Martynas Vaitys. Laisvė nėra amžina

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 17 d. 14:00

12     

    

Martynas Vaitys. Laisvė nėra amžina

Rusijos agresijos atveju, su turimais gynybai skirtais resursais ir karinėmis pajėgomis, Baltijos valstybės geriausiu atveju gali išlaikyti savo teritorinį integralumą 60 valandų. Labiau tikėtinas scenarijus mums duoda 30 valandų ir tokius rezultatus gauname su NATO sąjungininkų įsikišimu į karinį konfliktą.

Ne pačios geriausios išvados, bet būtinos tam, jog į mūsų užsienio ir krašto apsaugos politiką būtų sugrąžintas dialogas dėl Europos saugumui būtino – NATO stiprinimo. Iškilus karinei grėsmei, NATO žemės pajėgos kartu su Baltijos regiono karinėmis pajėgomis sudarytų iš viso 17 batalionų, kurie turėtų laikytis prieš rusų 46 batalionus, pridengtais vidutinio nuotolio “Iskander” raketomis ir 26-iomis oro pajėgų eskadrilėmis.

Dabartinė NATO parengtis sukuria rusams galimybę greitai ir pigiai pergalei, kurios atveju Lietuva su kitomis valstybėmis būtų galimai apjungta po Rusijos atominiu skėčiu, tokiu būdu beveik nepaliekant Vakarų sąjungininkams galimų išeičių. Tačiau Baltijos regiono pralaimėjimas turėtų daug skaudesnių pasekmių, kadangi reikštų NATO nelygiateisiškumą savo narių atžvilgiu ir negebėjimą efektyviai pastarųjų ginti, kas iš esmės reikštų Sąjungos žlugimą. Efektyviai regiono gynybai reikėtų 2,7 milijardų $ metinių išlaidų ir tokiomis finansinėmis įplaukomis turi būti pasirūpinta, kuo greičiau .

Svarbu paminėti, kad šios grėsmės kyla, kai tuo tarpu Europoje vyksta radikalūs tarptautinės tvarkos poslinkiai, kurių metu ES agresyviai siekia atsiriboti nuo JAV savo gynybos politikoje, įkuriant jungtines Europos pajėgas. Turint omenyje vykstančius vidinius neramumus nacionalinėse Europos valstybėse dėl nežymių mokestinių pokyčių, aš nematau jokių galimybių tikėtis iš Europos šios kainos sumokėjimo už mūsų saugumą, todėl Lietuvos išlikimui yra būtinas tvirtas JAV ramstis, beatodairiškai nuosekliai vykdomi saugumo įsipareigojimai ir koordinacija su kaimyninėmis valstybėmis - viskas, ko mums neverta tikėtis iš mūsų PRO-ES politinio elito ir kitame politinio spektro gale esančių juozaitininkų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2018-12-19 1:33

Manau, reikia ne ginkluotis, o valytis. Nuo rezervo. Ir čia Amerika gal galėtų padėti.

Putinoidas       2018-12-18 9:36

KGB infiltratas TS LKD gaujoje skubiai plečia savo gretas. Tik tokiu būdu išvenksime Iskandėrų sprogimo virš savo galvų. Turime ne tik plėsti savo gretas, bet ir plėsti savo placdarmą gerbiamo Vladimirov http://www.villacomfort.lt Palangoje. Tai unikali proga padaryti proveržį ir iš naujo įžiebti LTSR signatarės Stasės Vaineikienės parvežtą Stalino Saulę.

to Todėl       2018-12-18 0:19

kad tamsta jau tikras padleckiukas tai jau dabar matyti - nė dienos X nereik

Todėl       2018-12-17 23:55

dar labiau reikia didinti skurdą ir socialinę atskirtį, kad kuo labiau parengtume žmones Dienai X, kuo ir užsiiminėja inteligentija, diegdama laukinį XIX amžiaus kapitalizmą. Na, o Juozaitis, tikėtina, užimtų Padleckiukų vietą, ką manote?

Susipraskite,       2018-12-17 21:01

kad pasaulis yra padalintas į mafijines struktūras. Rusija, Jav, dar kai kurios yra nuo seno karinės pramonės lyderės. Jei ginklu nebarškinsi, tai kas jį pirks? Tad karinei pramonei reikia “babkių” arba… mums grasins. Pasaulio lyderiai yra pasidalinę įtakos sferomis ir viena kitai, t.y. saujelei padeda krautis turtą, o visi kiti šokdinami. Buvo toks sovietinių laikų charekteristikoje įrašas - “politiku panimaet pravilno”. Be jo nei iš vietos.

Nesusipratėlis Runkelis       2018-12-17 20:50

Tai pasakykite kas nors mieli žmonės ,Kam rusijai tą lietuva taip reikalinga?

gal iš naivumo       2018-12-17 18:37

Gal iš visiško naivumo klausiu:kodėl mes nerodom jokios iniciatyvos dėl…taikos?Juk ne akmens amžius,ne viduramžiai,kodėl negalima siekti taikaus sugyvenimo?Bet gal teisus kaimo diedukas,kuris sako,kad geriausias biznis yra karas:nuostolius nurašo,pelną neša?

Netikim       2018-12-17 18:25

Atsakingai pareiškiu, kad Rusija nepajėgi užkariauti visos Lietuvos. Jokiais būdais! Nes šis politinio spektro galas (nejuozaitininkai) sako, kad Lietuva yra globali! Ar rūsai gali užkariauti visą planetą? Niekaip! Todėl visiškai akivaizdu, kad autorius užsiima nepagrįstu gąsdinimu, ir matyt yra užsienio tarnybų agentas. // Įdomu, ar šis politinio spektro galas tęsia Lietuvos globalumą iki mėnulio, Marso ir Jupiterio? Reikia kuo skubiau tai išsiaiškinti!

Leonas       2018-12-17 17:54

Autorius labai jaunas ir nežino, jog “tvirtą JAV ramstį” jau turėjome metais ir tada daug naivių Lietuvos jaunikaičių suguldė galvas…kur ir kaaip papuolė.

Dzeikas       2018-12-17 17:37

taipui: Esate turbut ispera tu, kurie i sovietini ultimatuma atsake “negalima priesintis - uki sugriaus”

taip       2018-12-17 16:19

Koks skirtumas, per 30 ar 60 val europiniai kariai ar amerikonai mūšiuose su rusais pavers Lietuvą dykyne? Ar Sirijos miestų vaizdai autoriui ką nors sako? Gal metas jaunimui galvoti apie tautos išsaugojimą, o ne skirstyti į tikratikius ir juozaitininkus.

...       2018-12-17 14:44

...?


Rekomenduojame

Jonas Burokas. Rezistencijos įamžinimas

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.