Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

LVI: Pasipriešinkime Stambulo konvencijai, kad negrįžtume prie klasių kovos ideologijos

Tiesos.lt siūlo   2020 m. kovo 9 d. 0:46

7     

    

LVI: Pasipriešinkime Stambulo konvencijai, kad negrįžtume prie klasių kovos ideologijos

Laisvos visuomenės institutas

Kviečiame moteris pasirašyti kreipimąsi dėl Stambulo konvencijos neratifikavimo.

Jau kurį laiką Tarptautinė moters diena tiek Lietuvoje, kiek kitur Vakaruose reiškia ne tik išskirtinį vyrų dėmesį jų mylimoms ir gerbiamoms moterims. Ne vienerius metus ši diena gana ciniškai pasitelkiama kaip pretekstas ideologinėms kovoms. Šie metai – ne išimtis.

Lietuvoje vėl agituojama ratifikuoti prieštaringai vertinamą Stambulo konvenciją (kai tuo tarpu kita ES narė Slovakija oficialiai informavo Europos Tarybą, kad konvencijos neratifikuos). Viešojoje erdvėje šį dokumentą entuziastingai palaikanti europarlamentarė Aušra Maldeikienė Tarptautinės moters dienos išvakarėse rengė konvenciją palaikančią konferenciją. Socialinių tinklų profilis Reprodukcinis streikas organizuoja eitynes, kuriomis, panašu, nori ne ginti moteris, bet kovoti prieš vyrus per se. Aktyvistės tvindo žiniasklaidą straipsniais su statistikos, teisės normų ir netgi Bažnyčios mokymo diletantiškomis interpretacijomis. Šis sujudimas nestebina, ypač, turint omenyje kai kurių Seimo narių iniciatyvą Stambulo konvenciją ratifikavimui teikti jau šioje Seimo sesijoje, kuri prasidės poryt.

Vis dėlto Stambulo konvencijos šalininkų skleidžiamas fonas nestokoja klaidingų teiginių, todėl atsakas jam – būtinas. Dokumento entuziastės nesibodi kalbėti visų Lietuvos moterų vardu, todėl manome, kad būtent Lietuvos moterys ir turėtų pasakyti, ką jos iš tikrųjų mano apie Stambulo konvenciją.

Kviečiame moteris pasirašyti https://laisvavisuomene.lt/stambulo-konvencijai-ne/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=Pasiprie%C5%A1inkime+Stambulo+konvencijai%2C+kad+negr%C4%AF%C5%BEtume+prie+klasi%C5%B3+kovos+ideologijos+. Jame nesutinkama su ideologizuotu istorinės praeities vertinimu, supriešinančiu vyrus ir moteris bei akcentuojančiu nevisavertę moterų pažangą. „Esame dėkingos tūkstančiams Lietuvos vyrų, kurie kartu su moterimis dalinosi rūpesčiais, palaikė vieni kitus sudėtingose istorinėse situacijose, kovojo už Lietuvos nepriklausomybę ir kūrė bendrąjį visuomenės gėrį. Vyrų ir moterų pasiaukojimo ir bendro darbo dėka Lietuva tapo šalimi, kurioje gera gyventi“, – rašome tekste. Kreipimesi atkreipiamas dėmesys, kad apibendrinantys Stambulo konvencijos teiginiai apie išimtinį vyrų smurtą moterų atžvilgiu yra neteisingi, o tai lemia, kad smurto prevencijai ir kovai su juo Stambulo konvencija siūlo ydingas priemonės.

Ypatingą susirūpinimą kelia 14 straipsnyje numatyta pareiga medžiagą apie „nestereotipinius lyčių vaidmenis” įtraukti į visas privalomo vaikų ugdymo programas. Be to, konvencija vartoja Lietuvos teisėje neegzistuojančią „socialinės lyties” (gender) sąvoką, o Konvencijos 4 str. 3 d. numato draudimą diskriminuoti „dėl socialinės lyties tapatybės“. Tai reiškia, kad diskriminavimu galėtų būti laikomas atsisakymas pripažinti asmens pageidaujamą „socialinę lyties tapatybę“ tiek privačioje, tiek viešoje sferose, įskaitant švietimo ir ugdymo įstaigas.

