Kultūros, kalbos, istorijos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Makrono naujasis švietimo ministras – neokomunistinis hunveibinas

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 27 d. 20:32

22     

    

Makrono naujasis švietimo ministras – neokomunistinis hunveibinas

Ndiaye tvirtino, kad Prancūzija yra „struktūriškai rasistinė šalis“, sukeldamas šoką daugeliui prancūzų politikų ir komentatorių, kai Makronas jį išrinko vadovauti šalies švietimo sistemai.

Priimdamas sprendimą, kuris sukrėtė Prancūzijos politinę sistemą, Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) naujuoju šalies švietimo ministru pasirinko prieštaringai vertinamą istoriką Pap’ą Ndiaye, nepaisant jo propaguojamų rasistinių pretenzijų baltiesiems ir ilgos karjeros, beveik visiškai paskirtos rasinėms nuoskaudoms.

Ndiaye, Imigracijos istorijos muziejaus direktorius ir ,,JAV socialinės istorijos bei mažumų” „specialistas” padarė daugybę pareiškimų, keliančių susirūpinimą dėl to, kaip jis galėtų pakeisti Prancūzijos švietimo sistemą.

Jam nepatinka terminas „prieš baltuosius nukreiptas rasizmas”

Praeityje jis yra teigęs, kad „prieš baltuosius nukreiptas rasizmas″ yra „kraštutinės dešinės žodyno dalis, išplitusi toli už kraštutinės dešinės ribų ir įteisinta labiau centro pozicijoje Prancūzijos politiniame ir socialiniame gyvenime.″ Jam svarbu „dekonstruoti″ šį žodyną.

Lieka neaišku, kaip šis terminas turėtų būti „dekonstruotas″ ir kodėl tai yra problema, kad Prancūzijos visuomenė pripažįsta, jog prieš baltuosius nukreiptas rasizmas egzistuoja.

Net Prancūzijos teismų sistema pripažino prieš baltuosius nukreipto rasizmo atvejus Prancūzijos visuomenėje, pavyzdžiui tą, kai teisėjai pripažino Nick‘ą Conrad‘ą kaltu sukėlus rasinį smurtą savo repo vaizdo įrašu, pavadintu „PLB″, prancūzišku „pakarkite baltuosius″ akronimu. Dainoje skambėjo tokie žodžiai: „Einu į darželius, žudau baltuosius kūdikius. Greitai sugauk juos ir pakark jų tėvus!″
Greitai iš Youtube ištrintame muzikiniame vaizdo klipe buvo vaizduojamas reperis, besivaikantis, kankinantis ir žudantis baltąjį žmogų.

Ndiaye lankėsi mitinge, uždraustame baltiesiems

Nepaisant tvirtinimo, kad „Prancūzijoje iš tikrųjų egzistuoja struktūrinis rasizmas“, jis pats dalyvavo 2016 m. vykusiame susitikime, kuriame visiems baltiesiems buvo draudžiama dalyvauti. Susitikime buvo aptarta tema „būti juodaodžiu Prancūzijoje“.

Po žinios apie jo paskyrimą vienas iš Ndiaye kritikų paminėjo faktą, kad jis dalyvavo tokiame susitikime, nors tariamai pasisakė prieš rasizmą.

„Dabar turime ministrą, kuris dalyvavo baltaodžiams draudžiamame susitikime ir tiki sisteminiu rasizmu. Tai beprotybė“, – sakė europarlamentaras Gilbert‘as Collard‘as, per interviu BFM televizijai pridūręs, jog mano, kad naujasis švietimo ministras „nesuderinamas su respublikonišku nacionaliniu švietimu“.

Jis pasisakė už tai, kad Paryžiaus operoje būtų mažiau baltųjų

Ndiaye taip pat dirbo „įvairovės konsultantu“ Paryžiaus operoje, kur jis buvo pranešimo, raginančio įtraukti daugiau „ne baltųjų menininkų“ ir smerkiančio etninės įvairovės stoką operoje, bendraautoriumi. Ataskaitoje taip pat rekomenduojama Paryžiaus operai pasamdyti įvairovės pareigūną, kuris prižiūrėtų radikalų prancūzų kultūros įstaigos etninės sudėties pertvarkymą.

