Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Lukiškių aikštėje jau stovi… Vytis. Kartoninis… Kūrybinės dirbtuvės ar provokacija?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 14 d. 19:59

33     

    

Lukiškių aikštėje jau stovi… Vytis. Kartoninis… Kūrybinės dirbtuvės ar provokacija?

Antradienio vakarą socialiniuose tinkluose pasklido nuotrauka, kur matyti, kad Lukiškių aikštėje jau stovi… Vytis. Kartoninis.

Nustebęs buvo ir Vilius Kavaliauskas – idėjos pastatyti Lukiškių aikštėje Vytį sumanytojas, patikinęs, jog tai ne Vyčio paramos fondo iniciatyva. Kultūros ministerijos atstovai irgi išsigynė.

15min.lt pavyko sužinoti, jog pastatyti Vyčio maketą sumanė ir 65 sumanymą įvykdė naujas fondas, įteisintas tik šiomis dienomis.

Kaip informavo Kęstutis Akelaitis, vienas iš naujojo fondo steigėjų bei buvęs Vyčio paramos fondo valdybos narys, o taip pat ir Lukiškių aikštės sutvarkymo projekto vadovas, naująjį fondą įsteigusieji „anksčiau prisidėjo prie Vyčio paramos fondo veiklos“, o iniciatyvos kurti naują darinį, „vienijantį daugelį patriotinių Lietuvos organizacijų“, ėmėsi po to, kai „veikla sulėtėjo“.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius, dar neseniai piestu stojęs vien nuo minties apie Vytį Lukiškių aikštėje, šįkart patikino, jog visuomeninę iniciatyvą – „pasižiūrėti, kaip atrodytų viena iš galimų Vyčio realizacijos formų“ – jis sveikinąs…

Ričardo Savukyno veidaknygės nuotr.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2017-06-17 12:53

As nepedaluociau to Vycio statymo. Ne todel, kad tokio monumento nereiktu, bet del bendrojo labo.
kaip pastebejote valdziukei to Vycio visai nereikia, ir tautos dvasios jai irgi visiskai nereikia.Pakylesi - prades trukdyti vogti, klausimukus ims “slykscius” uzdavineti.
Bet nestatyti neina, kazkaip Leninas stovejo, stovejo - neliko. Kazkokia ideja nesti tai reikia, negi is Gruto parko atgal vilksi ar kokia AMB giljotinuota galva statysi.
Tai jus nemanykit, kad setonas bus arkliu, net jeigu jums ji pavyktu i vezima ikinkyt. Vez, bet vaziuot bus tikrai nesaldu. Pastatys jums toki Vyti, kad patys verksite. Arklio pasturgaliu i Tauro kalno puse ar dar kokia nereiksmingu detaliu prikergs, kas tik karikaturizuos monumenta ir ideja kuria jis turetu nesti.
Nedera paslemeku valdziai sventove statyt, kadangi negali serganti tauta pastatyt sveika ideja nesanti monumenta. Nepavyks, nes tai priestarauja desniams.
Reikia islaukti tektoninio luzio.

pamąstymai apie meną ir politiką       2017-06-17 12:16

Savaime aišku, kad pasiūlyto Vyties paminklo Lukiškių aikštėja pastatė į nepatogią padėtį visus sisteminius politikus, bijančius TAUTINIO patriotizmo kaip velnias kryžiaus. Aišku, kad Vyties paminklo idėjos sisteminiai politikai atsisakyti neišdrįs, todėl kyla toks įspūdis, kad brandinamas planas vietoje pasūlyto skulptoriaus Arūno Sakalausko Vyties paminklo pastatyti kitokį, abstraktų Vyties paminklą, kuris nekeltų įspūdžio, tuo pačiu ir patriotinių jausmų, eiliniam Lukiškių aikštės lankytojui. Todėl labai tikėtina, kad būtent todėl ir kyla aštri kritika pasiūlytos skulptoriaus Arūno Sakalausko Vyties skulptūros adresu: atseit, jog šis paminklo variantas yra nemeniškas, vos ne “kičinis”, neturintis jokios “išliekamosios vertės”. Taigi, labai tikėtina, kad bus sudaryta nauja, jau “kompetetingų meno ekspertų” komisija, kuri išrinks kitą jau “aukštos meninės vertės” Vyties paminklo variantą, tiksliau ABSTRAKTAUS Vyties paminklo variantą, nedarantį jokio įspūdžio ir tuo pačiu nekeliantį tautinio patriotizmo eiliniam Lukiškių aikštės lankytojui. Juk politikoje svarbiausia - atitinkamai paveikti arba nepaveikti mases…

