Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Iš propagandos frontų

Marius Malakauskas. #LaikykisVeryga

Tiesos.lt redakcija   2020 m. kovo 27 d. 10:44

53     

    

Marius Malakauskas. #LaikykisVeryga

Niekada nemaniau, kad teks rašyti Verygos palaikymo tekstą. Ministro, kurio nemėgau, bet dabartinėje situacijoje jis man atrodo labai savo vietoje.
Šiuo metu daug isterijų, straipsnių, žinučių socialiniuose tinkluose apie tam tikrus dalykus susijusius su pandemija.

1. „Ligoninės neaprūpinamos, trūksta apsaugos priemonių“. Reikia suprasti, kad infekuotų ligonių hospitalizacijai yra skirtos labai konkrečios ligoninės. Ten ir yra metami pagrindiniai resursai, o ne švaistomi į bet kur. Taip pat ligoninės (išskyrus respublikines) yra savivaldybių žinioje, todėl inicijuoti aprūpinimą turi, pirma, ligoninės vadovas su savivaldybės pagalba. Šiuo atveju SAM yra tik pinigų davėjas. Ir geras pavyzdys yra Šiaulių respublikinė ligoninė. Kuriai net esant respublikinei, jos vadovas be Verygos pagalbos sugebėjo pats pasirūpinti, kad gautų reikiamą įranga, kai tuo tarpu kiti tik verkia, kad Veryga neduoda. Todėl visokie dalinimaisi ir rašymai apie anoniminius(!) pranešimus – neva kažkokioje ligoninėje, neva ligoninių personalo, neva apie kažkokius trūkumus – yra šnipšto verti dabrtinėje situacijoje. Nei konkretumo, nei naudos ir tokiems niekas nepadės.

2. „SAM nesugeba užsakyti ir įsigyti reikiamų priemonių“. Jei atsiverstumėt SAM puslapį, o ne skaitytumėt prieš Verygą nusiteikusią žiniasklaidą ir veikėjus, tai naujienų skiltyje rastumėt apie visus užsakymus ir atvežimus, iš kurių jau dalis atkeliavusi. Taip pat reikia suvokti, kad šios priemonės pasaulyje yra deficitinės ir kiekviena šalis dėl jų kovoja. Jei kam nors atrodo, kad kitos šalys apsirūpinusios, tai reikėtų pagalvoti apie tai, kad tada tai nebūtų deficitas ir tokiu atveju Lietuva reikiamą kiekį gautų per 1–2 dienas. Taip, kartais verslas, darydamas labdarą, sukasi greičiau, nes jam nereikia atsiskaitinėti už išlaidas, dar geriau, jei turi savo logistikos tinklą. Už ką jiems ačiū. Tik SAM vis tiek turi pereiti biurokratijos rutiną ir logistikos organizavimą, nes kai viskas pasibaigs, bus pareikalauta ataskaitų.

3. „Lietuva blogai tvarkosi“. Pagal ligoninių lovų kiekį gyventojams esame tarp pirmaujančių Europoje (pridedu paveikslėlį).

Laiku buvo įvestos atitinkamos priemonės, kurios sustabdė infekuotojų proveržį ir dabar augimas lėtas. Ir nors antra fazė vis tiek pasižymės dideliu infekuotoju, hospitalizuotų ir mirčių skaičiumi, bet jis ne taip staigiai auga, kaip, pavyzdžiui, pavėlavusioje imtis priemonių Vokietijoje. Staigiai augantis skaičius reiškia, kad labai greitai gali būti pasiekta kritinė riba, kai pritrūks gydymui reikiamų patalpų, priemonių ir medikai bus priversti daryti žiaurius sprendimus: kam gyventi, o kam ne. Staigus augimas greitai ir krenta, bet nusineša daugiau aukų. Tuo tarpu mažas augimas yra labiau ištęstas, lėčiau krenta, bet leidžia nepasiekti kritinės ribos ir gydymas yra efektyvesnis (pridedu paveiksliuką). Net jau Estija ima Lietuvos modelį, nes pamatė, kad iš ES inicityvų šnipštas išeina. Teko bendrauti su lietuviais Belgijoje, Ispanijoje. Teigė, kad tai, kaip tvarkosi Lietuva, atrodo kaip kosmosas, palyginti su betvarke minėtose šalyse.

