Demokratija ir valdymas, Referendumai, Europa

Marius Kundrotas. Avui sóc català!*

Tiesos.lt redakcija   2017 m. spalio 8 d. 5:51

38     

    

Marius Kundrotas. Avui sóc català!*

Veidaknygė

Ar kiekviena tauta turi teisę į savo valstybę savo istorinėje tėvynėje? Panašu, jog tai labai priklauso nuo to, kas ką remia.

Katalonams renkantis savo kelią mūsuose pasigirdo kalbos: gal už to slypi Rusija. Galima suprasti, kad kiekvienos šalies patriotas pirmiausiai žiūri savos šalies interesų. Ir galima suprasti, kad vengiama pripažinti Lakotos Respubliką Amerikoje ar remti Škotijos Nepriklausomybę nuo Jungtinės Karalystės. Nes mums tikrai verkiant reikia gerų santykių su JAV ir stiprios JK. Bet Ispanija? Viena prorusiškiausių šalių Europos Sąjungoje? Kuo ji mums tokia brangi? Katalonijos rėmimas ničniekuo nekenkia Lietuvai.

Priešingai. Tai – precedentas Tautų Pavasariui visoje Europoje. Kas mums patogiau: Tautų Europa ar virštautinė imperija? O gal Tautų Europoje tėra vietos tautoms, turėjusioms valstybes iki datos X? Daugelis šalių panašiai žiūrėjo į Lietuvą XX a. pradžioje ir pabaigoje.

Maža to. XIX a. Tautų Pavasaris iš Europos greitai persimetė į Euraziją, o po to – ir į visą pasaulį. Pasiekė jis ir Rusijos imperiją. O Lietuva suinteresuota, kad šiandieninis šios imperijos rudimentas žlugtų kuo greičiau. Rusijos teritorijai užtektų etnoistorinių rusiškų žemių. Visos kitos tautos, kiek jos pačios to siektų, turėtų gauti teisę kurti savas valstybes. Ir pripažinkime – tikrai švęstume Tatarstano, Čečėnijos ar Jakutijos atsiskyrimą.

O ar žinote, kad katalonai savo išsivadavimo kovoje remiasi Baltijos valstybių Nepriklausomybės kovų precedentu? Net imitavo Baltijos kelią. Taigi, mūsų parama dar sustiprintų jų simpatijas mums. Galėtume būti partneriais tiek Europos Sąjungoje, tiek NATO, net jei atgimusios valstybės stojimas į šias organizacijas kiek ir užtruktų. Juk ir mums tai užtruko.

Dar vienas pritrenkiantis argumentas: po katalonų gali sukilti žemaičiai ar tuteišiai. Iš tikrųjų žemaičiai iki įsijungimo į Lietuvos valstybę gyveno gentinėje bendruomenėje, o šiandien yra istoriškai integruota lietuvių tautos dalis. Tuteišiai didžiąja dalimi yra sulenkėję lietuviai. Tuo tarpu katalonai yra istorinė tauta, turinti gilias valstybingumo tradicijas, politinę savimonę, o jų kalba net artimesnė pietinėms prancūzų tarmėms nei ispanų kalbai. Tai – tauta, kilusi iš gotų ir alanų (iš čia – pavadinimas), kai ispanų gyslomis teka kur kas daugiau maurų – arabų ir berberų – kraujo. Tai – tauta pagal visus apibrėžimus.

Lietuvos pozicija tautų, kovojančių už savo laisvę, atžvilgiu jau seniai išdavikiška. Čečėnijos Respubliką Ičkeriją pripažinti delsėme, pravardžiavome jos patriotus separatistais. O dabar ten jau nėra, ką pripažinti. Iš vienos pusės – Ramzano Kadirovo chanatas, iš kitos – išprotėjusių džihadistų Imamatas. O juk Čečėnijos pripažinimas galėjo sukelti grandininę reakciją – tai dar buvo laikai, kai Tatarstanas skelbėsi laisva valstybe, o Tuvos Konstitucijoje buvo straipsnis, leidęs šaliai išstoti iš Rusijos Federacijos. Rusijos imperiją buvo galima palaidoti kartą ir visiems laikams. Pabūgome.