Statyt šv.KAZIMIERĄ       2017-06-17 11:20

ant balto žirgo su sparnais-Vilniaus globėją.
Jo dvasia vesdavo LDK pulkus į sunkiausius mūšius,kai priešų pajėgos būdavo keleriopai gausesnės.

KOLOBORANTŲ vaikams       2017-06-17 11:10

ir vaikaičiams Vytis kelia ALERGIJĄ.

Vartai į Lukiškių aikštę       2017-06-17 11:09

turėtų būti GEDIMINO STULPŲ formos,o Vyęio žirgas turėtų būti BALTAs ,o raitelis su sparnais.
Vo ,tada būtų LIUX.

John Doe       2017-06-16 11:56

aš tai Lukiškių aikštę suarčiau ir beržinėlį ten pasodinčiau. Gal tada po kokio šimto metų aura pasikeistų tos vietos, gal ir niekados. Na o Vytį, - teisingai sako ant Tauro kalno ir monumentalų iš visų pusių matomą.

Daina       2017-06-16 8:05

O aš už Vytį Lukiškių aikštėje.

Iniciatyva       2017-06-16 7:16

O gal į neužmirštuolės iniciatyvą?

Iniciatyva       2017-06-16 7:14

Netikiu lietuviškomis iniciatyvomis. Kai reikia ką nors ištikrųjų apginti ar nuveikti, tai iniciatyvų nėra. Kai reikia valdžios nekontroliuojmoje erdvėje pasireikšti, tai iniciatyvos trykšta. Ko gero tos iniciatyvos yra kontroliuojamos ir naudingos. Viskas taip geitai ir sklandžia vyksta, tad ateityje nenustebkite, jei tai bus panašu į baltų pirštinių iniciatyvą:)

greičiausiai suniekins komuniagos       2017-06-15 21:45

ryškiausias pavyzdys:
- A.Svarinsko atminimo lenta prie jo namo,
- griūvantis Gedimino kalnas
——-
komuniagos kitaip nemoka, negali - tik suniekinti kas tautai brangu.
tai pas juos genuose, kraujuje - visada naikino geriausius.

vyt       2017-06-15 21:29

Išilavinę, kultūringos ir brandžios tautos po savęs palieka paminklus kuriuos regėdami jų ainiai ir svetimšaliai nusiima kepures prieš Genijaus kūrybos didybę.
Tamsios ir niekingos tautelės- gentys save užganėdina lipdydamos stabus. Juoduomenei meno nereikia- svarbu būtų greitai.
Ką po savęs pat ksime Istorijai? Garbę ar gėdą?
Jeigu nors kiek dar turime savigarbos, nestatykime to dėl ko anūkai niekins mus. Reikia atskirti visokius šimašius ir kirkilus kuriems Vytis kelia alergiją ir todėl tokie brudai priešinasi šiai idėjai. Tačiau negalima tapatinti protingų ir suvokiančių žmonių prieštaraujančių Vyčio idėjos suvulgarinimui, kaip dabar norima prastumti išties labai nevykusiu projektu.

kitas irgi naturaliam       2017-06-15 19:08

norint kazka rasyti, pirma reikia ismokti skaityti. juozapas kelis kartus pabreze jog yra uz vyti lukiskiu aiksteje, sake jog reikia ir tinka. kam dirbtinai statyti zmogu i priesininku stovyklos puse? jeigu zmmogus nenori jog svarbi vieta ir ideja butu isniekinta pigiu niekalu, argi tai blogai? jus nesigincinkite su uz jus daug protingesniu zmogumi, o geriau prasykite protingo patarimo. gal kazko ismoksite ir pradesite suvokti elementariausius civilizuotam zmogui privalomus zinoti dalykus.

