Dienos aktualija, Istorija, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Mes nugalėjom. Prieš 30 metų Gorbačiovas vizito metu Lietuvoje išgirdo tai, ko nesitikėjo: lietuviai liepė atvežti nepriklausomybę – LRT

Tiesos.lt siūlo   2020 m. sausio 14 d. 20:07

16     

    

Mes nugalėjom. Prieš 30 metų Gorbačiovas vizito metu Lietuvoje išgirdo tai, ko nesitikėjo: lietuviai liepė atvežti nepriklausomybę – LRT

Jūsų dėmesiui siūlome specialaus LRT televizijos projekto „Mes nugalėjome“ dokumentinę apybraižą apie Sovietų Sąjungos genseko Michailo Gorbačiovo vizitą į Lietuvą ir Šiaulių Sąjūdžio organizuotas „sutiktuves“ Bridų kaime.

Savo prisiminimais, be kitų, dalijasi tuometė Šiaulių Sąjūdžio tarybos atsakingoji sekretorė, Tiesos.lt bendradarbė Irena Vasinauskaitė ir jos vyras Algimantas Končius, tuo metu dirbęs Šiaulių Sąjūdžio vairuotoju, į Bridų kaimą nusivežęs istorinį plakatą su užrašu „Nie miešaite nam idti svoim putiom“ (Netrukdykite mums eiti savuoju keliu). Nors budrių saugumiečių uolumas ir sutrukdė M. Gorbačiovui perskaityti plakatą, išgirdęs pasikalbėti priėjusio genseko pažadą dar sugrįžti, A. Končius šūktelėjo jam pavymui tai, ko tasai tikrai nesitikėjo: „Tai atvežkite mums laisvę“.

Dokumentinę apybraižą žiūrėkite ČIA. Laidos autorė – Viktorija Zavistanovič, operatorius – Jeronimas Morkvėnas, vaizdo režisierius – Artūras Matkevičius, prodiuseris – Virginijus Savukynas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>sąsys       2020-01-17 14:10

žąsis prie Lašnos palesinai, jefreitoriau? Bėgteee, marš!!!

to Iš šono...       2020-01-16 14:36

O, vėl Sovietsko felčeris grįžo už Juozaitį ir Puteikį agituot? Pirmojo LK(bolševikų)P sekretoriaus portfelio nešiotojų, pasirodo, labai daug, tiesa?

stasys        2020-01-16 11:40

Vat dar vienas Juozapėlio mikstūros patraukęs kritiškas pilietis pasakoja čia ko reikia naujai Lietuvai . cit“ O portalui reikia ne tik postūmio vystymuisi, bet ir daugiau analitiškų, blaivaus kritiško proto komentuotojų, nes paranojikai ,,J.” tikrai primena TS nesveikus propagandistus,už kiekvieno kampo užuodančius Kremliaus pasiuntinius , kontorinius ar stukačinius…“ ...Kas krenta į akis ? , be vartojamo kriminalinio žargono ir ju puoselėjamu vertybių ..pastebėtina aktyviai bandoma visiems įpiršti nuomone apie kažkokius TS nesveikus propagandistus TUPINČIUS už kiekvieno kampo ir laukiančius kada gi pasitaikys proga į tamsteliu protą pridėti savos „košelės“ . Taip kaip jau dabar lieka neaišku tai kaip gi iš tikro atrodo ta sveika nuovoka ŽMOGAUS sveikame kūne ..visu PRAŠAU pasisaugoti tokiu aktyviu žinotoju ir gink dieve neprileisti PASTARUJŲ prie savo kišenių .. siekiu leisti patarinėti . Dingus lengvatiniam liftui į Seimą ..taikiniais tapo piliečiu kišenės ir tos skambios akcijos „DEMOTRATIJA LABAI PIGIAI IR SU 40 PROC.NUOLAIDA“ skubėkite !! prekių kiekis ribotas .

Pritariu komentarui ,,Iš šono"       2020-01-15 22:49

Dagys ,it marionetė, gėdingai pasielgė balsuojant kartelės tema.Praktiškai J.Dagys sumovė dėl savo naudos demokratinę 3 procentų  reformą ,nukreiptą prieš mandatus vagiančių,korumpuotų partijų (anūko, liberastų,raudonųjų ir kitų) interesus.ET rodė Lietuvai kelią link truputį demokratiškesnių rinkimų, bet ,,lovio"partijos ,sukūrusios oligarchinę-nomenklatūrinę santvarką (ONS) , nuo kurios jau milijonas pabėgo, paliko sau įteisinto vogimo landą...Ir Nausėda,gaila,bet palaiko ONS bei vagių sugrįžimą rudenį.
O keistuolių paranojikų, agentų ieškotojų čia tikrai esama…Gal dalis tokių pasveiks pasikeitus santvarkai:):)
LPS veteranas

