Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Marius Kundrotas. Ar eitumėte mirti už vamzdį?

Tiesos.lt siūlo   2017 m. rugpjūčio 19 d. 23:56

159     

    

Marius Kundrotas. Ar eitumėte mirti už vamzdį?

Alkas.lt

Lietuvos visuomenei pateikus Vyčio paminklo projektą papuošti sostinės Lukiškių aikštei ir net surinkus pinigus liberalų meras Remigijus Šimašius pareiškė, jog šis projektas nėra tinkamas. Kultūros ministerija nusprendė Lukiškių paminklo projektą patikėti Šiuolaikinio meno centrui (ŠMC).

Ši institucija gerai žinoma postmodernia meno samprata. Neva kiekvienas žmogus – menininkas, bet tik menininkai tai žino. Galima rasti sąsajų su Žano Žako Ruso idėja, kad kiekviename žmoguje iš prigimties glūdi gėris ir išmintis, tiktai bloga visuomenės santvarka žmogų sugadina. Įdomu, jei žmogus iš prigimties – geras ir protingas, kas gi sukuria tą blogą visuomenės sąrangą? Belieka paskelbti, kad kiekvienas žmogus – fizikas, istorikas, politikas…

Iš tiesų žodis „šiuolaikinis“ yra savotiška priedanga. Šiuo pavadinimu dirbtinai kuriamas konfliktas tarp seno ir naujo. Ne visa, kas sena, yra bloga. Ne visa, kas nauja, yra gera. Ir atvirkščiai. Lietuvoje turime puikių modernių paminklų: karaliui Mindaugui Vilniuje, kunigaikščiui Jonušui Radvilai Kėdainiuose. Diskutuojama dėl paminklo Romui Kalantai Kaune. Konservatyvesni žmonės jį kritikuoja: girdi, kas čia per paminklas didvyriui, kuris mindomas kojomis (paminklą sudaro laisvės liepsnos tiesiog ant šaligatvio). Bet pati idėja – įdomi ir herojiška.

Yra ir daugiau diskutuotinų paminklų. Pavyzdžiui, paminklas Vincui Kudirkai. Idėja – puiki: liesas, gal net per daug liesas, vienišas švietėjas – milžiniškų Gediminaičių stulpų ir savo sukurtos Tautiškos giesmės žodžių fone. Kyla mintis, kad ir išoriškai silpnas žmogus (himno autorius buvo silpnos sveikatos ir mirė nuo džiovos) gali būti dvasios galiūnas ir sukurti didžių dalykų. Vis dėlto pati patriarcho skulptūra skatina veikiau užuojautą nei didybės pojūtį. Reikia gilaus mąstymo, kad perprastum pavaizduoto asmens didybę, o juk paminklai kuriami masėms.

Dar daugiau diskutuotini Jono Basanavičiaus paminklo projektai. Jei V. Kudirką galima atpažinti, tai J. Basanavičiaus paminklo projektai įvairuoja nuo Felikso Dzeržinskio ir Vinco Mickevičiaus-Kapsuko iki Kalėdų Senelio. Modernistai paklaus: kam tas panašumas? Bet juk vaizduoti ketinama konkrečią istorinę asmenybę. Negalima taip savivaliauti.

Šiuolaikinio meno sąvoka istorine lemtimi grindžia labai konkrečią, iš esmės – dekadentišką meno sampratą. Meno paskirtis jau nėra įkvėpti didiems žygiams, bet šokiruoti, suerzinti. Pozityvų meno krūvį keičia negatyvus. Arba tiesiog visiškas prasmės vakuumas. Pavyzdys – paroda, sudaryta iš cigarečių nuorūkų. Tokia paroda atgabenta iš pačios Amerikos, už didelius pinigus. Lyg Lietuvoje trūktų nuorūkų. Žinomesnis pavyzdys – paminklas Vilniuje, prie Neries, oficialiai vadinamas „Krantinės arka“, nors visuomenėje žinomas tiesiog kaip vamzdis.

Nejau tokio meno atstovai kurs paminklą Lietuvos laisvės kovoms ir kovotojams? Kuris jų būtų norėjęs būti taip pavaizduotas? Nejau vietoje klasikinio Vyčio paminklo iškils dar vienas vamzdis?

Paminklai – tai istoriniai simboliai. Kiekvienas simbolis glaudžia savyje tam tikrą prasmę. Prasmę gyventi ir mirti. Žymus tautinės savimonės tyrinėtojas, profesorius Entonis Smitas, pažymėjo, kad prasmė gyventi glaudžiai susijusi su prasme, dėl kurios galima mirti. Norėtųsi paklausti visų postmodernistų, ar jie norėtų mirti už vamzdį?

Skeptikas paklaus: o koks gi šio straipsnio autoriaus santykis su menu? Išties minimalus. Tai – vartotojo santykis. Neutraliąja šio žodžio prasme. Tai – žvilgsnis istoriko ir politologo akimis, svarstant meno reikšmę visuomenei, tautai, valstybei. Žinia, kad muzika, dailė, skulptūra, architektūra ir kitos meno šakos daugelį žmonių įkvepia vienokiems arba kitokiems žygiams.

Lietuviai ėjo mirti už Vytauto Didžiojo paminklą ir Gedimino pilį. O ką sufleruoja dekadentinis menas? Kad gyvenimas – tiktai buitis, pramoga, o gal ir kas blogesnio. Jau sulaukėme performansų, kuriuose išsitepamas veidas, o po to valomasi į Lietuvos Trispalvę. Tai jau – tiesiog iškrypimas. Save gerbiančioje valstybėje toks „menininkas“ sėdėtų kalėjime. Bet vargu ar sužinojęs apie tokią grėsmę, jis apskritai ryžtųsi tokiai „meninei“ išraiškai. Auka dėl savų idėjų – kokios jos bebūtų – būdinga tik žmonėms, suvokiantiems, kas yra dorybės. Kokias dorybes skatintų Šiuolaikinio meno centras ir jo paminklas Lukiškių aikštėje? Šis klausimas lieka atviras.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+
Valstybės simbolis Lukiškių aikštėje

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Levukas       2017-12-20 16:06

Gaila,pavėluotai perskaičiau,bet apie vamzdį papostringauti norisi. Už vam-
zdį nemirčiau,tai būtų paskutiniškai kvaila,tačiau mane gali ištikti bjau-
riai gėdinga mirtis,jeigu,atsiradus po vamzdžiu,jis netyčia prakiurtų, ant galvos pasipiltų rojaus žiedais kvepiantis jo turinys,o aš,baisiai išsigan-
dęs,nežinočiau,kurion pusėn pulti.Belieka pridurti,kad vamzdis,kaip kanali-
zocijos priemonės vaiuzdelis,nėra užbaigtas:šalia jo ant naktipuodžio turė
tų sėdėti jo autorius su nuleistomis kelnėmis,o galingas ventiliatorius visiems praeiviams šikinyko kvapą į nosis pūstų.Ta pačia proga galiu gilią
užuojautą pareikšti Vilniaus eksmerui Artūrui ir kitiems,kurie kažkada įvai
riomis progomis tą triūbą meno kūriniu pavadinę.

Raigerdas>Al       2017-08-23 12:29

Paskutinis jūsų komentaras labai gražus. Pritariu jūsų tokioms mintims. Dėkoju Tamstai už klausimus ir dialogą. Sėkmės jums.

Al. Raigerdui       2017-08-23 0:57

,,Gerbiamasai Al, aš netikiu revoliucijomis, ir aš netikiu, kad maištu galima kažką pakeisti./.../Gerai, kad jūs siekiate pakeisti. Bet ar žinote ką į ką reikia keisti?”
Sukilimas yra savigyna, būtinoji gintis. Teisiškai ir doroviškai tiek žmonės, tiek tautos gintis turi teisę. Bet sukilti, tur būt, verta tik tada, kai tauta tam pasiruošus arba kai nesukilus gresia dar blogesnės pasekmės. Bet savigyna tai nebūtinai koks nors smurtinis maištas. Tai gali būti kultūrinis, dorovinis, ūkinis ar politinis pasipriešinimas kultūriniam, doroviniam, ūkiniam ar politiniam smurtui.Tai gali būti tiesiog savišvieta, tiesos paieškos - kuo mes, tikiuosi, ir užsiimam. Ačiū už skirtą laiką.

Raigerdas>Al       2017-08-22 20:50

Jūs klausiate:“kodėl valdžia nepasitraukia?”. O jie mano, kad jūs turite pasitraukti, o ne jie, todėl ir nepasitraukia. Įrodykite jiems, kad jie turi pasitraukti, nes jūs visa tai padarysite daug geriau už juos. Įrodykite. Kaip jūs tai įrodysite? Ar jie leis jums tai įrodyti? Savaime aišku, kad ne. Nes į tuos postus buvo užsiropšta ne šiaip sau, o per daugybę “naudingų” kontaktų ne tik jam, bet su perspektyva ir kitiems. Ir jūs norite jiems nupjauti tą gražią perspektyvą? Muamaras al Kadafis bandė. Jūs norite pakartoti jo kelią?

Raigerdas>Al       2017-08-22 20:35

Na, teisingai jūs čia rašote, gerbiamas Al. Bet piniguočiai irgi priklauso skirtingoms klasėms. Yra lydeka, bet yra ir ryklys. Kada vyksta revoliucijos, tai viena valdžia yra pakeičiama kita. Dažniausiai būna taip, kad naujai atėję revoliucionieriai gyvenimą padaro dar blogesnį nei buvo. Po 1917 m. reoliucijos Rusijoje tai akivaizdžiai matyti. Todėl valdžią paprastai užgrobia kokios nors grupuotės. Lietuvos valdymą galima sutvarkyti taip, kad ši sistema tarnautų išskirtinai tik Lietuvos visuomenei. Tai kainuotų tikrai nedaug ir momentaliai atsipirktų. Bet pinigai jau plaukia tam tikromis kryptimis ir nei vienas iš tų grupuočių nesutiks, kad tai pavirstų į lašus. Jūs taip, sąžiningai reikalaujate, kad visi valdžioje būtų sąžiningi. Bet kaip jie gali būti sąžiningi, jeigu juos priimant į darbą, jiems nebuvo teikiami tokie reikalavimai. Ten nėra nieko kalbama ir dėl žalos. Jie neturi pasirašę jokio dokumento, kuriame būtų nrodyta, kaip jie tai turi kompensuoti ir kokia už tai yra atsakomybė. Bernardas Šou savo laiku rašė, kad “laisvė, tai pirmiausia atsakomybė”. Lietuvoje viską kontroliavo komunistų partija ir KGB. Nelikus jų nebeliko kontrolės, o atsakomybę iš kur paimsi? Jie buvo įpratę, kad kontroliuoja KGB, o patys savęs kontroliuoti jie nesugeba. Jūsų reikalavimai yra teisingi, bet sistema yra sukurta tokia, kad negirdėti jūsų reikalavimų. Reikia suprasti, kad neatsakingi, žemos sąmonės žmonės, yra labai tinkami darbuotojai kreivoje šleivoje sistemoje. Taip, šita sistema pasmerkta žlugti, bet jie nesugeba numatyti šitų įvykių į priekį. Nusikaltėlis nesugeba numatyti įvykių į priekį. Pasikalbėkite su jais ir jūs pamatysite, kad jie iš viso nieko nenutuokia apie ateitį. Todėl jie pripažįsta tik jėgą. Aukštos sąmonės žmonės reaguoja į kritines pastabas ir jas taiso. Bet tokie žmonės į valdžią dažniausiai neina. Arba tai turi būti labai šviesaus proto lyderis, bet geriausia būtų, jeigu tai būtų grupė tokių lyderių. O juos ne taip lengva išauginti. Dažniausiai tokie būna auginami nuo pat vaikystės. Gerbiamasai Al, aš netikiu revoliucijomis, ir aš netikiu, kad maištu galima kažką pakeisti. Yra kiti keliai. Jie labiau civilizuoti ir jie yra sunkesni. Jūs esate labiau revoliucionierius (bet galiu ir suklysti). Jeigu taip, tai aš jums palinkėčiau turėti aiškią strategiją ir neapsiriboti vien tik taktika. Gerai, kad jūs siekiate pakeisti. Bet ar žinote ką į ką rekia keisti?

Al. Raigerdui       2017-08-21 23:59

,,Pinigai paimti per prievartą arba kriminaliniu būdu, dezorganizuoja valdymo sistemas, ir piniguočiai šitą žino, o valdžia šito nesupranta. Taip, kad kvailio vietoje jie lieka visiškai pelnytai, nes jie įsivaizduoja, kad jie valdo, nors iš tikrųjų jie praranda tą galimybę valdyti tam tikrus procesus.”
Kartais valdžia iš piniguočių jų pinigus atima. Pavyzdžiui, Snoro atvejis. Ar kai kurie piniguočiai kartais nėra tik nominalūs pinigų savininkai, iš kurių jie gali būti bet kada atimti tikrųjų šeimininkų ? Ar mūsų valdžia, atėmus pinigus iš Snoro, liko kvailio vietoje ir nevaldė procesų ? Iš šalies taip neatrodė. Man atrodo, kvailio vietoje liko tie žmonės ir įmonės, kuriems valdžia nurodė laikyti pinigus Snore, o paskui juos nusavino. Taigi, tai buvo ir mūsų pinigai. O kam jie po paėmimo buvo panaudoti ? Arba 110 000 slaptų pensijų kažkokiems žmonėms ? Nepaneigta, todėl tikėtina, kad tai tiesa. Kokie piniguočiai išlaiko šitą (kolaborantų ?) luomą ? Manau, kad likusi tautos dalis. Ar valdžia valdo šituos procesus ? Neatrodo, kad būtų pasimetę. Jei vis tik ne, tai kodėl jie nepasitraukia ? Užuot perrašinėję pasaulio išmintį, užduokim bent sau patiems šitą paprastą klausimą.

Raigerdas>Al       2017-08-21 14:01

Gerbiamas Al, pažiūrėkite į žmogų kaip į būtybę, geriau būtų, jeigu jūs sugebėtumėte pažiūrėti į žmogų kaip į dvasinę būtybę, kad ir į tokią, kokią aprašė Vydūnas. Taigi, kas yra būdinga šitai būtybei? Net giliai nenegrinėjant galima pamatyti, kad šita būtybė siekia pažinti šitos Visatos dėsnius. Štai ji atskleidžia kokį nors dėsnį ir tuoj pat bando pritaikyti praktikoje. Tai yra normalu, nes tas žmogus tam padėjo ne vienerius metus savo tyrinėjimams. Kadangi jo atskleistas dėsnis liečia visus planetos gyventojus, tai jis šaukia:”žiūrėkite, ką aš atradau! Tai duos naudą mūsų šaliai ir visai žmonijai”. Kad visa tai įgyvendinti jam reikia lėšų. Normali valstybė turėtų numatyti tokius atvejus. Bet tokių normalių valstybių šiame pasaulyje kaip ir nėra. Todėl išradėjas, paskelbęs savo žinias, rizikuoja ne tik prarasti savo išradimą, bet ir gyvybę. Piniguočiai akylai stebi, kad funkcionuojantys pinigų upeliai neužaktų, o jo išradimas gali pažeisti kokio nors upelio tėkmę ar srauto funkcijas, todėl JAM toks išradimas nereikalingas. JAM nesvarbu, kad jis atneš naudą daugybei žmonių, bet JAM duotu momentu yra nenaudinga, nes jis liguistai reaguoja į bet kokius nenumatytus pasikeitimus pinigų įtekėjimo srityje. Todėl viskas bus daroma, kad ta pinigų tekėjimo vaga ne tik nemažėtų, bet netgi didėtų. Išradėją bus bandoma papirkti, o jei jis nesutiks, tada prieš jį bus organizuota juodosios propagandos kompanija, kad jį palaužti moraliai. Jeigu ir toliau jis priešinsis, tai jis bus susargdintas kokia nors nepagydoma liga arba bus nuteistas, arba bus sunaikintas. “Nėra žmogaus - nėra problemos” - taip berods sakė Stalinas. Kad atrodo, kad iš tikrųjų yra taip, bet taip tik atrodo, nes jo beprotiškoje galvoje gimsta dauguma atvejų tik beprotiškos idėjos. Stalinas per visą savo gyvenimą taip ir nesugebėjo suvokti, kad MELAS išlieka NEMIRTINGU tol, kol nebus atskleista TIESA apie MELĄ. Piniguočiai puikiai manipuliuoja pinigais, tai aukščiausios klasės profesionalai, tačiau, kas liečia TIESĄ ar MELĄ, tai jiems tai yra tik medžiaga manipuliacijoms. Bet šitiems žmonėms nėra prieinami aukščiausieji dėsnia, nes jų sąmonė yra iškrypusi. Kristus ne šiaip sau pasakė, kad “Greičiau kupranugaris pralys pro adatos skylutę, nei turtingas pateks į Rojų”, o tai yra gryna tiesa. Gaila, kad dauguma krikščionių šito nesugeba suvokti, o kitiems tai iš viso nėra įdomu. Todėl pinigai šiandien jums nurodo apie ką jūs turite galvoti pirmoje eilėje? Apie juos. Viskas yra padaryta taip, kad jūs pastoviai apie tai galvotumėte. Tai vadinasi “laisvoji rinka” arba kaip buvo užrašyta ant Buhenvaldo vartų: “Kiekvienam savo”. Nereikia jokių koncentracijos stovyklų, reikia tik valstybes padaryti priklausomas nuo skolų. Piniguočiai puikiai žino, kad valdžia nemoka naudotis pinigais, todėl palieka juos kvailio vietoje. Pinigai paimti per prievartą arba kriminaliniu būdu, dezorganizuoja valdymo sistemas, ir piniguočiai šitą žino, o valdžia šito nesupranta. Taip, kad kvailio vietoje jie lieka visiškai pelnytai, nes jie įsivaizduoja, kad jie valdo, nors iš tikrųjų jie praranda tą galimybę valdyti tam tikrus procesus.

