
Skelbiame Tiesos.lt skaitytojo viešą kreipimąsi į LR prezidentę.
PRAŠYMAS
Lietuva
2014-02-17
Iškilmingai paminėjęs Lietuvos nepriklausomybės dieną ir įsijungęs kompiuterį facebook.com išgirdau jūsų kalbą apie referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams organizatorių melą Lietuvos žmonėms.
Jūs taip pat paminėjote, kad Lietuvos žemės pardavimas buvo numatytas šalies stojimo į Europos Sąjungą sutartyje ir kad ši sutartis įsigaliojo po referendumo, kai mes balsavome už stojimą į ES.
Aš tame referendume taip pat balsavau už stojimą į ES, bet jokios sutarties nemačiau. Mačiau ir girdėjau tik gausią agitaciją per televiziją, radiją, spaudoje, kaip Lietuvai naudinga įstoti į ES. Buvo daug kalbama apie tai, kad po įstojimo į ES Lietuvos žmonės sulauks didelės finansinės paramos ir ta parama pasieks KIEKVIENĄ ir pajus KIEKVIENAS!
Jaučiuosi apgautas, kad nebuvau supažindintas su stojimo į ES sutartimi ir apie jokią būtiną sąlygą – žemės pardavimą užsieniečiams – nežinojau. Buvo žadėtas geresnis gyvenimas paprastam (ne elitiniam) Lietuvos piliečiui, bet jo taip pat dar nesulaukiau. Vietoje to įsigalėjo vergovė už minimalų atlyginimą, socialinė nelygybė ir neteisybė, valstybės panieka pensininkams (kuriuo ir aš kažkada tapsiu ir būsiu niekinamas).
Todėl prašau:
Savo viešuose pasisakymuose, gerb. Prezidente, nesinaudoti balsavusiųjų už stojimą į ES teise tam, kad niekintumėte referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams organizatorius. Manau, kad mane, kaip ir daugelį Lietuvos piliečių, apgavo ne šie, bet prieš vienuolika metų surengto referendumo dėl stojimo į ES organizatoriai.
Atsiprašyti viešai būsimo referendumo prieš Lietuvos žemės pardavimą užsieniečiams organizatorių (beje, aš nesu iš Jų tarpo), kad jūs suklydote kalbėdama apie jų melą, nes melavo referendumo už stojimą į ES organizatoriai.
Pasakykite, kada gi ta žadėta oraus ir gero gyvenimo Europos saulė nušvis paprastam Lietuvos piliečiui ir pensininkams. Juk pastarieji visą savo gyvenimą paaukojo kurdami šalies turtą (BVP), kurį sėkmingai įsisavina ir pasisavina Lietuvos elitas (na, tiesa, ir Jūs, gerb. Prezidente, esate vargšų žmonių krauju ir prakaitu išlaikomas elitas).
Priešingu atveju būsiu priverstas kreiptis į Generalinę prokuratūrą, STT, FNTT ar dar kur nors… (jei nepadės – į tarptautines organizacijas), kad būtų pradėtas tyrimas dėl Lietuvos stojimo į ES teisėtumo, balsuoti turinčių teisę piliečių papirkinėjimo alumi ir skalbimo milteliais, nes jaučiuosi didžiai apgautas ir išnaudotas.
Prašau mano prašymus suprasti ir patenkinti, o apie rezultatus informuoti raštu.
Lietuvos pilietis K. Dringelis
P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam
Parašyk komentarą
Komentarai
Ne byvo stoijimo metu, nera ir dabar. d. Grybauskaite ir Co mulkina visuomene. Yra tik apie laisva kapitalo judejima. O tam nebutina tik tokia forma sutarties del zemes naudojimo.
Kestai Dringeli, esi saunuolis! Taip ir toliau.
Siūlau ne atsiprašinėti,o reikalauti prezidentės ir seimo atsistatydinti.Tegul nesvaigsta,kad su amerikoncų pagalbą įsikurs prezidentūroje antrai kadencijai.Kai bus piketas prisijunkite.
