Demokratija ir valdymas, Ekonominė politika

Marijus Mikutavičius. „Aūūūū, Ūkio ministerija!!!!! Dar yra prekybos politika??? Aūūūūūūū, Konkurencijos tarnyba??? Dar gyvi???“

Tiesos.lt siūlo   2016 m. balandžio 28 d. 20:15

15     

    

Marijus Mikutavičius. „Aūūūū, Ūkio ministerija!!!!! Dar yra prekybos politika??? Aūūūūūūū, Konkurencijos tarnyba??? Dar gyvi???“

Marijus Mikutavičius ketvirtadienį sureagavo į „kalafijoro skandalą“ ir savo Veidaknygės įraše prisipažino klydęs: „Aš buvau tarp tų įsitikinusių, kad euras didelės įtakos kainoms nepadarys. Gal tiksliau būtų pasakyti – nemaniau, kad po euro įvedimo kainos kils taip stipriai. Nė kiek ne gėda pripažinti, klydau.“ Be užuolankų išsakyta aštri nuomonė sulaukė didžiulio palaikymo. Ar „kalafijoro skandalas“ įsiūbuos diskusijas dėl kainų Lietuvoje, ar tai paskatins valdžios institucijas „nors truputį pabandyti su žmogumi kalbėtis “?

Veidaknygė

Gerai. Dabar nustokim tyčiotis iš mažai uždirbančio žmogaus. Nustokim juoktis iš jų keistų eilėraštukų apie pirkinius Lenkijoje. Ir nustokime vaidinti, kad taip turi būti iš principo. Nes galbūt taip būti ir turi, bet man visiškai neaišku, kodėl taip yra.

Žinot, kai dalis mūsų piliečių daužė Seimo langus, mąsčiau, kad tai išpuolis prieš savo valstybę. Bet taip pat mąsčiau, kad gal to nebūtų, jei ta Valstybė nors truputį bandytų su žmogumi kalbėtis. Gal jis jos nepaliktų taip lengvai, jeigu tas mitinis darinys Valstybė, jei tas abstraktus šaltas cementinis dramblys kartais pabandytų prisėsti šalia ir kaip vaikui daug ką paaiškinti ir papasakoti. Bet ji to nedaro.

Kaip nedaro ir šiuo atveju, kai vien permetus akimis FB akivaizdu, kad pakilęs nepasitenkinimas maisto kainomis. Nuo nouneimų iki žinomų visuomenėje žmonių kaišioja vieni kitiems panosėn kalafiorų nuotraukas. Lygina kainas su kitomis valstybėmis. Kitiems apsipirkimas kaimyninėje šalyje net kelia piktdžiugišką pasitenkinimą, tarsi savotiška rezistencija dabartinei valdžiai.

Aš jaučiu įtampą. Bet Valstybė su visomis jos gerbūvio palaikymo ir demokratijos institucijomis—ne. Ji įtampos nejaučia ir šalia neprisėda. Žiniasklaida tiesiog užsidėjo eilinę antraštę apie pabrangusius pomidorus, tarsi būtų koks Pikul gimtadienis, ir nužygiavo tolyn. Ekonomistams čia, matyt, nuobodu—nei nafta, nei energetika. Kažkokie kiaušiniai ir varškė. Jokių diskusijų, išskyrus retus siūlymus mažinti PVM maistui.

Aūūūū, Ūkio ministerija!!!!! Dar yra prekybos politika??? Aūūūūūūū, Konkurencijos tarnyba??? Dar gyvi??? Yra kokių naujienų??? Nenorit sakyt? Nenorit iš viso kalbėt?

