Dienos aktualija, Pasaulis, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Andrius Švarplys. Mieloji lietuviška politologija, gal galite sukonkretinti, apie kokią Europą ir kokį atvirumą kalbate?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. liepos 14 d. 3:19

25     

    

Andrius Švarplys. Mieloji lietuviška politologija, gal galite sukonkretinti, apie kokią Europą ir kokį atvirumą kalbate?

Mieloji lietuviška politologija sako: „Lenkija rinkosi tarp Europos, atvirumo ir uždarumo, nacionalizmo“.

Mieloji lietuviška politologija, gal galite sukonkretinti, apie kokią Europą ir kokį atvirumą kalbate: apie 2 milijonus nelegalių migrantų įsileidusią ir chaosą sukėlusią Europą? Į teisę, saugumą ir savo piliečių interesus nusispjovusią Europą? Apie „no-go“ zonas sukūrusį ir migrantų nusikaltimus slepiantį Atvirumą? Apie islamistų teroristus prioterizavusią Europą? Apie savo šaknis, istoriją, kultūrą pamiršusį, išdavusį europinį mielaširdiškumą? Šita Black Lives Matter Europa užmiršo ne tik europinę istoriją, bet ir savo valstybingumo pagrindus, kai leidžia nebaudžiamai migrantams versti paminklus savo sostinių centre. O gal čia kalbama apie tą Europą, kuri keliaklupsčiauja prieš Rusiją, garsiai vaidindama sankcijas ir tyliai prekiaudama su ja? Čia apie tokį atvirumą ir europietiškumą kalbate, kuris skelbia karą policijai, mažina valstybių karinius pajėgumus, vadina NATO pratybas Lietuvoje „erzinančias Rusiją“ ir ruošiasi makroniškai kariauti su JAV?

Kiek dar kabinsite makaronus, nacionalini transliuotojau, senomis pasakomis apie Europą, atvirumą ir rojų?

Šitai Europai, t.y. dabartinei Europai, yra atgrasi visa ta tradicija, kuri sukūrė saugumo, konstitucijos, tolerancijos, žmogaus teisių, laisvės ir lygybės sistemą. Iš Europos liko Black Lives Matter. Kol yra daug pinigų, galime vaizduotis ramybę. Tačiau tik aklas gali nematyti, kad iš Europos liko tik laisvas prekių, paslaugų, kapitalo ir žmonių judėjimas. Ir kad jos pamatai aižėjai dėl tektoninių lūžių.

Andžej Dudos Lenkija, kaip ir Didžiosios Britanijos Brexitas, kaip ir D.Trumpo Amerika yra bandymas išsaugoti Europą, neleisti pražūtingam pseudo-atvirumui sugriauti teisinės valstybės likučių.

* * *

Rekomenduoju pasižiūrėti vakar dienos LRT Panoramos epizodą (ČIA). V.Tamoševskis keliais sakiniais pasako apie Lenkiją (ir Europą) daugiau esmės nei visa lietuviška politologija per keletą metų.

Ką į tai sugeba išlementi žurnalistas Raigardas Musnickas: „Ar Duda išsivaduos iš Kačynskio įtakos?“. Nacionalinis transliuotuojas visą Lenkijos prezidento rinkimų prasmę suveda į sąmokslo teoriją. Progą pakalbėti apie Lenkijos, Europos, Lietuvos pasirinkimus sugeba nukanalizuoti į štai tokią antraštę: „Dienos tema. Politologas: nemanau, kad Duda išsilaisvins iš Kaczynskio gniaužtų“...

Čia net ne gėda, ne klaida ir ne atsitiktinumas – čia yra tikslinis „Atvirumo“ objektyvumas.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2020-07-16 7:45

Kuo skiriasi bukos tautos (nevisavertes , nedasyvysciusios) nuo progresyviu, kazka pasiekusiu?
Tuo, kad tokias suvedzioti kaip 2 pirstus i kompota ikisti. Kol nelabasis kokiam negrui ar lietuviui kenkia - tol tasai zegnojasi. Vos isejes is baznycios sutinka nelabaji, o sis demonstratyviai persizegnoja ir pasako “vardan Dievo Tevo, Sunaus ir Sventosios Davsios” - iskart tampa geriausiu draugu ir eina su tuo i smukle.
Pacios “dvasingiausios, ismintingiausios ir teisingiausios” tautos negrai ir lietuviai yra ir labai gudrios: tikisi ir siela isgelbeti irsu nelabuoju susidraugaut.
Beje, ar ne todel lietuvius traukia i Madagaskara persikelt? Arciau savu.

stasys        2020-07-16 5:58

tikrai taip broniau , Garliavos tema įterpta mano ne vietoje .. ir ne į temą .

