LR pilietis R. Maceikianecas: „Premjere, liaukitės pažeidinėti Konstituciją bei piliečių teises – tai kelias į niekur“

Tiesos.lt redakcija   2014 m. vasario 28 d. 20:53

11     

    

LR pilietis R. Maceikianecas: „Premjere, liaukitės pažeidinėti Konstituciją bei piliečių teises – tai kelias į niekur“

Lietuvos Respublikos premjerui Algirdui Butkevičiui

Vilnius, 2014 m. vasario 28 d.

Prašymas nustoti pažeidinėti Konstituciją bei nepagarbiai elgtis piliečių atžvilgiu

Premjere, laikui bėgant vis labiau ryškėja Jūsų veiksmuose ir sprendimuose nepagarba šalies Konstitucijai bei Lietuvos piliečiams.

Negana to, kad dalis Jūsų vadovaujamos koalicijos narių, pažeisdami Konstitucijos 25 straipsnį, Jums tyliai palaikant ir finansiškai remiant, skleidžia dezinformaciją, kursto tautinę neapykantą ir skaldo visuomenę tautiniu pagrindu, Jūs taip pat bandote kurstyti socialinę neapykantą priešpastatydamas pensinio amžiaus piliečius kitai Lietuvos visuomenės dalei.

Jūs juk nerengėte diskusijos su visuomene, kada nutarėte padidinti sau atlyginimus bei išlaikyti antikonstitucines privilegijas sovietmečio ir naujajai nomenklatūrai – tiesiog pasitelkę į pagalbą Konstitucinį teismą, papildomai praskolinote šalį.

Organizuojant „neskanias“ diskusijas apie tai, kad lyg ir dėl pensininkų reikalavimų reikia visiems įvesti papildomus mokesčius, žeminant mūsų žmogiškąjį orumą, buvo pažeidinėjamas Konstitucijos 21 straipsnis. Pensininkai vis dar jaučia atsakomybę už valstybės likimą – jie neprašo didinti pensijų. Jiems tik reikia gražinti tai, ką anoje kadencijoje prezidentė D. Grybauskaitė bei premjeras A. Kubilius, nesitardami su visuomene ir pensininkais, tiesiog pagrobė iš silpniausiųjų tam, kad išlaikytų atitinkamą gyvenimo lygį valdantiesiems bei privilegijuotiesiems, puikiai suvokdami, kad ta visuomenės dalis neturi galimybės veiksmingai pasipriešinti.

Jeigu Jūs manote, kad valstybėje veikia valdžios tęstinumo principas, tai ir grąžinkite pensininkams skolą tokiu pačiu būdu – be diskusijų ir neatidėliodami. Pinigų juk pakanka, jeigu pažabosite valdančiųjų bei privilegijuotųjų apetitus.

Be to, priimdamas sprendimą dėl atlyginimų sau didinimo, sutinkamai su Konstitucijos preambulėje išdėstytu teisingumo principu, Jūs privalėjote iškart numatyti pensijų gražinimą ir neprivilegijuotiems pensininkams, kad nors kažkiek valstybė atrodytų visiems vienodai teisinga. Tuo labiau, kad Jūsų partijos programoje pabrėžta, jog lyg ir esate socialiai atsakinga politinė jėga, o socialinis teisingumas ir solidarumas lyg ir yra Jūsų pamatinės vertybės.

Jūsų elgesys šalies valdymą pradėti nuo atlyginimų sau didinimo už skolintas lėšas, kurias turės grąžinti visi piliečiai, o kitiems šalies gyventojams net negrąžinaant abejotino teisingumo būdu paimtas pensijas, mano manymu, labiau primena okupantų mentaliteto požymius nei pilietinės visuomenės dvasią.

Premjere, liaukitės pažeidinėti Konstituciją bei piliečių teises – tai kelias į niekur. Tokioje atmosferoje, kurią Jūs skatinate, Lietuvos gyventojų gretos vis labiau mažės.

Premjere, pažymėtina ir tai, kad lenkakalbiai lietuviai taip pat turi teisę į žodžio laisvę, laisvę vienytis. Jūsų pagalba Vilniaus regione už biudžetines lėšas kuriamas politinės partijos informacinis monopolis šiurkščiai pažeidžia Konstitucijos 44 straipsnį – neskatina jų pilietėjimo proceso, atvirkščiai: ta ydinga informacijos sistema, kurią remti pradėjo Jūsų pirmtakai – Gediminas Kirkilas, o ypač Andrius Kubilius (1,5 mln. Lt) – tik dezinformuoja ir lenkakalbius piliečius, ir kitų šalių visuomenes. Be to, Jūs klaidinate Lietuvos visuomenę bei žeminate lenkakalbius lietuvius teigdamas, kad Rinkimų akcija neva atstovauja visiems Lietuvos lenkakalbiams piliečiams.