Naturaliam       2017-06-15 18:56

“Manau, kad yra svarbiausia, jog paminklas būtų gražus, naturalus ir suprantamas (tuo pačiu ir vertingas) ne tiek modeniškiems menininkams (kurių yra tik apie 3%), kiek masiniam aikštės lankytojui. Tik tokiu atveju skulptūra gali būti reikšminga ir palaikyti eilinės liaudies dar esamo patriotizmo likučius, kas ir yra skulptūros pastatymo TIKSLAS.”
.
Kas yra “gražu”? Kas padaryta pataikaujant primityvios daugumos ” skoniui”?
Ar kas pakepta konjuktūros, progos (“k znamenatelnpoj date”) dėlei?
O gal dėl viyyysiško natūralumo nuliekime figūras nuo arklio ir žmogaus lavonų.
Būtų kaip tikri. Ypač jeigu dar ir nuspalvintume, a ne?
O kas yra patriotizmas? Kurie musyse yra realūs patriotai o kurie yra tik trispalvės bezdžioněs?
Ar idiotai lakstantys balsuoti už bele ką yra patriotai? Ar žmogus tyliai ir kantriai, nebarškėdamas kuriantis išliekamąją vertę turinčius dalykus bet nemojuojantis vėliava ir nebaubiantis krepšinio tribūnose yra prastesnis patriotas už kaimenes savo pilvams dirbančių kumečių kurie prisilakę pigaus alaus apsikaišo savo supuvusius golpiukus trispalvėmis?
Tamsta aiškini apie tikslus, neturėdamas žalio supratimo nei kas tai nei apie ką.
Tamsta bandote aiškinti kosminio mąstelio dalykus tuo pačiu demonstruodamas kosminio dydžio kvailumą.Tokie kaip tamsta 1992 kląstingai balsavo už lddp, po to vietoj St. Lozoraičio pasirinko barabą. Tokie kaip tamsta rinko paulauskus, uspaspiskixus, bučiavo kalendoriukus su paksiaus portretu, tokie “ant bajerio” balsavo už valincko klounus, o dabar tekini lėkė rinkti kolchozninkų.

Va dėl tokių kičinių “patriotų” ir sėdime mėšle iki ausų.

Naturalus Juozapui       2017-06-15 17:07

“Vienok, kalbant apie konkretų, konkretaus skulptoriaus kūrinėlį kuris pavaizduotas makete, mano manymu, tas darbelis yra labai silpnas tiek menine idėja, tiek plastikos išraiška. Galima sakyti, kičinis lipdinukas, liudijantis autoriaus amatininkiškumą, mąstymo provincialumą ir visišką neturėjimą ką pasakyti nei mums, nei ateities kartoms.”
Abstrakčios frazės ir nieko konkretaus: “meninė idėja…plastikos išraiška…kičinis lipdinukas…amatininkiškumas…mąstymo provincialumas…neturėjimas, ką pasakyti”. Ar ne politikavimas meno srityje? Turėkime omenyje, kad ir menininkai neapsieina be politikos…
Manau, kad yra svarbiausia, jog paminklas būtų gražus, naturalus ir suprantamas (tuo pačiu ir vertingas) ne tiek modeniškiems menininkams (kurių yra tik apie 3%), kiek masiniam aikštės lankytojui. Tik tokiu atveju skulptūra gali būti reikšminga ir palaikyti eilinės liaudies dar esamo patriotizmo likučius, kas ir yra skulptūros pastatymo TIKSLAS.

Daktaras Basanavičius verkia       2017-06-15 15:47

Kokia valstybė - toks ir paminklas- kartoninis. Vytautas Didysis būtų sužavėtas.

Nepasirašysiu       2017-06-15 14:37

Pagaliau (kai kurie) žmonės ima veiklą į savo rankas. Be ilgų pokalbių, aptarimų, biurokratijos ėmė ir pastatė. Turbūt - visam laikui.
Pagarba.

