Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės

Mindaugas Puidokas. 9-metės Margaritos tarptautinio įvaikinimo į Naująją Zelandiją „istorijoje buvo daug melo“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 28 d. 18:17

26     

    

Mindaugas Puidokas. 9-metės Margaritos tarptautinio įvaikinimo į Naująją Zelandiją „istorijoje buvo daug melo“

Prašau visus pasidalinti šia jautria žinia, nes šioje istorijoje buvo daug melo.

Siekdamas stabdyti tarptautinį 9 metų sesers Margaritos įvaikinimą į Naująją Zelandiją į mane kreipėsi pagalbos jos brolis Arūnas, kuris gyvena Anglijoje. Jis ketina artimiausiu metu grįžti į Lietuvą ir imtis aktyvių teisinių veiksmų. Dalinuosi ir kito Margaritos brolio Edvardo video, kuris taip pat sako, kad nebuvo informuotas apie sesers galimą įvaikinimą į tokią tolimą šalį. Jis nepritaria tam ir norėtų, kad seseriai būtų leista gyventi su ją mylinčia ir savaitgaliais globojusia moterimi.

Kauno vaikų globos namai pamatę, kad situacijos ima nevaldyti, paskubėjo kaunietei uždrausti bendrauti su Margarita dar net nenutraukę sutarties ir net neleido švęsti kartu Šventų Kalėdų. Brolis pasakojo, kad mergaitė įbauginta, kad nesutikusi vykti į Naująją Zelandiją taps niekam nereikalinga.

Akivaizdu, kad Lietuvoje vaikų geriausi interesai paskęsta biurokratiniuose voratinkliuose.

Broliai nenorėtų, kad sesuo būtų atskirta nuo šeimos tokiomis neaiškiomis aplinkybėmis.

Daug analizavome situaciją ir visi, susidūrę su įvaikinimu, tiesiogiai papasakojo, kad tenka nueiti „kryžiaus kelius” ir įveikti milžiniškas biurokratines kliūtis, dažnai trunkančias pusę metų ar dar ilgiau, norint Lietuvos žmonėms įsivaikinti ir praturtinti savo šeimas mūsų mylimiausiais vaikais. Tas yra nenormalu. Daug žmonių atbaido idiotiški reikalavimai, turimo būsto kvadradinių metrų matavimas – lyg nuo to priklausytų vaikų tikroji gerovė ar rūpestis jais. Net labai turtingos šeimos buvo pasipiktinę tokia tvarka ir sakė, kad imdavo procese dvejoti, ar ryžtas įvaikinti buvo geras pasirinkimas.

Kai vaiką nori įvaikinti į užsienį, tai visas pažymas iš medikų, policijos, socialinės rūpybos darbuotojų sutvarko ir padeda gauti tarptautinės įvaikinimo agentūros, tiksliau – jų atstovai Lietuvoje. Žinoma, tą atlieka už mažiausiai kelias dešimtis tūkstančių eurų.

Akivaizdu, kad 9-metės Margaritos tarptautinio įvaikinimo į Naująją Zelandiją istorija yra tik viena iš daugelio. Jose galima įžvelgti didelių mūsų institucijose esančių spragų – protingumo, teisingumo bei teisinių. Šiuo atveju jų paviršutiniškas suvokimas bei mergaitės skatinimas išvykti iš šalies sudaro įspūdį, jog norima tik įtikti tarptautinėms įvaikinimo agentūroms, kurios mūsų šalį galimai vertina tik per pasipelnymo prizmę.

Dėl to negaliu nereaguoti į šiuos procesus, kai mes esame šioje srityje vienoje gretoje su Filipinais, Indija ir Tailandu. Aiškiai matome, kad mūsų tarnybos nesusitvarko ir neužtikrina tinkamo įstatymų laikymosi. Tad būtina atsakingai nustatyti realią padėtį ir kas lemia kylančias grėsmes vaikų įvaikinimo teisių užtikrinimo procesuose. Būtina kartu su teisininkais parengti teisinius įvaikinimo tvarkos pakeitimus, kurie palengvintų Lietuvoje esančioms šeimoms įvaikinti vaikus.