Dabar už laisvę grumiasi Kurdistanas. Turkijai vis labiau artėjant prie Rusijos Kurdistanas lieka vienintele jėga, galinčia tapti Vakarų pasaulio atrama šiame regione. Ar girdėjote nors vienos Lietuvos partijos pasisakymą už laisvą Kurdistaną? Jo nėra.

Tad liaukimės sau meluoti, kad Katalonijos laisvės kovą ignoruojame ar netgi smerkiame dėl to, kad ji kiršintų mūsų sąjungininkus Europoje, sujauktų joje nusistovėjusią tvarką ar net galimai pasitarnautų Rusijai. Nes Čečėnijos ir Kurdistano precedentai rodo visai kitą priežastį. Mes tiesiog praradome empatiją. Gavę laisvę pasijutome esą tarp išrinktųjų. Užmiršome, ką reiškia gyventi priklausomiems nuo kitų. Nesistebėkime, jei teks prisiminti. Žmonės, užmiršę istoriją, priverčiami ją pakartoti. Tai galioja ir tautoms, ir valstybėms.

* „Šiandien aš esu katalonas!“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marginalas       2017-10-9 17:20

Kad URM pareiškimas mėšlas, savaime aišku. Tik neaišku, ką turi galvoje Jules sakydamas “Kuo ilgiau dels su Katalonijos valstybingumu tuo labiau temps Putino Rusiją į Europą - didins jos autoritetą”?
Pirmiausiai nėra jokio ruskijos autoriteto, yra geopolitinė Rytų (t.y. Kinijos!) baimė + kremliaus banditų vogti pinigai, kuriais perkamos Vakarų “medijos”,
nes: ruskija akivaizdžiai dvesianti, beviltiškai atsilikusi nuo Vakarų net ir savo liaupsinama karine technika, jau neminint bendros pažangos ir katastrofiškos alkoholikų depopuliacijos. Ji sugeba kariauti tik su pasienio kaimynais. Tai net ne sssr šešėlis. Todėl neišvengiamas jos suirimas reikš galingosios Kinijos priartėjimą prie Vakarų ir jau kriukis manipuliacijoms “pasauliu be sienų su laisvu kapitalo, prekių ir badmiriaujančios vergų jėgos judėjimu”. Tai pamatinė priežastis, kodėl Honeckerio bildergergietė palaiko Maskolijos “vientisumą”.
Antra, kad ir koks baisus būtų vakariečių globalistų orvelizmas, norinčioje išlikti Europoje būtent ES krachas ir temps ruskiją į Vakarus, o Baltijai tai bus neišvengiamas grįžimas pas matušką (nebent kinai kolonizuos Maskoliją greičiau, nors koks dar gali būti džiaugsmas dėl kinų? tik siaubas). Katalonams geriau, jie ES užnugaryje, o Baltija - fronto linijoje. Išlikimui būtina kitokia sąjunga, LDK-Lenkijkos tipo (staugiantieji prieš Lenkiją nesuvokia, kad kitokio natūralaus sąjungininko neduota) + Rumunija, Čekija, Estija, Suomija ir pan., o tam reikia pasionariškumo. Kur jo imsi su mirštančia Europos krikščionybe?

Tarabilda       2017-10-9 1:16

O ką dabar tas URM komjaunuolis atstovauja, kai nebeatstovauja net komunistų? Pats save? Matriošką, kuri irgi visai neaišku, kieno įsūdyta.

Katalonams- nuo lietuvių tautos       2017-10-8 22:03

Matrioškinis homsomolco urmas pagaliau išstenėjo oficialų zajevleniją:
“URM vadovas Linas Linekevičius:
Užsienio reikalų ministerijos pareiškimas dėl referendumo Katalonijoje

2017 metų spalio 1 dieną įvykęs referendumas Katalonijoje neatitiko Ispanijos Konstitucijos nuostatų.

