LR pilietis R. Maceikianecas: „Premjere, liaukitės pažeidinėti Konstituciją bei piliečių teises – tai kelias į niekur“

Tiesos.lt redakcija   2014 m. vasario 28 d. 20:53

11     

    

LR pilietis R. Maceikianecas: „Premjere, liaukitės pažeidinėti Konstituciją bei piliečių teises – tai kelias į niekur“

Lietuvos Respublikos premjerui Algirdui Butkevičiui

Vilnius, 2014 m. vasario 28 d.

Prašymas nustoti pažeidinėti Konstituciją bei nepagarbiai elgtis piliečių atžvilgiu

Premjere, laikui bėgant vis labiau ryškėja Jūsų veiksmuose ir sprendimuose nepagarba šalies Konstitucijai bei Lietuvos piliečiams.

Negana to, kad dalis Jūsų vadovaujamos koalicijos narių, pažeisdami Konstitucijos 25 straipsnį, Jums tyliai palaikant ir finansiškai remiant, skleidžia dezinformaciją, kursto tautinę neapykantą ir skaldo visuomenę tautiniu pagrindu, Jūs taip pat bandote kurstyti socialinę neapykantą priešpastatydamas pensinio amžiaus piliečius kitai Lietuvos visuomenės dalei.

Jūs juk nerengėte diskusijos su visuomene, kada nutarėte padidinti sau atlyginimus bei išlaikyti antikonstitucines privilegijas sovietmečio ir naujajai nomenklatūrai – tiesiog pasitelkę į pagalbą Konstitucinį teismą, papildomai praskolinote šalį.

Organizuojant „neskanias“ diskusijas apie tai, kad lyg ir dėl pensininkų reikalavimų reikia visiems įvesti papildomus mokesčius, žeminant mūsų žmogiškąjį orumą, buvo pažeidinėjamas Konstitucijos 21 straipsnis. Pensininkai vis dar jaučia atsakomybę už valstybės likimą – jie neprašo didinti pensijų. Jiems tik reikia gražinti tai, ką anoje kadencijoje prezidentė D. Grybauskaitė bei premjeras A. Kubilius, nesitardami su visuomene ir pensininkais, tiesiog pagrobė iš silpniausiųjų tam, kad išlaikytų atitinkamą gyvenimo lygį valdantiesiems bei privilegijuotiesiems, puikiai suvokdami, kad ta visuomenės dalis neturi galimybės veiksmingai pasipriešinti.

Jeigu Jūs manote, kad valstybėje veikia valdžios tęstinumo principas, tai ir grąžinkite pensininkams skolą tokiu pačiu būdu – be diskusijų ir neatidėliodami. Pinigų juk pakanka, jeigu pažabosite valdančiųjų bei privilegijuotųjų apetitus.

Be to, priimdamas sprendimą dėl atlyginimų sau didinimo, sutinkamai su Konstitucijos preambulėje išdėstytu teisingumo principu, Jūs privalėjote iškart numatyti pensijų gražinimą ir neprivilegijuotiems pensininkams, kad nors kažkiek valstybė atrodytų visiems vienodai teisinga. Tuo labiau, kad Jūsų partijos programoje pabrėžta, jog lyg ir esate socialiai atsakinga politinė jėga, o socialinis teisingumas ir solidarumas lyg ir yra Jūsų pamatinės vertybės.

Jūsų elgesys šalies valdymą pradėti nuo atlyginimų sau didinimo už skolintas lėšas, kurias turės grąžinti visi piliečiai, o kitiems šalies gyventojams net negrąžinaant abejotino teisingumo būdu paimtas pensijas, mano manymu, labiau primena okupantų mentaliteto požymius nei pilietinės visuomenės dvasią.

Premjere, liaukitės pažeidinėti Konstituciją bei piliečių teises – tai kelias į niekur. Tokioje atmosferoje, kurią Jūs skatinate, Lietuvos gyventojų gretos vis labiau mažės.

Premjere, pažymėtina ir tai, kad lenkakalbiai lietuviai taip pat turi teisę į žodžio laisvę, laisvę vienytis. Jūsų pagalba Vilniaus regione už biudžetines lėšas kuriamas politinės partijos informacinis monopolis šiurkščiai pažeidžia Konstitucijos 44 straipsnį – neskatina jų pilietėjimo proceso, atvirkščiai: ta ydinga informacijos sistema, kurią remti pradėjo Jūsų pirmtakai – Gediminas Kirkilas, o ypač Andrius Kubilius (1,5 mln. Lt) – tik dezinformuoja ir lenkakalbius piliečius, ir kitų šalių visuomenes. Be to, Jūs klaidinate Lietuvos visuomenę bei žeminate lenkakalbius lietuvius teigdamas, kad Rinkimų akcija neva atstovauja visiems Lietuvos lenkakalbiams piliečiams.