Įvaikinimo į užsienį tvarka privalo būti sugriežtinta ir nebūti pasipelnymo šaltiniu, nes mūsų vaikai yra brangiausias šalies turtas, o ne prekės eksportui.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tam Ekspertuose       2018-12-30 21:28

Jau “Expertuose” yra brolio Edvardo laiškas. Turbūt kažkokie trukdžiai buvo… Šaunuolis Seimo narys Puidokas. Ačiū už Jūsų nuoširdų rūpestį mažąja Lietuvos piliete. Tvirtybės Jums! Ir su artėjančiais Naujaisiais metais! Tebūna jie sėkmingi, sveikatingi, taikūs, prasmingi ir laimingi!

Ekspertuose       2018-12-30 11:59

irgi buvo brolio Edvardo vaizdo laiškas, tačiau jis išimtas, o vietoj jo įdėti kažkokie džiazmenai!

Viltė       2018-12-30 11:04

  Šiandien, gruodžio 30-tąją,—Margaritos vardadienis. Nuoširdžiai sveikinu Tave, mažoji Margarita, šia proga ir linkiu, kad būtum laiminga. Tik kažin, ar Tu perskaitysi mano linkėjimą? Juk Vaiko teisių darbuotojai neleido Tau net pasiimti Kalėdų Senelio dovanėlės, kuri Tavęs laukė mokykloje po eglute! Ir jie nori Tave išsiųsti ten, kur tu niekuomet nepamatysi balto sniego ir negalėsi važinėtis rogutėmis, su draugais mėtytis sniego gniūžtėmis ar lipdyti Sniego Senio. Pernelyg daug išbandymų teko Tau pakelti. Tik nepalūžk, mažoji Margarita! Daug gerų žmonių rūpinasi, kad Tu nebūtum ištremta į tolimąją N. Zelandiją, kad visam laikui nebūtum atskirta nuo savo brolių ir sesučių. Telaimina Tave Dievulis ir tesaugo Tau priskirtasis Angelėlis.

Ačiū Puidokui       2018-12-29 21:23

Jis yra PAVYZDYS.
Visi Seimo nariai galėtų pasimokyt iš jo kaip atstovaut savo rinkėjus.

>Kada, pagaliau,       2018-12-29 20:26

kol turės stogą Daukantynėj, tol tos kikimaros nepajudinamos…

Jei valstiečiai vietoj       2018-12-29 15:28

nevykusio barnevarnet plagijavimo būtų įdiegę Vokietijos socialinės pagalbos modelį,čia tai būtų super.Gal gerbiamas Puidokas be kita ko imtųsi tokio projekto.
Kaip pasakoja tos kaimynės,kurios prižiūri Vokietijoje seneles,ten pasaka.Ir gailisi,kad nemetė valstybinio darbo 10 metų anksčiau.Jų pareiga nuprausti,aprengti,pavalgydinti,prižiūrėti tvarką,gaminti,o visa kita-atvažiuoja mobilios komandos ir toms pusiau ar kitaip paraližuotoms močiutems teikia visas medicinos paslaugas-masažas,vaistai,maudymas ir t.t…ir niekas jų ten nebruka į slaugą numirti.Tuos 300 milijonų skirkit tokiam projektui.Kad žmogus iki dienų galo galėtų gyventi namuose,turėdamas medicinos koordinatorius ir t.t…O dabar pas mus vaikai gyvena viename Lietuvos gale,tėvai kitame ir neišgali pasisamdyti privačios priežiūros.O tos socialinės ateinančios tai lašas jūroje.

Kada, pagaliau,       2018-12-29 14:39

iš visų postų bus “išfutbolintos”  visokios žiobienės, šakalienės jakavonienės ir pan. “specialistės”, ir lietuviai galės vaikus auklėti pagal seniai nusistovėjusias lituviškas tradacijas ?

atsakymas klaustukams       2018-12-29 13:52

kiekvienas žmogus laisvas pasirinkti- tarnauti blogiui ar to nedaryti.
niekas r. terlecko redaktoriaus poste prievarta nelaiko.
jis pats laisva valia tarnauja niekšams.

