Demokratija ir valdymas, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Martynas Baldauskas. Apie beveidžių tautą

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 24 d. 9:07

2     

    

Martynas Baldauskas. Apie beveidžių tautą

Beveidis atsikelia ryte ir niekaip neapsisprendžia, kurią kaukę šiandien užsidėti…

Kaip niekur nieko klesti keistokas dualizmas. Koks nors gerai žinomas FB guru paskelbia, švelniai tariant, jokiai kritikai neatsparų teiginį arba kaltinimą konkrečiam asmeniui (ar pažiūrai), o kai įsiterpi į diskusiją, beveik visada gauni maždaug tokį atsakymą: „Čia ne aš kalbu, čia tik mano personažas, kaukė. Negi jūs patikėjote, kad aš čia rimtai?? Koks jūs naivus! Juk Facebook nėra įrankis rimtiems klausimams svarstyti“.

Vėl verta prisiminti: ar nereiks kai kurioms personoms po mirties ant kapo statyti po du paminklus, kaip yra pastebėjęs Justinas Marcinkevičius (perfrazuotas)?

Darosi vis nejaukiau: kaip žemai nuleista atsakomybės už ištartą žodį kartelė ir kaip ji vis pramuša dugną... Kartais netikėtai, kartais nelauktų žmonių. Net neverta tikėtis, kad kas nors viešumoj gintų idėjinį oponentą, kai jis nepagrįstai maišomas su žemėmis. Pagal prisitaikėlių dėsnius tai būtų veidmainystė! Jeigu pritari idėjiniam oponentui – nutyli, ignoruoji, nepastebi; jeigu pagrįstai sukritikuoja, smarkiai susimauni ir neturi ką atsakyti – blokuoji arba išsityčioji besimėgaudamas savo sekėjų publikos liaupsėmis, kuriai kažkodėl neatsibosta nejuokingi „užrodymai“, banalybių fragmentai, klišės, niekaip nesibaigiančios tuščiakalbystės šarados.

Spontaniškai gali pagalvoti, kad jaunimėlio publika, tiksliau, nuomonių lyderių manipuliacinė medžiaga, nelankė mokyklos, niekada nestudijavo, bet dar labiau sunerimsti, kai atpažįsti geriausius pažymius gaunančius mokinius arba karjeros aukštumų besivaikančius studentus. Ir… tam tikrus marionetinius akademikus. Geriau nė nebandyti sujudinti jų savimeilės instinktų. Nebent nori sužinoti, ką išties reiškia jų atvirumas idėjoms ir diskusija su kitaminčiais…

Ir pradedi suprasti, ko vertos vadinamosios apskrito stalo diskusijos – už svetimus pinigus įsteigti parsidavėlių lizdai, kai kurios švietimo įstaigų atstovybės, pridengiančios savo intelekto skurdą madingais spalvotais akiniais, savim patenkinti biesai su švariais kostiumais, kuriuos, reikia manyti, turėtume laikyti neklystančiais ekspertais. Galų gale – nekalčiausi garsenybių vizitai po mokyklas…

Išties neramina ir varo į neviltį, kaip lengvai į priekį stumiasi hipsterizmu persismelkusi ir niekam rimtai neįsipareigojanti sąmonė, pasirengusi bet kada išsižadėti savo pozicijos. Ne, ne dėl sąžinės graužaties ar sielos aistrų beieškant tiesos – tik jei to pareikalaus žinomumo ar įtakos didinimas.

Vieną dieną gali viešai prieš kameras parodyti nuogą užpakalį (čia TIK marketingas), o kitą dieną nutaisęs rimtą veidą sėdėti visai Lietuvai transliuojamoje laidelėje, kurią stebi nuo savo apleisto gyvenimo pavargę TV žiūrovai ir portalų skaitytojai. Siužetai it kokiam Requiem for a Dream nieko jau nebestebina – kaip ir saulės patekėjimas.

Galima visą gyvenimą nugyventi stropiai išrenkant suplyšusias kojines iš spintų, bet niekada nepaklausiant, iš kokios srutų duobės atiteka įgytas pasaulėvaizdis ir tariama KITA nuomonė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-07-4 10:24
Pikc       2017-06-25 16:57

LABAI taikliai! Ir šitas “Spontaniškai gali pagalvoti, kad jaunimėlio publika, tiksliau, nuomonių lyderių manipuliacinė medžiaga, nelankė mokyklos, niekada nestudijavo, bet dar labiau sunerimsti, kai atpažįsti geriausius pažymius gaunančius mokinius arba karjeros aukštumų besivaikančius studentus.” - 100 proc. tiesa. Deja.


Rekomenduojame

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.