Emigracija, imigracija, demografija

LVŽS frakcija: „Nacionalinis susitarimas dėl migracijos ir demografijos politikos apjungs visus neabejingus šiai problemai“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. kovo 28 d. 19:26

20     

    

LVŽS frakcija: „Nacionalinis susitarimas dėl migracijos ir demografijos politikos apjungs visus neabejingus šiai problemai“

Didžiausia valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija antradienį spaudos konferencijoje pranešė, kad pirmą kartą šalies istorijoje inicijuojamas nacionalinis susitarimas dėl migracijos ir demografinės politikos. Frakcija siūlo, kad tokį susitarimą pasirašytų ne tik politinės partijos, bet ir aktyvios visuomenės gyvenime asocijuotos struktūros bei organizacijos. Politinę lyderystę šiuo klausimu prisiima Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, skelbiama lrs.lt puslapyje.

Šalies demografinės situacijos gerinimas ir emigracijos stabdymas buvo neatsiejama LVŽS rinkimų programos dalis, tam didelis dėmesys skiriamas ir patvirtintame Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plane. Skaičiuojama, kad per metus iš Lietuvos išvyksta per 40 tūkst. gyventojų.
Pasak, LVŽS frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio,  nacionalinis parlamentinių partijų susitarimas dėl emigracijos buvo pasirašytas ir 2015 metais, tačiau tai tebuvo formalus dokumentas, kuriam įgyvendinti pritrūko politinės valios. Pasak jo, dabartiniai demografiniai iššūkiai reikalauja ypač atsakingo požiūrio į šią problemą ir jos sprendimą. R.Karbauskio teigimu, demografinės krizės suvaldymas turi būti numatytas ilgalaikėje valstybės vystymo strategijoje, nes blogėjanti Lietuvos demografinė padėtis, nemažėjanti Lietuvos Respublikos piliečių emigracija daro neigiamą poveikį šalies ekonomikai ir socialinės apsaugos sistemai.  Pasak jo, emigracija – nacionalinė lietuvių tautos problema, todėl būtina kurti sąlygas, skatinančias išvykusius sugrįžti, dirbti ir gyventi savoje šalyje.

„Formatas, kuriame siūlomas susitarimas yra visai kitoks nei buvo 2015 metais, tąsyk pasirašytas susitarimas tebuvo kelių partijų – jo nepasirašė nei TS-LKD, nei Liberalų sąjūdis. Šiuo atveju siūloma pasirašyti nacionalinį susitarimą dėl migracijos ir demografinės politikos. Tai būtų ne tik politinių partijų susitarimas, o susitarimas, kurį pasirašytų ir politinės partijos,  ir visuomeninės organizacijos, ir visi tie, kuriems tai svarbu. Šio klausimo politinę lyderystę prisiims Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Tai labai reikšminga tuo, kad būtų apjungtos visuomenės pastangos nežiūrint mūsų politinių pažiūrų, diskusinių klausimų ir skirtingų matymų. Ieškoti priemonių turime nedelsiant. Šnekame apie visai kitos kokybės dokumentą, kuris nebūtų vien tiktai partijų susitarimas. Jį pasirašyti turėtų visi neabejingi šioms problemoms“, – sakė R. Karbauskis.

Tikimasi, kad Nacionalinį susitarimą dėl migracijos ir demografijos politikos, be politinių partijų, pasirašys darbdavių, jaunimo, profesinių sąjungų, mokslininkų, kitų asocijuotų struktūrų atstovai.

Migracijos komisijos pirmininkė Guoda Burokienė pabrėžė būtinybę kovojant su emigracija susitelkti įgyvendinant Vyriausybės programos priemonių planą, kur daugiausia dėmesio skiriama jaunimui, jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, regioninei politikai, smulkaus ir vidutinio verslo plėtrai, mokesčių naštos mažinimui, investicijų pritraukimui, regionų netolygumo mažinimui. LVŽS frakcijos narės teigimu, emigracijos problema įsisenėjusi.

