Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Socialinė politika, Emigracija, imigracija, demografija

Martynas Katelynas. Treji Angelos Merkel beprotybės metai

Tiesos.lt siūlo   2018 m. rugpjūčio 25 d. 0:06

12     

    

Martynas Katelynas. Treji Angelos Merkel beprotybės metai

Pro Patria

„Nelegalios imigracijos“ terminas nors ir girdėtas, tačiau retam europiečiui, o tuo labiau lietuviui kėlė kažkokius jausmus. Paskutinė pabėgėlių krizė šalia Europos Sąjungos įvyko dar praėjusiame amžiuje, kaip karo byrančioje Jugoslavijoje pasekmė. Europa nuo to laiko gyveno ramų gyvenimą, nors horizonte jau kaupėsi tamsūs debesys. Eiliniai europiečiai tikrai nesitikėjo, kad 2015-aisiais metais į jų Tėvynes masiškai pradės plūsti migrantai iš įvairių pasaulio šalių.

Treji metai beprotybės

Šiandien sukanka 3-eji metai, kai Angela Merkel vienašališkai nusprendė suspenduoti „Dublino reglamento“ galiojimą Vokietijoje. Iki tos dienos kiekvienas į Europą atvykęs migrantas privalėjo prieglobsčio prašyti toje Europos Sąjungos šalyje, į kurią pirmą pateko. Po suspendavimo kiekvienas naujas migrantas galėjo keliauti į Vokietiją ir pagrįstai tikėtis gauti prieglobstį, taip pat atšauktos visos deportacijos, dėl kurių sprendimas jau buvo priimtas.

Toks vienašališkas sprendimas sukūrė spaudimą kitoms ES šalims, kurios iki to laiko galėjo deportuoti nelegalius migrantus, jeigu jie nepaisydavo reikalavimo ir neprašydavo prieglobsčio pirmoje Europos šalyje, į kurią jie atvykdavo. Daugelis tarptautinių žmogaus teisių ir migrantų apsaugos organizacijų gavo pretekstą spausti kitų Europos šalių vyriausybes.

Visiškai akivaizdu, kad didžioji dalis atvykstančių į Europą buvo ekonominiai migrantai. Tie, kurie ieškojo prieglobsčio nuo karo, jį gavo Jordanijoje, Turkijoje, Libane. Suprantama, kad gyvenimas ten tikrai nelengvas ir tikrai ne toks, apie kokį dauguma svajojo. Gyventi prastai aprūpintoje ir perpildytoje pabėgėlių stovykloje nėra siekiamybė.

Svarbu paminėti tai, kad migrantų iš Sirijos atsisakė visos šešios Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos narės. Iš prekybos nafta pralobusios šalys, tokios kaip Saudo Arabija, Kuveitas, Kataras ar Bahreinas, kurios gali sau leisti finansuoti milijardinius prabangos projektus, atsuko nugarą milijonams žmonių. Vokietijos kanclerė, vedama perdėto ir niekaip nepateisinamo sentimentaliojo humanizmo, nusprendė, kad Vokietija, o tuo pačiu ir likusi Europa, gali padėti milijonams pakliuvusių į karo pabėgėlių stovyklas.

Bėgant nuo karo baisumų svarbiausia yra saugumas. Tačiau šimtai tūkstančių pasiryžo paaukoti savo saugumą. Vardan ko? Kelionių per Viduržemio jūrą metu vien per kelis 2015-ųjų mėnesius žuvo beveik 4000 žmonių. Pagrindinis tokių kelionių tikslas – Vokietija, Italija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Švedija. Kodėl?

Todėl, kad sočios išmokos, nemokama sveikatos apsauga, dienpinigiai, galimybė nedirbti ir nemokamas apgyvendinimas buvo daugumos viltis ir noro rizikuoti savo gyvybėmis variklis. Šiose šalyse puikiai veikia gerovės sistema. Pavyzdžiai iš ten jau gyvenančių ir gerovės sistemą uzurpavusių tautiečių tą norą tik sustiprino.