4. „Verslas siūlo padėti, SAM atsisako“. Apie verslą, kuris iš savų lėšų rūpinasi humanitarine pagalba, nešnekam. Pagarba tokiems. Kalba apie tuos, kurie pareiškia: „Turim pasiūlymą iš tiekėjų, bet reikia pirkti čia ir dabar, nes tuojau nebebus“. Tai yra šantažas naudojantis situacija. Net ministerijos klerkai skiria pagalbos siūlymą nuo siekio pasipelnyti. Jeigu nuoširdžiai pasiūlius pagalbą būtų gautas neigiamas atsakymas arba jokio, tai būtų tik trūktelta pečiais ir nemanau, kad lekiama į žiniasklaidą skųstis. Tik štai jei pelnas jau buvo suskaičiuotas mintyse ir – pyst! – staiga jo nebėra, tada iš to skaudulio galima ir žiniasklaidai pavirkauti. Juo labiau ministerija per kelias valandas nesutikrins tiekėjų patikimumo, sertifikacijos, kokybės ir neparuoš tinkamų popierių. Jei kas nors manote, kad esant tokiai situacijai galima apseiti be biurokratijos, tai klystate. Visi antiVeryginiai veikėjai, pasibaigus pandemijai, tikrai puls kapstyti, ar kur nors nebuvo kliurkų. Labai kapstys, na, labai labai norės iškapstyti bėdas ir klaidas.

5. „Reikia nuversti Veryga. Įvesti nepaprastąją padėtį“. Asmeniškai aš negirdėjau objektyvių argumentų, kodėl tai reikia padaryti. Reikia suprasti, kad toks reiškinys Lietuvoje vyksta pirmą kartą ir nėra nė vieno specialisto, kuris turėtų patirties ir žinių tvarkytis su tokia situacija. Klaidų padaroma jau vien dėl to, kad niekas to nedarė iki šiol. Manot, naujas žmogus bus idealus? Nemanau. Jau naujas žmogus įneš daugiau sumaišties ir blogiausiu atveju sugriaus tai, kas jau įdirbta. Nors didesnę tokio noro priežastį matyčiau kaip politikų norą pasididinti dividendus prieš rinkimus. Labai patogu mušti nepavydėtinoje padėtyje esantį konkurentą. O dar patogiau nuvertus ateiti ant jau padaryto darbo. Kadangi dėl prieš tai padaryto įdirbio situacija pradės gerėti, tai lengvai bus galima pasisavinti nuopelnus. Dar toks mažmožis: įvedus nepaprastąją padėtį priėjimas prie pinigų rezervo taps mažiau kontroliuojamas (nebus viešųjų konkursų). Manau, ir iš čia kyla nemažas interesas daryti perversmą organizatoriams. Dar juokingiau, kad viso šito perversmo didžiausi iniciatoriai yra suliberalėję TS-LKD (t.y. buvę dešinieji, mano nuomone), liberalai ir prijaučiantys paminėtiems, kurie dar lapkričio mėnesį grasino Verygą paduoti į Konstitucinų teismą už lėšų atidėjimą krizėms, o ne medikų atlyginimams (Pridedu paveikslėlį).

Todėl visus raginu nepasiduoti skleidžiamai isterijai ir juo labiau neįsivelti į politikų manipuliacijas. Neskubėkite vertinti situacijos pagal žiniasklaidą. Veryga buvo ir yra žiniasklaidos nemėgstamiausias ministras. Todėl dauguma žiniasklaidos subjektyvi. Ir dabar yra ne tas laikas, kai reikia pasiduoti panikai, galvų kapojimui ir visuomenės kiršinimui. Geriau išlaikykite ramią galvą, laikykitės karantino taisyklių, o dar geriau – jei galite, prisidėkite sau įmanomais būdais prie pagalbos kovojantiems priešakinėse linijose.

(Bus ir daugiau, jei prireiks)

Paveiksliukai iš Interneto ir A. Bačiulio sienos.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Visiskai        2020-03-28 16:56

pritariu autoriui,sveiku ,racionaliu zvilgsniu ziurint parasytas.Is tiesu ,ministras Veryga nustebino savo kietu,nuosekliu ,ramiu vadovavimu, Netikejau,kad jame daug tiek daug valios ir ramaus atkaklumo.Visiskai nesutinku su tais,kurie pasieme menama dalgi ,kerta per jo asmeni,funkcijas ir veiksmus,Be reikalo nereiketu eikvoti savo energijos,jos prireiks palaikymui bendruju vyriausybes ir humanistines visuomenes isakymams ir nuostatoms.,pagaliau savidisciplinai,tvarkai ir svarai,o dalgi palikim Giltinei,ji ir toliau darys savo,jei mes atsipalaiduosim,nepaisysim jokios baimes uzkresti kita,o kiekvienas yra potencialus uzkretejas,net jei jis nezino dar,matom,kad lengvabudiskas elgesys atsigreze pries zmones ne vienoje salyje.Aisku Europos valstybes nepasiruose viruso atejimui,nors laiko dar buvo,liudna,kad nebuvo med pirstiniu,chalatu ir kitu antivir priemoniu rezervo,Lietuvoje taip pat,liudna,kad tai gaminta tik Kinijoj,taciau cua ne p.Veryga kaltas,kaip ir uz tai,kad reikia padeti parvezti lietuvius,neziurint,kaip jie grize elgesi,kas galejo tai planuoti,kas yra parases to sunkios situacijos scenariju,tegu parodo ji,kai analizuoji praeiti,matyti,kiek laiko praleista niekams,tuscioms kalboms ir pop ar funkcionieriu skandaliukams,rezultatus matom,bet tai nereiskia,kad kiekvienas is musu gali valdyt valstybe savo pastabom,izeudibejimais ir kritika,paziurekim i savo namus,kaip jie atrodo,laiptines,kiemai,pakankamai daug infekciju,tai kur ziuri kritikai,ateina balandis,pats laikas atsipeiket,o Vyriausybei ,medikams,visiems ,kas mums dirba aciu,daugiau nieko jiems pasakyt negalim