Pasak pasirašiusiųjų, Stambulo konvencija iš esmės siūlo viešo ir privataus gyvenimo stebėjimą ir kontrolę pasitelkiant politines galias, nacionalines ir tarptautines organizacijas, švietimo sistemą, žiniasklaidos, kultūros ir laisvalaikio priemones tam, kad būtų perauklėjama Lietuvos visuomenė ir keičiamas mūsų elgesys. Vienus mąstymo stereotipus privalomai keistų kiti, o laisvė vadovautis „savo galva“ būtų ribojama siekiant paversti Lietuvos gyventojus vienodais „pažangiais žmonėmis“.

Atkreipiame dėmesį, kad kreipimąsi pasirašyti gali tik moterys.

Būsime dėkingi, jei pasidalinsite kreipimosi nuoroda (ČIA) ir su savo pažįstamomis.

Norinčius plačiau susipažinti su argumentais dėl Stambulo konvencijos kviečiame skaityti šiuos straipsnius:

LVI valdybos narė, teisininkė Kristina Zamarytė-Sakavičienė išsamiai paaiškina Stambulo konvencijos oficialaus teksto sąvokų reikšmę ir dokumento įtaką Lietuvos teisinei sistemai. „Sunku suprasti jau metai iš metų nesibaigiančias kalbas apie Stambulo konvencijos ratifikavimą kaip panacėją nuo smurto, užuot pagal galimybes ėmusis tikrai produktyvios veiklos. Juk LR Konstitucija nereikalauja, kad kiekviena tarptautinė sutartis būtų ratifikuota. Neratifikuota sutartis šalies vidaus teisės normomis taip pat gali būti įgyvendinama. Skirtumas yra tik tas, kad ratifikavus tarptautinę sutartį ji įgyja aukštesnę galią nei Lietuvos įstatymai. Todėl, ratifikavus Stambulo konvenciją, turėtume keisti visus teisės aktus, kuriuose yra kitaip nei Konvencijoje suprantamos sąvokos, susijusios su lytimi ir kt. Tačiau labai norint nediskutuotinos konvencijos nuostatos ir be ratifikavimo gali būti inkorporuotos į Lietuvos teisę, o neaiškios, netinkamos ir prieštaringos – tiesiog atmestos.“ Visą straipsnį skaitykite ČIA.

LVI ekspertas, teisininkas Ramūnas Aušrotas rašo apie smurto priežastis ir jo suvaldymo priemones. „Kaip teigia akademinė literatūra, smurtas negali būti nulemtas vieno veiksnio – jo priežastys yra kompleksinės ir, remiantis ekologiniu modeliu, skirstomos į skirtingus lygius. Smurto tyrinėtojo J. Giligano teigimu, smurto prieš moteris priežastis yra vyrų nevisavertiškumo jausmas, susijęs su žemu socialiniu statusu ir prasta ekonomine padėtimi, o ne vyro socialinis ar ekonominis pranašumas prieš moterį. Taigi, Stambulo konvencijos teiginys, jog vyras smurtauja prieš moterį „dėl to, kad ji yra moteris“, t. y. dėl jos lyties, kelia grėsmę, kad smurto artimoje aplinkoje prevencijai ir kovai su juo bus naudojamos ne moksliniais įrodymais, bet nepagrįstomis teorinėmis prielaidomis paremtos priemonės. Viena iš jų – Stambulo konvencijos įtvirtinta pareiga į ugdymo programų turinį įtraukti privalomą diskursą apie nestereotipinius lyčių vaidmenis. Tuo tarpu sisteminiai smurtą skatinantys reiškiniai (alkoholizmas, nedarbas, skurdas ir pan.) gali nepagrįstai likti antrame plane.“ Visą straipsnį skaitykite ČIA.