Skaudžios pasekmės Europai

Praėję treji metai Vokietijai ir visai Europai atnešė skaudžias pasekmes. Viena iš labiausiai žiniasklaidoje aptariamų temų yra terorizmas. Kad ir kaip masinės žiniasklaidos priemonės visoje Europoje bandė nuslėpti migrantų daromus nusikaltimus, tačiau teroro atakų nuslėpti neįmanoma. Jų kiekis, dažnumas ir tokių atakų metu žuvusiųjų skaičius pastaruosius trejus metus yra išaugęs dešimtimis kartų.

Štai, jeigu 2014-aisiais įvyko 2 atakos, kurių metu žuvo 4 žmonės, tai 2015-2017-aisiais metais įvykdytos 63 atakos, kurių metu žuvo 347 žmonės. Įvykdytų teroro aktų metu sužeista apie 2400 žmonių. Svarbu tai, kad nors aukų skaičius kasmet mažėja, bet teroristinių atakų skaitlingai daugėja. Toks padidėjimas negalėjo nesulaukti specialiųjų tarnybų dėmesio. Akivaizdu, kad skyrus didesnius išteklius atakų užkardymui, nebėra taip lengva įgyvendinti didelio masto žudynes. Atakų skaičius auga dėl daugėjančių „vienišų vilkų“ išpuolių. Užkirsti kelią tokioms atakoms praktiškai neįmanoma.

2009-2014-ųjų metų duomenimis dėl įtarimų terorizmu sulaikytas 1181 asmuo. 2015-2017-aisiais – 2110. Taigi, per dvigubai trumpesnį laikotarpį sulaikyta dvigubai daugiau įtariamųjų. Pusė visų sulaikytųjų yra ne ES valstybių piliečiai. Tokios šalys kaip Švedija, Suomija ar Ispanija su islamiškuoju terorizmu susidūrė arba pirmą kartą savo istorijoje, arba po labai ilgos pertraukos. Tai tiesioginė masinės imigracijos pasekmė.

Eilė ES pareigūnų ne kartą yra pripažinę, kad į Europą galėjo patekti šimtai ar net tūkstančiai potencialių teroristų. Islamo valstybė neslėpė, o netgi didžiavosi, kad į Europą su migrantų banga pateko labai daug „deleguotų“ teroristų.

Reikia pripažinti, kad nemažą dalį teroro atakų atliko ne naujieji migrantai, o Europoje gimę, antros ar trečios kartos imigrantų palikuonys. Tačiau suaktyvėjęs radikalizmas, be jokios abejonės, buvo susijęs su masinės migracijos banga. Kol tarnybos buvo užimtos tvarkantis su milžinišku antplūdžiu, nori to, ar nenori, teroristams atsiranda galimybė lengviau įgyvendinti savo planus.

Pagrindinė radikalizavimosi vieta – mečetės, kurių Vakaruose jau yra bent po vieną, kiekviename didesniame mieste. Dažnai jų pastatymas ir išlaikymas finansuojamas tokių šalių kaip Kuveitas, Saudo Arabija ar Turkija lėšomis.

Labai dažnai, ypač nebelikus jokių galimybių paslėpti blogos statistikos apie migrantų nusikaltimus, asmenys, atlikę potencialius teroro aktus, yra pripažįstami turintys psichinių sutrikimų, o šie nusikaltimai nėra priskiriami terorizmui.

2016-aisiais Graikijoje atlikto tyrimo metu, migrantų stovyklose rasta padirbtų pasų, kurie, kaip manoma, buvo skirti potencialiems Islamo valstybės teroristams siekiant išvengti sulaikymo Graikijoje. Su padirbtais pasais teroristai netrukdomi galėjo keliauti po visą Europą.

Quilliam tyrimų centras 2017-aisiais pranešė, jog Islamo valstybė moka po 2000 dolerių už vaiką asmenims, kurie verčiasi jų pergabenimu (kontrabanda) į Europą. Taigi, siekiant radikalizuoti, pateisinama net ir silpniausios visuomenės grupės indoktrinacija. Skaičiuojama, kad be žinios Europoje dingę beveik 90000 vaikų yra radikalizacijos pavojuje.

Integracija – tik dar vienas lozungas?

