LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 8 d. 10:30

26     

    

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Kviečiame susipažinti su Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimu, teikiamu visuomenei vadovaujantis Lietuvos Respublikos žvalgybos įstatymo 8 ir 26 straipsnių nuostatomis.

Kaip teigiama šio dokumento įžangoje, „[d]okumente vertinami įvykiai, procesai ir tendencijos, darantys didžiausią įtaką Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo situacijai. Remiantis jais, taip pat ilgalaikėmis nacionalinį saugumą veikiančiomis tendencijomis, dokumente pateikiami svarbiausių artimoje perspektyvoje (2020–2021 m.) Lietuvos nacionaliniam saugumui galinčių kilti grėsmių ir rizikos veiksnių vertinimai. Ilgalaikių tendencijų vertinimai pateikiami apžvelgiant perspektyvą iki 10 metų.“

Jūsų dėmesiui siūlome šio dokumento santrauką. Visą dviejų žvalgybinių institucijų parengtą ataskaitą, kuriai parengti reikalinga informacija baigta rinkti 2019 m. gruodžio 10 dieną, skaitykite ČIA nuo puslapio.

Santrauka

Didžiausią grėsmę Lietuvai kelia Rusijos vykdoma užsienio ir saugumo politika, kurią lemia Kremliaus siekis užtikrinti režimo stabilumą ir įtikinti vidaus auditoriją, kad jis nepakeičiamas. Nors Rusijoje palaipsniui auga nepasitenkinimas dėl smunkančio gyvenimo lygio ir autoritarinių režimo veiksmų, pasyviõs visuomenės neišjudino ir didžiausios pastaraisiais metais protesto akcijos Maskvoje.

Lietuvos nacionalinio saugumo padėtį ypač neigiamai veikia Rusijos karinio potencialo ir aktyvumo didėjimas Vakarų karinėje apygardoje ir Kaliningrado srityje, gilėjanti karinė integracija su Baltarusija. Rusija nuosekliai stiprina konvencinius ir branduolinius pajėgumus, vysto naują ginkluotę, vykdo didelio masto mokymus. Rusijos karinis potencialas ir greitas, centralizuotas Kremliaus sprendimų priėmimo procesas sukuria didelį pranašumą prieš Lietuvą ir kitas kaimynines valstybes.

Didžiausią žvalgybos grėsmę Lietuvai kelia Rusijos žvalgybos ir saugumo tarnybos, aktyviai bendradarbiaujančios su Baltarusijos žvalgybos ir saugumo tarnybomis. Nemokamų elektroninių vizų į Kaliningradą ir Sankt Peterburgą sistema sudaro Rusijos žvalgybos tarnyboms palankias sąlygas
iš atvykstančių turistų rinkti informaciją ir ieškoti tinkamų verbuoti taikinių. Rusijos žvalgybos tarnybos ne tik aktyviai renka su Lietuva susijusią žvalgybos informaciją, bet ir siekia per Rusijos tėvynainių bendruomenę Lietuvoje slaptai daryti įtaką.

Lietuvos kibernetinėje erdvėje pastebima tęstinė kenkėjiška Rusijos ir Kinijos kibernetinių pajėgumų veikla. Didžiausią grėsmę Lietuvos informacinių sistemų ir jose laikomos informacijos saugumui kelia Rusijos žvalgybos tarnybų kibernetinis šnipinėjimas. Nauju rizikos veiksniu gali tapti 5G technologijų vystymas, jei neskiriamas reikiamas dėmesys informacinių technologijų paslaugų ar produktų tiekėjo patikimumui.

Informacinėje erdvėje pagrindiniai Rusijos propagandos ir istorijos politikos taikiniai yra Lietuvos valstybingumą grindžiantys ir jos gyventojų pasipriešinimą sovietinei okupacijai liudijantys įvykiai. Dėl šios priežasties Kremlius, vykdydamas propagandą, užsienio ir vidaus auditorijas siekia įtikinti, kad nuteistieji Sausio 13-osios byloje yra neva nepagrįstai persekiojami politiniai kaliniai.