Lietuva tvirtai remia Ispanijos Karalystės teritorinį vientisumą ir suverenitetą. Turi galioti įstatymo viršenybė.

Abi pusės yra raginamos pradėti konstruktyvų dialogą ir sumažinti įtampą.”
.
Be komentarų. Ką čia komentuoti.
Mėšlas.

loto       2017-10-8 21:16

Į sekmadienį Barselonoje vykusį “jedinstvininkų” mitingą už Ispanijos “vienybę” susirinko maždaug 350 tūkst. žmonių. Tokią informaciją pateikė ispanų policija.
Tuo tarpu monikučių portalai, lietuviškos debilovizijos tv kanalai springdami ďžiaugsmais spygavo, jog tų palaikytojų buvo virš milijooooono.
Propaganda yra propaganda. Fakto iškaba + riebus melas.
Gal kas gali rasti daugiau nei vieną skirtumą tarp putlerinės ir mūsų matrioškinės/liberastinės tv? Nes kol kas objektyvus skirtumas yra tik transliacijų kalba.

pabuūusiam neolibų       2017-10-8 19:44

Ne pone, ne liberastų gausoje problema. Problema masių kinkadrebystėje, slunkiškume ir “ne mano daržo pupose”. Pažvelk į ukrainiečius ir susigėsk.
Nebūtų tiek slunkių, nebūtų tiek bailių ir savanaudžių- nebūtų privisę ir tų liberastų. Sigitas Parulskis teisus- tokiems šiaudiniams lietuviams Vytis Lukiškių aikštėje yra tik lopas savo biednystei pridengti, noras savo menkumą paslėpti už vytautinės galybės istorinės šlovės. Apgailėtina. Nyku.

>Mariui Kundrotui       2017-10-8 19:14

Jeigu Lietuvoje nebūtų taip daug neoliberalų,ypač elito tarpe,lietuviai aiškiai pasisakytų už Katalonijos valstybingumą.

Gintui       2017-10-8 15:36

Bent pats nebūk mužikas ir nekartok tokiems kaip pats skirtų banalybių.
Teisybė yra tokia, kad dauguma tuteišių yra sulenkėję lietuviai ir jie gali pasirinkti ar būti savo protėvių krašto ponais lietuviais, ar svetimšaliais, kuriems iš už sienos po kąsnelį vis pameta ėdalo.

Gintas       2017-10-8 11:31

M.Kundrotas: „Tuteišiai didžiąja dalimi yra sulenkėję lietuviai.”
Manau, jog M.Kundrotas čia pasirenka neatsakingą balansavimą “ant peilio ašmenų”. Na, ir kas, kad tuteišiai yra sulenkėję lietuviai, jeigu jie jaučiasi (jų pačių žodžiais tariant) ne “mužikais” lietuviais, bet “panais” lenkais…

"praustaburniui" agento mordai       2017-10-7 22:56

Kas ponui nepatinka? Kad nesileidžiama į mandagiu pokalbius su išsigimėliais ir išdavikėliais? Nuo kada atsirado galimybė kultūringais argumentais įtikinti su išankstine nuostata, o tiksliau kontoros zadanija atsliūkinusį agentą?
Gebistai mandagumą suvokiua kaip oponento silpnumą. “Negirdėjote” abėcėlinės aksiomos? Trolių-samdinių veiklos taisyklės nurodo tyčia vaidinti mandagius, “geručius ir pūkuotus”. Mat naivuoliams tai daro įspūdį.
Gal. Kur nors delfių pamazgyne. Bet ponuli- čia ne delfiai ir tokių makaronų šio portalo skaitytojams nepakabinsi.
Tamstos globėjiškai ” atlaidus” tonas yra standartinė standartinio kontoros bobiko kaukė. Ir dar drįsti moralizuoti?
Čia jūsų taisyklės negalioja.
Su padoriais ir protingais žmonėmis kalbamės pagarbiai, gi su šlangai apsimetusiais manipuliatoriais ir propaganddos stūmikais mandagių pokalbių nebuvo, nėra ir tikrai nebus. Niekšus ne įtikinėti reikia. Niekšus, agentus, smegenų plovikus reikia traiškyti kaip blakes. Nepatinka?
Smagu, jog ponams niekšams nepatinka. Ar aišku?