Ataskaitoje rekomenduojama atsisakyti „minties, kad homogeniškumas yra nekintantis principas“. Ndiaye taip pat citavo šokėjus, kurie skundėsi, kad dėl to, jog nėra baltieji, jie negalės šokti Gulbių ežere.

Panašu, kad Paryžiaus opera sureagavo uždrausdama kai kuriuos garsiausius baleto pasirodymus įžymiajame operos teatre, įskaitant „Gulbių ežerą“, „Spragtuką“ ir „Jankių princesę“ dėl tariamos „baltųjų viršenybės“.

Pavadino „baltųjų pasaulio kerštu“

Po Donaldo Trampo (Donald Trump) pergalės rinkimuose Jungtinėse Valstijose Ndiaye prieštaringai prilygino Trampo pergalę tam tikram baltųjų žmonių „kerštui“.

„Obamos išrinkimas galėjo paskatinti žmones patikėti, kad baltieji vyrai galutinai prarado valdžią (...). Trampo pergalė yra baltųjų pasaulio kerštas“, – tuomet sakė jis.

Nors didžiąją dalį Trampo balsų sudarė baltieji, ši demografinė grupė taip pat sudaro daugumą JAV gyventojų. Trampas taip pat laimėjo nemažą dalį ispanų kilmės amerikiečių balsų, o taip pat mažesnės juodaodžių ir Azijos rinkėjų dalies balsus. Tačiau nemažai baltųjų taip pat balsavo už Hillary Clinton, pabrėždami Ndiaye rasistinio termino „baltųjų pasaulis“ netikslumą, kai kalbama apie baltuosius, kurie balsavo už Trampą.

Tvirtina, kad Prancūzijoje egzistuoja „struktūrinis rasizmas“

Ndiaye mano, kad Prancūzija iš esmės yra rasistinė vieta, nepaisant to, kad jis pakilo į vieną iš galingiausių Prancūzijos vyriausybės pozicijų, mėgaudamasis profesoriavimu ir gerai apmokama karjera, propaguojančia daugiakultūriškumą ir įvairovę.

„Iš tiesų Prancūzijoje egzistuoja struktūrinis rasizmas,“ – yra sakęs Ndiaye praeityje.

Šokas dėl Ndiaye paskyrimo

Nebuvo jokių ženklų, kad autsaideris Ndiaye perims atsakomybę už Prancūzijos švietimo sistemą, o jo praeities pareiškimai skatino prieštaravimą jo paskyrimui.

BFM televizijoje pakviestas reaguoti į Ndiaye paskyrimą švietimo ministru Éric‘as Zemmour‘as, politinės partijos „Reconquête“ (prancūziškai atkariavimas) vadovas, sakė manantis, kad naujasis švietimo ministras yra „nubudusių“ ideologijos atstovas, apsėstas rasės klausimo, ir žmogus, kuris gins savo įsitikinimus mūsų vaikų nenaudai“.

Kiti teigė, kad Ndiaye savo pasaulėžiūra parodė nedėkingumą šaliai.

„Pap‘as Ndiaye yra archetipas žmogaus, kuriam Respublika davė viską ir leido pakilti pagal nuopelnus. Tačiau tai netrukdo jam sistemingai griežtai smerkti Prancūziją, jos institucijas ir žmones kaip amžinus kaltininkus. Tai yra nedėkingumas, kuris tampa labai erzinantis“, – rašė laikinasis Nacionalinio susirinkimo prezidentas Jordan‘as Bordella.

Kokie žinomi Ndiaye biografijos faktai?

Ndiaye yra „Jungtinių Valstijų ir mažumų socialinės istorijos, kuri apima Prancūzijos juodaodžių populiacijų istorijos ir sociologijos tyrimus“, specialistas. 56 metų vyras yra senegaliečio tėvo ir prancūzės motinos sūnus, tačiau juodaodis tėvas jį paliko, kai jis buvo mažas, o istorija apie tai, kaip jį užaugino baltoji motina, stebinančiai panaši į Barako Obamos (Barack Obama) kilmės istoriją.