Tai, kad pasirašyti su Jumis koalicinę sutartį atėjo tik vadinamasis lyderis su pusbroliu ir svainiu, o į Vilniaus miesto tarybą išrinktas pagal tomaševskio rinkimų sąrašą KGB majoras Viktoras Balakinas, tariamai atstovaujantis Lietuvos lenkams, – iškalbingai liudija, kad tik valdančiųjų partijų palaikymas, mūsų įstatymų netobulumas bei demokratijos nebrandumas leidžia šeimyninių bei sovietmečio struktūrų pagrindu sukurtiems dariniams, formaliai prisidengus politinių partijų pavidalu, okupuoti atskiras visuomenės grupes ir iškreiptai vaidinti atstovavimą jų interesams.

Per tokias koalicijas kaip Jūsų neigiamai įtakojamas visos valstybės gyvenimas. Ir situacija nepagerės dėl to, kiek Jūs iš tokio kontingento padarysite naujų ministrų, ministrų pavaduotojų ar savo padėjėjų. Tai tik beprasmis ir žalingas visuomeninių pinigų švaistymas.

Nors Jūs, Premjere, viešai pareiškėte, kad Jums kaip tik tokia koalicija ir yra svarbiausia, bet, kaip mums atrodo, dauguma Lietuvos piliečių žymiai svarbesniais pripažįsta kitus dalykus.

Ir galų gale – pats laikas Jums suprasti: dabartiniai vadinamieji Lietuvos lenkai yra vietiniai gyventojai. Jie nėra Lenkijos piliečiai ir niekada jais nebuvo. Niekas niekam nesuteikė užsienyje įgaliojimų spręsti, ko mums reikia ir kaip turime gyventi, o tuo labiau – su Jūsų koalicijos bičiulių pagalba kurti tariamų Lietuvos lenkų, kaip penktosios kolonos Lietuvoje, įvaizdį.

Tikiu, kad aš, kaip laiško autorius, bei Lietuvos visuomenė sulauks iš Jūsų kokios nors žinios, kodėl Jūs ir Jūsų koalicija taip neatsakingai traktuoja Konstitucijos reikalavimus bei nepagarbiai elgiasi piliečių atžvilgiu. Kada Jūsų nuostata dėl tokių pamatinių reikalų pasikeis?

Ryšard Maceikianec, Lietuvos Respublikos pilietis.

Prašymas 2014 m. vasario 28 d. įregistruotas Vyriausybės kanceliarijoje.

pogon.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to pozicija       2014-03-1 17:01

Seimo antikorupcijos komisija-korupcijos garantas !
Veikia principu- Ijung durniu….

Apie stt ir visus kitus net kalbeti neverta…

Buvusių       2014-03-1 16:24

ir dabartinių valdžių veiksmai kelia mintis, kad veikiama ne Lietuvos, ne jos piliečių, ne konsolidacijos naudai, o kažkokioms jėgoms iš užsienio, supriešinant, nuskurdinant ir mulkinant visus Lietuvos piliečius.

Pozicija.       2014-03-1 11:30

  Pensijoms pinigų tikrai yra - faktas, kaip blynas. Tegul STT, Valstybės kontrolė ar seimo antikorupcijos komisija patikrina, kam didieji prekybos centrai pervedinėja lėšas už parduotą kontrabandinį ar “pilstukinį”  alkoholį bei kontrabandines cigaretes. Juk jokia čia paslaptis, kad banderolės spausdinamos keliais tiražais. Kokioms juodosioms technologijoms ir “honorarams” naudojamos šios šešėlinės lėšos? O jų tikrai užtektų biudžeto skylėms užkaišioti. Tačiau valdžios pozicija tokia : nežinau ir nenoriu žinoti, kad tik nuosava kišenė nuolat būtų išpampusi.

