Teisėkūros iniciatyvos, Socialinės inžinerijos eksperimentai

LVI: ir vėl stumiama Stambulo konvencija

Tiesos.lt redakcija   2017 m. balandžio 3 d. 19:32

23     

    

LVI: ir vėl stumiama Stambulo konvencija

Kovo 23 d. kalbėdamas per Vyriausybės valandą Seime premjeras Saulius Skvernelis vienu iš prioritetinių Vyriausybės darbotvarkės klausimų nurodė Stambulo konvencijos (Konvencija) ratifikavimą. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis taip pat teigė, jog Vyriausybė sieks ratifikuoti Stambulo konvenciją, nors pripažino, kad Lietuvoje reikalinga vidinė diskusija, savo naujienlaiškyje praneša Laisvos visuomenės institutas.

Stambulo konvencijos šalininkai nurodo, jog pagrindinis konvencijos tikslas yra smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencija. Tačiau visos Konvencijoje numatytos kovos su smurtu priemonės Lietuvoje jau egzistuoja. Esminė naujovė, kurią Konvencija įneštų į Lietuvą, yra „socialinės lyties“ sąvokos įteisinimas. Konvencijoje numatytas draudimas diskriminuoti „dėl socialinės lyties tapatybės“ ribotų asmenų teisę vadovautis prigimtinės, biologinės lyties samprata.

Stambulo konvencijos 14 straipsnis įpareigoja Konvenciją ratifikavusias šalis į vaikų švietimą įtraukti mokymo programas apie „nestereotipinius lyčių vaidmenis“. Tai prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijos 26 straipsnyje įtvirtintai tėvų ar globėjų teisei nevaržomai auklėti vaikus pagal savo dorovinius ir religinius įsitikinimus. Daugiau argumentų, kodėl Lietuva neturėtų ratifikuoti Stambulo konvencijos rasite (ČIA).

Svarbu ir tai, jog šios Konvencijos taip pat neatitinka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkiminės „Darnios Lietuvos“  programos, kurioje nurodoma: „Lygiai taip pat kova su smurtu negali tapti pretekstu į Lietuvos teisės sistemą integruoti tokias normas, kurios, įtvirtindamos „socialinės lyties“ kategoriją, keltų pavojų nuosekliai šeimos politikai“. Toliau LVŽS programoje kalbama ir apie formalių ugdymo įstaigų bendradarbiavimą su mokinių tėvais, tačiau ratifikavus Stambulo konvenciją, tėvai nebegalėtų tikėti ir šiuo rinkiminiu įsipareigojimu, nes netektų galimybės reikalauti, kad jų vaikai nebūtų mokomi apie „nestereotipinius lyčių vaidmenis“.  Dėl to nenuostabu, kad daugelį LVŽS frakcijos Seime narių premjero pozicija šokiravo ir papiktino.

Negana to, S. Skvernelio vadovaujama Vyriausybė Sveikatos apsaugos ir Teisingumo ministerijas įpareigojo iki 2017 m. rugsėjo 1 d.  parengti teisės aktus dėl gydymo paslaugų teikimo asmenims, turintiems lyties tapatumo sutrikimų. Ministras pirmininkas Seimo posėdyje konstatavo: „Ar­ba tu­ri bū­ti įsta­ty­mas, ar­ba tu­ri bū­ti pa­tai­sy­tas Ci­vi­li­nis ko­dek­sas“.

Teisės aktų projektus parengti įpareigotas LVŽS deleguotas Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga abejoja lyties keitimo įteisinimo prasmingumu: „Man, kaip psichikos sveikatos specialistui, čia yra labai įdomi diskusija. Sakoma ir dabar formuojamas supratimas, kad tai nėra sutrikimas. Jeigu tai nėra sutrikimas, ir mes to nelaikome liga, tai ką mes tada gydome ta procedūra? Koks yra gydymo tikslas? Jeigu žmogus yra nepatenkintas savo išvaizda, nori ją keisti, kažką su savimi daryti, ar tai iš tikrųjų yra ligos gydymas? Ir ar valstybė turėtų už tai mokėti? Ar vis dėlto tai turėtų būti vertinama taip, kaip, pavyzdžiui, plastikos chirurgijos procedūros? Jeigu žmogus yra nepatenkintas savo išvaizda, kur yra riba?“ – svarstė A. Veryga.