Labai atsiprašau autoriaus, bet citatoje: “Juk pastarieji visą savo gyvenimą paaukojo kurdami šalies turtą (BVP), kurį sėkmingai įsisavina ir pasisavina Lietuvos elitas (na, tiesa, ir Jūs, gerb. Prezidente, esate vargšų žmonių krauju ir prakaitu išlaikomas elitas), norėčiau šį tą pataisyti.Šiuo atveju manau, kad žodį elitas reikėtų rašyti kabutėse: “elitas”. Argi ne teisingiau?
Šmaikštu, sąžininga, teisinga.
Ačiū.
Mes, eiliniai Lietuvos žmonės, balsuodami referendume dėl stojimo į ES tik pritarėme narystei Europos Sąjungoje, bet nieko neįsipareigojome. O ir ką galėjo įsipareigoti eilinis pilietis tiek daug gėrio žadėjusiai ES? Tai ES mums žadėjo rojų! Tai ji mums ir privalėjo tą rojų suteikti. Tačiau nesuteikė. Vadinasi, neišpildė savo įsipareigojimų. Apgavo, arba “išdūrė”, kaip dabar madinga sakyti. Jeigu mūsų valdžia kažką įsipareigojo Europos Sąjungai, tai jos pareiga buvo su tuo įsipareigojimu supažindinti mūsų Tautą dar prieš balsavimą, t.y. prieš pritarimą mūsų narystei ES. Jeigu ji to nepadarė, vadinasi, ir ji mus apgavo. Tai kam dabar “kabinti makaronus” Tautai ir sakyti, kad mes kažką įsipareigojome? Daugiau negu negražu, ponai.
,,Todėl Vytautui Landsbergiui, šiandien nusprendusiam užmiršti ne tik šią, iki šiol nepakeistą tautos valią ir tai, kad stojimo į ES referendume už stojimo principą, bet ne sutartį balsavo ne 75%, o 57% visų sąraše esančių rinkėjų’‘(alkas.lt)
nepadejo nei bambaliai,nei milteliai,nei daugiadienes.
idomu,kiek dar pudrins smegenis musu,,isrinktieji’‘,kad istojom ?)
vievis
parsiduoti kyla iš silpnos moralės.Moralė-mūsų kapitalas,kuris mėtosi po kojomis,tik reikia turėti valios pasilenkti ir jį paimti.Tai mūsų naudingosios iškasenos,kurioms visada lenkiasi pasaulis,tik reikia jas paleisti į apyvartą.
Reiškia valstybės gali dėti saugiklius?Ir kodėl iki šiol to nedarė Lietuva?
Laisvas kapitalo judėjimas – tai vienas esminių elementų, būtinų Europos vidaus rinkai funkcionuoti. Jis apima pinigų bei finansinio kapitalo judėjimą, tiesiogines investicijas ir kitas su kontrole susijusias kapitalo judėjimo formas. Mokėjimų liberalizavimas yra lemiama laisvo prekių, darbo jėgos ir kapitalo judėjimo dalis.
Jau 9-ojo dešimtmečio pradžioje pašalintos visos laisvo kapitalo judėjimo kliūtys tarp asmenų, įsikūrusių valstybėse narėse. Tačiau valstybės gali apriboti trumpalaikio kapitalo judėjimą, jei yra pažeidžiama jų pinigų ar valiutos kurso politika. Be to, yra draudžiamos bet kokios kliūtys laisvam kapitalo judėjimui ne tik tarp šalių narių, bet ir tarp šalių narių ir trečiųjų šalių. Tačiau šiuo atveju, išvežant ar įvežant pinigų sumas jas būtina deklaruoti, kad nacionalinės institucijos galėtų vykdyti veiksmingą priežiūrą.
Lietuvos stojimo į ES sutartis - lietuviškai
http://www.DELFI.lt
2003 m. kovo 31 d. 16:54
Svarbiausią Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą (ES) dokumentą, Stojimo sutartį, nuo šiol visi norintys gali skaityti lietuvių kalba - ji skelbiama interneto puslapyje http://www.euro.lt su do,kumentu galima susipažinti visoje Lietuvoje veikiančiuose 12 Europos informacijos centrų ir rajonų savivaldybių bibliotekose.