„Prieš 16 metų, dar būdama nevyriausybinės organizacijos narė, pradėjau kalbėti apie sodybų tuštėjimo metą. Jis tebesitęsia ir, jeigu prieš ketverius metus organizuojant pirmą, prieš metus –  antrą Kaimo parlamentą, buvo didelis dėmesys skiriamas migracijai, tačiau jokių konkrečių priemonių nebuvo imtasi. Tikiu, kad dabar sutelkus mokslininkų, verslo visuomenes, jaunimo organizacijas, nevyriausybinių ir pilietinių visuomenių iniciatyvas, kartu su politikais sugebėsime pasiekti tai, kas nebuvo daroma labai ilgai, apie dvidešimt metų.  Privalome imtis priemonių, nežiūrint politinių įsitikinimų, turime būti vieningi norėdami išspręsti šitą problemą“, – kalbėjo G. Burokienė.

Migracijos komisijos nario, LVŽS atstovo dr. Mindaugo Puidoko teigimu, kalbant apie emigraciją, neatsiejama diskusijos dalimi tampa jau rytoj, trečiadienį, prasidėsiantis Didžiosios Britanijos Brexit reiškinys, keliantis nerimą lietuvių bendruomenei, gyvenančiai Jungtinėje Karalystėje. M. Puidokas sakė pritariąs Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkei Daliai Henke, kad būtina atnaujinti diskusiją dėl dvigubos pilietybės. Pasak jo, čia susiduriama su pagrindiniu iššūkiu – Konstitucinio Teismo išaiškinimu, kad norint įteisinti dvigubą pilietybę Lietuvoje, būtina keisti Lietuvos Respublikos Konstituciją.  Ši nuostata yra Konstitucijos pirmame skirsnyje, kuris keičiamas tik referendumu.

„Referendumo įstatymas sako, kad pats referendumas dėl norimų pakeitimų laikomas priimtu tik tada, kai jame dalyvauja daugiau kaip 50 proc. visų balso teisę turinčių rinkėjų. Teisiškai tai įmanoma, mūsų tikslas, bandyti pakeisti Konstituciją referendumu, kuris gali tapti pirmuoju elektroniniu balsavimu Lietuvoje. Rinkimai gali ir turėtų trukti savaitę, elektroniniame balsavime būtų pritaikytos papildomos inovatyvios priemonės, galimybė pasinaudoti elektroniniu parašu, o svarbiausia – balsavime galėtų dalyvauti Lietuvos piliečiai, gyvenantys bet kuriame pasaulio krašte. Šis referendumas ir elektroninio balsavimo naujovės taip pat leistų mums pasitikrinti ir šalyje veikiančias sistemas, o tai ateityje galbūt leistų ir rinkimus vykdyti elektroniniu būdu“, – sakė M. Puidokas.

Seimo narys, kalbėdamas apie emigracijos mažinimą atkreipė dėmesį į tai, kad valstybėje turi būti susitarimas tarp valdžios, parlamentinių partijų, darbdavių ir profsąjungų, turi būti paliestos visos suinteresuotos kryptys, kad jos būtų nukreipiamos bendram tikslui. Parlamentaras pasisakė už saugios investicinės aplinkos jaunimui kūrimą, kuri padėtų startuoliams bei kurti naujus verslus, nes „tik sukūrę saugią aplinką tiek verslui, tiek jaunimui, šeimoms bei kitiems galėsime kalbėti apie tautiečių grįžimą į Tėvynę“.

Dokumentą dėl emigracijos stabdymo tikimasi parengti gegužę, tačiau laiko bus skirta tiek, kiek reikės susitarimui pasiekti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2017-03-30 19:54

Kai atskiras bėdas - migracinį sprogimą, suverenitetų užgrobimą, šeimos naikinimą pilietinių ir tikėjimo laisvių naikinimą, embrionų žudymo skatinimą, privalomą paleistuvystės skatinimą nuo kūdikystės - kai visus šiuos pasaulinio valdžių elito projektus imi matyti kaip visumą, tai pamatai, kad tai gerai suderintas sąmokslas prieš žmoniją ir civilizaciją. Tas pats antikristo puolimas, apie kurį rašė Solovjovas ir Orvelas. Ir jei valdininkas ar partija stumia nors vieną iš šių programų, tai jau rodo, kad jie to sąmokslo nariai, politiniai plėšikai, žmonijos ir žmoniškumo žudikai.

