Marius Kundrotas. Didysis koloradų dvilypumas

Tiesos.lt redakcija   2014 m. lapkričio 29 d. 17:58

9     

    

Marius Kundrotas. Didysis koloradų dvilypumas

alkas.lt

Prieš porą mėnesių paskelbtas straipsnis „Didieji koloradų atradimai“ sulaukė sėkmės. Į jį išsyk sureagavo žymiausi Kremliaus propagandos ir afrikiečių anatomijos ekspertai, nušvietę JAV okupaciją Ukrainoje, Antarktidoje ir Saturno žieduose. Tokios reakcijos paskatintam belieka tiktai pratęsti analizę pagal seną gerą dėsnį, taikytiną tokiais atvejais: diskusija ne su, bet apie. Šįsyk – apie kognityvinį disonansą, arba, lietuviškai tariant, apie pažintines-suvokimines prieštaras Rusijos šalininkų pozicijose.

1. Svetimi karai. Nekariaukime svetimų karų – vienas dažniausių argumentų Rusijos šalininkų pozicijose dabartinio Ukrainoje vykstančio konflikto kontekste. Skirtas nuosaikesnei publikai nei atviri Rusijos šalininkai, bet iš esmės atitinkantis jos interesus. Anot jo, Ukrainoje kovoja Amerika su Rusija, o net jei kariautų Rusija su Ukraina – ko mums ten kištis? Žiūrėkime savų reikalų.

Įdomu, bet šios stovyklos retorikoje audringai palaikoma Libija, Sirija, Palestinos arabai – šalys, su kuriomis vienaip ar kitaip konfliktuoja Amerika ir jos sąjungininkai, visų pirma – Izraelis. Ir ką čia slėpti – šalys, kurias vienaip ar kitaip palaiko Rusija. Taigi, dalyvavimas karuose Rusijos pusėje prieš JAV – net jei tas karas apsiriboja mažai teįpareigojančiais komentarais internete ar akcijomis gatvėse – anaiptol nėra dalyvavimas svetimuose karuose. Svetimas karas – tik toks, kai dalyvauji Amerikos ar apskritai Vakarų pusėje, bet svarbiausia – kai dalyvauji kare prieš Rusiją.

2. Už Europą – prieš Europą. Dauguma standartinių „koloradų“ – prieš Europos Sąjungą. Anot jų, iš ten plūsta vien iškrypimai, totalitarinė priespauda, kosmopolitizmas ir visoks kitoks įmanomas blogis. Reikia pabrėžti, jog čia jie didele dalimi teisūs. Problema ta, kad atsvara tam jie įvardija Rusiją. Vis dėlto įdomiausia ne tai. Įdomiausia, kad tie patys veikėjai staiga pragysta himnais ir odėmis Europos Sąjungos lyderėms – Prancūzijai ir Vokietijai, o taip pat ir kitoms jos valstybėms, kai šios stoja Rusijos pusėn arba / ir prieštarauja Amerikai, o visų pirma – griežtai jos pozicijai dėl sankcijų Rusijai.

Dera pabrėžti, jog šiuo klausimu lygiai toks pat kognityvinis disonansas akivaizdus eurofilų pusėje, tiktai priešinga kryptimi. Europos Sąjunga vaizduojama išganymu nuo Rusijos, visi, kas bent kiek kritiškiau vertina homoseksualizmo plėtrą, masinę imigraciją ar politiniu korektiškumu pridengtą diktatūrą Europos Sąjungoje, vadinami Rusijos agentais. Ir čia pat praleidžiama pro akis, kad Europos Sąjungos šalys-lyderės iš esmės daug arčiau Rusijos nei JAV – ir visai ne geografine prasme. Neretai net smerkiamas europiečių prorusiškumas ar mažų mažiausiai abejingumas Rusijos grėsmėms. Čia pat šūkaujant: priimkime iš Europos visa, kas iš ten plaukia, nes vienintelė alternatyva – Rusija.

Šia prasme eurofilai su „koloradais“ pila vandenį vieni ant kitų malūnų. Abiem atvejais smagus argumentas Neiškriskime iš Europos konteksto čia pat šį kontekstą maišant su purvais.