Aš nesitikiu, kad sumažinsit kainas ar pakelsit atlyginimus. Man tiesiog norisi žinoti, kodėl nesumažinsit ir kodėl nepakelsit. Kodėl PVM Lenkijoj didesnis, bet jų kainos vis tiek mažesnės. Kodėl tas pats PVM Vokietijoj mažesnis, bet jų kainos irgi mažesnės smile) Kodėl mano mėgstamos Vičiūnų krevetės per metus pabrango dvigubai? Kodėl pienas per akcijas kainuoja tiek, kiek prieš metus ne per akcijas? Gal kas nors atpigo? Gal ko nors nežinom ir be reikalo čia stūgaujam? Štai ko tu tikiesi, kai kyla nepasitenkinimas. Daugiau viešumo ir demokratijos, kalbant politine kalba. Arba kad tas cementinis dramblys prisėstų ir su tavim kalbėtųsi, kalbant žmogiškai.

Aš buvau tarp tų įsitikinusių, kad euras didelės įtakos kainoms nepadarys. Gal tiksliau būtų pasakyti—nemaniau, kad po euro įvedimo kainos kils taip stipriai. Bet, ir nė kiek ne gėda pripažinti, klydau. Ir vaikščiodamas tarp prekystalių vis dažniau pradėjau stebėtis. Ne piktintis, o stebėtis tuo, kaip greitai jos kyla. Ir jeigu tuo stebiuosi aš, kuris, kaip ir dažnas pasiturintis žmogus, tų kainų niekada nepastebėdavau, tai kaip turėtų jų nekęsti tas, kuriam dabar šūdinas finansinis etapas. Aš juos matau tarp savo pažįstamų, matau giminėj ar Feisbuke. Jie turi absoliučią priežastį piktintis. Kodėl su jais niekas nekalba? Su mumis niekas nekalba?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2016-05-1 1:38

“Bet taip pat mąsčiau, kad gal to nebūtų, jei ta Valstybė nors truputį bandytų su žmogumi kalbėtis.” - jargau, iš kur ta mada tapatinti VALDŽIĄ su VALSTYBE? Aš suprantu, kad valdžia to nori (ir VSD jai aktyviai padeda tuos norus įgyvendinti) - bet ar to TIKRAI nori visi kiti? Kad valdžiagyvių kritika būtų laikoma priešiškumu valstybei, o patriotizmas reikštų meilę ir ištikimybę NE savo šaliai, bet valdžiagyviams? wink

Kažin       2016-04-30 21:26

O tai kur iki šiol gyveno Marijonas?

SVAJONIŲ        2016-04-30 13:59

jaunikis virto kalafioru..

javilsia nezapylilsia       2016-04-29 18:56

O, pono Putėsio propagandinė artilerija nubudo!
Nu, ponai piratai, taiką- neapmokestinamų pajamų sau didinimo partiją suklijuoti nepavyko, tai dabar kursite Kalafijorų atpiginimo partiją?
Negi dar jums asilams nedašunta, kad jus puteikistus, žmonės jau perkando.
Jo, jo, iki rinkimų liko nedaug, tai iš strioko šikna pypkę rūko.

Marijonas mulkis- mato tik daržovių kainas....:)       2016-04-29 18:37

Ar Mikutavičius tik tiek suprato???Tuomet-pats daržovė... M. Mikutavičius ,matomai ,neturi pakankamai proto, kad suvoktų savo veidaknygėje , kad visos tos nesamonės su kainomis, tautos evakuacija ir t.t. yra supuvusios politinės sistemos veikimo padariniai..Kosminės kainos -tik supuvusios politinės sistemos vienas iš daugybės simptomų..Jei būtų turėjęs - būtų pakvietęs spalio rinkimuose į seimą atmesti visus ,,lovio ” partijų kandidatus ir jų sąrašus…Protingi ir garbingi politologai tą valstybingumą galabinančią nomenklatūrinę santvarką vadina ,,valdomos demokratijos” oligarchine santvarka… Jei norime atverti naują puslapį LR istorijoje , pasiųskime velniop rinkimuose visas ,,tradicines’’ ( t.y. ,,lovio” partijas ,,,Viena iš galimybių sustabdyti mūsų apiplėšinėjimąir valstybingumo ardymą- palaikyti mažiukes antisistemines partijas, kurias turėtų rinkimams koalicijon suburti seimūnas N. Puteikis..

