Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė

LVI atsakymas dėl klaidinančių aliuzijų į sąsajas su Sputnik.lt

Ramutė Bingelienė   2020 m. balandžio 9 d. 7:07

9     

    

LVI atsakymas dėl klaidinančių aliuzijų į sąsajas su Sputnik.lt

Balandžio 7 d. socialinėse medijose buvo paskleista melaginga ir šmeižikiška aliuzija apie neegzistuojančius Laisvos visuomenės instituto (LVI) ryšius su vienu iš Kremliaus propagandinių ruporų Sputniknews.

Konkrečiai – socialiniame tinkle Facebook privatus asmuo paskelbė įrašą, esą portalas sputnik.lt rekomenduoja apsilankyti LVI internetinėje svetainėje ir taip implikavo LVI sąsajas su Lietuvai nedraugiškomis užsienio jėgomis. Netrukus šiuo klaidinančiu privataus asmens įrašu dalinosi ar nevengė komentuoti politikai ir visuomenininkai, tokie kaip Rasa Juknevičienė, Jonas Ohmanas ir kiti, taip padarydami žalą LVI reputacijai.

Reaguodami į skleidžiamą šmeižikišką informaciją, pateikiame LVI atsakymą:

1. Portalas sputnik.lt yra Lietuvos piliečiui Laurynui Ragelskiui priklausanti interneto srauto nukreipimo (angl. internet traffic misdirection) svetainė – tai visiškai kitas portalas nei propagandinis Kremliaus ruporas Sputniknews. Kaltinimai LVI grįsti aliuzija, kylančia iš panašumo tarp dviejų nesusijusių portalų pavadinimų. Beje, Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimą blokuoti kitą L. Ragelskio portalą Ldiena.lt po to, kai LVI jį apskundė dėl neteisėto LVI informacijos skelbimo.

2. LVI nėra atsakingas už nesusijusių tinklalapių savininkų sprendimus naudoti nuorodą į LVI interneto svetainę ir toks naudojimas jokiu būdu nerodo, kad LVI pritaria portale skleidžiamai informacijai; iš portalo sputnik.lt savininko LVI pareikalavo pašalinti atitinkamą nuorodą.

3. LVI neturi ir niekada neturėjo jokių ryšių su Rusijos politikais, verslininkais, žiniasklaidos kanalais ar su Kremliaus interesui Lietuvoje palankiomis organizacijomis.

4.  LVI skleidžia ne Putino propagandistų, bet Sovietų Sąjungą sugriovusių šv. Popiežiaus Jono Pauliaus II, JAV prezidento Ronaldo Reagano, taip pat Europos Sąjungos tėvų kūrėjų Konrado Adenauerio ir Roberto Schumano idėjas.

5. Rusija nėra valstybė, kurioje klesti laisva visuomenė, kaip ją supranta LVI. Rusijos vadovybė nieko nepadarė, kad būtų deramai gerbiama žmogaus gyvybė nuo pradėjimo, užtikrinama religijos laisvė ir piliečių apsauga nuo perteklinio valdžios kišimosi į jų gyvenimą.

6. Šmeižikiškas aliuzijas apie LVI skleidžiantys privatūs asmenys ir jomis dalintis skubantys politikai demonstruoja visišką internetinį neraštingumą, arba – labiau tikėtina – baimę ir neapykantą LVI vykdomai veiklai ir norą ją sustabdyti bet kokiomis priemonėmis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

"Patriotizmas" per kraštus verčiasi       2020-04-10 19:13

O juk jie buvo raudoni komjaunuoliai ir komunistai, Rusijos šlovintojai. Nieko gero iš išverstaskūrių

stasys        2020-04-10 7:40

Str. išdėsto problema bet ne atsakymus problemai . Kas pažabos tokį kaip Ragelskį ir jo neteisėta veiklą . Kada žmogus nusižengia visuomenei ar kai nepaiso joje galiojančiu įstatymu ar tada kai laisva nuomonė ir jos išraiška tampa nepakeliama našta tai pačiai visuomenei ir joje galiojančioms normoms . Ar mūsų įsitikinimai gali tapti nusikalstami ir prieštaraujantis BK požiūriu . Kaip visuomenė pati savyje turi suderinti prieštaravimus va tokioje byloje .: ‘laisvavisuomene.lt/byla-beizaras-ir-levickis-pries-lietuva-faktai-argumentai-ir-pasekmes/’ iš tos pačios LVI svetainės . Ne per seniausiai teismas išteisino Egle Mirončikiene ‘15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/vilniaus-policija-moteri-bande-nubausti-del-karikaturos-bet-teismas-to-padaryti-neleido-59-1291148’ dėl jos karikatūros žinomai pareigūnei , o tai sukėlė dar daugiau prieštaravimu kada kokiu atveju įstatymas gina ir baudžia pilietį . Pasirodo demokratija skirtingai nuo didumos manančiu nėra visuomenės laukas po kuri strapalioti kaip sau tinkamas .

net įdomu pasidarė       2020-04-9 18:26

Kas per daiktas Ragelskis, seniai aišku. Net įdomu pasidarė, kas per vienas tas Mindaugas Paulavičius?