Prašalaitis       2020-03-28 11:33

2020-03-27 20:50 ” Ahai, tau tarpais ,,užplaukia”?”


Žodis “tarpais” nebūtinas, ahui tai nuolatinė būsena.

Reiškiu daugumos nuomonę       2020-03-28 11:28

Didelė klaida buvo apskritai skirti susikompromitavusį ministrą Verygą į tokį postą. Jis nekelia pasitikėjimo labai jautriu laikotarpiu,padarė per daug klaidų. Visiems aišku,kad tai ne strategas ir ne lyderis. Patį nemėgstamiausią ministrą į tokias pareigas? Todėl jūsų gynamasis straipsnis neveikia. Deja! Nenoriu pasakyti,kad nedirba ar neveiklus,tačiau stokoja įžvalgumo ir kelia priešpriešą vien išvydus ekrane. Aš atstovauju paprastų žmonių nuomonę ir nesu susijusi su jokiom partijom.

stasys        2020-03-28 7:19

Retorinis klausimas ,  kiek reikėtu pridėti procentu prie algos jog pats S.Skvernelis apsivilktu medicinos chalatą ? manau neužtektu 15 proc. priedo medikams . Kaip aš tai dvigubinčiau .. greitai reikės ju prašyti dirbti po dvi pamainas .

stasys        2020-03-28 7:14

tvirtas A.Veryga atleido Kauno infekcinės ligoninės vadovą . Gal S.Skverneliui baisu pažvelgti į realią padėtį sveikatos sistemoje ?
- Uhu hu !! mes už valstiečius pridėsime jiems 15 proc. algos priedo tegul šoką velnio nuotakos šokį !

aliuzija       2020-03-27 21:55

COVOD 19 - globalistų kova prieš Trumpo politiką...Veryga čia ne prie ko…

...       2020-03-27 21:54

Kiekvienas parasytas zodis,atitinka mano mintis ir ne tik mano,bet daugumos zmoniu.Tik gaila,kad dar daug zmoniu nesugeba atskirti melo,nuo tiesos.Kas vakara bendraujame su draugais gyvenanciais Vokietijoje,Airijoje,sako mes jums pavydime,kad turite tokia valdzia.Sako stebime kasdien ir dziaugiames.Tokio puolimo neteko matyti per visus 30 m.Taip pat draugai sako,pats Dievas atejo jums i pagalba,nes aukso puodas ne opozicijos rankose.Sako krizes metu,yra lengviausia vogti,kaip autorius sako,neimanoma atkapstyti.Tai viena laime,aukso puodas tinkamose rankose ir iki cento bus panaudotas zmoniu gelbejimui.Paskaitykite KARSTAS KOMENTARAS,koncervu povilionis sako,KAD GERIAU MIRTI,NEGU PRIIMTI IS kINIJOS PARAMA.Butinai paskaitykite.Opozicija matydama,kad pinigai keliauja ne ten,ISPROTES.Kartais pagalvoji,kad gal ta korona netokia baisi,kaip kad baisu butu prarasti dabartine valdzia.Tai masto daug zmoniu.Ir nelaimes atveju pats svarbiausias reikalas,tai AUKSO PUODAS,nes galimai tai buvo iprasta.UZ GERB.VALSTIECIUS.

tiek       2020-03-27 21:49

Tvirtas tas žmogus,pasirodo, Veryga. Net nėr jokių to įprasto matyti vos ne ant kiekvieno valdžios paragavusio ištižimo ženklų (tas geriausiai matosi iš kabyliaus,kokio syso ,patriarcho ,grybauskaitės ,broilerio ,etc. .povyzos - tiesiog vaikščiojantys suakmenėję iš susireikšminimo paminklai:).Gaila ,kad šikašiuj su grubliausku pavyko sugadinti taip gerai Verygos išstatytą Lietuvos ginybos nuo koronos liniją  privalomai karantinuojant visus kertančius Lietuvos sieną.Brangiai tų nemokšų akcija Lietuvai kainuos ,tai jau ir matos iš susirgimų staigaus kilimo:(

Ahai,       2020-03-27 20:50

tau tarpais ,,užplaukia”?

