvių ir drąsių Tėvų 50 000-inį kumštį.
Tarpusavio veiksmus koordinuotume per elektroninį paštą.

>19:58       2018-11-21 19:59

Taip, tai būtų pirmas teisingas žingsnis siekiant pasipriešinimo efektyvumo.
Struktūruota, koordinuota veikla daug kartų efektyvesnė už stichines saviveiklas.
Antras žingsnis yra suformuluoti Ultimatumo reikalavimus, (bet kokia valdžia supranta TIK ultimatyvią leksiką, mandagumą suvokdama kaip oponentų silpnumą).
Trečias žingsnis, kuris turi būti paruošiamas kartu su antru- turėti ką pasakyti ir ką daryti, jeigu valdžia bandys, (tikrai bandys) ignoruoti Ultimatumą.
Ketvirtas žingsnis- turėti mechanizmą įgalinantį įvykdyti Ultimatume paskelbtus įspėjimus valdžiai, jeigu Ultimatumas nebus patenkintas.
Jeigu nesugebama priešintis pagal visus keturis aukščiau minėtus punktus, tuomet iš anksto galima prisiklijuoti lūzerių etiketes.
Kitaip nebūna.

Šakalienė gavo babkių       2018-11-21 19:02

iš Norgės.Pati pripažino.Lygtai minėjo 5 limonus.Tik nepasakė ką įsipareigojo nuveikt fundatoriams už gešeftą.

Ar įkurta TĖVŲ organizacija?       2018-11-21 18:58

Veikti reikia pagal principą:“Visi už vieną,vienas už visus”
Visi Tėvų organizcijos nariai turėtų nebijot organizacijai suteikt savo elektoninio pašto duomenis.
Ištikus bėdai,bemat suveiktų “sniego gniūžtės” efektas-vienos šeimos bėda taptų visų registruotų šeimų bėda.
Registruotas šeimas užpult VILKAMS nebūtų jau taip paprastą kaip pavienę gazelę džiunglėse.
Gal pradėt nuo to?

Autoriui       2018-11-21 18:49

Turiu pareikšti,kad galvojate ir rašote visapusiškai brandžiai.
Gal ir veiksmų planą turite kaip pradėti išeidinėti žingsnis po žingsnio iš klampynės su turimais resursais?

Misteris       2018-11-21 18:09

Kas atliks didelį ir svarbų Tautai darbą?
Kas imsis įvardyt visus tuos,kurie kažkadą yra su panieka pasisakę apie “GARLIAVOS PATVORINIUS”?
Mes nieko nedarysime.
Tik sudarysime SĄRAŠIUKĄ tų,kurie negerbia Mergaitės gynėjų.

to rinktinei publikai       2018-11-21 13:36

Pats ne apie gestapą kalbėk, o apie NKVD ir Bolševikų partiją, kurios atstovai valdžioje ir versle nuo apačios iki viršaus.

Pagarba       2018-11-21 8:14

autoriui, drasiam ir imintingam zmogui.Straipsnis labi tikslus ir atliepiantis dabartine visuomenes busena.Tai ir sklaida, ir mes ir valdzia.Ir is viso to kas pamineta, sklinda puvesio kvapas.Reikia issivalyti kunus ir sielas ir sveikti.

Al.       2018-11-21 2:25

Viskas taip. Bet ir už piaro taip pat stovi ne padriki užsakovai, o konkrečios draugijos, kai kurios gan stiprios ir piktos. Ir net tai suprantant, nepulkim į isterišką savinieką, o junkimės ir ginkimės.

Jurgis       2018-11-21 1:41

nesuprantu čia virkaujančių, kad šio portalo neskaito.
Jūs juk skaitote, tai kas trukdo tą ar kitas nuorodą paplatinti?
Aš pats pasiunčiau mažiausiai 70 adresatų su prierašu iš Kronikos - bent partizaninę sklaidą galime perimti iš tų laikų.
Tikiu, kad koks pusšimtis paplatins dar bent po dvidešimt adresatų, o tie - irgi panašiai, ir ledai pajudės. Tegul kada nors toji banga ir užges, bet daugelis tik apsidžiaugs atradę šį portalą: ir dėl Mindaugo teksto, ir dėl kitų publikacijų.
O jei dar redakcija ryžtųsi formalizuotis, turėtų kokią sąskaitą, galėtume ir kitaip paremti - kiek jie gali vien iš entuziazmo dirbti. Tada ir pagalbininkų prašyt nereikėtų...
Nebūna taip, kad niekaip nebūtų, ir tik nuo mūsų priklauso, kokia mūsų, o ne jų Lietuva bus.
Ir Mindaugas taip rašo.
Bet ir taip aišku, kad jei tik lauksim, kad ateitų koks gelbėtojas, tai taip ir nesulauksim

