Manto Adomėno laiškas draugams konservatoriams: Partijos viduje – isterija ir marazmas

Tiesos.lt siūlo   2014 m. spalio 18 d. 0:12

18     

    

Manto Adomėno laiškas draugams konservatoriams: Partijos viduje – isterija ir marazmas

Tiesos.lt siūlo susipažinti su Tėvynės sąjungos Vilniaus sueigos pirmininko Manto Adomėno laišku, spalio 17-ąją paskelbtu partijos draugams.

ATSISTATYDINIMO LAIŠKAS

Mantas Adomėnas | Veidaknygė

Kadangi visi jau cituoja, tai štai, skelbiu visų dėmesiui ir džiaugsmui: mano atsisakymo kandidatuoti laiškas in extenso. Jis šiandien buvo perskaitytas Vilniaus Sueigos tarybai. Ir beje, NB, reaguojant į kai kurių informacijos organų antraštes – rinkimų lyderio poziciją man kainavo ne susitikimas su Zuoku, o isterija ir marazmas partijos viduje. Jeigu kyla klausimų dėl iliustracijos – o ką jūs elgtumėtės, pamatę prieš save tokį padarą?

__________________________

Brangūs Bendražygiai ir Bičiuliai,

pastarosiomis dienomis Vilniaus klausimas buvo ne kartą minimas nacionalinėje žiniasklaidoje. Pretekstas tam buvo mano susitikimas su Artūru Zuoku, kuris mane pakvietė aptarti kritiškos Vilniaus finansinės būklės.

Iki šiol tebesu įsitikinęs, kad toks susitikimas buvo teisingas ėjimas – tai buvo vienas iš būdų bandyti sužinoti tikrąją Vilniaus finansinę situaciją, kuri beveik niekam, išskyrus merą, nežinoma. Noriu dar sykį pabrėžti, kad susitikimo metu nevyko jokie pokalbiai dėl galimos koalicijos po savivaldybės rinkimų, nebuvo išreikšta jokios paramos susikompromitavusiam Vilniaus merui. Jis parodė mūsų stiprumą – viešai prašydamas susitikimo ir kreipdamasis paramos, Artūras Zuokas parodė, kad nebepajėgus suvaldyti situacijos mieste. O pasiūlydami partinius skirtumus pranokstantį „Vilniaus gelbėjimo planą“ mes galėjome išeiti į priekį kaip konstruktyvi, vienijančią lyderystę rodanti politinė jėga, gebanti ne tik kritikuoti, bet ir siūlyti kūrybingus, nestandartinius sprendimus bei spręsti opias problemas. Tai mums būtų suteikę papildomos jėgos dabartinio Vilniaus mero pelnytai kritikai ir galimai interpeliacijai.

Galima diskutuoti ir turėti skirtingas nuomones dėl tokio ėjimo tikslingumo. Su partijos parama šį žingsnį buvo galima parodyti kaip mūsų politinės jėgos laimėjimą. Tačiau tokioje atmosferoje, kai siekiama sužlugdyti, kai vietoje paramos sulaukiama tik užsipuolimų ir dūrių į nugarą, žymiai sunkiau nepadaryti klaidų – o nestandartinius žingsnius, primetus purvo ir šlykščių insinuacijų, lengva pavaizduoti kaip neatleistinas klaidas.

Mieli bendražygiai – jau metus rūpinausi mūsų politinės jėgos kampanija ir ateitimi Vilniaus mieste. Partijos Vilniaus skyrių narių man patikėtą mandatą stengiausi įvykdyti kaip pajėgdamas geriau. Toli gražu ne viskas pavyko. Ingridos Šimonybės atėjimas būtų mūsų perspektyvas padaręs žymiai geresnes – ir kartu su Jumis giliai apgailestauju dėl jos apsisprendimo nekandidatuoti. Tačiau manau, kad nepaisant šių peripetijų, tegu ir stabdomi kai kurių partijos vadovų nekonstruktyvaus elgesio, trumparegiškų veiksmų ir paramos stygiaus, tvirtai žengėme į dominuojančią poziciją Vilniaus miesto taryboje – o be Tarybos daugumos mero postas, kaip žinia, yra bereikšmis.

Daug metų skyriau tam, kad mūsų partija Vilniuje augtų kaip demokratinė organizacija. Todėl manau, kad Sueiga yra pirminė demokratinė Vilniaus organizacija mūsų partijoje, ir ji pirma turi sužinoti situaciją bei priimti sprendimus.

Todėl Jums, ilgamečiai Bendražygiai ir Bičiuliai, ir noriu pirmiesiems pranešti apie savo sprendimą atsistatydinti iš kandidatų į merus ir sąrašo lyderio pozicijos. Šioje susipriešinimo ir nenumaldomo asmeninio puolimo situacijoje svarbu išsaugoti mūsų partijos perspektyvas ir galimybes vykdyti kampaniją Vilniuje. Nenoriu, kad Vilnius būtų paaukotas dėl partijoje išsikerojusių intrigų ir galios žaidimų.

Linkiu Jums visiems kuo geriausios kloties artėjančiuose rinkimuose. Tikiuosi, kad pradėti darbai bus tęsiami Jūsų išsirinkto štabo vadovo, ir kad pradėtas mūsų partijos atsigręžimas į mąstančius ir savarankiškus žmones, į profesionalus ir dinamišką jaunąją kartą bus tęsiamas. Pagrindinis visų mūsų siekis turi būti mūsų miesto bendrasis gėris, kad ir kaip banaliai tai skambėtų.

