Teisėkūros iniciatyvos

Ramūnas Karbauskis: prekybininkai tyčiojasi iš visuomenės, mes į tai atsakysime valstybiniu alkoholio prekybos monopoliu

Tiesos.lt redakcija   2016 m. rugpjūčio 25 d. 13:17

33     

    

Ramūnas Karbauskis: prekybininkai tyčiojasi iš visuomenės, mes į tai atsakysime valstybiniu alkoholio prekybos monopoliu

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos iniciatyva, dėl kurios kiekvienas pirkėjas, nuo rugsėjo 2-osios perkantis alkoholį, privalės pateikti asmens dokumentą, yra ne kas kita, o ciniškas pasityčiojimas iš visuomenės.

„Maža to: tai kartu bandymas diskredituoti tuos žmones ir politines jėgas, kurios deda ilgalaikes bei nuoseklias pastangas siekiant sumažinti alkoholio žalą visuomenei, kurios siūlo adekvačius ir racionalius sprendimus kovai su alkoholio plitimu ir žala“, – teigia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Jis primena, jog LVŽS aktyviai dalyvavo visuomeninėje akcijoje „Už blaivią“, kurios metu surinkta daugiau kaip 60 tūkstančių piliečių parašų dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimų. Jais, visų pirma, siekiama sumažinti alkoholio prieinamumą, ypač nepilnamečiams. Siūlomi kompleksiniai, mokslu pagrįsti sprendimai, tokie kaip prekybos alkoholiu laiko trumpinimas, visiškas alkoholinių gėrimų reklamos uždraudimas, legalaus alkoholio įsigijimo amžiaus didinimas iki 20 metų ir kiti.

„Atkreipiu dėmesį, jog mes niekada nesiūlėme įvesti reikalavimo dėl privalomo asmens dokumento pateikimo visiems pirkėjams, nes jis nesuprantamas, nelogiškas ir diskriminacinis. Svarbiausia, jog jis neduos jokių apčiuopiamų rezultatų“, – pabrėžia LVŽS lyderis.

Memorandumą dėl privalomo asmens dokumento pateikimo perkant alkoholį kartu su prekybininkų asociacija bei didžiaisiais prekybos centrais pasirašė sveikatos apsaugos ministras Juras Požela. Šis faktas nemaloniai stebina LVŽS kandidatą į sveikatos apsaugos ministrus, Baltijos šalių tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentą Aurelijų Verygą. Jo žodžiais, tokio veiksmo niekaip nepavadinsi pastangomis mažinti alkoholio vartojimo problemą – tik elementariu Lietuvos sveikatos politikos diskreditavimu.

„Tikėjomės privataus verslo sąmoningumo ir geranoriškumo, problemos suvokimo ir atitinkamų veiksmų prisidedant prie jos sprendimo. Vietoj to sulaukėme šantažo ir patyčių iš nuoširdžių pastangų siekiant visuomenės sveikatos ir gerovės. Ką gi: nelieka kito kelio, kaip tik imtis priemonių siekiant Lietuvoje įvesti valstybinį prekybos alkoholiu monopolį, ką mes ir darysime“, – tvirtina R. Karbauskis.

Jis pabrėžia, kad valstybinis prekybos alkoholiu monopolis neprieštarauja galiojantiems Europos Sąjungos (ES) teisės aktams. Monopolis galioja tokiose valstybėse kaip Norvegija, Suomija, Švedija ir Islandija, panašiu keliu jau žengia Estija.

„Siūlymą dėl valstybinio prekybos alkoholiu monopolio įtraukėme į rengiamą LVŽS rinkiminę programą. Šimtai milijonų eurų, kasmet papildysiantys valstybės biudžetą iš valstybinės alkoholio prekybos įmonės, leis ženkliai prisidėti prie daugelio Lietuvos socialinių problemų sprendimo, taip pat kovojant prieš priklausomybes ir jų pasekmes“, – sako R. Karbauskis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Charles       2016-10-27 12:09

Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it’s truly informative. Im gonna watch out for brussels. I will appreciate if you continue this in future. Many people will be benefited from your writing. Cheers!

Anūkas       2016-08-27 12:05

Maisto produktus, alų ir net degtinę nuo šiol gaminsim tik iš GMO.
O kad negestų, priděsim daugiau koncervantų.