Trabantas to Švilpiko diena       2020-03-27 19:10

Tiksliai pastebėta.

vienybė težydi       2020-03-27 19:07

Visi šalies idiotai vienykitės!

Almantas       2020-03-27 18:15

Kodel jus skaitote “Stasio"komentarus.Stasya visa laika palieka sudo kruva tai kokio velnio po ja kapstytis.Apeikite ta smarve!!!

stasys        2020-03-27 16:37

youtube.com/watch?v=UmPs5eGtFM4 .. ne visi sutinka jog reikalingas toks griežtas karantinas .Taip kaip situacijos A.Veryga vistiek nevaldo , gal ir teisinga butu maksimaliai didinti tyrimu skaičių , gal netgi prisirišant prie regionu kuriuose mirtingumas didelis . Pagrindinė idėja kreipti dėmesį į rizikingas visuomenės grupes o likusiems leisti persirgti ..  jiems įprastu būdu .

ah1       2020-03-27 16:27

tikintiems COVID 19: 
3:15 -žiūri viena akis - suri v on or oc /coronovirus, 5:06 - karūna, viena akis (suri v on or oc/ caronovirus),  kaukės ir respiratoriai, 9:22 - trikampis,  9:26 ” Wa Ke UP”, “va kas bus”, 2019 :
https://youtu.be/VG3WkiL0d_U
Tai čia tipo “tik sutapimai” 3:15, 5:06, 9:22, 9:26, wa kas bus,  su caronovirus/surv on or ac norit pasakyt?
“Madonna, Quavo - Eurovision Song Contest 2019 “, Madonna, Quava, Quava-  Q ua vo.
Gal dar kas nors pasakys kad tai kažkokia “matrica”. Nėra jokios “matricos"manau, kažkas daro tai ką daro,o Madonna nešė žinią. Na kaip dar plačiau galima paskleisti žinią jei ne per “Eurovizijos” kuliminaciją ?

ŠVILPIKO diena       2020-03-27 16:26

Dar du mėn, bus dūmų uždanga? Ir kasdien tas pats—koronkė? ŠVILPIKO DIENA.

stasys        2020-03-27 16:17

na ka čia pridėsi ..keistas vaizdelis kai pati višta lipą į puodą ir visiems dėkoja .smile Daugiau tokiu vaizdeliu su entuziazmu , galu gale dėl tokio pasišventimo verta aukotis ir stebinti pasaulį.

DD plius DD       2020-03-27 16:16

Kiek lengvapėdiškai.
Kol kas lietuviai labiau serga ne kaip virusu užsikrėtę ligoniai, o kaip ir dera lietuviams, greičiau kaip krepšinio sirgaliai- visi profesoriai ir visi žino ką ir už ką į muilą...

anete       2020-03-27 16:15

Puikus straipsnis. Pagarba autoriui, o ministrui Verygai sveikatos, stiprybės. Vienas geriausių sveikatos ministrų per 30 metų

anete       2020-03-27 16:10

Daugiau tokių straipsnių. Ačiū autoriui už drąsą. Nors vienas palankus straipsnis. O
ministrui VERYGAI didžiausia pagarba.

KADA IŠSPRĘS ŠIAS PROBLEMAS?        2020-03-27 16:09

KUR DINGO IŠ ETERIO VISOS VALDŽIOS AFEROS, BANKŲ, GRIGEO, TULPIŲ PAŠTO SKANDALAS, KITI DAROMI NUSIKALTIMAI- PVZ. KERTAMI MIŠKAI(TYLIAI KERTA?), NUODIJAMI ŽMONĖS FORTUM DEGINAMOM ŠIUKŠLĖM- KODĖL TEMPERATŪROS FORTUM NEPADIDINO IKI REIKIAMOS BENT 1200 LAIPSNIŲ? GI NUODUS IR VAIKAI KVĖPUOJA!!! TIK KORONKĖ IR KORONKĖ...

Kiek?        2020-03-27 15:56

O kiek miršta nuo eilinio gripo komplikacijų?

Tam ah1       2020-03-27 15:54

Išeinu iš namų- tylu, ramu, žmonių beveik nėra, ir parduotuvėse žmonės ramiai vaikšto. Kas tą paniką kelia- anūkas!

