Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė

Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į knygos „Dezinformacija. Slaptas ginklas: laisvos visuomenės griovimo metodai“ pristatymą

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 9 d. 22:12

1     

    

Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į knygos „Dezinformacija. Slaptas ginklas: laisvos visuomenės griovimo metodai“ pristatymą

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į išskirtinės ir aktualios knygos pristatymą ir diskusiją apie Šaltojo karo laikų informacinę priešpriešą.

„Nors sovietinis komunizmas žlugo, dezinformacija ir slaptas tarptautinis jos aparatas išlieka itin gajus iki pat šių dienų. Dezinformacijos skleidėjai ir toliau iškreipia milijonų žmonių požiūrį į Jungtines Valstijas, ir toliau manipuliuoja religija – kiekviena religija – ir atlieka didelį vaidmenį kurstydami šių dienų tarptautinį terorizmą“, – knygoje „Dezinformacija. Slaptas ginklas: laisvos visuomenės griovimo metodai“, – rašo jos autoriai Jonas Mihai Pacepa ir Ronaldas J. Rychlakas.

J. M. Pacepa – įdomi asmenybė. Tai buvęs komunistinės Rumunijos slaptosios policijos, tada vadintos Securitate, vadovas, dalyvavęs bendrose operacijose su KGB ir vykdęs jos tiesioginius pavedimus. Vėliau jis pasitraukė į Vakarus, parašė šią knygą ir paliko vertingą liudijimą, kokiais nusikalstamais metodais prieš Vakarų visuomenes veikė komunistinių valstybių slaptosios tarnybos.

„Visame pasaulyje užsienio žvalgybos tarnybos pirmiausia renka informaciją, padedančią savo valstybės galvoms vykdyti užsienio politiką, tačiau Rusijoje, o vėliau Rusijos įtakos zonoje ši užduotis nuo seno buvo palyginti nereikšminga, – rašo knygos autoriai. – Čia siekiama ne šiaip įgyti žinių apie praeitį, bet manipuliuoti ateitimi. Ypač stengiamasi sufabrikuoti naują į taikinį patekusių priešų praeitį, kad pasikeistų viso pasaulio požiūris į juos.“

Knygos įvade filosofijos dr. Paulas Kengoras, Grovo koledžo politikos mokslų profesorius, pažymi, kad leidinyje parodoma iš esmės gana tragiška situacija, kaip komunistai sugebėjo sukurti pagiežingų mitų net prieš popiežių Pijų XII, siekdami jį diskredituoti, ir tie mitai net prigijo tarp daugelio vyraujančios krypties Vakarų istorikų ir žurnalistų. P. Kengoras rašo: „Mitas, iš pradžių be dvejonių atmestas amžininkų, kurie gyveno tuo istoriniu laikotarpiu ir gerai suprato, kaip yra iš tikrųjų, įsišaknijo tarp vėlesnių kartų, gyvenusių jau kitais laikais ir nežinojusių visos tiesos. Mitas kaip sniego kamuolys apaugo detalėmis ir šitaip buvo suteršta garbė gero žmogaus, kuris mylėjo žydų tautą, padėjo jos žmonėms per holokaustą ir net teikė jiems prieglobstį savo namuose. KGB ir jų bendrai paskleidė šlykštų jo įvaizdį, visiškai priešingą tikrovei. Šis įvaizdis mūsų sąmonėje gyvuoja iki šiol. [...] Tai komunistų darbas, už kurį jie liko nenubausti – bent iki pasirodant šiai knygai.“

Mao, Kinijos komunistų Leninas, tuo būtų didžiavęsis. Jam priklauso posakis: „Šimtą kartų pakartotas melas tampa tiesa.“
„Bolševikai pripažįsta vienintelę moralę – tą, kuri atitinka jų interesus“, – sakė Leninas. Ir „tai reiškė visišką melo įteisinimą, laisvę rinktis bet kokį taikinį ir neribotą pasirinktų taikinių medžioklės sezoną.“ (P. Kengoras).

Pokalbyje apie šią knygą, šiandienines Lietuvos ir pasaulio problemas, susijusias su dezinformacijos sklaida, dalyvaus Marius Laurinavičius, Vilniaus politikos analizės instituto vyriausiasis analitikas; Ignas Stankovičius, Nacionalinės bibliotekos Vadovybės informacijos skyriaus vedėjas; Dalius Stancikas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro atstovas. Pokalbio moderatorius – Nacionalinės bibliotekos Adolfo Damušio demokratijos studijų centro vadovas Vidmantas Valiušaitis.