Jėzusas       2016-08-27 11:52

Valstybinis monopolis turėtų būti ne tik alkoholio, bet ir vaistų. Pelnas iš šių veiklų turėtų eiti sporto ir laisvalaikio infrastruktūros plėtrai. Visur turi būti prieinami nemokamai sporto klubai, aikštynai, baseinai ir t.t. Na o KArbauskio laukia stambių žemvaldžių skaidymas, bei aišku ir prekybcentrių išvarymas iš miestų. Po to seks kaikurių trašų ir pesticidų naudojimo uždraudimas ir maisto produktų licenzijavimas. Dasigyventa iki to kad nebeįmanoma rasti parduotuvėje normalios duonos.

vertimas       2016-08-26 19:36

čia toks ” saliamonas” eretikas giria karbauckininkų receptą, bet…
palyginimui- mašinai neveikia stabdžiai, tai ” meistras” etetikas mano jog vasarines padangas pakeitus žieminėmis stabďžiai bus žvėriški.
o kad nėra stabdžių kaladėlių, stabdžių diskų, kad nėra stabdžių hidraulikos ir nėra net stabdžių pedalo, tai eretikui nesvarbi smulkmena.
tokia eretiška kova su girtuoklyste panaši į gorbio petestrikės kliedesius- iškirst vynuogynus!
nuo durnumo vaistų nėra.
galima įvesti nors ir sausąjį įstatymą, na ir kas iš to?
ne parduotuvės yra girtuokliavimo priežastis.
parduotuvėse dar prekiaujama ir degtukais.
uždrauskime degtukus- nebus gaisrų?
draudimai, prekybos perkėlimas į specparduotuves- tai greiti, nes lengvi sprendimai.
to politikams ir reikia- sukurti veiklos regimybę.
imituoti veiklą.
o padaryti, kad liaudis negertų iš skurdo nevilties, sukurti socialiai teisingus santykius visuomenėje, tai jau sudėtingiau.
tam reikia ir kompetencijų ir valios.
kompetencijos nėra, valios dirbti visuomenės, o ne valdžios naudai taip pat nėra.
belieka švaistytis efektingais muilo burbulais.
bet eretikui to nesuprasti.
juk rasti skirtumą tarp savokų Efektinga ir Efektyvu - eretikui misija neįmanoma.

eretikas       2016-08-26 18:10

R.Karbauskio pasiūlyti alkoholio vartojimo sumažinimo būdai yra išties veiksmingi-tai rodo užsienio patirtis.Atrodo,kad jiems turėtų visi pritarti.Visi,bet ne kiekvienas.Alkoh.gamintojų ir pardavėjų pelnai sumažėtų,o to jie stengiasi išvengti.Todėl atsiranda tekstai,kuriuose šie pasiūlymai kritikuojami,iš autorių tyčiojamasi,kaip alternatyvą pateikiant neįgyvendinamus dabartiniu metu tikslus.Tokia taktika paranki tautą girdantiems-juk atmetus R.K.pasiūlymus jų pelnai nesumažės.
Tam tarnauja ir babcės komentaras.Todėl ir pasipiktinama paklausus,kokiu būdu tai pasiekti.Taigi,į kieno dūdą pučia “idealistė” babcė?

Julius Puras       2016-08-26 14:18

Jaigu kas atsimena tokį Keša. Internete apie jį filmukai susukti. Lietuvoje buvo pijokas į Anglija išvažiavo darba pradėjo dirbti ir žmogumi tapo. Moralas toksai kad demagogai verslininkai karbauskiai moraliai atsakingi kad Lietuvoje nėra darbo. Keli šimtai eurų per mėnesį tai nėra darbas tai yra žmonių išnaudojimas ir tame išnaudojime degraduoja visa Lietuva.

Apuokiukas       2016-08-26 13:40

Beje, neseniai mano perskaitytas straipsnis, orientuotas į žmogaus sąmoningumo ugdymą: http://www.vydija.lt/straipsniai/Vydunas_ir_as/Vydunas_ir_blaivybe.htm

del girtavimo       2016-08-26 12:46

” Girtavimas - vaikų silpnumo ir ligotumo priežastis” -Hipokratas.

 

:-(       2016-08-26 10:42

Kas netiki pasakomis, tiems bizūnas.

Apuokiukas       2016-08-26 10:07

Kai kurie žmonės gerti pradeda iš (per daug)gero gyvenimo. Taip, kad vieniems - sąmoningumo didinimas, kitiems - įsigijimo apsunkinimas.