bronius       2020-07-15 21:19

Nors dėl Garliavos su stasiu, matyt, niekaip nepavyktų rasti bendro atspirties taško, dėl Tomaszewskio jis visiškai teisus ir ne vienas netgi Tiesose. Per daug čia jam garbės būtų smile

Visgi reikia turėti ypatingą “patriotinę” sąmonę, kad šitą akivaizdų penktakolonininką (jis to net neslepia) išstatyti prieš VISĄ lietuvišką politologija per keletą metų...

stasys        2020-07-15 17:58

Nu kapiec,  tik vienas Tiesose reziduojantis venerologas liko V.Tomaševskio vertybes ginti prieš visa orda !!  Visa laimė kad   nors jo konsultacijos nemokamos o tai Tiesose ir finansinė skylė žiovėtu kaip reikiant . Puikus pavyzdys to kas kiek principingas savo nuomonėse publikuojant čia tokius str. Taip kad obuoliauti į svetima sodą galima eiti su bet kuo į kompaniją , reikia tik prieš tai gauti to ‘ daktarėlio sveikatos pažymą ‘ .smile)

štaziui       2020-07-15 14:02

stasele, pabaigi čia savo visomis trimis kūno angomis varvinti savo pačios skurdaus protelio sifilitinius pūlinius. Jokie kokybiškų tekstų antibiotikai tau nebepadės. Tolerastijos sifilis kartu su agentūriniu provokatorės darbu per toli pažengę. Todėl pasisemi du bidonus vazelino, pagriebi juos abiem rankom, klaviatūros daugiau nebelieti ir čia neberašinėji, ir bėgte paknopstomis aptarnauti savo šeimininkų.

ah1       2020-07-15 13:21

nieko naujo - arba vietiniai sunaikina atėjūnus arba atėjūnai vietinius pagal Aristotelio veikalą ” Politika”  ir Bibliją. No o kadangi valdo ženklai ir simboliai, pagal Konfucijų, tai vėl nieko naujo - atėjūnai siekdami išnaikinti arba plėšti ir apiplėšti įvairelypiai vietinius pirmiausia pradeda naikinti vietinių simbolius,pvz. pagal Bibliją - kirsti medžius, alkus, šventagires.  Ir nederėtų pamišti kad baltiems baltų gyvybės svarbios taip pat.

stasys        2020-07-15 12:55

>>stasys 2020-07-15 12:23 > Vistiek liko neaišku kaip gi atrodo tai realiu masteliu cit.” krikščioniškąją tikrovę įlieti į politiškai socialinio laisvinimo formą” . To kas parodyta video daugiau išimtis iš skyrelio (daug nuomoniu) nei kažkas realaus galinčio įtakoti krikščioniško pasaulio pamatus .smile Tai kad kai kurios besivystančios lotinu amerikos šalys bando plačiau įtraukti bažnyčia į savo politinio gyvenimo verpetus nieko naujo .. Nauja tai kad tam skiriate tiek daug dėmesio . Busiu dėkingas jei įdėsite daugiau nuorodų ta tema .. staselio galva kvadratinė todėl skirtingos nuomonės jei žalos nedaro .

Eugenijus       2020-07-15 12:28

Jeigu mūsų politikai mąstytų kaip Tomaševskis .....
Manau, visi mąstantys palaiko gerb. Tomaševskį, jo pažiūros normalaus žmogaus.

>>stasys       2020-07-15 12:23

“Ar tai kas vyksta Europoje gali tūrėti pasekmių Vatikano veiklai?“Taip,gali.Vokiečių katalikų bažnyčia su savo vėliavnešiu kardinolu Marksu jau ant shizmos ribos.

“Savo esmėje betgi išlaisvinimo teologija, kaip ją apibūdina Tikėjimo kongregacijos prefektas kardinolas J. Ratzingeris, ,,yra naujas bandymas interpretuoti visą krikščioniškąjį sandą (das Christliche) kaip laisvinimo praktiką ir tapti šios praktikos vadove” *. O tai jau žymiai daugiau nei tik sielovados rūpesčiai ar priekaištai bažnytinių vadovų gyvensenai bei elgsenai. Tai ryžtas ,,visą krikščioniškąją tikrovę įlieti į politiškai socialinio laisvinimo formą” (t. p.). Užtat kard. J. Ratzingeris ir įspėja mus „nenumoti ranka į išlaisvinimo teologijos rimtumą”, kadangi jos dėmesys prispaustaisiais reikalauja naujo atsakymo, ,,kurio ligšiolinėje tradicijoje rasti neįmanoma” (op. cit., p. 189).

