Martynas Vaitys. Laisvė nėra amžina

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 17 d. 13:00

12     

    

Martynas Vaitys. Laisvė nėra amžina

Rusijos agresijos atveju, su turimais gynybai skirtais resursais ir karinėmis pajėgomis, Baltijos valstybės geriausiu atveju gali išlaikyti savo teritorinį integralumą 60 valandų. Labiau tikėtinas scenarijus mums duoda 30 valandų ir tokius rezultatus gauname su NATO sąjungininkų įsikišimu į karinį konfliktą.

Ne pačios geriausios išvados, bet būtinos tam, jog į mūsų užsienio ir krašto apsaugos politiką būtų sugrąžintas dialogas dėl Europos saugumui būtino – NATO stiprinimo. Iškilus karinei grėsmei, NATO žemės pajėgos kartu su Baltijos regiono karinėmis pajėgomis sudarytų iš viso 17 batalionų, kurie turėtų laikytis prieš rusų 46 batalionus, pridengtais vidutinio nuotolio “Iskander” raketomis ir 26-iomis oro pajėgų eskadrilėmis.

Dabartinė NATO parengtis sukuria rusams galimybę greitai ir pigiai pergalei, kurios atveju Lietuva su kitomis valstybėmis būtų galimai apjungta po Rusijos atominiu skėčiu, tokiu būdu beveik nepaliekant Vakarų sąjungininkams galimų išeičių. Tačiau Baltijos regiono pralaimėjimas turėtų daug skaudesnių pasekmių, kadangi reikštų NATO nelygiateisiškumą savo narių atžvilgiu ir negebėjimą efektyviai pastarųjų ginti, kas iš esmės reikštų Sąjungos žlugimą. Efektyviai regiono gynybai reikėtų 2,7 milijardų $ metinių išlaidų ir tokiomis finansinėmis įplaukomis turi būti pasirūpinta, kuo greičiau .

Svarbu paminėti, kad šios grėsmės kyla, kai tuo tarpu Europoje vyksta radikalūs tarptautinės tvarkos poslinkiai, kurių metu ES agresyviai siekia atsiriboti nuo JAV savo gynybos politikoje, įkuriant jungtines Europos pajėgas. Turint omenyje vykstančius vidinius neramumus nacionalinėse Europos valstybėse dėl nežymių mokestinių pokyčių, aš nematau jokių galimybių tikėtis iš Europos šios kainos sumokėjimo už mūsų saugumą, todėl Lietuvos išlikimui yra būtinas tvirtas JAV ramstis, beatodairiškai nuosekliai vykdomi saugumo įsipareigojimai ir koordinacija su kaimyninėmis valstybėmis - viskas, ko mums neverta tikėtis iš mūsų PRO-ES politinio elito ir kitame politinio spektro gale esančių juozaitininkų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2018-12-19 0:33

Manau, reikia ne ginkluotis, o valytis. Nuo rezervo. Ir čia Amerika gal galėtų padėti.

Putinoidas       2018-12-18 8:36

KGB infiltratas TS LKD gaujoje skubiai plečia savo gretas. Tik tokiu būdu išvenksime Iskandėrų sprogimo virš savo galvų. Turime ne tik plėsti savo gretas, bet ir plėsti savo placdarmą gerbiamo Vladimirov http://www.villacomfort.lt Palangoje. Tai unikali proga padaryti proveržį ir iš naujo įžiebti LTSR signatarės Stasės Vaineikienės parvežtą Stalino Saulę.

to Todėl       2018-12-17 23:19

kad tamsta jau tikras padleckiukas tai jau dabar matyti - nė dienos X nereik

Todėl       2018-12-17 22:55

dar labiau reikia didinti skurdą ir socialinę atskirtį, kad kuo labiau parengtume žmones Dienai X, kuo ir užsiiminėja inteligentija, diegdama laukinį XIX amžiaus kapitalizmą. Na, o Juozaitis, tikėtina, užimtų Padleckiukų vietą, ką manote?

Susipraskite,       2018-12-17 20:01

kad pasaulis yra padalintas į mafijines struktūras. Rusija, Jav, dar kai kurios yra nuo seno karinės pramonės lyderės. Jei ginklu nebarškinsi, tai kas jį pirks? Tad karinei pramonei reikia “babkių” arba… mums grasins. Pasaulio lyderiai yra pasidalinę įtakos sferomis ir viena kitai, t.y. saujelei padeda krautis turtą, o visi kiti šokdinami. Buvo toks sovietinių laikų charekteristikoje įrašas - “politiku panimaet pravilno”. Be jo nei iš vietos.

Nesusipratėlis Runkelis       2018-12-17 19:50

Tai pasakykite kas nors mieli žmonės ,Kam rusijai tą lietuva taip reikalinga?

gal iš naivumo       2018-12-17 17:37

Gal iš visiško naivumo klausiu:kodėl mes nerodom jokios iniciatyvos dėl…taikos?Juk ne akmens amžius,ne viduramžiai,kodėl negalima siekti taikaus sugyvenimo?Bet gal teisus kaimo diedukas,kuris sako,kad geriausias biznis yra karas:nuostolius nurašo,pelną neša?

