Geopolitika

Marius Kundrotas. Lietuviška tautinė geopolitika: tarp inercijos ir užmaršumo

Tiesos.lt siūlo   2017 m. rugpjūčio 7 d. 23:25

44     

    

Marius Kundrotas. Lietuviška tautinė geopolitika: tarp inercijos ir užmaršumo

Alkas.lt

Lietuvių tautos geopolitinė padėtis lemia didžiules įtampas pačioje tautoje. Lietuvos vieta pasaulyje suvokiama labai skirtingai. Vieni savo Tėvynę supranta kaip integralią Vakarų pasaulio dalį, kiti bodisi Vakarais ir dairosi į Rytus, treti sieja save su Trečiuoju pasauliu, o ketvirti galvoja, kad geriausias kelias – tapti neutralia sala.

Kiekviena pusė turi savų argumentų. Neutralumo šalininkai pasitelkia sėkmingą Šveicarijos pavyzdį, „vakariečiai“ akcentuoja laisvę, pažangą ir klestėjimą, „rytiečiai“ kalba apie dvasinį Vakarų nuosmukį, teigdami Rytuose glūdintį dvasingumą. Pagaliau Trečiojo pasaulio simpatikai mato mus kaip bedalius tarp bedalių ir mano, jog būtent tokie galėtų vienytis prieš pasaulio galinguosius.

Iš tiesų kiekvienam argumentui galima priešpriešinti kontrargumentus su konkrečiais faktais. Nors tapome Vakarų pasaulio struktūrų, pirmiausiai – NATO ir Europos Sąjungos nariais, iki tikros laisvės, pažangos ir ypač – klestėjimo Lietuvai dar labai toli. Tiesą sakant, laisvės trūksta pačiuose Vakaruose, kur įsigali politiniu korektiškumu pervadintas liberalusis marksizmas. Tai – nauja komunizmo forma, kur diktatas įvedinėjamas laisvės vardu. Nors čia jis tik formaliai skiriasi nuo klasikinio marksizmo: atsiminkime sovietinę dainą – kur taip laisvai kvėpuoja žmogus.

Sovietų visuomenė deklaravo laisvę ir išlaisvinimą, emancipaciją ir lygybę. Tik tada akcentuota laisvė darbo liaudžiai ir lygybė socialiniu pagrindu, labai disonavusi su akivaizdžiomis valdžios nomenklatūros privilegijomis. Naujasis marksizmas, orveliškai susiliejęs su liberalizmu, darbo liaudies vieton stato vadinamąsias seksualines mažumas ir imigrantus. Vien tiktai kritika šioms grupėms gali užtraukti baudžiamąją atsakomybę ir daug kur tai jau vyksta.

Kalbant apie klestėjimą pagal kainas jau esame Europoje, o pagal pajamas – tipinė posovietinė valstybė. Akivaizdu, jog vien buvimas Vakarų struktūrose mažai, ką bendro turi su klestėjimu. Veikiau tapome Vakarų priedėliu, nei integralia jų dalimi. O politiškai Vakarai apskritai nėra vientisi: užtenka žvilgtelti į JAV ir ES skirtumus Rusijos, socialinės ir kultūrinės politikos klausimais.

Dėl Rytų dvasingumo, politiškai Rytus geopolitinėje retorikoje dažniausiai įkūnija Rusija. Su režimu, kuriame be žinios dingsta disidentai, klesti korupcija ir tvyro skurdas. „Rytietis“ pasakys, kad Vakaruose šio „gėrio“ taip pat apstu, ir tai bus tiesa. Bet Vakaruose dar liko žiupsnelis laisvės, kurią liberalieji marksistai visaip siekia užgniaužti. Rytuose viskas jau užgniaužta.

Iš esmės tenka pripažinti, kad „vakariečiai“, pagrindine grėsme Lietuvai įvardydami Rusiją, linkę priimti Vakarų vertybes be jokios kritikos – su vergovine liberalios rinkos ekonomika, homoseksualiomis šeimomis ir atsivėrimu perėjūnams iš viso pasaulio, kas žudo pačius Vakarus. Tai – inercija. Šie žmonės tebegyvena praeitu amžiumi. Pavojus – tik Rusija ir taškas.

Savo ruožtu „rytiečiai“ linkę užmiršti praeitį. Belieka priminti senovės romėnų posakį: kas užmiršta istoriją, priverčiamas ją pakartoti. Šnekos apie globalizmą, ES centro ir vadovaujančių valstybių diktatą, materializmą, laukinį liberalizmą ir masinę migraciją dažnai siejamos su adoracija ar bent abejingumu Rusijos problemai. Taigi, šios dvi srovės, abi laikančios save patriotinėmis, svyruoja tarp inercijos ir užmaršumo.