Šiuo metu Civilinis Kodeksas numato, kad nesusituokęs, pilnametis asmuo turi teisę medicininiu būdu pasikeisti lytį, bet realios įstatyminės bazės, reglamentuojančios lyties keitimo procedūros tvarką nėra. Dėl šio neatitikimo Europos Žmogaus Teisių Teismas (Teismas) pripažino, jog Lietuva pažeidė savo tarptautinius įsipareigojimus. Tačiau Lietuva nebuvo įpareigota įteisinti lyties keitimo procedūrų. Tam, kad Teismo sprendimas būtų įgyvendintas, nebūtina priimti Lyties keitimo įstatymą. Užtenka panaikinti Civilinio kodekso nuostatą, kuri lyties tapatumo sutrikimus turintiems asmenims sukuria nepagrįstus lūkesčius.

Daugiau apie lyties keitimo procedūros teisinį, antropologinį bei bioetinį vertinimą bei galimus kitus sprendimo būdus kviečiame pasiklausyti ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Juozapas---Liepai       2017-04-4 22:03

Viskas ką vardini yra teisinga.
Patikslinsiu tik dėl ” pykimo”. Tai ne pyktis, aš nepykstu.
Kalba yra apie teisingumą ir atsakomybę.
Negali būti taip, kad tie kurie balsuodami daugiau nei ketvirtis amžiaus nuolat bukai lipa at to paties grėblio, paslysta ant tų pačių bananų žievių.
Nuolat asmeniškai dalyvauja režimo formalaus legitimumo patvirtinime ir neprisiima jokios atsakomybės.
Kuomet tūlas prisisprogęs šnapso vairuoja automobilį - visi sako jog tai blogai ir netoleruotina. Bet kai tūlas be proto eina ir primeta biuletenių į balsadėžę velnias žino už ką- tuomet tipo, jis jau ne prie ko.
O aš nematau principinio skirtumo tarp pijoko už vairo ir idioto rinkimų apylinkėje.
Tiek vienas tiek kitas dažnai sukelia skaudžias pasekmes.
Bet girtas kelių gaidys blogiausiu atveju pražudo keletą žmonių.
O idiotas balsuotojas atvesdamas valdžion niekšus kančioms pasmerkia šimtus tūkstančių nekaltų piliečių.
Girytam vairuoti draudžiama, psichiškai nesveikiems ribojama arba panaikinama teisė balsuoti.  Teoriškai. Bet Lietuvoje pagal balsavimus sprendžiant, derėtų prie balsadėžių neprileisti 2/3 žmogelių. Nes idiotai.
Nes sveikas psichiškai žmogus jau antrą kartą nebelipa ant grėblio. Na, koks išsiblaškęs gal iš trečio guzo kaktoje , bet ir toks po to dairosi ir saugosi.
O bet tačiau Lietuva pilta mlkių kurie ant grėblių laipioja 27 metus.
Arctai išsiblaškymas, naivumas? Pardon, pardon- 27 metus nesuvokti jog rinkimai pagal režimo taisykles yractik cirkas, 27 metus laipioti ant grėbliû - pardon, tai silpnaprotystė. Psichinė negalia.
Negalima durniams balsuoti!
Jeigu ligoniai, tokius vreikia gydyti. T.y. šviesti, mokyti, taikyti terapijas.
Nes durniai patys nesuvokia savo ligos!
O jeigu suvokia bet elgiasi kenksmingai savo, kitų piliečių atžvilgiu, tokiue yra pavojingi recidyvistai.
Visų durnių negalime izoliuoti, něra galimybių tiek durnių gydyti.
Bet bent sakyti teisybé privalu.
Todėl durnius vadinu durniais.
Nes tiesa gydo geriausiai.
Taip, toks kalbėjimas yra “neskanus”.
Taip jau yra - vaistai kartús.
Skanūs tik kvaišalai ir kitoks brudas.
Todėl ” brangiyslietuvosžmones” t.y. rinkějus idiotus vadinu idiotais.
Nes tai tiesiog faktas.
Ir nieko asmeniško.
Nemanau jog tai didelė bausmė liumpenams buratinams kurie savo idiotišku balsavimu iš esměs ir sušiko Lietuvą, man, Tau ir dar ne vienam normaliam žmogui buratinai savo bukais balsais kas keturis metus mums vis užkaria ant sprando niekšų ar debilų valdžias.
Kodėl aš, Tu, kiti normalús žmonės turi murdytis adilų prišiktam mėšle?
Beviltiškai didelė, agresyviai paklusni asilų dauguma yra viena iš esminių emigracijos, skurdo, chaoso, smurto, savivalės ir neteisybės priežasčių.
Tik kuomet liurbiai pripažins jog elgėsi idiotiškai ir išpažins savo kretiniško “balsavimo”  nuodėmes- tik tuomet prasidės pokyčiai.
Ir ne anksčiau.

