Nerasta rubrikos

Marius Ivaškevičius pasijuto medžiojamas – girdi, kai kas negali atleisti jo „įžūlaus elgesio“... Tomo Baranausko ir Vytauto Sinicos replikos

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 27 d. 8:33

31     

    

Marius Ivaškevičius pasijuto medžiojamas – girdi, kai kas negali atleisti jo „įžūlaus elgesio“... Tomo Baranausko ir Vytauto Sinicos replikos

Delfi.lt paskelbti Mariaus Ivaškevičiaus „trumpi pasidalijimai“ apie tai, kaip „jaučiasi žmogus, kurį medžioja“ (atitinkamu pavadinimu – „Medžioklė žvėries akimis“), ko gero, sulauks dar ne vieno komentaro. Šįkart dalijamės Tomo Baranausko ir Vytauto Sinicos replikomis.

Tomas Baranauskas. Sąmokslas?

„Kodėl manau, kad už Seimo kalbėjusio partizano nugaros stovėjo kažkas nematomas? Dėl epiteto: „literatūrinis vandalas“, aiškiai apeliuojant į mano kūrybos kontekstą, į tai kad spektaklyje „Išvarymas“ ryškiausia žvaigždė yra būtent personažas Vandalas. Ir tas, kuris įdavė partizanui šį epitetą, manau, netgi norėjo tokiu būdu likti nematomai matomas. Jis taip save užšifravo – kaip Mažvydas „Katekizmo“ pratarmės achrostike.“

Ko gero, sudėtingiausia metų sąmokslo teorija! Pakelkite rankas, kas suprato šiuos didžio rašytojo, dramaturgo ir buvusio vunderkindo minties vingius! Ir paaiškinkite man, neišmanėliui, kaip čia kas ir iš ko seka…

* * *

Vytautas Sinica. Didysis nesusipratimas

Dar galima nesuprasti, ar ir kaip partizanų atminimą įžeidė Ivaškevičiaus ‘Žali’, bet šitas pasisakymas išsklaido dviprasmybes apie autoriaus požiūrį. Pagal Ivaškevičių, šiandien jo šedevrais (nors iš tiesų net ne jais, o nepaisant jų skirta nacionaline premija) besipiktinantys partizanai ir kiti rezistentai, piktinasi, nes jiems buvo pakišta iš konteksto ištrauktų citatų. Taigi yra sumanipuliuoti, savo galva nebepajegūs galvoti seni žmonės (senatvė tekste pabrėžiama), per kuriuos kalba kažkokie kiti. Tai gerokai didesnė panieka nei vulgarybės, antras galas ir sovietinis istorijos naratyvas ‘Žaliuose’. Kiek ironiška, bet tai kartu padeda šifruoti ir ankstesnių autoriaus pasisakymų ar parašymų intencijas.

Kartu juokinga matyti žmones dejuojant ar tiesiog gūsčiojant, kad štai partizanai ir vėlesni rezistentai patys kovojo už laisvę, o dabar neduoda Ivaškevičiui (kad ir prastai, tebūnie) ta laisve naudotis, atseit, nenuoseklūs, patys nesupranta, kas ta laisvė yra. Čia ir didysis nesusipratimas. Partizanų kova nebuvo už moralinio ir kultūrinio nuosmukio laisvę ir juo labiau ne už valstybės pagarbą dekadansui.

Bent kiek skaitę prieškario laisvos Lietuvos politinę mintį ir patyrę prieškario laisvos Lietuvos auklėjimą, žino, kad tautos laisvė buvo reikalinga ne tam. Tik mes šiandien taip sugalvojome – sau ir savo niekybei pateisinti.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jis mano,        2019-02-1 19:42

kad seni žmonės nežino, kas yra vandalas, ar kas yra literatūrinis vandalas? Na, taip galvoti tiktų aštuntokui, bet ne vidurio amžiaus sulaukusiam “intelektualui”. Nesiseka premijų skirstytojams įdomesnių autorių atrasti; visada vienas koks Parulskis, arba Ivaškevičius, arba Putinaitė

www       2019-02-1 14:51

Žmonės, šis tipelis – tai naujųjų laikų stribas. Mums šitą dalyką reikia gerai įsidėti į galvą ir niekada neužmiršti. Ir, gink Dieve, niekas jo nelieskite net piršteliu… tada mažiau smirdės.