Pasikartosiu       2014-03-1 9:48

Lietuvos žmonės, artinasi Prezidento ir europarlamentarų rinkimai. Jūs gi puikiai žinote, kad jūs Lietuvos piliečiai balsuodami už pasirinktą kandidatą išreiškiate pasitikėjimą ir suteikiate įgaliojimus bei atsakomybę už duotus priešrinkiminius pažadus tarnauti liaudžiai, t.y. jums. Jūs savo balsavimu už pasirinktą kandidatą įpareigojate jį būti ištikimu daugumos piliečių, darbo žmonių reikalams, o ne krūvelei oliharchų, turtuolių, darbo žmogaus, pensininkų išnaudotojų. Po rinkimų jūsų išrinktieji deputatai tampa politiniais avantiuristais, pamiršta priešrinkiminius pažadus, pasiglemžia į savo rankas valdžią, visas teises ir privilegijas, apgaudinėja Tautą, kalba jos vardu, o faktiškai Tauta lieka beteise, nustumta nuo dalyvavimo valstybės reikaluose, šalies valdyme. Jus paverčia šunauja, kirmėlynu, jų priešais, net banditais, fašistais vien dėl to, kad jūs nesutinkate su vykdomais Tautai nusikaltimais.  Primenu dar kartą, kad artinasi rinkimai , tad galvokite ar verta vėl stoti ant to pačio grėblio, t.y. vėl patikėti šalies valdymui tuos pačius, švelniai sakant, nusikaltėlius Tautai.  Tad ar verta juos prileisti, kad ir toliau vestų šalį į niekur, nes vėl tie patys išrinkti politikieriai visais būdais stengsis laikyti jus savo įtakoj, šie valdžiagyviai ir toliau sieks išlaikyti savo padėtį prie valdiškos kormuškos, kad galėtų toliau lobti ir krauti sau milijonus paprastų žmonių, pensininkų sąskaita. Nebalsuokite ir nerinkite tų užsisidėjusių , praskolinusių Lietuvą. Išsivaduokime iš šiuolaikinės buržuazinės valdžios savivalės…

ddddddd       2014-03-1 9:16

Ne “dalei”, bet “daliai”. smile Ištaisykit klaidą.

Lietuve       2014-03-1 3:12

Labai teisingai,bet bailus zmogus,nesugebantis pastoveti uz salies zmones to niekada nesupras…

Eglė       2014-03-1 2:07

Į dešimtuką. Pagarba autoriui.

G.P.       2014-02-28 23:08

Šis lenkas išties yra garbingas žmogus ir Lietuvos patriotas.

Lietuve       2014-02-28 22:08

Kaip butu galima atstatrydinti toki seima ,isvaikyti visus komunistus . Kiek jie dar skolinsis ir vogs .

Kritikas Pikčiurna       2014-02-28 22:04

Blogiausia, kad skola pensininkams yra šešėlinė, ji neįtraukta į finansinius rodiklius, kad nuslėptų, jog Lietuva netenkina Mastrichto kriterijaus. Tai yra valdžios suktybė, dėl kurios Lietuvoje klesti šešėlinė ekonomika ir tokia didelė socialinė atskirtis. Euro įvedimas tokiomis sąlygomis tą atskirtį dar labiau padidins, nes ekonominio išsivystymo skirtumai, esant vieningai valiutai, tik paryškėja, todėl didėja - nelieka požymio kur uždirbti pinigai ir taip lengviau šešėliniam verslui slėptis, o silpniausias visuomenės sluoksnis lieka ekonominio gyvenimo užribyje.
Kelis kart per dieną skirtingai kalbantis premjeras ir atvirai pasisakantis prieš piliečių teisę referendumais reikšti savo valią rodo, kad jis yra ne tik ne savarankiškas, bet pasisako prieš demokratines bei socialines vertybes.

tikrai       2014-02-28 21:38

pagarba žmogui.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Dar kartą apie tai, ką Popiežius sako, ir ko nesako

Robertas Grigas. Tikrovės faktai, kurių jokios autoritetų ištarmės atšaukti negali

Ramūnas Aušrotas. Nėštumo nutraukimas įtarus vaisiaus ligą ar neįgalumą prieštarauja Lenkijos Konstitucijai

Lietuvos vyskupų konferencijos informacinis pranešimas apie Popiežiaus išsakytas mintis filme „Francesco“

Vygantas Malinauskas. Bažnyčios mokymas nėra asmeninė Popiežiaus nuosavybė

Algimantas Rusteika. Sekmadienį laukia rinkimai be tikrų pasirinkimų

Justas Mundeikis. Magiškas švietimo finansavimas 2021 m. biudžete

Ramūnas Aušrotas. LRT iškraipė tekstą – popiežius Pranciškus pasakė: „Jie turi teisę būti šeimos dalimi“

Giedrė Barčkutė. Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Vytautas Radžvilas. Netikėjimo kaina: juk ir mes tai galėtume

Romas Lazutka. Nebus gerovės, kol vieni kitus laikysime kvailiais (apie 13 pensiją ir ne tik)

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.