Šiame kontekste įdomios Trečiojo pasaulio solidarumo ir neutralumo koncepcijos. Deja, Trečiasis pasaulis geografiškai, kultūriškai ir politiškai per daug išsibarstęs, kad galėtų sudaryti vieną bloką. Nejau rimtai galvojama, kad Lietuvai labiau pakeliui su Afrika bei Ramiojo vandenyno salomis, nei su baltąja, krikščioniškąja Amerika bei Europa? Aišku, baltumo ir krikščioniškumo jose, ypač – Europoje, vis mažėja, bet sudarius realų bloką su Trečiuoju pasauliu kova su migrantų antplūdžiu skambėtų tiesiog hipokritiškai. Galima suokti apie kiekvienos tautos gyvenimą savo tėvynėje ir kartu – visų šių tautų vienybę, tačiau praktikoje sudarius bloką tektų atsiverti naujiesiems sąjungininkams.

Ar kas rimtai galvoja, kad Afrikos arba Mikronezijos šalys mus gins nuo karinės Rusijos agresijos ar gelbės nuo ekonominės izoliacijos iš Europos Sąjungos pusės? O gal tikimės arabų šeichų investicijų? Žinant jų nuostatas investicijų galime tikėtis tiktai kartu su atsivėrimu islamizacijai, dėl kurios kaltiname Europos Sąjungos elitą.

Pagaliau dėl neutralumo. Šią koncepciją Lietuva jau išbandė 1939-aisiais – 1940-aisiais metais. Užtai sulaukėme okupacijų iš abiejų kariavusių pusių. Šveicarijos atvejis kitas. Buvo laikas, kai ir per šveicarų žemes žygiavo prancūzų, rusų daliniai, mažai klausinėdami vietos gyventojų, ar jiems tai patinka. Po to sukurta stipri, brandi pilietinė visuomenė, kurioje kiekvienas pilietis – ir prezidentas, ir karys. Kiek idealizuojamas Šveicarijos statusas pasaulinių karų kontekste. Žinia, kad agresoriams menkai apsimokėjo pulti iki dantų ginkluotą, bet mažą Šveicariją, kai buvo proga pergalingai žygiuoti per visą Europą. Jei šie karai būtų pasibaigę agresorių naudai, Šveicarija būtų likusi tiktai užkandžiu po pietų.

Šiandien Šveicarija supama iš esmės taikių valstybių. Mes gi šalimais tebeturime Rusiją. Kalbant apie kitą – ES – pusę tai Šveicarija pakankamai turtinga, kad atlaikytų ekonominę blokadą, jei kas sugalvotų tokią taikyti. O dabar įsivaizduokime save ES blokados atveju…

Neutralumo koncepcija iš esmės taip pat yra užmaršumo koncepcija, lygiai kaip Trečiojo pasaulio solidarumo koncepcija – inertiška koncepcija. Mes vis dar matome save tarp pasaulio varguolių ir šia prasme teisūs tie, kurie taip mato, bet tai – veikiau esama padėtis, nei kelias, kuris kur nors vestų. Beje, Trečiasis pasaulis nėra vien varguoliai ekonomine prasme: užtenka prisiminti minėtus arabų šeichus. Trečiasis pasaulis – jau veikiau geopolitinė sąvoka, nei socialinė. Ir Saudo Arabijos ar Jungtinių Arabų Emyratų vadovams mes galime būti įdomūs tiktai tiek, kiek ir Vakarų globalistams – kaip rinka jų prekėms ir jų ideologijai.

Ar yra išeitis iš šio užburto rato? Akivaizdu, jog tai – diskusinė tema. Formaliai jau esame Vakaruose, todėl galime ir privalome tuo naudotis, bet blaiviai suvokdami sąlygas, galimybes ir grėsmes. Net ES-oje esama gerų dalykų, pavyzdžiui – socialinės koncepcijos. Ne kas kita, o ES mus kritikuoja dėl didžiulės socialinės atskirties. Deja, mūsų elitai iš ES labiau girdi, ką ES mums diktuoja dėl homoseksualų ar „pabėgėlių“, nei dėl visuomenės daugumos interesų. Lieka tiktai kurti išties tautišką, konservatyvų ir socialiai atsakingą elitą, kuris pakeistų dabartinius.

Dėl NATO – tai yra ir bus mūsų saugumo skydas. JAV prezidentu tapus Donaldui Trampui, rytinėje ES dalyje kylant tokioms figūroms kaip Viktoras Orbanas ir Jaroslavas Kačinskis, liberalusis marksizmas jau nėra vienintelis vakarietiškas diskursas. Tai turėtų suvokti tiek Vakarų pasaulio kritikai, tiek jo simpatikai. Taigi, atsakant į klausimą, ar mes – Vakaruose, dera prieš tai paklausti: kuriuose Vakaruose? Donaldo Trampo ar Žano Klodo Junkerio? Angelos Merkel ar Viktoro Orbano?