Juozapai,       2017-10-7 22:31

spėju, čia Tamsta esate tas nepraustaburnis?...
labai jau nevykęs personažo pasirinkimas…

Jules       2017-10-7 21:29

Nesu šito čerčilisto gerbėjas, bet čia jis teisus - katalonai turi pilną teisę į valstybingumą ir mes turime juos remti. Na, o Putino stabdytojai, panašu, yra jo agentukai. Kuo ilgiau dels su Katalonijos valstybingumu tuo labiau temps Putino Rusiją į Europą - didins jos autoritetą. Va kokia tų liberalų slapta užduotis, manau, gerai apmokėta iš kieno kišenės ar kokio Banko? Lietuvaičiams reiktų patiems visu pirma į veidrodį pasižiūrėt, kurie nepritaria Katalonijos laisvei.

Marius       2017-10-7 21:15

Nesėkmingas vakarėlis fabrikui?:)

troliui "mandaguoliui"       2017-10-7 21:00

Eik tu utėle,...
Žinom tokius “mandagumo” priepuolius- jus, bobikus trolių fermose moko kanono-
kai neturi argumentų, vaidink kultūringą.
Bet suprask šunie- su agentais mandagių diskusijų čia nebus.
Išlindai iš plyšio ir iškart gauni per mutinį. Supratai?
Tu čia nebaliavosi. Taip ir pasakyk savo majorui ar praporščikui.
Nusivalyk liūlį ir spūdink iš čia. Mauk pas monikutę ir delfinariume knisk smegenis idiotams.
Eik velniop.

prie žemės priplotiems nuliams       2017-10-7 20:50

išties gilią mintį čia išsakėte ir pats gražiai prisistatėte: gal jūs koks bankrotų administratorius? ar duobkasys? neįsižeiskite - ir tie, ir tie, net ir vytautais būdami, mąsto nuliais.
beje, kas jus čia taip pribloškė? kad užplūdo visokie nepraustaburniai?
matyt, retokai čia užsukate - šiame portale pasirodę nepraustaburniai reiškia visai ką kita
ir išsitieskite

vertimas iš "savajų" į žmonių kalbą:       2017-10-7 20:46

Mūsų Lovio nomenklatūra, tie briuselyno šiknos kamščiai, visa kriminalnio režimo chunta- jiems subinė pypkę rūko susapnavus jog tauta gali išdrįsti pakelti galvą.
Todėl, tie šmikiai telkia propagandos pajėgas niekinti katalonų tautos siekį patiems spręsti savo likimą.
Litxuanijos briusel- matrioškinio režimo ruja paniškai bijo precedento-
nes jeigu katalonai bus vieningi ir pasieks savo, tai gali tapti pavyzdžiu ir lietuviams. Patiems nuspręsti kokioje valstybėje ir kaip gyventi-
likti baudžiauninkais, ar atsikratyti gaujų valdymo ir imti kurti normalią, piliečių, krikščionišku Viešpaties duoto Įstatymo moralė pamatu pagrįstą nacionalinę valstybę. Be briuselyno genderistinio/ pederalistinio ir ruskijos agentų nomenklatūros kriminalinių/oligarchinių gaujų diktatų.
Katalonų pergalė reikštų uvertiūrą Lietuvą uzurpavusių niekšų bankrotui.

> na tai       2017-10-7 20:28

D.Trampas pabrėžia: “Amerika - aukščiau visko”. Kai tuo tarpu homoseksualistams ir visokio plauko globalistams išvis valstybė yra nereikalinga. Gal tokiu atveju ir pats priklausai vienai iš paminėtų grupių? Valstybės patriotai visuomet tarnauja savąjai valstybei, o ne visam pasauliui.