Kaip jau minėta, nemažai teroro aktų atlieka antros ar trečios kartos migrantų palikuonys. Asmenys, turintys pilietybę, mokantys kalbą ir gavę išsilavinimą vis tiek pasirenka radikalumą. Ar tai nėra įrodymas, kad multikultūralizmo projektas žlugo, o su juo kartu beverčiais tapo ir visi lozungai apie integraciją?

Europoje dar sparčiau pradėjo formuotis vadinamosios „no-go“ zonos, į kurias dažnai „kojos nekelia“ ne tik greitoji medicinos pagalba, bet ir policijos pareigūnai. Nesugebant užtikrinti įstatymų laikymosi dažnai atsiranda vietinė šariato policija, kuri veikia su dideliu vietinių gyventojų pritarimu. Šiose zonose absoliuti dauguma gyventojų musulmonai, kurių dauguma pritaria šariato teisės įvedimui. Vengrijos vyriausybės duomenimis Europos miestuose yra apie 900 zonų, kuriose „vargu, ar vyrauja bendrosios visuomenės normos“.

Nusikaltimų slėpimas

Terorizmas nėra vienintelė atnešta kančia Europos gyventojams. Vagystės, masiniai automobilių padegimai, chuliganizmas, prekyba narkotikais, išžaginimai – visa tai masinio informavimo priemonės dažnai nuslėpdavo, siekdamos užtikrinti, kad europiečiai nesusidarytų neigiamos nuomonės apie masinę imigraciją ir netaptų „priešiški“ migrantams. Siekiant „apsaugoti“ migrantus nuo potencialių „dešiniųjų radikalų“ išpuolių, juos sulaikius dėl padaryto nusikaltimo būdavo neįrašoma jų kilmė.

Puikiausias tokio bandymo nuslėpti ir užmaskuoti padaromus nusikaltimus pavyzdys yra 2016-ųjų Naujųjų metų naktis. Šešiuose Vokietijos miestuose įvykdytas barbariškas taharrush jamai (kolektyvinis priekabiavimas), kuris paplitęs Arabų šalyse. 2016-aisiais nutekinus Vokietijos policijos dokumentus paviešinta, jog per vieną naktį seksualiai priekabiauta prie 1200 moterų, ne vienas atvejis pasibaigė išžaginimu. Įtariama, kad atliekant nusikaltimą dalyvavo mažiausiai 2000 vyrų, kurie veikė didelėmis grupėmis.

Žiniasklaida nušvietė šį įvykį tik sausio 5-ąją, kai socialiniuose tinkluose masiškai plintantys kaltinimai pavertė šią istoriją nebenuslepiama. Visuomeninė televizija ZDF pripažino, kad pasirinko nenušviesti šių įvykių, nors ir turėjo pakankamai informacijos tai padaryti. Vėliau tiek visuomenė, tiek Europos žiniasklaida (pvz., BBC) kėlė klausimus bei reiškė kaltinimus, kad Vokietijos žiniasklaida ir vyriausybė bando nuslėpti savo nevykusios migracijos politikos rezultatus.

Šio įvykio atomazga – po keturių mėnesių identifikuota tik labai maža dalis nusikaltėlių (153). Iš visų identifikuotųjų net 68 prašantys prieglobsčio, 18 Vokietijoje esančių nelegaliai, 47 nenustatyto statuso bei 4 nepilnamečiai. Dar po dviejų mėnesių nuteisti 4 asmenys. Teismo sprendimas yra tiesiog juokingas – vieneri metai laisvės atėmimo, bausmę atidedant.

Šis nusikaltimas parodė, jog migracijos mastai daug didesni, o migruojantys anaiptol nėra tik Sirijos karo pabėgėliai. Tarp sulaikytųjų tebuvo tik 3 sirai. Pagrindinės šalys iš kurių atvyko nusikaltėliai – Marokas, Alžyras, Tunisas. Akivaizdu, kad tai eiliniai ekonominiai migrantai.

Susitarimas su Turkija

2016-ųjų kovo 18-ąją Europos Sąjunga sudarė sutartį su Turkija. Jos esmė labai paprasta. Europos Sąjunga pažadėjo Turkijai 6 mlrd. eurų finansinės pagalbos ir suteikti Turkijos piliečiams bevizį režimą su Europos Sąjungos šalimis. Mainais į tai, visi į ES nelegaliai patekę migrantai turėjo būti grąžinami į Turkiją. Už vieną grąžintą nelegalų migrantą iš Sirijos iš Turkijos turėjo būti perkeliamas vienas atvykėlis iš Sirijos į vieną iš Europos Sąjungos šalių.