Tai, kad pasirašyti su Jumis koalicinę sutartį atėjo tik vadinamasis lyderis su pusbroliu ir svainiu, o į Vilniaus miesto tarybą išrinktas pagal tomaševskio rinkimų sąrašą KGB majoras Viktoras Balakinas, tariamai atstovaujantis Lietuvos lenkams, – iškalbingai liudija, kad tik valdančiųjų partijų palaikymas, mūsų įstatymų netobulumas bei demokratijos nebrandumas leidžia šeimyninių bei sovietmečio struktūrų pagrindu sukurtiems dariniams, formaliai prisidengus politinių partijų pavidalu, okupuoti atskiras visuomenės grupes ir iškreiptai vaidinti atstovavimą jų interesams.

Per tokias koalicijas kaip Jūsų neigiamai įtakojamas visos valstybės gyvenimas. Ir situacija nepagerės dėl to, kiek Jūs iš tokio kontingento padarysite naujų ministrų, ministrų pavaduotojų ar savo padėjėjų. Tai tik beprasmis ir žalingas visuomeninių pinigų švaistymas.

Nors Jūs, Premjere, viešai pareiškėte, kad Jums kaip tik tokia koalicija ir yra svarbiausia, bet, kaip mums atrodo, dauguma Lietuvos piliečių žymiai svarbesniais pripažįsta kitus dalykus.

Ir galų gale – pats laikas Jums suprasti: dabartiniai vadinamieji Lietuvos lenkai yra vietiniai gyventojai. Jie nėra Lenkijos piliečiai ir niekada jais nebuvo. Niekas niekam nesuteikė užsienyje įgaliojimų spręsti, ko mums reikia ir kaip turime gyventi, o tuo labiau – su Jūsų koalicijos bičiulių pagalba kurti tariamų Lietuvos lenkų, kaip penktosios kolonos Lietuvoje, įvaizdį.

Tikiu, kad aš, kaip laiško autorius, bei Lietuvos visuomenė sulauks iš Jūsų kokios nors žinios, kodėl Jūs ir Jūsų koalicija taip neatsakingai traktuoja Konstitucijos reikalavimus bei nepagarbiai elgiasi piliečių atžvilgiu. Kada Jūsų nuostata dėl tokių pamatinių reikalų pasikeis?

Ryšard Maceikianec, Lietuvos Respublikos pilietis.

Prašymas 2014 m. vasario 28 d. įregistruotas Vyriausybės kanceliarijoje.

pogon.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to pozicija       2014-03-1 17:01

Seimo antikorupcijos komisija-korupcijos garantas !
Veikia principu- Ijung durniu….

Apie stt ir visus kitus net kalbeti neverta…

Buvusių       2014-03-1 16:24

ir dabartinių valdžių veiksmai kelia mintis, kad veikiama ne Lietuvos, ne jos piliečių, ne konsolidacijos naudai, o kažkokioms jėgoms iš užsienio, supriešinant, nuskurdinant ir mulkinant visus Lietuvos piliečius.

Pozicija.       2014-03-1 11:30

  Pensijoms pinigų tikrai yra - faktas, kaip blynas. Tegul STT, Valstybės kontrolė ar seimo antikorupcijos komisija patikrina, kam didieji prekybos centrai pervedinėja lėšas už parduotą kontrabandinį ar “pilstukinį”  alkoholį bei kontrabandines cigaretes. Juk jokia čia paslaptis, kad banderolės spausdinamos keliais tiražais. Kokioms juodosioms technologijoms ir “honorarams” naudojamos šios šešėlinės lėšos? O jų tikrai užtektų biudžeto skylėms užkaišioti. Tačiau valdžios pozicija tokia : nežinau ir nenoriu žinoti, kad tik nuosava kišenė nuolat būtų išpampusi.

Pasikartosiu       2014-03-1 9:48

Lietuvos žmonės, artinasi Prezidento ir europarlamentarų rinkimai. Jūs gi puikiai žinote, kad jūs Lietuvos piliečiai balsuodami už pasirinktą kandidatą išreiškiate pasitikėjimą ir suteikiate įgaliojimus bei atsakomybę už duotus priešrinkiminius pažadus tarnauti liaudžiai, t.y. jums. Jūs savo balsavimu už pasirinktą kandidatą įpareigojate jį būti ištikimu daugumos piliečių, darbo žmonių reikalams, o ne krūvelei oliharchų, turtuolių, darbo žmogaus, pensininkų išnaudotojų. Po rinkimų jūsų išrinktieji deputatai tampa politiniais avantiuristais, pamiršta priešrinkiminius pažadus, pasiglemžia į savo rankas valdžią, visas teises ir privilegijas, apgaudinėja Tautą, kalba jos vardu, o faktiškai Tauta lieka beteise, nustumta nuo dalyvavimo valstybės reikaluose, šalies valdyme. Jus paverčia šunauja, kirmėlynu, jų priešais, net banditais, fašistais vien dėl to, kad jūs nesutinkate su vykdomais Tautai nusikaltimais.  Primenu dar kartą, kad artinasi rinkimai , tad galvokite ar verta vėl stoti ant to pačio grėblio, t.y. vėl patikėti šalies valdymui tuos pačius, švelniai sakant, nusikaltėlius Tautai.  Tad ar verta juos prileisti, kad ir toliau vestų šalį į niekur, nes vėl tie patys išrinkti politikieriai visais būdais stengsis laikyti jus savo įtakoj, šie valdžiagyviai ir toliau sieks išlaikyti savo padėtį prie valdiškos kormuškos, kad galėtų toliau lobti ir krauti sau milijonus paprastų žmonių, pensininkų sąskaita. Nebalsuokite ir nerinkite tų užsisidėjusių , praskolinusių Lietuvą. Išsivaduokime iš šiuolaikinės buržuazinės valdžios savivalės…