⚰+⚰       2017-10-7 20:24

Užuojauta Administratorei, ši svetainė bankrutavo.
Vytautas.

na tai       2017-10-7 19:32

Ale tu matei - kacapyno trolių fabriko rusui/zusui turavoja mūsų matrioškinė kontora “bnm”.
“bnm”- benamis, tipo bomžas a kaip? smile
Bet panašu, ne pastogės - vieno balkio trūksta kontoros samdinėliui.
Gal per ilgai delfinariume monikutei po papu gulėjai, smegenėles nuspaudė?
Bėk pas “mamytę”, pasiskųsk jog nemyli čia tavęs:)

bnm       2017-10-7 19:07

Pirmiausiai sava šeima, o tik po to kitos; pirmiausiai Lietuva ir lietuvių tauta, o tik po to kitos valstybės ir tautos. Būtent tuo vadovaujantis ir reikia vystyti valstybės politiką tarptautinėje erdvėje.

Jėzusas       2017-10-7 18:23

Lietuvius pas Putiną ar kas bus po jo, nuvarys ne pats Putinas, bet vietinė psichiškai nesveika fauna. Beje šiandien Putino gimtadienis. Duok Dieve jam sveikatos. Neveltui jam Popiežius įteikė taikos angelo titulą.

ruskyno subinės bučiuotojui zusui       2017-10-7 17:43

Ne propagandone- ruskyne ne taip kaip Lietuvoje ir ne toks.
Pirma- ruskija ne valstybė, o ordos teritorinis konglameratas.
Su vogta teritorija, vogtu pavadinimu ir vogta kalba.
Ir su krymnašiniu ordos mentalitetu plėstis, plėstis, plėstis apipliašiant kaimynus ir pasisavinant svetimas žemes.
Kožnas, net labiausiai utėlėtas maskolis trokšta ne laisvės, o galmybės didžiuotis matuškos galybe, budami vergais šlovina savo chaną.
Taip, Lietuvą valdo ordos učebkėse išdresiruota lietuviakalbių šarikovų ir švonderių gauja. Bet nuo to mums nei ta gauja sava, nei gaują išauginusi ruskija-matuška.
Be reikalo gaišti čia laiką, kolorade- simpatjų tavo numylėtam burliokistanui nesulauksi.

Jėzusas       2017-10-7 16:30

Kažkodėl save laikantys patriotais galvoja, kad jie yra tokie nes bijo/ nekenčia Rusijos. Patriotizmas grindžiamas požiūriu į Rusiją yra daugiau silnaprotystės požymis. Eilinis Rusijos gyventojas susiduria su lygiai tokiomis pat egzistencinėmis problemomis kaip ir buvęs bendrapilietis iš Lietuvos. Tiek Lietuvoje, tiek Rusijoje siautėja neoliberalus darvinizmas, tai ir iš kepurės trauktas kažkoks supriešinimas ale pas mus demokratija - o ten diktatūra yra daugiau nei juokingas. Net ir šalių lyderiai išmokyti tame pačiame Leningrade. Taip kad sėkmės patriotams kovojant su savo šešėliais ir laukti kol subyrės Rusija.