Skiriu Antiperspirantui...       2017-06-15 14:07

Daug nekalbėjęs padaryk gražiau ir meniškai su gilesne mintimi ateities kartoms.
Žinau iš anksto - įmantriau ,meniškiau nebus,nes į mūsų kraują yra įdėta kažkokio
priedo,kad mes mokame tik koneveikti ir peikti vienas kitą,kritikuoti.O žinote ko-
dėl mūsų tokia prigimtis?Todėl, kad esame giliai savo esybe dar neišsivadavę iš oku-
pacinio poveikio lauko ir nešiojamės ant kupros vergo naštą.

Vytis       2017-06-15 12:03

Gal dar pridėsiu skulptūros pavadinimą: “Ūch, paūšim, pamosykuosim”. Skulptūra ne nuo žodžio vytis, o nuo “laikinai pasibaidė arklys ir teko išskėsti rankas”. Neatsitiktinai didysis Elfas fotografavo. Nejaugi Lukašenka pasistatys daug autentiškesnį Vytį ir mes liksime su savo balvonais. Suprantu autorių, kad padarius normalų Vytį, balvonas iš šalia esančios vėliavos nedingtų.

antiperspirantas       2017-06-15 11:49

Visas “skulptoriaus” menisis sprendimas pasireiškė tuo, kad tiesiok tūriškai įmedžiagino herbo piešinį, o kad nebūtų vien paprastas plokščio daikto pripūtimas oru, kaip baliono, nuo savęs pridėjo “minties polėkį”.
Atlapojo kairę ranką su skydu.  Kadangi visa likusi kompozicijos dalis tėra mechaninis buitiškas copy paste perkėlimas nuo monetos reverso, tad tą skydo atkėlimą galima suprasti taip pat buitiškai - ufff, karšta, pažąstys šunta.
Daugiau jokios semantikos ir metaforų tame balvone nėra.
Sunku net tyčia sugalvoti didesnį pasityčiojimą iš Vyčio Idėjos.

J---Joachimui       2017-06-15 11:40

Labai taiklus epitetas - “operetinis”.
Architektūrinis sprendimas komponuojant aikštės erdvėje taip pat sukelia daug minčių ir sodrių palyginimų.
Nesiplečiant apie tai jog siūlomas įkomponavimas aikštėje yra tiesiog tragiškai nevykęs, absoliučiai nesuvoktas sąntykis su erdvių tūriniu kontekstu, pats “skulptūros” ir “postamento” sąntykis taipogi atrodo švelniai tariant kvailai.
Žinot ką primena?
Veseilinis tortas su įsmegta figūėle viršuje. Kadangi bandytą perteikti ekspresiją visiškai užblokuoja negyvai statiška horizontalaus, iš heraldikos perkelto kalavijo mirtina statika, ta raitelio su piestu stovinčio žirgu figūrėlė sukelia jausmą jog tuoj nugrius.
Čia kaip tvarkingai tiesiai įsmeigi dekoraciją į tortą, o biskvito masė amortizuodama lėtai išstumia iš vietos ir galiausiai dekoracija lieka stovėti pasvirusi arba net parvirsta.
Vienžo “tortas”. Operetinis:)

$+$       2017-06-15 11:15

Va, va, ir aš sakau, metalo laužą nuo žaliojo tilto nuėmė, vamzdis jau aptartas, apdainuotas ir eilėmis apipintas, Grūto parko garsenybės į užmarštį nuėjo, reiškia - reikia naujo objekto išminčiai išlieti, žiniomis sublizgėti ir emocijomis pasitaškyti.

Siūlyčiau - asilą. Su ilga, ilga uodega, taip pat užriesta į viršų, o šalia žmogelį, truputį palinkusi, su pasukta galvą į šoną ir viršų, tokia specifine šypsenėle, o svarbia - su barzdele. Ant asilo galvos užkabinti lentelę su auksine grandine, o lentelėje užrašas baltomis raidėmis. ⛓

rutai       2017-06-15 10:39

butų gerai, kad koks menininkas atsitraukęs nuo butelio tos esmės nesugadintų.