Didžiausią riziką Lietuvos energetinei nepriklausomybei kelia Rusijos siekis išlaikyti energetinį dominavimą Baltijos šalių rinkose. Rusijos energetikos kompanijos mėgina įsitvirtinti Lietuvos suskystintųjų gamtinių dujų rinkoje ir bando prisitaikyti prie naujų sąlygų Lietuvai įgyvendinant energetinę nepriklausomybę užtikrinančius projektus. Lietuvos kaimynystėje statomos Baltarusijos atominės elektrinės projektas neatitinka tarptautinių saugumo standartų. Projektą įgyvendinanti Rusijos korporacija „Rosatom“ ignoruoja jai nepalankias tarptautinių ir baltarusių ekspertų išvadas, atsainiai vertina statybas prižiūrinčių institucijų reikalavimus, siekia nuslėpti incidentus.

Rusija siekia plėsti savo įtaką Vakaruose pasinaudodama parlamentinės diplomatijos instrumentais. Dvišaliuose ir daugiašaliuose parlamentinės diplomatijos formato susitikimuose Kremlius ieško sau palankių politikų ir visuomenininkų, kurie atstovautų jo pozicijai ir bandytų paveikti politinius procesus savo šalyse. Svarbiausi Maskvos tikslai – įteisinti agresijos prieš Ukrainą rezultatus ir skatinti Vakarų šalių nesutarimus dėl sankcijų Rusijai politikos.

Svarbiausia Rusijos interesų ir įtakos zona išlieka Nepriklausomų Valstybių Sandraugos šalys. Rusijos derybos su Baltarusija dėl energetinio bendradarbiavimo ir gilesnės šalių integracijos pereina į politinį spaudimą. Nors Minskui iki šiol sekasi vilkinti sprendimų priėmimo procesą, Baltarusijos finansinė ir ekonominė priklausomybė nuo Rusijos padeda Maskvai siekti glaudesnės politinės integracijos.

Siekdama susigrąžinti globalios galios statusą, Rusija bando diskredituoti Vakarų valstybių politiką geopolitiškai svarbiuose regionuose ir plėsti juose savo įtaką. Kremlius mėgina sustabdyti Ukrainos, Moldovos ir Sakartvelo suartėjimą su Vakarais ir sugrąžinti šias valstybes į savo įtakos sferą. Rusija didina įtaką Vidurio Rytuose, Šiaurės ir Centrinėje Afrikoje, Pietų Amerikoje, Arktyje.

Kinija plečia savo įtaką visame pasaulyje, ekonominiais svertais užsitikrindama ir kitų valstybių paramą Pekinui svarbiais politiniais klausimais. Kinijos siekis įgyti technologinį pranašumą ir aktyvi investicijų skvarba didina kitų valstybių pažeidžiamumą ir infrastruktūros kontrolės praradimo riziką. Rusijos konfrontacija su Vakarais tarptautinėje politikoje skatina Maskvą derinti interesus su Kinija. Šios valstybės palaiko glaudžius politinius ir karinius santykius, derina pozicijas atskirais tarptautiniais klausimais.

Terorizmo grėsmės lygis Lietuvoje išlieka žemas. Europos Sąjungos šalyse teroro aktų mažėja, tačiau „Islamo valstybė“ ir „Al Qaeda“ vis dar kelia didelę terorizmo grėsmę Bendrijai. „Islamo valstybės“ lyderio pasikeitimas mažai paveikė organizacijos gyvybingumą, ji siekia įgyvendinti „kalifato“ viziją, tęsia antivakarietišką propagandą, internetu kursto ekstremistus ir rėmėjus savarankiškai rengti išpuolius Vakarų šalyse. Europoje didėja dešiniųjų ekstremistų vykdomų teroro aktų grėsmė.

Šaltinis: vsd.lt

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2020-02-23 1:19

is kur tiek iuksliu?

stasys        2020-02-13 12:27

youtube.com/watch?v=PaK1jFg8JBE ... linksmas vaizdelis . Iki pirmo šūvio 6.5 min .. per tiek laiko realiomis sąlygomis iš tu Indijos šposininku liktu tik šlapia vieta . Normatyvas 1.5 min.