Al. Raigerdui       2017-08-21 13:16

,,Valdžia tautos nevijo, bet ji sukūrė nesaugias gyvenimui aplinkybes, todėl žmonės palieka tą valstybę.” Skamba panašiai, kaip ,,turtingųjų turto mes nepadidinsim, tik sumažinsim jiems mokesčius”. O varguoliams vis didinsim - tol kol jie ims bėgti neatsisukdami ? Raudonoji armija vokiečių irgi neišvijo, tik ,,sukūrė nesaugias gyvenimui aplinkybes”. Aš klausiu, kodėl valstybės vadovai, atsakantys už valstybės ir jos piliečių saugumą, leidžia jį sumažinti iki humanitarinės katastrofos mastų ? Provokacinė yra tokia veikla, o ne klausimas, nemanote ?

Raigerdas>Al       2017-08-21 10:26

Jūs rašote:“Jei šalis yra parduodama, tai kam už tai sumokama”. Na, ne taip yra, gerbiamasis Al. Jūs geriau klauskite tiesiai šviesiai, nes jūsų klausimas nėra tiesus. Jis toks pusiau toks, pusiau toks, todėl tai vėl priklauso provokacinių klausimų klasei. Jūs puikiai žinote, kad nėra tokio turgaus ar tokios rinkos, kur būtų parduodamos valstybės. Todėl jūs puikiai suprantate, kad Lietuva negali būti preke. Kas sudaro Lietuvą? Tai, pirmiausia, jos žmonės ir teritoriją, kurioje jie gyvena. Žmonės neparduodami, nes tai yra draudžiama. Lietuvos teritorijos negalima parduoti, bet žemę parduoti galima. Čia yra prieštaravimas, nes tai yra nelogiškumas. Valdžia tautos nevijo, bet ji sukūrė nesaugias gyvenimui aplinkybes, todėl žmonės palieka tą valstybę. Kam reikalinga valdžia? Kad organizuotų žmonių ūkinę veiklą, t.y., kad gyvenimas Lietuvoje taptų organizuotas ir šitas žmonių susijungimas atneštų jos gyventojams naudą, gyvenimo prasmę, džiaugsmą ir laimę. Šita ūkinė veikla turi būti organizuota taip, kad galima būtų daryti mainus su kaimynais ir t.t. Bet, deja, su valdžia vyksta keisti dalykai, nes, pasirodo, kad ji nesugeba atlikti savo funkcijų. Vietoje to, kad ginti visuomenės interesus, ji pradeda ginti savo grupinius interesus, ir prieš visuomenę pradeda naudoti jėgą ir t.t. Į tą visuomenę pradedama žiūrėti, kaip į avių bandą ir t.t. Jums reikia išsiaiškinti, gerbiamas Al, kokį vaidmenį ekonomikoje vaidina pinigai. Be šitų žinių, jūs nesuprasite ekonomikos, lygiai taip pat, kaip gydytojas pradėtų gydyti žmogaus kūną, bet nežinotų, kad kraujas žmogaus kūne cirkuliuoja. Problema su valdžia yra prievartiniuose mokesčiuose, t.y., nepriklausomai nuo to, vykdo ji savo funkcijas ar nevykdo, žmonės moka mokesčius. Čia ir yra tas kriminalas, dėl ko ir vyksta tų valdžių keista elgsena, nes jie gauna pajamas neatlikdami jiems paskirtų funkcijų. Todėl, tokioje situacijoje, kas ten valdžioje bebūtų, valdo tas, kas valdo pinigus. Apie tai, dar seniai pasakė Rotšildų tėvas, mokydamas savo sūnus.

Al. Raigerdui       2017-08-21 0:35

Jei šalis yra parduodama, tai kai kam už tai sumokama. Kas gavo naudos iš to, kad valdžia trečdalį tautos išvijo iš tėvynės ?,,Tai Lietuva yra donoras ar recipientas?” Šiuo atveju ji yra prekė. Kitas klausimas - o kas gi pardavėjas ? Lietuvos bankas ? Apie kokį Lietuvos banką galim kalbėti, jei Lietuva nebeturi savo pinigo ? Tai gi tenka kalbėti apie saugumo vadovus ir teisėsaugą. O taip pat apie tuos, kurie juos skiria. Kokie recipientai ir kokių donorų nurodymu ?

Raigerdas>Al       2017-08-20 12:17

Gerbiamas Al, jūs, manau, esate geriau informuotas už mane šitoje sferoje, apie kurią aš parašysiu. Pacituosiu vieną iš tuometinių pranešimų:“Liberaldemokratų partijos lyderis Vladimiras Žirinovskis pavadino Libijos lyderį „Afrikos Karlu Marksu (Karl Marx)”. Jūs žinote apie ką eina kalba - tai Muamaras al Kadafis. Jis pakeitė atsiskaitymo sistemą už naftą: atsisakė nuo dolerio ir perėjo prie euro, o po to planavo įvesti auksinį dinarą. Jis taip pat planavo įvesti atsiskaitymus už naftą auksiniu dinaru visoje Afrikoje. Dauguma Afrikos šalių jį palaikė.Taigi, Afrika taptų šio pasaulio centru, o dar sujungus bendrus interesus su Rusija, Vakarų pasaulio ekonomika būtų pastatyta į keblią padėtį, nes tokiu atveju naftos kainos būtų diktuojamos iš Afrikos ir Rusijos. O jūs kalbate apie saugumo vadovus, teisėsaugą. Jie gi gauna atlyginimus ne kiaušiniais ir ne vištomis. Tikiuosi, jūs supratote mano atsakymą, gerbiamas Al. Į Lietuvą yra importuojami ne tik broileriai, bet ir idėjos, kuriose yra nurodoma, ką turi daryt įvairios broilerių mėgėjų partijos, kurios pešasi tarpusavyje. Yra sukurtas grumtynių scenarijus, aišku NE DĖL VAMZDŽIO, o dėl broilerių, nes jie irgi žmonės, ir jie taip pat nori valgyti. Laikoma, kad Seimo nariai labai daug ir sunkiai dirba, todėl jiems daugiau turi atitekti ir broilerių. Jūs gi žinote, kad žmogus negali egzistuoti be kraujo, nors turi ir protą ir širdį, kurie yra svarbesni nei kraujas. Valstybė irgi negali egzistuoti be kraujo. Yra dar kraujo grupės. Yra dar donoras ir recipientas. Nors dabar jau išsiaiškino, kad nėra universalios kraujo grupės, tinkančios visoms kitoms kraujo grupėms, bet su pinigais yra padaryta kitaip. Tai Lietuva yra donoras ar recipientas?   

Al. Raigerdui       2017-08-19 18:52

,,Galimas dalykas, kad didžiausi nuostoliai daromi Lietuvai, pareina iš Lietuvos banko.” Jūsų žodžiais kalbant, ,,Aš tokių faktų neturiu. O skleidžiamais gandais aš niekada nesivadovauju.” Bet tikrai žinom, kad teisėsaugos ir saugumo vadovus, kurie turėtų kovoti su korupcija mūsų valstybėje skiria ne bankas.

Jules       2017-08-19 9:49

Vidaus politika tragiška, be jokios abejonės. Banksteriai su seimūnais ir ministeriais mus drapalina kaip tik išmano ir gali. Savo pačių rankomis taip galime sunaikinti savo šalį. Kolchoznikai mus gali supartalinti iki šimtmečio jubiliejaus. Gali 2K(Kirkilas-Kubilius) nuvaryti mus į Žečpospolitą, į tą buvusį pragarą arba Rusijon “Baltosios pirštinės” ir Putino stabdytojai - eks-Komjaunimo aktyvistai su anūkais ir marčiomis bei meilužėmis.

Raigerdas>Al       2017-08-19 7:52

Gerbiamas Al, atsakau į jūsų klausimą labai trumpai. Jūs klausiate: “Bet ar Jūsų nuomone mūsų aukščiausioji valdžia rūpinasi Lietuva ir jos tauta?”. Tauta tikrai nesirūpina, nes šitam reikalui, galimai, nebeturi laiko. Vienintelis dalykas, ką, pavyzdžiui, padarė LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, tai Lietuva tapo saugesnė, nes NATO realiai gali dabar apginti Lietuvą. Bet tai yra NATO indėlis į Lietuvos saugumą. Tačiau vidaus politika yra tragiška, nes Lietuvos valstybė yra draskoma įvairių grupinių interesų. Galimas dalykas, kad didžiausi nuostoliai daromi Lietuvai, pareina iš Lietuvos banko. Kokius žaidimus žaidžia Lietuvos bankas? Į šį klausimą reikėtų gauti atsakymus.

Al. Raigerdui       2017-08-19 0:19

Suprantama, ir aš neturiu faktų, kad žmonės mūsų vadovybėje yra Jūsų žodžiais kalbant ,,komunistiškai mąstantys”. Kažin ar mes galim pateikti faktų apie tai, kaip vieni ar kiti asmenys mąsto. Mes galim vertinti tik pagal jų kalbas ir ypač darbus. Taip neseniai Radžvilas įvertino premjerą. Tiesą sakant ar iš tikro mums rūpi kaip mūsų valdininkai mąsto ? Manau, tik tiek, kiek tai paveikia jų darbus. Jei jie dirba gerai, jei jie rūpinasi mūsų žmonėmis, Lietuva, tai mums to ir užtenka, ar ne ? Mes juk nereikalaujam, kad jie taptų šventaisiais ? Bet ar Jūsų nuomone mūsų aukščiausioji valdžia rūpinasi Lietuva ir jos tauta ? Jei Jūsų nuomone klausimas per daug provokacinis, galite neatsakyti.

Raigerdas>Al       2017-08-18 12:07

Matote, jau žmonės pradeda suprasti, kad straipsnio autorius Marius Kundrotas, nors ir gerai rašantis ir gerbtinas autorius, bet šį kartą prasišovė su tuo klausimu dėl gyvybės aukojimo už vamzdį. Auka yra gana žemo sąmoningumo aktas ir tai pareina nuo tų laikų, kai buvo ėriukai ir kiti dalykai aukojami Dievui. Ir teisingai čia vienas komentatorius paklausė: “O prie ko čia Vamzdis?”. Dabar dėl jūsų klausimo. Deja, jis yra provokacinis. Gerbiamas Al, jūs, manau, žinote, kad tei Žmogaus teisės, tiek Europos Sąjungoje priimti norminiai aktai, gina, o ne smerkia žmones, kurie pakeitė savo politinius įsitikinimus, ir jie turi teisę pakeisti savo tikėjimą arba partiją ir t.t. Todėl nereikia painioti tokio tipo žmogaus, kuris savo įsitikinimų nepakeitė, bet apsimetė, kad pakeitė, ir perėjo į kitą partiją ar gavo kažkokias pareigas, pakeitęs savo spalvą. Tai yra veidmainiai. Komunistams yra būdingas veidmainiavimas, todėl KGB ir GPU sovietmečiu turėjo nemažų pasiekimų infiltruojant savo žmones į įvairias Vakarų valstybių valdymo struktūras. Ir yra žmonės, kurie pakeitė savo įsitikinimus, nes suprato, kad klydo. Yra dar ir tokių žmonių, kurie nebuvo komunistais, bet buvo priversti jais būti, nes kitaip jie negalėtų dirbti tam tikrų darbų ir realizuoti savęs. Aš nebuvau komunistu, bet Sovietinėje armijoje, mane įrašė į komjaunuolius man nežinant ir pranešė prieš rikiuotę, kad aš įstojau visiems girdint. Vėliau aš paklausiau leitenanto dėl šito įvykio. Jis man pasakė, kad man suteiktas seržanto laipsnis, o “nebūdamas komjaunuoliu nebūsi būrio vado pavaduotoju”. Ir jis manęs paklausė:“tu ką, turi kažką prieš Tarybų Sąjungą?”. Komunistai naudoja prievartą ir tavo nuomonė jų nedomina. Fašistai taip pat, kriminalai taip pat. Todėl kalbant apie mūsų vadovybę, aš negaliu pasakyti, kad jie yra tokie. Aš tokių faktų neturiu. O skleidžiamais gandais aš niekada nesivadovauju.

Turėjo       2017-08-18 6:58

būti “mirti už Andropovą”, nes tokia supremacių(dominantų ir uzurpatorių) valia.

Taip,       2017-08-18 6:56

anksčiau už carą, Trockį, Leniną, Staliną, Andopovą, o dabar už Kanalizaciją(Vamzdį). Tad nieko naujo šiam pasauly kaip ir nėr, o ką?

prie ko čia Vamzdis?       2017-08-17 20:53

Ir kodėl reikia mirti už paminklą?

Al. Raigerdui       2017-08-17 14:51

,,Reiškia komunistiškai mąstantys tipai persigrupavo į liberalus, o dalis persidažė į socdemus.” Raigerdai, ar mūsų šalies vadovybę galėtume priskirti prie šios rūšies asmenų ?

Raigerdas>Al.       2017-08-17 13:03

Gerbimas Al, paskaitykite, prašau, žemiau esantį komentarą ir vėliau grįžkite prie šito, nes kitai nesuprasite apie ką eina kalba. Kad tauta išliktų jai reikalingi šie būtini komponentai: garbės jausmas, moralė ir idealizmas. Sunaikinkite šituos tris komponentus ir šita tauta pradės degraduoti ir ji arba išsigims, arba atsidurs istorijos šiukšlyne. Ką reikia žinoti dar? Materialine prasme arba fiziniu požiūriu, žmogus evoliucijos grandinėje siekia vis labiau ir labiau kontroliuoti savo aplinką. Aplinka nekontroliuoja SVEIKO ŽMOGAUS. Jis kontroliuoja aplinką. Aplinka, kuri supa sergantį, neurotiką ar pamišusį žmogų, dažniausiai jį kontroliuoja. Kiek mūsų tauta kontroliuoja savo aplinką? Kuri žmonių grupė stengiasi, kad žmonės kontroliuotų savo aplinką, o kuri žmonių grupė stengiasi kontroliuoti žmones taip, kad jie nekontroliuotų savo aplinkos?  Savaime aišku, kad atsakant į antrą pusę šio klausimo, pirmoje vietoje bus komunistai, antroje - fašistai. Užduokite šiuos klausimus sau, nagrinėdami bet kokią partiją, ir jūs gausite atsakymus. Čia yra lakmuso popierėlis.

Raigerdas>Al.       2017-08-17 12:39

Gerbiamas Al, jūsų klausimas iš tikrųjų nėra lengvas. Prisipažinsiu, kad nesu nagrinėjęs mūsų valdžią šiuo aspektu, nes pas mus nėra taip ryškiai išreikštas šis dalykas, kadangi komunistų partijos veikla Lietuvoje buvo pripažinta kaip nusikalstama veikla. Jos veikla yra uždrausta. Bet ar išnyko komunistinis mąstymas? Manau, kad ne. Bet paimkime ir panagrinėkime. Kokia partija kalba apie laisvę, santuoką tarp abiejų lyčių? Tai liberalai. Komunistams yra būdinga perdirbti ŽODŽIŲ PRASMES. Kaip ir aprašyta G. Orwell’o “Gyvulių ūkyje”, Žvieglys giriasi, kad jis sugeba iš balto padaryti juodą ir atvirkščiai. Todėl komunistų žodynėliuose buvo perdarytos žodžių reikšmės. Paimkime vieną iš kertinių akmenų žmogaus mąstyme - IDEALIZMĄ. Imame Kembridžo anglų kalbos žodyną:“the belief in philosophy that objects in the world are ideas that only exist in the mind of God or people who see them”
Imame Tarybinę enciklopediją:
ОБЪЕКТИВНЫЙ ИДЕАЛИЗМ, одна из осн. разновидностей идеализма; в отличие от субъективного идеализма, считает первоосновой мира некое всеобщее сверхиндивидуальное духовное начало (”идея”, “мировой разум” и т. п.)
Поскольку идеалистическое или материалистическое решение основного вопроса философии являются взаимоисключающими, истинным может быть лишь одно из них.Идеализм являются присущие мышлению первобытного человека анимизм и антропоморфизм, одушевление всего окружающего мира и рассмотрение его движущих сил по образу и подобию человеческих поступков как обусловленных сознанием и волей.
Imame Lietuvių kalbos žodyną:“ideali̇̀zmas sm. (2) DŽ
1. fil. filosofijos kryptis, kuri, priešingai materializmui, idėją, sąmonę, dvasią laiko pirminiu dalyku, o gamtą, būtį, materiją – antriniu: Savo „Liudvige Feuerbache“ Engelsas skelbia pagrindinėmis filosofinėmis kryptimis materializmą ir idealizmą rš.
2. rš nesavanaudiškas pasiaukojimas kuriai nors idėjai; tikrovės idealizavimas.
Taigi, net iš šito pavyzdžio mes matome, kad lietuviai apie idealizmą gali sužinoti tik pagal tai, kaip tai buvo traktuojama tarybiniuose žodynuose.
Pagal Sovietinę ideologiją tikra filosofija yra materializmo filosofija. Todėl liberalai paskleidė Lietuvoje apie “Laisvąją rinką”, kuri viską ir išspręs. Lietuvos žmonės, kaip ir išsilaisvino, tačiau jiems buvo užnertos kitų materialistų grandinės ne okupuojant teritorijos, bet tai padarant per pinigus. Jūs esate laisvas tiek, kiek jūs turite pinigų. Reiškia komunistiškai mąstantys tipai persigrupavo į liberalus, o dalis persidažė į socdemus. O dabar aš jums parašysiu labai gerą IDEALIZMO apibrėžimą:kilnių principų, ketinimų, tikslų ir kt.siekimas ar branginimas. Šis žodis yra kilęs iš žodžio idealas. Idealas - (pranc. ideal < gr. idea - sąvoka, vaizdinys; sk. ide/alas): 1. tobulybė, pavyzdys, vertinant daiktus, priklausančius tai pačiai kategorijai; aukščiausias tikslas; 2. asmuo, kurio pavyzdžiu reikėtų sekti; senovės graikai ~ą suprato kaip veiklaus ir išmintingo žmogaus vienovę;
Taigi, pasidarykite išvadas pats, kodėl materializmas yra suleidęs taip giliai savo šaknis į Lietuvos gyvenimą. Komunistinis mąstymas nesugeba suvokti labai paprasto dalyko - idėjos valdo žmogų ir žmones. Kokios idėjos, toks yra ir tos tautos civilizuotumas. Materializmo matrica - Lietuvoje.