apsisprendė       2017-10-7 15:55

Na štai, ilgai laukti neteko - mūsų “valdžia” jau apsisprendė dėl Katalonijos.
Tai rodo patikimas barometras- matrioškinės propagandos mega ruporas, stiervos monikutės portalas.
Ištikimai kriminaliniam režimui tarnaujančios delfinariumo barakudos jau skelbia su muravjovka suderintą kursą: katalonai- separatistai!
Separatistais papų portalas vadina ir lugandonijos “respublikų”, pasiskelbusių rytų Ukrainoje galvažudžius banditaujančius pagal ruskyno fiurerio įsakymą.
Matrioškinei monikutei skirtumo tarp banditų, kuriems algas moka putleris ir taikiai savo Laisvės siekiančių katalonų, nėra. Pagal barakudų akvariumo stiervą- ir vieni ir kiti lygūs. Separatistai! Suprask, junkersropos, merkelistano, briuselyno šiknalaižių litxuanijoje ir viso pažžžžangaus pasaulio priešai! Nesunku atspėti, jog rytoj sriervos papils imbierinio skonio “naujienų” apie tai jog katalonus “nupirkokremlius”.
Na, o šios dienos topas- monikutės rimtais snukučiais tvirtina, jog katalonų Referendumas tesurinko 43% dalyvių nes…sic!...referendume nedalyvavo atsiskyrimo nuo Ispanijos nepalaikanti Katalonijos gyventojų dalis.
Tarsi nebūtų ispanų gvardijos puolimo, balsavimo apygardų uždarinėjimo, užgrobiant patalpas jėga, tarsi nebūtų ispanų valdžios pasiųstų smogikų brutalaus smurto mušant lazdomis, spardant ir net šaudant į balsuoti ėjusius katalonus.
Vietoje viešai akivaizdžios Tiesos, antilietuviško režimo laxudrų vairuojama propaganda skleidžia niekšišką melą ir manipuliacijas.
Ar mes, paprasti žmonės galiu me vieną kartą pasisakyti savo vardu patys, ar ir toliau leisime, kad mūsų vardu už mus pasauliui lotų kalės?

MARGINALAS ps       2017-10-7 14:39

Neveikia nuoroda į Belinskį, nes šunsnukiai kovoja už“tiesą”. Užtat veikia ukrainiečių resursas:
http://ukrlife.org/main/evshan/moxel.htm

Marginalas Autoriui       2017-10-7 14:28

“Rusijos imperijos rudimentas” yra pati vadinamoji “Rusija” - konglomeratas užgrobtų, kalbiškai aprusintų ir degtine nugirdytų buvusių tautų. Pati šios “Rusijos” širdis - Maskolija - yra mordvių žemė. Laikas žinoti, kad Rusijos vardas yra pavogtas iš Kijevo (skaityti https://royallib.com/book/belinskiy_vladimir/strana_moksel_ili_otkritie_velikorossii.htm).
Taigi “RUDIMENTAS” GALI IŠNYKTI TIK KARTU SU PAČIA “RUSIJA” (įrodymas: carizmas, bolševizmas, putinizmas, nors tarp savęs ir supriešinti, “Rusijos” esmės nepakeitė, nes tai iš Aukso Ordos paveldėtas vėžinis plitimasis kaimynų sąskaita - XVI a. “Rusiją” praplėtė iki pat Sibiro garsusis Derjmak Timofejič, o XX a. iki Kurilų ir Karaliaučiaus - derjmak stalinas).

zusui       2017-10-7 13:34

Tavo pozicija nestebina- esi nuoseklus ruskyno palaikytojas ir nuolat rašinėji maskolijai palankius komentarus. Ir dabar, prirašei daug, bet suki tą pačią šarmankę. Žinau kodėl sureagavai- Kundrotas straipsnyje rašo ir apie tavo mylimos Matuškos imperijos subyrėjimą ateityje. ( Labai to linkime ir nuošrdžiai tikimės:) ). Tad art tu čia “zusinsi” ar ne- monkey bussines jūsiśkiui trolių fabrikui. Čia ne ta publika kur galėtų sudygti koloradinės propagandos durnaropių sėklos.

Liepa       2017-10-7 10:50

Briuseliuojantys biurokratai greičiau pasmerks katalonus, nei juos parems. Tautinį identitetą puoselėjantieji yra didžiausi ES neoliberalmarksistų priešai Nr. 1. Apie tragišką ispanų požiūrį į katalonus galima išvis patylėti.// Deklaracija bent suteiks moralinį palaikymą. Idėja gera. //