 

kibinlar       2016-04-29 18:13

Trakų kibininės kibinai buvo 4,5 lito, dabar 2,5 euro, t.y. apie 9 litai.
Nei mėsa nei miltai nepabrango, tai kodėl kaina padigubėjo?
O todėl kad godumas klesti nebaudžiamas.
Kai valdžia naikino litą, suokė lėžuvius pasiploninę- neleisim dirbtinai branginti, neleisim lupikauti, drausminsim nesąžiningus.
Valdžia priėmė net îstatymus numatančius dideles baudas už dirbtinį kainų kėlimą. Ir… Nei vienas viarslinykas nebuvo nubaustas. Nes… Didesnės kainos - daugiau mokesčių valdžia susigrobia. Daugiau mokesčių sugrobiama- valdžia gyvena dar bagočiau. Kol nebus sukilimo, niekas nesikeis.
Maidano mums nepakaks. Mums reikia rumuniško varianto. Niekšams- Čiaušesku baigtis. Tik tribunolai ir komunistų statymai prie sienos gali apvalyti kraštą. Ir tikrai ne rinkimų cirkai.
Dalyvauti rinkimų farse reiškia įteisinti režimą.

> nusipelnė gyventi geriau 2016-04-29 7:1       2016-04-29 14:40

Nemeluok per akis smile rusiukų neveža, atveža juodulių barzdaskučių, kurių “parūpino” tavo mylima amerika.Tau vis atbulai rodo, vis rusai vaidenasi.

Na pagaliau       2016-04-29 12:58

Ir JŪS prabilot!  O jau maniau, kad raudonais kilimais vaikščiodami, kavutę su jos ekselencija gurkšnodami, apdovanojimus atsiimdami ir gražiai atrodantys ,,selfiuose,, ir ekranuose, taip ir liksit savimi patenkinti.
Ei JŪS, ne ,,runkeliniai, vatnikai, garliaviniai,, bet turintys galimybę netylėti, NETYLĖKIT! Šaukit, dainuokit, kalbėkit, rašykit…
Dėl tos Lietuvos, dėl kurios taip skauda, kad net išsakyti sunku.
Sabai, marčiai, samai, gyčiai… Ar JUMS irgi skauda?

Menininkas       2016-04-29 12:43

Mikutavičiau, nueik su Mamontovu ir Svaru į dvarelį pas savo ponią ir paklauskite apie euro naudą Lietuvai.

Gal ir kitose vietose atsibusi. Ko dar reikia, kad dvaro trubadūrai atsibustų.

Raigerdas        2016-04-29 11:49

Gerbiamas Marijau, jūs rašote kaip tikras lietuvis, nes labai daug lietuvių tikisi, kad valstybinės institucijos dirbs visuomenei. Bet, kas dirba tose valstybinėse institucijose? Tai draugeliai ir draugelės iš politinių partijų, kurie yra išmokyti lankstytis valdančiajai partijai. Pasikeitus valdžiai jiems reikia lankstytis naujiems ponams iš kitos partijos. Todėl yra beviltiška tikėtis, kad valstybinės institucijos dirbs. Kitose valstybėse, tokiose kaip Kinijoje, tai biurokratus pastoviai šaudo, maždaug kas dešimt ar daugiau metų jų sušaudo tūkstančiais. Stalinas bandė juos priversti dirbti įvairiais bauginimais ir Gulagais. Ir jam nieko neišėjo. Ar žinote, kodėl taip yra? Tenykščiai darbuotojai yra pastoviai gąsdinami. Daugiausia ten dirba moterys, o lietuvės moterys yra išauklėtos taip, kad jeigu jas gąsdini, tai jos tyli. Ir tie gąsdintojai šitą žino, todėl valstybinėse institucijose yra “antisanitarinės sąlygos” darbui. Jeigu kai kas ir norėtų dirbti, tai jiems bus neleidžiama, nes tai gali nepatikti kokiam nors politikui, įtakojančiam tos valstybinės institucijos darbą. Stalinas seniai mirė, bet mūsų vietiniai “staliniukai” sėkmingai terorizuoja valstybinių institucijų darbuotojus. Ir “geriausias” ten yra tas, kuris jau yra išsimankštines, reikalui esant. lyžtelti. Valstybinėse institucijose tai yra pats vertingiausias darbuotojas. Todėl “Aaaaūūū...” šaukti jums teks dar ne vieną dešimtį metų.