Ateitis       2020-02-11 16:50

Kada kinai nuspręs, kad jau pakanka žaisti ekonominius žaidimus, tai pirmas jų kąsnelis bus milžiniškas, mažai apgyvendintas, bet pasakiškai turtingas Sibiras. Jo netekusi RF būtų  kaip bulimikas, kuriam nutraukia maisto tiekimą.Manau, kad tą supranta abi pusės, tačiau vaizduoja amžiną draugystę. Kaip kažkada Stalinas su Hitleriu.

stasys        2020-02-10 19:49

2020-02-10 19:28 > ko tu toks piktas demokratijos sraigtelį ? Nori būti reikšmingas o niekas nepastebį ? Susikaupk ir parašyk ka nors verto .. bevardžiu sraigteliu daug todėl reikia stengtis labiau ..

linkėjimai ligoniukui štaziui       2020-02-10 19:28

ir kaip tu nepavargsti,nuolat rašinėdamas šituos debiliškus paistalus,
VSD samdytas smirduk?

Oi nelengva ta trolio-provokatoriaus duonelė...

Teisingai,pavemk-nėr čia ko kankintis šikant.

stasys        2020-02-10 18:54

Mintis į šoną : Amerikietiškas technologinis pranašumas senai įrodytas faktais ir čia nereikia netgi Putinui bandyti kažką paneigti . Reikia tik užduoti viena kita kontrolinį klausimą pav. kodėl progresyvus vakaru pasaulis perka Amerikietiška karine produkcija , kurios kaina būna N kartu brangesnė tos pačios Rusiškos ?. Nusipirkus Rusiška po keletos metų ji bus ne tik nenauja bet ir tobulinimas jos taps neįmanomas .Rusiją nekuria ginklų sistemų kurios turėtu tiek ilgalaikį programinį palaikymą tiek butu suderinamos su kitu šalių tiekiamomis papildomomis sistemomis . Viena šalis , kokia ji didelė bebūtu negali apimti visų strategines ginkluotes rūšių gamybos ir jas kas metai tobulinti įdedant didelius finansinius kapitalus .NATO tai ne tik karinis blokas , bet tai ir kokybės bei bendradarbiavimo,TARP ŠALIŲ,  tam tikras standartas . Negali būti bloko šalimi jei tavo ekonomika negali ar nepajėgia persiorientuoti į tuos standartus . Jei dar yra „tuščiagalviu „ tuo abejojančiu pasižiūrėkite kaip skiriasi patentuotu išradimu skaičius tarp vakaru ir trečio pasaulio . Kare technologijos svarbios , bet dar svarbesnis spec.dalinių paruošimas ir gauta patirtis realiu kariniu veiksmu sąlygomis . Manote Putinas kariauja artimuosiuose rytuose ir Ukrainoje tik šeip , ? Putino žudikai negimsta poligonuose ..jiems reikia realaus kraujo kuriame verda „rusiškas pasaulis“ su visomis jo vertybėmis.