stasys        2020-03-27 15:50

Mes labai mėgstame viska pasverti palygindami : Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras pateikia tokius duomenis VAKARYKŠČIUS : 
Estija užsikrėtusiu - 538 , mirusiu - 1
Latvija užsikrėtusiu - 244 , mirusiu - 0
Lietuva užsikrėtusiu - 299 , mirusiu - 4
Mes ne tik pavijome Baltijos drauges keliu savaičių bėgyje užsikrėtusiais ir mirusiais , bet pridėjus ir šiandieninius skaičius ėmėme smarkiai lenkti jas. Tie kas stebi situacija plačiau nei tik Lietuvoje nesunkiai pastebės kad Lietuvoje viruso plitimas kur kas intensyvesnis su didesniu letaliniu rezultatu . Na pridėkite visa tai ko neturite savo apsaugai elementariais dalykais ir savęs dar karta klauskite kokio rezultato sulauksime tos infekcijos pabaigoje skaičiais ? vieni roges ruošia vasara (ar bent rudenį ) kiti sniegui iškritus ir užvertus trobas .

ah1       2020-03-27 15:44

Verygos ramybė kelia įspūdį kad Veryga žino kad jokio COVID 19 nėra. COVID 19 egregorius, informacinis laukas yra, sukelta baimė, isterija yra, “manevrai” yra o pačio COVID 19 nėra.  O stebuklingoji/ akmenkalbių  vedanta tik patvirtina
“caronovirus” pažodžiui “žiūrėjimas viena yra akim”, vienu žodžiu “stebėjimas”. Kieno ir kokiu tikslu kita kalba.

Pritariu - kis       2020-03-27 15:14

Liustracijos nebuvo, už tai buvo lansgrybinių rėkavimai ant scenos-rusai puola, o užkulisiuose vykdoma finlandizacija( klojami pamatai putinui). Viskas susiję su rusija-Astravas, fortum, sgd, bankai, migracija, dujotiekis per Baltijos jūrą, smegenų plovimo mašina tautiečiams žiniasklaidoje lrt, nutautinimas, demoralizavimas, istorijos perrašinėjimas, tautiečių skurdas ir atskirtis, ko pasekoje—greičiausiai nykstanti tauta- tai mes- Lietuva. Dar laukia elektrinė 10km nuo Lietuvos Kaliningrade…

Autorius       2020-03-27 15:12

labai teisingai sudeliojo pamastymus ir nusviete situacija.Aciu.

ah1       2020-03-27 15:11

Kas yra caronovirusas pagal vedantos suvokimą per “S” mechanizmą :
“Caronovirus” iš kito galo “surivonorac”. suri von or ac. Sr vn r c.  Caronovirus iš kito galo suri von or ac/sr vn r c   stebuklingąja/akmenkalbių suduvių kalbos prasme “žiūri viena akis”. O kas žiūri viena akim jei ne dievo akis trikampyje bažnyčiose ir Egipto senuose skriptuose?
... kiek “skiepų” caronovirus COVID 19 genome? Trys? Štai ir atsakymas.Trikampyje,yra viena žiūrinti akis dievo 19. 19 - nes dabartinis caronovirusas/  pasirodė 19 metais. Tai va, pagal vedantos S suvokimo mechanizmą,  nėra jokio COVID 19, o vien “dievo 19” stebėjimas žiūrint viena akim trikampyje, kaip elgiatės.

 

Didelės lėšos       2020-03-27 15:10

skiriamos armijai,tačiau tarkim bakterioginei atakai nepasiruošta.Iš ginklavimosi lėšų galima turėti gamyklą,kuri gamintų  tas aprangas,kaukes daktarams,kariškiams,civiliams.Ir dar parduoti kitiems galėtume.Bokseriai dabar rūdyja.

Kis       2020-03-27 14:51

kas parasyta viskas su +,o kas liecia Veryga,tai zmogus -Donkichotas,jam pofik reitingai,rasliavos ,visdelto psichiatras-tai rimta profesija,esant reikalui begsiu pas Veryga,ka jis patvarke reikia jaucio odos,o jis nebijo ir siandiena nieko,net atsakomybes tokioje situacijoje,visdelto ne eilinis paskvilis ar sudo mestas gumulas,bet zmogus prisiima atsakomybe,nes su tokiu net pandemija lengviau isgyventi.Kai ateina tie kurie tiek pridare skriaudu zmonems ir stoja su savo snukiais pries kameras ir aiskina ko net patys nesuprato,o apie gebejimus 30 emtu ir kalbu nera.Gaila,kad nera valtybeje liustracijos ,juk nereikia daug proto,kad matytumei kaip manipuliojama zmoniu samone.O kaltas vienas ir vienintelis kuris po AMB mirties pajunge visus,kas tik kabejo ant kabliuko,jus manote ,kad Dalia savo valia cia burnoja?Deja ji buvo valdoma rezidento kupriaus ka jis daro ir sia nelengva minute.

stasys        2020-03-27 14:43

Autorius nieko naujo neparašė . Pakomentavo senas R.Karbauskio tezes .. ir sėdi spakainas . Pabandykite mielasis įjungti kritinio mastymo jungiklį ..gal rasite kokiu keistu nesutapimu su realybe ?

