Aplinkosaugos politika, Teisėkūros iniciatyvos

Liutauro Stoškaus replika apie Seimo nario – gero ir atviro žmogaus – Kazio Starkevičiaus pasigraudenimus

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gegužės 21 d. 19:44

5     

    

Liutauro Stoškaus replika apie Seimo nario – gero ir atviro žmogaus – Kazio Starkevičiaus pasigraudenimus

Dalijamės aplinkosaugininko ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario replika iš veidaknygės, kaip skaityti Kazio Starkevičiaus – ketvirtą kartą Seimo nariu išrinkto TS-LKD frakcijos nario, Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojo, 2008–2012 metais ėjusio žemės ūkio ministro – pasigraudenimus dėl Dirvožemio įstatyme surašytų nuostatų.

Šis DELFI.lt portale paskelbtas vieno iš naktinės mokesčių reformos vykdytojo „skundas“ „Gal apmokestinkime ir orą?“ (ČIA) visiškai dera su mainstreaminėje žiniasklaidoje vyraujančia nuostata (tiesa, pirmoji teiginio dalis nutylima): tik neįpareigokite mūsų siekiant savo tikslų atsižvelgti ir į bendrąjį interesą – juk tai varžo „rokenrolinę laisvę“... tvarkytis, kaip mums naudingiau.

Dėmesio nusipelno ir ši neva visų žemdirbių interesus ginančio Seimo nario „giliamintė“ įžvalga, „paaiškinanti“, kodėl toks įstatymas atsiradęs: „Seimo viršūnėms rūpi žemdirbio, verslininko pinigai, kad juos nukreiptų į vis labiau smunkančio autoriteto palaikymą, o kartu – ir išlikimą valdžioje.“

* * *

Starkevičius – žmogus geras ir atviras. Jis sako tiesiai: mes ir taip žinome, kad tokių reikalavimų reikia laikytis. Bet mes jų nesilaikome, nes mums per brangu jų laikytis. Ir mes nenorime, kad mus kas nors baustų už tų reikalavimų nesilaikymą. Tik ne tai. smile

Bet būtent dėl to ir reikia įstatymo – kad žinote ir nesilaikote smile

O dėl derlingo sluoksnio pararadimo urbanizuojant irgi visiškai aišku – jei negrįžtamai sunaikinamas derlingas dirvožemio sluoksnis, už tai turi būti kompensuojama. Urbanizuokitme teritorijas, kurios yra nederlingos.

Beje, kad medžius mieste iškirtus reikia kompensuoti kažkaip jau niekas nesistebi. O juk dirvožemis yra ne mažiau svarbus ekosistemos komponentas. O juk medis užauga greičiau, nei atsistato dirvožemis: kad dirvožemis atsikurtų reikia vidutiniškai 50 metų, medis brandą pasiekia per 30–40 metų. Taip kažkada seniai buvo visiems per brangu reikalavimas išvalyti išleidžiamas į vandenis nuotekas. Dabar taip „brangu“ mokėti už atliekų sutvarkymą. O čia dar kažkoks dirvožemis smile

O dėl oro – tai, spėju, Starkevičiui atrodo, kad jis labai gerai pašmaikštavo… smile

Skirtumas esminis: oro negali sunaikinti, o dirvožemį gali. Orą gali tik užteršti. Jei būtų oro sunaikinimo grėsmė, manau, Starkevičius pats pirmas balsuotų už ekonominių priemonių įvedimą orui išsaugoti smile

Ir dar – mokestis už aplinkos oro teršimą buvo ar tik ne pirmasis apskritai plačiu mastu pradėtas taikyti aplinkosauginis mokestis…

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ruta       2017-05-23 10:46

‘21:59 ’ , ‘..protingas zmogus nekirs sakos ..’, o kas sake , kad protingas , tai moralus , padorus , principingas..Vien paziurejus , kaip nacionalinese parkuose , ar kitose isskirtinese vietose isikure ‘protingi’/ turtingi , nereiskia protingi / niokoja gamta ‘kulturindami’ su tujom ir kitu slamstu aplinka ,kaip daugiauksciai kisami beliakur , kaip miestu centruose isdygo prekybu centru ‘tvartai ’ , o jeigu paziureti , kaip laikosi istatymu keliuose / geicio apribojimu/ , tai is viso - klaiku , masinos prabangios , matomai -’ protingi’ vaziuoja , bet istatymai rasomi pagal juos ,TIK kitiems - lochams , runkelims .., beja ,stai kur pritariu 200 % didinti baudas ..