apie ginklus ir karus       2020-02-10 18:15

Aukštų technologijų ginkluotė. Vakarų technologinis pranašumas prieš visą likusį pasaulį. Kaip puikiai skamba šitos lopšinės, kuriomis mus bando užliūliuoti įvairaus plauko politikieriai, NATO entuziastai. Ir jiems nusišvilpt, kad šis teiginys neturi jokio realaus pagrindo. Tai man ir kelia nerimą. Vieną gražų rytą visų tų savo pranašumu įsitikinusių žmogėnų sapnai gali nutrūkti ir jie, atsibudę realiame pasaulyje, gali labai nemaloniai nustebti.
Kaip pavyzdį mums dažnai pateikia Jugoslavijos ir Irako atvejus – štai kaip mikliai mes juos sutvarkėm, argi tai ne įrodymas? Ne, man tai ne įrodymas. Dėl dviejų priežasčių.
1. Palyginkime tų dviejų valstybėlių žmonių, teritorinį, finansinį potencialą su užpuolikų potencialu. Skirtumas dešimteriopas užpuolikų naudai. Tiedu karai panašūs į negražias muštynes gatvėje, kai raumeningų vyresnio amžiaus vyrukų „koalicija“ suspardo sutiktą pirmokėlį.
2. Abi tas šalis ilgus metus dusino blokadomis ir embargais, o kai jos jau vos bedvėsavo, tada atėjo ir pribaigė.
O pas mus visi tebeplūdūriuoja rožinių iliuzijų debesyse – mes galingiausi, mes technologiškiausi… Deja, politikoje iliuzijos paprastai yra labai griežtai ir žiauriai baudžiamos. Politikoje nėra vietos svajotojams ir sapnuotojams.
Per II pasaulinį karą Vokietija neturėjo tokio totalinio pranašumo prieš Jugoslaviją, bet sumalė ją poros savaičių bėgyje. Belgradą užėmė apskritai be mūšio, tai padarė vermachto žvalgybinis būrys, kurio vadui ir buvo įteiktas miesto raktas. O kiek amerikiečių dabar prilindę Irake? Kokie rezultatai? Kiek laiko jie negali tos šalies parklupdyti? Jaučiasi skirtumas? Ir kurgi tada tasai išgirtasis pranašumas?
Ir dar apie pranašumus.
Aukštų tecnologijų ginkluotės atsargos nėra beribės. Tai labai brangūs žaisliukai, o biudžetai ne guminiai. Globalinio konflikto atveju tokios ginkluotės užtektų keliems mėnesiams, o paskui teks grįžti prie įprastos ginkluotės. Be to, techniką ir ginklus valdo žmonės. Pažvelkim į vidutinį statistinį amerikietį – hamburgerių rijiką. Argi toks nutukęs meitėlis įsispraus į tanką ar naikintuvo kabiną?
Žmonių, sugebančių dirbti su aukštų technologijų technika irgi visose šalyse tėra ribotas skaičius. O kas iš to, kad prigaminta tūkstančiai IV kartos naikintuvų, jei po kelių mėnesių įnirtingo karo pasibaigs pilotai? Pilotas – tai atitinkamo intelekto ir fizinės kondicijos derinys. Ar daug rasime žmonių, kurie turės reikiamą derinį? Tas pats liečia ir kitas sritis. Intelektas, fizinė būklė plius dar ryžtingumas yra visų pirma, o visa kita – antraeiliai dalykai. Ar ryšis išlepęs jankių pilotas stoti į mūšį su rimtu priešu, jei Amerikos aviacija iki šiol dar niekad nebuvo susidūrusi su rimta priešlėktuvine sistema, o triuškino vien atsilikusias šaleles? Ar surizikuos gyvybe samdinys, dirbantis armijoje už algą? Ar pakaks jam ryžtingumo? Abejoju.
Galėčiau čia dar prirašyti kelis šimtus punktų, dėl ko abejoju, bet bala nematė, esmė aiški ir be sąrašų. Štai ir galvoju, skaitydamas įvairiausių žmogėnų pasakas apie Vakarų pranašumą – ar tas žurnalistas (politikas, kariškis) yra paprasčiausias durnius, niekad rimtai nepamąstęs savo aprašoma tema, ar tyčia paprastus žmogelius apgaudinėja ir liūliuoja būtais nebūtais dalykais?
.

stasys        2020-02-10 7:37

Nepagailėjau laiko ja perskaityti .. vertinga tiems kas tuo klausimu nesidomi o tik ‘piškina’ emocijas komentaruose. Ataskaita pateikta remiantis viešai prieinama informacija ir jos pagrindu daroma analize . Be abejo tie kas joje ieškos sensacingu informacijos perliuku nieko tokio joje neras ..priešingai ataskaita labiau primena vartotojams ‘civiliokams’ skirtą turistinį žurnalą su paveiksliukais ir vietomis kur jie galėtu pasidaryti atminimo nuotrauką ‘selfi’ . Tai ne priekaištas VSD ja rengusiems , tik siūlau nepamiršti jog Putinas irgi ruošia tokius pristatymus visuomenei kai nori pasigirti savo „naujomis technologijomis“ raketų pramonėje ..kalbu apie tuos filmukus kuriuos taip mėgsta populiarinti per TV. Lietuvoje tikrai būtu naudinga dažniau , ne karta metuose, kreipti dėmesį į tai kas vyksta aplink Lietuva .. ir temiškai .
p.s.  A tep užuojauta ..nepapuolusiems į tos ataskaitos puslapius ..kaip grėsmė Lietuvai . smile Gal kita karta geriau seksis ..nepraraskite vilties .