Netikim       2018-12-17 17:25

Atsakingai pareiškiu, kad Rusija nepajėgi užkariauti visos Lietuvos. Jokiais būdais! Nes šis politinio spektro galas (nejuozaitininkai) sako, kad Lietuva yra globali! Ar rūsai gali užkariauti visą planetą? Niekaip! Todėl visiškai akivaizdu, kad autorius užsiima nepagrįstu gąsdinimu, ir matyt yra užsienio tarnybų agentas. // Įdomu, ar šis politinio spektro galas tęsia Lietuvos globalumą iki mėnulio, Marso ir Jupiterio? Reikia kuo skubiau tai išsiaiškinti!

Leonas       2018-12-17 16:54

Autorius labai jaunas ir nežino, jog “tvirtą JAV ramstį” jau turėjome metais ir tada daug naivių Lietuvos jaunikaičių suguldė galvas…kur ir kaaip papuolė.

Dzeikas       2018-12-17 16:37

taipui: Esate turbut ispera tu, kurie i sovietini ultimatuma atsake “negalima priesintis - uki sugriaus”

taip       2018-12-17 15:19

Koks skirtumas, per 30 ar 60 val europiniai kariai ar amerikonai mūšiuose su rusais pavers Lietuvą dykyne? Ar Sirijos miestų vaizdai autoriui ką nors sako? Gal metas jaunimui galvoti apie tautos išsaugojimą, o ne skirstyti į tikratikius ir juozaitininkus.

...       2018-12-17 13:44

...?


Rekomenduojame

Williamas S. Lindas. Politinio korektiškumo ištakos

Vytautas Sinica. Dabar bus tikrasis išbandymas

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir Vėtros pamokos (video)

Gintaras Aleknonis. Duoną pažinsi iš plutos, žmogų – iš valdžios

Povilas Gylys. Dvaras telkia visas pajėgas

A. Juozaitis pasirinktinių kandidatų debatus vadina žmonių mulkinimu ir kviečia į protesto akciją

„Kokie mes turtingi Smetonos palikimu“... Kandidatas į LR prezidentus Arvydas Juozaitis dalijasi savo įžvalgomis apie Prezidento A.Smetonos palikimą

Algimantas Rusteika. Turim atrasti ne tik tikrą kelią, bet ir vienas kitą

Geroji Naujiena. Kad mylėtume, kaip Dievas mus myli

Arvydas Juozaitis. Pabėgėliai stumia Europą į pražūtį

Irena Vasinauskaitė. Ar Šiaulių rajono savivaldybė pritaria Meškuičių gimnazijos socialinės pedagogės savivalei? [4]

Algimantas Rusteika. Ir tuomet niekas nesvajojo, kad kas nors gali pasikeisti, nors to norėjo visi

Vytautas Sinica. Generolui Vėtrai trečiojo varianto jie nepalieka

J.Kadžionis-Bėda: „Sakykime tiesą, tiesoje gyvenkime, tiesą ginkime – tai vienintelis ginklas išsivaduoti ir išbristi iš okupacinių raistų ir sutemų“

Neskundžiama nutartimi atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Mariaus Ivaškevičiaus romano „Žali“

Stasys Jakeliūnas. Išsamiau apie Lietuvos banko vadovybės požiūrį į parlamentinį krizės tyrimą ir VILBOR skandalą (vaizdo įrašas)

Nebeliko dėl ko tartis…

Andrius Gaidamavičius. Draustiniai ne kolūkiai, jų griauti nereikėjo

Arvydas Juozaitis ir judėjimo „Lietuva yra čia“ atstovai Bundestage ieškojo atsakymo, kaip apsaugoti Europos vertybes nuo neoliberaliojo globalizmo

Rokas Masiulis: Mokytojai buvo teisūs

Dažniausi klausimai Vytautui Radžvilui ir jo vardo rinkiminio komiteto nariams

Krescencijus Stoškus. Kas tai? Lyčių unifikavimo komedija lyg ir baigiasi?

Kunigui Alfonsui Lipniūnui skirtas atminimo vakaras (įrašas)

Algimantas Rusteika. Priešrinkiminis, arba Kaip miršta valstybės

Pastabos paraštėse. Andrius Švarplys: „Briuselis žiauriai klysta: atėjo ne populistų, atėjo idiotų laikas“

Vitas Vasiliauskas: „Galėjo dar paklausti, o kas nužudė JFK bei kur paslėpta Vytauto Didžiojo karūna“

Stasys Jakeliūnas. Tad iki pasimatymo teisme, Gitanai

Rasa Čepaitienė.  „Stebėtina, kokius lobius galima rasti laiko dulkes nupūtus“

Dainius Tirūnas. Gal Lietuvai vertėtų pasimokyti ne iš Norvegijos, o iš Šveicarijos?

Algirdas Endriukaitis. Nigerijos rašytojo Ben Okri mintys apie pasakojimus: ką galėtų išgirsti ir Nacionalinės premijos laureatas Marius Ivaškevičius?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.