Tokio susitarimo rezultatai yra tiesiog apgailėtini. Per dvejus metus į Turkiją grąžintas 1564 migrantas. Skirta 3 mlrd. eurų finansinės pagalbos (dar 3 mlrd. numatyti iki 2018 pabaigos). Iš Turkijos perkelti 12489 sirai, kurie išdalinti ES šalims. 2017-aisiais nelegaliai į Graikiją pateko beveik 30000 migrantų, nors skaičiai ir sumažėjo, tačiau akivaizdu, kad susitarimas nebuvo efektyvus. Susitarta už vieną grąžintą nelegalą vieną perkelti legaliai. Grąžinus 1564, perkelti 12489. Sumokėjus 3 mlrd. eurų, migrantams vis tiek patenkant į Graikiją, perkeliant 8 kartus daugiau negu grąžinant, nemanau, kad galima vadinti šį susitarimą sėkmingu. Tai tik dar vienas Angelos Merkel fiasko, kadangi ji ir iniciavo šį susitarimą su Turkija.

Pažymėtina ir tai, kad Turkijos prezidentas įgavo galimybę šantažuoti Europos Sąjungą. Savo radikaliomis islamiškomis pažiūromis pagarsėjęs Recepas Tayipas Erdoganas gali bet kada pareikalauti dar daugiau finansinės pagalbos mainais į migrantų sulaikymą prie Turkijos krantų. Svarbus klausimas ir Turkijos stojimas į Europos Sąjungą. Turkija patenkina tik dalį stojimo reikalavimų. Toks jautrus klausimas kaip migracija gali tapti dar viena tema, kurią pasitelkęs prezidentas gali šantažuoti ES lyderius dėl pagreitinto stojimo į Sąjungą, kuris apskritai negali būti svarstomas.

Tiek prezidentas, tiek jo vyriausybės nariai yra ne kartą grasinę nutraukti sutartį, ar leisti nelegalams kirsti Egėjo jūrą. 2017-aisiais vidaus reikalų ministras pareiškė, kad ES nepakankamai stengiasi laikytis susitarimo, todėl prasidėjo šantažas praleisti po 15000 migrantų kas mėnesį.

Pasekmės namie

Angelos Merkel savivalė sulaukė begalės kritikos ne tik Europoje, bet ir namuose. Pirmieji vokiečių prielankumą A. Merkel migracinei politikai rodantys požymiai, kuriuos simbolizuoja traukinių stotyse atvykstančių migrantų laukiantys būriai su transparantais Refugees welcome, buvo trumpalaikiai. Labai greitai vokiečiai pradėjo suprasti, kokia klaidinga yra ši neapdairi imigracijos politika.

Visa bėda, kad kritika kol kas išsilaiko tik visuomenėje, o parlamente ir viešojoje erdvėje stengiamasi išlaikyti „reikiamą liniją“. Nors 2017-iųjų parlamento rinkimuose antiimigracinių pažiūrų Alternatyva Vokietijai (AfD) partija gavo 12,6 % balsų, tačiau valdžioje ir toliau išliko konservatoriai (CDU) ir socialdemokratai (SPD).

Toks balsavimas parodė tai, kad dalis vokiečių vis dėlto nėra susitaikę su kasdienybe, kai į jų šalies miestus nuolat atvyksta tūkstančiai migrantų. Verta paminėti, kad keli miestai Vokietijoje, kuriems numatytos migrantų kvotos atrodė per didelės, sėkmingai suorganizavo peticijas už migrantų perkėlimo į jų teritoriją sustabdymą.

Tačiau partijos, kurios išliko valdžioje, ir toliau nusprendė nemažinti potencialios „nelegalios imigracijos“ apsukų. Merkel koalicijos partneriai socialdemokratai pasiūlė nustatyti 500000 migrantų per metus ribą. CDU dukterinės Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) partijos pirmininkas Horstas Seehoferis pagrasino pasitraukti iš sąjungos su A. Merkel, jeigu nebus apribota imigracija.