Pati išlaisvinimo teologija tariasi radusi šį atsakymą krikščionybėje, pertvarkytoje pagal marksistinį modelį.” /Išlaisvinimo teologija/

https://youtu.be/_HmM0950eM4

Elena       2020-07-15 12:05

puikus straipsnis. Apie tai reikia kalbėti kuo garsiau, kad atsibustu Lietuvos žmonės ir sugebėtų teisingai pasirinkti prieš rinkimus. Reikia duoti stiprų atkirtų šiai gėdingai “nacionalinei” televizijai ir visai šitai gaujai užvaldžiusiai Lietuvai.

Svarbu kovoti       2020-07-15 10:56

,veikti už kažką,o ne prieš kažką.

stasys        2020-07-15 10:25

Jei tik yra noras pačiulpti ta vertybinį putino varvekli prašom nesigėdyti . Didžiulė klaida bandyti A.Dūdai įpiršti kokio nors revoliucionieriaus įvaizdį . Tai apie ka čia pasakoja Tomaševskis tik jo saldi varanti seilė  per lūpą kai labai norisi daug pasakyti o laiko skirto laidoje nulis .smile Ar Jis, A.Dūda panašus į ta kuris gali apriboti laisvos žiniasklaidos teises Lenkijoje prisidengus kokios tai kovos su Europa ir liberalizmu įvaizdžiu ?  tikrai ne . Visos Tomaševskio pasakos apie skriaudžiama religiją Europoje yra didelis jo išmįslas , na pabandykite kam nors pasakyti kad tai kas vyksta Europoje gali turėti pasekmių Vatikano veiklai ?  Nesąmonės kurias platina begalviams garliavos patvoriniai , taip kaip šešėlis jos jau seniai aniems išdžiovino smegenis.  Mąstykime ne vaginomis ir ju tepinėliais ir mažiau klausykite ka čia pliurpia , ne bačkos ‘herojai’ ..  Sveikas nacionalizmas padeda pagrindus tautinei valstybei ir jokia valdžia be to sveiko nacionalizmo negali apsieiti . G.Nausėdos sprendimas Lukiškiu a. klausimu geriausias tam pavyzdys .

Ehrmantraut       2020-07-15 10:17

dar visa laimė, kad rižas maišo Baltijos šalis su Balkanais, nes koks “paslaugusis” iš ambasados pakištų jam konspektus, ką apie jį kalba mūsų šlovingoji žiniasklaida tai ne tik, kad atšauktų 82-ą parašiutininkų diviziją, bet dar ir pasirašytų naują robkės-plaktukevičiaus paktą. su tokiu ūmiu dėde daug nereikia.

DD plius DD       2020-07-15 10:14

Kad ta mūsiškė žiniasklaida (kalbu apie “didžiąją”) labai jau šiaip sau susidoroja su priederme tiesiog informuoti ir nušviesti kas vyksta. Štai, kad ir “Nacionalinio susivienijimo” atveju. Vertinti galima įvairiai, bet faktas kaip blynas- lietuviškoj politikos padangėj tai yra naujiena. Tik tos naujienos aš nematau ir negirdžiu. O štai apie Žemaitaičio, Zuoko ir Paulausko “Susivienijimą” pvz. “Delfi” matau jau trečią didelį paminėjimą. Sakykit ką norit, bet apie nešališką ir objektyvų informavimą tokiais atvejais nieko nepasakysi.
Tas pats, matyt, bus ir su mūsiškiais lietuviško klojimo politologais- man malonu, pakalbu, o jei nemalonu- patyliu, arba pakalbu atitinkamai.

Tiesa visada kažkur       2020-07-15 9:37

per vidurį.Reikia kalbėtis,diskutuoti.Tačiau LRT neįsileidžia kitos nuomonės ir nėra diskusijų.

Eta       2020-07-15 8:50

Pirmą kartą pritariu Tomaševskiui. Kodėl Musnickas kalba apie kažkokius Kačinskio gniaužtus, kai pats sėdi liberastų gniaužtuose? Prezidentui Dudai nereikia iš nieko vaduotis. Jis laisvas laisvos Lenkijos prezidentas.

Beržas       2020-07-15 8:25

Kaip bebūtų keista,šį kartą visiškai sutinku su negerbiamu Tomaševskiu.
Kišti čia putinizmą ir prorusiškumą yra manipuliacijos.