Ir daug kas susidėlios į vietas. Nors liberalusis marksizmas Vakaruose vis dar žengia į priekį, jau randasi vis stipresnės alternatyvos, kurios gali atgręžti Vakarų pasaulį atgal, prie pamatinių vertybių. Mes galime abejingai stebėti, prisidėti prie tolesnio Vakarų pasaulio irimo, nuolankiai likti priedėliu, trauktis iš Vakarų pasaulio arba savo indėliu dalyvauti jo prisikėlime.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

s.m.       2017-08-14 23:55

manding, nepasiteisinusius stąsiūsjiuliųs komitetas pakeitė vyresn.epleitorium, kuriam liepta visus blaiviai mąstančius apšaukti dezistais… Net “Marginalą” šūdžius aplojo… Matyt nežino, kad iki to asmens net batraiščio dar šimtus metų augs-neužaugs “anti-dezistas” sumautas.
Laba, Juozapai, sveiks, Tarabilda, kails, makkinweji. Sveiki, geros valios žmonės.

>21:57       2017-08-11 13:35

tai standartinis samdytų trolių komjaunuolių klausimas

Autoriau,...       2017-08-10 21:57

Ką, tamsta, norėjai pasakyti?

DDD       2017-08-9 13:10

Lenkijos ambasadorius Minske Konradas Pawlikas buvo iškviestas į Baltarusijos užsienio reikalų ministeriją pasiaiškinti dėl Lenkijos diplomatijos vadovo Witoldo Waszczykowskio pareiškimų apie Astravo atominės elektrinės projekto „nesaugias technologijas“.

„Tuo atveju, jei žiniasklaidoje cituoti pono ministro (W.Waszczykowskio) žodžiai tiksliai atitinka tai, kas buvo pasakyta, tai yra akivaizdus rutiniško Baltarusijos AE statybų klausimo politizavimas, kai atskiros šalys spaudžiant Lietuvai demonstruoja vadinamąjį europinį solidarumą“, – rašoma Baltarusijos URM išplatintame pareiškime. Taip ministerija pakomentavo interviu vienai naujienų agentūrai W.Waszczykowskio išsakytą poziciją, kad Lenkija neketina ateityje pirkti statomos Astravo AE pagamintos elektros energijos, nes šis projektas paremtas „nesaugiomis technologijomis“.


„Tariamai priimto sprendimo nepirkti Baltarusijos AE pagamintos elektros energijos susiejimas su „technologijos nesaugumu“ skamba mažų mažiausiai keistai, turint galvoje, kad pati Lenkija nagrinėja galimybę šalyje vystyti atominę energetiką“, – rašoma Baltarusijos URM pareiškime. Praeitą savaitę lenkų žiniasklaida paskelbė, kad Varšuva galutinai apsisprendė statyti pirmąją šalyje atominę elektrinę. Tačiau, anot šaltinių, kol kas dar neapsispręsta, kaip bus statoma jėgainė ir kokiomis lėšomis. Esą svarstomą technologijas pirkti iš prancūzų; tai atvertų galimybę pagerinti santykius su Paryžiumi.

Nerimą dėl Minsko branduolinės energetikos planų reiškia ne vien Varšuva. Lietuvos vyriausybė irgi teigia, kad AE statoma nesilaikant saugumo ir aplinkosaugos standartų, todėl žada neįsileisti jos gaminamos elektros ir ragina iniciatyvą paremti kitas regiono šalis. Europos Komisija tokią iniciatyvą vertina atsargiai – Briuselio teigimu, kyla klausimų, kaip draudimas importuoti elektrą dera su Pasaulio prekybos organizacijos nuostatomis ir kaip tai padėtų sustiprinti branduolinį saugumą.

