Aplinkosaugos politika

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 10 d. 11:25

3     

    

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Šiandien Seimo Aplinkos komitete buvo svarstoma Žemės gelmių įstatymo nuostata uždraudžianti saugoti CO2 žemės gelmėse ir vandeninguose sluoksniuose. Diskusija vyko karšta, bet praktiškai į vieną pusę. Tą parodė ir balsavimo rezultatai. Visi komiteto narai balsavo už draudimą, išskyrus susilaikiusį Simoną Gentvilą ir Aistę Gedvilienę. Reikalavęs atidėti sprendimą Paulius Saudargas balsavime nusprendė nedalyvauti.

Kadangi matyt kažkokiu būdu užsitraukiau komiteto pirmininko Juozo Imbraso nemalonę, tai, nors ir buvau kviestas į posėdį, pasisakyti man nebuvo sudaryta galimybė. Tai tris pagrindinius dalykus, kuriuos norėjau pasakyti Seimo nariams, ir kurie diskusijų metu nebuvo paminėti, rašau čia.

1) vykusi diskusija verčia visiems priminti, kad aplinkosaugos politika Europos šalyse yra grindžiama ATSARGUMO PRINCIPU, kuris reiškia, kad daryti intervencijas į aplinką galima tik tuo atveju, kai žinoma, jog tai nesukels neigiamų, žalingų pasekmių. Kad labai daug ko nežinome apie savo gelmes patvirtino ir mokslininko, buvusio Geologijos instituto direktoriaus, Valentinio Baltrūno komentaras. O tai, kiek esame ištyrę, rodo, kad CO2 saugojimas yra nesaugus. Todėl neturint saugų laidojimą patvirtinančių duomenų leisti CO2 pumpuoti į gelmes būtų pagrindinio šio principo pažeidimas.

2) viešai teigti, kaip teigė Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, jog šis sprendimas uždraudžia anglies sugavimo technologijas Lietuvoje, prasilenkia su tiesa. Nėra jokio sprendimo, jas draudžiančio. Uždraudžia saugoti CO2 gelmėse, nes dabar turimi duomenys nerodo, kad tą būtų galima padaryti saugiai. Tokį atsargumo principą rekomenduoja taikyti ir Tarptautinė energetikos agentūra

3) Žygimantas Vaičiūnas minėjo, kad kas teiks trūkstamą energijos balansavimo paslaugą spręsis aukcione. Kas pasiūlys pigesnę kainą, tas ir teiks. Kažkodėl kai kalbame apie automobilius, tai nesakome, kurie bus pigesni, tai tais ir važinėsime. Siekiame apmokestinti taršius, labiausiai prie klimato kaitos prisidedančius automobilius, kalbame apie dyzeliniams taikomus specialius draudimus. Tačiau kažkodėl sprendžiant kokių 300 MW energijos tiekimo sąlygas jau aplinkosauginiai reikalavimai nueina į antrą planą. Ne ciniška? Dar daugiau, energetikos ministras turėtų žinoti, kad CO2 gaudymo ir jo laidojimo technologiją siūlanti įmonė neįtrauks į tą kainą tūkstančius metų į gelmes supumpuotos CO2 monitoringą ir galimų patekimo į išorę grėsmių šalinimą. Tai bus daroma mūsų visų pinigais. Kai kaštus perkeli ant visų šalies gyventojų pečių, natūralu, kad gali gauti net ir konkurencingą kainą. Lygiai taip pat kaip atliekas pamiškėje verčianti įmonė galėtų pasiūlyti mažesnę kainą, nei ta, kuri atliekas turi iš tiesų sutvarkyti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Www       2019-10-13 10:04

Ar ne taps Lietuva laikui bėgant dideliu sąvartynu ES ?

Tvankstas       2019-10-11 8:27

Klausimas - po kiek mokės LOBBY kiekvienam Seimo nariui, kad nupirkti įstatymo priėmimą ?
L. Stoškus maloniai šypsosi nugalėtojo mentalitetu - tai reiškia, kad lėšos apmokėti seimūnams yra, laiko klausimas dėl įstatymo priėmimo.

ah1       2019-10-10 17:05

Koks dar žemės gelmių įstatymas? : LR Konstitucija 47 straipsnis
Lietuvos Respublikai išimtine nuosavybės teise priklauso: žemės gelmės, taip pat valstybinės reikšmės vidaus vandenys, miškai, parkai, keliai, istorijos, archeologijos ir kultūros objektai.
Lietuvos Respublikai priklauso išimtinės teisės į oro erdvę virš jos teritorijos, jos kontinentinį šelfą bei ekonominę zoną Baltijos jūroje.
Žemę, vidaus vandenis ir miškus įsigyti nuosavybėn Lietuvos Respublikoje užsienio subjektai gali pagal konstitucinį įstatymą.
Žemės sklypai nuosavybės teise įstatymų nustatyta tvarka ir sąlygomis gali priklausyti užsienio valstybei – jos diplomatinėms ir konsulinėms įstaigoms įkurti.


Rekomenduojame

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.