C-fam       2017-03-30 16:38

MASSIVE PRO-LIFE PRO-FAMILY VICTORY AT UN

March 30, 2017

Dear Friend of the Friday Fax,

I wrote to you in desperation as the UN Commission on the Status of Women approached. I wrote to practically every day asking for your help in going up against those who practically worship abortion and irregular personal relationships.

I am here to tell that we won. We won. We beat them. We stood up for life and family and we won.

Here is what happened.

After years of suffering through the most pro-abortion pro-death Obama administration, the United States returned to the pro-life fold.

When the final document was gaveled closed, the Trump administration delivered a poignant pro-life statement. The U.S. insisted that “sexual and reproductive health” does not “create new international rights, including a right to abortion.”

Trump negotiators also insisted that the United States is the “largest bi-lateral donor of maternal, newborn, and child health assistance…” Note that none of that includes abortion!

The final document omitted every reference to abortion, but qualified every reference to “sexual and reproductive health”, a phrase used by radicals to promote abortion.

The leftist governments of the European Union tried to remove the pro-life caveats to the term “sexual and reproductive health” but this failed thanks to the brave delegates from Africa.

The document dealt a deathblow to the nasty phrase “comprehensive sexuality education” which is used to promote all manner of exotic, and perverted sexual practices to little children.

C-Fam was at the center of all of this. I cannot report on the work of Lisa Correnti as a member of the U.S. delegation except to say that she worked long and hard hours monitoring every minute of negotiations and through her remarkable diplomatic skills and deep knowledge of the issues, had a very positive impact on the U.S. position.

I will just point out that Lisa, C-Fam and I were attacked by leftist Democrats who are insistent on telling the Trump administration what to do. They told all manner of lies about C-Fam and I. But we held firm. As did the Trump administration who deserves our praise.

In the coming days, we will embark on yet another journey. Yet another UN commission commences in five days. The UN Commission on Population and Development will start on April 3rd and runs for five days.

Negotiations are already underway. We are analyzing documents, lobbying delegates, and ensuring that this new document DOES NOT ADVANCE A RIGHT TO ABORTION, AND WILL NOT MAKE SEXUAL ORIENTATION AND GENDER IDENTITY A NEW PROTECTED CLASS.

But we cannot do this without your help. We are up against rich and powerful organizations and governments, not to mention powerful UN agencies, all set on spreading their gospel of death.


We will not give up if you don’t!!

Pray for us.

Yours sincerely,

Austin Ruse
President

PS The reason we oppose “sexual orientation and gender identity” as a new protected class is 1) these are undefined terms that even experts cannot agree on, and 2) the phrase will be used to impose a particular ideology on reluctant countries.