Panika       2020-03-27 14:43

slopina imunitetą.Todėl reikia susitvardyti ir stoiškai pasitikti neprašytą svečią.Medikai priešakinėse linijose,juos reikia aprūpinti,tačiau ir jie ne patys neturtingiausi,gali kiek ir patys ginkluotis apranga.Kartais atrodo,kad jei galėtų ,pirmieji spruktų iš to skęstančio laivo.Kai jų specialybė įpareigoja moraliniam klinumui.Sugadino globalizmas ir jų vertybes.

Dėl migracijos pakto       2020-03-27 14:42

Linkevičius skubiai pasirašė migracijos paktą. Kas nors Lietuvos žmonių nuomonės paklausė? Čia juk tautos išlikimo klausimas, o čia brūkšt ir pasirašė. Ar tai legalu??? Juk tai absoliučiai prieštarauja visuomenės nuomonei!!!!!

stasys        2020-03-27 14:41

klaida “prašalaitis ” .. matyt esu priėdęs ten to “draugelio” marazmo ..kad taip velkasi ant liežuvio galo >:)

virgis       2020-03-27 14:39

Sako krizė ar karas parodo žmogaus tikrajį veidą. Kiek šitie konservai gali tyčiotis iš savo tautos? Jau nebejuokinga, gaunasi kaip turkmėnai su savo Gurgurmamaly ...., taip konservai su savo ex komunistine prezidente.

stasys        2020-03-27 14:39

Jautrusis prašalietis svariai argumentuoja grumstui . Ką bedarytu šiandiena valstiečiai jie atstūmė pagalbos ranką kuria siūlė opozicija ,  o R.Karbauskis dar pirmas ir užbaubė apie G.Landsbergio siekius tokiais siūlymais pasiviešinti .Kol kas turime tokia situacija kai valstiečiai patys save cituoja ir ginasi nuo tu savo daromu prielaidų apie sąmokslą (pats save mūša ir pats rėkia) . Tai būdinga kai norisi pripildyti eterį ne tuo apie ka reikia kalbėti ir kur kreipti dėmesį . Visiškai neaišku kam reikėjo D.Grybauskaite kviesti prisidėti prie pagalbos fondo kuravimo , jei tikslas buvo pa politikuoti ..

Regbgd       2020-03-27 14:36

Bravo! Manau lygiai taip. Nesitikėjo, kad tokiu tautai nelengvu laikotarpiu, kažkas naudos ieškos. Tiek politinės, tiek materialinės.

Al.       2020-03-27 14:27

Neatmestina, kad kiniečiai gumą tempė sąmoningai. O Vakarai iš kvailumo. Neįgalumo ir puikybės. Ir neatmestina, kad Skvernelis yra Linkevičiaus ir valstybininkų pasiuntinys. Virusas.

Arkliadantė- ts-lkd durnių motina       2020-03-27 14:26

Ji- ts-lkd paskutinė viltis. Taip rašo žiniasklaidoje.

DD plius DD       2020-03-27 14:11

Šiek tiek papildysiu autorių.
Apskritai ši situacija visiems buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus. Ir ne vien pas mus, o būtent visur. Todėl visi aiškintojai ką Veryga ne Veryga klaidingai ne klaidingai padarė, užuot protingai patylėję, ar bent normaliau pakalbėję, energingai lipa į kvailio tribūną.
Daug nesiplėsiu ir nieko nekaltinsiu, bet kai ką paminėsiu, kas galėtų paaiškinti daugumos valstybių pasimetimą, nesusigaudymą ir po to jau karštligiškus, bet neišvengiamus veiksmus ir neišvengiamas tokiais atvejais klaidas Dalykas tas, kad pirmas ligonis Kinijoje paaiškėjo pernai metų gruodžio pirmą dieną, labai greitai atsirado ir daugiau. Maždaug per dvi savaites gydantys daktarai įsitikino, kad ši nauja liga pridarys bėdų. Kinijos valdžia, jau turėdama pirmuosius tikrus duomenis apie pavojų, dar visą mėnesį aiškino kiniečiams ir pasauliui, kad ten yra niekai- žmogus viruso neplatina, o susirgę tiesiog pasigavo ligą turguje nuo produktų. Suklaidinti buvo ne tik valstybių vadovai, o netgi PSO (pasaulio sveikatos organizacija).Aiškino. kol nuslėpti jau nebuvo galima. Tik šaukštai jau buvo po pietų- kiniečiai,laikydamiesi naujametinio papročio susitikti su artimaisiais, pasklido ir po pačią Kiniją ir po visą pasaulį. Štai ir matom tą ką matom. Tik nežinau, ar čia labai jau galimą kaltinti kiniečių valdžią- greičiausiai jie norėjo išvengti panikos. Pagaliau, kaltinimai šiuo atveju nepadės.