Dzeikas       2017-06-15 9:52

Joachimui: todel , kad lipdyti gali ismokinti net svogeri ar ‘geru zmoniu’ rekomenduota nemoksa-bukena, taciau skirti sh. nuo bulkutes meno pasaulyje zmogu kilusi is seimos kurios meniu dvasinio lygmens bulkuciu nebuvo laikoma - neismokinsi niekaip. Kaip tu pavaizduotum 3-mate erdve zmogui, kuris masto ir jaucia 2-mates erdves kategorijomis? Pabandyk tokiam paaiskinti kur ieskoti 3-iojo matmens.

Joachimas       2017-06-15 9:23

Vau…. 2017-ųjų birželį Petras Pirmasis jau ir Vilniuje, ne tik Sankt-Peterburge??? Ką reiškia iniciatyva Vilnių padaryti panašų į buvusios carinės imperijos sostinę: elementarų politinį, estetinį, kultūrinį nesusigaudymą, ar vis dėlto sąmoningą akciją su tam tikra geopolitine potekste??? Ir dar: kodėl šio raitelio su žirgu estetika tokia operetinė, o ne kovinė, kaip turėtų būti vaizduojant istorinį „Vytį”???

ruta       2017-06-15 9:10

oi, oi, oi ...kiek meno zinovu , tik su savo giliom ziniom ,idejos esmes nepamirskite ..

Vytis       2017-06-15 7:50

Ir kodėl mes darome tokius balvonus, kaip ant paso. Tas Vytis, kaip koks iš holivudo filmo paimtas karaliaus Artūro riteris. Nieko istoriško, kažkoks kičas. Svarbu liaudžiai patinka. Galėtų nors kažkiek pritempti prie išlikusių Vyčio atvaizdų iš viduramžių. Šalmo forma kitokia, kitokie šarvai ir t.t. Pavadinčiau “Eurosojūzo Vytis”. Jau geriau koks stilizuotas, nei toks, alia natūralus kičas. Gal kokioje Italijoje ar Prancūzijoje ir tiktų. Pakartosiu, eilinis holivudinis raitelis.

Dzeikas       2017-06-15 6:32

Tokios rusies paminkla reikia statyt ne uzdaroje erdveje - viena.
Vyti reikia statyt ne Lukiskiu aiksteje , o ant tauro kalno, kur dabar stovi profsajungu rumai,ir tokio dydzio ir rakurso, kad matytusi nuo Lukiskiu aikstes ir vaziuojantiems kalnan , is priesingos puses taip pat - antra.
Aisku, projektas butu brangesnis negu 3 metrini paminkla pastatyt, taciau Paryzius vertas mysiu.
Aplamai paemus paminklo sukurimas ir pastatymas mission impossible del labai objektyviu priezasciu - valstybes degradacijos.Rusai svietimo sistema bloga ar gera ji, ne apie tai, taciau pastate SAVA.Pastate ir savo, rusiskus filtrus , kad nepatektu visoks karjeristinis brudas , nemoksos , kad neveiktu pazintys, o suveikus nepotizmo faktoriui toks “menininkas” butu eliminuotas is kurybos lauko. Tos sistemos ir filtru rezultata mateme, i Kovo 11 atvede butent tos mokyklos parengti zmones.Ir butent po Kovo 11 tie filtrai buvo demontuoti i meninku bohema ir valstybes lesyklele , dotacijas eme lemti ne kurybinia sugebejimai , o patys zinote kas. Juozapo minetas St. Kuzma buvo butent tos mokyklos atstovas, vienas paskutiniuju mohikanu.
Nepriklausoma Lietuva savo vidiniu istvirkimu ir supuvimu paprasciausiai degradavo mena iki tokio lygio, kad tokio monumentalaus paminklo sukurt nera kam - cia problema.
Turiu omenyj ne arkli su raiteliu ant jo sulypdyt, o perteikt ideja, poleki, godas.Nes norint perteikt reikia visu pirma turet, o turint dar ir moket suteikt tam medziagini pavidala.

