Demokratija ir valdymas, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Martynas Baldauskas. Apie beveidžių tautą

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 24 d. 9:07

2     

    

Martynas Baldauskas. Apie beveidžių tautą

Beveidis atsikelia ryte ir niekaip neapsisprendžia, kurią kaukę šiandien užsidėti…

Kaip niekur nieko klesti keistokas dualizmas. Koks nors gerai žinomas FB guru paskelbia, švelniai tariant, jokiai kritikai neatsparų teiginį arba kaltinimą konkrečiam asmeniui (ar pažiūrai), o kai įsiterpi į diskusiją, beveik visada gauni maždaug tokį atsakymą: „Čia ne aš kalbu, čia tik mano personažas, kaukė. Negi jūs patikėjote, kad aš čia rimtai?? Koks jūs naivus! Juk Facebook nėra įrankis rimtiems klausimams svarstyti“.

Vėl verta prisiminti: ar nereiks kai kurioms personoms po mirties ant kapo statyti po du paminklus, kaip yra pastebėjęs Justinas Marcinkevičius (perfrazuotas)?

Darosi vis nejaukiau: kaip žemai nuleista atsakomybės už ištartą žodį kartelė ir kaip ji vis pramuša dugną... Kartais netikėtai, kartais nelauktų žmonių. Net neverta tikėtis, kad kas nors viešumoj gintų idėjinį oponentą, kai jis nepagrįstai maišomas su žemėmis. Pagal prisitaikėlių dėsnius tai būtų veidmainystė! Jeigu pritari idėjiniam oponentui – nutyli, ignoruoji, nepastebi; jeigu pagrįstai sukritikuoja, smarkiai susimauni ir neturi ką atsakyti – blokuoji arba išsityčioji besimėgaudamas savo sekėjų publikos liaupsėmis, kuriai kažkodėl neatsibosta nejuokingi „užrodymai“, banalybių fragmentai, klišės, niekaip nesibaigiančios tuščiakalbystės šarados.

Spontaniškai gali pagalvoti, kad jaunimėlio publika, tiksliau, nuomonių lyderių manipuliacinė medžiaga, nelankė mokyklos, niekada nestudijavo, bet dar labiau sunerimsti, kai atpažįsti geriausius pažymius gaunančius mokinius arba karjeros aukštumų besivaikančius studentus. Ir… tam tikrus marionetinius akademikus. Geriau nė nebandyti sujudinti jų savimeilės instinktų. Nebent nori sužinoti, ką išties reiškia jų atvirumas idėjoms ir diskusija su kitaminčiais…

Ir pradedi suprasti, ko vertos vadinamosios apskrito stalo diskusijos – už svetimus pinigus įsteigti parsidavėlių lizdai, kai kurios švietimo įstaigų atstovybės, pridengiančios savo intelekto skurdą madingais spalvotais akiniais, savim patenkinti biesai su švariais kostiumais, kuriuos, reikia manyti, turėtume laikyti neklystančiais ekspertais. Galų gale – nekalčiausi garsenybių vizitai po mokyklas…

Išties neramina ir varo į neviltį, kaip lengvai į priekį stumiasi hipsterizmu persismelkusi ir niekam rimtai neįsipareigojanti sąmonė, pasirengusi bet kada išsižadėti savo pozicijos. Ne, ne dėl sąžinės graužaties ar sielos aistrų beieškant tiesos – tik jei to pareikalaus žinomumo ar įtakos didinimas.

Vieną dieną gali viešai prieš kameras parodyti nuogą užpakalį (čia TIK marketingas), o kitą dieną nutaisęs rimtą veidą sėdėti visai Lietuvai transliuojamoje laidelėje, kurią stebi nuo savo apleisto gyvenimo pavargę TV žiūrovai ir portalų skaitytojai. Siužetai it kokiam Requiem for a Dream nieko jau nebestebina – kaip ir saulės patekėjimas.

Galima visą gyvenimą nugyventi stropiai išrenkant suplyšusias kojines iš spintų, bet niekada nepaklausiant, iš kokios srutų duobės atiteka įgytas pasaulėvaizdis ir tariama KITA nuomonė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-07-4 10:24
Pikc       2017-06-25 16:57

LABAI taikliai! Ir šitas “Spontaniškai gali pagalvoti, kad jaunimėlio publika, tiksliau, nuomonių lyderių manipuliacinė medžiaga, nelankė mokyklos, niekada nestudijavo, bet dar labiau sunerimsti, kai atpažįsti geriausius pažymius gaunančius mokinius arba karjeros aukštumų besivaikančius studentus.” - 100 proc. tiesa. Deja.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Nebūkime aukos

Nida Vasiliauskaitė. Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.