Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Emigracija, imigracija, demografija

Mindaugas Laučys. Ar galite įsivaizduoti, ką galėtų padaryti Valstybė su 726 mln Eur (su PVM) savo šaliai?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 15 d. 10:48

19     

    

Mindaugas Laučys. Ar galite įsivaizduoti, ką galėtų padaryti Valstybė su 726 mln Eur (su PVM) savo šaliai?

Gana retai savo sienoje dalinuosi politine informacija, tačiau nesitikėjau kad LT taip gali būti. Žinoma, gal įvyko klaida ir kas nors iš Perkančiosios organizacijos tiesiog užmigo ant klaviatūros tuo metu, kai reikėjo įrašyti Pirkimo biudžetą.

Antradienį, rugpjūčio 10 dieną, kol vyko protestas / seimo posėdis, įvyko ir dar kai kas įdomaus. Paskelbtas viešasis pirkimas už Lietuvoje dar nematytą sumą. Skaičiuoti moku gana neblogai, bet šį skaičių tikrinau kokius 5 kartus, ar akys neapgauna.

Ar galite įsivaizduoti, ką galėtų padaryti Valstybė su 726 mln Eur (su PVM) savo šaliai? Kiek mokyklų, darželių, ligoninių galėtų pastatyti visiškai naujai (beje, aš žinau, nes mano darbas skaičiuoti). O kur bus išleisti šie pinigai? Ogi neteisėtai LT sieną imigrantų apgyvendinimui. Sutartyje yra numatyta, jog konteineriai bus skirti apgyvendinti 40 tūkst žmonių. (Taip nesuklydote).

Netikite, kad tokius pinigus leidžia mūsų tautos „išrinktieji“? Neužmirškime jiems padėkoti.

Beje, šis pirkimas yra vykdomas prisidengiant viena niekinga išimtimi Viešųjų pirkimų įstatyme, kuria ir naudojasi Ministerijos. 
Konkrečiai – šio įstatymo 60 straipsnio 3 dalimi, kuri skamba taip:

Skubos atveju, kai neįmanoma pirkimo atlikti laikantis šio straipsnio 1 dalyje nustatytų terminų, perkančioji organizacija turi teisę atvirą konkursą įvykdyti taikydama pagreitintą procedūrą, prieš tai skelbime apie pirkimą nurodžiusi tokį pasirinkimą pagrindžiančias priežastis. Tokiu atveju pasiūlymų pateikimo terminas nustatomas ne trumpesnis kaip:
1) 15 dienų nuo skelbimo apie pirkimą išsiuntimo iš Viešųjų pirkimų tarnybos dienos – tarptautinio pirkimo atveju;
2) 7 dienos nuo skelbimo paskelbimo Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje dienos – supaprastinto pirkimo atveju.

Dar įdomiau, jog pirkimo sąlygos yra juokingos ir, sakyčiau, surašytos geriausiu atveju 2 ar 3 tiekėjams.
Nagi paskaitykime, kodėl taip teigiu:
„Tiekėjas per pastaruosius 3 (tris) metus arba per laiką nuo Tiekėjo įregistravimo dienos (jeigu Tiekėjas vykdė veiklą mažiau nei 3 (tris) metus) turi būti tinkamai įvykdęs ar vykdantis bent 1 (vieną) sutartį, bet ne daugiau kaip tris, kurios objektas yra gyvenamųjų konteinerių nuoma su paslaugomis ir kurios vertė yra ne mažesnė kaip 1 mln. Eur be PVM vertės“.

Kaip manote, ar daug Lietuvoje yra tiekėjų, kurie turi istoriškai pasirašę sutarčių, kurių vienos vertė būtų 1 mln Eur?

Viskas būtų tvarkoje ir skubumas tokiose situacijose yra suprantamas, BET NE TADA, KAI PERKAMŲ PASLAUGŲ VERTĖ – 726 mln eurų!!! Tai gal nuo šiol visus valstybinius pirkimus galime vykdyti prisidengdami šiuo straipsniu ir kam iš viso tas Viešųjų pirkimų įstatymas reikalingas?

Palyginimui pridedu didžiausio, LT mega projekto – IAE uždarymo – kainą, kuri pagal viešus duomenis yra 3 316 mln Eur. Jaučiate skirtumą? 726 mln emigrantams ir 3 316 mln Eur didžiausiam per 30 metų LT mega projektui.