nusipelnė gyventi geriau       2016-04-29 7:15

komunistai nusipelnė gyventi geriau.

už jų gerą gyvenimą litovcai turi mokėti mokesčiais, už šilumą, už elektrą, prekių kaina.

kas pabando nesumokėti - antstoliai be gailesčio atima viską.

kam nepatinka - emigruokite - rusiukų komunistai prisivež.

ruta       2016-04-29 5:54

Nereikejo toli vaikscioti ,kad suzinotum apie kainu pakilima Vokietijoje , Estijoje ,Latvijoje , po euro ivedimo ..Bet kaip nusiimti rozinius akinius , kai tavo politikos favoritai koncervai su Matrioska jau nusprende / be dialogu su visuomene /pritarti bet kam , ka lieps Briuselis .Butent koncervai /atleiskite , bet tik tiek nusipelne /per visa savo valdyma padare didziausia zala valstybei , tiek finansine su visais korupcijos energetiniais projektais , tiek Referendumo diskreditavimo ir menkinimo, tiek prisidedant prie didziuliu emigracijos sriautu su savo nejautria socialine politika .Taip gali elgtis tik valstybes kenkejai !
Pasiturintis Mikutavicius atsibudo , nu, nu ..

na, ka gi -       2016-04-29 3:03

atsibusti galima ir veliau, nei niekada. O kainos katastrofiskai aukstos. Lietuvos ukis naikinamas samoningai, kad tik maximos ir visokios Iki ar pan., pleshtu kuo daugiau is savo zmoniu.

Aūūūūūūū, Marijonai,       2016-04-29 1:42

gal žinote, kiek kainavo prezidentūros saldainiukai????

Patriotas?       2016-04-29 1:14

Aisku,kad tiesa,bet keistai Mikutavicius tyli,kai valdzioje konservatoriai.Uz medali reikia atidirbti,siais laikais dykai nieko negausi…

Rekomenduojame

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Gėjų sekso scena ant Atėnų Akropolio įžiebė pasipiktinimo audrą Graikijoje

Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Robertas Malone apgaudinėja cenzorius: tai, ką mRNR technologijos kūrėjas pasakė interviu po to, kai jį išmetė iš Twitter, užgniaužia kvapą

Gintaras Songaila. Laisvės gynėjų dienos proga – šokis ant Lietuvos Konstitucijos kapo?

Bosnija tampa pirmąja Europos šalimi be Covid’o pasų. Mirnes Ajanović nugalėjo Bosnijos federacinę vyriausybę

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Dėl lietuvių kalbos ir jos raidyno išdavystės

Ramūnas Aušrotas. Stambulo konvencija grįžta

Alvydas Butkus. Vienu šūviu du zuikiai? Tik kas tas šaulys?

Pensilvanijos universiteto translytis pralaimėjo plaukimo varžybas translytei iš Jeilio

Vytautas Sinica. Atkreipkim dėmesį, kokį sektorių sužlugdys konservatorių „vertybinė” politika

Prancūzijos parlamente – aršūs debatai dėl vakcinų pasų

Linas Karpavičius. Kuo toliau, tuo aiškiau matosi, kad pandemijos valdymas ir mokslas yra du vienas kitam prieštaraujantys dalykai

Popiežiui įteiktas manifestas dėl padėties Vokietijos Katalikų Bažnyčioje

Liudvikas Narcizas Rasimas. Prūsijos bumerangas

Teisėjas davė JAV Maisto ir vaistų agentūrai (FDA) tik šiek tiek daugiau nei 8 mėnesius Pfizer saugumo duomenims pateikti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.