Jo paskyrimas yra ypač prieštaringas, nes atrodo, kad būtent jis atstovauja „nubudusių“ amerikiečių „intelektualizmo“ stiliui, su kuriuo jo pirmtakas Jean‘as-Michel‘is Blanquer‘as teigė kovojęs ankstesniais metais, valdant buvusiai Makrono administracijai. Pavyzdžiui, Blanquer‘as regimą sąjungą tarp kairiųjų ir islamistų pavadino „islamiškuoju kairuoliškumu“. O Ndiaye teigė, kad toks terminas stigmatizuoja „intersekcionališkumą“, kurį jis laiko svarbiu analitiniu įrankiu.

Ndiaye pirmą kartą tapo žinomas savo 2008 m. išleistos knygos „Juodųjų būklė, esė apie prancūzų mažumą“ dėka, tačiau nuo to laiko jis darė karjerą beveik išimtinai rasės tema. Naujasis švietimo ministras griežtai atmeta „nubudusų“ ideologijos kritiką, apibūdindamas ją labiau kaip „kaliausę“, o ne kaip tikrą reiškinį. Tačiau jis laikosi pozicijos, kad Prancūzijoje egzistuoja „struktūrinis rasizmas“ ir kad tokios institucijos kaip policija dalyvauja rasistinėje veikloje, tačiau neigia šią numanomą tikrovę.

Ndiaye anksčiau vadino save grynu respublikoniškos meritokratijos produktu, ir kad savo sėkmę jis pasiekė ne dėl odos spalvos, o dėl savo paties nuopelnų.

Ministrė pirmininkė Elisabeth Borne gynė Ndiaye paskyrimą švietimo ministru ir apibūdino jį kaip „labai atsidavusį respublikoną“.

Naujai pertvarkyta Makrono vyriausybė savo pareigų imasi likus maždaug mėnesiui iki Prancūzijos parlamento rinkimų, kuriuose Makronas susidurs su naujai sukaltu vieningu kairiųjų partijų aljansu.

Šaltinis: rmx.news

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to To       2022-05-29 18:57

Kai padėsi man panaikinti nosines žodžių galūnėse, padėtas ne ten kur reikia arba sudėliosi ten kur reikia - pasakysiu, kas tas “iš aukščiau” yra.  O dabar paplušėk pats - netinginiauk, kapstykis tikrojoje istorijoje, o ne išgalvotoje, ypač Kapsukės prapiesorių ir Kolchozų plėtros docenčių, tokių kaip Šatrija su jos garsiąja padėjėja Laima-Maria-Lucia di Lammermoor. P.S. Rusijos imperijoje valdžią paėmė ne vagonistas Leninas, o drg.Liūtas Trockis. Įsikalk sau į galvą iki gyvenimo pabaigos. Beje, išsiaiškink Lenino vagono bendrakeleivių kilmę, gerai? Laivelio bendrakeleivių aukštų pareigūnų, slaptųjų patarėjų ir prievaizdų taip pat.

To 11:33       2022-05-29 12:45

„nurodymu iš aukščiau“, paaiškink.

Nuo dabar       2022-05-29 12:43

Ant juodo popieriaus baltu rašalu rašysime.

to Foto to 7:25       2022-05-29 11:33

Durneli, todėl, kad Trockis buvo ir tebėra pagrindiniu - jis paėmė valdžia ir nurodymu iš aukščiau taikiai perleido pirmumą Leninui. Gal žinai kodėl, kapsukieti?

faktai pamąstymui       2022-05-28 22:09

Kodėl dabar visa tai vyksta-priežastys ir pasekmės:

ww2truth.com

Kažkoks        2022-05-28 16:46

jovalas -  tipo,  tik neokomunistas-kunveibinas ? Gal ir p.Sorosas irgi toks pat ?