Naujas terminas       2020-04-9 16:45

Liaudis ir jos kūryba - nenugalima!Puikiai - solidūs melagiai!Analitikai,blin.

nieko naujo        2020-04-9 14:22

seni metodai, taikyti visu diktaturu ir demokratiju. juodinti savo priesininkus ir konkurentus bet kokiomis priemonemis, netiesa cia irgi puikiausiai tinka. stai ir konservatoriu simpatikai naudoja ta pati. nieko naujo. bet pritariu, kad tai slykstu

Patarimas       2020-04-9 11:51

Sinica, nelenktyniauk su Rasele. Nepavysi jos brolio kazachstano traukinuko.

stasys        2020-04-9 10:28

Klaidas visi daro , o joms padeda iš anksto suformuoti neigiamo įvaizdžio stereotipai . Visuomenės pakraščiuose visada veikė grupelės ‚diversantu‘  kuriu tikslai labai primityvus valstybės atžvilgiu . Bet ar V.Radžvilas supranta kokia spalvota ir margaspalvė publika susibūrė po jo steigėju partijos vėliava ? Pradedu suprasti apie ką buvo kalbama palietus atrankos klausimus . LVI turėtu kreiptis į tuos kurie suklydo padarydami klaidą susiejus juos su neadekvačios elgsenos asmeniu ir kreiptis į teisėsauga . Tolesnis dalyvavimas viešu ryšių socialinėje akcijoje , bent man atrodo beprasmiškas tokiais viešais pareiškimais .
Socialiniai tinklai suteikia galimybes informacijai pasklisti bet nesuteikia atsakymus klausimas ir problemoms. Apšaukti priešu galima bet kurį tinklalapį ir tai suveiks kaip magnetas pritraukiant visų dėmesį . Kažin ar tai geriausias elgesio būdas ,ginant savo sutepta vardą .

raselė       2020-04-9 10:27

cha, cha cha - mes paskleidėme per visus ruporus. o dabar jūs bandykite atsiplauti skelbdami paneigimus mažutėliame portalėlyje.
negražu?
bet labai patogu ir veikisminga smile
paduosite į teismą?
o teismai kieno? teismai kam dirba?
daugybę teisėjų juk paskyrė Naša Daša.
duskyt povidolei.

grumstas       2020-04-9 9:24

Kad tie, kurie skleidė melagingą informaciją  pasinaudodami sputnik .lt valdytojų ir pristatydami ją už sputnik news informaciją kitiems nenuovokiems skaitytojams, yra
tie ,kuriems mokama už melo skleidimą. Bet kaip paaiškinti politikų ir propagandistų tokių žmonių , kaip Raselė , Laurinavičius kurie sėdi ES parlamente, “dirba’ universitetuose ir visokiuose valstybiniuose institutose tokių  melagingų žinių platinimą savo feisbukuose : kvailumu ar tyčiniu klaidinimu savo bendrapiliečių , kuriems tiražuojamos tokios naujienos iš melagingnų kanalų?  Todėl susimąstykite , kai skaitote , klausote tokių “solidžių” melagių tiražuojamą informaciją.  Lygiai taip pat susimąstykite , kai skaitote ir tikite , kad laisvos visuomenės institutas kovoja už laisvę ir demokratiją. Greičiau jie kovoja už tokią lasvę, kuri jiems parankesnė.

Rekomenduojame

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Konstantinopolio patriarchatas Lietuvoje – nauja Bažnyčia?

Rusijos istorinė ir akademinė politika Lietuvos atžvilgiu 2021–2022 metais (pagrindinės tendencijos)

Kanzaso mokytoja nušalinta dėl „translytės“ mokinės pageidaujamų įvardžių nevartojimo

Christine ir Thomas Schirrmacheriai. Komunizmas kaip mokymas apie tūkstantmetę viešpatiją

Dominykas Vanhara. Išdavystės kaina

Kanapės siejamos su depresija ir nerimu

Vokiečių ministerijos nubudusiųjų „buvimo baltuoju“ apibrėžimas pašalintas po visuomenės neigiamos reakcijos

Romualdas Povilaitis. Apie Užimtumo įstatymo pakeitimą

Edvardas Čiuldė. Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.