Žmogaus teisės, Keisti teismų sprendimai

Marius Kundrotas. Putinas – iškrypėlis. Teiskite ir mane

Tiesos.lt siūlo   2016 m. kovo 26 d. 10:01

11     

    

Marius Kundrotas. Putinas – iškrypėlis. Teiskite ir mane

Alkas.lt

Perkūnas iš giedro pavasario dangaus. Kaunietis Arūnas Gaudžiūnas nuteistas už tai, kad Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir jo šalininkus pavadino iškrypėliais. Skundą pateikė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) gretutinės organizacijos – Europos žmogaus teisių fondo teisininkas.

Ką nors stebina? Jau įpratome, kad kritikuoti homoseksualizmą, imigraciją ir kitus visuomenėje prieštaringai vertinamus reiškinius draudžiama. Bet palaukite – Putinas? Po to, kai pati Rusijos valstybė įvardyta teroristine mūsų prezidentės?

Lietuvos teismai dirba Rusijai? Hipotezė ar akivaizdus faktas? Žinia, iš kur atėjo pirmoji Lietuvos teisininkų karta, savo ruožtu išauginusi antrąją ir trečiąją. Bet ką reiškia ši byla? Atsiskleidimą ar lemtingą Lietuvos politikos kaitą? Kad teisė ir politika sudaro vientisą visumą, abejoti gali tiktai aklas žmogus. Taip yra visose valstybėse – nuo autoritarinių iki demokratinių. Kas bus kitas nuteistasis – valstybės vadovė Dalia Grybauskaitė? O gal visa tai vyksta jai pritarus?

Kalbant iš esmės – kaip pavadinti politiką, kurstantį grobiamuosius karus, persekiojantį už alternatyvią nuomonę, politiką, kurio dėka žūsta niekuo dėti žmonės ir net maži vaikai? Žodis „iškrypėlis“ galbūt švelniausias iš galimų. Galbūt reiktų įvardyti griežčiau: nusikaltėlis. Ai, kauniečio tekste pavartotos užuominos į lytinius iškrypimus? O kas nėra matęs vaizdo įrašo, kuriame V. Putinas griebia vaiką, apnuogina jo pilvuką ir intensyviai jį laižo? Čia kas? Tėviška meilė? Odnako… – numyktų Kysa Vorobjaninovas.

V. Putinas – iškrypėlis. Jo rėmėjai – taip pat. O dabar iškrypėliais tapo ir Lietuvos prokurorai su teisėjais, nuteisę Lietuvos pilietį už poziciją, daugybę kartų išsakytą Lietuvos vadovų ir žiniasklaidos. Žinoma, kam rūpi eilinis pilietis? Pamėgink paliesti vadovus ar žiniasklaidą. Kas galima vieniems, kitiems – draudžiama. O žmogus nuteistas. Kas nors stos jo ginti?

Nekritikuotinų sąrašas pildomas. Ne dienomis, o valandomis. Galbūt rytoj kas nors bus nuteistas, jei pavadins iškrypėliais ar nusikaltėliais ISIS teroristus. Arba degradus, skandinančius savo vaikus šuliniuose. Nes kiekvieną žmogų juk reikia gerbti – išskyrus tuos, kurie leidžia sau vertinti. Kaip rašė Gintaras Beresnevičius, postmodernioje visuomenėje vertinimas – nuodėmė.

Lietuvos teisėsauga gali šuns būdoje uždusinti pasaulinio garso mokslininką. Kojomis į priekį išnešti iš namų klykiančią mergaitę. Mirtinai uždaužyti futbolo sirgalių. Prieš vaikus ir senelius atsukti akustinę patranką, nuo kurios plyšta ausų būgneliai ir žmogus visam gyvenimui lieka invalidas. O dabar ji gali nuteisti ir žmogų, išsakiusį savo nuomonę apie amžiaus nusikaltėlį ir jo bendrininkus. Ir štai šios teisėsaugos vadovas – vienas populiariausių politikų. Balsuosite už jį?

Jeigu teisiate A. Gaudžiūną – teiskite ir mane. Aš kur kas dažniau ir griežčiau pasisakau prieš V. Putiną, jo režimą, jo sukurstytus karus. Dar daugiau – aš noriu būti už tai nuteistas. Nes būti nuteistam už tiesą – garbė. Kaip ir sovietų laikais, taip ir dabartinėje Lietuvos valstybėje, kuri – sprendžiant iš teismų praktikos – tebėra gili Rusijos provincija.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2016-03-29 7:42

Kaip suprantu žmogus paprasčiausiai nesusilaikė,.pasidavė emocijoms ..todėl ir buvo pritaikytas tas bk 170 str.

