Aplinkosaugos politika, Teisėkūros iniciatyvos

Liutauro Stoškaus replika apie Seimo nario – gero ir atviro žmogaus – Kazio Starkevičiaus pasigraudenimus

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gegužės 21 d. 19:44

5     

    

Liutauro Stoškaus replika apie Seimo nario – gero ir atviro žmogaus – Kazio Starkevičiaus pasigraudenimus

Dalijamės aplinkosaugininko ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario replika iš veidaknygės, kaip skaityti Kazio Starkevičiaus – ketvirtą kartą Seimo nariu išrinkto TS-LKD frakcijos nario, Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojo, 2008–2012 metais ėjusio žemės ūkio ministro – pasigraudenimus dėl Dirvožemio įstatyme surašytų nuostatų.

Šis DELFI.lt portale paskelbtas vieno iš naktinės mokesčių reformos vykdytojo „skundas“ „Gal apmokestinkime ir orą?“ (ČIA) visiškai dera su mainstreaminėje žiniasklaidoje vyraujančia nuostata (tiesa, pirmoji teiginio dalis nutylima): tik neįpareigokite mūsų siekiant savo tikslų atsižvelgti ir į bendrąjį interesą – juk tai varžo „rokenrolinę laisvę“... tvarkytis, kaip mums naudingiau.

Dėmesio nusipelno ir ši neva visų žemdirbių interesus ginančio Seimo nario „giliamintė“ įžvalga, „paaiškinanti“, kodėl toks įstatymas atsiradęs: „Seimo viršūnėms rūpi žemdirbio, verslininko pinigai, kad juos nukreiptų į vis labiau smunkančio autoriteto palaikymą, o kartu – ir išlikimą valdžioje.“

* * *

Starkevičius – žmogus geras ir atviras. Jis sako tiesiai: mes ir taip žinome, kad tokių reikalavimų reikia laikytis. Bet mes jų nesilaikome, nes mums per brangu jų laikytis. Ir mes nenorime, kad mus kas nors baustų už tų reikalavimų nesilaikymą. Tik ne tai. smile

Bet būtent dėl to ir reikia įstatymo – kad žinote ir nesilaikote smile

O dėl derlingo sluoksnio pararadimo urbanizuojant irgi visiškai aišku – jei negrįžtamai sunaikinamas derlingas dirvožemio sluoksnis, už tai turi būti kompensuojama. Urbanizuokitme teritorijas, kurios yra nederlingos.

Beje, kad medžius mieste iškirtus reikia kompensuoti kažkaip jau niekas nesistebi. O juk dirvožemis yra ne mažiau svarbus ekosistemos komponentas. O juk medis užauga greičiau, nei atsistato dirvožemis: kad dirvožemis atsikurtų reikia vidutiniškai 50 metų, medis brandą pasiekia per 30–40 metų. Taip kažkada seniai buvo visiems per brangu reikalavimas išvalyti išleidžiamas į vandenis nuotekas. Dabar taip „brangu“ mokėti už atliekų sutvarkymą. O čia dar kažkoks dirvožemis smile

O dėl oro – tai, spėju, Starkevičiui atrodo, kad jis labai gerai pašmaikštavo… smile

Skirtumas esminis: oro negali sunaikinti, o dirvožemį gali. Orą gali tik užteršti. Jei būtų oro sunaikinimo grėsmė, manau, Starkevičius pats pirmas balsuotų už ekonominių priemonių įvedimą orui išsaugoti smile

Ir dar – mokestis už aplinkos oro teršimą buvo ar tik ne pirmasis apskritai plačiu mastu pradėtas taikyti aplinkosauginis mokestis…

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ruta       2017-05-23 10:46

‘21:59 ’ , ‘..protingas zmogus nekirs sakos ..’, o kas sake , kad protingas , tai moralus , padorus , principingas..Vien paziurejus , kaip nacionalinese parkuose , ar kitose isskirtinese vietose isikure ‘protingi’/ turtingi , nereiskia protingi / niokoja gamta ‘kulturindami’ su tujom ir kitu slamstu aplinka ,kaip daugiauksciai kisami beliakur , kaip miestu centruose isdygo prekybu centru ‘tvartai ’ , o jeigu paziureti , kaip laikosi istatymu keliuose / geicio apribojimu/ , tai is viso - klaiku , masinos prabangios , matomai -’ protingi’ vaziuoja , bet istatymai rasomi pagal juos ,TIK kitiems - lochams , runkelims .., beja ,stai kur pritariu 200 % didinti baudas ..

grumstas.       2017-05-22 22:59

albinai.
pastaba rašiusiam straipsnį :tarp kitko ,tik menkavertis medis pasiekia brandą per 40 metų- įprastai medis subrendęs būna apie 80 metų. Taip, kad tokie kritikuotojai kaip Liutauras, galėtų mažiau žiūrėti į instrukcijas ir jas rašančiais mažiau pasitikėti.
Protingas žmogus nekirs šakos ant kurios sėdi- negadins savo turto, savo nuosavybės ir savo pajamų ir pragyvenimo šaltinio. Tad ir palikim jam tvarkytis , pasitikėdami tuo žmogumi. O jeigu nepasitikime, tai kvieskime vėl sovietinę valdžią ir tvarką, tegul nurodinėja mums kaip reikia gyventi ir tvarkytis.
  Neįtikinsit , kad už šio pasiūlymo neslypi negudri klasta valdžiai pasipinigauti. Čia panašus atvejis kaip su klimato kaita ; ar tai visuotinis atšilimas ar atšalimas; kaip reiks taip įrodysim; kad tik už tai būtų pinigai skiriami tyrimams.
Mes , patiklumu,niekuo nesiskiriam nuo tų vargšių senučių, kurias mausto ir mausto “stt darbuotojai ‘’ iš pravieniškių, prašydami gelbėti bėdon pakliuvusį anūką , kurio ji net neturi.