ddddddd       2014-03-1 9:16

Ne “dalei”, bet “daliai”. smile Ištaisykit klaidą.

Lietuve       2014-03-1 3:12

Labai teisingai,bet bailus zmogus,nesugebantis pastoveti uz salies zmones to niekada nesupras…

Eglė       2014-03-1 2:07

Į dešimtuką. Pagarba autoriui.

G.P.       2014-02-28 23:08

Šis lenkas išties yra garbingas žmogus ir Lietuvos patriotas.

Lietuve       2014-02-28 22:08

Kaip butu galima atstatrydinti toki seima ,isvaikyti visus komunistus . Kiek jie dar skolinsis ir vogs .

Kritikas Pikčiurna       2014-02-28 22:04

Blogiausia, kad skola pensininkams yra šešėlinė, ji neįtraukta į finansinius rodiklius, kad nuslėptų, jog Lietuva netenkina Mastrichto kriterijaus. Tai yra valdžios suktybė, dėl kurios Lietuvoje klesti šešėlinė ekonomika ir tokia didelė socialinė atskirtis. Euro įvedimas tokiomis sąlygomis tą atskirtį dar labiau padidins, nes ekonominio išsivystymo skirtumai, esant vieningai valiutai, tik paryškėja, todėl didėja - nelieka požymio kur uždirbti pinigai ir taip lengviau šešėliniam verslui slėptis, o silpniausias visuomenės sluoksnis lieka ekonominio gyvenimo užribyje.
Kelis kart per dieną skirtingai kalbantis premjeras ir atvirai pasisakantis prieš piliečių teisę referendumais reikšti savo valią rodo, kad jis yra ne tik ne savarankiškas, bet pasisako prieš demokratines bei socialines vertybes.

tikrai       2014-02-28 21:38

pagarba žmogui.


Rekomenduojame

Rastas 1920 m. Mickevičiaus-Kapsuko laiškas atskleidžia Rusijos tikslus Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia

Raymond Ibrahim. Hagia Sophia: Turkų pasakos prieš istorinius faktus

Algimantas Matulevičius. Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

Nida Vasiliauskaitė. Žmonija progresuoja. Iš kur žinome?

Algimantas Rusteika. Lempučių filosofija

Neringa Venckienė informuoja

Algirdas Endriukaitis. Kas laukia nacijos, jei jos politikams nerūpi valstybės egzistencinis likimas?

Nuo bačkos. Majauskas: Su Ingrida už Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra moteris

Tomas Čyvas. Įdomu, kada radikaliai kairioji minia uždraus Bulgakovą?

Algimantas Rusteika. Ar turi teisę atbuvę tremtį žinoti savo skundikus?

Geroji Naujiena: Padauginame tik dalydamiesi

Rasa Čepaitienė. Verygos paradoksas

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Liudvikas Jakimavičius. Covido simptomas: „Aplink nosį vaikšto šeškas – nieko neužuodžiu“

Vytautas Sinica. Siūlyčiau, priešingai, Lietuvai pagaliau viešai ir deramai pagerbti LAF’ą

Alvydas Jokubaitis. Noras panaikinti visus prietarus yra pats didžiausias prietaras

Arvydas Anušauskas Fainai Kukliansky: „Tai jau su J.Lukša-Daumantu viskas gerai?“

Audrius Bačiulis. Lukašenka žodžių tuščiai nešvaisto…

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Algimantas Rusteika. Pakelkim, pakelkime taurę kvailybės, kad Lietuvai būtų geriau!

Nuo bačkos. F. Kukliansky: kultūringas, inteligentiškas, nieko neįžeidžiantis, bendradarbiavimą skatinantis laiškas iššaukė minios protestą

Nikolajus Nielsenas. Rinkimai Baltarusijoje: Lukašenka prieš COVID-19

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra vyriausieji „Facebook“ cenzoriai?

Karolis Kaklys: Kaip Vijūnėlės dvaro statybos atskleidė visai Lietuvai opias problemas?

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.