Trota       2020-02-9 15:29

Vertinime pažeminamos Lietuvos Estijos Latvijos valstybės ir pavadinamos šalimis (pamiršta žodis - Valstybės),gal reikėjo pavadinti pakampėmis, pakrempėmis, užkampiais.

ah1       2020-02-9 14:55

Komunistinė Kinija baigia užkariauti pasaulį su savo ekonomika. Kinai eina ir nesusutos ir nesustabdys karūnuotas virusas. Štai kas yra tikroji grėsmė visam pasauliui -  atviras Kiniškas komunizmas per gobšumo mechanizmą - rinkos ekonomiką besiskinantis kelią į kitas valstybes, kai kur priimamas išskėstomis rankomis komunistų ir KGBistų - pvz. komunistas, KGBistas Putinas atverė komunistinei Kinijai rytus, šnerkščia Baikalą, kapoja siberijos medžius. Komunistai su KGBistais viena ranka su Komunistine Kinija ir kitaip ir būti negali.

VSD tratina pinigus mūsų mulkinimui...       2020-02-9 13:01

Didžiausia grėsmė LR saugumui yra nusikalstamas ONS režimas,nuo kurios milijonas pabėgo. Likę bijo visko ir tampa egoistiškais,veršlenančiais lietuviakalbiais, kuriems jau neberūpi nei nykstantis valstybingumas bei lieuvybė, nei teisingumas tik ėdalo kaina ir algos dydis…
A.K.LS veteranas

Erlickas       2020-02-9 10:53

Gal juos nukreipti į raštingumo kursus,Rusija ir Rusijos federacinė valstybė, gal Wiki pirmą pasiskaito?Liepkite VSD ūkvedžiui ataskaitą pasirašiusiems išduoti kerzavus aulinius. Vertinimo ataskaita nepriimta, marš į mokyklos suolą.

Deivis        2020-02-9 8:25

Pasirodo komunistė Grybauskaitė nėra grėsmė. LR žvalgyba joje grėsmės nematė. Šunsnukiai ir tiek.

Didoka grėsmė yra       2020-02-9 7:36

gluši komentatoriai, pliaupiantys portaluose šlykštybes ir provokacijas.

Teršalas antiLIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS,        2020-02-8 23:06

nors ir yra primityvus kontorinis klerkas, smulkmė, be savigarbos,
bet vis dėlto ir toks yra grėsmė nacionaliniam saugumui.
Tai piktybinis darinys augančioje ir tvirtėjančioje lietuvių politinėje tautoje. Drebantis, nes nujaučia, kad bus atskleistas ir atmestas,
kad gėda kris jo vardui, giminei.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-02-8 21:06

Lrt Tarybos posėdis numatomas 2020 vasario 18.
Nacionalinio susivienijimo atstovams reikėtų d_a_l_y_v_a_u_t_i.
______________________________________________________________

LRT TARYBOS POSĖDŽIO DARBOTVARKĖ

13.00 - 13.50 LRT aktualijos. LRT auditorijos pokyčiai.
( M. Garbačiauskaitė-Budrienė, A. Stonys)
13.50 – 14.30 LRT strategijos įgyvendinimo plano 2019 metų vykdymo ataskaita (ASP, RP)
14.30 – 15.00 2020 LRT strategijos plano tvirtinimas. (ASP, RP)
15:00 – 15:30 Pavasario sezono LRT programų masto ir struktūros tvirtinimas (RP)
15.30 – 15.50 Administracinės komisijos veiklos ataskaita už 2019 m. (AK)
15:50 –16:30 LRT tarybos redakcinės politikos ir audito ir strateginio planavimo darbo grupių veiklos ataskaitos už 2019 m. (RP, ASP)
16:30 – 17:10 Einamieji klausimai
Tarybos pirmininkas - Liudvikas Gadeikis
Apie tai
va čia
https://apie.lrt.lt/apie-lrt/lrt-taryba

stačiai liguistos fantazijos klasika       2020-02-8 20:49

Pasiklausius tokių jankių okupantų samdytų zombių sapalionių susidaro vaizdas,kad tie veikėjai-
beviltiški ufonautai,gyvenantys kitoje galaktikoje.

Tokie kliedesiai neturi ničnieko bendro su realiu pasauliu.