Visa tai       2019-01-30 8:10

jau beveik 30 metų besitęsianti, pagrindinio “architekto” pagal tas pačias kaip Bieruto instrukcijos paruošta, Lietuvos skaldymo šlykšti epopėja.

stasys        2019-01-29 20:45

Pikc ..balbieso šnekos kai visos kalbos suvedamos tik tam kad surasti sau pritariančiu nuomonių . Menui, saviraiškai negalite pritaikyti standartinio šedevro rėmeliu 3x4 ..jei kitaip neišeina tada gal geriau nieko nerašyti .?

Dobilas       2019-01-28 21:39

Nacionalinės premijos skyrimas M.I. įžeidžia ir skaudina ne tik partizanus ir jų artimuosius, bet ir daugybę kitų žmonių,neabejingų savo šaliai,jos istorijai, kultūrai.
Perbridimas purvinais batais per Tėvynei šventus dalykus dar niekam neatnešė garbės ir šlovės.Judo skatikų- gal būt.Nes užtarėjai -tokie pat. Kad ir Nacionalinis dramos teatras, prieš keletą metų leidęs savo scenoje Kristaus paveikslą apmėtyti mėšlu.Tas irgi buvo vadinama ‘kūrybos laisve’ ir nesupratimu šitokio “meno”.

Algimantas L.       2019-01-28 16:50

Medžioti galima gyvą tvarinį, gi Ivaškevičius yra smirdančio mėšlo gabalas. Kaip galima medžioti mėšlo ganbalą?

Mamutų medžioklė       2019-01-28 15:07

SARGAS - “Mamutų medžioklė”: Žmogų aš myliu! Kai aš jį sutinku, aš nespėju iš džiaugsmo ryti ašarų... Aš noriu sekti jį iš paskos kaip šuo, kad atsitikus nelaimei, galėčiau išgelbėti jį. Bet kur tie žmonės?! Perkūnas trenkia į aukščiausius, drąsiausieji žūsta kare, visų gražiausius užkočioja moterys. O visų brangiausius - Dieve mano! Kokia gėda! - visų protingiausius suėda kvailiai. Mamutai suėda.

>antiLIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2019-01-28 13:46

tai jau į BANDITUS kreipiatės, kad padarytų tvarką: ‘prezidentūros, vyriausybės banditai, s_u_s_t_a_b_d_y_k_i_t_e tyčiojimąsi iš partizanų’?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2019-01-28 11:44

Skurdinantieji Tautą bei naikinantieji Lietuvą seimo prezidentūros, vyriausybės banditai, s_u_s_t_a_b_d_y_k_i_t_e tyčiojimąsi iš partizanų ir Lietuvos valstybės pamatų griovimą

stasys        2019-01-28 11:25

Kiek suprantu minimi autoriai kai ko klausia ..o čia pravėrė tvartelio durys ir pabiro pažiro gatvės išmintis ..Taip tos pakampės skaito tekstus .. charizmatišku menininku.

manitu.       2019-01-28 9:30

sukurt pravokaciją,erzelynę t.y-nominuoti premijai ,pavyko.kažkuris iš pasilikusių tankistų gaus žymūno ženklelį.