Pridedu nuorodas į šaltinius:
IAE (ČIA),
726 mln vertės pirkimas (ČIA).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Stiklo valytuvas       2021-08-16 14:32

>  7:47
Apgaulinga ramybė!!!
Visi laukia „stebūklo“, visi nori ‘gatavo’, iš dalies ir emigracija lietuvių nes ‘taiko ant gatavo’ gėrio. Nenoras patiem susikurti savo laimę, dažniausiai brangiai atsieina.
Tad dar palaukime, juk rugsėjo 10-tą „nušvis stebuklinga saulė“,gal net su rytietišku ‘akcentu’.
.
Kairieji prieš kairiuosius nekovos, ir nesvarbu kokiom spalvom žėrėtų. Šeimų maršui nacionalizmo elementai kaip kaulas gerklėje, o be nacionizmo prieš globalizmą realiai nepašokinėsi.
Ir tas nacionalizmas priverstinai bus KRAŠTUTINIS. Ir labai svarbu pažymėti, kad kraštutinį, radikalų nacionalizmą žadina (netiesiogiai kuria) patys kairieji su savo iškreipta tolerancija(!) multikultūralizmui, baltųjų rasės naikinimui per rasiškai mišrias šeimas*... O paskui kairieji rėks (jau šaukia) ‘givalt’, radikalai, fašistai…
Patys muša, patys rėkia. Nieko naujo.
—-
Toks habilitās viešai sprendė asmeninės kėdutės problemą, o dėl kairiųjų cirko skirto akių dūmimui nei mur-mur. Tai kokios jis orentacijos?
Al, JUNGTINĖS PAJĖGOS ir keli kiti irgi „trina dulkes“, vengdami gilesnės šiandienos realijų analizės. Kokį „frontą jie laiko“?
Regis komentare-pasisakyme 19:18, išdėsčiai esmines problemas…, bet nelabai kam tai rūpi. Kad šiame žydokomuno portale tokia realybė, irgi nieko naujo, bet kad ir kitur panašu į savanorišką aklumą. ‘Gal kaip nors’. ‘Nešokinėsiu kaip varlė prieš dalgį, tai nieko… kaip nors…’ JAV ANTIdemokratai (tikrieji Demokratai) irgi kažko (‘kaip nors’) vildamiesi laukia (gal to sukto Trampo…), o tuo tarpu tamsybių gaivalas vykdo slenkantį Naujojo Pasaulio įtvirtinimą.
Viltis, kai kurių* motina. Viltis miršta paskutinė.
Viltis būtina, bet viltis nėra „pageidavimų koncertas“. Skaudžiai apdegs gyvendami vien viltimi. O saujelė suvokiančių realią padėtį ir nesitaikstanti su tuo gaivalu, nesulaukia užzombintos minios palaikymo. Ir nesulauks, nes reikalingas kitoks požiūris ir kitokia strategija. Arba visiem nekosmopolitam „liūdnos mišios“...
Delsimas tapatus pražūčiai, nebent nesvarbu kas, su kuo ir kaip ką daro (gimdo rasinius mišrūnus, taip NAIKINDAMI baltųjų rasę.
Baltieji naikina patys save, tai rasinė savižudybė.
O gal baltieji naikinami pačių baltųjų rankomis? Tai kas tada ‘tie’ užkulisiuose?!!
.
Ar maža pasaulyje prietrankų su iškreiptomis idėjomis. Ir kas juos palaiko? O štai, vos keli prietrankos su idėja - „sunaikinti tautų Europą ir baltąją rase“, gavo „žalią šviesa“. Ir visas pasaulis* vieningas multikultūralizmo tendencijose.
Grynaveislis augalas, grynaveislis šuo ar katė yra YPATINGA VERTYBĖ. O jeigu dar ir su kilmės dokumentais, tai iš vis „kosmosas“. O grynos žmonių rasės, tai baisus blogis. Hmm.
O dabar mane vadinkite rasistu.
.
Ką gi, komentatotiau 7:47, manau kad iki rugsėjo 10-tos vaisingų diskusijų nebus.

Stiklo valytuvui       2021-08-16 7:47

O KAS YRA TIKRA, JEI IR ŠEIMŲ MARŠAS SKIRTAS GARO NULEIDIMUI??? Rašote, kad esat kovingos dvasios, tai su kokia jėga jūs? O jei jūs vienas kaip Štirlicas, tuomet jūs tik tam, kad per komentarus juodinti vienus ar kitus. Tiesa, pritarčiau, kad Astra šį kartą reikalą “sušiko” Šeimų maršui, ir vasara praėjo ramiai tik todėl, kad visi laukia rugsėjo 10 d.

