Demokratija ir valdymas, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Martynas Baldauskas. Apie beveidžių tautą

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 24 d. 9:07

2     

    

Martynas Baldauskas. Apie beveidžių tautą

Beveidis atsikelia ryte ir niekaip neapsisprendžia, kurią kaukę šiandien užsidėti…

Kaip niekur nieko klesti keistokas dualizmas. Koks nors gerai žinomas FB guru paskelbia, švelniai tariant, jokiai kritikai neatsparų teiginį arba kaltinimą konkrečiam asmeniui (ar pažiūrai), o kai įsiterpi į diskusiją, beveik visada gauni maždaug tokį atsakymą: „Čia ne aš kalbu, čia tik mano personažas, kaukė. Negi jūs patikėjote, kad aš čia rimtai?? Koks jūs naivus! Juk Facebook nėra įrankis rimtiems klausimams svarstyti“.

Vėl verta prisiminti: ar nereiks kai kurioms personoms po mirties ant kapo statyti po du paminklus, kaip yra pastebėjęs Justinas Marcinkevičius (perfrazuotas)?

Darosi vis nejaukiau: kaip žemai nuleista atsakomybės už ištartą žodį kartelė ir kaip ji vis pramuša dugną... Kartais netikėtai, kartais nelauktų žmonių. Net neverta tikėtis, kad kas nors viešumoj gintų idėjinį oponentą, kai jis nepagrįstai maišomas su žemėmis. Pagal prisitaikėlių dėsnius tai būtų veidmainystė! Jeigu pritari idėjiniam oponentui – nutyli, ignoruoji, nepastebi; jeigu pagrįstai sukritikuoja, smarkiai susimauni ir neturi ką atsakyti – blokuoji arba išsityčioji besimėgaudamas savo sekėjų publikos liaupsėmis, kuriai kažkodėl neatsibosta nejuokingi „užrodymai“, banalybių fragmentai, klišės, niekaip nesibaigiančios tuščiakalbystės šarados.

Spontaniškai gali pagalvoti, kad jaunimėlio publika, tiksliau, nuomonių lyderių manipuliacinė medžiaga, nelankė mokyklos, niekada nestudijavo, bet dar labiau sunerimsti, kai atpažįsti geriausius pažymius gaunančius mokinius arba karjeros aukštumų besivaikančius studentus. Ir… tam tikrus marionetinius akademikus. Geriau nė nebandyti sujudinti jų savimeilės instinktų. Nebent nori sužinoti, ką išties reiškia jų atvirumas idėjoms ir diskusija su kitaminčiais…

Ir pradedi suprasti, ko vertos vadinamosios apskrito stalo diskusijos – už svetimus pinigus įsteigti parsidavėlių lizdai, kai kurios švietimo įstaigų atstovybės, pridengiančios savo intelekto skurdą madingais spalvotais akiniais, savim patenkinti biesai su švariais kostiumais, kuriuos, reikia manyti, turėtume laikyti neklystančiais ekspertais. Galų gale – nekalčiausi garsenybių vizitai po mokyklas…

Išties neramina ir varo į neviltį, kaip lengvai į priekį stumiasi hipsterizmu persismelkusi ir niekam rimtai neįsipareigojanti sąmonė, pasirengusi bet kada išsižadėti savo pozicijos. Ne, ne dėl sąžinės graužaties ar sielos aistrų beieškant tiesos – tik jei to pareikalaus žinomumo ar įtakos didinimas.

Vieną dieną gali viešai prieš kameras parodyti nuogą užpakalį (čia TIK marketingas), o kitą dieną nutaisęs rimtą veidą sėdėti visai Lietuvai transliuojamoje laidelėje, kurią stebi nuo savo apleisto gyvenimo pavargę TV žiūrovai ir portalų skaitytojai. Siužetai it kokiam Requiem for a Dream nieko jau nebestebina – kaip ir saulės patekėjimas.

Galima visą gyvenimą nugyventi stropiai išrenkant suplyšusias kojines iš spintų, bet niekada nepaklausiant, iš kokios srutų duobės atiteka įgytas pasaulėvaizdis ir tariama KITA nuomonė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-07-4 10:24
Pikc       2017-06-25 16:57

LABAI taikliai! Ir šitas “Spontaniškai gali pagalvoti, kad jaunimėlio publika, tiksliau, nuomonių lyderių manipuliacinė medžiaga, nelankė mokyklos, niekada nestudijavo, bet dar labiau sunerimsti, kai atpažįsti geriausius pažymius gaunančius mokinius arba karjeros aukštumų besivaikančius studentus.” - 100 proc. tiesa. Deja.


Rekomenduojame

Ramūnas Karbauskis. Kleptokratija ir jos didvyriai

Vygantas Malinauskas. Mano trigrašis į diskusiją apie simbolius

Prokurorų žinia: Neringa Venckienė iš įtariamosios tapo kaltinamąja

Šiandien, šeštadienį, 14 val. kviečiame į pilietinį mitingą – už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Robertas Grigas. Jei iš LRT diktorių atsirastų...

Grėsmės lygių nebeliko. Įsigaliojo naujas Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašas

Tomas Baranauskas. Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa

Vincentas Vobolevičius. ES direktyvos: kas jos ir ką jos gali?

Vidas Rachlevičius. Mes vėl pralaimim neiššovę...

Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

„Meilės krantų“ autorius Gitenis Umbrasas: Jausmas, lyg kas ranką pjautų

Nuo bačkos. LRT: mums dera nulenkti galvas prieš tas jaunas policijos pareigūnes, operatyviai radusias argumentų, kodėl gi reikia sulaikyti asmenį

Algimantas Rusteika. Trys išvados

Policinės valstybės sentencijos

Tomas Baranauskas. Tokia policija – grėsmė nacionaliniam saugumui

Audriaus Bačiulio replika apie naująją tvarką „Šimašiaus okupuotame Vilniuje“

Buitinė trauma ar policininkų smurtas? arba Popierius viską pakenčia, o lietuvis?

Vygantas Malinauskas. Kai liberalizmas tampa vyraujančia ideologija

Algimantas Rusteika. Pasaka ne pasaka apie tai, kas visada skęsta, o kas tik paviršiumi plaukioja

Geroji Naujiena: Kad Dievo išmintis apsigyventų ir mūsų tautoje

Susipažinkime: Dievo tarnaitė Elena Spirgevičiūtė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.