Ekonominė politika

Milijardinė netvarka

Tiesos.lt siūlo   2016 m. rugsėjo 9 d. 10:55

4     

    

Milijardinė netvarka

Justinas Argustas | „Lietuvos žinios“

1,4 mlrd. eurų mokesčių mokėtojų pinigų viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimams paskirstomi labai netolygiai. Paprastų biudžetininkų algos stiebiasi dešimtimis, o jų vadovų – šimtais ir daugiau eurų. Keli šimtai tūkstančių žmonių gauna vidutiniškai 675 eurus per mėnesį, neatskaičius mokesčių, ir tai – mažiau nei šalies vidurkis. Būtent biudžetinėse įstaigose dirba daugiausia viešojo sektoriaus darbuotojų. Kaip skelbia Vidaus reikalų ministerija (VRM), pernai jų buvo per 194 tūkstančius. Tokių įstaigų ir jose dirbančių žmonių kasmet mažėja, tačiau darbo užmokesčiui skiriamų pinigų suma didėja. Vis dėlto dauguma darbuotojų atsigaunančios ekonomikos vaisių neragauja – jų algos kyla menkai, vos keliomis dešimtimis eurų.

Atotrūkis tarp viešojo sektoriaus organizacijų vadovų ir paprastų darbuotojų atlyginimų kai kur labai ryškus. Vadovas gauna vidutiniškai 1710 eurų per mėnesį, darbuotojas – 565 eurus. Tokia situacija pernai buvo, pavyzdžiui, švietimo sektoriaus biudžetinėse įstaigose. Vidutinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių Lietuvoje šiuo metu siekia beveik 772 eurus.

Skiriasi 3–4 kartus

Pernai valstybės viešojo sektoriaus darbuotojų algoms skirta beveik 1,42 mlrd. eurų, arba 13 mln. eurų daugiau negu užpernai. Tačiau vidutinis darbo užmokestis labiausiai didėjo valstybei priklausančiose akcinėse ir uždarosiose akcinėse bendrovėse bei valstybės įmonėse.

Ūgtelėjo ir biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai, bet tie pokyčiai – netolygūs. Tarkime, ministerijose darbo užmokesčio vidurkis 2015-aisiais pakilo kiek daugiau nei 2 proc. (nuo 1167 iki 1191, arba 24 eurais), o Vyriausybės įstaigose ir Vyriausybei atskaitingose įstaigose – 11 proc. (nuo 1103 iki 1137; 34 eurais), įstaigose prie ministerijų – maždaug 3 proc. (nuo 834 iki 859; 25 eurais).

Straipsnio tęsinį skaitykite portale lzinios.lt.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius Puras       2016-09-9 14:12

” Tačiau vidutinis darbo užmokestis” nauja blogos ir niekam tikusios valdžios apgavystė tai vidutinis darbo užmokestis kuris kyla kelent daug uždirbančių algas.

Konservatoriai viskuo patenkinti       2016-09-9 12:26

Kuo blogiau runkeliams tuo jiems geriau.