DDD       2017-08-9 13:03

Lenkijos žiniasklaidai paskelbus slapta įrašytą tuometinio užsienio reikalų ministro Radoslawo Sikorskio (Radoslavo Sikorskio) pokalbį, kuriame jis ragino „paauklėti lietuvius“ dėl Lenkijos investicijų į Mažeikių naftos perdirbimo gamyklą, šalies energetikos ministras Krzystofas Tchorzewskis (Kšyštofas Tchuževskis) teigia, kad tai rodo stiprią Rusijos įtaką Lenkijoje ir Lietuvoje. Jis taip pat tikino, kad „Orlen Lietuva“ dirba pelningai, pelno tikimasi ir šiemet.
K. Tchorzewskis pareiškė, kad jį stebina, jog save Lenkijos patriotais laikę politikai neatsižvelgė į šalies interesus ir pokalbius apie siekius pamokyti lietuvius bei parduoti „Orlen Lietuvą“ Rusijos koncernui „Rosneft“ vadino Lenkijos interesų išdavyste.
„Juokai ir patyčios, pasitelkiami svarstant svarbiausius, strateginius Lenkijos interesus, prilygsta tautos išdavystei“, – Lenkijos televizijai TVP, paviešinusiai slaptus pokalbius, sakė K. Tchorzewskis, komentuodamas R. Sikorskio poklabį su tuometiniu „Orlen“ vadovu Jaceku Krawiecu (Kravecu).
Anot jo, dabar paaiškėjo, kad naftos perdirbimo gamykla Mažeikiuose gali gerai dirbti.
„Matyt, kažkas norėjo parodyti, kad planas išlaikyti suverenitetą, kurį gynė prezidentas Lechas Kaczynskis (Kačynskis), yra neteisingas ir nuostolingas“, – sakė energetikos ministras.
„Tai rodo, kad Rusijos įtaka Lenkijoje ir Lietuvoje vis dar didelė“, – pridūrė jis.
Pasak K. Tchorzewskio, pernai „Orlen Lietuva“ uždirbo 900 mln. Lenkijos zlotų pelno ir šiemet taip pat turėtų dirbti pelningai.
Kaip skelbia portalas wnp.pl, Lenkijos ministras teigė, kad Lenkija juda Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimo kryptimi, padedant Lietuvai atsiskirti nuo rusiškojo BRELL elektros žiedo.
Pasak buvusiai Lietuvos Vyriausybei artimų šaltinių, Lenkija iki šių metų blokavo arba vėlino Lietuvai svarbius energetikos projektus, pirmiausiai sinchronizavimo, reikalaudama „Orlen Lietuvai“ palankesnių krovinių pervežimo geležinkeliais tarifų.
2014 metais kilęs ginčas dėl tarifų išspręstas šių metų birželio pabaigoje, kai „Lietuvos geležinkeliai“ ir „Orlen Lietuva“ pagaliau pasiekė kompromisą ir pasirašė susitarimą.
Dar anksčiau, nuo pat 2006 metų, kai „Orlen“ įsigijo Mažeikių gamyklą, Lenkijos koncernas spaudė Lietuvos Vyriausybę jam parduoti dalį „Klaipėdos naftos“ akcijų, kad „Orlen Lietuva“ galėtų nutiesti jam būtiną produktotiekį iš Mažeikių į Klaipėdos uostą. Tačiau Vyriausybei nesutikus, vėliau „Orlen“ tokios idėjos atsisakė.
Pirmadienį portalo tvp.info paviešintas slapta įrašyto pokalbio fragmentas atskleidžia, kad Lenkija prieš 2010 metų Smolensko katastrofą rimtai svarstė Rusijai parduoti naftos koncerno „Orlen“ valdomą „Orlen Lietuvą“, o vėliau, tariantis dėl galimo jos uždarymo, R. Sikorskis ragino J. Krawiecą „paauklėti lietuvius“.

to > 8:42        2017-08-9 10:48

Tamsta Lietuvos priešas ar tik priešo rezervistas?

> 8:42       2017-08-9 10:40

Teisinga informacija yra ta, kad, anot junkerių ir tuskų, liankai yra švento reikalo kenkėjai. Priešinga nuomonė yra priešo skleidžiama dezinformacija ir “fake news”.

to J&Tarabilda;       2017-08-9 8:42

Deziukai, nepraraskite stabdžių ir saiko. Per daug jau nusigazavote su dezi propaganda, neatrodo? Įjunkit melo propagandai stabdžius, gerai?

Glupstva to Glupstva 2017-08-8 22:02       2017-08-8 22:38

Tamstos galvoj visiškas jaralašas.

lietuvos Patrijonas Delfimonikavyčius       2017-08-8 22:20

-Tupi liankas už kalniuko, žyba akys kajp vialniuko!

J---Tarabildai       2017-08-8 22:02

Skaitai mano mintis- kaip tik dar norējau priminti Tuskių. Parašei anksčiau.
Teisingai.
Na, o dėl kiseliovščinos… “Mūsiškiams- našistams” nėra didelio galvos skausmo dėl kva kva kvalifikacijos stygiaus.
Publikos bukumas kompensuoja žemas propagandonų kompetencijas.
Pasakei “lenkas”, ” Lenkija” - ir liumpenų kumščiai patys savaime gniaužiasi, akutė pasrūva krauju, o iš snukučių nutysta seilės. Kaip tiems Pavlovo cucikams.
Sąlyginis refleksas- ne šuns papas, rimtas dalykas. Veikia be sutrikimų.
Kai monikučių papų portalas su tiapkinienės dezinfo tv pradėjo smagintis dėl Ostra Bramos piešinėlio kaip varianto tarp eskizų, (kurių, beje niekas dar nepatvirtino), pagalvojau- tai tikriausiai Uvertiūra.
Akurat.
Bet buratinams nedašunta klausantis navynų, ar vėpsant į debilavizorių užduoti sau paprastą klausymą: o dėl ko visa tai, kam tai naudinga?
Kita vertus- ko norėti. Buratinai yra buratinai.
Visiški mulkiai.
Tokiais lengva manipuliuoti.

to Glupstva       2017-08-8 22:02

Nori Žečpospoliton kartu su Kubiliumi ar ne? Pamiršai, kad nuo karo garantijų be pagrindo suteikimo Lenkijai lokalus konfliktas tapo baisiu pasauliniu karu ir pražudė milijonus gyvybių, kad Lenkija pasislinktų į Vakarus ir atsikurtu kas? Nori pakartoti istoriją ir manai, kad ji vėl baigsis Lenkijos pasislinkimu į Vakarus ir į Lietuvą, ane? Didžioji dalis Prūsijos dabar kam priklauso, nežinai? Nežinai, kokiam reikalui toks jų Konradas kadais kvietėsi kryžiuočius į pagalbą, a? Apsimeti šlanga, ane? Prūsų išnaikinimas pačiam nerūpi, ane?

