Sveikatos apsaugos politika, Šeimos politika

Matt Hadro. Gyvybės išsaugojimas – būtinoji pagalba

Tiesos.lt siūlo   2020 m. balandžio 15 d. 9:04

3     

    

Matt Hadro. Gyvybės išsaugojimas – būtinoji pagalba

laisvavisuomene.lt

Kovojantys už gyvybę teigia, kad jei abortas epidemijos metu traktuojamas kaip “būtinoji” pagalba, tai juo labiau būtinos naujos gyvybės išsaugojimui skirtos paslaugos.

Korona viruso (COVID-19) pandemijos metu daugybė aborto klinikų tęsia darbą, tuo tarpu jų priešininkai, kovojantys „už gyvybę“ tikina, kad ir jie teikia „būtinąsias“ paslaugas, todėl jiems turėtų būti leista susirinkti.

Virusui išplitus po JAV, valstijos, apygardos ir savivaldybės, vadovaudamosi JAV Ligų kontrolės centrų (CDC) nurodymais, uždraudė viešus daugiau nei dešimties žmonių susibūrimus.

Kai kurie „už gyvybę“ kovojančių organizacijų maldos susibūrimai sustabdyti jau kelias savaites, siekiant apsaugoti visuomenės sveikatą. Kovo 22 dieną „40 dienų už gyvybę“ organizacija baigė savo 2020-ųjų pavasario kampaniją, kurios metu meldėsi prie aborto klinikų, sugriežtinus viešų susibūrimų ribojimus.

Nors valstijos imasi veiksmų išvengti nereikalingų susibūrimų ir nukreipti visus turimus medicinos išteklius kovai su pandemija, daugelyje jų aborto klinikų paslaugos buvo priskirtos prie „būtinųjų“ ir joms leista dirbti toliau. Ten, kur abortų daryti neleista, priskyrus juos prie „nebūtinųjų“ paslaugų, aborto klinikos bylinėjasi teisme.

Šią savaitę Penktosios apygardos apeliacinis teismas paliko galioti abortus ribojantį įsakymą Teksase, tačiau Šeštosios apygardos apeliacinis teismas leido Ohajuje atnaujinti abortų atlikimą.  Federaliniai teisėjai Alabamos ir Oklahomos valstijose taip pat priėmė sprendimus pandemijos metu neriboti aborto.

Dalies „už gyvybę“ kovojančių organizacijų maldos budėjimai ir gatvės konsultacijos tęsiasi, tačiau kai kuriose valstijose jų dalyviai sulaukė pareigūnų dėmesio. „Live Action News“ duomenimis, prie aborto klinikų budėję žmonės Mičigane, Ohajuje, Kalifornijoje ir Viskonsine policijos pareigūnų buvo paprašyti išsiskirstyti dėl neva pažeidžiamų valstijos ir vietos įsakymų. Suimtųjų nebuvo.

Tuo tarpu balandžio 4-ąją Šarlotės mieste (Šiaurės Karolina) keletas žmonių buvo suimti, kadangi dalyvavo didesniame nei dešimties žmonių sambūryje. Vienas jų – „Cities4Life“ organizacijos prezidentas Davidas Benhamas. Jie meldėsi ir siūlė gatvės konsultacijas prie aborto klinikos. Vietos policijos duomenimis, buvo susibūrę apie 50 žmonių grupė. Buvo nuspręsta, kad sambūris pažeidžia nustatytas taisykles ir žmonės paprašyti išsiskirstyti, paliekant tik dešimties žmonių grupę.

Valstijos gubernatorius kovo 27-ąją išleido įsakymą, nurodantį gyventojams „likti namuose“, išskyrus „būtinąsias“ veiklas.

Davidas Benhamas buvo nufilmuotas aiškinantis policijos pareigūnui, kad jis yra „labdaringos organizacijos“ atstovas ir „siūlė būtinąsias paslaugas“ moterims, galvojančioms apie abortą. Jis teigė, kad jis ir kiti dalyviai „laikėsi saugaus atstumo“ ir kad policija turėtų „užeiti į aborto kliniką ir suimti žmones ten“ jei baiminasi masinių susibūrimų pandemijos metu.

