Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Šeimos politika, Žmogaus teisės

Mindaugas Puidokas. 9-metės įvaikinimo istorija atvėrė dar vieną piktžaizdę

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 21 d. 10:43

33     

    

Mindaugas Puidokas. 9-metės įvaikinimo istorija atvėrė dar vieną piktžaizdę

Lieka daug neaiškių klausimų, kodėl ministerija paskubėjo su 9 metų mergaitės įvaikinimo į Naująją Zelandiją vertinimais.

Kviečiu peržiūrėti šį trumpą video ir juo pasidalinti.

Ar iš tiesų tarptautinio įvaikinimo srityje Lietuva turi būti atsilikusi trečiojo pasaulio šalis ir vienoje gretoje su Filipinais, Indija ir Tailandu?

Lietuviams būna sudėtinga įsivaikinti, nes galioja didesni amžiaus barjerai nei užsieniečiams!? Lietuviai negali įsivaikinti, jei jiems virš 50 metų, o užsieniečiai gali, jei jiems ir virš 60.

Pagal Civilinio Kodekso 3.209 6 dalį: „Įvaikinti išskiriant seseris ir brolius leidžiama tik išimtiniais atvejais, kai negalima užtikrinti seserų ir brolių gyvenimo kartu dėl jų sveikatos arba kai dėl įvairių aplinkybių seserys ir broliai jau buvo išskirti ir nėra galimybių užtikrinti jų gyvenimo kartu“, taigi esant trim seserims ir suaugusiems broliams pirmiausia turėtų būti atsižvelgiama į mergaitės šeimos interesus ir tik neišpildžius visų kitų galimybių gyventi Lietuvoje pradedamos užsienio įvaikinimo procedūros.

Mergaitė dar labai maža, todėl turėtume elgtis tik taip, kad įgyvendintume jos norus ir teisėtus lūkesčius, neatmetant galimybių jai likti Lietuvoje ir turėti artimesnius kultūriškai tėvus. Tarnybų veikimas lakoniškai pasiremiant įstatymu ir procedūromis – „siūlyta lietuviams ir norinčių įsivaikinti neatsirado“ – rodo pakankamai dideles problemas neužtikrinant savo tiesioginių funkcijų.

Ar tikrai buvo siūlyta viešai!? Ar tik formaliai ir popieriuose!? Sunku dabar būtų nustatyti tą faktą...

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

atrodo supratau       2018-12-22 21:46

Meluoja Kukuraitis su visa VTAT, kad neva nebuvo pagrindo nepriimti Ismailovo į darbą. Iš tikro pati VTAT būtent tokių ismailovų ir kalėjimo sargų sąmoningai ieškojo atvejams, jei prireiktų tvirto fizinio kontakto.
O viskas dėl to, man atrodo, kad pasirašyta sutartis su Norvegija. Gaunasi kaip ir su TVF, nebus reformų, nebus ir paskolų. Taip ir čia. Nebus vaiko teisių reformos, nebus ir pinigų įkalinimo įstaigų atnaujinimui. Propagandonešiai net ims bauginti, kad be vaiko teisių reformos ir Lukiškių kalėjimas nebus iškeltas iki kitų metų pabaigos. Manyčiau, kad visuomenė turėtų sužinoti tos sutarties turinį. Bent jau Lietuvos įsipareigojimus. Nes viskas jau ima kvepėti įžūliu Norvegijos kišimųsi į Lietuvos vidaus reikalus.
Žinoma, nelabai suprantama kam to reikia norvegams. Migracija į Norvegiją beveik nevaržoma, gali gerintis sau į valias tą genofondą, jei labai reikia. Pakaitinių įtėvių tinklo plėtros idėja turėtų būti ant tiek grandioziška, kad net patiems tolerantiškiausiams turėtų priminti aferą. Man pradeda atrodyti, kad tos visos nesąmonės su vaikasis - vos ne norvegų nacionalinis pasidžiavimas, norvegų valdžios nuomone vertas eksporto į sudėtingo likimo šalis.

P.S Nupuolusių rusų atveju galima priminti kaip Norvegija Krymo aneksijos išvakarėse už ašaras Rusijai perleido moderniausią savo povandeninių laivų bazę Norvegijos šiaurėje, kuri buvo gyvybiškai svarbi NATO.

