Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Sveikatos apsaugos politika, Šeimos politika

Marius Kundrotas. Apkaltą hipokritams!

Tiesos.lt siūlo   2018 m. balandžio 24 d. 19:13

4     

    

Marius Kundrotas. Apkaltą hipokritams!

Alkas.lt

Jau tūkstantmečius Vakarų pasaulio gydytojai, prieš pradėdami savo praktiką, duoda Hipokrato priesaiką. Mažai, kas žino, jog joje yra ir tokie žodžiai: Niekam, nors ir labiausiai prašytų, neduosiu mirtinų nuodų, taip pat panašių jų sumanymų patarimu neparemsiu. Be to, nė vienai moteriai neduosiu priemonės pradėtam gemalui ar vaisiui sunaikinti.

XX a. ši priesaika atnaujinta, priburiant politkorektiškų teiginių apie žmogaus teises, tautinę, rasinę bei religinę toleranciją, kurie originalaus teksto atžvilgiu – tiesiog pertekliniai. Vis dėlto ji prasideda žodžiais: Visas mano gyvenimas tebūna skirtas tarnauti žmonijai, saugosiu žmogaus gyvybę ir jos neliečiamumą nuo pat pradėjimo iki natūralios mirties, gerbsiu jos orumą.

Nesvarbu, ar pradėję praktiką medikai prisiekia originaliu, ar atnaujintu tekstu, žmogaus gyvybės naikinimas prenatalinėje fazėje yra akivaizdus šios priesaikos laužymas. Jei žmogus prisiekia kreivai arba laužo nuoširdžią priesaiką, tai jau nėra Hipokrato priesaika. Tai – hipokrito priesaika. Lietuviškai – veidmainio.

Politikams už priesaikos laužymą numatyta apkalta. Be teisės grįžti į politiką. Nors, regis, kai kuriems asmenims bus leista prisiekti (ir laužyti priesaiką?) darsyk ir darsyk – taip nusprendė Europos teisė, su kurios viršenybe tie patys asmenys dedasi kovojantys. O kaipgi priesaiką laužantys „gydytojai“? Pasiteisins įstatymu? Įpareigojančiu atlikti aborto „paslaugą“? Tačiau pasaulyje gausu gydytojų, verčiau atsisakančių karjeros ir gerai mokamo darbo nei priesaikos. Daugelis disidentų diktatūriniuose režimuose dėl tiesos aukoja net savas gyvybes.

Šiuo metu gydytojai Lietuvoje kovoja už geresnes darbo sąlygas, už geresnius atlyginimus. Teisinga ir teisėta kova, tačiau be platesnio konteksto tai – profesinės grupės savanaudiškumas. Jeigu į keliamus reikalavimus būtų įtraukta sąžinės laisvė, teisė laikytis Hipokrato priesaikos, ši kova įgautų kilnumo. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, šiandien užsiimantis don Kichoto kova su alaus bokalu ir vyno taure, taip pat galėtų inicijuoti įstatymą, leidžiantį, o dar geriau – įpareigojantį gydytojus laikytis Hipokrato priesaikos.

Kas yra? Blauzdos per skystos? O gal bijoma, kad abortai persikels į užsienį arba dar baisiau – į pogrindį? Kodėl šie argumentai ignoruoti prekybos alkoholiu atveju? Alkoturizmą ir kontrabandą jau turime, belieka laukti, kol suklestės pilstukas. Žmonės sulaužytais gyvenimais nuodysis kaukoliniais. Degradai? Negaila? O moterų, žudančių savo vaikus, gaila?

Išties tiek valdančiajai koalicijai, tiek jos vyriausybei norėtųsi palinkėti politinės valios. Už gyvybę – tai už gyvybę. Jokių abortų. Jokios iškreipto lytiškumo propagandos, ardančios gyvybės pagrindą – šeimą. Jokių medžioklių – nei lankais, nei su optiniais taikikliais. Jokio gyvūnų „migdymo“ „prieglaudos“ įstaigose.

Per daug visko vienoje vietoje? Gerai. Pradžioje apsistokime ties žmogumi. Šalia įsipareigojimo žmogaus gyvybei nuo pradėjimo iki natūralios mirties Hipokrato priesaikoje yra įsipareigojimas vengti paciento klaidinimo. Ką veikia gydytojai, gydantys homoseksualus ir transseksualus? Pataria susitaikyti su savo lytine tapatybe? Tačiau tai – paciento klaidinimas. Nėra trečiosios lyties. Nebent kalbėtume apie fizinius hermafroditus, tačiau dauguma LGTB asmenų fiziškai yra sveiki vyrai ir moterys.

Jei žmogus įsivaizduoja esąs Napoleonas, jį gydo. Tam tikromis sąlygomis – net priverstinai. O jei žmogus įsivaizduoja esąs priešingos ar kokios nors trečios lyties, jo kliedesiai pripažįstami tikrove. Tai darantys gydytojai – taip pat hipokritai.

Visiems medikams hipokritams, tiek žudantiems kūdikius, tiek klaidinantiems savo pacientus, turi būti skiriama apkalta – užginčijant teisę toliau verstis medicinine praktika. Tegul važiuoja į užsienį. Mums žmogžudžių ir sukčių užtenka. Priešingai, gydytojo veikla – viena kilniausių veiklų, kokios tiktai gali būti. Išlaikykime pagarbą šiai tauriai profesijai, atsijodami nuo jos priesaikos laužytojus.