Antikos maksima: jei nedora, tai ir nemenas       2019-01-27 23:00

Jeigu viešai paskelbtos partizanų vardai-pavardės yra tikros ir jie apšmeižti,
tai kokia dar gali būti kalba apie šmeižiko “medžioklę”?
Giminės turi tiesiog paduoti šmeižiką į teismą, o šis turės patvirtinti arba paneigti
savo pateiktus faktus. Giminės gali bent pareikalauti už šmeižtą atsiprašyti.
Negi meninės, literatūrinės formos suteikimas šmeižtui šį pateisina? - Tikrai ne.

T. T.: Minedas bent nešmeižė kitų       2019-01-27 21:55

Tiesiog dabar tovarišč pisatel vaidina auką ir daro tai per medijas, kad nukreiptų žmonių dėmesį nuo savo niekšiškumo ir žiojėjančios talento vakumo bedugnės. Nežinau, kur rasti dar valios pastangų, kad užbaigčiau skaityti „Žalius“, nes taip blogai parašyto teksto skaityti gyvenime neteko. Vos ne kiekvienas paragrafas rėkte rėkia, kad tovarišč pisatel realiai neturi ką pasakyti. Tai yra grafomano, neturinčio jokio literatūrinio talento kliedesiai, kurie niekada nebūtų išgirsti ar perskaityti, jeigu į tą garuojančių intelektualinių ekskrementų krūvą tovarišč pisatel nebūtų įmaišęs partizanų ir Lietuvos istorijos iškraipymų. Tik per šią niekšybę tovarišč pisatel pajėgė įsibrauti į Lietuvos kultūrinį lauką ir medijas. Bet kas, kas skaitęs bent dalį vakarų kanono literatūros svarbiausių kūrinių, sutiks, kad tovarišč pisatel nei moka rašyt, nei turi ką pasakyti. Pagal talento ir meistrystės lygį tovarišč pisatel prilygsta estrados “žvaigždei” Minedui. Tik Minedas, palyginus su juo, atrodo padoriai, nes nemaskuoja savo talento stokos purvais ir šmeižtu kitų žmonių atžvilgiu. Tuo pačiu tai atidengia premijos skyrėjų intelektualinę impotenciją, na, arba jų kripto-liberal-marksistinius įsitikinimus.

Draugas Jonas Ramanauskas dar ir dar sykį       2019-01-27 21:45

antiLIETUVIŠKOMS JUNGTINĖMS PAJĖGOMS
Jums konfidencialiai, bet aiškiai, parašiau 16:57 va čia:
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vilniaus-forumo-rezoliucija-del-butinybes-imtis-atsakomybes-del-lietuvos-ir
ir va šičia:
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vytautas-radzvilas.-skestanciuju-gelbejimas-paciu-skestanciuju-reikalas
kur pagrindžiau, kodėl su tokiomis nenuovokiomis antiLIETUVIŠKOMIS JUNGTINĖMIS PAJĖGOMIS aš, Daktaras, negaliu planuoti Lietuvos vadavimo iš KOMUNISTŲ OKUPACIJOS bendro veikimo plano. Reikalauju susipažinti su argumentais, kol mėnulio pilnatis.
[yahoooooo.com]

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-01-27 21:06

Rūta,
komisiją skiria Lietuvos Respublikos kultūros ministras, atsižvelgdamas į Lietuvos kultūros ir meno tarybos balsavimą. Kultūros ministras yra prezidentės (su seimo pritarimu) paskirto premjero komandoje.
*
Lietuvos nacionalinis dramos teatras (Lndt) komisijai teikia kandidatūrą dėl premijos. Lndt - Ivaškevičiaus užtarėjai.
Va čia
https://www.lzinios.lt/Lietuva/lndt-stoja-mariaus-ivaskeviciaus-pusen-tai-politinis-spaudimas/280708
*
Raštytojų sąjungos valdyba - Ivaškevičiaus užtarėjai.
Va čia
https://www.lzinios.lt/Kultura-ir-pramogos/rasytoju-sajunga-gina-mariu-ivaskeviciu-kurybos-laisve-yra-pamatine/280285
*
Tai - tik dalis l. žiauraus ir klastingo antilietuviško knibždėlyno. Juk ir prezidentės ir teisėjų komanta teismuose tyčiojasi iš rezistentų. Apie tai
va čia
Okupacija - jau įteisinta
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/okupacija__jau_iteisinta/
*
Antilietuviškas, didelis ir l. riebus knibždėlynas akivaizdžiai bei l. įžūliai ir sėkmingai veikia prieš Lietuvą, Lrt propagandos dėka. L. blogai
_______________________________________________
Užvaldytoji Lietuva (komunistus dangstančiųjų partinių gaujų)
2019 sausio 27