Nuo dabar       2022-05-28 16:34

Negrai mokins baltuosius.
Ar yra bent kokia šviesa tunelio gale…

Michailas Veleris       2022-05-28 15:52

ЗАВИСТЬ ГИБРИДНОЙ ИМПЕРИИ: ВОЙНА ПАТРИОТОВ. 05 04 2022

https://www.youtube.com/watch?v=VSLpaNaqAGM&ab;_channel=МихаилВеллер

Vargse Prancuzija       2022-05-28 12:30

berods,jiems da blogiau,negu mums…

Ka,Dieve       2022-05-28 11:59

o gal tas negras labai apsisvietes.Gal jis net moka i isviete nueit..

o dieve       2022-05-28 11:43

švietimo ministras negras

foto       2022-05-28 11:09

tai kad tas negras baisesnis uz babuina.Ojau simpanze tai isvis grozio ir proto isikunijimas,lyginant su situo…Ai da mikronas..Jo samka irgi neatsilieka nuo tos foto..

matas       2022-05-28 10:49

Yra toks senas holivudinis filmas,,beždžionių planeta’‘,sakyčiau kad labai pranašiškas scenarijus…

Foto       2022-05-28 10:41

Tas negras komunistas visai nepanašus į proletarą.

Foto       2022-05-28 10:40

Žydas ir negras, ir abu neomarksistai (komunistai).

Foto       2022-05-28 8:54

nu ko tu su tuo trockiu prikibai.Uztenka ir to negro cia pries akis.Iskart zada uzkanda.

Foto to 7:25       2022-05-28 8:36

Klausyk tu moli, pats esi „kapsukietis“.
Sovietmečiu buvo tokie plakatai Marksas+Engelsas+Leninas+Stalinas.
Vėliau beliko tik Marksas+Engelsas+Leninas.
„kapsukieti“, kur Trockis?

Visa tai matant ir skaitant       2022-05-28 7:32

nebesinori net kalbet.Tamsu,salta sestadienio ryta nukiutinama tumbockes link.Ten laikoma degtine…

to Foto       2022-05-28 7:25

O kur Trockį su jo laiveliu tiesiai iš Wall Street’o padėjai? Kapsukė neleido minėt, ane?

Al.       2022-05-27 23:40

Kritikuojat bolševikus, bet patys be naujakalbės nė žingsnio - kam chunveibinus reikėjo keisti hunveibinais ? Ar tai aliuzija į hunus ? Komunizmas yra vėžys, su visais jo marksais, trockiais ir markuzėm. Vėžys yra primityvus grobuonis - jis nesupranta, kad nužudęs kūną, kurį užvaldo, žus ir pats. Kūnas su juo nesusigyvens. Vienintelė išeitis - sveikti. Mažinti saldumynų ir pereiti prie sveiko maisto, valytis.

Genčių karai       2022-05-27 22:58

Įdomiai čia paaiškino nuo 1val:12 minutės
https://youtu.be/BYNEJu_390I
kitas juodukas ne hunveibinas,kad tas pats rasinio konflikto modelis iškeltas iš Hegelio dialektikos,prieštaravimų  teorijos-tezė ir antitezė iš kurių kyla nauja sintezė.Yra idėja ir yra prieštaraujanti idėja ir iš jų konflikto ir įtampos kyla nauja idėja, numanomai geresnė.Taigi Marksas ir Froidas paėmę Hegelio prieštaraujančių idėjų  sąvoką  pritaikė politikai ir sociologijai.Taigi turime proletariatą ir buržujus-tezę ir antitezę iš kurių kyla nauja sintezė-Markso socializmas ir komunizmas.Ir kas tai yra,kas tie prieštaravimai tarp tezės ir antitezės,tai įtampa,konfliktas,grumtynės,kova.Tai ir visa disciplina ir metodologija kuri tempiasi nuo Hegelio iki musų dienų kritinės rasės teorijos-įtampa,konfliktas,grumtynės,kova paveikti pasikeitimą ir įnešti kieno tai sugalvotus norimus pokyčius.Taigi pagal šitą keista rasinę teoriją pats rasizmas yra baltiesiems įgimtas,kaip dominuojančiai rasei,kitaip sakant jei esi baltas,tai automatiškai esi rasistas priskiriamas prie buržujų:) ,ir vėl įtampa,konfliktas,grumtynės,kova tarp rasių ir klasių pereinant į naują evoliucinį politinį, aukštą,žemą socioekonominį etapą,kaip kam reikia,kaip jiems reikia.

Foto       2022-05-27 22:32

Neo Marksas.
Neo Engelsas.
Neo Leninas???

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.