Prašalaitis>grumstas       2020-03-27 14:08

Dėkoju už atsakymą. Visa tai ką pasakėte aš ir pats suprantu ir žinau išskyrus tai, kad skuduras kojoms šluostyti Linksevičius stūmė būtent besąlygišką parvežimą. Tačiau tai visgi neatsako į klausimą kodėl valstiečiai pasidavė tam spaudimui, nes jei padėtis stipriai blogės, tada jiems teks susidurti jau ne su banga žiniasklaidoje, o su nulinčiavimu, ir jie tuomet bus kaltinami ne nemeile, o piliečių žudymu. Juk jie to negali nesuprasti?


P.S. Ar jūs tikras, kad mes turime valstybinę žiniasklaidą?

grumstas>       2020-03-27 13:25

Prašalaitis     2020-03-27 11:10

nereikia gaudytis reikia suprasti ir žinoti, kad šitas nelaimėlių lietuvių iš užsienio įvežimas buvo smarkai stumiamas Linkevičiaus užsienio reikalų ministro, kuris yra Grybauskaitės žmogus. Štai ši kapelija ir prievartavo “valstiečius” besąlygiškai įsivežti nekarantinuojant ir tuo pareiškiant kaip elitas myli emigravusius lietuvius. Jeigu valstiečiai būtų įvedę apribojimą , būtų sukelta tokia banga žiniasklaidoje , kokie baisūs yra valstiečiai , kaip jie nemyli savo piliečių. Visas kipišas buvo daromas kovojant dėl taškų patekti į valdžią. Žydai įvedė karantiną ir besąlygišką norinčių įvažiuoti karantinavimą. Ten nekyla isterijos , kuria kelia proliberastiniai pro globalistiniai propagandistai pas mus dėl pažeidžiamų žmonių teisės laisvai judėti , bastytis ir platinti koronavirusą, kas yra sunkus kriminalinis nusikaltimas. O
O straipsnyje dauguma pateikiamų faktų yra teisingi ir padeda suprasti, kokia turi būti pandemijos sutramdymo politika , neturint gausių materialinių išteklių. Tik pasigendu ir valstybinėje žiniasklaidoje raginimų , supratimo , kad visi izoliuotusi kuo labia, tai pats pigiausias ir efektyviausias būdas kovojant su koronavirusu: sėdėkite namuose, nekelkite dulkių laiptinės šluodami o valykite drėgnai, dezinfekciniais skysčiais . Pasiteiraukite telefonu mokintų pažįstamų , savo vaikų kokiomis priemonėmis galite dezinfekuoti savo aplinką . nerikite iš gatvės su tais pačiais batais į  butą, savo patalpas, valykite juos nors su ųūkiško muilo pamuilėmis, ten yra šarmo , kuris naikina virusą  aptirpdydamas jo išorinę fosfolipidinę sienelę -membraną. Naudokite chlorą dezinfekavimui ištirpdydami jį vandenyje ir palaikydami dieną kitą , o nusistovosėjusio praskaidrinto tirpalo iš sandariai užkimštos talpos įpilkite po kokią stiklinę ant 10 litrų H2O - kad justusi , kad vanduo chloruotas ir turite dez skystį. Visokios balinančios skalbimo priemonės irgi tinka kaip priedai dez. skysčių gamybaio. Turite namuose kalkų, gesintų negesint , galite irgi naudoti - tai šarmas , kuris yra ir muile.Reikia tik domėtis , atsakingai elgtis ir kiek galima sėdėti namuose iki saulė ir pavasaris gamtoje apšvarins nuo šio įvežtinio brudo.

ah1       2020-03-27 12:52

stiprinkit imunitetą, imuniteto nesaugojimas brangiai kainuoja ir kainuos visomis prasmėmis. Šalinkit priežastis, nebus priežasčių nebus pasekmių.
Lai bus Veryga mūsų kelrodė žvaigždė - pradėkit nuo sveiko maisto ir saugokit protą nuo šnapso pirmiausia, kad turėtumėt suvokimą kas sukelia padarinius. Pasulį valdo suvokimas, pirmasis vedantos priesakas.

ah1       2020-03-27 12:20

Veryga jėga :pirmutinis pradėjo realiai rūpintis žmonių sveikata ir šalinti nesveikatos priežastį, pradėjo nuo geros sveiktos kūrimo pamatų - pirmiausia nuo sveiko maisto vaikams organizavimo ir ” proto išmy*imo su šnapsu”

ah1       2020-03-27 12:15

o aš manau svarbiausia kad žmonės stiprintų savo imunitetą, nes bacijos ir virusai kimba prie nusilpusio imuniteto ir apie imuniteto silpninimo priežastis derėtų kalbėti, kelti bendravimo kultūrą ir stabdyti reklamas reklamuojančias ir skatinančias žaloti sveikatą,t.y. kenkti sau kad paskui pirktum vaistus ir krautum pelnus farmac.verslui, preoritetas turėtų būti žmonių sveikta, išlikimas sveikais o buvimas durnais ir ligotais.