Senatorius Tedas Cruzas tviteryje pareiškė, kad D. Benhamo suėmimas buvo „prieštaraujantis konstitucijai ir rimtas piktnaudžiavimas valdžia“.

Teisininkų grupė „Alliance Defending Freedom“ (ADF) D. Benhamo vardu nusiuntė laišką miesto įgaliotiniui, teigdami, kad D. Benhamo grupei ir kitai gyvybę ginančiai grupei „Love Life“ negalioja dešimties žmonių susibūrimo taisyklė, nes tai yra labdaringos organizacijos, teikiančios socialines paslaugas.

Be to, ADF pažymėjo, kad balandžio 4-ąją organizacijų atstovai prie klinikos buvo lauke, tarp žmonių buvo tinkamas atstumas. Anksčiau su policijos pareigūnu buvo suderinta, kad jie gali teisėtai melstis ant šaligatvių prie klinikos su sąlyga, kad būtų išlaikytas bent šešių pėdų (1,8 m) atstumas tarp žmonių ir žmonės turėtų rankų dezinfekavimo skysčio.

Savo laiške ADF teigė, kad organizacijos „už gyvybę“ yra religinės pelno nesiekiančios organizacijos, „teikiančios labdaringas ir socialinio palaikymo paslaugas pažeidžiamiems žmonėms“ taigi „patenka į „būtinųjų veiklų“ sąrašą“ pagal gubernatoriaus įsakymą joms neturėtų būti taikoma dešimties žmonių riba susirinkimams.

Žodžio laisvė „viešose erdvėse, tokiose kaip gatvės ir šaligatviai“ yra „gerai įtvirtinta“, teigė ADF, ir „bet koks šios laisvės draudimas turi būti labai pasvertas“. Miesto valdžios veiksmas išsklaidyti lauke vykusį daugiau nei dešimties žmonių maldos susibūrimą yra „savavališkas ir tampa pretekstu diskriminacijai“, sakė ADF.

„Prašome nurodyti Šarlotės miesto pareigūnams ir darbuotojams, kad jie turi panaikinti visus mūsų klientams iškeltus kaltinimus ir nebetrukdyti jų teisės susirinkti, melstis, konsultuoti ir vykdyti kitą veiklą viešoje vietoje“, laiške rašė ADF vyresnysis patarėjas Kevinas Theriotas.

Grupės „Love Life“ nariai taip pat buvo suimti Šiaurės Karolinos valstijos Grinsboro mieste kovo 28-ąją ir dar kartą kovo 30-ąją jiems besimeldžiant prie aborto klinikos. ADF išsiuntė laišką ir dėl šio atvejo, teigdami, kad rinkosi mažesnės nei dešimties žmonių grupės, kaip reikalaujama vietos valdžios, o dalyviai stovėjo saugiu atstumu vienas nuo kito.

Parengta pagal Outreach just as ‘essential’ as abortion, say pro-life advocates

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Genys       2020-04-17 23:20

Kur rašoma, kad nuo Koronovirisu mirė trečdali senelių namų gyventojų Vokietijoje? Pateik nuorodą, nes skleidi nesąmones.

Rašoma,       2020-04-15 20:26

kad nuo coronoviruso mirė trečdalis Italijos,Prancūzijos,Vokietijos senelių namų gyventojų.O Lenkijoje iš senelių namų pabėgo daktarai ir seselės.Seneliai irgi gyvybė.

grumstas       2020-04-15 11:16

Amerika pasaulyje patapo blogio imperijos analogu.


Rekomenduojame

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Geroji Naujiena. Mes nepriklausome tamsai

Rasa Čepaitienė. Parazitai

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas paragino naujojo Seimo narius atpažinti Dievo balsą, Tiesos balsą savyje ir jo klausytis

Algimantas Rusteika. Labanakt

Paskelbtas partizanų žinynas

Almantas Stankūnas. Apie JAV demokratiją

Algis Avižienis. D.Trampo pralaimėjimo priežastys

Algirdas Endriukaitis. Kursas prieš valstybę asfaltuojamas (I)

Ramūnas Aušrotas. Homoseksualumas įveikiamas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.