Jules       2017-08-17 7:20

Adminui galima tik padėkoti, kad ir taip daug mums leido pasakyti, o jei užblokuos - ne bėda. Ne bėda todėl, nes mums nesutrukdė pasakyti tai, ko negali VU docentai pasakyti, nes jie turi šeimas, vaikus, meilužes, kuriuos reik išlaikyti ir į mokslus išleisti, o sakydami tiesą jie visą tai akimirksniu prarastų, ir mes tai suprantame juos pašpilkuodami. Juk visuotinai žinoma, kad Netiesą išskleidus į Fourier eilutę, atlikus “Fourier - Entwicklung’ą“ gausį Tiesą ir sugėdinsi Velnią. Velnią reiktų suprasti plačiau kaip blogio ir melo plėtrą, kaip dezi propagandą. Todėl Melas mus, elektrikus ir diletantus, labai domina, ypač jo pavertimas garsiąja trijule: “Integral, Koeffizient und Transformation”. Bolševikų transformacija į liberalus, į Kanalizacijos vamzdžio Vilniuje ir Žečpospolitos gerbėjus ir mylėtojus mus labai domina. Melo diferencialas ir integralas leidžia mums suvokti, kad A.Sakalausko skulptūra „Vytis“ yra per silpnas, skubotas ir neišbaigtas, o labiau greitas kičas. Taip pat leidžia suvokti, kad šimtmečio jubiliejų elitas mums jau sudrapalino – apdergė. Vieną jubiliejų Vanagaitė sudrapalino, o kitą artėjantį, na, patys žinote kas?

Al. Raigerdui       2017-08-17 2:09

,,Komunistai yra daug pavojingesni už fašistus, nes jie tai daro slapta, o aukoms jie sako, kad “mes esame geriausi draugai”. Komunistams yra būdinga klasta. Štai geriausias pavyzdys komunistinio mąstymo yra Rusijos valdžia. Jie sako, kad mes su ukrainiečiais esame broliškos tautos ir mes su ukrainiečiais nekariaujame. Tai jie ten kariauja tarpusavyje. Ar Putinas vadina save komunistu? Ne. Ar jis priklauso komunistų partijai? Ne. Kokia partija jį palaiko? “Jedinaja Rosija”. Ar tai komunistinė partija? Ne. O kokie jų veikimo metodai? Kokie jų visuomenės kontroliavimo metodai? Komunistiniai ir fašistiniai.”

Ar įžvelgtumėt kokių nors analogijų mūsų valdžioje ?

Raigerdas >Adminui       2017-08-16 15:48

Labai prašau ignoruoti kiekvieno Anoniminio nemokšos “kliauzas”, kurias jis vadina “prašymu”. Tokie Anonimai niekaip negali suprasti, kad stribų laikas praėjo ir joks KGB skyrius jų kliauzų nebe priima ir į Sibirą žmonių nebeveža. Jam niekas netrukdo pačiam parašyti komentarą, bet jis pripratęs rašyti kliauzas, o komentaro parašyti nesugeba.

ADMINUI prašymas       2017-08-16 12:25

Labai prašome su straipsnio tema niekaip nesusijusias asmeninio Raigerdo ir Jules susirašinėjimo “paklodes” pašalinti iš viešo komentarų lauko. Ačiū.

Raigerdas>Jules        2017-08-16 11:35

Jūs, kaip ir priimta mūsų valstybėje dabartiniu metu, iškeliate NUOMONĘ į aukščiausią vietą. Suprantama, kad pavergtai tautai, kuriai buvo užčiaupta burna, tai yra aktualu TURĖTI SAVO NUOMONĘ. Bet kiek aš klausiau tų NUOMONIŲ KULTO IŠPAŽINTOJŲ, nei vienas iš jų iš tikrųjų neturi savo nuomonės, nes jie kaip papūgos kartoja kažkieno anksčiau išsakytas nuomones. Kas suklaidino mūsų visuomenę dėl NUOMONĖS? Tai padarė žurnalistai. Kodėl? Todėl, kad taip yra lengviau manipuliuoti žmonių nuomonėmis ir nuslėpti savo padarytus nusikaltimus. Visa teisinė sistema pradėjo slydinėti ant tų nuomonių, nes tai tapo svarbiau už tiesą. Ir tai padarė mūsų advokatai, kurie antikinio lygio sofizmus padarė norma sprendžiant teisinius dalykus. Aš susigaudau, kuri nuomonė yra teisinga, o kuri yra būdinga į pamišimą arba į kriminalinį mąstymą linkusiems žmonėms, todėl nuomonės, skirtingai nei jūs, neabsoliutizuoju. Žmogus, kuris vadovaujasi tikrais duomenimis, kuriuos galima patikrinti, turės tvirtą nuomonę, kaip, pavyzdžiui, Galilėjus sakė, kad Žemė sukasi aplink Saulę, o ne atvirkščiai kaip buvo priimta laikyti tuo metu oficialiai. Inkvizitoriai, kurie jį teisė, taip pat turėjo savo nuomonę. Bet kuo jie vadovavosi, kai darė savo išvadas? Prietarais. O kuo vadovavosi Galilėjus? Mokslo žiniomis. Taigi, ŽINOJIMAS buvo paklubdytas ant kelių ir turėjo atgailauti prieš PRIETARUS. Ar šiandien mūsų valstybėje vyksta tokie dalykai? Taip vyksta, tik ne atviroje formoje, kaip tai buvo Inkvizicijos laikais, bet užmaskuotoje formoje. Norite pavyzdžių? Štai prašau: dabar Generalinė prokuratūra pripažino, kad Tarptautinė kompanija Sky Way nepadarė Lietuvoje jokių nusikaltimų. O ką rašė DELFI? Štai faktai:“Lietuva tarptautinį sukčių turėjo ant lėkštutės. Ir paleido”.Kas parašė šitą straipsnį? ŠARŪNAS ČERNIAUSKAS 2014 m. gruodžio 22 d. Taigi, prieš pat Kalėdas. Ar jis atsiprašė? Ne. Ar atsiprašė DELFI vyr.redaktorė? Ne.Kokią turi NUOMONĘ DELFIS apie save? Štai ji: “Profesionali DELFI žurnalistų, fotografų ir TV komanda kasdien savo skaitytojams pateikia operatyvias, objektyvias, patikimas naujienas iš Lietuvos ir pasaulio. Mums pavyko suderinti greitį ir kokybę, todėl mes 15 metų esame naujienų portalas Nr. 1. Solidūs DELFI apžvalgininkai padeda portalui užtikrinti nuomonių įvairovę ir skatina portalo autorius diskutuoti visuomenei svarbiausiomis temomis. Monika Garbačiauskaitė-Budrienė”. Visa tai yra įžūlus melas. Štai, kodėl mūsų valstybės gyvenimas vyksta pagal VAMZDŽIO simbolizuojamą funkciją. Tai yra BEPRASMYBĖ. Ar ruošiasi DELFI kompensuoti tuos nuostolius, kurie buvo padaryti ne tik Sky Way kompanijai, bet ir visai Lietuvai, nes Lietuva dėl savo nesugebėjimų atskirti prietarų ir pamišusio proto nuomonės nuo sveiko proto nuomonės, prarado trilijonus eurų. Vien turėdami Sky Way mes galėjome tapti vedančiąja Europos valstybe. Anatolijaus Junickio atradimai yra ne mažesni nei Galilėjaus. Kaip su juo buvo pasielgta? Jis turėjo iš čia bėgti, kad jam nebūtų pripaišyta, kad pas jį rado narkotikus. Kam tai buvo reikalinga? Kad mūsų visuomenėje sukurti nuomonę, kad jis yra ne mokslininkas, ne išradėjas, ne genisjus, o nusikaltėlis narkomanas. TAM REIKALUI ŠIANDIEN TARNAUJA DELFI. Netgi Inkvizicija taip nesielgė su Galilėjumi, kaip pasielgė Lietuva su A. Junickiu. Supraskite, pone Jules, kad jums pakišo, kaip jauką tą NUOMONIŲ KULTĄ ir jūs užkibote ant šito pigaus jauko. 

 

 

Raigerdas>Jules        2017-08-16 10:38

Gerbiamas Jules, kaip jūs ką beįvardintumėte, bet yra toks dalykas, kaip piramidės viršūnė. Jeigu jūs imate faktus tik iš to, kas yra apačioje ir vidūryje, jūs nepadarysite teisingų išvadų. Bet yra toks faktas, kad be “išvadų darymo” jūs gyventi negalite, tiksliau mąstyti negalite. Reiškia, rinkdamas tik atskiras dalelytes, jūs neišvengiamai padarysite klaidingas išvadas. Be ko jūs dar negalite gyventi? Be to, kad jūs norite būti teisus, kaip ir kiekvienas žmogus. Bet ar jūs būsite realiai teisus, jeigu rankiosite tik atskiras detales, kuriose yra tik dalis informacijos apie pagrindinius ir esminius dalykus? Tai neįmanoma. Klysti yra žmogiška, tačiau visada yra galimybė sumažinti klaidų arba jų padidinti jų N kiekiais. Todėl, sprendžiant apie žmogų pagrindinis kriterijus yra sąmoningumo lygis. Apie tai rašė Vydūnas. Kadangi šitas mus supantis pasaulis susideda iš materijos, energijos, laiko ir t.t., tai jame yra vienas iš pagrindinių dėsnių - tai pora priešingybių. Marksas tai pavadino dialektika, kuri buvo žinoma ir antikiniais laikais. Ir jis tai paėmė nuo Gėgelio. Tačiau Marksą su šituo dėsniu reikia koreguoti. Todėl žmogus esti dalinai sąmoningumo būsenoje, dalinai nesąmoningumo būsenoje. Šitie žiaurumai yra būdingi tiems žmonėms, kurių IŠVADOS pareina nuo nesąmoningumo būsenos. Jie gyvena haliucinacijų pasaulyje, su neišvystytu atsakomybės jausmu. Taigi, ką jie suvokia? Jie sugeba suvokti tik naudą sau. Tai yra būdinga visiems, kuriems yra būdingas didesnis ar mažesnis kriminalinis mąstymas. Kiekviena tauta, kurioje priimta nusisukti nuo skurdo, ignoruoti nusikaltėlių gyvenimą, engti arba išnaudoti savo tikslams vidutiniškai ar vargingai gyvenančius savo piliečius, sumokės labai brangią kainą ir tokią valstybę galima sunaikinti jos pačios rankomis. Todėl ŠVIETIMAS yra prioritetinė bet kokios tautos sritis, jeigu ji nori išgyventi. Sugriaukite švietimą, įveskite ten atsilikusius ir gyvenimo realybei neatitinkančius dalykus ir ta tauta išnyks savaime. Jeigu tauta suvokia, kad ŠVIETIMAS yra prioritetinė sritis, jūs gausite daugiau aukšto sąmoningumo žmonių, kurie pakels tos tautos kultūra į neįtikėtinas aukštumas, ir tada tauta turės ir energijos, kurios dėka ekonomika pakils į dideles aukštumas. Tai ir yra toks tos visuomenės civilizuotumo laipsnis, kai ŽINOJIMAS šitoje tautoje ir yra ta piramidės viršūnė. Rusija buvo feodalinė valstybė, tačiau vystydama mokslą ji pasiekė nemažai. Tik dėka mokslo (nes į Rusiją važiavo dirbti mokytojais prancūzai ir vokiečiai), Rusija sustiprėjo ir užkrovė į kaulus tai stipriausiai Europoje Žečpospolitai, kurioje vis labiau ir labiau dėka Vatikano pradėjo dominuoti viduramžių kultūra. Sąmoningumo laipsnis yra būdingas tiek atskiram žmogui, tiek visai tautai. Duodu jums pavyzdį iš Lietuvos. Šiandien tarp teisėjų yra nemažai milionierių. Ar jie ką nors darys, kad Lietuvoje būtų daugiau teisingumo? Ne, jie nieko nedarys. O kas darys? Darys koks nors pensininkas, kurio pensija 250, 300 ar šiek tiek daugiau eurų. Toks yra šiandien mūsų valstybės civilizuotumo lygis. Ar gali tokia valstybė ilgai egzistuoti? Savaime aišku, kad ne. Ką suvokia tie valdantieji? Jie sugeba suvokti tik tiek, kiek jiems yra asmeniškai naudinga. “Jūs atpažinsite juos pagal jų darbus” - taip berods pasakė Kristus. Keliems katalikams mūsų valstybėje tai yra aktualu? Aš tokio nepažįstu nei vieno, nors jie laiko save krikščionimis.

Jules       2017-08-16 9:16

Pone Raigerdai, kitokia nuomonė, oponuojanti nuomonė ne pagal užsakymą ir netyčinė yra gerbtina ir vertintina. Ją reikia priimti, analizuoti, sintetinti ir padaryti išvadą. Nesvarbu ji klaidinga ar ne, nes mes žmonės, o ne robotai. Jokios kaltės kitoje nuomonėje ar antipatijos nėr. Žinoma, jas reiktų pagrįsti, bet mes turime teisę ir klysti. Nuomonė nėra vien faktai, o kai kas daugiau. Man svarbu faktai, faktologija, konkretūs skaičiai, sakykime, aukų taip pat. Man viena auka nelygi milijonui ar 10 aukų, nes aš matematiškas žmogus, elektrotechniškas tam tikra prasme žmogus, ir man pasamdytų, banksterių įpirštų politikierių demagogija, dezi propaganda nepriimtina, bet priimtina propaganda, nes visi mes reiškiame, platiname, skleidžiame savo mintis, išgyvenimus, nuomones, nuopuolius ir pakylimus. Man kazuistiškų politikos raselių, monikų ar iročkų nuomonė neįdomi kaip ir premjerų po blatu arba oligarchijos dvaro docentų taip pat - neįdomi. Aš linkęs garbingą priešą gerbti, bet nemėgstu išdavikų, padlaižių ir apgavikų, lakstančių po partijas kaip pas mus – atvirų, ciniškų demagogų ir veidmainių, kurie kelia pavojų mūsų egzistencijai. Pamišęs protas gali būti ir protas žmogaus, kaip visuotinai žinoma, siūliusio kadais atominėmis bombomis užmėtyti Vokietiją. Jis nebuvo ir labai jau genialus, o labiau talentingas ir gudrus plagijuotojas be leidimo, beje, ir labiau savo žmonų ir meilužių atradimų fyrintojas – dirbtinis politinis fantomas kaip atsvara kam, nesakysiu. Na, toks politikos fantomasas kaip, sakykime, Paksius. Niekas neneigia japonų žiaurumų, bet europiečiai irgi buvo nemažiau žiaurūs, bet gi žinote, kad visgi žiaurumo ir demokratijos viršūnė buvo pasiekta meno, kultūros ir architektūros mieste Dresden‘e ir Japonijoje, kai buvo numestos dvi atominės bombačkos ant grynai taikių civilinių žmonių galvų, ant kultūros, o ne karybos centrų, ne ant karinės pramonės miestų kaip ir Dresden‘e, ir šito istorijoje niekas niekad nepamirš, nežada pamiršti – teks atsakyti, kad ir po tūkstantmečio. Niekas nesiruošia dovanoti už nušluotus nuo žemės paviršiaus Vokietijos miestus su gyvais gyventojais. Ten žmonės buvo sudeginti gyvi masinių bombardavimų metu, o sprendimas deginti gyvus žmones masinių bombardavimų metu buvo priimtas Kasablankoje dviejų žmonių, o kokių, manau, žinote. Stalinas buvo gudrus ir jis išsisuko nuo tokios istorinės atsakomybės – atsisakė atvykti. Anglų imperija buvo didžiausia Jūrinė imperija pasaulio istorijoje ne pieštukų gi pagalba, tiesa? Turėjo pusę milijardo pavaldinių, kuriuos parado dėl Čerčilio kaltės ir jo sukelto to baisiausio karo, pasitelkus į pagalbą pulkininkų chuntą Varšuvoje, anot Patriko Juozapo Buchanan‘o. Jo, Viniuko, dėka Anglija dabar praranda tapatybę. Žinot, japonai kaip ir anglai turėjo tą pačią teisę grobti svetimas teritorijas ir jas plėšti, savintis kitų tautų gamtos turtus. Žinoma, lyginant japonus ir anglus tik tarpusavyje, o ne su mumis, kurie jokių tautų neplėšė, neokupavo ir kolonijų Afrikoje, Indokinijoje ar Okeanijoje neturėjo. Nieko nebombardavo ir nežudė ant durniaus. Rusija didžiausia sausumos imperija žiaurumu taipogi niekuo nenusileidžia.