Pone Tarabilda,       2017-08-8 21:55

kieno naudai mąstote? Žečpospolitos ar dominantų? Žečpospolita buvo lietuvių pragaru, nežinai ar apsimeti, ar mama nesakė, a? Nenorime patikėt, kad pradėjote ir Jūs dezuoti.

Tarabilda       2017-08-8 21:32

Pritariu, antilenkiškos isterikos putas leidžia net išsijuosę. Va, Makaronova paleidžia pliką nutekintą citatą, nesvarbu, kas kur ir kada ją pasakė. Lenkai, ir tuo viskas pasakyta.Kažkodėl pražiurimas faktas, kad tai pasakė Tusko vyriausybės ministras Sikorskis. To paties Tusko, kurį dabartinė vyriausybė mėgintų teisti. Tikriems propagandistams tokie dalykai nė motais. Lietuviškų Kiseliovų šobla, tik kad Kiseliovas devyniom galvom mūsų komjaunuoles praaugęs.
Kaip ten bebūtų mūsų konjaunimas yra patekęs į labai keblią padėtį - lenkus dabar puola ne tik Briuselis, bet ir rusija. Negeras, oi negeras unisonas, slysta konjaunuoliams žemė iš po kojų.

Juozapas       2017-08-8 21:12

Kai mūsų Sarafanas “įsinarsinus” “padmerkė” Honekerio homjaujuolės ir kitų junkersų grasinimus Trumpui dėl “per aštirų sankcijų” gerąjam putinui, pamislijau- šitas “drąsos” cirkas bus kompensuotas. Pagalvojau- netrukus turėtų prasidėti antilenkiška isterija. Kam?
Kad būtų parodyta, jog palojimas ant briuselio buvo tik imitacinis.
Mažos ir jokios geopolitinės pagados nedarančios Lietuvos pašūkaliojimas prieš Norsteemo gazoprovodą-2, iš esmės nieko nekeičia, todėl nei merkelienės nei junkersai nesupyks. Tikriausiai net neatkreipė dėmesio.
O va, padėti spausti lenkus, kurti platų briuselinį antilenkišką frontą- čia sarafaninė politika yra kaip tik.
Spėliojau iš kokių šakalių skaldys malkas. Maniau, gal tomaszewskininkus pasitelks.
Neatspėjau.
Padirodo, Sarafanas iš rankovės išsitraukė vos ne dešimt metų senumo garso įrašų stenogramas.
Kodėl to tūlo sikorskio pokalbių nepaviešino pernai, arba užpernai?
Paviešino dabar. “Acitiktinumas”?
Ne.
Yra briuselio fassas loti ant Kaczynskio.
Tai ir loja.
Delpių monikutės ir infodienų tiapkinienės klykia išsižioję taip, kad net prišikti tiusikai matosi pro gerklę.
Delpiuose “komentuojantys” alaus ir pergalių “patrijotai” pliekia prakeiksmus lenkams su įkvėpimu ir nemokamai. Į buratinų bukas galveles kalamos propagandos vinys-viskas kas lenkiška yra bloooogis: teismų reforma, liustracija, pidarų “laisvių” raukimas,Tikėjimo D-vu,  šeimos, tauto vertybių puoselėjimas ir net pinigai vaikus auginančiom šeimom yra blogių blogis.
Nes tai daro blogiblogi antibriuseliški, labajblogiliankaj!

Glupstva       2017-08-8 21:01

“Nacionalistinė Lenkija mums mirtinai pavojinga”, o kas tie mes? Nuliberalėjusi, konjaunuoliška ES rytų provincija, bijanti net sukrebždėti po Briuselio šluota baukšti pelė.

Naša Kvaiša       2017-08-8 20:38

Reikia stiprinti spec.tarnybas ir didinti saugumiečių galias bei plėsti piliečių sekimo mastus- nes dabar jau puola ne tik ruūūsai, bet ir liankaaaaj!
Jeigu lig šiol pusė piliečių buvo kremliaus agentai, dabar paaiškėjo, jog likusiųjų dauguma tikriausiai dirba liankams. Tai rodo nepaaiškinamai keistai išaugę lietuvių kelionių į Liankiją apimtys.
Kad lietuviai į Liankiją sakosi važiuojantys apsipirkti, tai yra pigus melas-
daug labiau tikėtina, jog brangūslietuvosžmonės į Suwalkus važinėja parduoti Tėvinę.
Rejkia kuo skubeu atkurti pasienio su Liankija punktus ir iš važinėjančių pas liankus mūsų nelabaj lojalių piliečių imti pirštų ancpaudus, ušsirašyti batų išmieras ir nufotografuoti an/fas.
Rejikia pavesti vė ez dė, fė en tetė, es tetė ir obuxaeses isiaiškinti- kas ant Lietuvos turi gimynių Liankijoje. Tuo tikslu kiekvienas pilietis turėtų ušpildyti anketas.
Marijempolės rajone reikia skubej įvesti Prezidentinį valdymą- suvalkiečiai iš pricipo nepatikimi, nes save identifijuoja, tapatina su Suwalkų wojewodstwa.
Suvalkiečei yra pianktoji liankų kolona Lietuvoje.
Jie bajsesni uš tomaszewskinimkus!
Yra tik viena išeijtis- keisti KKKtitiuciją ir naikinti apribojimus Man bolotiruotytis N kadencijų. O svarbeuse- rekia paleisti seimą.
Kaip vadinasi Liankijos parlamentas?
Seim!
Bajsu!
Total koszmar!
Liankų špijonų gūžta Lietuvos širdyje.
Parlamentinė Respublika mum mirtinaj pavojynga!
Išeitis- tik Prezidentinė respublika.