LVI komentaras apie ,,valstiečius"       2017-03-30 15:33

Naujienos šį kartą, deja, ne visai džiugios: informuojame apie prieštaringą „valstiečių“ poziciją „socialinės lyties“ bei lyties keitimo klausimais. Taip pat pateikiame naudingų resursų norintiems giliau susipažinti su siūlomų sprendimų problematika ir įsipareigojame sudaryti galimybes skatinti politikus likti ištikimais savo rinkiminiams pažadams. Galiausiai maloniai prašome – jei dar to nepadarėte – prisidėti prie mūsų bendros kovos už žmogaus gyvybės, prigimtinės šeimos ir sąžinės laisvės apsaugą, skiriant Laisvos visuomenės institutui 2 proc. GPM.
Premjeras Saulius Skverelis stumia Stambulo konvenciją
Kovo 23 d. Seimo salėje premjeras Saulius Skvernelis vienu iš prioritetinių Vyriausybės darbotvarkės klausimų išskyrė Stambulo konvencijos (Konvencija) ratifikavimą. Premjero bendražygis, Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis taip pat teigė, jog Vyriausybė sieks Stambulo konvencijos ratifikavimo, nors pripažino, kad Lietuvoje reikalinga vidinė diskusija. 
Stambulo konvencijos šalininkai nurodo, jog pagrindinis konvencijos tikslas yra smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencija. Tačiau visos Konvencijoje numatytos kovos su smurtu priemonės Lietuvoje jau egzistuoja. Esminė naujovė, kurią Konvencija įneštų į Lietuvą, yra „socialinės lyties“ sąvokos įteisinimas. Konvencijoje numatytas draudimas diskriminuoti „dėl socialinės lyties tapatybės“ ribotų asmenų teisę vadovautis prigimtinės, biologinės lyties samprata.
Stambulo konvencijos 14 straipsnis įpareigoja Konvenciją ratifikavusias šalis į vaikų švietimą įtraukti mokymo programas apie „nestereotipinius lyčių vaidmenis“. Tai prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijos 26 straipsnyje įtvirtintai tėvų ar globėjų teisei nevaržomai auklėti vaikus pagal savo dorovinius ir religinius įsitikinimus. Daugiau argumentų, kodėl Lietuva neturėtų ratifikuoti Stambulo konvencijos rasite čia.
http://laisvavisuomene.lt/kodel-neratifikuoti-stambulo-konvencijos/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=LVI+komentaras:+Stambulo+konvencija+—+S.+Skvernelio+prioritetas
Svarbu ir tai, jog šios Konvencijos taip pat neatitinka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkiminės „Darnios Lietuvos“  programos, kurioje nurodoma: „Lygiai taip pat kova su smurtu negali tapti pretekstu į Lietuvos teisės sistemą integruoti tokias normas, kurios, įtvirtindamos „socialinės lyties“ kategoriją, keltų pavojų nuosekliai šeimos politikai“. Toliau LVŽS programoje kalbama ir apie formalių ugdymo įstaigų bendradarbiavimą su mokinių tėvais, tačiau ratifikavus Stambulo konvenciją, tėvai nebegalėtų tikėti ir šiuo rinkiminiu įsipareigojimu, nes netektų galimybės reikalauti, kad jų vaikai nebūtų mokomi apie „nestereotipinius lyčių vaidmenis“.  Dėl to nenuostabu, kad daugelį LVŽS frakcijos Seime narių premjero pozicija šokiravo ir papiktino.
Negana to, S. Skvernelio vadovaujama Vyriausybė Sveikatos apsaugos ir Teisingumo ministerijas įpareigojo iki 2017 m. rugsėjo 1 d.  parengti teisės aktus dėl gydymo paslaugų teikimo asmenims, turintiems lyties tapatumo sutrikimų. Ministras pirmininkas Seimo posėdyje konstatavo: „Arba turi būti įstatymas, arba turi būti pataisytas Civilinis kodeksas“.
Teisės aktų projektus parengti įpareigotas LVŽS deleguotas Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga abejoja lyties keitimo įteisinimo prasmingumu: „Man, kaip psichikos sveikatos specialistui, čia yra labai įdomi diskusija. Sakoma ir dabar formuojamas supratimas, kad tai nėra sutrikimas. Jeigu tai nėra sutrikimas, ir mes to nelaikome liga, tai ką mes tada gydome ta procedūra? Koks yra gydymo tikslas? Jeigu žmogus yra nepatenkintas savo išvaizda, nori ją keisti, kažką su savimi daryti, ar tai iš tikrųjų yra ligos gydymas? Ir ar valstybė turėtų už tai mokėti? Ar vis dėlto tai turėtų būti vertinama taip, kaip, pavyzdžiui, plastikos chirurgijos procedūros? Jeigu žmogus yra nepatenkintas savo išvaizda, kur yra riba?“ – svarstė A. Veryga.