Raigerdas>Jules        2017-08-15 16:09

Gerbiamas Jules, jums visgi gyvenimas suteikė tokias galimybes PAMATYTI SKIRTUMUS. Jeigu jūs nematote, tai supraskite, kad tai nėra nei Petro, nei Antano, nei mano kaltė. Jeigu žmogus yra daltonikas ir neskiria spalvų ar tam tikrų atspalvių, tai nėra nei mano, nei Antano ar kito žmogaus kaltė. Jums reikia ištrūkti ir atsikratyti marksistinio mąstymo, nes su juo jūs toli nenuvažiuosite ir nesugebėsite išsiaiškinti šio gyvenimo prasmės ir esmės. Ką pirmiausiai reikia suvokti? Kad šitą žmonių pasaulį valdo idėjos. O jau žmonių idėjos būna pagimdytos sveiko proto arba pamišusio proto. Sveiko proto idėja atitiks tikrovę ir bus nukreipta visų žmonių labui. Pamišusio proto idėja neatitiks tikrovės ir nebus nukreipta visų žmonių labui. Žmogus negali išgyventi vienas. Jis gali išgyventi tik drauge su kitais. Ir dauguma žmonių yra nusiteikę gyventi drauge vienas kitam padedant. Pamišęs protas visada yra apsėstas egoizmo ir jis nemato prasmės gyventi drauge su kitais. Jam vaidenasi, kad kiti nori jį užmušti, nori iš jo atimti, nori jį apiplėšti ir t.t. Todėl jis elgiasi taip, kaip jam VAIDENASI. Ar jo mintys atitinka tikrovę? Šitas klausimas jam yra nesuprantamas. Ir jis jame nemato jokios prasmės. Ir jis netikrina savo minčių su realiai egzistuojančiais dalykais tikrovėje. Jam tokie dalykai yra neprieinami ir jis gyvena savo SUBJEKTYVIŲ MINČIŲ PASAULYJE. Jis tai laiko aukščiau ir jis yra vergas to savo subjektyviojo pasaulio. Normalus žmogus visada stebi ir kontroliuoja, kad jo mintys atitiktų tikrovėje egzistuojančius dalykus. Žmogaus mintis yra Dieviškos kilmės, bet stebuklus ji gali padaryti tik su materija ar energija. Su jokiu kitu dalyku ji nieko atlikti negali, nes ji yra lygi nuliui. Tik veikdama su materija ji tampa 10, 20, 100 ar milijonu. Ji tampa kažkuo. Be materijos ji yra niekas.

Raigerdas>Jules        2017-08-15 15:40

Neimkime Rusiją ar Vokietiją. Paimkime japonus, nes tai atrodo labai kultūringa tauta. Bet japonų žiaurumai yra tikrai sunkiai suvokiami sveiku protu. bet tai nėra visi japonai, tai yra ta padugnių rūšis Japonijoje, kuri gavo valdžią su automatu rankose prieš belaisvius. Štai faktai:1944 m. rugsėjo 4 d. 900 britų karo belaisvių buvo suvaryti trapu į 10 000 tonų krovininį laivą Kachidoki Maru, kuris anksčiau buvo vadinamas President Harrison, ir buvo pagrobtas iš amerikiečių. Japonai lazdomis suvarė mus lyg galvijus į šio laivo triumus.Nusileidęs į triumą, neturėjau vietos atsisėsti. Jos vos užteko stovėti, belaisvių čia buvo prikimšta lyg silkių statinėje, be jokių tualetų. Daugelis sirgo dizenterija, maliarija, beriberiu ir kitomis atogrąžų ligomis. Prikišę pilną triumą belaisvių, japonai uždarė liukus ir panardino mus į visišką bauginančią tamsą. Tą akimirką kilo baisus triukšmas, nes daugumą apėmė klaustrofobija ir panika. Daugelį apniko mirties baimė ir jie ėmė šaukti, rėkti. Tačiau mane užliejo netikėta ramybė.
Tuose laivuose vyko šiurpiausi dalykai, apie kokius tik žinoma šiame kare: iš troškulio sveiką nuovoką praradę vyrai žudydavo bendrakeleivius ir gerdavo jų kraują. O mėginančius pabėgti nuo minios išprotėjusių belaisvių pakirsdavo išėjimus iš triumų saugančių japonų kulkos. Kai kurios kelionės trukdavo ištisas savaites, ir jas išgyvendavo tik saujelė belaisvių. Vyrai gėrė savo šlapimą. Sergančius belaisvius kiti mirtinai sutrypdavo arba uždusindavo. Sveikieji žudė netekusius proto, su baime laukdami, kada patys išprotės.
Pasitaikydavo kanibalizmo ir vampyrizmo atvejų, net japonų medikai liko šokiruoti to, ką išvydo, kai triumų liukai pagaliau buvo atidaryti. Laive Oryoku Maru išprotėję belaisviai žudė bendrakeleivius ir gėrė jų kraują, todėl iš 1619 juo gabentų belaisvių gyvų liko tik 271. Tipišku galima pavadinti vienos grupės olandų belaisvių atvejį: iš 1500 iš Javos į Rangūną gabenamų žmonių, 200 mirė, o 450, atvykę į Birmą, negalėjo paeiti.(Ištrauka iš Alisterio Urkharto knygos „Užmirštas kalnietis“). Kaip matote, žmonės sužvėrėja. Ir kiekviena tauta, patirdama neišgyvenimo sąlygas, degraduoja ar net sužvėrėja. Kaip žmonės atsiduria panašiose sąlygose? Kodėl vyksta tokie dalykai? Todėl, kad kiekvienoje tautoje yra ta sugyvulėjusių žmonių dalis. Atėjus jiems į valdžią, jie pradeda elgtis taip, kaip yra jų pamišusioje galvoje. Ten sveiko proto dalis yra mažesnė nei nesveiko. Rezultatai neišvengiamai bus liūdni. Todėl komunizmas, fašizmas, pirmiausia tai yra mažesnės visuomenės dalies mąstymo ypatybė. Pirmiausia yra idėja, kuri tampa kūnu vėliau jau materialiame pasaulyje, kuriame mes gyvename. 

 

Jules       2017-08-15 15:18

Žinot, žmonės mąsto įvairiai, o kartais net labai keistai ir tokių žodinių pamąstymų, dalykų, mes girdime nakčia netyčia už sienų ar Vilniaus skersgatviuose, ar tiesiai į akis mums išrėžiama troleibuse, gatvėje ar dar kur nors, kad man net liežuvis neapsiverstų panašiai pakartoti. Išgirstame savo adresu, oho, kokių dalykų, bet nieko – gyvename. Ir ko tik po langais kartais su mumis gi nežada daryti imperinių bendrijų atstovai ar saviškiai mafijozai ir šiaip visokie neklaužados - mamyčiukai, bet mes nelekiame gi į prokuratūra ir nesiskundžiame, nes gerai suprantame, kad tai beprasmiška dabartinėmis sąlygomis, kad tokia yra realybė ir esame prie to pripratę – prie atviro žodinio ir slapto smurto. Apie intelektualius konspiratorius išvis nėr ko kalbėti – tie slapukai tiesiog unikalūs, fenomenalūs, sakyčiau. Niekas negali drausti žmonėms mąstyti net nusikalstamai arba meluoti bele ką, svajoti ir fantazuoti, kaip tiems digimonams, nukariauti pasaulį arba labai įtikinamai ir riebiai maustyti net visą pasaulį. Pavyzdžiui, visi klykia, kad Vokietija užpuolė Lenkiją 1939 metais, o kai Kinija užpuolė Tibetą arba Ukrainą šiandien kas tokie užpuolė ir nieko. Lenkija kadais užpuolė Lietuvą, na ir kas iš to? Sovietų Rusiją Suomiją. Kažkada pamišusių pulkininkų chunta ir toks maršalekas Rydz-Smigly skėlė mūsų elitui, ministeriams, prezidentui, valstybinį ultimatumą ir kas po to sekė? Amžinosios sostinės jau ant popieriaus išsižadėjimas, tiesa ar kaip? Sergame ne tik veidmainyste, bet ir dvistandarte ar net keturguba maniakyste, tiesa? Fašistai ir fašistinis mąstymas, ir kuo jie skiriasi nuo kitų slaptų totalitarinių ar demagoginių mąstymų, nuo įmantrių apgaulių bei dabartinių dezinfologijos(dezinformacijos plėtros mokslas) triukų? Reikia skirt totalitarines kalbas nuo konkrečių darbų, nuo konkrečių parašų po rimtomis sutartimis ir slaptais protokolais. Kol archyvai atviri tik vienos pusės, o kitos įslaptinti su Saule – tol istorijos mokslu univerkėse net nekvepia, jo tiesiog ten nėra, ir žmonės yra priversti ne savo valia remtis diletantais ir elektrikais, besidominčiais praeitimi ir renkančiais objektyvius faktus ir įrodymus, parašus po slaptais protokolais. Ieškome dominantų ir kitų galingųjų dienoraščius. Gaudome meluojančius aukščiausios klasės specialistus ir ekspertus bei oligarchijos dvaro istorikus. Tad kas geriau? Atviri ir padykę žmonės ar slapukai, ar konspiratoriai? Rūmai ir gatvė sunkiai susitaria. Pavyzdžiui, 1988 metais birželio 3 dieną LTSR MA Didžiojoje salėje esantys akademikai ir jų parinkti jaunikliai, ir Gediminkės(gatvės) jaunimas, žmonės – įeinantys ir išeinantys iš tos salės, nes ten buvo svarstomas okupacinio režimo pagerinimas, Sovietijos išsaugojimas, SSRS konstitucijos nauja redakcija ir pan., žodžiu, niekai, kurie Gediminkei(gatvei) buvo neįdomūs, ne tik juokingi, bet ir nusikalstami pagal Lietuvos 1938 metų Konstituciją, nes akademikai, nesulaukę Gorbio skambučio nervinosi, blaškėsi norėdami kaip visada įsiteigti naujam Sovietų imperijos valdovui(Generaliniam sekretoriui), tiesa? Taigi pirma reiktų išsiaiškinti, kas yra tas fašistinis mąstymas ir koks yra kitų galiūnų konspiracinis mąstymas, kodėl jie slapukauja, slepiasi nuo gatvės? Ką planuoja, projektuoja banksteriai? Kokius pasaulinius karus ir civilizacinius susidūrimus, kam ir kodėl, kokios priežastys ir, žinoma, kilmė? O šiaip, žmogus turi prigimtį, o ji dvejopa, todėl karai, apgaulės, plėšimai, svetimų turtų grobimai ir naujų Vergų kodeksų priėmimai prasčiokams yra neišvengiami vien dėl to, kad turime tą dvigubą prigimtį, kurią reikia pasotinti ir priversti žmones su silpnesne prigimtimi stipresniems arba tarnauti kaip LRT, arba vergauti kaip samdiniai, ypač nekvalifikuoti. Kalbu stačiokiškai, grubiai, nes kitaip neįmanoma – mažai kas supranta kultūringai, mandagiai kalbančius žmones, tiesa?

Raigerdas>Jules        2017-08-15 14:32

Gerbiamas Jules, nežiūrint į tai, kad jūsų samprotavimuose yra ir tiesos elementų, bet kartais jūs darote labai grubias klaidas. Pirmiausia, negalima painioti tokių dalykų ir mąstyti marksištiškai, kaip momentais darote jūs. Jūs rašote apie fašistinę partiją, o aš kalbu apie fašistinį mąstymą. Partija tik sujungė tuos fašistinio mąstymo tipus, kaip ir bolševikų partija sujungė komunistiškai mąstančius žmones. Tai yra žmonės, kurie siekia kontroliuoti aplinkinį pasaulį tam tikrais metodais, kurie pažeidžia kitų žmonių teises ir laisves. Šitie žmonės žūt būt sieks diktatūros, jie žūt būt sieks kitų žmonių, kuriuos jie laiko savo priešais, sunaikinimo. Tik fašistai tai daro atvirai, nes jie savo neapykantą išreiškia atvirai. Komunistai yra daug pavojingesni už fašistus, nes jie tai daro slapta, o aukoms jie sako, kad “mes esame geriausi draugai”. Komunistams yra būdinga klasta. Štai geriausias pavyzdys komunistinio mąstymo yra Rusijos valdžia. Jie sako, kad mes su ukrainiečiais esame broliškos tautos ir mes su ukrainiečiais nekariaujame. Tai jie ten kariauja tarpusavyje. Ar Putinas vadina save komunistu? Ne. Ar jis priklauso komunistų partijai? Ne. Kokia partija jį palaiko? “Jedinaja Rosija”. Ar tai komunistinė partija? Ne. O kokie jų veikimo metodai? Kokie jų visuomenės kontroliavimo metodai? Komunistiniai ir fašistiniai. Paimkime Žirinovskį. Jis deklaruoja, kad jis yra liberalas. O iš tikrųjų? Tai tipiškas 100% fašistas. Jis atvirai pasako, ko jis nekenčia, ir tokiai Lietuvai, jo manymu, užtektų keleta atominių bombų. Taigi, tiek komunistas, tiek fašistas neapsieina be PRIEŠO ĮVAIZDŽIO. Tai yra žmogaus tipas, kurio veiksmuose dominuoja griovimas, t.y. destruktyvumas, o kad pateisinti savo griovimo motyvus, jie dirbtinai sukuria kokį nors PRIEŠO ĮVAIZDĮ. Kad įtikinti visus aplinkui, kad tai yra PRIEŠAS, tam reikalui yra sukuriamos įvairios demonstratyvios psichozės. Panašiai yra ir su homoseksualais, kurie tikrai nekenčia heteroseksualų. Ir jeigu jie galėtų, tai jie sunaikintų juos. Panašiai yra su lesbietėmis, kurių elgesyje, kai jų yra daug, būtinai pamatysi neapykantos ir vyro pažeminimo apraiškų. Visus tuos žmones mes turime bet kokioje tautoje. Todėl jie priversti apsimetinėti ir veidmainiauti, nes jiems BŪTINA yra suvaidinti, kad jie tai daro DĖL VISŲ ŽMONIŲ.Ir dauguma atvejų, problemų sukėlėjai, o ne problemų sprendėjai, kaip turėtų būti iš tikrųjų, yra būtent šitos kategorijos žmonės. Jeigu ne šitos kategorijos žmonių, tai galimai, žmonės iš viso neturėtų karų ir gyventų taikoje ir jų ekonomika klestėtų. Sveiko proto žmonės mąsto apie Rojų žemėje visiems, o jie mąsto apie ROJŲ SAU ir pragarą kitiems. Štai toks yra skirtumas tarp šitų 2-jų tipų žmonių. Ir viena ir kita pusė įsivaizduoja, kad yra teisūs, todėl konfliktas gaunasi neišvengiamu dalyku. Iš to yra sukuriami milžiniški pinigai, nes yra trečia nematoma pusė, kuri iš abiejų kariaujančių pusių gauna didžiulę naudą. Lietuviai nesusigaudė šitoje painiavoje, nes Rusija naudojo klastą, kiršinimus tarp tautų, o iš kitos pusės vidiniais konfliktais naudojosi Šv. Romos Imperija. Kariauti su tokiom dviem pusėm yra nepaprastai sunku. Todėl komunistinis mąstymas neatsirado XX amžiuje, nes jis tik organizavosi į partinę grupę. Jis buvo visais amžiais ir ypač jis ryškus buvo Auksinės Ordos laikais. Partijos XX amžiuje yra tik šitokio mąstymo žmonių evoliucija.

Sta       2017-08-15 10:28

Smagu buvo gyventi tuos Nepriklausomos Lietuvos metus. Buvo “raudonasis buivolas”, ... buvo toks Telšė‘s erelis, iššokęs kaip pilypas iš kanapių, bet kadangi jis nešoko pagal “stribų mafijos” dūdelę “Vienos valso”, tai maitvanagiai greitai jį užkapojo…., na, dar “fermeris” buvo, o vėliau—??? ..., gal, dar smagiau ? ...

Prašymas       2017-08-15 6:53

Nuimkite “į” nosinę žodyje mirti, ačiū! Tad kas eis mirti už Kompartijos eksiukus ir jų dar labiau išnaglėjusius, išpuikusius anūkėlius. Kaip faina, kai gali iš Bolševikų partijos sekretorių ir KGB pataikyti tiesiai į milijonierius Kapitalizmo santvarkoje, ane? Esame realių stebuklų šalelė tikrai.