Jėzusas       2017-10-7 10:34

Ar kiekviena tauta turi teisę į valstybę? Kiekvienas žmogus turi teisę į maistą ir būstą, bet ne visi yra pavalgę ir turi namus. Tai priklauso nuo aplinkybių, kaip ir kalbant apie tautas ir valstybes. Kas kuria tas aplinkybes? - kažkiek pačios tautos, bet labai mažai. Pasaulio tvarką nustato imperijos, ne tautinės valstybės, bet imperijos. Tautos yra kaip laisvieji radikalai, kurios gali kažkur prisijungti - ar reikiant atsiskirti, bet tikrai ne pagal tai kaip joms reikia - bet kaip reikia imperijoms.
Marius svajoja apie Europos tautų pavasarį. Tai yra iš principo neadekvati svajonė, kadangi tas tautas išnaudos kitos imperijos, nes nei viena tauta nėra pajėgi įtakoti globalios dienotvarkės. Tuo pačiu svajoti apie Rusijos išsiskaidymą (gal dar kas svajoja apie Kinijos ir JAV subyrėjimus) yra visiška beprotybė. Galima pasakyti, kad jei išsipildytų Mariaus svajonė tai tokios šalys ir tautos kaip Lietuva išnyktų pirmiausiai, nes neturėtų jokios geopolitinės funkcijos.
” Turkijai vis labiau artėjant prie Rusijos Kurdistanas lieka vienintele jėga, galinčia tapti Vakarų pasaulio atrama šiame regione”. Mariau, Mariau iš kur trauki tokius perliukus? Kurdistano stiprėjimas reiškia Turkijos byrėjimą. Turkijos byrėjimas reiškia Irano stiprėjimą. Irano stiprėjimas yra ir Rusijos ir Indijos stiprėjimas. Ateina laikas kai “Vakarams” reikia spręsti problemas namuose, bet ne mokyti kitą pasauli gyventi. Trampas atsirado neatsitikrinai, o todėl kad tokia realybė.
Gali iš tikro įvykti Europos tautų pavasaris bet ten jau kursis naujos tautos - labiau pajuodusios, aišku turiu omeny vietą į vakarus nuo Prahos.

J...       2017-10-7 10:04

Turiu idėją- surašykime Deklaraciją ir tiesioginio piliečių valios išraiškos aktu pripažinkime katalonų teisę turėti ir kurti Nepriklausomą Katalonijos valstybę.
Deklaracijoje derėtų išvardinti aplinkybes ir sąlygas kurių dėka laikytume tą pripažinimą bei lietuvių tautos palaikymą galimu.
Tokį teksto juodraštį galėčiau surašyti. Tikiuosi, jog kolega Tarabilda padėtų papildyti ir pakoreguoti.
Teisės į Laisvę įkurti Nepriklausomą Katalonijos valstybę pripažinimo Deklaraciją paskelbtume internete, o surinkę tokią deklaraciją palaikančių LR piliečių pritarimo parašus, perduotume katalonams.
Parodykime jog nesame šiknių tautelė, parodykime ką manomūsų tauta, kurios viešą balsą tarptautinėje erdvėje yra uzurpavusi netikėlių klika esanti valdžioje