Rimantas       2018-12-22 19:38

Man atrodo, kad ta “dar viena piktžaizdė”  yra tas trūkstamas štrichas vaikų grobimo biznio paveiksle.

jėgelė       2018-12-22 16:13

Vaiko teisių reforma ant “silovikų” durtuvų. Anksčiau Vilniuje Vaiko teisių skyriuje dirbo liūdnai Garliavos įvykių metu pagarsėjęs Kriminalinės policijos biuro komisaras Vytenis Marma. Dabar žiūrime, kalėjimo sargai jau dirba vyr.specialistais budėtojais. Anksčiau Valdemaras Manculevičius dirbo Vilniaus pataisos namuose vyresniuoju prižiūrėtoju kažkokiu, dabar jau vaiko teisėse. Skvernelis sparčiais žingsniais diegia Putino modelį Lietuvoje.

mama       2018-12-22 16:13

Neraudok čia ir neveidmainiauk. KOl nepanaikinsi šio baisaus įstatymo tol manau neturėsi ramybės. tu visą lietuvą sukėlei ant kojų ir žiauriai apgvai. Oi atsirūgs tau norvegiškos babkės. kaip tu nebijai, kad tavo sūnui gali atsiliepti tavo žvėriški įstatymai, kuriuos taip prakišai. nesiteisink, nes niekas tavimi netiki baisuokle.

nuomonė       2018-12-22 14:40

Man atrodo , kad to barneverneto projektas atsirado labai seniai, Garliavos įvykių fone. Prisiminkim, kaip dingo Naruševičiūtė, neva,išvykusi į Vokietiją su 8 kartus teistu ir Vokietijoje paieškomu mašinų vagimi. Apie tai skaitėme spaudoje. Mekeno tada ir Šalaševičiūtė ir Žiobienė, tylėjo visokios vaikų teisių gybėjos šakalienės. O Kedytės priverstinis , brutalus išnešimas iš namų -tai aukščiausio laipsnio vaiko teisių pažeidimas, bet tuo klausimu tyla…. Matuko reforma yra , o kur Deimantės reforma?  Jei ji gyva, kas turi teisę tiek metų atskirti mergaitę nuo visuomenės ,atimti iš jos Tėvynę, Senelius,draugus,teatrą, fleitą, kompiuterį, elektroninį paštą, telefoną ? Prokuroras? Policija? Seimas, išsimurkdęs mergaitės ašarose? Kas? Visi žmonės puikiai supranta, kad žiobienėms užčiauptos burnos , o kažkas valstybės vardu padarė nusikaltimą. Kas tas “kažkas” ir privalu išaiškinti. Nereiks tada verkšlenti dėl išsiunčiamų į zelandijas ar tailandus vaikų

to įkyriam Žiulesui       2018-12-22 13:37

O tamsta labai brangus dezistas(dezinformatorius) - labai brangiai raudonajai oligarchijai apsieini?

Išgverusios       2018-12-22 13:36

šakalienės ašaros per TV3, jos apsimestinės, netikros, apgaulingos. Tau visai negaila sūnaus, motinos ir vyro, nes tu su pasigardžiavimu juokeisi iš motinų, kurios klykė, kai tavo pakalikai su antpečiais atiminėjo šaižiai klykiančius vaikus nuo verkiančių, kruvinomis ašaromis motinų. Ar tu susimąstei, kad motinų ašaromis apjuodinai taip mylėtą Tėvynę Lietuvą per viso pasaulio žimniasklaidą dar bjauriau nei buvo juodinamas tavo barnavartynas. Kol dar esi menopauzinėje stadijoje, nemiegok per naktis už tokius žvėriškus skausmus, sukeltus vaikams ir jų tėvams, melskis, kad Dievas būtų gailestingas už visus tavo paklydimus, neardyk Lietuvos, panaikink priimtus kvailus įstatymus ir duok vaikams ramybę.