Geresnis       2017-08-15 6:48

klausimas būtų ar eis kas mirtį už sovietinius pseudo ekonomistus - visų galų meistrus prie visų valdžių ir santvarkų? O, genijai, ane? Kas pasirengęs mirti už draugą Glavieckį - LK(bolševikų)P CK sekretorių ir pan., a?

Al. Raigerdui       2017-08-15 1:20

Bet mūsų ekonomiste prezidente juk nenusivylėt ?

Sveikinu        2017-08-14 23:06

Diskutuojat, ginčijatės, vadinasi dar yra su kuo ir apie ką. Smagu!

tdi'otui lunaxodui       2017-08-14 22:07

“Nebūk netikintis. Būk tikintis!”:)

tdi.       2017-08-14 20:11

nelabai tikėjau apie mėnulio poveikį jules ,reigardui,juozapui.klydau.

Jules       2017-08-14 17:13

Pone Raigerdai, kokie dar fašistai Vokietijoje? Fašistais galima vadinti priklausiusius Italijos Fašistų partijai, o aš išvis nepartinis, Jūsų žiniai. Ten būta Nacionalsocialistų, o Rusijoje Internacionalsocialistų ir pagal gamtos, fizikos, dėsnius kitaip ir būt negali(veiksmas-atoveikis), nes aš elektrikas, šiek tiek fizikas, todėl ir mąstymas mano toks – ne ekonominis ir ne pliurpaloginis, dovanokit, o konkretus, pradedant nuo Belfūro deklaracijos. Ką ten „Balfour Declaration on Nov, 02, 1917“, nuo dar anksčiau – nuo XIX amžiaus Berlyno konferencijos ir rasių viršenybės teoretiko ir galingiausio visų laikų Anglijos premjero B.Disraeli‘o svajonių išsipildymo triumfo jau kitame šimtmetyje – 1945 metų Potsdame, bendrose NKVD viršūnėlės ir Vakarų spec. tarnybų prašmatniose išgertuvėse(nusigėrime, nes anglų specukus nkvd-istai ant rankų po baliaus išnešė, nes patys jau nebepaėjo nusilakę), pasidalijus Europą ir pusę jos atidavus Stalino Rusijai, ir pasiuntus Gulagan arba sušaudymui už kampo, arba kaip mano jaunutę tetą sušaudymui ant upės kranto kartu su jaunučiu jos sutuoktiniu. Tai viena. Kita: valstybių ekonomistai beveik nevaldo, nes yra prasčiausi politikai, tiksliau, pliurpiai ir niekam tikę čiauškaliai kaip ir ta konservatorių Monika. Be Internacionalsocialistų ir jų kreditorių – didžiųjų bankų, jokių Nacionalsocialistų nėr, nebūtų buvę, o dabar yra kaip yra. Vakarų Demokratija pagrindine sąjungininkę pasirinko sovietinę Rusijos imperiją, nugalabijusią iki 1941 metų birželio virš 30 milijonų nekaltų gyvybių įvairiausių tautų ir rasių, tad tokios štai tos europinės vertybės, tiesa? Ką ten sako apie bendrininkavima BK straipsniai, a? O visa kita tik pliurpalogija. Jei ne Vokietijos pergalė ir carinės Rusijos kariuomenės sutriuškinimas Antrajame Žalgiryje ir Brest-Litovsko taika, jokios Lietuvos – nei geros, nei blogos nebūtų ir kažin ar išvis būtų, bet tai ne ekonomistams suprasti ir ne VU docentams, kurie be šeimininko leidimo bijo ir pirstelt Lukos ežere Trakuose. Be Gorbio leidimo bijojo ir išsižiot, o išsižiojusius skundė(stukalino) ir taip svaiginančias karjeras darė per kitų galvas – paskiras Zaz‘ui, Žiguliukui ir paklodėms už tai gaudavo arba leidimą praleisti naktį „Gintaro“ viešbutyje Vilniuje su VIP plaštake – su CK ir KGB kurtizanėmis. Žinoma, jos vis vien, lyginant su Katre Antrąja ir jos seksodromu, ne kažin kas būdavo, tiesa? Nors ir labai dailios, bene pačios gražiausios. Ir prie ko čia tas Landsbergis? Ir išvis, jis vadovu tebuvo 2,5 metus, tad nereik ieškot idiotų mūsų tarpe, pone Raigerdai. Vadovu buvo tada, kai Lietuvos ūkį ir turtą valdė, plėšė ir parceliavojo LK(bolševikų)P CK Pirmasis sekretorius su „Šatrija“, nesvarbu, kad de jure, o jis, AMB, de facto, vadinasi, realiai, o ne pagal pliurpalogijas ir kitas demagogijas. Aš nesu nei dabartinių kolchozų milijonierių, nei apsišaukėlių žaliųjų, nei Kubiliaus, nei Jurgio anei Monikos su Iročka nei politinis gerbėjas, nei simpatikas, o kritikas, Jūsų žiniai, taigi. O dabar, kai jie, konservatoriai, dar apsireiškė ir kaip Žečpospolitos, to buvusio Lietuvių pragaro, mylėtojai – išvis prarado bet kokią politinę ir nacionalinę simpatiją iš eilinių žmonių pusės ir balsų per rinkimus jie iš mūsų pensininkių tetų jau nebesulauks. Tik inžinieriai ir filosofai bendromis jėgomis gali atkurti šalį, sustabdyti nunykimą, pakelti iš suplanuoto mūsų tautos nunykimo, o ne ekonomistai per CK ir priešo malonę, per okupacijos malonę.

Raigerdas>Jules        2017-08-14 12:21

Gerbiamas Jules, gerai, kad jūs bandote išsiaiškinti. Gerai, kad jūs bandote išsiaiškinti. Visa tai yra sveikintinas dalykas. Tačiau, ko aš negalėsiu patenkinti jūsų prašymuose, tai autodafe tikrai nebus. Ar aš išmaniau apie ekonomiką iš kart po 1990 metų? Ne, tikrai jokio išmanymo nebuvo. O kadangi išmanymo nebuvo, tai aš ir nelindau į jokias valdžios struktūras. Ekonomika tikrai nėra mokslas, čia jūs teisus, tačiau tai nėra ir pasakėlės, nes pasakėlių į žemę nepasėsi, ir į žemę paspjaudęs ten irgi nieko negausi. Taip, kad gerbiamasai, nepulkime į kraštutinumus, geriau palikime kraštutinumus putinistams, nes jiems tai yra prie širdies. Tamstai tikriausiai pasirodė, kad aš esu prieš vokiečius. Ne, nes patsai žiauriai klysti. Aš esu vokiečiams labai dėkingas, nes labai daug iš jų išmokau, tame tarpe ir ekonomikos dalykų. Tačiau ir Vokietijoje aš nesitaikščiau su realiai ten egzistuojančiais fašistais. Vokiečiai yra taip pat skirtingi, kaip ir lietuviai. Man nepatinka bet kokios padugnės, išdavikai, fašistai, komunistai ar religiniai fanatikai. Jų yra kiekvienoje tautoje: tiek vokiečių, tiek rusų, tiek lietuvių, tiek lenkų, tiek italų, tiek prancūzų. Ir laiminga gali būti tik ta tauta, kuri nepaleidžia visko savo eigai, kaip tai įvyko Lietuvoje, o kontroliuoja situaciją ir saugo, kad nebūtų užpultas tas padorus žmogus, kuris laikosi įstatymų, yra pažangus pilietis ir t.t. Jis yra tas Atlantas ant kurio pečių laikosi valstybė. Tu labai įsijautei, nes įsivaizdavai, kad aš buvau toks pat partinis šmikis, kaip ir tavo mylimas V. Landsbergis. Ne, komunistų aš netapau. Ir man tai kainavo labai brangiai, nes ne vienas mano draugas pranašavo man didžiulę karjerą. Man teko jos atsisakyti ir nešti tą nepartinio kryžių kaip daugeliui tokių žmonių. Mano artimiausi giminaičiai, nors buvo jauni, bet padėjo partizanams. Mano auklė tik 1996 metais pasakė man, kad ji buvo partizanų ryšininkė. Ji buvo įpareigota paimti mane tuo atveju, jeigu mano tėvus išvežtų į Sibirą. Todėl aš tęsiau jų liniją grynai intuityviai, nes nieko apie artimųjų praeitį nežinojau. Jie nuo manęs tai slėpė, matyt laukė, kol užaugsiu. Gerbiamas Jules, jums, manau, nebus sunku suprasti, kad aš daug ko nežinojau, bet aš mokiausi ir įsigilinau į tuos ekonominius, politinius ir kitus dalykus. O kodėl šito nepadarė V. Landsbergis, tai jau jūs jo ir paklauskite. Skirtumas tarp mūsų yra toks, kad aš visada buvau su paprasta liaudimi. Aš niekada neleidau sau jos nekęsti, o V. Landsbergis mūsų liaudį laiko durniaus vietoje. Sąjūdžio metu, aš balsavau už jį. Po to, aš taip pat palaikiau konservatorius iki to momento, kol A. Kubilius nepradėjo tuštintis tiesiai tai liaudžiai ant galvos. “Susiveržkite diržus” - sako premjeras A. Kubilius. Iš kur jis tai paėmė? O iš vieno JAV Prezidento kalbos. Tas papūga A. Kubilius nežino, kad susiveržia diržus ne krizės atveju, o ekonominio klestėjimo atveju, kad nebūtų per daug euforijos. Jums neverta manęs įtarinėti, nes aš esu tarp paprastų žmonių, ir srebiu tą maišalynę kartu su dauguma žmonių. Ar bendrauju su elitu? Taip bedrauju, bet tik su tais, kurie dar išliko žmonėmis. Su elitinėmis padugnėmis-ne.

Kalviui       2017-08-14 12:08

Išmanėli, siūlau pasidomėti simbolio teorija. Simbolis visados abstraktus, švarus, apvalytas nuo realistinio daiktiškumo.

melo Kontoros kalviui       2017-08-14 12:03

Jegu nesi kvailas, tuomet meluoji tyčia.

Ignas to komunistui...       2017-08-14 11:57

Nelaikyk manes kvaileliu. Juk skaudžiausi komentarai būna teisingi, pastatantys oponentą į kompromituojančią padėtį komentarai.

abc.       2017-08-14 11:55

mirti už vamzdį, už bokštą,už banką,už gamyklą. kam? jei ir taip mirštama.laikas yra mirtis.

komunistui kuznecui Ignotasui       2017-08-14 11:32

Melagėli- ir kurį gi iš komentatorių bandai apšaukti kažkokių abstrakcijų mylėtoju. Komentaruose kol kas tokio nebuvo. Gal esi girtas ir tau vaidenasi?
Įvardink Sakalausko gamuloje realistinio meno požymius, gerai? Nes nei realizmo nei meno tame daikte nesimato ir su žiburiu.
Pirma žinok ir suvok apie ką kalba, o po to zvanyk.

Ignas       2017-08-14 11:23

Paradoksalu, kai abstraktaus meno gerbėjas kritikuoja realistinio meno kūrinį, teigdamas, kad jis yra kičinis, t.y. stokojantis realumo.

Jules       2017-08-14 6:10

„V. Landsbergis tampa valstybės vadovu, nors apie ekonomiką nei bū, nei mū“ – o Jūs kur buvote, pone Raigerdai, taip Jūs, ir ką veikėte su savo proto ir ekonomikos išmanymu, ir kodėl neužėmėte jo vietos, juk galėjote pagal protą, ekonomines žinias, tiesa? Ekonomika pavojingai dažnai ne mokslas, o pasakaitės naivuoliams runkeliukams, nežinai? Tai ir taip, ir ne mokslas, neatrodo? Rytoj ir lis, ir nelis – rinkitės patys.  Jūs neprisidėjote prie to Vamzdžio ideologijos susiformavimo ir plėtros, a? Ką pats konkrečiai nuveikėte Lietuvos labui per tuos 27 metus? Kalbate apie kryžiuočius, lyg tai patys tą Lietuvą 1918 - 1920 metais būtumėte atkovoję ir neraustate?  Kad ji būtų atkovota reikėjo supartalinti carinės Rusijos imperijos kariuomenę, kuriai priesaiką davinėjo tie patys lietuvių inteligentai, ypač bajorų kilmės ir panašiai dar 1914 metais ir vėliau - iki Antrojo Žalgirio, nežinai, ane? Gal pavardinti, ką? Atkovojimui reikėjo ginklų ir rimtos kitos šalies paramos, nežinai? Kokie tie tikrieji ekonomistai ir kiti specialistai ir iš kur jie turėjo būti ir kas tokie? Iš Centro Komiteto, ane? Iš CK bufeto ar autoūkio, iš kokios pats anuometinės gildijos, gal galit prisipažinti ir pakloti savo studijų curriculum‘ą čia mums be pykčio, a? Tada objektyviai ir patį galėsime įvertinti – sugebėjimus, galimybes ir įmantrybes. Tada ir aš paklosiu savąjį, sutariame? Ką veikėte iki Gorbio, kaip kovojote už tą būsimą laisvą ir nepriklausomą Lietuvą iki Gorbio, kol leidimas Maskvoje dar nebuvo duotas kaip ir tiems inteligentams iki 1914 metų, kurie prisiekinėjo carui Batiuškai, davinėjo priesaikas Matuškai į kairę ir į dešinę, bolševikams irgi, a? Jums nepatinka kryžiuočių vaikaičiai, o kas patinka ir kur pats esate, nagi prisipažinkite, gerai? Be tų vaikaičių šiandien atsidurtume iškart Žečpospolitoje. Pamiršai, kur 200 metų buvome, kieno vergijoje buvome, gal kryžiuočių, ane? Pamiršai, kur paskutinius du šimtmečius mes buvome toje pačioje Žečpospolitoje ir Katrės Antrosios seksodromo pergalės?

ministracija nabagėliui Juozapui       2017-08-13 20:54

su intencija destruktinti Juozapo nepilnavertiškumo kompleksą, siūloma daugiau jam žargonuoti :

A prima vista
A priori
A propos
A tempo
A tout prix
A tre
Achromatinis
Achromatopsija
Akceptantas
Akmeizmas
Akmigranas
Akminitas
Aknė
Akoladė
Akomodacija ir t.t.
——-
daugiau gali Juozapas pasiimti iš http://www.zodziai.lt

III-ias       2017-08-13 20:44

Du agentai prieš tai visiškai susimovė ir patyrė fiasko bandydami sutrukdyti diskusiją.
Bet kontorai juk reikia vykdyti zadaniją, tad atsiuntė trečią - sektantą demagogą viską užpaklodinti. ...
... Vaikų literatūros šedevre “Jurgio Paketurio klajonės” Kazys Boruta taip seka pasaką:
” Kartą gyveno trys broliai- du buvo durni, o trečias be proto…”

Raigerdas       2017-08-13 20:27

Na, prasidėjo. Paskaičius Juozapo komentarą, dabar kiekvienas trauks Vytauto paminklą į savo vaizduotės pusę, kuri yra sukurta pagal didesnio ar mažesnio egoistinio mąstymo principus. Tai, kad čia paminklas Vytautui Didžiajam ar Katalikų Bažnyčios Popiežiui? Egoizmo užvaldyti žmonės būtinai bruks savo nuomonę ir prievartaus kitus, kada jie būtinai jai paklustų. Jeigu jie atsisako, tai egoizmo tarnai pradeda pulti, niekinti, menkinti tuos, kurie nesutiko, ir stengiasi juos sunaikinti. Todėl dėl Vytauto paminklo putinistai pradės aiškinti, kad jis yra rusas ir visada Lietuva buvo Rusija, kryžiuočių palikuonys aiškins, kad Vytautas visada svajojo būti su kryžiuočiais, todėl jam reikėtų užmesti kryžiuočių mantiją ant pečių. Tarp kitko, kryžiuočių ordinas egzistuoja iki pat šiandien ir daugiausia iš jų dirba kunigais. Šventosios Romos imperijos imperatorius Frydrichas II ir popiežius Grigalius IX Didžiajam ordino magistrui Hermanui fon Zalcai (Hermann von Salza) vadinamąja „Aukso bule“ perleido visas Prūsijos žemes, kurias Ordinui pavyks užkariauti. Vyskupas Albertas gauna Popiežiaus Inocento III palaiminimą steigti Rygoje naują vienuolių Kalavijuočių ordiną – Kristaus karinė vienuolija, ,,kad atvestų į krikščionybę vietines tautas“.Didžiausią galią Ordinas pasiekė Didžiojo magistro Vinricho fon Kniprodės (Winrich von Kniprode) laikais (1351–1382 m.). Konrado fon Jungingeno laikais (1393–1407 m.) Ordinas apėmė didžiausią teritoriją savo istorijoje: buvo prijungtas Gotlandas, Noimarkas ir Žemaitija. Toliau Žalgirio mūšis, kuriame Vytautas suvaidino vieną iš pagrindinių vaidmenų. Kada Vytautas buvo pabėgęs pas kryžiuočius, jo abu vaikai buvo palikti kaip įkaitai. Vytautui pabėgus, jo vaikai buvo nužudyti. Ir dabar Juozapas siūlo pagerbti jo vaikų budelius:“Vytis galėtų kalaviją laikyti delne už ašmenų, vertikaliai rankena į dangų- kalavijas kaip Šv.Kryžius. tuo būtų pabrėžtas krikščionybės kaip Valstybės sutvėrimo galimybės primatas”. Iš tikrųjų jau čia prasideda kažkoks tai KRYMNAŠIZMAS, kaip savotiška liga. Pasivogę Krymą jie klykia: “KRYM NASH”.
Panašiai Juozapas siūlė perdaryti ir mūsų LR Konstituciją, parašęs ją ne kaip ir turi būti, o ESKIZAIS. Na, žinote, kažkaip diskusiją reikia grąžinti į sveiko proto ribas.