grumstas.       2017-05-22 22:59

albinai.
pastaba rašiusiam straipsnį :tarp kitko ,tik menkavertis medis pasiekia brandą per 40 metų- įprastai medis subrendęs būna apie 80 metų. Taip, kad tokie kritikuotojai kaip Liutauras, galėtų mažiau žiūrėti į instrukcijas ir jas rašančiais mažiau pasitikėti.
Protingas žmogus nekirs šakos ant kurios sėdi- negadins savo turto, savo nuosavybės ir savo pajamų ir pragyvenimo šaltinio. Tad ir palikim jam tvarkytis , pasitikėdami tuo žmogumi. O jeigu nepasitikime, tai kvieskime vėl sovietinę valdžią ir tvarką, tegul nurodinėja mums kaip reikia gyventi ir tvarkytis.
  Neįtikinsit , kad už šio pasiūlymo neslypi negudri klasta valdžiai pasipinigauti. Čia panašus atvejis kaip su klimato kaita ; ar tai visuotinis atšilimas ar atšalimas; kaip reiks taip įrodysim; kad tik už tai būtų pinigai skiriami tyrimams.
Mes , patiklumu,niekuo nesiskiriam nuo tų vargšių senučių, kurias mausto ir mausto “stt darbuotojai ‘’ iš pravieniškių, prašydami gelbėti bėdon pakliuvusį anūką , kurio ji net neturi.

albina       2017-05-22 15:12

GRUMSTAS lyg ir turėtų rūpintis dirvožemiu,bet gal tai pavardė,tada atsiprašau.Jeigu yra nustatytos eismo taisyklės,tai gal eismo dalyvis neturėtų daryti pažeidimą tik todėl,kad įtaria ne tikslingai panaudojant baudų pinigus?Protingam ir sąmoningam nereikia aiškinti,kad darbe privalai būti blaivus,bet kažkodėl rašomos vidaus tv arkos taisyklės,etikos kodeksas,skiriamos nuobaudos.Pasaulis suka galvas,kaip higienai nenaudoti geriamo vandens,o mes?Ir virkauja tas,kur balsavo už invalidų išmokų sumažinimą.

grumstas       2017-05-22 10:26

deja, Liutaurai dėjai stambiai pro šoną; šį kartą Starkevičius teisus; tie mokesčiai nueis ne dirvožemio gerinimui, regeneracijai, bet prižiūrėtojų armiją papildančių inspektorių atlyginimams padidinti. Gal būt, galima būtų sutikti su urbanizacijos poveikio sumažinimu ir kompensuoti patirtą žalą, bet matome, kad čia irgi bus: gerais norais pragaras grįstas.Šioje valstybėje be baudų , draudimų, smulkmeniškų, kalėjiman sodinimu už pavogtą vištą , nieko daugiau ir nesugebama reguliuoti, na kad ir progresyvinių mokesčių įvedimą. Liutaurai, negalvok , kad didieji mokės baudas ir mokesčius- mokės mažieji ir vargingiausieji, kuriems ir taip nesaldu.

Ar urbanizacija       2017-05-22 8:36

turi ribas?


Rekomenduojame

Iš propagandos frontų. Marius Ivaškevičius: „Aš asmeniškai renkuosi Tiesą“

Vladimiras Laučius. Sušimašinta Lietuva

Vytautas Radžvilas. Apie vienašališkas „dekonstrukcijas“ ir keistas Eurasia Daily bei lrt.lt sąsajas

Valdas Vasiliauskas. Ar Lietuva turi sostinę?

Linas V. Medelis. Sąmokslo teorija: kaip skęsta Lietuva

Vidmantas Valiušaitis. Kai istorikai ima bijoti faktų

Vitalijus Karakorskis: „Tai yra valstybės šantažas“

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie vieną mažą raidelę

Robertas Grigas: „Quo vadis, Lietuva?“

Simonas Jazavita. Apie Prezidentus ir Antano Smetonos paminklą Vilniuje

Darius Alekna. Tai kas ten sakė, kad ne vieta buvo pagrindinis LEU sunaikinimo motyvas?

Andrius Švarplys. Politinis sentimentalumas yra amoralus ir antidemokratinis – jis išreiškia ne užuojautą, o politinį interesą

Geroji Naujiena. Palaiminti, kurie Jam sugrįžtant budės

Popiežiaus interviu italų dienraščiui: Europa, migracija, ekologija

Povilas Urbšys. Tai – elementarus vaivorykštinis fašizmas

Vykintas Vaitkevičius. Iš miego pakilusi Gedimino pilies kalno kariuomenė

Vidmantas Valiušaitis. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Į laisvę“ studijų savaitgalis „Quo vadis, Lietuva?“

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Reportažas iš 5-ųjų Monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metinių paminėjimo Partizanų parke

Tomas Baranauskas. Manote, kad bent A. Ramanauską-Vanagą jau paliko ramybėje? Manykite iš naujo…

Tiesos.lt žinia skaitytojams, kuriems šiuo metu esame nepasiekiami: mes veikiame, kliūtis žadame įveikti, lauksime Jūsų sugrįžtant

Algimantas Rusteika. Laisvės dykai niekas nedalina

Dar vienas reportažas iš mitingo „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Šarūno Valentinavičiaus vaizdo įrašas)

Prof. Alfonsas Vaišvila. Nuo „tautos suvereniteto“ praktikoje slaptai pereinama prie valdžios suvereniteto

Nuo bačkos. Aplinkos ministerija: „Nevykdant pagrindinių miškų kirtimų, miškai prarastų tvarumą“

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: Naujausia skurdo statistika neleidžia abejoti – Lietuvoje jau sėkmingai kuriame gerovės valstybę

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.