Popierinį Sutarties variantą galima skaityti ir Europos komitete prie LRV (Gedimino 56), sakoma pranešime spaudai.
“Stojimo sutartis yra teisinis Lietuvos, kaip pilnateisės narės, dalyvavimo ES veikloje pagrindu - čia įtvirtintos visos mūsų Stojimo sąlygos, trejus metus trukusių derybų rezultatai”, - sakė Sutartį pristatęs Europos komiteto prie LRV generalinis direktorius Petras Auštrevičius.
Šiame daugiau nei 5000 tūkstančių puslapių dokumente atspindimas visas derybų su ES turinys, finansinės narystės ES sąlygos, konkrečios finansinės paramos sumos infrastruktūros ir regionų plėtrai, žemės ūkiui, išmokos žemdirbiams, žemės ūkio gamybos kvotos, pinigai Ignalinos uždarymo pasekmių įveikimui, pereinamieji laikotarpiai ir kita.
Be to, į tekstą yra įtrauktos 9 Lietuvai aktualios deklaracijos: ES paskelbė deklaraciją dėl greitesnio nei 7 metai darbo rinkų atvėrimo Lietuvai, taip pat dėl Bendrijos paramos, siekiant, kad Lietuva įsijungtų į Šengeno erdvę kartu su pirmąją prisijungsiančiųjų šalių grupe bei kitos.
Stojimo sutartį sudaro 43 dokumentai. 26 dokumentai skirti techninėms adaptacijoms, 10 dokumentų - naujųjų valstybės narių pereinamosioms priemonėms. Aktą dėl stojimo sąlygų ir Steigiamųjų sutarčių pakeitimų sudaro 62 straipsniai.
Stojimo dokumentai bus parengti ir pasirašomi 21 oficialia ES kalba. Istorinę Sutartį derybas baigusių kandidačių dešimtukas, tarp jų Lietuva, bei ES pasirašys balandžio 16 dieną Graikijoje, Atėnuose. Ji įsigalios, kai Sutartį ratifikuos ES narių ir kandidačių parlamentai.
Lietuva kartu su devyniomis kandidatėmis narystės derybas sėkmingai baigė pernai gruodį. Lietuvos gyventojai savo nuomonę dėl šalies stojimo į ES pareikš privalomajame referendume, kuris vyks šių metų gegužės 10 - 11 dienomis. Planuojama, kad po referendumo, pavasario sesijoje, Stojimo sutartį turėtų ratifikuoti Lietuvos Seimas.
Dėl narystės ES jau apsisprendė Maltos ir Slovėnijos gyventojai, balandžio 12 dieną dėl šalies ateities apsispręs vengrai.
Lietuva ketina tapti visateise organizacijos nare 2004-ųjų metų gegužės 1 dieną. Sociologiniai tyrimai rodo, kad šalies narystę ES palaiko du trečdaliai gyventojų.
Atkreipkite dėmesį į paskutinį sakinį. Koks melas.
Sutinku ir pritariu !
nori paslėpti po žemės pardavimu,euro įvedimu.Tautai prabudo savigynos instinktas.Išlikimo instinktas.Susivokimas.Labai gerai.
aiškiai išaiškintų “kapitalo judėjimas” traktuotę.Juk tai reliatyvu.
Tepadeda jam Dievas.O mes melsimės.
tame seime ir VRK,kodel jie is musu tyciojasi,argi ir dabar mes nesame savo valstybes seimininkai.taip maustyti gali tik neprotaujancius ir mazus vaikus,nors ir sie dabar protingi.
Stojimo į ES sutartyje net NĖRA kalbos apie žemės pardavimą, ten rašoma tik apie laisvą KAPITALO judėjimą. O kapitalui judėti niekas netrukdo. Žemės dirbimui ES piliečiai galėtų nuomuotis kad ir 99 metams.
Kokia čia nesąmonė apie papirkinėjimą alumi ir skalbimo milteliais. Galėjai balsuoti už ką tinkamas. O jei nenori, kam imti tuos miltelius?