Vienintelė išeitis       2018-12-22 12:36

Lietuva labai didelę praktiką turi su reorganizacija, buvo reorganizuojamos kelis kartus kultūros, švietimo, ministerijų ir t.t.t, tai kodel nereorganizuoti visos vaiko teisių ir įvaikinimo sistemos? Juk tai būtina, nes dabartine visiškai netinkama, sovietine, nusenusi.
Yra kad ir Lenkijoje gera praktika, kodel nepasikolsultuoti ir sukurti visiškai nauja išvalyta nuo pilkų žiurkių sistema?
  Žiauriu sisteminių jau nebepakeis niekas, tik išvalymas ir užbaigti su tom visokiom vaikų teisių VšĮ ir ne VšĮ organizacijomis, kurios, su naujai atėjusiais į valdžia, vis daugėja, taip PAT daugėja jų finansavimas.
Kodel daugėja, mano nuomone, taip susikuria gimines sau užtikrinta darbą, gaunant iš mokesčių mokėtoju pinigu, o naudos jokios. Žiūrėkit, kiek lėšų bus sutaupyta, o per reorganizacini laikotarpį paruošti nauju tikru, o ne šitų esamu “ specialistu” karta:  iš lėto, neskubant, nes esu tikra, kad valstybe nesugrius,  vaikai nepražus, kai visus senus atleis teisėtai.
Siūlau- vaikų teisių vyriausiąja rinkti balsuojant, kaip ir kitus parlamentarus. Žmones patys turi išsirinkti, kam patikėti savo vaikų apsauga.

KUKURAITI       2018-12-22 12:15

Kas pasirase ta istatyma ,kad ,,viskas oficialu ,,pardavineti vaikus galima . Tauta turi zinoti ju pavardes ,KAS.

jeigu valstybė       2018-12-22 11:30

būtų gyva ir save gerbianti, po vakarykštės laidos su Makaraityte abi tos ponios turėtų būti atleistos nedelsiant.

atsakymas labai paprastas - pinigai       2018-12-22 8:51

Kai kurie su vaiko teisėmis dirbantys pareigūnai gyvena akivaizdžiai ne pagal pajamas. Siūlyčiau rimtai susimąstyti ar ir Deimantė Kedytė su “ištrinta atmintimi” nebuvo išsiųsta į Naująją Zelandiją įsivaikinimui. Labai jau įtartinai dažnai ta kryptis skambėjo didžiojoje “žiniasklaidoje” kai “pradingo” Neringa Venckienė. Bemėtydami pėdsakus, galbūt, patys išsidavė sisteminiai.

Jakavonė       2018-12-22 8:07

Imamės priemonių nedelsiant apsaugoti Žopienės vaikus. Tokios sutrikusios psichikos motina yra pavojinga savo vaikams. Televizijos laidoje tvirtindama, kad VTAĮT specialistai darbe turi išlikti ramūs, nedemonstruoti emocijų, pati visai Lietuvai sėjo paniką. Ar galime leisti vadovauti tokiai svarbiai sričiai moterį kuri visiškai nebevaldo savo emocijų ir yra akivaizdžiai sutrikusios psichikos?

Daug pritariančių nebuvo, bet       2018-12-22 5:40

Prezidentės idėja: vaikai turi gyventi šeimose!

Al.       2018-12-22 1:14

,,Kas davė idėją” nežinau, bet prisimenu kaip Prezidentė ją labai piršo. Bet Juozaitis, taip besipiktinantis vaikų prekyba, Prezidentei priekaištų neturi. Ką tai gali reikšti? Bijo? Bet ko tada kišti galvą į kilpą?

to 19:59       2018-12-22 0:53

Negi nematote, kad seimas neleidžia svarstyti Puidoko pataisų,o svarsto kažkodėl Kukuraičio niekalą.Be to,seime net valstiečių tarpe yra visokiausių žmonių.Net ta pati Baškienė atrodo pritarė jo pataisoms, paskui jau atsisako balsuoti už jas.Kas davė idėją sunaikinti vaikų namus? Matyt, to reikėtų klausti, kodėl leidžiama vykdyti vaikų atiminėjimus.