Ezopukas       2018-11-20 23:52

Tiesiog bravo. Net gaila tūkstančių ausų, nukarusių nuo tonų jiems massmedijose kabinamų makaronų, kurie šio straipsnio taip ir neperskaitys..

irnetdaugiaujui       2018-11-20 23:22

Pasirinkimas visada yra. Kai atrodo jog nebėra iš ko rinktis, padorus žmogus dar turi galimybę - bent nedalyvauti niekšų režisuojamame spektaklyje ir savo dalyvavimu neprisidėti prie niekšybės įteisinimo de jure.
Balsuoji- kolaboruoji. Pripažįsti jog niekšų taisyklės tau tinka.
Taip pats tampi niekšu. Deja.

Anupras       2018-11-20 22:57

LRT tikėtina monopolizavo Norvegijos vis.organizacijos, įvairūs fondai. Jiems eteris atviras visada, ar tai neprieštarauja LR konstitucijos 44strp. 2d.?D.Šakalienė tą atvirai sako kad dirba tiems fondams.Ar jos ;prastumti; įstatymai neprieštarauja LR konstitucijos 38,39strp.?Be jokių įrodymų piliečius turinčius kitą nuomonę LRT IR KOMPANIJA įvardija kaip agentus, isterikus .....Ar tai neprieštarauja 25str1,2,3dalims?Ar D.Kuolys gins savo garbę ir orumą? AR FONDŲ ;IŠLAIKYTINIAI; IR LRT ,15min., Delfi savo veikla nepažedžia 22strp. 3,4.dalies/
P.S. Ar vadinamosios ;ketvirtos valdžios;atstovai gal turėtu pateikti turto ir pajamų deklaraciją,viešųjų ir privačių interesų deklaracijų?

Kol yra tokių drąsių žmonių       2018-11-20 22:56

kaip straipsnio autorius - tol rusena viltis dėl Lietuvos ateities. Ačiū už puikias įžvalgas.

Ir net daugiau...       2018-11-20 22:48

Socialdemokratu partija kelia kandidatu i Kauno merus G.Cerniauska,o A.Sakalas -ju senbuvis beveik rekdamas ragino antstole Vaicekauskiene jega vykdyti vaiko poemi.A.Vinokuras irgi ten.Kitose partijose irgi yra graziu ziedeliu.Vienos masinio informavimao ,,priemones” palaiko viena ,kitos kita partijukste ir tiek.Jei mes patvoriniai,tai jie kas -mafijiniai ?Va kur problema-jie per rinkimus mus palieka be pasirinkimo…

gal jie paprasčiausiai vagia?       2018-11-20 21:04

gal valdžia stambiais mastais vagia ir liaudies (tautos) pyktį sublimuoja į vaikų atėmimus?
kitaip paaiškinti tokį nežmogiškumą neišeina…

Tikra tiesa,       2018-11-20 20:25

ir reikia prisipažinti esame avių banda, kurią kas netingi tas ir manipuliuoja kaip jiems tinka. Kas gali paneigti, kad Matuko tragedija “užsakyta”, tais pačiais narkotikais, kaip Klaipėdoje manekenės Dovilės mirtis. Matuko mama asociali, tai ar negalėjo, “dėl reikiamo reikalo” “tikslingai” pakišti jai ir jos sugyventiniui “oksiko”?,o po to nukreipti įsiūtį ant vaiko? Man dabar viskas atrodo įmanoma, kaip sovietų laikų posakyje - “tikslas pateisina priemones”. Žmonės pabuskime iš letargo, praregėkime. Šitokiais įvykiais labai lengva manipuliuoti miniažmogiais. Putkinas net namus sprogdino, kad galėtų apkaltinti čečėnus ir juos užpulti ir okupuoti. Ir ką? Veikia…miniažmogiai tiki ir jį dievina.

branguslietuvosžmogus > priekaištams       2018-11-20 20:19

Mias megstamia klausytis tik gražiū pažadų bei komplimiantū.
Klausytis priekaištų, mias labai niamegstamia!

0,00       2018-11-20 20:07

Lig šiol nei vienas šio portalo skaitytojas balsavęs už naisių skvernelnykus nerado reikalo atsiprašyti bendrapiliečių už savo padarytą niekšybę- policinės chuntos atvedimo valdžion. Nėra abejonių, kad tie balsuotojzibuž “valstiečius” buvo aktyviausi valincko klounų rikikai, tie patys debilai dukart rinko landzgrybinį sarafaną. Ir nei kriu kriu.
Tai apie ką čia dar diskutuoti, a?