R. Aušrotas taip pat kalba apie Stambulo konvencijos tikslus, sąvokas, sąsają su transseksualių asmenų apsauga. „Svarbu atskirti transgenderizmo ideologiją, kuri sako kad kiekvienas žmogus turi savo lyties tapatybę, kuri yra skirtinga nuo jo biologinės lyties ir taip steigia visuomenėje lyčių daugį, ir transseksualumą – psichinį lyties tapatumo sutrikimą, kai asmenys yra įsitikinę, kad lyties požymiai neatitinka jų lyties, stengiasi jų atsikratyti ir įgauti priešingos lyties požymius. Lyties keitimas asmenims, kurie turi sumišimo dėl lyties problemą, šiai ideologijai tampa „Trojos arkliu“, leidžiančiu išeiti iš dvipolio (vyro–moters) lyčių modelio į daugiapolį.“ Visą straipsnį skaitykite ČIA.

Taip pat norime jau dabar pakviesti pasižymėti datą savo kalendoriuose. Kovo 27 d. 18 val. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos (Trakų g. 10, Vilnius) Parodų salėje vyks ekumeninė konferencija „Stambulo konvencijos iššūkiai krikščionims“. Daugiau informacijos apie renginį netrukus.


Laisvos visuomenės instituto komanda

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nuomonė       2020-03-11 11:17

Bijome pareikšti, kad tie mums primetami visokių iškrypimų garbinimai yra kažkodėl vadinami demokratija. Kodėl turėtume besąlygiškai palaikyti neteisingą genderizmo taip vadinamą “ideologiją” - toleranciją iškrypėlių reklamoms, daugybės lyčių išradinėjimus ir t.t.? Gerbkime savą tikėjimą ir padorumą!

...       2020-03-9 21:32

sTAMBULO konvensija,Barnevernet,dvieju diedu santuoka,belyciai vaikai,darzelinokams priverstinis mokymas apie antro galo reikalus,moteru ale teises.Tfuuu,slykstu.Vien tik pasirasyti neuzteks,kaip kaimynas sako,reikia kazka organizuoti,iseiti i gatves???Juk sakalienei,kad butu surengta apkalta taip pat daug zmoniu pasirase,o kas is to,sedi seime ir sprendzia musu likimus.Nepades tie pasirasymai,tik nepasiduokime,juk musu tradicijas saugojanciu yra daugiau,negu tu priesiu??

Zosė       2020-03-9 19:27

Prieštarauju Stambulo konvensijos ratifikavimui!!! Stambulo konvensija yra didžiausia nesąmonė, nes joje mažai kalbama apie smurtą, o pats pagrindas genderizmas, socialinė lytis, pareiga į ugdymo programų turinį įtraukti privalomą diskursą apie nestereotipinius lyčių vaidmenis, vienos lyties santuoka, o tai priėmus, ir vaikų įsivaikinimas!!! Ar to norime tradicinės ( Moteris ir Vyras ) šeimos???

ah1       2020-03-9 14:12

yra pas mus toksai posakis: skurdas pro duris - meilė per langą, todėl net neabejoju kad Stambulo konvencijos tikslas nukreipti dėmesį nuo esmių preižasčių nedarbo ir skurdo,  nedarbo ir skurdo nesprendimo ir nešalinimo. Ir iš viso kodėl mums krikščionims brukama islamistinės musulmoninės Turkijos Stambulo kažkokia konvencija. Jei pas musulmonus Stambule yra problemų moterims tai tegul musulmonai Stambule ir sprendžiasi tas problemas.

AČIŪ       2020-03-9 9:20

gerb. Kristinai už įžvalgas. Negalima šio šėtono įsileisti į Lietuvą. Jau matosi, aiškiai matosi ką tai reiškia. O kai balsuos Seime, būtinai atkreipti dėmesį kas ir kaip balsavo. Rinkimuose būtina įvertinti Lietuvos priešus.

Vilnietis       2020-03-9 8:55

platinu face-šitbooke.

Pasirasiau       2020-03-9 8:24

Butina buti neabejingoms.


Rekomenduojame

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.