Žodžio laisvė...       2020-03-27 12:10

Lietuva gyvena po laiminga žvaigžde,kad atėjus mirtinam virusui Lietuvon,valdžioje
yra Veryga ir Skvernelis.Neįsivaizduoju ką darytų šiandien Anūkas su savo šaika.
Esant sudėtingai situacijai ir matant kipišą keliančius aborigenus,tauta pamatė veidą
tų,kurie intensyviai ieško progos prieš rinkimus demonstruoti apsimetėlišką susirūpinimą ir šitaip tikintis sumeškerioti kuo daugiau rinkiminių taškų.Jiems
žmonių likimai nerūpi,jiems rūpi atsidurti prie valstybės lovio.Manau,jei krizė užsitęstų iki rudens,tuomet rinkimus reikėtų atidėti iki sekančių metų pavasario.
Pranckiečio sakymas, kad reikia ruoštis rinkimams jau dabar,tai savanaudžio svajonės,
kai Lietuvos visuomenė susirūpinusi dėl atėjusios mirtinos ligos.Ar normalus žmogus gali šiandien galvoti apie kitką,nei apie mirtiną pavojų Lietuvos žmonėms?

Nuomonei       2020-03-27 11:42

O mano nuomone, tamsta “nuomone”, esate neišmanėlis, nes kas apie kitus šneka, pasisako tik apie save. Taigi.

prieš Partiją einant?       2020-03-27 11:31

be šansų.
Partija laikosi Suslovo linijos: Lietuva be lietuvių.
(pvz: kaip Partija suėdė Ušacką - nes jis buvo nekorumpuotas)

ah1       2020-03-27 11:24

lovų skaičius tai TSRS -LTSR paveldas, kai buvo sveikatos apsauga, o dabar turi būt pelnai iš sveiktos, nėra pelno iš sveikatos - ” pyst” ir nėra lovų.

Nuomone       2020-03-27 11:16

Konservatoriai nori įvesti nepaprastąją padėti, pastatyti vadovauti Grybauskaite ir pavogti kiek jėgos leis.Parankus tam Grybauskaitės ministras Šapoka, VSD vadas Jauniskis,generalinis prokuroras Pasilis ir kvailys Nausėda.Visai neaišku kokius žaidimus ir kieno pusėje žaidžia Skvernelis, dažnai išduodantis Karbauski.Konservatoriams reikia pinigų rinkimas ir ramiam gyvenimui.

Prašalaitis       2020-03-27 11:10

Aš jau nebesusigaudau, o milicininkas Verygos ir Ko pusėje ar irgi prie sabotuotojų prisidėjo? Nes sprendimo dėl priverstinio sugrįžusiųjų atskyrimo staigų atšaukimą sveiku protu sunku suvokti ir pateisinti.

Bravo       2020-03-27 11:02

palaikom MInistrą Verygą.

Manau       2020-03-27 10:56

Grybinis klanas nori nuversti planą.

PALAIKAU       2020-03-27 10:51

Verygą už nuoširdų, įtemptą darbą ,jo sprendimus.Ir už tvirtybę, atsilaikant prieš nieko nedarančius kritikus.Sėkmės ir didelės jam sveikatos.


Rekomenduojame

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Nuo bačkos. Seimo narys Matas Maldeikis: Lenkija eina neteisingu keliu

Pareiškimas dėl Mokslo ir studijų ideologizavimo aukštosiose mokyklose

Rasa Čepaitienė. „Universitetuose įsitvirtina ideologinė cenzūra ir kitaminčių persekiojimai“

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Skvernelio partija – nei kairė, nei tautinė

Vaistininkai griebiasi už galvos – neturintys galimybių paso išvis nebegalės nusipirkti vaistų

Asta Katutė. Vilniaus universitetas: ideologiniai sprendimai mainais į Europos Sąjungos lėšas?

Ramūnas Aušrotas. Kai norima prismaugti iki galo

Eglė Gatelytė. Ekspertai apie „bandomąjį projektą“ Vokietijos mieste: tai tik pradžia, būkit pasiruošę

Česlovas Iškauskas. Briuselis auklėja Lietuvą

STI: Parengtas skundas į Konstitucinį Teismą dėl galimybių paso

Studentai nebetyli – vienijasi prieš diskriminaciją universitetuose

Tyrimas: JAV gyventojai vis palankiau vertina marksizmo idėjas

Garsioji knyga „Liberalizmas yra nuodėmė“ – jau ir lietuviškai

Nuo bačkos. Buvęs eurokomisaras Vytenis Andriukaitis: jei negali skiepytis, pasirink kitą profesiją

Vengrija: Vakarų Europoje dygstant mečetėms, mes statome bažnyčias

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.