Juozapas       2017-08-13 18:47

Ponai, gal galima bent kurį laiką nesiknaisioti kanalizacios vamzdyje? Dievaži pabodo tas pats per tą patį. Negi neturite daugiau ką pasakyti?
.
Žadėjau parašyti savo nuomonę apie tam tikras čia jas monumentui.
Norėčiau atkreipti dėmesî, jog tokio pobūdžio skulptūrinėms kompozicijoms taikomi tam tikri principai. Jie kiek panašūs į hetraldikos principus, tik nesuvaržyti kanonų reglamentu.
Monumentaliojoje skulptūroje dedikuojamoje analogiškos tematikos monumentams paprastai nebūna nereikšmingų detalių. Taigi kalbant apie Vyčio kaip simbolio įforminimą miadžiagos tūryje derėtų atsižvelgti į daugybę aspektų nes kiekvienu niuansu galime pasakyti arba prasmingus dalykus arba kvailystes.
Pirma- žirgo ir raitelio kryptis: iš kur ir kur. Šioje vietoje reikšmę turi ne tik semantinės/politinės/istorinės geografinių krypčių potekstės, bet ir monumento santykis su konkrečios urbanistinės erdvės geografija. Lukiškių aikštė yra tarp Nepriklausomybės a. ir Katedros.
Vytis joja kur? Nuo D-vo link Nepriklausomybės? Nugarą atsuktą D-vo namams vertinsim kaip istorinį diskursą krikščioniškų Valstybės ištakų prasme, ar kaip faktinį nusigręžimą nuo Viešpaties naujuosiuose laikuose? Kas mums svarbiau- ar nepilnavertiškumo kompleksas rodant jog “būtinai jojam į Vakarus” ar esminis egzistencinės gyvenimo prasmės tarnauti D-vo valiai paliudijimas?
Antra- kalavijas kaip simbolis ir metafora. Šiuo atveju nuo raitelio santykio su kalaviju per judesio išraišką yra vienas esminių momentų.
Semantiškai svarstant, kalavijas yra tai kas baigiasi smaigaliu. Smaigalio kryptis apibrėžia gana svarbius aspektus, o dažnai tai yra kompozicijos vizualinės traukos dominantė,o ir ne tik.
Skulptūra - ne herbo piešinys kuriame raitelio mostą riboja herbo rėmelio lubos. Todėl lygiatesiai svarstytinos visos įmanomos variacijos.
Heraldiškai horizontali kalavijo padėtis rankena į priekį, smaigaliu atgal supnuoja každailišką istorinio vyksmo status quo arba tiesiog deklaratyvų pažadą:
“Turiu, laikau, jeigu prireiks, tikriausiai ginsiu.”
Kiek formaloka.
Bet labai dera prie mūsų imitacinės valstybingumo būklės.
“Zikariškas” kalavijo pakėlimas kampu suteikia dinamikos, o tai suponuoja ne pažadą, bet veiksmą. Tas tinka visiems istorinio diskurso posūkiams laiko liniuotėje- senovėje gynėme Tėvynę nedvejodami, nedvejodami į miškus išėjo partizanauti mokytojai ir gimnazistai, nedvejodami po tankais gulėsi Sausio 13 didvyriai. Kalaviju dinamiskame judesyje ragintume savo vaikus ir anūkus ginti Tėvynę nedelsiant, o ne rašinėti ojojoj feisbukuose po krumu.
Ne mažiau įdomių yra ir kitų variantų.
Pvz, kalavijas ištiesta ranka nukreiptas į priekį rodo esant neabejotiną žinojimą ko siekta ir ko bus siekuama. Toks mostas liudija esant jog Tauta turi aiškų ir labai konkretų tikslą. Šiuo atveju raitelio jojimo kryptis būtų labai svarbi.
Kalavijas laikomas smaigaliu viršun, pusiau sulenktoje rankoje šone/ pusiau už nugaros, ( archajiškasis pirmojo Vyčio piktograminio varijanto modelis)- šis variantas suponuoja jog ginklas visada parengtas, jis patikimose rankose ir bet kada prireikus bus panaudotas. Tačiau tuo pat aiškiai sakoma, jog Vytis yra karys tik iš reikalo, o prioritetus turi kitus- ne karybą o valsybės kūrybą. Gynyba/karyba šiame modelyje yra ne pagrindinė esmė, o tik vienas iš natūralių valstybės funkcionavimo elementų.
Nesileidžiant į kitus daugybinius kalavijo padėčių pusvarijančius, norėčiau paminėti ir dar vieną kiek neįpradtą, bet manau vertą svarstymo:
Vytis galėtų kalaviją laikyti delne už ašmenų, vertikaliai rankena į dangų- kalavijas kaip Šv.Kryžius. tuo būtų pabrėžtas krikščionybės kaip Valstybės sutvėrimo galimybės primatas. Karalius Mndaugas, LDK Vytautas ir Jogaila, Radvilos, Sierakauskas ir Ramanauskas-Vanagas- visi jie ėjo mūšin su šūkiu “Už Dievą ir Tėvynę!”
Nes šalis be D-vo yra ne Tėvynė, o tik vartotojų gyvenamoji teritorija.
.
Šiame kmentare paliečiau tik keletą smulkmenų kurios yra sauja iš bendro konceptualiai svarbių dalykų katilo.
Juokinga žiūrėti į būrį buratinų kvailai reikalaujančių žūtbūt statyti tūlo Sakalausko meniniu požiųriu bevertį ir semantiškai eklektišką lipdinělį.
Semantiškai išvarčius tą balvoną, gautume anekdotų rinkinį.

Antanas       2017-08-13 17:16

Visai teisingai dešifravote giliąją Vamzdžio arkos prasmę.Tas beprasmybės kūrinys turi gausybę dar neatskleistų prasmių. Pačios prasmės prie to kūrinio priauga priklausomai nuo to, kaip gyvename, nes jis ir simbolizuoja to laiko vamzdį. Kiekvienas laikmetis turi savo vamzdį. Jei gyventume Rojuje, Vamzdis pasidarytų nebeaktualus.

Raigerdas        2017-08-13 17:06

Manau, kad neteisingai autorius suformulavo klausimą. Aš užduočiau kitą klausimą:“Kodėl prie VAMZDŽIO niekas nesifotografuoja? Pabandykite Gabrielių Landsbergį ar kokį nors Kubilių su Šimonyte įkalbėti nusifotografuoti prie VAMZDŽIO. Nebent už tą nuotrauką pasiūlysite 10 000 eurų, tada kas nors gal ir sutiks, pavyzdžiui, Rasa Juknevičienė. Ji idealiai pritiktų prie šito vamzdžio. O dar duokite jai palaikyti kokį nors automatą, tai čia jau už tokią nuotrauką galima būtų ir pinigus imti. Taip, kad VAMZDIS turi vertę. Jis turi vertę kaip “GĖDOS STULPAS” mūsų partijoms. Norite sudirbti, kokį nors politiką ar ne visą partiją? Tada įmontuokite juos prie VAMZDŽIO. Pamatysite, koks bus efektas.

Antanas Reigerdui       2017-08-13 16:58

Jo. Negali nesutikt. Beprasmybės karta.

Raigerdas        2017-08-13 16:49

Autorius klausia: “Ar eitumėte mirti nuž vamzdį?” Na, taip, už vamzdį niekas mirti nenorės. Bet nenoriu būti blogu pranašu, tačiau, jeigu mūsų valstybėje niekas nesikeis, tai vieną dieną, ten gali atsirasti ir koks nors pakaruoklis. Marius Kundrotas puikus autorius, gerai rašantis labai aktualius straipsnius, tačiau šitas klausimas yra neteisingas, netgi provokacinis, kad sumindyti Vamzdžio autorių. Drįstu pasakyti, kad palyginus tą kūrybinį bagažą Mariaus Kundroto ir Vlado Urbanavičiaus, tai santykis būtų, deja, ne Mariaus Kundroto naudai. Pats Marius, matomai, supranta, kad galima sumindyti bet kokį meną, ir bet kokį menininką. Paimkime Salvadorą Dali ir parodykite jo paveikslus kokiems nors bambalio mėgėjams. Kokie bus jų vertinimai, tikriausiai vaizduoti jau čia nereikia. Autorius rašo apie paminklą Romui Kalantai. Kodėl niekas neparašo, kas yra tas žmogus, pasiūlęs šią idėją. Kodėl pas mus niekur nėra autorių, o apie daugelį rimtų dalykų yra svarstoma pagal kažkieno paskleistus gandus? Lietuvoje vis dar tebesitęsia degradacija. Manau, kad ji yra suplanuota, maža to, manau, kad tai yra kontroliuojamas dalykas. VAMZDIS idealiai atspindi mūsų politikų darbą mūsų valstybei. Daugelis iš jų gyvena iš valstybės tik savo naudai, ir valstybei dirbti nemoka. Nes, kada jie pradeda dirbti valstybei, tai būtinai gaunasi VAMZDIS. BEPRASMYBĖS simbolis VAMZDIS tapo mūsų “Nepriklausomybės” politikų darbo įamžinimas. Ir sunaikinus jį, būtų sunaikinta dalis mene to laikmečio atspindėtos esmės. Bet, kaip rašė V. Radžvilas, mankurtų pas mus daugybė. Atsiradus LAISVEI - o ji be atsakomybės yra neįmanoma- buvo išlaisvinta kartu su LAISVE IR BEPRASMYBĖ. Vietoje valdžios ATSAKOMYBĖS už žmonių gyvenimą LAISVĖJE atsirado jos pakaitalas, kuris yra labai valdžios mėgstamas, - tai BEPRASMYBĖ. Taigi, gerbiamas autoriau, sakau - šalin rankas nuo VAMZDŽIO. Tokia yra mano nuomonė.  -

Raigerdas        2017-08-13 16:01

Atrodo, kad čia turėtų būti karšta diskusija, bet, deja, jos nėra. Paskaitai komentarą, o ten įprasta frazė, kuri jau tapo neatimama dalimi po kiekveinu straipsniu:“Ką tu šneki, tu gi durnas”. O opnentas jam atsako:“O tu čia, ką protingo pasakei? Tu pats durnas”. Ir tokiu stiliumi vyksta visa diskusija. Keisčiausia, kad šitoje diskusijoje dalyvaujantys patys - arba nieko nežino apie meną, arba apie tai išmano labai miglotai. Ir nei vienas iš tų diskutantų, ir netgi pats autorius nebando net atsakyti į klausimą: kas yra tas menas? Labai gerbiu Marių Kundrotą kaip autorių, kuris sugeba gana giliai įsigilinti į problemą ir netgi kartais pasiūlo sprendimo būdą. Tačiau šį kartą, leiskite nesutikti su gerbiamu autoriumi dėl vamzdžio. Sutinku su jo pozicija dėl pozytivaus meno ir jo trūkumo, bet ne visada meną reikia traktuoti taip tiesmukiškai. Aš nežinau, ką norėjo pasakyti Vamzdžio autorius, bet jis simbolizuoja BEPRASMYBĘ. Autorius pats teisingai rašo:“Paminklai – tai istoriniai simboliai”. VAMZDIS visiškai tiksliai atitiko tuo metu esamą situaciją Lietuvoje. Štai yra toks reiškinys, kaip LAISVĖ. Vienu atveju ji yra labai svarbi ir dėl jos kovojama, bet tą pačią LAISVĘ, dėl kurios buvo paaukotos žmonių gyvybės, galima paversti visiška BEPRASMYBE. Pavyzdžiui, Artūras Zuokas, Vytautas Landsbergis, Jonas Mekas - visi jie buvo FLUXUS šalininkai. Pasirodo, kad pianino daužymas plaktuku per klavišus, taip pat yra menas. Na, kur jau čia Bachui, ar Bethovenui lygintis su tokiais menininkais. Taigi, paveldėti Jurgio Mačiūno “kūriniai” buvo įvertinti šalyje, kurioje menininkai nesupranta, kas yra menas, už 5 milijonus dolerių. Fluxus atstovas ir įgaliotinis Lietuvoje Jonas Mekas, palaikomas V. Landsbergio, pardavė Vilniui už 5 milijonus dolerių “meną”, kurį su Vamzdžiui tikrai jau niekaip nesulyginsi. VAMZDIS turi prasmę. Jis nėra beprasmis kūrinys, ir tai nėra FLUXUS. Aš nemoku groti pianinu, tačiau plaktuku galėčiau padaužyti pianino klavišus kokiame nors FLUXUS renginyje. Ir ką, aš jau būčiau menininkas? Bet tiesą pasakius, aš neišdrįsčiau pianino daužyti plaktuku, nes sąžinė neleistų, na ir širdis taip pat. Taip, kad VAMZDIS labai tiksliai atspindėjo V.Landsbergio valdymo laikotarpį ir po jo. VAMZDIS jau yra dalis mūsų dabartinės kultūros. Pažiūrėkite į tokį faktą, kad tik po 27 metų “Nepriklausomybės” buvo suskaičiuotas valstybinių įmonių turtas, tiksliau, likęs turtas. O kiek jo buvo iš tikrųjų? Niekas nežino. Štai jums akis badanti BEPRASMYBĖ. Taigi, Vamzdis bado akis - sustabdykite Lietuvoje įsigalėjusį BEPRASMYBĖS kultą. Deja, visoms politinėms jėgoms tai yra dzin. Net, jeigu Vamzdį jūs pastatysite prie Seimo, vis vien išliks tas pats dzin. Dzin yra mūsų valdžios sukurta valdymo sistema ir apsirūpinimo neblogu sau gyvenimu sistema. Pažiūrėkite į V. Landsbergį ar į V. Adamkų. Jie puikiai gyvena, nors šalį paliko daugiau žmonių, nei visos ankstesnės emigracijos. Bet jie yra apdovanojami. Ar tai ne absurdas? Ar tai ne VAMZDIS? Tai tikra “Krantinės arka”. Mes iki to nusigyvenome mene, kultūroje, valstybės valdyme ir savo ateinančios kartos kūrimo reikale. V. Landsbergio mėgstamas FLUXUS tapo realybe Lietuvoje, nors pats Jurgis Mačiūnas tik pokštavo to npaties meno atžvilgiu. Bet jis buvo irgi vienas iš tų lietuviškų menininkų, kuris nežinojo, kas yra menas. Lietuvoje tai yra norma. Mes gyvename šalia nenormalių normų ir netgi jų apsuptyje. V. Landsbergis tampa valstybės vadovu, nors apie ekonomiką nei bū, nei mū, V. Adamkus tampa prezidentu, bet apie valstybės valdymą neišmano nei bū, mū. Ir ne tik apie valstybės valdymą, bet ir apie meną taip pat. Ačiū, M. Kundrotui, kad jis palietė šią temą, bet su kirviu visų problemų neišspręsi, nors tai yra geras ir labai reikalingas instrumentas.

Ancius       2017-08-13 15:06

Prisimenant neseną diskusiją apie neužmirštuolę atlape, grybauskaitinė švonderių generacija bevelytų pastatyti paminklą “Neužmirštuolei” su visu jų deklaruotu žydru simboliniu turiniu. Ir labai įdomus psichologinis mechanizmas, kodėl jie viešai dabar nedrįsta savo segamo simbolio siūlyti Lukiškių aikštei.
Tą pačią akimirką, kai pamačiau naujuosius valstiečius su neužmirštuolėm atlapuose Sausio 13-ąją, palaidojau tą partiją visiems laikams, kaip anksčiau buvau nurašęs į istorijos atliekas ir Grybauskaitę ir Landsbergį su visais neužmirštuolininkais in corpore.
Nė vienas neužmirštuolininkas neturėtų būti prileistas per patrankos šūvį prie sprendimų, koks paminklas turėtų stovėti Lukiškių aikštėje. Tai kategoriška sąlyga, kad išdavikai neturi teisės net kalbėti apie simbolinę valstybės erdvę ir ypač - spręsti, kas ten turėtų stovėti.

to Ancius       2017-08-13 14:53

O Jums neatrodo, kad tie jūsų išminčiai ir specialistai vieną dieną pribaigs Lietuvą ir Europą apskritai, a?

J.....       2017-08-13 14:25

Kol sugrįšiu, kviečiu pamislyti apie:
Manau, jog monumentas neturi apsiriboti vien praeities refleksijomis.
Šiuo metu tauta išgyvena gilią tikslų nebuvimo ir savo ateities neapibrėžtumo krizę. Manau jog, labai aktualu ir svarbu monumente suformuluoti Žinią tautai - Tikslo viziją ir kvietimą vienytis Tikslui . Tiek dabartyje, tiek ateities kartoms. Ir galvoju jog ko gero tai yra beveik svarbiau nei mentališkai masturbuotis senovės kunigaikšių pergalių šlove. Bent šiuo metu, dabartinė nuglobalėjusių benkartų karta neverta naxaliavai dabintis svetimais laurais.
Sakyčiau, jog pagarbos praeities šlovei ir žinios ateičiai sąntykis monumente, turėtų būti gerokai pasvertas.