Dzeikas       2017-03-30 9:36

Albina, jus arba pati susipainiojote ir ne savo giesmes giedate, arba specialiai provokuojate.
Juk visi Lietuvos istatymai uzdrozti , kad slopinti zmoniu laisve, aktyvuma ir savarankiskuma.Ir pirmiausiu argumentu tampa, vos randasi kokiam socialiniam virsmui gresme - Rusijos keslai ir intrigos, musu nepriklausomybe nori pavogt ir kt. bla bla bla.Tai ir rodo , kad valdantieji, ir tariamai jims priestaraujantys patriotai - viena sutve.
O , kuo baigsis streikai PC ir privaciose imonese jau parode bandymas streikuoti kazkokiam Kauno alaus bravore - teismas streika uzdraude.Tai krastutinis atvejis, paprastai susidorojoma per Darbo inspekcija.Schema tokia: skundas del pazeidimu - inspekcijos vizitas - pazeidimu nerandama - skundikas paliuosuojamas.
Jus sito nezinote, ar apsimetate , kad nezinote? Ka jus tokioj situacijoje galite padaryti?
Valstybine valdzia is esmes gali uzgniauzti bet koki masiu socialini pasipriesinima.Sakykim net tose paciose JAV gali.Ne iskart, nes ten tradicijos, taciau gali. Bet nedaro to. Kodel? Todel, kad tai susilpnins JAV valstybes galia, kuri maitinamas is zmoniu veiklos , kylancios is ju laisves.O tai salygoja ir JAV valdanciojo elito galybe ir turta.
Lietuvos valdantieji ambiciju neturi, jiems pakanka buti vietiniais karaliukais , tegul tik Lietuvoj, taciau visagaliais, ponais kuriems kiti, like ne ponai - tiesiog siuksles.
To kaina silpna ir tolydzio silpnejanti valstybes galia ir isorinis konkurentabilumas.Taciau, kaip minejau, Lietuvos “elitas” neturi isoriniu ambiciju.Reikes pavizgins uodega stipriajam, reikes valstybes interesus parduos.Uztatai jis gales jaustis visagalis Lietuvoje.
Jums reikia tokios Lietuvos? Man ne. “Tai kovok!” sakote jus.Man nepatinka tokia Lietuva, betgi as ne savizudis kovoti pries valstybes galia.
Tai zmones ta suprasdami ir isvaziuoja.Surmuliukas kila del to, kad si schema stabiluma praranda greiciau negu tiketasi.Iki Krymo situacija galejo buti stabili iki populiacija sumazes iki 1 mln., o tai planuota kazkur simtmecio pabaigoje.Rusijos suaktyvejimas ivykius paspartino ir esamoje situacijoje buduliams jau po 10 metu nebus jokio kaulo numesti.
Ideju ka daryti irgi nera, nes per 27m bet kokios realios opozicijos, “ne savos chebros” naikinimas tokius zmones, ideju generatorius ir tuos kurie moka vykdyti realius pertvarkymus, o ne kurti tu pertvarkymu regimybe, isstume uzribin ir neleido susikurti tokiu generacijai.
Vienzo , p.albina, emigracija ismintingiausia ka gali padaryti eilinis zmogus.Lyderiu kurie galetu vesti zmones jusu nusakytu keliu - nera.O jiems rastis reikia 5-10 metu.Tai emigraves dabar po 10 metu jus jau su 80% tikimybe busite vidurinioji klase kitoje salyje.O Lietuvoje - nuplikes, ligotas, skatikus skaiciuojantis ir visko bijantis(to ir siekia Vilniaus ponai, kitaip jusu nesuvaldysi) iskankintas bedzius.
Rinkites kol turite is ko rinktis.
.