Prieš porą valandų Makaronytė LRT (3)       2018-12-21 23:17

Kur tai jau girdėta: Vaikų teisių įstatymai, kaip ir Komunistų partijos manifestas, - geri, tik jų vykdytojai buvo netikę? - Tuomet kodėl visiems, kas tik mėgino sukurti komunizmą su “žmogišku veidu” ar dekonstruoti šeimas, išlysdavo kiaulės snukis? NK

Prieš porą valandų Makaronytė LRT (2)       2018-12-21 23:17

Atminkite barneverniško nkvdistinio vaikų paėmimo įstatymo kūrėjai ir vykdytojai:
tai labai gerai, kad jūs dirbote ir dirbate labai blogai,
kad neturite pakankamai ir tinkamai paruoštų kadrų,
kad jūsų ekspansijai trūksta norvegiškų ir mūsų mokėtojų šimtų milijonų eurų! -
Jei jūs būtumėte dirbę labai gerai,
jei turėtumėte pakankamai ir tinkamai paruoštų kadrų,
jei jūsų ekspansijai netrūktų norvegiškų ir mūsų mokėtojų šimtų milijonų!,
mums visiems būtų labai labai blogai. NK

Prieš porą valandų Makaronytė LRT (1)       2018-12-21 23:17

“Dienos temoje” baigė kalbinti Žiobienę ir Jakavonienę - pasirodo, jos mus visus ir toliau laiko nevispročiais! - Tokios nepagarbos klausytojų prigimtiniams gebėjimams skirti, kur paaugliškas maustymas (nuo pirmo iki paskutinio žodžio),
kur atskleistos nusikaltėliškos prekybos vaikais, o pavymui šeimos instituto,
todėl ir valstybės pagrindų ardymo tolesnė propaganda,
o kur pastangos atvirai aptarti esminius klausimus (kaip padėti daugeliu prasmių apleistoms šeimoms), neteko patirti net gūdžiais sovietinės propagandos laikais.
Visa kalba sukosi tik apie tai, kaip barneverniško vaikų paėmimo įstatymo vykdytojams trūko ir trūksta kompetencijos bei kadrų ir, žinoma, pinigų. NK

Yra šalis, kur upės teka       2018-12-21 21:33

Yra šalis, kur upės teka
Linksmai tarp girių ūžiančių
Ir meiliai tarpu savęs šneka
Prie giesmininkų vėversių.
Ten prakaitas aplieja žmones
Prie vasaros darbų sunkių
Ir prastas aprėdas marškonis
Apdengia sąnarius visų.
Bent tave meiliai pavaišina,
Kaip tik nueisi į svečius, -
Ten tave myli, valgydina,
Kiek daleidžia išteklius.
Ir grakščios tos šalies merginos
Ten žydi vis kuo nepuikiau…
Šalis ta Lietuva vadinas -
Bet aš neilgai ten buvau…
Atsimenu, kada į guolį
Saulutę prašo vakarai
Ir gieda lietuviai varguoliai,
Nes pabaigti dienos darbai…
Kaip tąsyk mergos veidą skaistų
Prie rūtų lenkia kvepiančių,
Dainuodamos jas meiliai laisto,
Lelijų skinas žydinčių.
Atsimenu, kaip vakars šiltas
Po vasaros kaitrios dienos
Ir oras, ramumu išpiltas,
Nenoroms traukia prie dainos,
Kaip tąsyk varpas sunkiai gaudžia
Ir užgirdėt toli toli…
Seniai jau paukščiai medžiuos snaudžia,
Bet pats užmigti negali…
Kaip vandens upės mislys teka,
Idėjos reiškiasi galvoj,
Gamta su tavim, rodos, šneka:
“Gražu, gražu mūs Lietuvoj…”
O tėviške! kaip mielas kraštas,
Kuriuo taip netekau ūmai, – -
To neišreikš nė vienas raštas,
Tą pasakys vieni jausmai..
Pranas Vaičaitis

įkyriam Žiulesui       2018-12-21 21:29

Tu pats esi manjakas. Pigus grafomanas.

Latviai išviešino       2018-12-21 21:16

savo kagbistus.

to To "trenksim"       2018-12-21 21:07

Pačiam pagailo ko labiau? Indėnų, prūsų ar bengaliečių, ką? Ar prūsų išvis negaila? O gal tamsta dvigubų standartų maniakas, atspėjom?

Kaip malonu matyti garbingą seimo narį.       2018-12-21 20:58

Kaip gaila, kad tokių semūnų maža. Labai, labai reikia demesio tam užsienio įvaikinimui - saviems nera, o užsieniui - prašom. Matomai, naudinga. O kaip tie vaikai paskui gyvens….kam tai rųpi?

