Demokratija ir valdymas, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Martynas Baldauskas. Apie beveidžių tautą

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 24 d. 9:07

2     

    

Martynas Baldauskas. Apie beveidžių tautą

Beveidis atsikelia ryte ir niekaip neapsisprendžia, kurią kaukę šiandien užsidėti…

Kaip niekur nieko klesti keistokas dualizmas. Koks nors gerai žinomas FB guru paskelbia, švelniai tariant, jokiai kritikai neatsparų teiginį arba kaltinimą konkrečiam asmeniui (ar pažiūrai), o kai įsiterpi į diskusiją, beveik visada gauni maždaug tokį atsakymą: „Čia ne aš kalbu, čia tik mano personažas, kaukė. Negi jūs patikėjote, kad aš čia rimtai?? Koks jūs naivus! Juk Facebook nėra įrankis rimtiems klausimams svarstyti“.

Vėl verta prisiminti: ar nereiks kai kurioms personoms po mirties ant kapo statyti po du paminklus, kaip yra pastebėjęs Justinas Marcinkevičius (perfrazuotas)?

Darosi vis nejaukiau: kaip žemai nuleista atsakomybės už ištartą žodį kartelė ir kaip ji vis pramuša dugną... Kartais netikėtai, kartais nelauktų žmonių. Net neverta tikėtis, kad kas nors viešumoj gintų idėjinį oponentą, kai jis nepagrįstai maišomas su žemėmis. Pagal prisitaikėlių dėsnius tai būtų veidmainystė! Jeigu pritari idėjiniam oponentui – nutyli, ignoruoji, nepastebi; jeigu pagrįstai sukritikuoja, smarkiai susimauni ir neturi ką atsakyti – blokuoji arba išsityčioji besimėgaudamas savo sekėjų publikos liaupsėmis, kuriai kažkodėl neatsibosta nejuokingi „užrodymai“, banalybių fragmentai, klišės, niekaip nesibaigiančios tuščiakalbystės šarados.

Spontaniškai gali pagalvoti, kad jaunimėlio publika, tiksliau, nuomonių lyderių manipuliacinė medžiaga, nelankė mokyklos, niekada nestudijavo, bet dar labiau sunerimsti, kai atpažįsti geriausius pažymius gaunančius mokinius arba karjeros aukštumų besivaikančius studentus. Ir… tam tikrus marionetinius akademikus. Geriau nė nebandyti sujudinti jų savimeilės instinktų. Nebent nori sužinoti, ką išties reiškia jų atvirumas idėjoms ir diskusija su kitaminčiais…

Ir pradedi suprasti, ko vertos vadinamosios apskrito stalo diskusijos – už svetimus pinigus įsteigti parsidavėlių lizdai, kai kurios švietimo įstaigų atstovybės, pridengiančios savo intelekto skurdą madingais spalvotais akiniais, savim patenkinti biesai su švariais kostiumais, kuriuos, reikia manyti, turėtume laikyti neklystančiais ekspertais. Galų gale – nekalčiausi garsenybių vizitai po mokyklas…

Išties neramina ir varo į neviltį, kaip lengvai į priekį stumiasi hipsterizmu persismelkusi ir niekam rimtai neįsipareigojanti sąmonė, pasirengusi bet kada išsižadėti savo pozicijos. Ne, ne dėl sąžinės graužaties ar sielos aistrų beieškant tiesos – tik jei to pareikalaus žinomumo ar įtakos didinimas.

Vieną dieną gali viešai prieš kameras parodyti nuogą užpakalį (čia TIK marketingas), o kitą dieną nutaisęs rimtą veidą sėdėti visai Lietuvai transliuojamoje laidelėje, kurią stebi nuo savo apleisto gyvenimo pavargę TV žiūrovai ir portalų skaitytojai. Siužetai it kokiam Requiem for a Dream nieko jau nebestebina – kaip ir saulės patekėjimas.

Galima visą gyvenimą nugyventi stropiai išrenkant suplyšusias kojines iš spintų, bet niekada nepaklausiant, iš kokios srutų duobės atiteka įgytas pasaulėvaizdis ir tariama KITA nuomonė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-07-4 10:24
Pikc       2017-06-25 16:57

LABAI taikliai! Ir šitas “Spontaniškai gali pagalvoti, kad jaunimėlio publika, tiksliau, nuomonių lyderių manipuliacinė medžiaga, nelankė mokyklos, niekada nestudijavo, bet dar labiau sunerimsti, kai atpažįsti geriausius pažymius gaunančius mokinius arba karjeros aukštumų besivaikančius studentus.” - 100 proc. tiesa. Deja.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Laiko liko nedaug

Geroji Naujiena: Laimingi, kurie pagal Dievo įsakymus eina, kas iš širdies Jojo ilgis

Eglė Mirončikienė. Ryžtingi kovotojai su vėliavnešiais, performeriais ir lipdukų klijuotojais, plečia puolimo frontą

Ramūnas Aušrotas. Sąžinės laisvę apribojo ir šveicarai, referendume sugriežtinę bausmes už seksualinių mažumų diskriminaciją ir neapykantos kurstymą

Pro Patria jaunimas kviečia į eitynes – Vasario 16-osios Liepsnų maršą

Vytautas Sinica. Vyksta stiprus nuprotėjimas

Algimantas Rusteika. Dėl vieno dėdė Marksas buvo teisus: naujieji jo bendražygiai viską verčia farsu

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Ramūnas Aušrotas. Norite sumažinti ne(si)skiepijimo keliamą riziką? Nustokime skiepiję konvejeriu

Clotilde Armand. Rytų Europa Vakarams duoda daugiau, nei gauna

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.