Juozapas       2017-10-7 8:09

Čia, komentatorių buvo paminėtas toks lopatologas, tūlas b. ivanovas.
Tas tipelis yra tiesiog chrestomatinis propagandos ir demagogijos šūdmalystės egzempliorius. Labai glitus fruktas.
Vairuojant girdėjau to išperos pasisakymą radijuje. Esu pakraupęs- kaip toks pusgalvis gali darbuotis universitete?
Tiek to. Nenoriu gaišti laiko propagandonų trydos analizavimui.
Vietoje to, noriu priminti pavyzdį kurio “nemato”/“nepamena” katalonų siekį Nepriklausomybei niekinantys ir dergiantys ruporai:
XX pabaigoje įvyko naujųjų laikų istorijoje precedento neturintis,  civilizuotumo ir politinės išminties aukščiausios prabos įvykis- aksominės Čekijos ir Slovakijos skyrybos. Štai kokiu keliu reikia eiti!
Abiems tautos suvokus bendro darinio dirbtinumą ir savo idenditeto svarbos prioritetą, tautų lyderiai vietoje beprasmės alinančios konfrontacijos pasirinko brolišką susitarimo kelią. Ir?
O tas, kad dabar abi , čekų ir slovakų tautos klęsti, abi valstybės lyderiauja regione, o santykiai tarp šių abiejų tautų tiesiog nuostabiai šilti, broliški.
Greta stūkso alternatyvus pavyzdys- Urainos ir imperinio ruskyno kruvinos skyrybos.
Ruskiai sumanė nei už ką neleisti ukrainiečiams savarankiškai kurti nacionalinę valstybę. Na ir? Ogi tas, kad pasak populiarios dainos ” jie niekada nebebus broliai”. Nes tarp ukrainiečių ir ruskių iškilo neperlipama siena, kurią iš ukrainiečių niekinimo, žudymo ir apiplėšimo kančių sumūrijo patys ruskiai.
Ar ispanai nori ir tikisi išlaikyti katalonus jėga? Idiotai!
Gal tam tikrą laiką ispaškoms ir pavyks laikinai tą padaryti, bet iki pirmos progos- o tada asta manjana, atia.
Jeigu matrioškiniai veikėjai turėtų bent krislelį proto ir padorumo, mūsų valdžia privalėtų garsiai ir artikuliuotai, primygtinai siūlyti havelišką aksominių skyrybų variantą kol dar nevėlu. Jeigu mes nepasinaudosime istorine galimybe pasielgti moraliai ir išmintingai, ta galimybe pasinaudos karlikas ruskyno fiureris, nes konfliktiškų skyrybų variantas pakenks NATO aljansui.
Užbėgti už akių putleriui naudingo scenarijaus realizacijai yra Lietuvos gyvybinis interesas, todėl aksominių beskausmių, civilizuotų ispanų-katalonų skyrybų sutvarkymo reikalas turi būti prioritetu.
Kitas klausimas- ar matrioškyno homjaunimas tam įgalus?
Na, čia jau grynai retorinis klausimas.

Daiva       2017-10-7 7:13

Matyt ir vėl visems pavyzdį parodys Islandija. Ir Islandijos, o ne Lietuvos gatvę norės turėti katalonai.

Ačiū Kundrotui       2017-10-6 23:31

už šviežią gūsį po Bernarų Ivanovų, Grybauskaičių, Landzbergių ir Alaunių.

Tarabilda       2017-10-6 21:50

Atsiprašau už klaidą. Ne Baranauskas, o Kundrotas.

Tarabilda       2017-10-6 21:43

Baranauskas labai teisingai kelia klausimą. Mes visiškai užmiršome, kaip patys sukomės iš lygiai tokios pat situacijos. Džiūgavom, oi kaip džiūgavom, kai mūsų deklaraciją pripažino Islandija.
Jei mūsų Daukantynėj būtų protingų  žmonių, tą pačią akimirką, kai Katalonija paskelbs savo Nepriklausomybę, ją reikėtų pripažinti. Anksčiau už rusus. Vien dėl to, kad Katalonijos komunistai paprašė Madrido Konstitucinio teismo suspenduoti bet kokias Katalonijos parlamento galias (net sušaukti posėdį). Propaganda apie Rusijos veikimą tad yra nieko verta, Katalonijoj vyksta tautinio susipratimo procesai, bet Ispanija lygiai kaip ir TSRS ir EU stengiasi juos blokuoti, nes akivaizdu, jei kiltų tautinis sąjūdis per visą Europą, Junkeriniui marazmui būtų KAPUT.

nuu       2017-10-6 21:31

po Katalonijos gali seksti Bavarija

Preobraženskis       2017-10-6 20:36

Maždaug nuo IX a. tai buvo laisva monarchija.

$+$       2017-10-6 20:21

“Tuo tarpu katalonai yra istorinė tauta, turinti gilias valstybingumo tradicijas…”. -  ar tikrai? Kada ir koks tas valstybingumas buvo?

Juozapas       2017-10-6 20:07

Nesu ypatingas Kundroto gerbėjas, tačiau šiame jo straipsnyje išdėstytam požiūriui iš esmės pritariu.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.