CSU pirmininko teigimu 30 % migrantų, kurie teigia esantys sirai, iš tiesų yra atvykėliai iš kitų šalių. Jo manymu, limitas turėtų būti ties 200000 atvykėlių per metus.

Didžiausia Vokietijos problema dabar yra ne naujai atvykstantys. Šeimų susijungimo politika užtikrina, kad migrantų, gavusių prieglobstį, šeimos taip pat galės atvykti į Vokietiją. Tai dabartinį migrantų skaičių (apie 1,5 mln.) mažiausiai padvigubins.

Angela Merkel, matydama krentančius partijos reitingus (28–29 %), pastarosiomis savaitėmis ėmėsi iniciatyvos riboti atvykstančių skaičius. Sudarytas susitarimas su Graikija ir Ispanija, kuris užtikrina galimybę grąžinti migrantus atgal į šias šalis. Tačiau kol kas nėra nei vieno migranto, kuris tenkintų reikalavimus ir galėtų būti grąžintas. Akivaizdu, kad tai tik desperacija ir bandymas gelbėti smunkančius partijos reitingus.

Praėję treji metai žymi daug skausmingų patirčių Europai ir jos gyventojams. Akivaizdu, kad Europoje per šiuos metus įvykių buvo daug daugiau, negu aprašyta. Per šį laikotarpį į Europą pateko per 2 milijonus migrantų, tūkstančiai žuvo bandydami. Tūkstančiai europiečių pajuto tiesiogines migracijos pasekmes, šimtai tūkstančių jas pajus ateityje. Šis Angelos Merkel beprotybės protrūkis amžiams įsirėš Europos istorijos puslapiuose. Europa turi mokytis iš šios klaidos, nes ateityje dėl gamtinių ir demografinių priežasčių prie Europos krantų atvyks ne milijonai, bet dešimtys ar šimtai milijonų migrantų, o tam prielaidų yra daugiau negu įsivaizduojame.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nemanau, kad cia klaida.       2018-08-28 18:57

Visa, kas vyksta, daroma kryptingai, ir Merkel yra tik vykdytoja. Nesvarbu, kad eiliniams tokia politika pražūtinga - tie, kurie tai suplanavo, gyvena saugiai ir tikisi gyventi dar saugiau. Ateitis matosi labai niūri…

Al. Marginalui       2018-08-28 0:57

Taip, Vokietija išdavė ne komunistinį ES projektą, bet į šį tinklą įviliotas šalis.

Marginalas       2018-08-27 16:11

Rašantieji apie Merkel paprastai pamiršta, kad ši Honeckerio komjaunuolė yra Bilderbergo grupės tikroji narė, ir kad daug anksčiau ji padėjo kremliui nuskandinti kraujyje pasiskelbusią nepriklausomybę Čečėniją.
Nėra jokios beprotybės, yra nuoseklumas: “vienas” pasaulis su laisvu kapitalo, prekių ir badu varomos pigiausios vergų darbo jėgos judėjimas.
Vokietija ne išdavė ES (Al.ui), bet palaiko ją pagal programą vienyti dalines pasaulio valstybių sąjungas į pseudovalstybių sąjungas, o anas - į globalinį konclagerį.

Al.       2018-08-26 0:55

Vokietija pakvietė karo pabėgėlius ar tiesiog visus? Jei visus, tai toks vienašališkas savižudiškas sprendimas reiškia, kad Vokietija ES tiesiog išdavė. Ir čia nėra joks krikščionybės proveržis, kaip kai kas stengiasi įžvelgti. Pabėgėlių stovyklose krikščionių nėra. Visi žino, kad jei jie ten būtų, juos ,,karo pabėgėliai” tiesiog nužudytų. O tie krikščionys, kurie pvz Lietuvoj buvo priglausti asmenine iniciatyva, netrukus buvo deportuoti. Taigi, tokia ,,atrankinė krikščionybė”, manau, nėra jokia krikščionybė. Tuo labiau, kad ponia Merkel nėra jokia krikščionė, o komunistė. Kaip ir ES vadovybė. Pabėgėlius jie ne gelbsti, o panaudoja kaip veiksnį, pagreitinsiantį Europos marksistinį perkūrimą. Žmonės, kol jūs ginčijatės apie Dievą, Jo ir mūsų priešas įsitvirtina mūsų valdžios soste ir griauna mūsų civilaciją. Joje, žinoma, yra daug ydų, bet užuot jas taisius, tiesiog naikinama plynais kirtimais.
Dzeiko pasiūlymui deportuoti už prasižengimus pritariu, bet taip pat būtina ekonominiams migrantams nutraukti bet kokias išmokas.

