„Mafija atrodo taip“, – P. Urbšys apie R. Pakso pastangas švelninti atsakomybę už korupciją

Tiesos.lt redakcija   2014 m. gruodžio 23 d. 9:39

9     

    

„Mafija atrodo taip“, – P. Urbšys apie R. Pakso pastangas švelninti atsakomybę už korupciją

Seimo narys Povilas Urbšys, komentuodamas naujienų portalui Alfa.lt partijos „Tvarka ir teisingumas“ iniciatyvą sumažinti atsakomybę už korupcijos nusikaltimus, sakė: „Jei kalbame apie politinę korupciją, tai šis įstatymo projektas būtent ir parodo, kiek ji išsikerojusi mūsų valstybės Seime. Taip, kaip praeitais metais Darbo partija bandė naikinti Baudžiamojo kodekso straipsnius, pagal kuriuos jos nariams formuojami kaltinimai (prisidengiant religinėmis bendruomenėmis bandyta panaikinti juridinę atsakomybę partijoms), taip dabar „Tvarka ir teisingumas“ bando panaikinti atsakomybę pagal straipsnį, kur pareikšti įtarimai, su ta partija susijusiems asmenims, t. y. R. Skaisgiriui ir Vidaus reikalų ministerijos buvusiems pareigūnams. Kai klausiame, kaip Lietuvoje atrodo mafija, čia yra akivaizdus pavyzdys – valdžios galios naudojamos tam, kad būtų išvengta atsakomybės už nusikaltimus.

Prekybos poveikiu straipsnis atitinka aukščiausius kovos su korupcija standartus. Keista tai, kad P. Gražulis su K. Komskiu, kalbėdami apie CŽV kalėjimus, šneka apie tai, kad mūsų valstybė korumpuota ir užvaldyta grupuočių, kad joje nėra nė kvapo demokratijos ar teisingumo, tai tokiais projektais jie tą kvapą matyt nori „sugrąžinti“. Savas kvapas turbūt nesmirdi“, – neslėpė savo pasipiktinimo politikas.

P. Urbšio teigimu, aukščiausi politikai, viešai kalba vienaip, tačiau priiminėja visiškai kitokius sprendimus.

„Teko stebėti, kaip buvo balsuojama Darbo partijos siūlytame variante netraukti atsakomybėn partijos kaip juridinio asmens. Nors socialdemokratai ir konservatoriai neišreiškė savo palaikymo, jų pozicija buvo pasyvi, nes kas kas, bet valdžios partijos puikiausiai žino, kaip veikia politinė korupcija, tad jos yra suinteresuotos naikinti straipsnius, kurie joms nenaudingi. Lyg ir kategoriškai pritarti jam negalima, tačiau elgiantis pasyviai sudaromos sąlygos tokiems projektams Seime ir toliau stumtis.

Su Darbo partija bei „Tvarka ir teisingumu“ susijusios korupcinės bylos vienaip ar kitaip socialdemokratus padaro įkaitais. Jie, norėdami bet kuria kaina išlikti valdžioje, turi toleruoti tą situaciją, nors viešai kalba priešingai, tačiau balsavimo metu nėra noro sutrukdyti Seimo kriminalizacijai“, – sakė Seimo narys.

Alfa.lt primena, kad paskutiniame šių metų Seimo posėdyje skubos tvarka bus svarstomos Rolando Pakso vadovaujamos partijos pateiktos Baudžiamojo kodekso pataisos, kurios ne tik sušvelnintų bausmes už kyšininkavimą, bet ir apskritai panaikintų baudžiamąją atsakomybę už prekybą poveikiu.

„Tvarkiečių“ siūlomomis pataisomis Baudžiamojo kodekso straipsnį „Prekyba poveikiu“ siūloma keisti į „Tarpininko kyšininkavimą“, o asmuo, kuris tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti kyšį, pagal jį nebūtų baudžiamas – liktų tik bausmė už patį kyšio davimą.

Tad sankcijos grėstų tik tam asmeniui, kuris davė kyšį arba jį priėmė, o sąvokos „tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti“ ir „tiesiogiai arba netiesiogiai pažadėjo ar susitarė priimti kyšį“ būtų išbrauktos.