Juozapas       2016-09-9 11:42

Norint nutraukti ketvirtį amžiaus trunkančtį manipuliavimą ir melagystes apie vidutinį šalies darbo užmokestį tereikia vykdyti dviejų lygių atlyginimų dydžių duomenų pateikimą - vienoje lentelėje rodyti verslo savininkų, įmonių vadovų bei pavaduotojų ir aukšto rango vadybininkų o taip pat politikų, teisėjų ir prokurorų atlyginimų vidurkius, kitoje grafoje samdomų  įmonių bei valtybės eilinių tarnybos darbuotojų atlyginimų vidurkį.
Dabar, kuomet šalies darbo užmokesčio vidurkį “atskiedžia” tokių bonzų kaip nausėdos ar maximavičiai pajamos, turime absoliučiai iškreiptą vaizelį, kuriuo valdžia mosikuoja vargo pisuokliams prieš nosis ir įžūliai aiškina, atseit “kaip gerai mes gyvename”.
Greta šių dviejų realistinių vidurkių taip pat būtina rodyti skaičius -nuo kokio žabiejų grupių pajamų gavėjų kiekio apskaičiuotas vidurkis ir pateikti procentus - kuri visuomenės dalis gauna vienokias pajamas, o kuri kitokias.
Tuomet aksikleistų pakankamai bjaurus socialinės nelygybės paveikslas, kuris užrauktų nesiliaujantį makaronų kabinimą apie “nuolat gerėjantį pragyvenimą”.
Kadangi toks statistikos pateikimo būdas, tiksliau tikėtini duomenų rezultatai, gali sukelti visuomenėje tikrą nepasitenkinimo štormą, režimas siekdamas save apsaugoti nuo neapykantos cunamio, be abejo niekada savanoriškai nesutiks su teisingu ir logišku atlyginimų vidurkių statistikos pateikimu.
Todėl akivaizdu jog jokie rinkimai nepadės nes seiman pagal dabartinius įstatymus niekada nepateks režimui pavojingi antitarybiniai elementai. Dabartinė Titiutitucija bei iš jos išplaukianti antižmogiškų įstatymų mėsmalė, taip pat yra tobulas garantas jog net ir kažkaip prasibrovę seiman atskiri režimui oponuojantys asmenys, visada būtų greitai ir efektyviai neutralizuojami.
Šiandien jau tik Sistemos fanams-fanatikams pikasiams ir visiškiems dundukams dar sapnuojasi kažkokie stebuklai apie sėkme rinkimų Cirke.
Tiesa, dundukų procentas ne toks ir menkas, bet skaitlingas durnių kiekis nėra joks kontrargumentas įrodantis jog durnių “nuomonė” yra teisinga o jų susapnuoti lūkesčiai kada nors išsipildys.
Režimo įžūlią savivalę gali sustabdyti tik režimo tęstinumo sustabdymas. Na, bet jeigu norite kad šis kapital-liberast-komunistinis rojus jus džiugintų ir toliau, kągi, pirmyn į rinkimus.
Kuprotus tik grabai ištiesins.

partškola veikia       2016-09-9 11:06

reikia sukelti revoliucinę situaciją, supriešinti žmones.
tada rusas toks mielas bus..
komunistai, partškolos auklėtiniai, žino ką daro.
(konservatoriai pavirtę į budistines beždžiones: nemato, negirdi, nesako)


Rekomenduojame

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Kas vyksta Amerikos politinėje scenoje? „Neredaguota“ pokalbis su politologu dr. Andriumi Švarpliu

Darius Kuolys. Tado Kosciuškos įspėjimai savo bičiuliui JAV prezidentui Thomui Jeffersonui

Raimondas Navickas. Ar ši miela istorija laikytina įrodymu, jog žmogaus seksualinė orientacija gali pasikeisti?

Justas Stankevičius. Sąžiningas balsavimas internetu – neįmanoma utopija

Kastytis Braziulis. Kaip Lukošenkos režimas ruošėsi įvykdyti keturias politinių oponentų ir žurnalisto žudynes užsienyje

Ramūnas Aušrotas. Vienas žingsnelis „Gerovės Lietuvos“ link?

Donaldas Trumpas savo šalininkams: „Dabar eikite namo. Eikite ramybėje. Mes jus mylime. Jūs esate ypatingi“

JAV prezidento Donaldo Trumpo kalba mitinge „Išgelbėk Ameriką“

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie Žėručių planetą

Jūratė Laučiūtė. Žodis „seimas“ nevertas didžiosios raidės

Ramūnas Aušrotas. Keisti kalboje vartojamų sąvokų turinį ar net nutylėti, koks jis yra, yra ne kas kita, kaip meluoti

Vygantas Malinauskas. Ko „žinomi žmonės“ nepajėgūs suvokti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.