albina       2017-05-22 15:12

GRUMSTAS lyg ir turėtų rūpintis dirvožemiu,bet gal tai pavardė,tada atsiprašau.Jeigu yra nustatytos eismo taisyklės,tai gal eismo dalyvis neturėtų daryti pažeidimą tik todėl,kad įtaria ne tikslingai panaudojant baudų pinigus?Protingam ir sąmoningam nereikia aiškinti,kad darbe privalai būti blaivus,bet kažkodėl rašomos vidaus tv arkos taisyklės,etikos kodeksas,skiriamos nuobaudos.Pasaulis suka galvas,kaip higienai nenaudoti geriamo vandens,o mes?Ir virkauja tas,kur balsavo už invalidų išmokų sumažinimą.

grumstas       2017-05-22 10:26

deja, Liutaurai dėjai stambiai pro šoną; šį kartą Starkevičius teisus; tie mokesčiai nueis ne dirvožemio gerinimui, regeneracijai, bet prižiūrėtojų armiją papildančių inspektorių atlyginimams padidinti. Gal būt, galima būtų sutikti su urbanizacijos poveikio sumažinimu ir kompensuoti patirtą žalą, bet matome, kad čia irgi bus: gerais norais pragaras grįstas.Šioje valstybėje be baudų , draudimų, smulkmeniškų, kalėjiman sodinimu už pavogtą vištą , nieko daugiau ir nesugebama reguliuoti, na kad ir progresyvinių mokesčių įvedimą. Liutaurai, negalvok , kad didieji mokės baudas ir mokesčius- mokės mažieji ir vargingiausieji, kuriems ir taip nesaldu.

Ar urbanizacija       2017-05-22 8:36

turi ribas?


Rekomenduojame

Gytis Padegimas. Kiek milijonų medžių per 30 Nepriklausomybės metų sunaikino ir dar sunaikins mūsų godumas ir gobšumas?

Vidas Rachlevičius. Nenorėčiau Brexito, bet jei laimėtų kairysis leiboristų gaivalas, Britanijos būtų gaila dar labiau

Vygintas Gontis. Kaip deklaracijas apie žinių ekonomiką paversti atsakinga valstybės viešojo sektoriaus bei mokslo ir studijų politika

Liudvikas Jakimavičius. Partijos ir išdavikai

Povilas Gylys. Kas Jums, profesoriau Janeliūnai?

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (III)

Algimantas Rusteika. Metodiniai patarimai. Subalansuota LRT indrėms ritutėms, bet tinka ir ... žmonoms

Geroji Naujiena: Kad vaikščiotume Viešpaties šviesoje!

Regina Terleckienė. Sukilėlio likimas. Iš carinių baudėjų nagų ištrūkęs sukilėlis

Tomas Baranauskas. Vienas faktas yra neabejotinas

Nuo bačkos. Europarlamantarė Aušra Maldeikienė: konservatoriai man verti pagarbos, nes ...

Vygantas Malinauskas. Griūna dar vienas propagandos stereotipas

Kamilė Šeraitė. Kas vagia Lietuvos istoriją?

Povilas Gylys. Kodėl vieni skandalai eksponuojami, o kiti pridengiami?

Ramūnas Aušrotas. Lyčių lygybės prievaizdų užmačios

Leonas Merkevičius. „Perversmininkų“ bylos naujienos

Tautos forumo rezoliucija dėl LRT laidos „Spalvos. Gėjai tėčiai“

Valdas Vasiliauskas. „Mūsiškių“ premjera: nei bravo, nei švilpimo. Nieko

Vygintas Gontis Statistikos departamentui: kaip susidaro tie 0,6% BVP, kuriuos neva skiriame mokslui ir studijoms? Ir kodėl jų niekas daugiau nemato?

Liudvikas Jakimavičius. Ir pasklido kvapas

Rasa Čepaitienė. Baubinimas

Vokietija įveda sienų kontrolę: Europos be sienų svajonė žlugo negrįžtamai?

Vytautas Radžvilas. Ne rinkiminio turgaus prekeivių, bet kovojanti partija!

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva yra teisinė valstybė? (II dalis)

Pirmą kartą paskelbtas žydų žudikų Paneriuose sąrašas

Jie labai myli kultūrą

Algimantas Rusteika. Kodėl aš negaliu jos pamiršti?

Vytautas Sinica. Drakoniška? Absoliučiai. Proporcinga? Ne. Ar tai atgrasytų nuo atitinkamų pažeidimų ateityje? Neabejoju

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (II)

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva tebėra yra teisinė valstybė?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.