3. Už dvasingumą – už materializmą. Neteko girdėti, kad Vakarai – bedvasiai, Rusija – dvasinga? Apie tai prikurta užtektinai anekdotų, memų ir karikatūrų. Apsiribokime faktu, jog iš tų pačių lūpų sklinda šis argumentas ir kartu – šaižus kai-ka-rie-kū, jog Rusija – mūsų kuro tiekėja ir eksporto rinka. Dėl to su ja reikia laikytis kuo draugiškiau. Palaukite, bet juk tai – tas pats bedvasis materializmas?

4. Prieš fašizmą – už nacizmą. Atkreipkime dėmesį į „koloradų“ sudėtį. Ji labai marga – nuo kovotojų su fašizmu iki atvirų Adolfo Hitlerio garbintojų. Nors gal tai reiktų suprasti, kad pasisakoma prieš Benito Musolinio fašizmą, o štai A. Hitleris – jau visai kas kita? Vargu. Žvilgtelkite į Donbase kariaujančių „koloradų“ sudėtį. Rasite visko – nuo stačiatikių fašistų su ikonomis iki pagonių su runomis, nuo nacių su svastikomis iki bolševikų su Vladimiro Lenino ir Josifo Stalino portretais. Tarp kitko, galite rasti ir vaizdo įrašų, kur kovotojas žegnojasi prieš sovietų vadų portretus ir biustus.

Ne paslaptis, kad sovietinio ir neosovietinio Kremliaus retorikoje fašizmas reiškia ir nacizmą, o taip pat – ir nacionalizmą bei patriotizmą, kai jie reiškiasi priešingoje kovojančioje pusėje. Taigi, jie – prieš „fašizmą“, kai tai reiškia ukrainiečių ar Baltijos tautų patriotizmą, bet sėkmingai priima į savo gretas atvirus fašistus ir nacius, kai jie kariauja… „teisingoje“ pusėje.

5. Nesiskaldykime – vienykimės. Šį argumentą ypač dažnai tenka išgirsti tautininkams. Neva, mes – už tautinę valstybę ir prieš globalizmą, už Lietuvos suverenumą ir prieš Europos Sąjungos diktatą, už normalias šeimas ir prieš iškrypimų plėtrą, jūs – taip pat. Kam gi mums skaldyti bendrą frontą?

Deja, tokiems tenka atsakyti: vienytis su jumis dėl to, ką įvardijate, čia pat susitaikant su jūsų remiamu Rusijos imperializmu, tautų apsisprendimo teisės neigimu, banditizmo įteisinimu – tas pats, kaip vienytis prieš jus su liberalais, eurofederalistais ir globalistais.

Atskirais taktiniais ir epizodiniais atvejais galima veikti išvien net su priešu. Pavyzdys – Tautos Referendumas. Nežiūrėjome – „koloradas“ ar „boružė“ – kartu šalome rinkdami parašus ir knapsėjome naktimis juos tikrindami. Nors vienų tikslas buvo Nepriklausoma Lietuva, o kitų – nepriklausoma TIK nuo Vakarų. Bet dabar šis etapas baigėsi. Ateina kitas. Ir jame ypatingą svarbą įgauna požiūris į Ukrainą – šalį, su kuria mus jungia gilūs istoriniai, kultūriniai ir geopolitiniai saitai. O taip pat – požiūris į Rusiją, kuriai mes buvome ir likome tik laikinai atsiskyręs kraštas, kurį reikia susigrąžinti.

Deja, „koloradiniai“ tautos vienytojai čia pat drabsto purvais visus, kurie ne su jais – pradedant liberalais, baigiant konservatoriais ir tautininkais. Tai parodo, ko verta jų vienybė. Vienykitės su mumis jų kalba reiškia – tapkite mumis. Atsakymas: ačiū – ne.