Premiją Jonui Jurašui       2019-01-27 20:52

2018 metais sukanka 50 metų kai režisierius Jonas Jurašas Kauno dramos teatre pastatė Mamutų medžioklė (1968m.).Jonas Jurašas buvo atleistas 1972 metais. J. Jurašas ir komanda pastatė: Atėjo naujas (lenkų scenaristo pjesė) , Revizorius, Šventažeris, Moljeras, Barbora Radvilaitė (1972 m., bene paskutinis spektaklis režisuotas sovietmečiu). 1968 metai sausis-Prahos pavasaris.1968 rugpjūčio 20- Sovietų (varšuvos p.) invazija. 1968 metai Jonas Jurašas Lietuvoje, Kaune (1967-1972) su K.Sajos Mamutų medžiokle.Ar yra kas dar vertesnis Lietuvos nacionalinės premijos už pasiekimus teatre už Joną Jurašą jubiliejiniais spektaklio “Mamutų medžioklė” 2018 metais?

Bijunėlis žalias       2019-01-27 20:48

Kaip neprisiminti perskaičius atsiliepimus Jesenino žodžių:”когда вся грязь народного суда моей душе и сердцу докучала,я посылал всех с гордостью туда где наша жизнь взяла своё начало”

Elena       2019-01-27 17:37

K
aip dramatiškai skamba -medžiojamas žvėris.o aš manau ,ne žvėris o mėšle išsivoliojęs paršelis.

Algis Jokštys       2019-01-27 13:10

1. Šiaudadūšis tas Ivaškevičius. Teisinasi. Bijo teisėto lietuvių pasipiktinimo. Didis literatas tik Lietuvai. O tokios pat mažos slovėnų tautos filosofas Žižekas - Slovėnijai ir pasauliui.

Ivaškevičius juk pats prisipažino,        2019-01-27 13:02

kad niekingai elgiasi specialiai:
“Manau, kad į medžiotojų taikiklį patekau JAU SENOKAI
DĖL SAVO PERNELYG ĮŽŪLAUS ELGESIO.”
Cinikas ir narcizas, siekiantis populiarumo dar ir meniškai menkaverte rašliava.
Jei Nacionalinė premija būtų suteikta ir tokiam,
tai blogiausia, kad jaunimui būtų duotas ženklas, jog ir leista viskas,
ir jog būtent už tai dar mokami geri pinigai.
Bent Lietuvos 100-čio proga tai sustabdyti tiesiog būtina.
Surenkime mitingą, neleiskime saujelei įtakingų ‘draugelių’ skaldyti tautos.

Niekas        2019-01-27 12:32

Neturi jokios teises smeizti Pasipriesinimo dalyviu. Jie Lietuvos gyvenime ir istorijoje yra Sventi zmones!. Te nedrysta niekas pazeminti Ju garbes ir Lietuvos garbes. Tik del ju kovos Lietuva ir yra garbinga salis , kurioje pasipriesinimas skaiciuojamas apie penkiolika metu. Kas siltai sedit ir rasinejat nepagristas zinutes pries Tevyne ir jos gynejus, paziurekite filmus ” Vienui Vieni” ir ” Nematomas frontas”. Ant sofkikes sedint kojikes prades tirteti , o Lietuvos Didvyriai tai pergyveno isgyveno ir dar siais metais be poperiuko kalba pasake . Apgyne dar gyvus vargstancius savus ir ziauriai nuzudytus paniekintus mirusius. Laisvoj Lietuvoj , kaip ir buvo paprasyta JU Sventais Vardais ,turi tuoj buti pavadintos gatves , aikstes , mokyklos. Savivaldybes neturi delsti, o rodyti pavyzdi viena kitai.