Iš šono...       2020-01-15 21:51

Julytė plius Juliukas lygu Jules? J. su adekvatumu viskas tvarkoje?
Ir su lytiškumu,sprendžiant pagal nekatrosios giminės slapyvardį, ne pyragai,ne tik su galva….
Iš šono pažiūrėjus,čia siaučia ne vienas šnipomanijos apsėstas neadekvatus ir įtarus patriotas, išaugintas TS rytietiškų paranojų dvasioje.Pastebėjau iš šono,kad vienas komentatorius argumentuotai vardija,kad žmonės, nenorintys ,,valdomos demokratijos” neturi lyderių.Kaip pavyzdį, tas adekvatus komentuotojas išvardijo esmines V.R. nuodėmes, šunkelius ir praktinį beviltiškumą...Komentuotojas naudojo daugiskaitą,nepateikė nei vieno solidaus lyderio pavardės.
O tas ,,neutraliosios giminės” komentuotojas,,J.” isteriškai kažkodėl ėmė plyšauti apie Juozaitį...Gydykis ,,J.” kol medikų įkainiai dar ne šveicariški…Išgerk raminamųjų,pradžiai, kartu su laisvinančiaisiais.Tada išsilengvinsi ir paranojišką sielą išvemsi deramesnėje, ne viešoje vietoje.
Rimtai gydykis,nes sugalvoji tamsta pats baubus,o po to marškinius drąskaisi sugalvoto baubo tema..Kai pasveiksi,adekvatumas grįš ir nebekliedėsi apie ,,pirmūnus”,stukačiautojus” ar zubrylas.
Komentatorius teisingai piktinasi V.R. keistybėmis, ko pasėkoje sistemai labai gerai. Pamatėm visi dabar, kad ne tik Juozaitis blaškosi kaip tigras po zooparką, bet ir kad Dagys subankrotino reputaciją su kartele, nes būtent jis sužlugdė dėl egoistinių motyvų valdančiųjų teisingą balsavimą:https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/lemiama-diena-seime-tikroji-vieno-balso-kaina-arba-kas-paskambino-seimo-nariui-dagiui.d?id=83281737
Pritariu kritiškam komentuotojui- demokratiškiems piliečiams verkiant reikia naujų ,patikimų ir įgalių lyderių- karvedžių, o ne esamų trintukų ir vėtrungių.Nes ir rinkimai greitai…
O portalui reikia ne tik postūmio vystymuisi, bet ir daugiau analitiškų, blaivaus kritiško proto komentuotojų, nes paranojikai ,,J.” tikrai primena TS nesveikus propagandistus,už kiekvieno kampo užuodančius Kremliaus pasiuntinius , kontorinius ar stukačinius…

Jules       2020-01-15 17:37

Tai tas lyderis Juozaitis, ane? Juozaitis rūko(Juozaitis smoke)? Gal pirma, mokslo pirmūnai ir kiti zubrylos, linkę “stukačiaut”, perskaitykite Nicholson Baker’s “Human Smoke” ir tik tada lįskite į diskusijas, savo Juozaitį palikę ambalistams arba Seimo Jurgiui?

o čia-šitos "pergalės" vaisiai       2020-01-15 15:44

gražių paveiksliukų galerija:


liaudiesmenas.livejournal.com

..

Paulius       2020-01-15 15:40

aš tai visiškai nesijaučiu nugalėjęs. Greičiau žiauriai apsišovęs… Tačiau manau žinau kas jaučiasi nugalėtojais. Tiesą sakant jie ir tuomet nebuvo „pralaimėtojai“, toli gražu nebuvo…

Svarbi tema, jei staskios nepakanka       2020-01-15 15:30

ir kontorai tenka siųsti čionais dar vieną pagarsėjusį destruktorių
LPS veteraną Algirdą Karčiauską?

Kodėl neturime lyderių...       2020-01-15 14:48

Tikslus šis anonimo komentaras(apačioje) po šiandienos balsavimo seime pirmojo etapo…Manau, ne tik forumų ir dem..reformų gerbėjai svarsto -kokių bendrų interesų su ,,lovio’‘partijoms turi tariamo demokrato V. Radžvilo vedamas VF,kad savo tylėjimu pritaria aukštesnei kartelei?
KF yra už reformas ir ,savaime aišku, už 3 proc.  kartelę....(Reiškia VF reziduoja burokevičininkai,ant TSKP platformos? O KF ima viršų savarankiškumo šalininkai _ jei palyginsim su sąjūdžio laikų diskusija apie LKP savarankiškumą)..Radžvilo fanatai palaiko tradiciją- kuo aukštesnę kartelę...??
Po demokrato ir sajūdininko kauke (juk tekstai-kaukė puikūs..)- profesoriaus veidas nurzinas…Realybėje ,be kaukės, jis prieš ONS oponentų bendrą bloką,o tylėjimu faktiškai pritaria anūkui ir liberastams kartelės klausimu…Šūkauja tekstuose apie NS kūrimą, bet po Lietuvą nelaksto su kompanjonais ,bent savaitgaliais…
Žodžiais palaiko trispalvę ir drąsią mokytoją, realybėje nei kalbos mitinge rėžia , nei atstovą siunčia….
Šaunuolis ,profesoriau,laikas parodyti tikrąjį veidą, kad demokratai ieškotų tikro lyderio, o ne uodegizmo ideologijos platintojo,,
LPS veteranas