to To Žinot       2017-08-8 19:44

Kas jums neaišku? Ar kad nacionalistinė Lenkija mums pavojinga? O manai, kad ne, ane?

Pone Tarabilda,       2017-08-8 19:42

neužsiiminėk kazuistika, sutariam?

pretekstas buvo tas,       2017-08-8 17:12

kad birželio mėn Vokietija dar išmokėjo likusias reparacijas už Pirmąjį Pasaulinį karą prancūzams ir dar keletui valstybių. Tai lenkams užvirė kraujas…

To Žinot, 2017-08-8 10:27       2017-08-8 17:06

Kaip jūs konstruojate teiginį? Lenkai mums mirtinai pavojingi, nes mes neturime istorikų. Keista logika.  Teiginys juk turėtų skambėti taip: Mes patys sau mirtinai pavojingi, nes neturim istorikų. Lenkai visai nieko dėti, kad turi istorikų.

Tarabilda       2017-08-8 16:31

Vokiečiai kartais užmiršta progą patylėti. Ir kuo toliau, tuo dažniau.

Tarabildai       2017-08-8 16:03

UEFA ėmė veiksmų prieš Varšuvos „Legia“ klubą, po to, kai šio Lenkijos klubo sirgaliai iškėlė plakatą, siekdami priminti lenkus, kuriuos nužudė naciai per Varšuvos sukilimą 1944 metais, informuoja ESPN.

Konservatoriai vėl       2017-08-8 15:28

prekiauja dviguba pilietybe?

Tarabilda       2017-08-8 15:22

Mūsų klausimas spręsis taip, kaip spręsis Varšuvos - Berlyno lygtis. berlynas su Briuselio kopūstais mano, kad lenkai neatlaikys spaudimo, o tada sutryps. Per daug gerai apie save galvoja, ir Lenkija išmetė rimtą kortą. Kas Europoj užkūrė du pragarus XX a? Kas naikino tautas? Ir kas nesumokėjo reparacijų? Reparacijas mokėjo sovietams, kurie engė pavergtas tautas, ir tos gėdos vokiečiai nenusiplaus, jei tautas ir valstybes ims mokyti, kaip jos turi gyventi. Vokietija toli gražu savo nuodėmių neišpirko ir už Holokaustą nep prieš tautas, kurias vertė žudyti žydus. Demagogija, kad savi žudė savus ateina iš jų. Laikas garsiai priminti vokiečiams, ko jie yra pridirbę, kad žinotų savo vietą iki laikų pabaigos.

Todėl klausimas-puls       2017-08-8 15:07

Baltijos šalis šį rudenį ar nepuls?Kaip tame anekdote,kai tėvas gyrėsi sūnumis,kad jie gerai nuspėja orus,nes vienas sako,kad lis,kitas,kad nelis.Kažkuris pataiko.Tačiau čia daug rimtesni dalykai su mūsų kaimynais,nei orai.Šiaip,tai tikrai ši padermė rytuose tikrai kažką puls.Ji kitaip negali.Nes tai priklausomybės karui liga.O priklausomybės labai sunkiai gydomos.Gerai,kad Amerikoje bent ant biblijų prisiekė ir ,reikia tikėtis, Trumpo aplinka suvokia realią situaciją.

Marginalas Viskaskaipirui       2017-08-8 14:40

O ko jiems reikia japonų Kuriluose? Šio konglomerato egzistencijos esmė - plėstis “suvirškinant” kaimynus, panašiai į vėžinį naviką. Jei nustos plėstis, nustos egzistavęs.

Viskas kaip ir        2017-08-8 14:26

logiška, tik neaišku ko gi tiem rusam reiktų užkariautoj Lietuvoj ? Dolomito, kvarcinio smėlio, žvyro , pensininkų ar dar kokių tai kitų išteklių  ?

marginalas mėgsta pliurpti paklodėmis       2017-08-8 14:17

kaip komunistai “PRAVDOJE”, rašydavo vedamuosius 4-se lapuose-paklodėse. Reiganas už galvos griebdavosi, kai gorbačiovas imdavo kalbėti - pliurpti savo begalines paklodes.