Marija132 M.I. ginančiai N. Oželytei       2019-01-27 12:16

Ivaškevičius pigus plunksną valdantis “pisorius”, ieškantis populiarumo tarp sovietžmogių, kuriems patinka, kai niekinamos vertybės (ypač partizanų žygdarbiai), partizanų istoriją žinantis tik iš sovietžmogių pasakojimų. Ne kokie jau ten, matyt, jo tėvai buvo, kad tokį sūnų išaugino (tuo labiau, kad ne vieną tremtinį kagebistai buvo užverbavę).

aš neskaičiau       2019-01-27 11:56

Kiek iš čia diskutuojančių skaitė tą romaną, prieš maišydami romano autorių su purvu? Aš neskaičiau, todėl nuomonės neturiu. Labai jau daug ‘teisingai’ mąstančių.

Sutapimai       2019-01-27 11:32

Skaitalas išleistas 2002 m. Kaip tyčia, pakartotinis leidimas išėjo 2018 m. Apie viską pagalvota.

Lygesnis       2019-01-27 11:21

    Klaipėdos tarybos nario kūrybos laisvė buvo apribota, o šis, matot, neliečiamas…Va, toks ir gyvenimas - tarp lygių visada yra lygesnių. Duotybė yra duotybė - ir basta.

Visai       2019-01-27 11:11

juokingas toks kompromatas , kaip tos kelios citatos Jakavonytės straipsnelyje .

Komisijai       2019-01-27 10:40

Jei nėra tinkamo kandidato, geriau būtų tos premijos šiemet visai neskirti. Ir tauta nebūtų kiršinama, ir pinigėlių sutaupytume.

Rūta       2019-01-27 10:35

Tegu rašo. Jo valia. Tebūnie kūrybos laisvė. Žmogus pajėgus išreikšti rašymu tik tai, kas yra jo viduje. Jei ten toks matymas-tai tokia ir “kūryba”. Tačiau nacionalinės premijos skyrimas yra spjūvis į veidą visai padoriai Lietuvos tautai. Negalima to leisti. Mano asmeninė begalinė panieka komisijai, paskyrusiai nacionalinę premiją. Apeliuoju į atskirų komisijos narių poziciją. Kodėl tylite? Kas jus privertė taip pasielgti? V.Daujotytės apgailėtiną paaiškinimą girdėjau.

deja       2019-01-27 10:21

Pasirodo,net išlauktas laikas neleido rašytojui bei gi dramaturgui iškentėti ir sau pritaikyti puikią progą patylėti.Aš utopiškai laukiai,kad jis pasakys:atsisakau premijos,skirkit tuos pinigus partizanams,nes nenorėjau ir neniekinu jų kovos.Ką gi,yra kaip yra.Viskas praeis.Tapino knygos dulka bibliotekų lentynose,dūlės ir ir šita.Kam tinka keiksmai I.spektakliuose,pirks ir knygą.*Durnių laivą*uždrausti buvo paprasčiau…

Liepa       2019-01-27 10:17

Kažkaip man negaila “medžiojamo” “pažangaus” ir “modernaus” zuikučio Mariuko. Kaip šauksi, berneli, taip tau ir atsilieps….//

Daugiaveidis       2019-01-27 10:04

Visada sunku žaisti, dvigubą žaidimą, tai pavojinga, jei pasiseka gerai o jei ne gali ir sudegt, geriau būt originalu.


Rekomenduojame

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.