Dzeikas       2016-03-28 20:00

Prie ko cia Rusija? Jie su savo Putinu patys tegul aoskinasi,problema ta,kad musu valdzia atstpvauja ne mums
Vatnikai ir tie,kuriems kremliaus propoganda smegenis isvedino tvirtina,kad valdziagyviai amerikieciu klientai.Gerai, kad taip.
Tik faktai rodo, kad visdelto ne jankiu, o rusu.
Ir musu madam isterika apie “teroristine valstybe” greiciau naudinga Kremliui negu Laisvajam pasauliui.
Nes jeigu Kremlius prakistu sava i agenta i Lietuvos valdzia kaip jis elgtusi?Kaip patriotas idiotas!

Jota       2016-03-28 13:50

Man irgi kyla panašios mintys kaip ir vai me. smile. Ta proga priminsiu puikų F.I. Tiutčevo ketureilį, gal Marius bent kiek apsiramins:

Умом Россию не понять,
Аршином общим не измерить:
У ней особенная стать –
В Россию можно только верить.

O dėl ko rusai degradavo,  jau sakiau. Būtų buvusi puiki, morališkai švari tauta. Ir kas dabar kaltas? Bet tikiu, kad Rusija apsivalys.

Letas Palmaitis       2016-03-28 6:08

Netiesa. Lietuvos teismai nedirba ruskijai. Lietuvos teismai dirba Lietuvos prokuratūrai, prokuratūra dirba valstybės “saugumo” departamentui ir tik tas departamentas dirba ruskijai - šitai jau žinome iš Kusaitės istorijos.
Visa tai taip aišku, kad jau ir lėkšta. Ne tas įdomu.
Įdomi čia yra “Vakarų” pozicija. Jei tie “Vakarai” būtų tik panorėję, buvę sovietiniai prokurorai, kurių dėka numarintas kun. Zdebskio mirties tyrimas, buvę partinių mokyklų dėstytojai, KGB rezervistai ir pan. “elitas” nė iš tolo nebūtų priėję prie valdžios, kurioje būtume turėję Stasį Lozoraitį, Svarinską, Kronkaitį, seimas niekad nebūtų leidęs įvesti Lietuvoje EP direktyvos 2006/24/EC dėl totalinio elektroninio sekimo, Lietuva netaptų LTSR-2 ir pan. Dabartinė apgailėtina situacija anaiptol ne buvusiųjų kaltė - tai per menki žmonės, kad būtų sugebėję patys sunaikinti ir laisvę, ir nepriklausomybę. Scenarijus parašytas “Vakaruose”, nes geriau už bolševikus niekas globalistinio kultūrų ir dorovės naikinimo tikslo nevykdys, tik trukdys! Jau nekalbėkime apie tai, kad “Vakarams” Orda reikalinga kaip buferinė zona prieš kinus. Putinas juos apvylė, nes “umom rasėju ne poniatj”. Bet tikslas išlieka. Vadinas ir regioninis VSD pavaldumas FSB - taip pat. Jis tegali būti tik laikinai pristabdytas, užkonservuotas iki “geresnių” laikų.

Stasys       2016-03-28 4:08

Zdorovo drėbtelėjo Marius. Tikriausiai, jis velniškai teisus, nes, kiek girdėjau, dauguma Lietuvos žmonių panašiai mano. Iš jų dauguma bijo viešai ką nors kalbėti, tiksliau, bijo sakyti tiesą, nes, kaip matote, gali zdorovo atsirūgti. Šv. Velykoms paragino būti drąsiems. Betgi drąsūs yra tampomi ilgai ir kankinančiai po teismus, gali būti, kad kai kas iš drąsių buvo net nužudyti. Tai kaip čia išeins ? Kai kas gali pamanyti, kad stribai vėl, kaip ir pokariu, gali būti aukštumoje ....

Algimantas Zolubas       2016-03-27 11:20

Darosi aišku kam atstovauja teismai. Kam dar buvo neaišku, dėkokite nuovokiam autoriui.

Dzeikas       2016-03-27 6:46

Lietuvoje tarsi negalioja politikos ir teises vienybe.Arba bandoma imituoti,jog negalioja.
Jeigu remsimes Kozmos Prutkovo ismintimi ,“Jeigu narve jautis, o parasyta, kad liutas - netikek “, - tada matyti pasiruosimas keisti politine orientacija.Tiksliau seimininka.Kaip kad buvo padaryta 1988-91mm.Mums siame spektaklyje ruosiamas masuotes vaidmuo.Lygiai kaip kvailiukams savanoriskai stojantiems i “kariuomene”.Viena masuote ikres kitai masuotei, jei pastaroji nesupras “partijos politikos”.