Liepa-Juozapui       2017-04-4 21:13

Juozapai,negalima pykt, nes didžioji dalis lietuvių- normalūs žmonės ir gyvena padoriai. Tad jiems sunku patikėti, kad renkami seimūnai meluoja jau tą pačią akimirką, kai beria savo pažadus kaip žirnius. O tie “žirniai” niekados nesudygs…//
Iš to, kaip nuosaikiai ir palankiai “valstiečių” atžvilgiu elgėsi ponia iš Daukanto rūmų, buvo galima nujaust,kieno tai projektas.// O iš to, kad naujųjų gelbėtojų bei “tikrų profesionalų” programoj nebuvo net užuominos apie liustraciją, buvo galima daryt prielaidą, jog senuosius sisteminius kadrus keičia kiti.// Dar metai nuo rinkimų nepraėjo, o jau partijos vedlys Karbauskis pareiškė, kad elgetiškų atlyginimų kėlimas,neva, sugriaus Lietuvos ekonomiką....//
Smetoninės Lietuvos politikai sugebėjo per dvidešimtmetį sulipdyt Lietuvą, kelt krašto žmonių ekonominį gerbūvį, ugdyt patriotizmą. Dabar gi situacija tokia, kad BVP kyla, o skurdui ir evakuacijai nematyt galo. Kodėl? Todėl, kad valdžioje tupintys dirba ne dėl Lietuvos ir tautos, o Šeimininkams iš rytų ir vakarų . //

Juozapas       2017-04-4 18:58

Miela kolegė Liepa viską teisingai išdėstė.
Dabar kai rinkimų cirko šaukštai popiet. Daugelis griebiasi kas už galvų, kas už kitų vietų.
Noriu priminti, jog mes su Liepa perspėjom tamstas jog taip ir bus.
Nenorějote ir girdėti. Kai visi žagsėdami iš laimės bėgote dalyvauti rinkimû cirke, mudu su kolege buvome čia lyg raupsuotieji. Visi buvote įtikėję į “gelbėtojų” utopijas.
Kad tamstos elgėtės buratiniškai ir gavote buratinišką rezultatą, tas yra normalu. Tiesioginis priežąsties ir pasekmės ryšys.
Bet kodėl man ir mano kolegei dabar tenka uostyti tamstų pridirbą mêšlą?
Koděl bukoji dauguma metai iš metų neklauso sveikos nuovokos, nuolat lipa ant tų pačių grėblių ir nesąmonių pasekmes dar padalina normaliems? A?
Ar paknopstom bėgusieji durnai balsuoti turi bent kiek sąžiněs.
Būtų teisinga, jeigu tie kurie savo asiliškais balsais atvedė valdžion eilinių idiotų šaiką, jeigu atsiprašytų tų kurie už idiotus, parazitus ir išdavikus nebalsavo.

tikrai taip       2017-04-4 18:40

Pritariu Liepos nuomonei. S. Skvernelis kiekvieną dieną mums pasirodo visu “gražumu”. Neaiškus tipas, arba S. Skvernelis labai gražiai valstiečius ir mus visus apmovė. Kaip reikės juo atsikratyti?

Liepa       2017-04-4 17:09

Skvernelis į rinkimus ėjo su žaliaisiais,kuriems ekologija yra Nr.1 ir su valstiečiais,kuriems Nr. 1 yra žemdirbystės bei jos tradicijų tęstinumo reikalai. Deja, elgiasi kaip koks atskalūnas ir misteris Egoistas.// Jo veiklą galima vertinti ir kaip antilietuvišką, ir antikrikščionišką, o bendrąja prasme ir antžmogišką, nes Žmogus negali savarankiškai pasirinkti nei tėvų, nei šalies, nei tuo labiau savo lyties. // Bet ko norėt iš veikėjo, kuris organizavo košmarišką Garliavos šturmą atimant iš šeimos glėbio nuo tvirkintojų saugotą vaiką.// Pagal savo darbus ir liberastinius siekius yra anūkėlio brolis dvynys.//

LVŽS       2017-04-4 13:01

Turi atsisakyti Skvernelio, o tai jis visus padaris pyderais.

nesuprantu policininko skvernelio lyties       2017-04-4 11:48

a r jis konservas ar liberastas? O gal socdemas ar tvarkietis? Bet tik ne tas, kuo dedasi.

