Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Sveikatos apsaugos politika, Šeimos politika

Marius Kundrotas. Apkaltą hipokritams!

Tiesos.lt siūlo   2018 m. balandžio 24 d. 20:13

4     

    

Marius Kundrotas. Apkaltą hipokritams!

Alkas.lt

Jau tūkstantmečius Vakarų pasaulio gydytojai, prieš pradėdami savo praktiką, duoda Hipokrato priesaiką. Mažai, kas žino, jog joje yra ir tokie žodžiai: Niekam, nors ir labiausiai prašytų, neduosiu mirtinų nuodų, taip pat panašių jų sumanymų patarimu neparemsiu. Be to, nė vienai moteriai neduosiu priemonės pradėtam gemalui ar vaisiui sunaikinti.

XX a. ši priesaika atnaujinta, priburiant politkorektiškų teiginių apie žmogaus teises, tautinę, rasinę bei religinę toleranciją, kurie originalaus teksto atžvilgiu – tiesiog pertekliniai. Vis dėlto ji prasideda žodžiais: Visas mano gyvenimas tebūna skirtas tarnauti žmonijai, saugosiu žmogaus gyvybę ir jos neliečiamumą nuo pat pradėjimo iki natūralios mirties, gerbsiu jos orumą.

Nesvarbu, ar pradėję praktiką medikai prisiekia originaliu, ar atnaujintu tekstu, žmogaus gyvybės naikinimas prenatalinėje fazėje yra akivaizdus šios priesaikos laužymas. Jei žmogus prisiekia kreivai arba laužo nuoširdžią priesaiką, tai jau nėra Hipokrato priesaika. Tai – hipokrito priesaika. Lietuviškai – veidmainio.

Politikams už priesaikos laužymą numatyta apkalta. Be teisės grįžti į politiką. Nors, regis, kai kuriems asmenims bus leista prisiekti (ir laužyti priesaiką?) darsyk ir darsyk – taip nusprendė Europos teisė, su kurios viršenybe tie patys asmenys dedasi kovojantys. O kaipgi priesaiką laužantys „gydytojai“? Pasiteisins įstatymu? Įpareigojančiu atlikti aborto „paslaugą“? Tačiau pasaulyje gausu gydytojų, verčiau atsisakančių karjeros ir gerai mokamo darbo nei priesaikos. Daugelis disidentų diktatūriniuose režimuose dėl tiesos aukoja net savas gyvybes.

Šiuo metu gydytojai Lietuvoje kovoja už geresnes darbo sąlygas, už geresnius atlyginimus. Teisinga ir teisėta kova, tačiau be platesnio konteksto tai – profesinės grupės savanaudiškumas. Jeigu į keliamus reikalavimus būtų įtraukta sąžinės laisvė, teisė laikytis Hipokrato priesaikos, ši kova įgautų kilnumo. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, šiandien užsiimantis don Kichoto kova su alaus bokalu ir vyno taure, taip pat galėtų inicijuoti įstatymą, leidžiantį, o dar geriau – įpareigojantį gydytojus laikytis Hipokrato priesaikos.

Kas yra? Blauzdos per skystos? O gal bijoma, kad abortai persikels į užsienį arba dar baisiau – į pogrindį? Kodėl šie argumentai ignoruoti prekybos alkoholiu atveju? Alkoturizmą ir kontrabandą jau turime, belieka laukti, kol suklestės pilstukas. Žmonės sulaužytais gyvenimais nuodysis kaukoliniais. Degradai? Negaila? O moterų, žudančių savo vaikus, gaila?

Išties tiek valdančiajai koalicijai, tiek jos vyriausybei norėtųsi palinkėti politinės valios. Už gyvybę – tai už gyvybę. Jokių abortų. Jokios iškreipto lytiškumo propagandos, ardančios gyvybės pagrindą – šeimą. Jokių medžioklių – nei lankais, nei su optiniais taikikliais. Jokio gyvūnų „migdymo“ „prieglaudos“ įstaigose.

Per daug visko vienoje vietoje? Gerai. Pradžioje apsistokime ties žmogumi. Šalia įsipareigojimo žmogaus gyvybei nuo pradėjimo iki natūralios mirties Hipokrato priesaikoje yra įsipareigojimas vengti paciento klaidinimo. Ką veikia gydytojai, gydantys homoseksualus ir transseksualus? Pataria susitaikyti su savo lytine tapatybe? Tačiau tai – paciento klaidinimas. Nėra trečiosios lyties. Nebent kalbėtume apie fizinius hermafroditus, tačiau dauguma LGTB asmenų fiziškai yra sveiki vyrai ir moterys.

Jei žmogus įsivaizduoja esąs Napoleonas, jį gydo. Tam tikromis sąlygomis – net priverstinai. O jei žmogus įsivaizduoja esąs priešingos ar kokios nors trečios lyties, jo kliedesiai pripažįstami tikrove. Tai darantys gydytojai – taip pat hipokritai.