Renginyje bus galima įsigyti leidyklos „Briedis“ išleistą knygą „Dezinformacija. Slaptas ginklas: laisvos visuomenės griovimo metodai“.

Susitikime Valstybingumo erdvėje, II aukšte, spalio 18 d., ketvirtadienį 17.30–19.30.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jules       2018-10-10 9:31

Taip, eks bolševikai ir KGB rezervas, šiandien transformuoti į liberalijas, ciniškai runkeliokams sako, kad jiems svarbiausia tiesa, nors mes jau beveik šimtmetis kaip gyvename Dezinformacijos amžiuje, įkurtame Versalyje. Viena dezi LRT ambalinė kuosa irgi sako, kad jai svarbiausia Tiesa.


Rekomenduojame

Verta prisiminti. Sausio 13-oji: Tiesa, sustabdžiusi tankus

Algirdas Endriukaitis: „Nepriklausomos Lietuvos teismai įteisina KGB veiklą ir sovietinę okupaciją“

Seime – paroda „2018 metų Laisvės premija“

Linas V. Medelis. Liudininkė iš skrynios, arba Ką gali papasakoti septyniasdešimt aštuonerių metų amžiaus knygelė

Aušra Maldeikienė. #debatai2019Laidotuvės, arba Kam iš tų pretendentų Lietuvos pelenai beldžia į širdį...

Liutauras Stoškus. Mintys po „Pažadų koncerte“ Balsiuose

Arvydas Juozaitis. Ateina laikas inicijuoti Konstitucinio Teismo reformą

Algimantas Rusteika. Koks galutinis Konstitucinio Teismo „išaiškinimų“ tikslas?

Laisvos visuomenės institutas: nesutinkame su tokiu Konstitucijos aiškinimu – jis prieštarauja žmogaus prigimčiai

Lietuvos Respublikos prezidento rinkimams artėjant: pirmieji debatai

Algimantas Rusteika. Zonos žiobienės, slušniai ir miliūtės prieš Saulių Dambrauską

Oksfordo studentai dėl „homofobijos“ reikalauja atleisti pasaulinio lygio profesorių

Arvydas Juozaitis. Lietuvos šeimoms — socialinę inžineriją?

Andrius Švarplys. Ir naujosios Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos problemos nesprendžia

Vytautas Radžvilas. Lietuvos jaunimo mankurtinimas

Kruvinas išpuolis prieš vokiečių parlamentarą – smūgis Europos demokratijai

Justas Mundeikis. Ekonomisto komentaras – Ar bankai sukuria pinigus „iš oro“?

Vladas Vilimas, Rytas Kupčinskas. Nacionalinė teismų administracija – parama teisminei valdžiai, kuo ji pasireiškia?

Andrius Švarplys. Po R. Miliūtės „Dienos temos“ šįvakar

Saulius Arlauskas. Tai būtų per didelė našta ir atsakomybė Konstituciniam Teismui

Vytautas Sinica. Marksizmas, bolševizmas ir šeimos panaikinimas

Pilietinė savivalda: mes tai galime – surinkime 300 000 parašų ir referendumu susigrąžinkime savo konstitucines galias (papildyta)

Visuomeninių organizacijų pareiškimas dėl Nacionalinės premijos skyrimo Mariui Ivaškevičiui

Algimantas Rusteika. Ką dar padaryti, kad nieko daryti nereikėtų ir emigrantai sugrįžtų?

Vidmantas Valiusaitis. Žmogus sensta, kai netenka idealų

Arvydas Jockus. Bankai ir „Sodra“ suvienijo pajėgas: pataria nenutraukti pensijų kaupimo sutarčių

Romas Lazutka. Pensijų skaičiuotė: vienas, du, trys… ir lieki kvailys

Nuo bačkos. Rasa Juknevičiene: Šiandien taip apsidžiaugiau, pamačiusi neužmirštuolę ant LRT žurnalistų krūtinių

Vilniaus forumas kviečia į konferenciją „Kaip išsaugoti Europą? Europos Sąjunga jos parlamento rinkimų išvakarėse“

Raimondas Navickas. Feisbukistane galioja kitokie principai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.