Vilniuje dar niekas nėra pralaimėta – bet pirmiausia turime laimėti prieš isteriją, negatyvumą ir marazmą mūsų pačių partijos viduje. Linkiu Jums niekada nepamiršti, kad politika nėra vien intrigos ir susidorojimai su kitaip mąstančiais, vien šmeižtai ir galios manipuliacijos.

Kai 1999 metų žiemą, juodžiausiu mūsų politinei jėgai metu, parašiau prašymą stoti į Tėvynės Sąjungą, taip apsisprendžiau todėl, kad joje mačiau politinę jėgą, kuriai politika, kaip ir man, pirmiausia reiškė vertybes ir idėjas, regėjau žmones, kurie turi tikėjimą. Turiu viltį, kad mes ir vėl tokiais tapsime – nes tik tokio tikėjimo ženklu mes būsime stiprūs ir laimėsime.

Pagarbiai,

Mantas Adomėnas
Vilniaus Sueigos pirmininkas

Veidaknygė

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Faktas       2014-10-19 14:01

Konservatorių “elitas” MORALIŠKAI mirė pritardamas 12 sekundžių įrašui.

tikra tiesa       2014-10-19 13:55

politika tai intrigos, šmeižtai, galios manipuliacijos ir susidorojimai su kitaip mąstančiais.

Nuotrauka prie straipsnio       2014-10-19 10:53

Tai atspindys ne tik Adomėno bet ir visos konservinės verchuškos.

Žiurkių       2014-10-18 21:01

lenktynės.

Marija       2014-10-18 20:47

O tak priesrinkiminis klipas su mergaite sedincia lovoje, ar nebuvo marazmas?Stai marazmas ir sugrizo tinkamu adresu.

kxe kxe kxe       2014-10-18 20:12

Konsiervos:“Mėsos,mėsos,mėsos”.

zero       2014-10-18 17:27

Niekaip nesuprantu kai kurių komentatorių bandymų atriboti konservatorius nuo komunistų. Juk ir šioje partijoje, kaip bet kurioje kitoje, bent jau vadovybės pagrindą sudaro buvusios kompartijos ir komunistinio jaunimo sąjungos išugdyti žmonės. Na, dar, prisiminus Rusijos patvaldžio V.Putino mintį, kad buvusių čekistų nėra, reikėtų pagalvoti ir apie kagebistų tarpsluoksnį šioje, kaip ir kitose, partijoje. Tuo labiau, kad matosi ir priaugančių kartų atstovų perimamos senolių tradicijos bei šiltos vietos.
P.s. Užsiminti apie buvusias (?) frakcijas šioje partijoje - krikščionių demokratų, tremtinių, dar ten kažkokią - išvis neverta, nes jų buvę (?) lyderiai tik įrodinėja, kad pastatyti du namai iš tikrųjų yra vienas namas, dar kažką panašaus. O juk ir tose frakcijose tiek komunistinis - komjaunuoliškas pagrindas, tiek kagebistinis tarpsluoksnis irgi egzistuoja.

aš labai       2014-10-18 14:56

abejoju ar iš viso toje partijoje yra išpažįstamos vertybės. Matau asmenis pilnus arogancijos ir rėksnius. Tai ar gali tokie suprasti žmogų ar gebėti valdyti. Adomėnas vienas iš jų, todėl nereikėtų jam virkauti. Galima pagirti tik už tai, kad pasakė teisybę.

labai abejoju sio zmogeno vertybemis       2014-10-18 12:15

dar neuzmirsau jo pozicijos pedofilijos skandalo metu, taip pat issityciojimo is gerb Patacko. Tad apie kokias vertybes jis sapalioja?

liko tik komunistai       2014-10-18 10:58

konservai suvirškinti - patriotinės-katalikiškos partijos nebėra Lietuvoje.
Toliau smaugs bei valdys komunistų-kgbistų (kolaborantų pedofilų) klanas.

Fiasko.       2014-10-18 10:21

  Konservatoriai sužlugo nuo tada, kai parsidavė pedofilams. Reikės labai daug laiko, kol jie vėl galės sugrįžti prie tikrųjų žmogiškų vertybių. Dabar jie skendi melo, demagogijos, nužmogėjimo liūne, todėl nei matyti, nei girdėti prasmingos ir visuomenei naudingos konservatorių veiklos ir darbų.

ruta       2014-10-18 9:57

Matai , pupuli , kaip nemalonu , ’ kai intrigos , susidorojimai su kitaip mastanciais ,smeizstas ir manipuliacijos ‘, ‘dalinami’ Tautai , supratai tai tik tada , kai paciam uodega prispaude ir ne kas kitas, o savi , partiniai ‘biciuliai’.
Parazitai ryja parazitus -toks gamtos desnis ...

KREGŽDUTĖS       2014-10-18 9:28

išskrenda…..

Diedukas       2014-10-18 9:27

Autoportretas?

Konservų agonija       2014-10-18 9:17

tęsesi, tad linkiu sėkmės ir toliau konservams degraduoti.

Beta       2014-10-18 8:26

Rasele, nepasiduodi, kimbi į plaukus Mantui. smile

impotentai konservatorisi       2014-10-18 7:18

bando žaisti komunistų primestus žaidimus - pralaimėjimas garantuotas, kai žaidi pagal svetimas taisykles.
landsbergio durnelių šaika tie konservos

laivas skesta?!       2014-10-18 6:53

Ziurkes bega?


Rekomenduojame

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.