Dzeikas       2020-07-15 7:00

Tomaszewskis su patriotais? Tomszewskis - tai Putinas!
Ir jeigu autorius klausia retoriskai apie kokia Europa kalba “panoraminiai”, tai ir as galiu to paties paklausti: APIE KOKIUS PATRIOTUS , autoriau , kalbate?
Apie pasipuosusius “koloradkemis”? Oi, daugiau ir kol kas nesipuosia, kol kas baltaja kumele tenkinasi. Jei ka tai Snieckus irgi patriotas buvo, na Konrads Valenrods buv, dusino partizanus ,bet juk kaip patriotas, kad veliau Lietuvai geraI butu!
Nesakau, kad reikia leisti pabegeliams kojas ant stao Europoje detis ir aplamai leisti Europon bet koki bruda. Nesakau kad putininiu toleravimas (“neerzinimas”) - gerai.
Taciau skirkite pelus nuo grudu ir jeigu patriotines giesmes suokia Putino agentura (nebutinai tiesiogine, bet jei politikas kabinasi “koloradke” - tai jo kalbos apie tautines vertybes turetu mazu maziausiai suneraminti) - isigilinkite i tai KAS sneka ir KA sneka.Isiklausykite i pagrindimus. Ir atskirkite ESME, nuo apipavidalinimo.

Dezi LRT       2020-07-15 6:33

Akivaizdus antilituanizmo židinys, bet davatkoms tai nerūpi.

stasys        2020-07-15 6:24

Gėda tam kuris čia tokį straipsnį publikavo , toks įspūdis jog žmogus su trumpa atmintimi ir labai siauru mastymu . Cituoti poną Tomaševskį  kaip tradiciniu vertybių puoselėtoją ? nu Jus ten kaip norite o aš vis dar pamenu jo atlape ‚coloradkės‘ lapelius . Tai kokios tradicinės vertybės Tomaševskio po tais lapeliais slepiasi ? tovariščio Vladimiro Vladimirovičiaus su jo Konstitucijos pataisomis ginančiomis tas vertybes ? o gal tvirto lyderio Aleksandras Grigorijevičiaus kuris irgi gina tai kas visiems šventa ? kur autorius lenkia mintį su ‚liepomis‘ priekaištaudamos nacionaliniam transliuotojui ? Tos spekuliacijos apie galima Lenkijos žiniasklaidos priemonių ‚pažabojimą“ gali reikšti tik viena , seno politinio raugo gelbėtojai-herojai Lietuvoje vėl bando rausti triušių landas savo partijoms , siekiu gauti mandatą valdžiai. Ar V.Radžvilo NS prisijungs prie Tomaševskio tradiciniu vertybių puoselėtojo ?  Sveika kai kada galva naudotis kai akmenų pilnos kišenės ..

jėga       2020-07-15 1:42

Netgi banditas Tomaševskis sugeba pakalbėti protingiau už LRT subingalvius. Ne veltui pastaruosius kokius pusę metų nebežiūrime “Panoramos” vakarais, nors anksčiau tai buvo tiesiog tradicija. Tiesiog nebeverta, nes iš esmės tai nieko nesužinosi, tik laiką sugaiši. Net nervų nebegadina. Ir anksčiau būdavo, kad nežiūrime, bet pastaruoju metu tai jau užtikrintai.

Jie       2020-07-14 23:41

Kas dieną stumia fronto liniją ir užima naujas sąmonės teritorijas

https://youtu.be/3VR3kIX1dqg

Ar man tik taip atrodo?       2020-07-14 21:43

Kad Musnickas,sedėdamas LRTė studijoj ,yra įspraustas į rėmus ,ką kalbėti ir ko ne. Žinių radijuje jis jaučiasi daug laisviau ir klausyti jo vedamas laidas labai idomu.

Liepa       2020-07-14 20:30

Kažkodėl tas “nacionalinis transliuotojas ” transliuoja vien tik antinacionalines idėjas… Gal tie visi musnickai, muiliūtės, makaronytės ir pan. “nesupranta”, ką transliuoja ??? //

paziurejau       2020-07-14 20:26

pagarba europarlamentarui Tomasevskiui.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Dar kartą apie tai, ką Popiežius sako, ir ko nesako

Robertas Grigas. Tikrovės faktai, kurių jokios autoritetų ištarmės atšaukti negali

Ramūnas Aušrotas. Nėštumo nutraukimas įtarus vaisiaus ligą ar neįgalumą prieštarauja Lenkijos Konstitucijai

Lietuvos vyskupų konferencijos informacinis pranešimas apie Popiežiaus išsakytas mintis filme „Francesco“

Vygantas Malinauskas. Bažnyčios mokymas nėra asmeninė Popiežiaus nuosavybė

Algimantas Rusteika. Sekmadienį laukia rinkimai be tikrų pasirinkimų

Justas Mundeikis. Magiškas švietimo finansavimas 2021 m. biudžete

Ramūnas Aušrotas. LRT iškraipė tekstą – popiežius Pranciškus pasakė: „Jie turi teisę būti šeimos dalimi“

Giedrė Barčkutė. Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Vytautas Radžvilas. Netikėjimo kaina: juk ir mes tai galėtume

Romas Lazutka. Nebus gerovės, kol vieni kitus laikysime kvailiais (apie 13 pensiją ir ne tik)

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.