Aurelijau, ar išdrįsi?

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Autoriau,...       2018-04-26 5:40

Jei taip gaili negimusių dar gemalų,tai pasiimk iš vaikų namų vaiką ir augink Jį.
Neseniai teko skaityti tekstą apie ligoninėse gulinčius našlaičius ir kad jų niekas nelanko.Tai nusiimk skriblių,nusikirpk peisus ir eik lankyti likimo nuskriaustus
vaikus.Pradėk skirti negimusį gemalą nuo gimusio vaiko,įkvėpusio pirmą oro gurkšnį ir
garsiai prakalbusį pasauliui savo verksmu.Ne tau aptarinėti gydytojų pareigas,prie-
voles,priesaikas.Nei vienas gyvas žmogus neapseina be mediko pagalbos.Iki gyvenimo
pabaigos lieku dėkinga medikams už du kartus mane ištraukusiems iš mirties patalo.
Vyrams patariu saugoti savo moteris,kad joms nereikėtų daryti abortų.Aš nedariau,nes
mane saugojo mano vyras.Fundamentalizmo dogmos paseno,nes už lango jau XXI amžius ir mokslas jau toli nužengė į priekį.Ne vyrams spręsti moterų kūniškus reikalus.Geriau
visi vyrai pasirūpinkite ,kad jūsų vaikams nereikėtų alimentų per teismus išsireka-
lauti.Gimę vaikai valgyti nori,o moterų atlyginimai dažnai būna mažesni už vyrų atlyginimus.

tiek       2018-04-24 21:07

tiesiog nesutinku su tokiu aklu fundamentalizmu.Kultūringas žmogus pirmiausia privalo pasižymėti atsakingumu. Tame tarpe ir šeimos planavimo sferoj.Suprantu fanatikų įniršį ,tačiau tolerancija tiesiog privalo būti derinama su atsakingu veikimu. To autoriaus straipsnyje aiškiai pasigedau.

ministeris baryga       2018-04-24 19:49

aš esu valstietis!
tiksliau - kolūkietis.
aš po kostiumu dėviu fufaikę, o iš rankovių man kyšo žagrės rankenos.
nesuprantu - ko jūs iš manęs norite?

Tikrai,labai       2018-04-24 19:32

krenta į akis tik materialių reikalavimų akcentavimas,beveik nekeliant paciento galimybių gydytis.Kartais atrodo,kad medikams būtų geriau,jog tie pacientai nesimaišytų akyse.O jau apie negimusią gyvybę kalbėti,tai senamadiška.Juk abortai ir demoralizavo bei pasuko akušeriją degradavimo keliu.Gydytojai neguldo galvos už moterį ir vaiką.Bendras Lietuvos moralinis nuosmukis įsisuko ir į mediciną.Patriotiškumo nerasta.Kad medikams rūpėtų valstybės demografija,jie siektų savo kokybiškomis paslaugomis tautos skaičiaus didėjimo,neteko girdėti.


Rekomenduojame

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Audrius Bačiulis. Sunkus tas LRT leftistinių propagandistų gyvenimas

Laimonas Kairiūkštis. Kiekybė ar kokybė, arba Kiek iš jūsų perskaitote 600 romanų per metus?

„Northwest Herald“: „Gyvenimas po ekstradicijos“ – Karolio Venckaus apžvalga

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma – kodėl nesusikalbame?

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už santuoką

Mark Regnerus. Silpni duomenys, maža imtis ir politizuotos išvados dėl LGBT asmenų diskriminacijos

Vidmantas Valiušaitis. Demokratija įsitvirtino pas mus tik kaip savotiškas „Potiomkino kaimas“ švogerių krašte

Vygandas Trainys apie Mokytojos ir Policininkės konfliktą dėl Trispalvės ir jo teisinį vertinimą: per 30 m. niekas nepasikeitė – dabar pakuotų „savi“

Algimantas Rusteika. Apie grėsmes grėsmėms

Nuo bačkos. Andrius Navickas: mūsų didžiausias politinis koziris yra Ingrida Šimonytė ir jos apsisprendimas yra svarbesnis nei visa politinė programa

„Žygis už gyvybę“ ir socialinių platformų cenzūra

Chad Pecknold. Brexitas – daugiau nei populistų maištas prieš globalizmą

Vidas Rachlevičius. Gal nemokykim britų gyventi

Mūzos ir ginklo broliai: Atmintis gyva. Konferencija skirta rašytojo, partizano Mamerto Indriliūno 100-osioms gimimo metinėms

Zofia Kossak-Szczucka: „Protestas!“

Istorija be vėliavnešių – tik butaforija

Nigel Farage. Trumpas pasakojimas apie ilgą kovą už Brexitą

Valdas Vižinis. Pokalbiai su teisėsauga. I dalis. Apie anūkės tvirkinimą

Petras Cidzikas – Lietuvos dvasios karys

Darius Kuolys. Ir darsyk apie lietuvių laisvės projektą, jo atramas

Irena Vasinauskaitė. Laimėjęs daugumą Artūro Visocko komitetas savivaliauja

Algimantas Jankauskas. Romualdo Ozolo valstybės idėja

Vytautas Radžvilas. Neužmirštuolės ir Vyčio sambūvis – pusiaukelė į Valstybės simbolių panaikinimą

Geroji Naujiena: Palaiminti išvydę Tavąją Šviesą

Valdas Vasiliauskas. Lietuvos politikos Jobas

Britai švenčia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.