Be to, „tvarkiečiai“ siūlo švelninti bausmes tarpininko kyšininkavimo atveju davus ar paėmus didelės vertės (daugiau kaip 250 MGL, t.y. maždaug 32 tūkst. litų) kyšį. Šiuo metu už tai baudžiama laisvės atėmimu iki septynerių metų, o „tvarkiečiai“ tarp sankcijų siūlo įtraukti baudą, laisvės apribojimą bei areštą. Dar norima išbraukti nuostatą, kad už šias veikas būtų baudžiamas juridinis asmuo.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

HA HA        2014-12-24 11:31

“Prekybos poveikiu straipsnis atitinka aukščiausius kovos su korupcija standartus. Keista tai, kad P. Gražulis su K. Komskiu, kalbėdami apie CŽV kalėjimus, šneka apie tai, kad mūsų valstybė korumpuota ir užvaldyta grupuočių, kad joje nėra nė kvapo demokratijos ar teisingumo, tai tokiais projektais jie tą kvapą matyt nori „sugrąžinti“.”

UŽ LIETUVĄ,  VYRAI! Jei Gražulis tep, kuom pats kvep, tai reik manyt kad gėjai, ko gero, teisūs, sakydami, kad jis pats yra latentinis gėjus, savo žviegimu darantis sau pigią nemokamą reklamą...
smile
O ir Tauragės su muitine valdovams Komskiams tik apie korupciją ir belieka kalbėti..

internauts        2014-12-24 11:22

pagaliau buvusį VSD darbuotoją gerb. P.Urbšį matom savose vėžiose.
Korupcija, kaip teigė vienas Armenijos lyderis, yra Putino sinonimas. Jis tiesiog eksportuoja korupciją. Sako, tai vienas iš didžiausių Rusijos eksportų po Gasprom dujų ir kalašnikovų.

O kodėl per Garliavos judėjimą, per Drąsos Kelio partiją seiman patekęs Valds Vasiliauskas pasiūlė šį korupciją ginantį  įstatymą Pakso partijos vardu? Paksistų vaidmuo Garliavos nuotykiuose dar nėr išaiškintas. Neišaiškinta ir kodėl paksistai pakišo tą naivų menininką Skaisgirį kyšių davimui. Menininkas norėdamas kurti, Lietuvoje sąlygų gerų neturi, tad lengvai gali būti suvedžiojamas nešvariais pinigais ir sandoriais. Kažkas jo naivumu pasinaudojo ir tikisi, jį pakišę, išsisukt.

per telEvizija       2014-12-24 8:31

Girdejau,kaip politikas sake,kad Lietuvoje daug partiju,o turetu likti,tik dvi “elitines socdemai ir konservai,tada jos paeiliyi ie valdys :DD

pensininke,       2014-12-24 7:19

stai, kokie zmones valdo mus seime jie tvarko savo reikalus. o trauktis nenori, nes jie labai gerai vadovaujaLietuva dugne

Siautelekas       2014-12-23 22:41

išdavęs rinkėjus ir perbėgęs į kitas partijas siautėja draugas

Pons       2014-12-23 15:29

Povilai, kaip čia gaunasi, kad Tamstos ir Jūsų buvusių kolegų iš STT ne taip jau ir prastai apmokamas darbas ištisai “brokas”? Daug triukšmo, bet rezul’tatų kaip ir nėr ( ir ko gero niekada nebus ) . Ar ir čia kaltas tik tas pats Paksas ir tik tas Paksas ? Ir prie ko čia dabar Tamstos demagogija apie CIA kalėjimus ? Gal reikėtų kiek kritiškiau vertinti ne tik visus kitus, bet ir net patį save ?

Beta       2014-12-23 11:29

Dar įdomiau yra tai, kad tas pataisas teikia Valdas Vasiliauskas. wink

korupcija yra privaloma       2014-12-23 11:18

namai statomi tik už otkatus
be namo netapsi dideliu valdininku, ministru - polikarpovna nepatvirtins.
Išvada: korupcija yra privaloma polikarpovnos sprendimu. Taškas.

ruta       2014-12-23 10:27

Kas idomiausia , kad visus politinius zulikus ir vagis , islaikome mes . Ar verta moketi mokescius , kai jie palaiko visa politine mafijine struktura ?


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Stambulo Konvencija: Trojos arklys?

Geroji Naujiena: Jis atlygins kiekvienam pagal jo darbus

Išskirtinis Neringos Venckienės interviu Vytautui Matulevičiui (OpTV)

Gal jau bundame? Darius Trečiakauskas (Nacionalinis susivienijimas): Rinkimai gali tapti nauja galimybe esminiams pokyčiams valstybėje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.