???       2018-12-29 13:47

Keli klausimai.1.Terleckas tik redaktorius,o savininkė ar ne *Achemos*grupė?2.Kas kam tarnauja:redaktorius grupei,ar grupė užsako muziką?3.Būtina viešai paskleisti reikalavimus įvaikinant,kai vaikas turi artimų giminaičių.Paveldint seną lūšną reikia VISŲ paveldėtojų sutikimo,o čia vaikas - Lietuvos pilietis!Tai mažinama emigracija?Kai patys pakrauna vaiką?Ar dar vieną planą paruoš,kaip mažinti emigraciją?

Būtina sureguoti       2018-12-29 12:03

Kauno vaikų tarnybos taip skuba, kad net nespejo pateikti anketų teksto savivaldybei, bet labai sėkmingai pakista idėja prastūmė ir, manau, didžiuliais kiekiais ruošiamos mokykloms anketos “ tėvu tarnyste vaikams”. Manau, kad tai prieštarauja Konstitucijai. Susivienijimas Šeimos vardan turi labai daug nariu,  per čia reiketu ir reaguoti į tokį grubu kišimąsi į šeimos židinį. Manau, reiktų skelbti tevams, kad tie kalbėtųsi su savo vaikais, kaip reiketu ignoruoti tas anketas - nuo kampo iki kampo
braukti dideli X.  Vaikai turėtų žinoti ir suprasti visa esme ir drausti ar slėpti nuo jų niekas neturi teises.
Ši anketa nėra įstatymas.

Kai       2018-12-29 11:40

dvi institucijos sujungtos į viena darinį ( 2 pliusai ar 2 minusai) gaunasi BOMBA. Šiuo atveju vaikų teisių gynėjai ir įvaikinimo tarnyba, o vadovauja tos pačios “ specialistės”.

StG-44       2018-12-29 10:57

atsisakiau “Lietuvos žinių” prenumeratos. pasidarė neįmanoma skaityt viso to ultraliberalistinio šlamšto su LLRI ir švedų bankų orakulų “horoskopais”. neatperka nei A.Lukšo straipsniai apie istorines asmenybes. nors ir ten daug maž viskas vienodai-išsimokslinimas carinėje Rusijoje>karjera nepriklausomoje Lietuvoje>Sibiras, sušaudymas ar vakarai.dar kažkiek markę laikė Jūratė Laučiūtė, ber ir tą Terleckas atleido nesutapus pažiūrom (neastimenu dėl kokio ten reikalo), o dėl viso šito vaikųgeito, tai taip-redaktorius pilnai palaiko gestapines struktūras kiek teko skaityti.

Norėčiau žinoti       2018-12-29 9:37

Kaip Lietuvos valstybė kontroliuoja užsienyje įvaikintų vaikų šeimas. Ar vaikais yra rūpinamasi? Ugdomi, prižiūrima sveikata, jie neišnaudojami ir t.t. Rašė, kad Naujojoje Zelandijoje jau yra 28 vaikai iš Lietuvos. Kaip palaikomas su jais ryšys? Ar vaikas gali pasiskųsti, pasiguosti ? Ar sulaukia pagalbos esant reikalui. Jei tokie saugikliai yra ir gerai veikia, tai ačiū Dievui, bet jei vaikai nublokšti ir palikti tai ,sakyčiau, tragedija. Tikrai visuomenę sudomintų info kaip tiem vaikučiams ir juos globojančioms šeimoms sekasi.

Ačiū Mindaugui.       2018-12-29 9:22

Pagarba Jums. Jūsų dėka sustabdytas šis gaivalas, bet…jis dar gyvas. Sustojo, nes yra atpažintas ir įvardintas. O politikieriams-troliams, siūlau nešdintis lauk, jei neturi ką pasakyti ar pasiūlyti, kaip padėti bejėgiams Lietuvos vaikams.