:-(       2016-08-26 9:31

Pažinojau du rodės alkoholikus, kurie metė gerti paskelbus Kovo 11-os aktą. Ką išaugo jų sąmoningumas? Pirmiausia žmogui turi būti gera gyventi.

Apuokiukas       2016-08-26 9:06

Taigi seniai įrodyta, kad girtuokliavimo mažinimui yra 3 būdai, vienas iš kurių  - alkoholio prieinamumo mažinimas. O tam tinka ir valstybinės parduotuvės, ir pasų rodymas, ir kainos didinimas, ir visa kita. O su ,,taškais” turi kovoti policija ( aišku, prisidedant ir sąmoningiems piliečiams ). Žinoma, čia prievartinės priemonės. Kitas kelias - sudėtingesnis, bet tikresnis - žmogaus sąmoningumo didinimas.

:-(       2016-08-26 8:56

Alkoholizmo ir emigracijos priežastys iš esmės tos pačios. Pasekmes malšinti jėga ir draudimais? Ir dar biužeto surinkimą susieti su alkoholio suvartojimu? Taip jau buvo Sovietų Sąjungoje. Nedemagogija?

Dočys       2016-08-26 8:26

Valio. Nuo alkoholizmo šalį išgelbės karbauckinė propaganda ir namų varymo “Skvirnelinė”.

Julius Puras i zemiau rasiusi-a       2016-08-26 5:27

Ir kur mano demagogija? Ar as gerti uzdrausiu ar as prekybininkus vienu upu sutvarkusiu viena karta ir visiems laikams ivesdamas monopolija? Daugelis zmoniu net nezino kas tai yra demagogija. Vietoj to kad mokyklose juos mokintu kas tai yra demagogija ir kaip ja atskirti tai kalbos mokitojai lituanistai blkos normu zmones primokina. Supacios erdves pazinima lituanistai pakeite i buka blkos naujai sukurtos kalbos garbinima.

Juliau Purai       2016-08-26 0:19

Puikus patarimas - ačiū.
Susigaudžiau - primtyvesnio demagogo už tamstą nesu sutikęs.

Julius Puras i eratikas       2016-08-26 0:15

Babcia davė pati geriause patarimą. Tai yra susigauditi laike ir erdvėje. Kitaip tarent atpažinti visuomenėje primitivius demagogus karbauskius. Netinka?

Babcia > bobikui-eretikui       2016-08-25 22:57

Man vienodai rodo ką TU manai.

eretikas-babcei       2016-08-25 22:10

Turi protingesnių pasiūlymų? Priežasčių girtuoklystei naikinimas-puikus dalykas,tik ar gali pasiūlyti,kaip jį įgyvendinti? Nors manau,kad to nežinai,todėl tavo komentaras-gryna demagogija.

Babcia > s.m'ui       2016-08-25 20:42

Ne mielasis. Šnapsorgų ausys čia nekyšo.
Jie čia nevaikšto.
Sarkazmas buvo skirtas kaip atsvara populistiniams čiulbėjimams.
Kaip sako - nesvarbu kurioj rankoj BBC, vis tiek tai tik BBC.
Esmė ne kas ir kur šnapsu prekiaus.
Reikia kad Lietuva mažiau gertų.
Alternatyva bukam gėrimui yra ne vėzdas ir ne propaganda. Ir ne spyna ant durų.
Jeigu NORĖS, žmogeliai iš taburečių varys samagoną ir vis tiek laks.
Alternatyva girtuoklystei yra tik viena- prasmingas gyvenimas, teigiamos ateities perspektyvos, vienodai lygios starto ir tikslų realizavimo galimybės visiems. Galimybė gyventi oriai.
Nei karbauckinių nei kitokių terbauckinių “pasiūlymai” nesprendžia problemos iš esmės, nes nepanaikina girtuoklystės priežasčių.
Tai tik eilinė veiklos imitacija.