Pirmyn, demokratų šalininkai…,Reformų , tame tarpe 3 proc. kartelės reikia suvereno naudai ,reikia tautos išlikimui…ET pataria įvesti 3 procentus taipogi….Superkorupcinis nomenklatūrinis dabartinis režimas, ,sukurtas ,,tradicinių” ,t.y. ,,lovio’‘partijų - anūko, liberastų, raudonųjų -LSDP ir kitų, nori leisti joms toliau vogti mažiukams skirtus mandatus…Pirmyn, nežiūrint į tai , kad vagių partijų apduję šalininkai pasisako už vagių ir antidemokratų interesus….

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/seimas-zenge-pirma-zingsni-nausedos-veto-atmetimo-link-politine-valia-yra.d?id=83263759&com=1

stasys        2020-01-15 13:46

Jules .. lengva būti drąsiems kai aplinkui tiek lengvai pasiduodančių svetimai įtaigai . Pamojavai ‘mėlinu penkialapiu’ ir žiūrėk kiek norinčiu spjaudytis .  Bijau R.Čepaitienė įvardindama “penkialapio ” pastebėta imanentiškai konfliktiška šio ženklo prigimtį ..suklydo nepatikslinusi kam ta mintis iš tikro yra skirta ..

Jules       2020-01-15 12:44

Ko, komsomolcai, neliepėte iki Gorbio, a? Kai Gorbis leido - tai labai jau mandri pasidarėte, net Maldeikova ir ta išmandrėjo, apšovusi paikus žirmūniečius, ką jau ten apie Jurgį. O kai lieps kitaip arba grįžti atgal, ką darysite?

Šiandien, mielas Algimantai,       2020-01-15 10:28

Jūsų šūkis yra ne mažiau aktualus
- tik jau adresatas kitas,
tad ir kita kalba reikalinga:
LET US HAVE OUR OWN WAY!
Raudonasis, rudasis ar vaivorykštinis maras yra Maras,
Dievo norėtoms tautoms nešantis mirtį.

Tikrai       2020-01-15 10:04

Idomus istorinis ekskursas. Dabar nei mitingų tokių nebėra, nei taip drąsiai savo pilietinę poziciją reikšti žmonės drįsta. Sėdi visi feisbukuose ir komentarais “mitinguoja”. Gerai dar jei ne feikiniuose profiliuose…

Dzeikas       2020-01-15 0:15

Ant palinkusio medzio visos ozkos kariasi.

Ir MES nugalėjom:       2020-01-14 22:44

Vytautas Mizaras. Dviejų vyrų bučiniai ir Lietuva: kodėl Lietuva pralaimėjo EŽTT


Rekomenduojame

Kaip vysk. Pranciškus Ramanauskas Alfonsą Svarinską slapta lageryje įšventino į kunigus

Algimantas Rusteika. Kokie jie būtų dabar?

Laisvės premijos laureato Albino Kentros kalba iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime

Mitingo „Už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę“ vaizdo įrašas

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Renginių programa

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos I. Pidžinas

LRT: pirmieji kandidatų į Vilniaus universiteto rektoriaus postą debatai

Ramūnas Karbauskis. Kleptokratija ir jos didvyriai

Vygantas Malinauskas. Mano trigrašis į diskusiją apie simbolius

Prokurorų žinia: Neringa Venckienė iš įtariamosios tapo kaltinamąja

Šiandien, šeštadienį, 14 val. kviečiame į pilietinį mitingą – už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Robertas Grigas. Jei iš LRT diktorių atsirastų...

Grėsmės lygių nebeliko. Įsigaliojo naujas Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašas

Tomas Baranauskas. Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa

Vincentas Vobolevičius. ES direktyvos: kas jos ir ką jos gali?

Vidas Rachlevičius. Mes vėl pralaimim neiššovę...

Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

„Meilės krantų“ autorius Gitenis Umbrasas: Jausmas, lyg kas ranką pjautų

Nuo bačkos. LRT: mums dera nulenkti galvas prieš tas jaunas policijos pareigūnes, operatyviai radusias argumentų, kodėl gi reikia sulaikyti asmenį

Algimantas Rusteika. Trys išvados

Policinės valstybės sentencijos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.