Dočys Asdui        2017-08-13 14:21

Ne chunveibinams spręsti apie šiuolaikinį meną. Kundroto klausimas yra idiotiškas.

J---A       2017-08-13 13:51

Pritariu dėl negerovės temos skaldyme, bet kad taip nutiko…
Galim tęsti čia.
Tik… Ir man reikia išvažiuoti mažumėlę.
Bet vėliau pratęsim.

Ancius       2017-08-13 13:34

Atvirai pasakysiu, man nesuprantamas portalą administruojančių elgesys skaldyti įsiplieskusią diskusiją. Jei persikeltume ten, ši, kaip ir dabar matome, stumiama į tolimą lentyną, kai reikėtų ją išlaikyti pirmojoje pozicijoje. Jei nusikeltume ten, reikėtų vėl pradėti kartoti, ką čia esam pasakę. Suprasčiau, jei abi publikacijos būtų greta.

Juozapas--- Anciui       2017-08-13 13:23

Dėkui už prasmingas mintis bei konceptualiai originalų pasiūlymą.
Atliepdamas Tamstos nakvišavimo desperacijoms, turiu prisipažinti, jog jaučiuosi panašiai- galvos neapleidžia Tema.
Tamstos Idėja tikrai neprasta, o taip pat turi daug erdvės parafrazėms ir interpretacijoms pačiais įvairiausiais naratyviniais rakursais.
Manau verta vystyti, nes iš to gali gimti dar ne vienas lygevertis dalykas.
Nutraukdamas mintį, turiu praktinį klausimą- Redakcija viršuje patalpino Temos vystymui diskusiją Každailio idėjos svarstymui. Kadangi ten keliami klausimai labai artimai koreliuoja su Tamstos užduotu konceptualiu diskusijos tonu - ar nepersikėlus tolimesniam svarstymui tenai?

Ancius       2017-08-13 13:07

Grįžau.
Baikim gal varyti į kakis žmonėms paistalienę apie kažkokius neva niekšus modernistus ir patriotus tracionalistus. Tai visiškas blūdas, mojuojant nepatinkančiu vamzdžiu kaip ginklu diskusijoje. Problema yra visai kitur, o toks jos matymas veda tik į klaidakelį arba išvis niekur. Jei turime aiškiai susiformulavę švarią idėją, kad paminklas turi kalbėti apie valstybingumo prasmę ir jos išsaugojimą (ne apie jos pompastišką didybe, kurios nebėra), nesumeluosi čia nieko. problema, dėl ko kyla daugiausiai ginčų, kaip ta idėja bus įkūnyta, kokiu meno objektu, kokiomis meninės raiškos priemonėmis. Būtent šį segmentą reikėtų atiduoti menininkų, filosofų, rašytojų agorai. Ne valdžios - sic. ir ne “liaudies”. Dabartinį liaudies meną matome Kaziuko mugėje. Jis visiems suprantamas, jį perka snobai, bet tokio neturėtume statyti Lukiškių aikštėje.
Visiškai akivaizdu, kad neįmanoma sukurti sugestyvaus meno ne šiuolaikine meno kalba. Kaunas įdomus todėl, kad jo modernią architektūrą kūrė suprantatys “art decor” kalbą architektai ir menininkai, kurie buvo ir šiuolaikiši ir modernūs ir tautiški. Ta pati “Laisvė” yra tokio meno pavyzdys, įkūnijantis to laikmečio meno mintį ir kalbą.
Šiąnakt negalėjau ilgai užmigti, aktyvuotas mūsų diskusijos, ir ėsdamas save, kad nevalioju pasiūlyti, kaip įkūnyti idėją, kurią sau esu susiformulavęs gana aiškiai. Apie tai jau esu kalbėjęs, bet vis susilaukdavau priekaištų ir antpuolių a la “Jūs iš kokių rūmų, jei ne paslaptis? Maloningai klausiame dar kartą? Iš Katrės Antrosios, iš Muravjovo rūmų ar iš CK rūmų? Ar iš Laurų gatvės kvartalo?” Kad tokios insinuacijos liautųsi, atsakau, - iš jokių rūmų. Laisvas žmogus iš kaimo gryčios, turintis šiokių tokių kompetencijų apie sritį, kurią diskutuojame.
Ir taip naktinėjant man cvant į galvą mintis - konceptas.
“Ištrūkusi Lietuvos gynėjo uniformos saga. Nežinomo kareivio “guzikas” su Vytim. Tai labai simbolinė metonimija, į kurią telpa visa valstybingumo ir valstybės gynimo idėja, bei tragizmas, kurį patyrė visa generacija parizanų, kuriems uniformos saga su Vytim kalbėjo apie tai už ką jie guldė galvas. Tokių sagų yra pamesta mūsų miškuose, jų nekentė ir nekenčia visi okupantai.Ir ji simbolizuotų ne tiek pompastišką didybię, o ištikimybę ir tylų tragizmą situacijos, kurioje valstybė yra atsidūrusi. Primityviai šnekant, paminklas guzikui, prie kurio dega amžinoji ugnis. Sagoje Vytis yra labiausiai savo vietoje.
Siūlau padiskutuoti.

Adminui       2017-08-13 12:47

Diskusija įdomi ir svarbi. Tačiau yra pora piktavalių kurie tyčia piktybiškai trukdo diskutuoti.
Būsime dėkingi, jeigu vėl pravalysite trolių spamą.

asd       2017-08-13 11:40

Kad meno krypties pasirinkimas yra taip pat politika, parodo komentarų gausa po šiuo Mariaus Kundroto straipsniu. Beje, niekas iš čia komentuojančių modernistų net iš dalies neatsakė į straipsnio antraštės klausimą, ar bent kažkiek aukotųsi už jų mylimą modernųjį meną...

Juozapas--- Anciui       2017-08-13 11:23

Mielas Prieteliau, sunku apsakyti kaip laukiau šio Tamstos komentaro. Pagaliau diskusijoje atsirado pilnatviška mintis. Labai ačiū.
Būtent tokiame lygmenyje turi vykti svarstymai. Ne lozungų šūkaliojimais, ne buku primityviu gaivalo užgaidų kartojimu, o argumentuotu giluminių dalykų gvildenimu.
Ašai taip pat turiu tam tikrų vizijų dėl aikštēs projekto ir mielai pasidalinčiau, bet lig šiol nebuvo prasmės kelti kažkokių idėjų ar jas svarstyti, nes nebuvo tam tinkamos terpės, o rašyti ir berti grūdą į usnių lauką beprasmiška.
Dar kartą dėkui už brandų žodį. Lauksiu tęsinio, o po to pakalbėsim.
Pagarbiai- J.

Kosmopolitai - Lietuvos patriotai?       2017-08-13 11:11

Tikrasis patriotizmas yra pasiaukojimas Lietuvai (pavyzdžiui, kad ir kai darbdaviai savanoriškai moka didesnius atlyginimus samdiniams vardan visos Lietuvos gerovės), prisirišimas prie tautinės kultūros, įskaitant kalbą, o taip pat prisirišimas prie Lietuvos geografijos ir, aišku, pagarba šlovingajai Lietuvos istorijos daliai ir jos didvyriams.
Tačiau paskutiniu metu jaučiamas Lietuvą valdančių liberalmarksistų ir jiems tarnaujančių žiniasklaidos priemonių siekimas subanalinti patriotizmo prasmę, liaudžiai diegiant mintį, kad patriotizmas iš esmės yra tik domėjimasis ir asmeninės žinios apie apie Lietuvos istoriją, geografiją bei praeities ir esamus kultūrininkus. Paradoksas: o jeigu besidomintysis Lietuva, panašiai domisi taip pat ir užsienio valstybėmis, tokiu atveju gaunasi, kad ir kosmopolitas yra Lietuvos patriotas (tiksliau modernusis patriotas). Beje, ir čia kai kurių skaitytojų pasisakymuose toks modernus patriotizmo supratimas jau pasireiškia.

Ancius       2017-08-13 11:08

Kodėl mes čia diskutuojame ir vieni kitiems marškinius draskome ir ilgai draskysime? Mano galva todėl, kad mūsų norai simbolyje matyti įkūnytą valstybės didybę kertasi su vamzdine tikrove, kurioje gyvename. Ta tikrovė sufleruoja visai ką kita, kad per šimtmetį valstybę nugyvenome.
prieš 27 metus guodėmės, kad dėl visų negandų, nelaimių ir nesusikalbėjimų kalta 50 metų okupacija. Žodžiu prieš pasaulį ir save turėjome pasiteisinimą. Dabar tokie pasiteisinimai nebeveikia. Per ketvirtį amžiaus sugebėjome sugriauti net tas valstybingumo užuomazgas, kurias valstybė buvo pradėjusi atkurdinėti - savą teisinę tvarką, teisingumo supratimą, santykį su bažnyčia, banką ir litą. Viską , skirtingai nei lenkai, išardėm, nepasipriešinom Briuselio sirenų gundančiam melui ir hedonizmu grįstai pasaulėvokai. Mes patys savęs kaip valstybės nebesuvokiame.
Klaidinga viltis, kad paminklas veiks kaip totemas ir gelbės, sugrąžins lietuvį į susivokimo kelią. Aišku, kad tokio paminklo nenori nei briuselinis nei maskolinis komsomolas, nes geras paminklas vis dėlto tą semą turėtų turėti. Ir vieni ir kiti ne Vyties bijo, bet bijo sugestijos, kokią geras ir semantiškai tiksliai artikuliuotas paminklas turėtų skleisti.
Mąstant Plato kategorijomis paminkle turėtų būti įkūnyta valstybės ir valstybingumo idėja, nepaklusni laikui. Idėjos niekaip geriau ( ar bent arčiausiai idėjos raiškos požiūriu) neišreikši, kaip simboliu, metafora ar metonimija.
Viešuosiuose mūsų diskursuose svarstant paminklo idėją nematau filosofų ir pajėgių humanitarų, kurie aiškiai suvoktų semantikos ir semjotikos zoną. Atiduoti tokius sprendimus gatvei reikštų idėjos profanaciją. Būtent to ir norėtų briuseliniai ir maskoliniai “elitai”. Jie tokiu būdu labai gražiai “atsifutbolina”, vaidina įjungę demokratijos mechanizmą gatvei nuspręsti ko nori. Čia kaip ir Poncijus Pilotas Kristaus problemėlę numetęs spręsti gatvei. Žinom kuo tai baigėsi.
Todėl labai pavojingas ir iš esmės ydingas, net sakyčiau, suktas yra planas šioje dramaturgijoje įjungti demokratijos mechanizmą - “liaudies balsą”. Liaudis nuspręs, kaip geriau. Arba atsakingi valdininkai (lygiai tas pats).
Nuspręsti turėtų tik tie, kas supranta. Tikrasis, į katakombas suvarytas elitas (jei toks dar yra). Didelių lūžių ar revoliucijų metu toks atsiranda, išnyra tarytum iš niekur.  Sąjūdžio laikais mes pamatėme, kaip tarytum iš niekur toks staiga buvo atsiradęs ir kaip mat uždusintas. Nežiūrint visko, Platono idėja (valstybingumo mintis) vis dėlto švystelėjo, bet dabar baigiama naikinti. Nevardysiu konkrečių personalijų, labiausiai nusipelniusių šioje naikinimo puotoje. Įsijunkit televizorių ir pamatysite visu gražumu.
Nuo dalykų konstatavimo geriau niekam nepasidaro. Klausimas yra ar pati tauta dar nori susigrąžinti valstybę su rezistenciniu elitu (jei toks yra) ir gatve. Bet kiekvienas turėtų jungtis savo kompetencijų lauke.
Nutraukiu samprotavimus, nes šeimos esu varomas važiuoti į parduotuvę nupirkti duonos, sviesto ir geriamo vandens. Pratęsiu sugrįžęs.

Senai buvo laikas       2017-08-13 8:48

Krantinės arką (vamzdec) perkelti į Lukiškių aikštę. Koks durnius pastatė tą vamzdį ant kranto? Dabar nekiltų jokių kalbų. Va stovi vamzdis jau keli metai ir visiems gerai.

Al.       2017-08-13 1:05

Akivaizdu, kad aikštės žanras išgyvena krizę. Aikštės menas iš esmės yra menas miniai, elitinė forma ar mintis ten gali būti būti, bet tik kaip antras planas, skaitantiems tarp eilučių.

Jei valstybė, visuomenė tiek paskendus korupcijoj, kad net humanitarinės katastrofos akivaizdoj nesiliauja, tai sunku tikėtis, kad kažkaip stebuklingai susirinks išminčių taryba ir padarys žygdarbio vertą darbą.

Skulptoriai ir architektai, visgi, yra tik vykdytojai. Nors save jie laiko vieninteliais reikalo žinovais, kuriuos valdžia turi tik finansuoti. O visuomenė, anot AMB, tai - žmonės iš gatvės. Jie be abejo nežino kas jiems geriau. O jei žino, tai neteisingai. O tam ir yra žinovai. Šiokia tokia bėda tame, kad žinovai yra paskiriami.

Jadzė kokiam protingam       2017-08-12 22:12

Arba vamzdis, arba Sakalauskas, ir basta. Toks nūn naujasis mąstymas {novoje myšlenije}. Nuostabą kelia, kaip čia tokie visi skubintojai nė žodeliu neužsiminė apie Každailio Vyties projektą, kuris ir idėjos ir meninės raiškos prasme yra šimteriopai sugestyvesnis už Sakalausko juodbėrėlį. Kundrotas irgi apdairiai nešneka apie Vyties alternatyvas, mat juodbėrėlis yra dalinai tautinykų projektux, tai todėl ir pakiša tolias albo - albo priešpriešas, vos ne kaip Gaidžio sociologinėj apklausoj.

Dočys       2017-08-12 21:59

Aha, prabudau iš aš. Buža nekabino Alksnynų. Šonu nuėjo. Ir tik žiū, kaip įdomiai čia šnekat. Gražums. Ale kas įdomiausia, kad atsirado naujas komentatorius be pavadinimo. Absoliutiškai teigiamas “tiesietis”, ir nuo pat portalo pradžios “v kursie diela”, kaip pas mus Alksnynuose sako. Išgerčiau alaus tokio įvykio proga, bet kad visą vakar išgėriau. Įvykis, sakyč, labai istorinis ir pozityvus.

kokie protingi tie lietuviai       2017-08-12 21:57

semantinę teksto analizę išmano
bet nemato, kad Lukošenkos kgbistėliai (ne putino, nes putinas perleido Lietuvą Lukašenkai) Vilniuje kaip savam kieme - ir dar žiauriau - elgiasi…
——-
(bus vamzdis vietoj Vyčio, nes lietuviai studijuoja semantinę teksto analizę)

Jules       2017-08-12 21:51

Baikit, agentukai, makaronintis - žiūrėkit geriau “Schlager am Meer”(Die Klubbb 3 Strandparty” ir pamiršit Viniuko su Džo tandemo politines išdaigas, kainavusias milijonus gyvybių, bent akimirkai kartu su VU Dezinfologijos katedros docentais.

pvz       2017-08-12 21:36

Kai Rezidentė klykia jog rusai puola, nerunkelis suvokia jog tas rėkimas tėra sukta maskuotė. Kuo prastesnis eilinis bevardis saugumietis? Juk ta pati škola, tie patys įpročiai. Naivu tikėtis kad agentas prisipažintų. Ir neprašome. Bet yra vienas dalykas kurį mandagus ponas žioplai pražiūrėjo save pateikdamas. Ech, prastai jums saugumiečiams dėsto semantinę teksto analizę...

Aš-nesu-nickas - to mandagiam benickiui        2017-08-12 21:01

Įtarinėjimai yra šio portalo Achilo kulnas.
Kontorai tas seniai akivaizdu.
Kada nors tai paaiškės ir komentatoriams.
Žinoma, jei tik nebus per vėlu.
- - -
Jei manot, kad aš esu tų komentarų autorius, net labai klystate: toje diskusijoje išvis nedalyvavau - perskaičiau, kai jau buvo užgesusi.
Diskusija buvo gera, nebuvo ką pridurti.
- - -
Garliavos istorija, mano galva, saugumo darbas.
Kadangi dėl “šventos” ramybės paaukotas vaikas, viskas galiausiai išaiškės.
- - -
Ši diskusija irgi būtų nebloga, jei tik būtų atmesti visi asmeniškumai.

mandagiam benickiui       2017-08-12 20:04

Kuklumas gal ir puošia, bet “amnezija” - nelabai.
Mandagiai priminsime: tamsta nelabai norėsite prisiminti, bet juk nėra abejonių, jog esate tas pats “gerasis samarietis” kuris nesenoje rezonansinėje diskusijoje dėl senukų Kedžių prašymo parodyti Deimantę, tamsta itin uoliai bandėte įteigti jog Garliavos istorijoje naši saugumiečiai yra “ne prie ko”. Tipo, kontoros specai yra švelnús ir pūkuoti, o naša kontora nas berežot. A?
Nepatogu prisiminti? Na, tai primename, primename. O kas netingi ir turi gebėjimų palyginti anų ir dabartinių tamstos komentarų tekstų sintaksę, stilistiką ir kt., nesunkiai ras tuos pačius kalbinius daktiloskopinius atpaudus. Taigi pone,  kada buvote nuoširdesnis- ar kai bandėte išbalinti saugumiečių kitelius, ar kai dedatės “nebendradarbiaujančiu”?
Ech, tikriausiai reikės (mandagiai), užklausti ” filharmonijos kadrų skyriaus”. Pas juos visas etatinių sąrašas.