Stiklo valytuvas       2021-08-15 20:56

>  20:18
Sukta provokacija.
.
Aš taip nesakiau. Pateikiama TARSI mano teksto citata, bet necitata (be kabučių).
.
Net jeigu ir GALUTINAI, ABSOLIUČIAI VISKAS ŽLUGTŲ, aš niekada nebūsių žlugusiu - mano kovinga dvasia kitokio sudėjimo!

Kis       2021-08-15 20:33

si gauja voge ir toliau vogs milijardais nes niekas niekada nebuvo patrauktas atsakomyben.Pasluos valstybes aruodus ir pasiskolins bent 30 milijardu ateiciai.Tai teroristai su Landzbergiu(seniu) priesakyje.Gal laikas juos uzdaryti i Lukiskes,visus be isimciu.

stiklo valytuvui       2021-08-15 20:18

patikslinkite trumpu sakiniu, ką norite pasakyti. Viskas blogai ir viskas žlugo - ar kaip?

rinkėja iš Kauno       2021-08-15 20:09

kodėl autorius savo tekste painioja EMIGRANTO ir NELEGALAUS MIGRANTO `sąvokas? Daugiau negu keista klaida “žmogui, mokančiam labai gerai skaičiuoti”.

Neosovietikai       2021-08-15 19:37

už tas babkes gali paskelbti diktatūrą.

Stiklo valytuvas       2021-08-15 19:18

Pastebėjimai skirti mąstantiems (o ne durniams, pusdurniams ir apydurniams - komentaro ‘laikintojams’).
.
Kur jūs matėte, kad kairieji kovotu prieš kairiuosius. Tokių kovų reti ir paviršutiniški pasireiškimai greitai būdavo ir yra „pastatomi į vietą“.
Štai, dar kovo-balandžio mėn. „garsusis Šeimų sąjūdis“ grasino sudrebinsiantis politinė Lietuvos padangę ir dirvonus. Ir ką? Po „gegužio žiedų“ vajaus, visą vasarą kankinasi štilyje. Kaip Trampas su trampistais vis „drebina“ JAV tai gruodį*, tai sausį* tai kovą*, tai rugpjūtį*, tai dar kada*, taip ir ‘šeimynukai’ po garsiųjų gegužinių ambicijų nušalinti PIŠ ir dar kelis ministrus beišspaudė pšššš... Dar kartą rugsėjo 10-tą (atlėgus vasaros kaitrai), papilstys iš tuščio į kiaurą... Na, bent taip buvo ištransliuojama tiesos, tvarkos ir teisingumo išsiilgusiems prožydorusiško kairiųjų sparno adeptams (naivumu kylančiu iš kvalumo pasižymintys TS mylėtojai be VL „palaiminimo“ niekur nejuda, tad jiems tai neaktualu).
Tik Astrauskaitė ėmė ir „pašiko“, sugadino visą repertuarą, todėl sutartinai* „subaladota“ („Kvaiša višta“, kitą kart žinosi kaip ne savo darže kapstytis). Nors, kas galėtų paneigti kad, Astrauskaitė pagal užkulisinį susitarimą nepadarė „meškos paslaugos“..., kad dėl „riaušių“ ir „karantino“ ‘šeimynukams’ „nebereikėtų versti“ PIŠ ir jos ministrų. Juk vasara praėjo ramiai, lietuviški gojai, oi, lietuviški avinai, net užvežus tuntą „internacionalistų“, bėdavojo TIK ‘dėl vandens nepritekliaus’, ir jokio ANTIglobalizmo, jokio ANTIkolapsizmo baltųjų atžvilgiu. Tad, kam besidraskyti, kol kas viską užšaldom ir padedam ant lentynos, maža ką - atsarga gėdos nedaro… Ramiai vykdom neomarksistinį tautų Europos naikinimą (šiandien darbotvarkėje Lietuva).
Dar nesupratote? „Šeimų sąjūdis“ ir yra tam kad nuleisti garą, kad visuomenė gyventu laukimu, kad iš tikro nieko nevyktų kol globalistai siekia savo… Ar tokia Le Pen, kuri tarsi yra tvirtai pasisakanti už „kitokią ES“ su savais sekėjais nežaidžia „garo nuleidimo“. Taip-taip, žinau ką pasakysit… O aš retoriškai paklausiu, - kokie viso to rezultstai, a. Prancūziška tradicija reikalauja ‘efekto’, tad prancūzai ‘efektinasi’... be tvirto, aiškaus ir galutinio tikslo - „už tautišką ES“, „šalin multikultūralizmą“... „Tūsinasi“ tik „šeip“, dėl „garo nuleidimo“.
Kitur irgi ne ką kitaip.
Taigi, varnas varnui akies nekerta.
.
O kaip dėl NS?
Tai politinio teatro mylėtojų grupelė saviraiškos pagrindais (ir tikslais). Po partijos įregistravimo - štilis. Artėjant rinkimas - štilis. Spaudžiant aktyvesnei tautos daliai, į rinkimus nuėjo (atbuli!), kad TIK neišrinktų. Ar Radžvilas turėjo bent kokių šansų laimėti pasirinktoje apygardoje? Matomai strategavo:- jeigu triuškinančiai laimėčiau, tada tegu, bet šansų nėra, tad galiu ramiai sau filosofuoti.
Tas ‘nekaltas’ NS užsikonservavimas, nemažai vandens užpylė ant nusivylimo malūno.
.
Nacionalizmas nepageidaujamas, baltoji Europa gyvena susitaikėliškumo būsenoje, o pasaulio gaivalas su tamsos vėliava ir tolerancijos postulatais vis labiau užįma dominuojančią padėtį.
.
Ar negrįžtamumo riba ja peržengta.
Ką pasakytų mūsų tėvai ir protėviai pakilę iš kapo.
Ar mes tik to, ir tik tiek besame verti.