Visiems medikams hipokritams, tiek žudantiems kūdikius, tiek klaidinantiems savo pacientus, turi būti skiriama apkalta – užginčijant teisę toliau verstis medicinine praktika. Tegul važiuoja į užsienį. Mums žmogžudžių ir sukčių užtenka. Priešingai, gydytojo veikla – viena kilniausių veiklų, kokios tiktai gali būti. Išlaikykime pagarbą šiai tauriai profesijai, atsijodami nuo jos priesaikos laužytojus.

Aurelijau, ar išdrįsi?

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Autoriau,...       2018-04-26 6:40

Jei taip gaili negimusių dar gemalų,tai pasiimk iš vaikų namų vaiką ir augink Jį.
Neseniai teko skaityti tekstą apie ligoninėse gulinčius našlaičius ir kad jų niekas nelanko.Tai nusiimk skriblių,nusikirpk peisus ir eik lankyti likimo nuskriaustus
vaikus.Pradėk skirti negimusį gemalą nuo gimusio vaiko,įkvėpusio pirmą oro gurkšnį ir
garsiai prakalbusį pasauliui savo verksmu.Ne tau aptarinėti gydytojų pareigas,prie-
voles,priesaikas.Nei vienas gyvas žmogus neapseina be mediko pagalbos.Iki gyvenimo
pabaigos lieku dėkinga medikams už du kartus mane ištraukusiems iš mirties patalo.
Vyrams patariu saugoti savo moteris,kad joms nereikėtų daryti abortų.Aš nedariau,nes
mane saugojo mano vyras.Fundamentalizmo dogmos paseno,nes už lango jau XXI amžius ir mokslas jau toli nužengė į priekį.Ne vyrams spręsti moterų kūniškus reikalus.Geriau
visi vyrai pasirūpinkite ,kad jūsų vaikams nereikėtų alimentų per teismus išsireka-
lauti.Gimę vaikai valgyti nori,o moterų atlyginimai dažnai būna mažesni už vyrų atlyginimus.

tiek       2018-04-24 22:07

tiesiog nesutinku su tokiu aklu fundamentalizmu.Kultūringas žmogus pirmiausia privalo pasižymėti atsakingumu. Tame tarpe ir šeimos planavimo sferoj.Suprantu fanatikų įniršį ,tačiau tolerancija tiesiog privalo būti derinama su atsakingu veikimu. To autoriaus straipsnyje aiškiai pasigedau.

ministeris baryga       2018-04-24 20:49

aš esu valstietis!
tiksliau - kolūkietis.
aš po kostiumu dėviu fufaikę, o iš rankovių man kyšo žagrės rankenos.
nesuprantu - ko jūs iš manęs norite?

Tikrai,labai       2018-04-24 20:32

krenta į akis tik materialių reikalavimų akcentavimas,beveik nekeliant paciento galimybių gydytis.Kartais atrodo,kad medikams būtų geriau,jog tie pacientai nesimaišytų akyse.O jau apie negimusią gyvybę kalbėti,tai senamadiška.Juk abortai ir demoralizavo bei pasuko akušeriją degradavimo keliu.Gydytojai neguldo galvos už moterį ir vaiką.Bendras Lietuvos moralinis nuosmukis įsisuko ir į mediciną.Patriotiškumo nerasta.Kad medikams rūpėtų valstybės demografija,jie siektų savo kokybiškomis paslaugomis tautos skaičiaus didėjimo,neteko girdėti.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Nuo bačkos. Bernardas Gailius. Patriotizmas trukdo valstybei augti

Jurga Lago: Mes iš Lietuvos

Lietuvoje nutylėta Europos Parlamento istorinė rezoliucija „Dėl europinės atminties svarbos Europos ateičiai“ –  dar vienas smūgis R. Šimašiui

Vytautas Sinica. Apie ministro Kukuraičio kovą su skurdu ir socialine atskirtimi

Eurofederalistai kviečia į diskusiją: „Kalbėkime apie klimatą“

Vytautas Radžvilas. Lukiškių aikštėje – paneuropinio konflikto aidas

Kviečiame į konferenciją Kaune spalio 5 dieną!

Vytautas Sinica. Pasikartojanti klaida diskusijose apie tautiškumą

Marijus Kaukėnas‎: Apie turą po Labanoro girios kirtavietes, arba Ir vėl apie teisėtumą, prasilenkiantį su teisingumu

Susipažinkite: Labanoro dykros

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Ar reikia Kauno rajoną prijungti prie Kauno?

Gintautas Vaitoška. Dievui ir Tėvynei!

Andrius Švarplys. Kažkas atsitiko Vakarų žmogui

Algimantas Zolubas. Mero Šimašiaus didelis viešosios tvarkos pažeidimas

Vytautas Sinica. „Nausėda labai skiriasi nuo Grybauskaitės“

Kiečiame į tarptautinę konferenciją „Antikomunistinis pasipriešinimas Centrinėje ir Rytų Europoje po Antrojo pasaulinio karo“

Liutauras Stoškus. Jaunimo eitynės už ateitį

Irena Vasinauskaitė. Miesto Medžių išvarymas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.