Taigi       2016-03-27 0:54

Ar nematote paralelių, tarp Mariaus Kundroto pareiškimo ir šio komentaro? Beje , komentaras iš Delfio, straipsnis “Kaunietį nuteisė už 15 komentarų: tyčiojosi iš V. Putino ir Rusijos žmonių”
“Nesupratau bajerio - užkalniui iš savo tautos tyčiotis ir įžeidinėti galima, o fašistus vadinti tikruoju vardu ir niekinti ne? Tada tikrai neaišku, kas mus valdo ir kodėl ruošiama palanki dirva mūsų priešams. Pabandykite ir mane paduoti į teismą, ir aš jums įrodysiu, kad putino šaika yra Lietuvos priešai.
P.S. Įdomu, kodėl Grybauskaitė nėra persekiojama teisėsaugos - ji gi viešai pareiškė, kad Rusija teroristinė valstybė?”

Įdomu?       2016-03-26 23:48

Keistas pareiškimas - mintis, lyg nuo mano komentaro Delfije nukopijuota.

vai me       2016-03-26 19:11

Vargšas nabagas, bekovodamas uz demokratiją, zodzio ir minties laisvę, M.Kundrotas matyt, sunkiai apsirgo. Negalima jo teisti.

:-(       2016-03-26 17:58

Galėtų valdžia aiškiau pasakyti ko ji nori iš piliečių: ar gynėjų, ar kolaborantų.

Rekomenduojame

Garsaus medicinos žurnalo redaktoriai: vakcinų ir vaistų tyrimų duomenys turi būti nedelsiant atverti visuomenei

Kanadoje mokytoja nušalinta nuo darbo dėl „transfobinės“ kalbos naudojimo

Reikalavimas dėl politinės prekybos Lietuvos suverenitetu ir lietuvių kalbos valstybinio statuso panaikinimo

Nacionalinis susivienijimas dėl klausimo apie „pragarą“ kreipėsi į LRT etikos kontrolierę

Anot politologo, Putinas nebūtų teikęs Vakarams praktiškai neįgyvendinamų reikalavimų, jei realiai nesvarstytų karinės atakos

Edvardas Čiuldė. O kur mūsų pasaulyje pasidės Dievas? (I)

Kun. Algirdas Toliatas. Kviečiu maldai už Suomijoje teisiamus vyskupą Juhana Pohjola ir buvusią vidaus reikalų ministrę Päivi Räsänen

Ispanų europarlamentaras: Briuselis turi padėti lenkams pakeisti vyriausybę

Lidija Veličkaitė. Mes mokėsim numirt, jei Tėvynė aukos reikalauja

Vengrijos URM P. Szijjarto: mūsų nekenčia, nes vykdome patriotinę, krikščionišką politiką

Almantas Stankūnas. Patys dalinsime narkotikus?

Dominykas Vanhara. Dėl karo grėsmės

Linas Karpavičius. Kanadoje oficialiai bus bandoma uždrausti LGBTQ+ konversijos terapiją

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos laidotuvės?

Airija panaikins daugumą COVID viruso apribojimų, įskaitant COVID pasą

Linas Karpavičius. Ukraina vs Rusija: savarankiška, nacionalinė Ukraina nėra niekam reikalinga

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: Lietuvos padėtis šiuo metu yra tragiška

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Neišmoktos politikos pamokos: tikrovė – ne kompiuterinis žaidimas, suklydęs iš naujo neperžaisi

Valdžia rengia apynasrį socialiniams tinklams

Aleksandras Nemunaitis. Nesuprantu kodėl biudžetinės įmones masiškai verčiamos į VšĮ

Tarp Airijos studentų plačiai paplitęs narkotikų vartojimas – tyrimas

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Dievo Žodis ir laisvė – III eilinis sekmadienis

Visame pasaulyje vyko protestai prieš primygtinius reikalavimus skiepytis

Demonstracija Stokholme buvo didesnė nei praneša policija ir žiniasklaida

Linas Karpavičius. Netrukus Trumpas paleis naują socialinės žiniasklaidos platformą „TRUTH Social“

Linas Karpavičius. Arizonos rinkėjai vis dar laukia teisingumo

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.