Kur       2018-11-20 19:47

“kur asmeninė valdžios atsakomybė 2018-11-20 20:00”
O kur tamstos admeninė atsakomybė, a? Pri ėtai į urnas savo šūdinų biuletenių, o normaliems žmonėms tenka prievarta kęsti tavo primestą smarvę.
Ką, nebalsavai už kolchozą. Balsavai…
Dauguma iš čia stenančių mekenančių tekini bėgote rinkti skvernelių ir šikalienių, jūs lyg padiutę šunės buvote gatavi sudrąskyti kiekvieną, kuris bandė jūsų kaimenes kažkiek paprotinti.
Ir dabar dar drįstate klausinėti apie “atsakomybes”.

rinktinei publikai       2018-11-20 19:31

Neturintys orumo negali tikėtis pagarbos.
Žodžių junginys “orus lietuvis” skamba juokingiau nei “sausas vanduo” ar “šlapia ugnis”.
Menkystų didžiausias pasireiškimas yra podchalimiškai linksėti “pagarbas” savo kumyrams, kurie bet kokiam sveiko proto žmogui ir be jokių įžvalgų matosi esą tiesiog svoločiai. Čia daug kas padejuoja, jog atseit dauguma budulių skaito delfius, o šio portalo ne. O kas iš to jog mulkiai skaito čia? Ar bent dešimtadalis suvokia publikuojamus tekstus. Akivaizdu jog nei velnio.
Nes čia pilna visišlų daunų žarstančių “pagarbas” ir “stiprybes” kolūkietiško gestapo sukūrėjams.
Bjauru klausytis mulkių balsuotojų rypavimo, nes būtent buki balsuotojai ir yra didžiausi niekšai.

simple       2018-11-20 19:21

Viskas paprasta- jeigu nebūtų kvailių, nebūtų ir mulkintojų.
Kai mulkių totali dauguma, mulkina totaliai visus.

kur asmeninė valdžios atsakomybė?       2018-11-20 19:00

negi prezidentė, premjeras, seimo pirmininkas, KT, GP, AT vadovai - nieko neatsako?
negi ne nuo jų priklauso visa valdžia?

sveikinu autorių       2018-11-20 18:59

Superinis straipsnis.

Ema       2018-11-20 18:52

Nuostabu, ačiū ♥ ♥ ♥

Albina       2018-11-20 16:51

O,Mindaugai,Tu garbingas žmogau!Ačiū už drąsą,už tikrumą! O kad daugiau tokių jaunų ŽMONIŲ!

Ir dar,       2018-11-20 15:51

Kol vaikų teisių apsaugą kontroliuos tokios personos kaip Žiobienė, niekas nesikeis. Gavo postą visam gyvenimui kaip prizą už veiksmus Kedžių istorijoje, todėl dabar sėdi nepajudinama. “Neliečia” jos nei vaikų mirtys, nei motinų mirtys, nei kitas, mažesnis skausmas.

Tauta       2018-11-20 15:36

Kaip reikia tokiu straipsniu! Aciu.Dauguma neskaito sio portalo…tik delfi.l.rytas….ir jais tiki..baisu.

...       2018-11-20 15:36

Lietuvai reikejo kazkokio sukretimo.Gerb.Venckiene pries 5 m.pasake,ateis laikas,kada i bet kieno abejingo svetimam skausmui duris, pasibels tarnybos ir pagrobs vaikus.Saipetes beveik visi,nes tai jusu neliete ir galvojote,niekada nepalies.Dabar gyvename baimeje,o gal gerb.Venckiene kersija???(juokauju)

Sąsajos       2018-11-20 15:25

Matuko mirtis tiesiogiai susijusi su Kedytės nelaime. Toje byloje, norint pašalinti vienintelę tiesioginę liūdytoję - mažametę buvo įtvirtinta nuostata, jog vaiko paliūdijimas yra lygus nuliui. Kai dėl sužalojimų pasiskundė Matukas, jo žodžiai teisininkams jau irgi buvo lygūs 0. Taip kad, teisės “korifėjai”, siekdami užčiaupti vaiką Garliavoje, tiesiogiai prisidėjo prie kito vaiko žūties.