Albinai       2017-03-29 15:26

Visi PC niekada nesusitars. Ten labai tvarkingai viskas sudėliota, kad žmonės bijo net kažką paklausti.

albina       2017-03-29 14:52

Aš atsliepsiu kitaip:o kaip mes keičiamės per ketvirtį amžiaus?Mes tik dejuojam ir vienas kitam skundžiamės!Darbdavys siekia pelno ir nesidalins tol,kol jo darbininkai sutiks dirbti už mimimumą.Paprastas pavyzdys:LIDLOJ daug didesni atlyginimai už tokį patį darbą kaip kituose PC,užtektų susitarus visiems pareikalauti,pagrasinus streiku,matytume,kaip sprendimas būtų.Iš kur tokioj išdidžioj tautoj tiek vergiško nuolankumo?Ne į oro uostus,o prie Vyriausybės su plakatais!Bėgti yra paprasčiau.Emigraciją garantuoja ES: laisvas žmonių ir prekių judėjimas.Joks susitarimas negelbės,tik bus dar viena priežastis opozicijai rėkti apie populizmą ir Ramūno šeimą.

Julius Puras       2017-03-29 12:59

” Kartais per daug dėmesio skiriama kalbai apie tai, koks turėtų būti minimalus atlyginimas,” tai buvo Karbauskio žodžiai. Kaip matome stambus investuotojas apie atlyginimus nelinkęs kalbėti nes ji tenkina dabartinė padėtis. Toje šviesoje aš nematau čia kokio susitarimo. Aš matau stambių investuotojų tokių kaip Karbauskis bandymą nusipurtyti nuo savęs atsakomybę už sukeltas neigiamas socialines pasekmės todėl visus geros valios žmonės kviečiu boikotuoti ta “susitarimą”.

Agnė       2017-03-29 11:49

Šiaip vagys turi sėdėti tam tikroj vietoj? Ir jų turtas papildytu biudžetą? Kokio čia susitarimo reikia?

Valstiečiai,       2017-03-29 10:19

ar jūs įsitikinę, jog emigruoja tik dėl ekonominių priežasčių? Taip, dauguma.Bet ar visi gali pakęsti, kai iš jų kasdien tyčiojamasi, kai jie nalaikomi žmonėmis? Žinoma, čia gyventi galima tik turint storą odą ir nereaguojant į aplinką, tačiau ne kiekvienas taip gali. Ir nei vienam veikėjui, deklaracijų kūrėjui neateina į galvą, kad eiliniai žmonės paversti vergais, kurių nuomonė nieko nereiškia? Štai, kad ir dėl referendumo - mums uždrausta išreikšti savo nuomonę, t.y. surengti referendumą. Manote, tai padeda grąžinti žmones ? Arba, kodėl į atsakingus teisėjų postus siūlomi ir skiriami tik patys niekšiškiausi? Štai Kryževičius, kuris neturėtų dirbti nei eiliniu teisėju, arba prokuroras Laucius, sukurpęs bylą Kusaitei, t.y. paktiškai nukankinęs paauglę, už ką turėtų sėsti į belangę, bet toliau paaukštinamas. Ar tai nurodymas, jog mes esame kaliniai, kad privaloma iš mūsų tyčiotis? Kuo tai skiriasi nuo LTSR laikų, kai buvome okupuoti? Dar šlykščiau. Tad kam vaidinate tą farsą, kad norite susigrąžinti emigrantus, kai visus stumiate iš Lietuvos?

Baikit pjarintis       2017-03-29 9:06

Neužsiimkit populizmu, o dirbkit konkrečius darbus.Svarbiausia mažinti skurdą ir pritraukti investicijas.

marabu.       2017-03-29 8:12

ramunas nedriokstels nes jis eilinis seimo narys,ne ministras ir ne ministras pirmininkas. gal kokią gilią šaknį ir knisa,tik mes nežinom.kol kas tik silpni pirstelėjimai.