Dzeikas       2018-08-25 11:03

Urantistas “tobulina” krikscionybe.
Krikscionybe ragina dalintis su artimu tas tiesa. Dar didesne tiesa, kad krikscionybe ragina gera artimui( tiek kiek tai gera Dievui) daryti SAVANORISKAI, verciant ta daryti SAVE PATI, o ne kitus.
Todel madam Merkel butu labai krikscioniskas zingsnis priimti i SAVO ASMENINES valdas pabegelius, tiek, kiek tai netrukdytu vykdyti valstybes kanclerio pareigu.
Priimti pabegelius, o ypac PAKVIESTI juos Vokietijon(nesneku net apie ES) ji neturejo teises ir tai nera krikscioniska versti daryti savo pavaldinius tai ko jie savanoriskai nedarytu ir nauda bendrajam labui kvestionuojama.Kaip valstybes vadovas ji turi tam teise, kaip krikscionis - ne. Tai blogis.
Taciau dar didesnis blogis, kaip jau sakiau , atsaukti valstybes vardu pasakyta zodi ir be priezasties varyti zmones lauk. Galima Merkel nuteisti ir pasodinti kaleiman.Taciau atsaukti valstybes vardu pasakyta zodi - ne.
Vel gi, Jezus paragino nesti vienas kitu nastas ir nuodemes.Greta to jis ragino neipulti puikyben ir neimti nastos, kurios negali pakelt, o taipogi neteikti artimajam maloniu, jeigu jos tvirkina ji.
Biblija istraukomis galima pries pati Dieva atsukti.Ka nelabieji daznai ir daro.

VaidasVDS       2018-08-25 10:36

Brandus krikščionis Džeikas nutylėjo vieną aplinkybę - A. Merkel bandė elgtis krikščioniškai. Jai daugmaž pritarė ir krikščionių-katalikų popiežius, pats kažkada buvęs imigrantu.
Tačiau ši problema yra daug sudėtingesnė. Kas dedasi toje Sirijoje, o anksčiau dėjosi kitose arabų valstybėse? Vyko ir vyksta kova tarp pusiau krikščioniškų valstybių ir pusiau islamiškų. Ir kas ten už ką kariauja, jau net ir politikos apžvalgininkai nesutaria. Bet įdomu ir tai, kad krikščioniška Rusija padeda islamiškai Sirijai ir tuo pačiu kovoja prieš kitas islamiškas organizacijas bei prieš kitas krikščioniškas valstybes. Be abejo visos religijos lieka nuošalyje, kada materialūs interesai yra daug stipresni.
Ne kažkokios deportacijos yra svarbios. Svarbu yra pabaigti karą ir grąžinti gyventojus į jų teritoriją. Kultūra yra ne vienos kartos pasiekimas. Staigus kultūrų sumaišymas visada priveda prie labai blogų pasekmių. Dar vienas paradoksas yra tame, kad islamiškos valstybės (turinčios daug materialių išteklių) nepadeda iš islamiškos valstybės bėgantiems gyventojams, o tą naštą užsideda pusiau krikščioniškos valstybės.
Bet kiekvienas blogis veda prie protingesnių išvadų, jei žmogus sugeba pasimokyti iš savojo kvailumo. Dabar persisotinusiose materialinėmis gėrybėmis valstybėse peržiūrima ir socialinė parama, gal bus kažkiek pradėta kovoti su veltėdyste, kitaip žiūrima į imigraciją. Tos persisotinusios valstybės vėl iš naujo atranda nusikalstamumą ir beveik išnykusias blogio formas. Gal tai dalį žmonių privers susimąstyti, kad reikia rūpintis ne tik savo interesais, bet ir tais, kurie yra kitokioje aplinkoje. Bet kartu turėtų suprasti, kad ta kita aplinka reikia rūpintis, ne išnaudojant ją ir grobiant jų materialius išteklius, bet padedant jiems ir keliant jų kultūrą jų šalyse. Tai iš tiesų būtų ir krikščioniška, ir protinga. Tiesa, neva progresyvios šalys, prarasdamos dvasingumą, savąją kultūrą nukreipė klystkeliais, toldamos nuo pagrindinės bet kurios visuomenės išlikimo sąlygos - ginti tvirtą šeimą - vyro ir moters sąjungą ir su tuo susijusį vaikų visapusišką auklėjimą bei visuomenės stiprėjimą bei vystymąsi. 
Ir tai jau gana seniai žino dvasiškai labiau apšviesti žmonės. Na o kiti gal sužinos ir supras klaidų bei praradimų sąskaita…