Aš-nesu-nickas - Galiui Džimsonui       2017-08-12 19:09

Jei tas “benickiui nickui” skirtas komentaras nutaikytas į mane, tai visai be jokio liūdesio turiu konstatuoti: niekas manęs nesiuntė ir aš tikrai stengiuosi išlikti mandagus: kartais mandagus žmogus yra tiesiog mandagus, o žaliai apsirengęs - tiesiog žaliai apsirengęs. T.y. Juknevičienės sindromas man svetimas. Be to, šiuo metu veidas nenustebęs, šypsausi, razumėlio trūkumo nejaučiu, spjaudytis mados neperėmiau, o kaip tai daryti virtualioje aplinkoje, neįsivaizduoju. Matyt, ir vėl metafora.
Tiesos.lt skaitau nuo pradžių ir su jumis visiškai sutinku: portalas turi įtakos visuomenės nuomonei. Kontora viešai to nepripažins niekaip kitaip, kaip tik jį padarydama siaurų ratelių klubu, kur naujai pasirodęs kitoks puolamas “demaskuoti”, - mačiau ne kartą, kaip tai veikia. Ir daro išvadas. Pavyzdžiui, iš šios diskusijos ji sužinos tikrai per daug.
Iš komentaro nujaučiu, kad rašo spiečiaus žmogus, vad. tas, kuriam rūpi, jog šis portalas išliktų. Kaip ir man. Pakaktų perskaityti dar kartą mano komentarus be įtarinėjimo ir pasimatytų - net, kaip Ancius geba, plika akimi.

Galis Džimsonas benickiui nickui       2017-08-12 18:32

Gražu. Įspūdinga ir skoninga. Tik jūs meldžiamasis, į savo viltis euforijai, geriau spjaukite. Seilėmis, seilėmis mielas tapybos žinove. Negi jums nepakanka razumėlio suvokti, jog skaitytojai ir komentatoriai tikrai supranta kas vyksta. Nutaisėte nustebusį veidą? Gerai, galima ir aiškiau pasakyti:
Jūsų kontora šį potalą vadina darančiu įtaką visuomenės nuomonei. Džiugu.
Suprantama, Rūmams nepatinka kuomet sleidžiamossu Rūmais nederintos nuomonės.
Ypač nepalankios Rūmų strategijai. Tuomet kontora komandiruoja čia “nuomonių koreguotojus”. Šio straipsnio tema ir skaitytojų aktyvumas sukėlė bruzdesį kontoroje, tad be abejo netrukus prisistatė ” prielipas”. Prielipas pirmu reikalu ėmėsi pamėgto dalyko- marginalizuoti diskusiją. Bet kadangi triūsė pernelyg uoliai, Adminui teko prielimą prikirpti. Prikirpo.
Toliau buvo veiksmų am pagal trafaretinę schemą- atsiuntė “mandagų” demagogą.
“Mandagieji” itin populiarus spectarnybų formatas, ypač rusiškos tradicijos kontorose, ( krymnašų mandagieji žmogeliukai įkvepia?).
Pone- tavo saldų balselį atpažystame kiekvieną kartą kaip besivadintum, nors dažniausiai atsliuogi bevardžiu, ( gal bent dėl darbo kokybės pakaitaliok taktiką ar ką?). Pabrėžtinai mandagiai pliaukšdamas sofistinį niekalą, savo pliurze sieki išprovokuoti oponentų emocijas, o po to puoli pergalingai baksnoti pirštu- fe, žiūūū, koks neskanus potepis.
Tai ne kas kita kaip tipiška saugumietiška manipuliacija.
Būtent dėl to kolegos tave ir siunčia į monikučių papų portaliūkštį.
Nes ten tokie fokusai dar praeina. Bet čia - ne. Atia, defektyvini.

Aš-nesu-nickas - Anciui       2017-08-12 18:32

Žiūriu, Putinaitė su Valatka įvedė naują diskusijų užbaigimo madą: kai tik susivoki, jog nebeturi ką pasakyti, imi rūpintis artimu savo…

to Oi, turėjo būti Anciui...        2017-08-12 18:27

O pats tai internacis, jei neklystu? Jei taip, ar seniai baigei skaityti Genrikh Yagoda ir Ehrenburg’o raštus? Je taip, pasidalink su mumis įspūdžiais ir su Juozapu nepamiršk, nemėgstančiu prasčiokų. Jam baisiai nepatinka eiliniai žmonės - tik veisliniai, gal nuo CK ar kokio bieso ta veislė, gal yra žinančių?

Ancius       2017-08-12 18:01

Jūs ne juokais turite asmenybinių, psichologinių problemų. Nesu psichiatras, bet matyti plika akimi. Jei dėl karščių, tai gal praeis, ko jums ir linkiu be šypsenėlės.

Aš-nesu-nickas - Anciui        2017-08-12 17:41

Na štai ir jūsų autoportreto paskutinis potėpis.
O pradėjote taip viltingai. Sakyčiau, net didingai. Girdėjosi ir ilgi plojimai.
Tačiau baigėsi tuo, kad susivokėte, jog viskas, ką galime taip iš inercijos padaryti, tai tik kitą, sau nepriimtiną, pasiųsti… į Delfį smile
Aš jūsų nesiųsiu, nesijaudinkite.
Tik paklausiu: kaip tokia “kova” su urapatriotais atrodo iš šalies?
Dar kartelį: nesakau, kad nėra paties reiškinio su visais jo atspalviais, bet jei urapatriotų “demaskuotojai” atrodo kaip urapatriotai, reikalas prastas.

"urapatriotas"       2017-08-12 16:51

Tikrasis patriotizmas yra, visų pirma, aukojimasis valstybei ir meilė tautinei kultūrai, bet ne žinių kiekis apie savo valstybės istoriją, ar šiaip bendras apsiskaitymas. Pavyzdžiui, argi intelektualieji “bumblauskai” ar “nikžentaičiai” yra Lietuvos patriotai? Tikrai, kad ne! Daug kas pasakys, kad veikiau, juos galima pavadinti Lietuvos išdavikais nei Lietuvos patriotais, nes jie yra labai linkę Lietuvą parduoti Lenkijai (beje, nėra garantijos, kad ir kuriai nors kitai didelei valstybei), nes jiems lietuviškumas ir ypač Lietuvos valstybingumas nėra vertybės. Nesunku suvokti, kad jų detalus domėjimasis Lietuvos istorija, tai tik priemonė padaryti tarnybinę karjerą, įsigyti mokslinius laipsnius ir galiausia pasiekti savo galutinį tikslą - gauti už tai kuo didesnius pinigus. Tai kurgi jų patriotiškumas?

Ancius       2017-08-12 16:21

Tamsta turite įkyraus idiotizmo. Ką komentatorius gali padaryti su urapatriotais? Nieko, visiškai nieko. Nekreipti dėmesio ir nesivelti į provokacijas. Na gal pasiųsti į atitinkamą vietą - Delfi.

Aš-nesu-nickas - Anciui       2017-08-12 16:07

Ir vėl neįsiskaitėte: kartoju savo klausimą, į kurį kažkodėl vengiate atsakyti, nukreipdamas kalbą į “asmeniškumus” apie personažą “Aš-nesu-nickas”.
Patikėkite - tai tikrai linksma.
Ir dar: šypsenėlės kartais reiškia tik šypsenėles.
—-
Taigi kaip savo “siūlymą” ketinate realizuoti praktiškai?
Mano galva, tai ir yra šios diskusijos esmė: ką darom su urapatriotais?

Ancius       2017-08-12 16:00

Kartojate savo komentarą - tuo ir įrodote liguistą savo narciziškumą ir labai didelį susirūpinima savim ir savo atspindžiu. Beja šypsenėlių kabinėjimas yra Gabrieliaus hipsterių stilistika.

Aš-nesu-nickas - Anciui       2017-08-12 15:51

Ir vėl rodote galią? Ir vėl esate neteisus.
Tai, ką pavadinote “narciziškais išvedžiojimais apie jūsų tapatybę”, tėra jūsų absurdiškos sąlygos - neva būtinos diskusijos prielaidos - aptarimas.
Apie mano tapatybę ten nėra nė žodžio. 
- - -
Primenu tai, ką jau rašiau ir kas liko jūsų neatsakyta:
“Beje, ši jūsų mintis labai įdomi “beveik nėra kitos išeities, kaip imti į skliaustus visą segmentą ir padėti jį šalį ir dalykiškai kalbėtis su žmonėmis, mažiau dogmatiškais ir mažiau rėksmingais”.
Tik ... kaip tai galima realizuoti praktiškai: atskirti tą segmentą pagal savo supratimą paprasta, bet kaip jį “padėsite į šalį”? t.y. kaip jį nutildysite? juk apriboti pilietines ir žmogaus teises galimybių neturite, vad., ten, kur sprendimai priimami demokratiniu būdu, jie pasisakys - jūs pralaimėsite; o ten, kur sprendimus priima ekspertai, vietos jau užimtos…?
Tiesiog kursite paralelinį pasaulį, kuriame nickai diskutuos su nickais ir išdidžiai ignoruos rėksnius?”

Ancius       2017-08-12 15:29

Niekam neįdomūs jūsų narciziški išvedžiojimai apie jūsų tapatybę. jei ką nors turite pasakyti straipsnio klausimu tai ir pasakykite, o pamuilių čia mes nesam labai išsiilgę.

Aš-nesu-nickas - VaiduiVDS       2017-08-12 15:08

gerbiamas Vaidai VDS, mano galva, jūsų priekaištai man - dar vienas geras pavyzdys, kaip žmonės nesusikalba.
Jei susigalvočiau kokį nors į vardą ar nicką panašų nicką, kurčiau personažą - kaip jūs, Juozapas ir pan. Tada aš tikrai apsimetinėčiau. Ir tikrai būčiau neišmanėlis, jei manyčiau, kad kiti to nepastebi smile
O jei dar įtikėčiau, jog taip darydamas neapsimetinėju, būčiau dukart neišmanėlis.
Dabar aš sakau tai, kas yra visiška tiesa: Aš nesu nickas.
Bet jūs tai girdėdamas kažkodėl pykstate smile
Kadangi komentaruose visi kuria personažus, aš manau, teisingiausia būtų sakyti: diskutuoju su mintimis (ne su personažais ar, kaip jūs sakote, asmenybėmis). Ir nesvarbu, kuris personažas tą mintį sako.
Bent aš taip darau.
Ir būtent todėl nenoriu prisirišti prie jokio nicko - nebent tai būtų “Aš nesu nickas”
Apgailestauju, jei dėl to jaučiatės negerbiamas, bet tam nėra jokio pagrindo.
Jei imtumėte rimtai svarstyti apie brandą asmens, kurio nė nepažįstate, daugiau pasisakytumėte apie save

Aš-nesu-nickas - Juozapui       2017-08-12 14:51

su pirmom dviem išvadomis visiškai sutinku, visa kita - jei kalbate be sarkazmo, jums garbės nedaro.
Bet jei pridėtumėte savo “intelektualų ir dvasios arstokratų” sąrašą, tikrai būtų įdomu, kiek iš jų jame norėtų likti?
Dar viena mintis, kuriai pritarčiau: “Pastatysime kai galėsim. O kol kas reika spręsti uždavinius kad aplamai neišnyktume. Pompastiško kičo balvonų statymas aikštėse Nacijos egzistencinių klausimų deja, nesprendžia.”
Tik tiek kad visos šitos mintys diskusijoje net nebuvo svarstomos.

Oi, turėjo būti Anciui...       2017-08-12 14:42

tas pats klausimas apie Ancių?

Ancius       2017-08-12 14:40

ką tik kilo mintis: ar Ancius - tai Nacius?

VaidasVDS       2017-08-12 14:29

Išmintis iš Urantijos Knygos sako:
“Apsimetinėjimas yra neišmanėlio juokingos pastangos atrodyti išmintingu, bandymas tuščiai sielai atrodyti turtinga.”
Tuo tarpu anonimas sako:
“paprastai diskutuojama su mintimis”.
—-
Ne brangusis anonime,
diskutuoja asmenybė su asmenybe, kad ir po kuo ta asmenybė bandytų pasislėpti. Pagarba kitam prasideda nuo to, kad nebandytum apgauti nei kito, nei kitų, nei savęs. Nepasirinkimas niko ar naudojimasis skirtingais nikais (tą, deja, daro ir Juozapas) rodo tik sielos nebrandumą ir kitų asmenybių negerbimą. Gal ir patogu skirtingais balsais, intonacijomis ar net prasmėmis kalbėti, bet negarbinga. Jei net bandai apgauti kažkokius “kontorinius”, kartu apgaudinėji ir savus ar draugus. O jei draugai gali tave atpažinti, tai ir priešai tą gali padaryti…

To Ancius       2017-08-12 14:28

ar toks nickas tiks: aš-nesu-nickas?

Ancius       2017-08-12 12:43

Kartoju, susigalvokite nicka, nediskutuosiu su to to to ...Ancius

Juozapas bevardžiui       2017-08-12 12:42

Nelabai noriu veltis į beribę sofistiką, tad pakomentuosiu tik tamstos klausimą dėl diskusijos naudos- nauda didelė, nes atsirado pakankamai daug aiškumo:
Pirma- paaiškėjo, jog reikia atmesti sovietinį įprotį truks pliš ženklinti datas paminklais nepaisant jog nėra galimybių ( idėjų, kūrybinių gebėjimų).
Nusiraminkime, jubiliejus ateis ir praeis. Juolab nelabai yra ką pompastiškai švęsti.
Antra- paminkų/ monumentų statymui reika brandos. Autorių brandos ir visuomenės brandos. Reikia nepaviršutiniško suvokimo Kam ir Vardan Ko. Nūnai tokio suvokimo tiesiog nėra.
Trečia- kadangi šiuo metu neturime visagalio genijaus, kvaila tikėtis ir reikalauti iš skulptorių, jog jie patys suformuluotų Idėją ir realizuotų tokį uždavinį.
Ketvirta- visur visose epochose Tautos, Valstybės ir Epochos Tikslus formuluoja Nacijos elitas. Elitas yra ne tai apie ką rašo delfiai ar rodo popkorno tv kanalai. Nacijos elitas yra eruditai, intelektualai strategai, kūrybiški ir samoningai Atsakomybę prieš Istoriją prisiimančios atsakomybės- t.y. tie kam sąvoka Garbė nėra vien penkių raidžių žodis popieriuje.
Penkta- siarakakčių liumpenproletarų paskirtį yra aiškiai įvardijęs M. Bulgakovas- valyti unitazus, o ne lysti į galaktinio lygio diskusijas ir pliaukšti kosminių dydžių kvailystes.
Šešta- reikalinga rimta literatūrinė- filosofinė-potitinė-menotyrinė diskusija tarp intelektualų ir dvasios arstokratų. Reikalinga surengti Monumento Idėjos aprašymo konkursą ir išdiskutuoti pateiktus pasiūlymus Nacijos Elito rate.
Suradus tinkamiausią idėją jos Koncepciją kaip Nacionalinio Užsakymo apibrėžimą pateikti skulptorių ir architektų bendruomenei, kad šie pagal suformuluotus postulatus pateiktų eskizus Galimam Idėjos realizavimui.
Septinta- tik tuomet jeigu Idėjos Koncepcijos aprašymo būtų daugiau nei 1 labai gerų variantų, aar o taip pat daugiau nei vienas labai super gerų skulptorių eskizų-
tik tuomet atiduoti visuomenės balsavimui, kaip loterijai. Kai iš esmės nėra skirtumo kuris iš labai gerų tinka įgyvendinti.
Bet duoti liumpenams, juoduomenei sprésti Valstyběs Garbės reikalą pagal liumpenų “skonį” - tokių dalykų daryti negalima nes ne cirko tai reikalas.
Istrija žino labai nedaug precedentų kuomet monumentų projektus lemdavo plebso norai ir “skonis”. Visi tie išimtiniai atvejai dabar guli savartynuose kaip gėdos ir marazmo liekanos.
Kadangi tikro Elito turime labai nedaug, normalu, jog nesant galimybės sukurti gėdos nedarantį monumentą, tiesiog nereikia ” rvatj žopu”.
Pastatysime kai galėsim. O kol kas reika spręsti uždavinius kad aplamai neišnyktume. Pompastiško kičo balvonų statymas aikštėse Nacijos egzistencinių klausimų deja, nesprendžia.
Paminkuls paprastai statosi nugalėtojai.
Ar lietuviai dabar yra panašūs į nugalėtojus?
Anekdotas. Nejuokinkim sbieto. Pirma apsivalykim nuo mėšlo.

Komentarų puslapis 1 iš 2
 1 2 > 

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.