VaidasVDS       2017-03-29 7:52

Silpnas šioje vietoje Ramūnas, kaip ir prieš jį buvę.
Būtų tikriausiai stebuklas, jei Ramūnas drioksteltų: 1) aš, mano koncernas ir kiti didieji verslininkai, bankai mokame per mažus mokesčius, o mažiukai, smulkus verslas per didelius mokesčius; 2) politikai, visi iki vieno, dirba blogai, ir bent jau kaip visuma nesiekia tikrų rezultatų tiek kovoje su korupcija (su kuria dauguma yra kokiu nors būdu susiję), tiek su teisingumo atkūrimu, nes teismai laikosi formalių reikalavimų arba tiesiog užsimerkia prieš įvairiausius pažeidimus ir pataikauja valdžiai bei turtingiesiems; 3) mūsų visų dvasinis lygis yra žemiau plintuso (galima ir šiek tiek korektiškiau ir plačiau pasisakyti) lygio.
Tai trys sferos, kuriose yra didžiausias bardakas, ir kurių jokiomis naiviomis deklaracijomis nepanaikinsi…

zita.       2017-03-29 7:10

ir toliau stebėsim išsilakstymą.

Grąžinkit       2017-03-29 6:53

gimdymo namus į rajonus,neuždarinėkit mokyklų,neilginkit mokslo metų,neuždarinėkit,o netgi plėskit ligonines ir demografija tvarkysis.

pensininkas        2017-03-29 0:16

gera klausima uzdave vienas is korespondentu kas liecia Konstitucijos 46 straipsnis Lietuvos ūkis grindžiamas privačios nuosavybės teise, asmens ūkinės veiklos laisve ir iniciatyva. Valstybė remia visuomenei naudingas ūkines pastangas ir iniciatyvą. Valstybė reguliuoja ūkinę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai tautos gerovei. Įstatymas draudžia monopolizuoti gamybą ir rinką, saugo sąžiningos onkurencijos laisvę. Valstybė gina vartotojo interesus. Ipatingai reiksmingos 3 paskutines pastraipos. Reikia tik laikytis Konstitucijos ir nereikes visokiu ten susitarimu tarp partiju. Minimalus atlyginimas 1000euru ir taskas. Neliks vokeliu, pasipildis sodros biudzetas, bus ir is ko didinti pensijas.

prasymas       2017-03-29 0:12

ponas Karbauski, spausdinkit ant minksto popieriaus kad tiktu vienoje vietoje panaudoti. o del elektroninio balsavimo tai matomai jau yra gera “patirtis” skaiciuojant balsus pas pona VRK pirmininka,nes iki siol sedi siltojoje vietoje neziurint i amziaus cenza. Kaip visu tautu tevas sakydavo nesvarbu kaip balsuoja, svarbu kas balsus skaiciuoja.

Saladin       2017-03-28 23:26

Nors ir tūkstantį kartų pakartok žodį “cukrus” , burnoje nuo to saldu vis tiek nepasidarys…

Bauckis       2017-03-28 23:23

Emigraciją užplepėsim negyvai!

Agnė       2017-03-28 21:52

Susitarimai komisijos niekai. Buvo jau ir kas? Nieko. Uždirbti duokit źmonėms, valdininkų armijas mažinkit, jau bloga darosi nuo tų išpūstų ministerij

$+$       2017-03-28 21:45

Kažkada Vilniuje ant kalno buvo pradėtas statyti Šeškinės stadionas. Net kai jį perkrikštijo į Nacionalinį, niekas nepasikeitė. Jūs galite pasirašyti Transnacionalinį susitarimą, bet problemos nepajudinamas iš vietos, jei nesuvoksite jos atsiradimo priežasčių. O kad nesuvoksite - daugiau nei akivaizdu.
<>
Yra dvi problemas: vieną, tai masinė emigracija arba egzodas, kita - išvykusiųjų sugrąžinimas. Jų sprendimo būdai yra skirtingi, bet jūs apie tai net neužsimenate, nes esate visiškai nekompetentingi šioje srityje.
<>
Jei suvoktumėte apie ką kalbate, tai pakaktų, kad egzodą sugrąžintumėte į vidutinės statistinės emigracijos skaičius, būdingus ekonomiškai išsivysčiusiai valstybei. Ir tai būtų didelis pasiekimas. Pirmai pradžiai.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.