s.m. >babcei       2016-08-25 20:27

nors visi inertiškai sukrovė nykščius aukštyn, betgi plika akimi matosi šnapsdarių oligarchų sena dainelė “visi nulįs pas Zoses”...
Skaityk straipsnį iš naujo.
Kalba jame apie tai, kad valstybinis šnapsų monopolis nenuvarys pijokų pas “bobutes”.
Kas tručinosi, tručinsis ir toliau. Tik bent jau pinigai eis į biudžetą be “mokesčių optimizacijų” ir apsirijėlių šėrimo darrrrr darrrr ir darrrrrrrrr naujais milijardais…

ruta       2016-08-25 18:00

Kadangi esame ES pirmunai alkoholio vartojime , tai jau senai turejo buti valstybes lygio sprendimai , kaip su tuo kovoti .Ir ne politikai turi ieskoti sprendimu , jie tik turi vykdyti sios srities specialistu rekomendacijas , kaip sumazinti priklausomybe nuo alkoholizmo , kaip pazaboti nesveika alkoholio pramones monopolininku goduma . Manau ,turi buti spec parduotuves alkoholiui , antireklama pries vartojima , kas liko nuo zinomu zmoniu karjeros , gyvenimo , kai jie iklimpo i alkoholizmo , ar narkotiku liuna ..
Uz nelegalius taskus bausti iki milijoniniu baudu su turto konfiskacija ..

babcia Zosė       2016-08-25 16:44

Jssssmarja, koks fajnas žmogus tas Karkauckis. Pagaliau suklestėsiu.
Panaikins prekybą alkogoliu maximose ir kaimo pardovkėse- super!
Valdiškų šnapsinių kaimuose nebus- kas ir už kokius biudžeto pinygus jas ten statys. Reiškiasi, šnapso ar bambalį pachmielui galima bus nusipirkti tik rajono centre, mieste iki kurio 25 kilai. Autobusai po kaimus nebevažinėja, o kai šachtos dega , dviračiu neprilakstysi. Ne kožnas pijokas ir turi tą dviratuką. Ir tada… visi eis pas mane. Į mano tašką!
Pas mane- kaukolinis be akcizų, daug pigiau.
Varysiu be konkurencijos!
Balsuokit už karbauckių/skvernelių Partiją- linksmai gyvensim!

alkoh       2016-08-25 16:28

tuos laitus visokiopus tai iš viso derėtų uždrausti, a tai pratina jaunimą prie alkoholio nuo jaunystės… kaip sakoma augina naują alkoholikų kartų. O jei skatins mokyklose vaikus lytiškai santykiauti,  tai pridėjus alkoholį gims ištisa debilų karta.

:-(       2016-08-25 15:16

Balsuokit už žaliaskvernius, buvo pogromas Garliavoje, bus ir visoje Lietuvoje.

Julius Puras i žemiau rašiusi-a       2016-08-25 15:13

Karbauskio demagogija kaip sviestu patepta pralenda į žmonių sąmonę.

pritariu       2016-08-25 15:09

Sveikinu p. Karbauskio mintis. Balsuosiu už Jus, nors S. Skvernelis ir labai nepatinka. Užsimerksiu prieš Skvernelį.

Julius Puras       2016-08-25 14:43

Aš vėl kaltas kad Karbauskis nei valstietis nei žaliasis. Karbauskis yra magnatas gyvenantis iš paskolų ir didžiulio verslo ir tame versle pilnatis trucyznas į Lietuvos žeme. Kiek supratau magnatas atlyginimu nekels tai dar ir išgerti neduos. Nu ką gal ir gerai. Nustos gerti gal likusieji pradės galvoti apie savo ateitį tai yra emigracija.

Juliau Purai       2016-08-25 14:26

didesnio demagogo ir pliurpalo už tamstą reik gerai paieškoti - Tiesos akcijai išties “pasisekė”

Julius Puras       2016-08-25 14:21

Kitas klausimas ką turi bendra Karbauskis kuris nėra nei žaliasis nei valstietis su tiesa? Ka galvoju kad tiesos.lt darbininkai demagoga užkėlė ant savo bačkos demagogijai skleisti.

Julius Puras       2016-08-25 14:19

Sėkmės džentelmenas Karbauskis pasikinkes kovotojo su alkoholiu demagogijos arkliuka joje i seima. O klausimas kas laukia skurstančios už minimumą išnaudojamos visuomenės taip ir lieka neatsakytas. Visuomenė gyvens savo varginga emigracija atsiduodanti gyvenimą o sėkmės džentelmenas Karbauskis savo.

Puiki mintis       2016-08-25 14:01

Sveikinu!
Bet dabar laikykitės - pasipils paplavos gausiai, net labai gausiai…

G.P.       2016-08-25 13:54

Labai gerai.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.