Operacija „Likvidacija“        2021-08-15 17:16

Operacija „Likvidacija“.

> Reiškinio paaiškinimas čia.. 14:16       2021-08-15 15:37

Tu geriau paaiškink kodėl baltieji (ir lietuviai) šitaip apsileido.
Nenorom palaikau kraštutinį nacionalizmą!!!!!!!!

ES multi-kulti       2021-08-15 15:33

Tuos pinigus išdalinus ant kiekvieno parazito* dūšios, lietuviai už tokius pinigus juos „ant rankų“ nuneštų iki Merkelės lovos, arba nuvilktų į jų gimtasias vietas.

Nacionalizmas ir tik nacionalizmas       2021-08-15 15:25

Nacionalizmas.
Nacionalizmo.
Nacionalizmui.
Nacionalizmą.
Nacionalizmu.
Nacionalizme.

Ble... T       2021-08-15 15:22

Kai užciuopiu info apie panašius dalykus kraujas užverda!!!
VISUS OKUPANTUS LAUK. Arba taikyti Valinsko metodą x 100.
Lietuviai ĮDIOTAIIIIIIIIII !!!
Aba jie mus, arba mes juos.
Kokie dar klausimai.
Ble… T

Reiškinio paaiškinimas čia..       2021-08-15 14:16
Klausimas nr 1       2021-08-15 12:41

Kodėl valdžia savanoriškai įsileidžia okupantus, juos apgyvendina ir išlaiko? Kodėl numatyta 40 000 okupantų įsileisti?

Europa       2021-08-15 11:47

II.2.13)
Informacija apie Europos Sąjungos fondus
Pirkimas yra susijęs su projektu ir (arba) programa, finansuojama Europos Sąjungos lėšomis: ne

b.p.        2021-08-15 11:29

Na, paprastai sutartys sudaromos maksimaliam kiekiui - jei parašyta 40.000, tai nereiškia, kad visas kiekis privalo būti išpirktas (nors būna sutarčių ir su privalomu išpirkimu). Tačiau gerokai stebina konkurenciją ribojančios sąlygos .. Tokioje šalelėje, kaip Lietuva, turėti konteinerių nuomos sutartį už 1 mln. € yra kažkas iš kosminio lygio .. Matyt, vienas “nusižiūrėtas” tiekėjas ir turi ... O ten kur “nusižiūrėjimai” - ten ir procentai grįžta šaikos finansavimui ... Įdomu tik, kur didieji “skaidrumo prižiūrėtojai”, - Viešųjų pirkimų tarnyba, žiūri ? Prezidentas irgi neva buvo susirūpinęs pirkimų skaidrumu ..

habilitās       2021-08-15 11:16

Ne tuo skaičiu stebitės.

„VI.7)
Metinis pirkimų planas
Neteisėtai atvykusių asmenų laikino apgyvendinimo konteinerių miestelio nuomos ir aptarnavimo paslauga (40 000 žm.)”.

Ar tikrai ruošiamės įsileisti 40000 čiučmekų? Kam tada ta tvora reikalinga? Juos, gi, išlaikyti reikės.

Juk Europa duoda tiek,       2021-08-15 10:52

kiek reikia.Ir dar duos ir duos.Toks dabar mąstymas.

Rekomenduojame

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.