Marginalas       2017-08-8 13:53

Reali gynybinė sąjunga galima tik su realia antiglobalistine jėga, o tai (paties Autorius suvokimu) irgi globalizmas, nors (mano suvokimu) teisėtas abraominės Tiesos atžvilgiu:
tai salafitų islamas.
Sudarydami tokią sąjungą, paskutinieji krikščionys pripažintų savo neįgalumą ir nesugebėjimą apsiginti ir pasiduotų islamo globai pagal šariatą. Suprantama, tam reikės “grąžinti” islamui Balkanus ir Ispaniją.
Taigi viskas galų gale atsitrenkia į gyvą pasitikėjimą D-vu, bet ne į kultūrines spekuliacijas aplink D-vą ir kažkokias ateistų konstruojamas “krikščioniškas vertybes”. Kaip aiškėja, Romos Imperijos asmenyje Europą išdavė apaštalinę krikščionybę dar 325 m.
Todėl norint gauti Galingiausią Sąjungininką, reikia grįžti į 325 m. ir:
1) Pradedant nuo Romos katalikų ir Bizantijos katalikų (“pravoslavų), atmesti visus 325 m. Susirinkimo kanonus, taip pat visų paskesnių 7 bendrų Susirinkimų dogmatus ir kanonus plius paskesnius nebendrus dogamatus ir kanonus, ir atkurti apaštalinę judėjišką krikščionybę iš naujo;
2) Einant tuo keliu, atšaukti visas konkrečiai anatemas, Susirinkimų ir kt. skelbtus vadinamiems “eretikams”, kurie “neteisingai” aiškinusys šventvagiškas hipotezes apie “D-vo sudėtį ir funkcionavimą”, bei apsiriboti tuo, kas išliko Evangelijose, Apaštalų darbuose ir laiškuose minus aiškias ideologines interpoliacijas;
3) Bendrai pripažinti šventaisiais kankiniais už Kristų visus už tikėjimą nukankintus eretikus, pradedant nuo katarų;
Manyčiau, sąžiningi protestantai ir neoprotestantai prie to prisijungs, o kurie neprisijungs, liks už atkurtosios krikščionybės ribų.
Jei Lietuva aktyviai įsilies į tokį judėjimą, ji bus išgelbėta čia ir Amžinybėje.
Deja, tai labai abejotina, kaip ir nurodo Paulius (Hebr 6):
“4 Kurie kartą jau buvo apšviesti, paragavo Dangaus dovanos, tapo Šventosios Dvasios dalininkais, 5 patyrė gerąjį D-vo Žodį bei būsimojo amžiaus galybę 6 ir nupuolė, tų nebeįmanoma iš naujo atgaivinti atsivertimui, nes jie sau kryžiuoja D-vo Sūnų ir išstato Jį paniekai. 7 Jeigu žemė sugeria dažną lietų ir iš jos prasikala želmenys, naudingi tiems, kurie ją dirba, tai ji susilaukia D-vo palaimos, 8 bet jeigu ji teželdo erškėčius bei usnis, tai ji niekam tikusi, ant jos krinta prakeiksmas, ir galiausiai ji bus išdeginta.”
Iš esmės visas buvęs krikščioniškas pasaulis jau grįžo į pagonybę, naujovišką ir daug šėtoniškesnę.
Be abejo, konstantinėje Bažnyčioje ir po 325 m. veikė Šventoji Dvasia tiems, kurie nuoširdžiai šaukėsi Kristaus ir gavo INDIVIDUALŲ Išganymą. Tokių yra šimtai tūkstančių, jau neminint nesuskaitomų kankinių už Kristaus išpažinimą. Bet prakeikimas pagal Pr 12:3 keikiantiems Abraomą nuo pat Konstantino laiško, paskelbusio visą žydų tautą niekšais D-važudžiais (vadinas, kartu su Apaštaline Bažnyčia), veikdamas per susiskaldymus ir savitarpio prakeikimą, alino konstantininkų bažnyčias ir nuvedė prie šios dienos finalo.
Panašu, kad mūsų laukia tik išsigelbėjimas per Apokalipsę, Maranata!

Gelda       2017-08-8 11:35

Jei Briuseliui nepatinka ES kaip ekonominės suverenių valstybių bendrijos koncepcija, jei per prievartą diegs savo ideolpgiją, nebeturės suma sumarum nieko. Greičiausiai turės rusą ant savo sprando, kurį myli slapta meile ir geidžia būti išprievartauta.

Antanas       2017-08-8 11:22

Šiaip vaikinas nusišneka apie “neva trečiąjį pasaulį”, kurio kišimas į Rytų Europos paradigmą yra švelniai tariant, perteklinis. Reikia kalbėti apie Vyšegrado šalis, kurios nėra trečiojo pasaulio ar Afrikos šalys. Rytų Europos dėmuo Europoje su savo istorine ir kultūrine patirtimi yra geopolitinė tikrovė, kurioje esame ir kurią prievartauja išgverusios ES liberalmarksistai. Šis geopolitinis segmentas su Ukraina, Gruzija (gal su laiku ir BY) turi kur kas daugiau potencijos už homesksualią politkorektiškumo “vertybėmis” grindžiamą Vakarų Europos dalį. Gerbuvis yra kortų namelis iki kitos krizės, kuri tikrai atsiris ir labai greitai.