2100 metai       2018-11-20 15:02

Prašome atsiliepti buvusios Litvos gyventojus.
Atliekant archeologinius kasinėjimus, buvosiame Laptėvų jūros žuvų apdirbimo ceche, amžinajame įšale, rasti trys apyrė kūnai. Ant jų kaktų matosi išlikusios tatuiruotės: Šalava, Žopienė, Šikalienė. Įtariama, kad tai Durnių laivo pakeleivių kūnai. Juos čia galėjo 2030 metais ištremti VTAĮ tarnybų vaikai, kuriuos sadistės atiminėjo iš tėvų prisidengdamos pagalba, nors iš tikrųjų, pardavinėdamos vaikus užsinorėjo gyventi kaip Durnių laivo antstolės. Duomenys reikalingi tam, kad pagal DNR nustatyti individus kurie galėjo paveldėti iš tų laikų neįsivaizduojama, nesuderinama su žmogaus prigimtimi sadizmo reiškinį,- versti vaikų sielas pelenais. Būtina imtis prevencinių priemonių, kad tai nepasikartotu.

Atsiprašaau už juodą sarkazmą, tačiau skaitant gerbiamų mokslininkų, rašytojų mintis, kurios kaip žirniai atsimuša į biurokratijos sieną, nekyla ranka kiaules šerti perlais:)

nuomone       2018-11-20 14:50

visi,kurie dar turi nors truputėlį proto galvoje,pilnai sutinka su jūsų nuomone gerb. Mindaugai,kaip smagu ,kad atsiranda vis daugiau tokių žmonių,būkime stiprūs,teisingi ir padorūs,manau ir tikiuosi ,kad tiesa vistiek turi nugalėti,negi įmanoma gyvent tokiam mele

Platinkim       2018-11-20 14:08

feisbuke.

Gal dabar taktiniais       2018-11-20 14:07

sumetimais reikia neužsiminti apie Garliavos bylą,nes tam dar turi ateiti laikas?

stebiu       2018-11-20 13:54

Ponas Tapinas ir prezidentė šia problema nesidomi…

Rasa       2018-11-20 13:32

Per mitingus stovi ginkluoti policininkai ,tai pasako ,jeigu priesinsites saudysime ,. Ir kaip jums negeda ,tai mato ir vaikai . Idijotu salis .

nuomonė       2018-11-20 13:27

Nuostabiai įžvalgus straipsnis. Tik deja, nei autorius , nei straipsnis nenueina toliau “Tiesos.lt”. Net toks Puteikis, vis kartojantis “Matuko reforma” , nė žodžiu neužsimena apie Kedytės tragediją.Ko jis bijo? Tiesos? O gal ir jam melas nesvetimas.

Keista,kad delfyje       2018-11-20 13:13

tūkstančiais besipiktinantys Šakaliene,bando sau įteigti,kad šis vaikų atiminėjimas nesusijęs su Garliavos tragedija.Kai iš tiesų tai yra Garliavos tragedijos tąsa.Esam taip globalizuoti,taip išplautos smegenys,kad tikrai tik nyksim ir naikinsimės,naikinsim,nes kuria tik šalies patriotai.Laikas gaivinti tikrąjį patriotizmą,pasididžiavimą savo šalimi ir jos gerais darbais.

Birute       2018-11-20 13:11

Aciu.Nu nuostabus str.Tiesa suraset…ka daugelis galvoja,tik tyli.Daugiau tokiu Autoriu…senai teko skaityti sita ziauria tiesa.Aciu ,kad esate.

Šakalienė ir co       2018-11-20 13:09

,būdama kaip ir psichologė,įvarinėja tautai nepilnavertiškumo kompleksą,netiesiogiai duodama surasti,kad tauta,atlaikiusi okupacijas,partizaninį karą,sugebėjusi išsivaduoti ,yra nieko neišmananti.Todėl ateina mesijai iš Norvegijos,kurie pamokys ilgą garbingą istoriją turinčią tautą,kaip gyventi.Reikia po truputį pradėti jaustis Lietuvos patriotais ir ginti ją nuo tokios smegenų plovimo už norvegiškus pinigus invazijos.Gal jau patys susitarsim ,pasitarsim ir pasimokysm,kaip dar geriau auklėti vaikus.

KGB ir politrukai - Partijos užsakymu       2018-11-20 13:06

kiek daug politrukų būna eilėse, autobusuose ir kituose žmonių susibūrimo vietose.
jie kartoja tai, kas jau būna spaudoje, per TV, radiją, interneto portaluose parašyta.
——
Viskam diriguoja Partija ir KGB - mūsų valdžia, teisėsauga, verslas, žiniasklaida.
——-
labai skaudu, kai esame nusikaltėlių - okupantų ir kolaborantų vergovėje.
kas gali emigruoja, kas negali - kariasi, žudosi.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.