ERLICKAS       2018-12-21 20:10

Gal geriau Vilniuje, Rotushes aikshteje, sukalti pakyla ir irengti giljotina, zhiurek nustvertume shakalycia, pasakytume, kad filmuojame ir giljotinuotume, gal pavyku konvejeris?

To "trenksim"       2018-12-21 19:46

Trenk į sieną, gal palengvės? Pyktis gimdo dar didesnį pyktį. Po to kaltiną Dievą “kur Jis buvo, kai įvyko holokaustas, golodomoras, baisi nelaimė, kai žuvo mažamečiai ugnyje ir pan.  Atminkite, ką pagimdome, tą ir turime. Pykčiui gimdyti proto nereikia, o štai pagimdykite meilę. Meilė pati atėjo, o štai pasaulis paėmė ir nukryžiavo, o dabar rėkia ir kumščiais grūmoja. Jei niežti, tai į sieną kasyk.

...       2018-12-21 18:59

Gerb.Puidokai,kvieciate paziureti video.Geriau sakykite,kokioje stadijoje yra BARNEVERNETO projektas???Kiek dar zmones gyvens pazadais???Ivyko piketas,nu ir kas is to???Per tiek laiko neivyko nieko palankaus,sakalienes puse drasko jums akis,o jus nieko padaryti negalite???Sitiek visokiu irodymu turite,tai ka,jie nepajudinami???Jau ir Kaledos atejo,o mums vis dar puciama migla,kad viskas bus gerai.Ka teveliai turi padaryti,kad pajudetume link sakalienes istatymo panaikinimo???

Manukui "Manau"       2018-12-21 18:54

“Savo valdžią privalome gerbti ir reikalauti, labai kantriai reikalauti savo teisių. Tik taip mes susivienysime į didelį, stiprų kumštį”. O aš manau valdžia turi gerbti savo piliečius!

stebiu       2018-12-21 16:56

Šakalienė verkia, jai gaila mamos, vaiko, vyro… O kai vaikus atima iš šeimos, jų artimieji neturi teisės rodyti jausmų, jiems tai uždrausta. Ji mato tik savo bėdas.

bravo "manau"! stipri nuomonė!       2018-12-21 16:23

“Dalinkimės “švelnukais” ir neleiskime į savo širdis pykčio”, kol “susivienysime į didelį, stiprų kumštį.”
O tada jau trenksim, kad dantys išbyrės!

stebėtoja       2018-12-21 16:21

Tiesa ta, kad kaip rašoma,mergaitė buvo mokoma anglų kalbos nuo antros kalsės. Išvada kokia? Buvo ruošiama eksportui nuo tada.

Manau,       2018-12-21 15:50

kad prakeikinėti nieko nereikia. Skleiskime informaciją savo aplinkoje, rodykime savo tvirtą poziciją prieš įsigalėjusį blogį, pasipriešinkime stipria valia, bet ne pykčiu ar smurtu. Tai nepadės, o atvirkščiai, nustums mus į dar didesnę prarają. Būkime pakantūs savo tautiečiams palaikydami juos varge, neviltyje gerumu. Dalinkimės “švelnukais” ir neleiskime į savo širdis pykčio, nes tas užkratas ir skaldo mus į pavienius kovotojus. Savo valdžią privalome gerbti ir reikalauti, labai kantriai reikalauti savo teisių. Tik taip mes susivienysime į didelį, stiprų kumštį.

ačiū Mindaugui       2018-12-21 15:39

už išsamią informaciją. Visa tai kelia labai didelį nerimą. Kas valdo Lietuva, jos politikus. Kodėl tyli signatari, o ypač prof. V. Landsbergis. Negi tokią Lietuvą jūs įsivaizdavote?

Malionu,        2018-12-21 15:33

kad yra toks garbingas zmogus kaip M.Puidokas.Panasu, kad jis vienas is seimo nariu vargsta su prakeiktu vaiku grobimo istatymu ir jo kurejais.O kur kitu aktyvesnis dalyvavimas.Tyledami susiguze vercia manyti, kad jie balsavo samoningai uz si istatyma, ir jiems niera ko apgailestauti, kad suklydo.Per rinkimus verta visas tas pavardes isidemeti.

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.