Žinoma, šie dvilypumai sąlygoti skirtingų priežasčių. Dalis jų veidmainiauja ir daro tai sąmoningai. O kiti – paprasčiausiai naivūs: jie nuoširdžiai tiki tuo, ką sako. Nors dažnai patys sau prieštarauja.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kai-ka-rie-kū :))       2014-12-2 20:20

Smagus kai-ka-rie-kū:) čia aiškiai nuo Kaikario wink 10 balų. Kaip ir visam straipsniui.

teisybė,       2014-12-1 17:03

tik ar susipras tiesiai šviesiai mąstantys euroskeptikai….

69 darže       2014-11-30 21:19

koloradų dvilypumas labiausiai pasireiškia jų poravimosi metu

zoom apie koalas!       2014-11-30 11:21
zoom Bundestag 26.11.2014       2014-11-30 8:06

S Wagenknecht-http://www.youtube.com/watch?v=zcmTfRkWN18

Dalia       2014-11-30 1:04

Stalinas, kolorado vabalai… Kada tai buvo? Buvo gi dar ir caras, Jekaterina, kuri iš Poniatovskio dovanoto sosto ką padarė? negražu net priminti. Bet buvo ir milijoninė demonstracija Maskvoje Lietuvos siekiui palaikyti, pagaliau kas anksčiau nei JAV pripažino Lietuvą - ar kartais ne Rusija? Kodėl šiandien tos selektyvus istorijos tarpsnių pasirinkimas? Ar ne todėl, kad Rusija nebestato komunizmo?

zoom       2014-11-29 23:01
zoom        2014-11-29 19:47

Говорили европейцам — вы, ублюдки, страну нам сломаете. Сейчас разводят руками siurbsime ir mes ta kose-Киев, (ПолитНавигатор, Владимир Михайлов) – Евромайдан оказался роковой ошибкой. Украинцы могли сохранить страну, избежав жертв, просто дождавшись президентских выборов, которые Виктор Янукович имел все шансы проиграть. Об этом в интервью «ПолитНавигатору» рассказала известный киевский юрист Татьяна Монтян.

«ПолитНавигатор»: Евромайдан – что это было для вас?

Татьяна Монтян: Я была против Евромайдана с первого дня — это общеизвестно. С первого дня говорила, что не нужны мы ни Европе, ни Америке, и все, что они хотят – это разломать нашу страну. Никаких других целей ни Европа, ни Америка не преследовали и не преследуют. Евромайдан – это олигархический бунт наших придурошных олигархов, которые вместо того, чтобы нанять Януковичу и его команде киллера, за каким-то чертом угробили всю страну. В итоге мы потеряли Крым, практически потеряли Восток, обвалили экономику и полностью развалили все государственные институции. И привели к власти еще большую мразь, чем та, которую свергли. Вот и вся «революция».

«ПолитНавигатор»: Какая доля ответственности за происшедшее лежит на Януковиче?

Татьяна Монтян: Янукович – он такой же, как и страна. Это не Янукович такой, это народ такой. Что касается самого Януковича, то он уже очень давно, в 2011 году впал в анабиоз, отдал страну «на аутсорсинг» своему сыну и сыну Пшонки, и они с Портновым окончательно довели страну до ручки. Потому что они – жадные тупые мрази.

А Янукович все прошляпил, и когда его предали одновременно и Портнов, и Левочкин, его судьба была решена.

«ПолитНавигатор»: Т.е. вы считаете, что уже в декабре уже было все решено?

Татьяна Монтян: Да, вопрос был только в том, насколько далеко захочет зайти Европа. Понятно было, что Америке плевать. Они за океаном, им вообще чихать и на нас, и на Россию. Но я поразилась тому, насколько тупорылой была позиция Европы, которой теперь придется принимать у себя весь этот сброд блатных и нищих. Искать для них рабочие места, пособия, и пр. Потому что скоро у нас в стране жить будет невозможно, это будет смесь Сомали и Верхней Вольты с атомными станциями. И эта территория очень опасна для Европы. Поэтому мне до сих пор непонятно, зачем Европа влезла в этот беспредел.

Taigi       2014-11-29 18:48

Raudonai juoda blakė rašo apie koloradus, kurių tėvynė Amerika.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.