Dzeikas       2018-08-25 10:15

Dzeikuijui:
Valstybes vadovas pasake , jeigu teismas ar parlamentas neuzgincijo - reiskia pasakyta valstybes vardu ir pasikeitus vadovui buvusiojo pazadai galios nepraranda.
Suprantu,kad lietuviui tai sunku suprast - musu valstybes prigimtis cholopiska(na patys taip sakom). Bet stengtis reikia. Vokieciai gi tualetais ismoke naudotis.Zodzio laikytis gal gyvenimas ismokins.

Dzeikui       2018-08-25 10:00

„Deportuoti zmones siaip sau,po to kai valstybes vardu jie buvo pakviesti - yra zymiai didenis blogis, negu tai , ka gali padaryti subeges i Europa gaivalas.“
Nesutinku. Iš tikrųjų, buvo pakviesti ne visos valstybės, bet ponios Merkel (geriausiu atveju jos valdžios viršūnėlės) vardu. Valstybei gyvybiškai svarbūs klausimai, paprastai priimami, atsiklausiant visos tautos referendumo būdu ir tik po to priimant atitinkamus sprendimus.

E951       2018-08-25 9:51

pradžiai bent jau atkirst Saudo arabijos piniginius srautus jei matyt, kad kažkokia mečetė radikalizuojasi.

Dzeikas       2018-08-25 9:08

Garbinga iseitis tik viena.
Uz menkiausia nusikaltima, net administracini, TAIPOGI seimos nario smurtinis nusikaltimas - iskaita. 2 iskaitos arba 1 smurtinis nusikaltimas - deportacinis kalejimas-kollektorius.Surinkus pilna Herculeso C130 talpa(200-300zmoniu) desantuoti mazame aukstyje Sacharos smelynuose kaip obuolius is krepsio.
Pirmieji reisai butu kasdien, veliau “pabegeliai”  labai greit suvoktu situacijos pasikeitima ir tie reisai butu gerai jeigu karta i menesi. Aisku, visu neisdeportuosi, bet tai leis kontroliuoti situacija ir neleis rastis Vokietijoje (Prancuzijoje ar tokiame Belgijos Charlerois jau velu) islamiskojo gaivalo savivaldos zidiniams. JAV patirtis liudyja , kai deportuoti gali buti uz nusiciaudejima netinkamoje vietoje - bet koks brudas tampa istatymui paklusnus. JAV policija pvz. atsisako gaudyti nelegalius imigrantus: “tai maziausiai kriminogeninis kontingentas.Policijai jie problemu nedaro. INS reikia - tegul islipa is savo kabinetu ir gaudo”.
Deportuoti zmones siaip sau,po to kai valstybes vardu jie buvo pakviesti - yra zymiai didenis blogis, negu tai , ka gali padaryti subeges i Europa gaivalas.Mes neturime nusileisti iki ju lygio, tai reikstu JU IDEJOS pergale.

nesuprantu       2018-08-25 9:00

Tai ES politiką formuoja ES, ponia Merkel? Ar mes esame ES nare, ar Vokietijos kolonija?  Pildosi Mikaldos pranašavimai.

2 milijonai,       2018-08-25 7:11

atrodo,kad labai nedaug.


Rekomenduojame

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.