,

ah1       2020-02-8 20:32

manau nepaminėta K O M U N I S T I N Ė  citata ”  Kinija plečia savo įtaką visame pasaulyje, ekonominiais svertais užsitikrindama ir kitų valstybių paramą Pekinui svarbiais politiniais klausimais.”, nepaminėta   K O M U N I S T I N Ė S citata     ” Kinijos siekis įgyti technologinį pranašumą ir aktyvi investicijų skvarba didina kitų valstybių pažeidžiamumą ir infrastruktūros kontrolės praradimo riziką. Rusijos konfrontacija su Vakarais tarptautinėje politikoje skatina Maskvą derinti interesus su ( K O M U N I S T I N E) Kinija. Šios valstybės palaiko glaudžius politinius ir karinius santykius, derina pozicijas atskirais tarptautiniais klausimais.” Va tada gautūsi pilnas vaizdelis.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-02-8 20:09

Svajonių Lrt, tvarkai (pa)daryti Lietuvoje
*
Lrt taryba - be partinių seimo komunistuojančių gaujų 4 narių.
Lrt taryba - be prezidentūros komunistuojančių grybauskinių 4 narių.
Lrt - laisva ir nepriklausoma nuo partijų.
Lrt - Tautą telkianti priemonė pavyzdinei valstybei kurti.
Lrt - Tautos priemonė valstybės tarnautojų politikų priežiūrai.
*
Kada renkamės prie komunistuojančių gaujų okupuotos Lrt, kad išjungti burokevičininkų grybauskinių (bei panašių) komunistinę propagandą ir pradėti naudoti ją pagal paskirtį Tautos ir Lietuvos labui?
*
Reikia vado žodžio.
_______________________________________
Nacionalinis susivienijimas – sąjūdis 2 (sukilimas)
susivienijimas.lt

Paulius       2020-02-8 20:06

tokiais atvejais siūlau prisiminti sparnuotą Grinos frazę „būsiu tik vykdytojas…“

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-02-8 20:06

Kai komunistė Dalia Grybauskaitė užsirioglina ant NATO tanko bei su vandalu Mariumi Ivaškevičiumi išniekina partizanus ir
Gitanui Nausėdai tylint, tai - l didelė grėsmė nacionaliniam saugumui.
__________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių bei panašių.
2020 vasario 8

Žvelgiant iš perspektyvos pozicijų,       2020-02-8 17:23

ar ES globalistai ir jų klapčiukai Lietuvos Seime nekelia grėsmės valstybės egzistencijai?

žmogus       2020-02-8 15:21

Ar grybauskatė yra grėsmė valstybės saugumui?

Taip       2020-02-8 14:54

Visiškai nepaminėta Lietuvai nepageidaujama Lenkijos perteklinė kultūrinė,ekonominė ir vidaus reikaluose įtaka bei Vokietijos perdėtas bičiuliavimasis su Kremliumi.

rebiatos puikiai dirba       2020-02-8 14:22

KKKK - korumpuoti kolaborantai komunistai kgbistai - tai ne gresmė
——-
(žmonės šiaip sau kariasi, emigruoja, rausiasi šiukšlynuose)

trūkumas       2020-02-8 14:01

O kur informacija, kad N. Neringa Venckienė kąsė tunelį iš Garliavos į Maskvą?
Kur N.V. pasikėsinimas nuversti Tarybų valdžią rengiant organizuotą perversmą?
Niageraj…


Rekomenduojame

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Kas vyksta Amerikos politinėje scenoje? „Neredaguota“ pokalbis su politologu dr. Andriumi Švarpliu

Darius Kuolys. Tado Kosciuškos įspėjimai savo bičiuliui JAV prezidentui Thomui Jeffersonui

Raimondas Navickas. Ar ši miela istorija laikytina įrodymu, jog žmogaus seksualinė orientacija gali pasikeisti?

Justas Stankevičius. Sąžiningas balsavimas internetu – neįmanoma utopija

Kastytis Braziulis. Kaip Lukošenkos režimas ruošėsi įvykdyti keturias politinių oponentų ir žurnalisto žudynes užsienyje

Ramūnas Aušrotas. Vienas žingsnelis „Gerovės Lietuvos“ link?

Donaldas Trumpas savo šalininkams: „Dabar eikite namo. Eikite ramybėje. Mes jus mylime. Jūs esate ypatingi“

JAV prezidento Donaldo Trumpo kalba mitinge „Išgelbėk Ameriką“

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie Žėručių planetą

Jūratė Laučiūtė. Žodis „seimas“ nevertas didžiosios raidės

Ramūnas Aušrotas. Keisti kalboje vartojamų sąvokų turinį ar net nutylėti, koks jis yra, yra ne kas kita, kaip meluoti

Vygantas Malinauskas. Ko „žinomi žmonės“ nepajėgūs suvokti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.