Svarbu       2017-04-4 11:38

dabar paskelbti detalią ir išsamią Skvernelio turo deklaraciją (kaip kelių policininkas įsigijo tokius turtus - būtų visiems gera pamoka) , taip pat paskelbti, kas buvo, ką dirbo Skvernelio tėvas, nes yra buvę daug rašymų ir pasakymų, kas labai nepuoštų  skvernelį. Reikia žinoti TIKRĄ TIESĄ ir tada gal būtų įmanoma suprasti kodėl jis elgiasi vienaip, o ne kitaip. Labai įdomu, kodėl jam svarbiausias darbas, tai Stambulo konvencija - ar tai stabdys emigraciją?  Įspūdis toks, kad daroma viskas, jog ta emigracija tik didėtų. Kieno tai tikslas?

dsa       2017-04-4 11:05

Svarbiausia ratifikuoti, o po to užmiršti. Dažniausiai ratifikuotojai net nežino ką ratifikuoja, perskaito tik ratifikuojamo dokumento pavadinimą. Prioritetas?

Pildosi       2017-04-4 8:52

Karlo Markso svajonė-gražiai vaikus išauklėti mokam tik už pinigus?

ką dabar daryti?       2017-04-4 8:47

Šitas seimas(tiksliau valstiečių ir žaliųjų partija), išsirinkę ministru pirmininku S. Skvernelį, yra papuolę į savo pačių paspęstus spąstus. Ką dabar daryti? Skvernelis moka pozuoti publikai, reitingai kyla… Bet ką jis ruošiasi daryti Lietuvai - atiduoti didžiulį Pranciškonų vienuolyną lenkams, pakeisti lietuvišką raidyną, dabar priimti Stambulo konvencijos nutarimo “naujoves”...Kadencija dar tik prasidėjo ir Skvernelio darbai tik prasideda, tai ko mums tikėtis ir ką daryti?

svarbu prievartauti       2017-04-4 8:34

pasirenkama kokia nesąmonė - ir per prievartą diegiama.
žmogeliai klykia, eina į partizanus, miršta už Dievą ir Tėvynę...
o prievartautojai džiaugiasi: bus komunizmo arba pederastų arba gendoristų pergalė !!
—-
URA TOVARIŠČI !!

Antanas Petraitytė       2017-04-4 7:36

Lyčių yra daug ir įvairių ir visas reikia gerbti.

lopas       2017-04-4 7:32

na, tai už ką balsuosime per kitus rinkimus?
privalome susirasti naujų mesijų.
juk negalime likti nebalsavę.

Valstiečiai       2017-04-4 7:20

per skysti.Kas kaip nori,taip su jais groja.

Logika       2017-04-4 7:17

Jeigu tai ne liga tai kam reikalingas chirurginis gydymas? O jeigu, vis dėl to, tai yra liga tai nuo kada psichinės ligos gydomos chirurginiu būdu ir dar tokioje vietoje?

jzssssmarja!       2017-04-4 7:10

žaliuosius valstiečius vėl puooooola!

buratinas       2017-04-4 7:09

nesvarbu.
svarbiausia buvo malonumas balsuoti už skvernelį.
išrinkome!

Vakar Janutienės       2017-04-4 6:58

laidoje žibėjo Černiauskas.O visi entuziastingai šaukė,kaip gerai,kad priimtas įstatymas atiminėti vaikus ,-džiūgavo ir Šalaševičiūtė.Laidos nebuvo galima išžiūrėti iki galo.Dirbtinė taika ,melas sau ir nežinia kuo čia tokie dalykai baigsis.Janutienė atrodė apgailėtinai,-kaip išprievartauta kalbėti ne pagal save.

Bordo       2017-04-4 5:57

Skvernelis man visuomet kėlė įtariama. Liberastas.

Agne       2017-04-4 1:27

Skvernelis toliau stebina. Ar tai svarbi problema Lietuvoje?
A. Veryga teisus, nepatinka koks esi , mokėk pinigus ir keiskis.

gal kas žino       2017-04-3 20:36

kur ir kas išoperuoja psichinį sutrikimą Lietuvoje? Paskelbkite - pakalausa, t.y. verslas užtikrintas.

???       2017-04-3 20:07

Psichinės ligos pagal TLK - 10 ligų klasifikatorių jau ne ligos o norma? Tada taisykit TLK - 10 logų klasifikatorių.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.