> ak       2018-12-29 8:34

Dėl senioko irgi nebūčiau tikras. Jis daug arčiau tokio Bogušio nei pvz. Sadūnaitės. Ko gero jo tikra esybė atsiskleidžia vaikuose ir anūkuose.
O šis sąrašas smirda. Tikrai nepasirausiu ant sistemos pametėtos “Alternatyvos”.

ak,       2018-12-28 22:51

suprantama, ramūnas terleckas net “niapažįsta” savivaldybėje plušančio terlecko-junioro:)
juk būtų labai nefaina.
Antanas Terleckas nusipelnęs disidentas,o atžalos…
gaila senuko…

trokštančiam kažkokių įrodymų       2018-12-28 22:47

Pone, va dabar pat nueikite į lzinios.lt, perskaitykite ten publikuojamus bent du nuožmiai liberastiškus prorežiminius protkrušystės straipsnius, be ceremonijų plaunančius vaikų pardavimo į užsienį tarnybų mundurus ir jeigu nesate visiškas kretinas, tuomet turėtų ponui pasidaryti aišku- kam tarnauja lzinių.lt redaktoriūkštis, tūlas terliockis.

tam "beje"       2018-12-28 22:46

Esate labai bukas trolis. Rašote ne į temą, kliedite apie Ramūną Terlecką, nors su “Bendruomeniškuoju Vilniumi” eina Gintautas Terleckas, kuris ir dabar yra Vilniaus Savivaldybės tarybos narys. Yra tiksliai žinoma, kas Zuokininkai ir Šimašininkai, o gal ir dar ir kiti, ėmėsi įnirtingo trolinimo prieš Bendruomeninį Vilnių ir Lietuvos Sąrašą. Pajuto pavojų, tai gerai. Trolinkite toliau, bet gerinkite trolinimo kokybę, dabar viauksite kaip pudeliukai.

JOo       2018-12-28 22:38

Aciu, kad esat zmoniu skausme ir varge. Matome , kad kiek tik galite padedat. Telaimina Jus Dievas! aiskui ir Tauta!

>deja, >beje       2018-12-28 22:35

Dėl Kuolio parsidavimo aišku, bet kur įrodymai dėl Ramūno Terlecko,
Sakalo Gorodeckio ar kitų parsidavimo būtent Soroso ALF?

deja       2018-12-28 21:41

tas irgi iš tos pačios pašvinkusios sorošistų kuopelės.
nieko nėra pavojingiau nei saldžialiežuviai apsimetėliai.

To "beje"       2018-12-28 21:09

Čia apie šitą šneki?:  Sakalas Gorodeckis. Pirmą kartą po Sąjūdžio Vilniaus bendruomenės eina į rinkimus kartu

Senelė       2018-12-28 20:23

 
  Kodėl įsivaikinti ? Būti globėjais negalima? kodėl ? Kas sprendžia ,kada globoti leidžiama , o kada tik įsivaikinti ?

beje,       2018-12-28 20:09

O ar žinote kas bendro tarp šios purvinos prekybos Lietuvos vaikais istorijos ir savivaldybių rinkimų?
Niekaip neatspėsite, todėlbteks paaiškinti:
Kaip žinia, sostinę užkariauti yra suburta Kuolio sorošistų partijos pagrindu skurtas “komitetėlis” kuris ir čia bando piarintis.
Vienas iš Lietuvos Sorošo Partijos šulų yra toks tūlas R. Terleckas, kuris yra portalo “Lietuvos žinios” vyr. redaktorius.
Tai va, tar kitko tas pirtaliukas vadovaujant šiam sorošiniam terliui, jau yra tapęs tikru šunsnukių lizdu ir uoIai tarnauja režimo labui.
Portale pilna prorežiminių straipsnių teisinančių mergytės pardavimą N.Zelandijon, tuo pačiu be jokių skrupulų liejamos pamazgos ant prekybos vaikais priešininkų.
Vat tokie padarai siūlosi valdyti Vilnių.
Nors kas yra kas tapo aišku dar po praeitų rinkimų kuomet LS kuolininkai be skrupulų suvisam parsidavė Šimašiaus liberastams.
Žmogeliai būkite budrūs, nes blogis mėgsta slėptis po patraukliomis iškabomis…

Na, vienintelis       2018-12-28 19:56

Seime, kuris daro, kuria gėrį. Puidoko darbai verti pagarbos. Kur VIP senmergės? Manau, kad jos turi akmeninę širdį. O tiek nedaug tereikia, t.y. save pastatyti į to vaiko vietą ir pajausti, kaip visa tai jausčiau aš? Netenku tėvų, dabar broliukų ir sesučių, draugų ir Tėvynės? Kaip ir kam ,ten, reikės pasakyti savo nuoskaudas, baimes ir t.t.?

Tytu       2018-12-28 19:35

ŠAUNUOLIS!


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.