Juozapas manymui       2017-06-14 22:20

Nepritariu tokiai spekuliacijai.
Priešinsis tik idiotai ir piktavaliai.
Normaliam žmogui sudarkytos idėjos nevykęs pavidalas nereiškia pačios Idėjos paneigimo.
Pasikartosiu- Vyties Lukiškių aikšėje Idėja puiki.
Reikia tik deramai ją realizuoti. Apie tai reikia kalbėti, neleisti Idėjos tapatinti su kažkieno asmenine kūrybine nesekme.
Duosiu pavyzdį.
Prieš penkis metus netekome ko gero iškiliausio Lietuvos dailės istorijoje skulptoriaus, tikrai realiai pasaulinio lygio menininko , St. Kuzmos.
Va, Stanislovas, jis tikrai būtų galėjęs sukurti paminklą kuriuo gėrėtumėsi ir mes ir pasaulis. Kuzma buvo tobulos plastikos meistras, rafinuotai tikslus ir preciziškas, be galo gilus naratyvo pasakojimo gelme bei gebėjimu jausti ir išreikšti pagrindinę Mintį tiek siluetu, ( absoliučiai iš bet kurio rakurso žvelgiant!), tiek detalių semantikos parinkimu, tiek proporcijų ir linijų dinamikos derme. Kuzmos kūriniai genialiai grakštūs, poetiški, dvasingi ir nuostabiai lakoniškos estetikos.
Taigi, yra precedentas, gyvas pavyzdys padaryti, pasakyti, parodyti pasauliui jog esame verti būti žemės paviršiuje kaip tauta. Gi dabartinis “paminklo” variantas yra meninis nihilizmas, pigus iliustratyvumas ir dar atliktas pasibjaurėtinai negrabiai, nemokšiškai, demonstruojant beviltišką intelektualinį ir meninio suvokimo skurdą.

abejoju       2017-06-14 22:19

Ar lietuviai buvo su šravais tai abejoju…

Mane tenkina       2017-06-14 22:10

Mane tenkina.Labai neblogai.Žirgas su raiteliu negali būti kitoks.Vytis - Lietuvos simbolis.Ant euro monetų juk irgi Vytis pavaizduotas,tai kuom šis blogas?Panašus į
Peterburgo raitelį nieko blogo.Žirgas yra žirgas.O kuo surūdijęs vamzdis Neries krantineje yra geresnis,kuris “puošia” iki šiol mano mylimo vaikystės Vilniaus mies-
to centrą.Šlykšti iš metalinių kanalizacijos vamzdžių sumontuota konstrukcija,kurios
vieta metalo lydymo krosnyje.

manau,        2017-06-14 21:28

toks ir buvo popierinio Vyčio sumanymas - dabar visi, kas bus matęs šią beviltišką realizaciją, priešinsis ne tokiai realizacijai, o Vyčiui apskritai.
Dėl to ir Šimašius toks pabalnotas…

Juozapas       2017-06-14 21:24

Idėja Lukiškių aikštėje pastatyti paminklą- Vytį yra gera.
Tokioje vietoje vargu ar galima statyti kažkokią neapibrėžtą abstrakciją.
Vytis kaip nacijos ir valstybingumo simbolis būtų puikus pasirinkimas šiai aikštei.
Vienok, kalbant apie konkretų, konkretaus skulptoriaus kūrinėlį kuris pavaizduotas makete, mano manymu, tas darbelis yra labai silpnas tiek menine idėja, tiek plastikos išraiška. Galima sakyti, kičinis lipdinukas, liudijantis autoriaus amatininkiškumą, mąstymo provincialumą ir visišką neturėjimą ką pasakyti nei mums, nei ateities kartoms.
Akcentuoju- esu tikrai už Vyties skulptūrą, bet tik ne už tokio prasto skonio mėgėjišką statulą.
Tai kas nulipdyta, pavadinčiau pseudopatriotiniu balvonu.
Tokioje vietoje pastatę tokį beskonį balvoną eilinį kartą pareikštume pasauliui, pasiųstume žinią- neliūdėkite kai netrukus išnyksime. Matot gi, kokie neįgalūs buvome…

Dzeikas       2017-06-14 21:01

Panasus i paminkla Petrui I-jam Peterburge.


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.