Rusijos inteligentai mato       2017-08-8 11:06

gražų potencialą Baltijos šalyse,-šiandienos rusų žurnalisto straipsnis delfyje.Mes patys turime labiau savimi pasitikėti .Pasitikėjimas savimi skiria amerikoną iš visų.Reikia mokytis.

Tarabilda       2017-08-8 11:06

pagrindinis Europos vienijimosi kliuvinys yra nerinkta eurobiurokratija, kuri nelyg vėžys pučiasi ir kuria naują imperiją, kurios klusnų pakraštį per drimelį laiko, t.y. mus, mojuodama teismų ir sankcijų bei EK direktyvų vėzdu. Brexitas su Trumpu juos pastatys į vietą.

Lenkija ir nacionalistinė,bet       2017-08-8 10:54

dar labiau katalikiška.Na,kiek iš tiesų  šių laikų katalikybėje krikščionybės,čia jau atskira diskusija.Jei Lenkija nebūtų turėjusi Popiežiaus,jai būtų kur kas sunkiau.

Žinot,       2017-08-8 10:27

nacionalistinė Lenkija mums mirtinai pavojinga. Lietuvoj beveik nėr istorikų, o daugiau šarlatanų.

DDD       2017-08-8 9:52

„Mes galime abejingai stebėti, prisidėti prie tolesnio Vakarų pasaulio irimo, nuolankiai likti priedėliu, trauktis iš Vakarų pasaulio arba savo indėliu dalyvauti jo prisikėlime.“

Svarbi prielaida – dalyvauti Vakarų pasaulio prisikėlime nereiškia, kad visas be išimties Vakarų pasaulis norės dalyvauti tame prisikėlime. Taigi „dalyvavimas prisikėlime“ reiškia „dalyvavimas norinčių prisikelti ir neišnykti prisikėlime“. Gali ryškėti tokios koalicijos: ‚norintys“, „dar nenorintys ar svarstantys“ ir „jau nenorintys“.

Svarbiausia       2017-08-8 9:48

Suprasti kas yra kas (“Who IS Who”)o toliau ..viskas jau vyksta ir be mūsų: Procesai jau pajudėjo Pasaulyje ir Europoj dėl Krikščioniškų Vertybių. Lenkijos naujoji valdžia teisingai veikia savo Valstybėj ir ES biurokratų atžvilgiu. Bet mums su Lenkija reikia būti tokiems pat kaip Lenkija elgiasi mūsų atžvilgiu, savo interesus ir sienas ginti kietai (kaip sakė A.A. Lozoraitis “saugoti savo Rubežius”.

Teisingi pasiūlymai.       2017-08-8 8:50

Bet kaip ten psalmėje pasakyta,kad veltui statytojas stato miestą,jeigu jo nestato Dievas.Mūsų indėlis- Europai ir sau patiems susigrąžinti pagarbą KūrėjuiElitas ir turi tą padaryti-priklaupti prieš krikščionybę ir didžiuotis krikščionio vardu.Tai aristokratiškos visuomenės pamatas.O toliau jau neerzins tautiškumas,tradicijos ar liberalus elgesys.Tai apsauga ir nuo grėsmės iš rytų,kuri visaip gali išsilieti šį rudenį.Ar NATO pasiruošusi maksimumui?Junkeris,Merkel ir kiti ,ko gero,ne.

Ekspertas       2017-08-8 8:19

Mariau, kaip bestrateguoji, tau vis gaunasi - Naujoji pasaulio tvarka - be valstybių, tautų, rasių ir lyčių. Koks tau skirtumas ar tu vakaruose ar rytuose, jei mąstymas tavo vergo. Pamatinės vertybės - kas tai? Kliedite ir nepastebite.

Kundrotai,       2017-08-8 8:05

greičiau kelk Čerčilio vėlę, kad mus vėl kuo greičiau atiduotų Gulagan - tiksliau, pusę Europos atiduotų Rusijai. Ką jau mokėjo tas pijokas tą jau mokėjo - sukelti baisų karą per Lenkiją ir pasidalyti Europą su Rusija ir mus pasiųsti Gulagan. Arba eik į pensiją, nes naudos iš pačio tautininkams jokios ar taip? Yra dar 2K, kurie mus nuves į Žečpospolitą.

That is the question       2017-08-8 7:21

“Taigi, atsakant į klausimą, ar mes – Vakaruose, dera prieš tai paklausti: kuriuose Vakaruose?”

Ko jūs bijot ? Bukapročiai       2017-08-8 7:20

“Liberalusis marksizmas jau nėra vienintelis vakarietiškas diskursas.”

Kokie dar elitai ? Neterškim to žodžio prasmės       2017-08-8 7:14

“Deja, mūsų elitai iš ES labiau girdi, ką ES mums diktuoja dėl homoseksualų ar „pabėgėlių“, nei dėl visuomenės daugumos interesų.”


Rekomenduojame

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.