Aplinkosaugos politika

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 10 d. 12:25

3     

    

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Šiandien Seimo Aplinkos komitete buvo svarstoma Žemės gelmių įstatymo nuostata uždraudžianti saugoti CO2 žemės gelmėse ir vandeninguose sluoksniuose. Diskusija vyko karšta, bet praktiškai į vieną pusę. Tą parodė ir balsavimo rezultatai. Visi komiteto narai balsavo už draudimą, išskyrus susilaikiusį Simoną Gentvilą ir Aistę Gedvilienę. Reikalavęs atidėti sprendimą Paulius Saudargas balsavime nusprendė nedalyvauti.

Kadangi matyt kažkokiu būdu užsitraukiau komiteto pirmininko Juozo Imbraso nemalonę, tai, nors ir buvau kviestas į posėdį, pasisakyti man nebuvo sudaryta galimybė. Tai tris pagrindinius dalykus, kuriuos norėjau pasakyti Seimo nariams, ir kurie diskusijų metu nebuvo paminėti, rašau čia.

1) vykusi diskusija verčia visiems priminti, kad aplinkosaugos politika Europos šalyse yra grindžiama ATSARGUMO PRINCIPU, kuris reiškia, kad daryti intervencijas į aplinką galima tik tuo atveju, kai žinoma, jog tai nesukels neigiamų, žalingų pasekmių. Kad labai daug ko nežinome apie savo gelmes patvirtino ir mokslininko, buvusio Geologijos instituto direktoriaus, Valentinio Baltrūno komentaras. O tai, kiek esame ištyrę, rodo, kad CO2 saugojimas yra nesaugus. Todėl neturint saugų laidojimą patvirtinančių duomenų leisti CO2 pumpuoti į gelmes būtų pagrindinio šio principo pažeidimas.

2) viešai teigti, kaip teigė Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, jog šis sprendimas uždraudžia anglies sugavimo technologijas Lietuvoje, prasilenkia su tiesa. Nėra jokio sprendimo, jas draudžiančio. Uždraudžia saugoti CO2 gelmėse, nes dabar turimi duomenys nerodo, kad tą būtų galima padaryti saugiai. Tokį atsargumo principą rekomenduoja taikyti ir Tarptautinė energetikos agentūra

3) Žygimantas Vaičiūnas minėjo, kad kas teiks trūkstamą energijos balansavimo paslaugą spręsis aukcione. Kas pasiūlys pigesnę kainą, tas ir teiks. Kažkodėl kai kalbame apie automobilius, tai nesakome, kurie bus pigesni, tai tais ir važinėsime. Siekiame apmokestinti taršius, labiausiai prie klimato kaitos prisidedančius automobilius, kalbame apie dyzeliniams taikomus specialius draudimus. Tačiau kažkodėl sprendžiant kokių 300 MW energijos tiekimo sąlygas jau aplinkosauginiai reikalavimai nueina į antrą planą. Ne ciniška? Dar daugiau, energetikos ministras turėtų žinoti, kad CO2 gaudymo ir jo laidojimo technologiją siūlanti įmonė neįtrauks į tą kainą tūkstančius metų į gelmes supumpuotos CO2 monitoringą ir galimų patekimo į išorę grėsmių šalinimą. Tai bus daroma mūsų visų pinigais. Kai kaštus perkeli ant visų šalies gyventojų pečių, natūralu, kad gali gauti net ir konkurencingą kainą. Lygiai taip pat kaip atliekas pamiškėje verčianti įmonė galėtų pasiūlyti mažesnę kainą, nei ta, kuri atliekas turi iš tiesų sutvarkyti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Www       2019-10-13 11:04

Ar ne taps Lietuva laikui bėgant dideliu sąvartynu ES ?

Tvankstas       2019-10-11 9:27

Klausimas - po kiek mokės LOBBY kiekvienam Seimo nariui, kad nupirkti įstatymo priėmimą ?
L. Stoškus maloniai šypsosi nugalėtojo mentalitetu - tai reiškia, kad lėšos apmokėti seimūnams yra, laiko klausimas dėl įstatymo priėmimo.

ah1       2019-10-10 18:05

Koks dar žemės gelmių įstatymas? : LR Konstitucija 47 straipsnis
Lietuvos Respublikai išimtine nuosavybės teise priklauso: žemės gelmės, taip pat valstybinės reikšmės vidaus vandenys, miškai, parkai, keliai, istorijos, archeologijos ir kultūros objektai.
Lietuvos Respublikai priklauso išimtinės teisės į oro erdvę virš jos teritorijos, jos kontinentinį šelfą bei ekonominę zoną Baltijos jūroje.
Žemę, vidaus vandenis ir miškus įsigyti nuosavybėn Lietuvos Respublikoje užsienio subjektai gali pagal konstitucinį įstatymą.
Žemės sklypai nuosavybės teise įstatymų nustatyta tvarka ir sąlygomis gali priklausyti užsienio valstybei – jos diplomatinėms ir konsulinėms įstaigoms įkurti.


Rekomenduojame

Valdas Vasiliauskas. „Mūsiškių“ premjera: nei bravo, nei švilpimo. Nieko

Vygintas Gontis Statistikos departamentui: kaip susidaro tie 0,6% BVP, kuriuos neva skiriame mokslui ir studijoms? Ir kodėl jų niekas daugiau nemato?

Liudvikas Jakimavičius. Ir pasklido kvapas

Rasa Čepaitienė. Baubinimas

Vokietija įveda sienų kontrolę: Europos be sienų svajonė žlugo negrįžtamai?

Vytautas Radžvilas. Ne rinkiminio turgaus prekeivių, bet kovojanti partija!

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva yra teisinė valstybė? (II dalis)

Pirmą kartą paskelbtas žydų žudikų Paneriuose sąrašas

Jie labai myli kultūrą

Algimantas Rusteika. Kodėl aš negaliu jos pamiršti?

Vytautas Sinica. Drakoniška? Absoliučiai. Proporcinga? Ne. Ar tai atgrasytų nuo atitinkamų pažeidimų ateityje? Neabejoju

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (II)

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva tebėra yra teisinė valstybė?

Geroji Naujiena: Mūsų Viešpats Jėzus Kristus – Visatos Valdovas

Kodėl signatarui sopa širdį dėl Lietuvos?

Liudvikas Jakimavičius. Kultūrininkai ar „kultūrininkai“?

Rolandas Kačinskas. Susipažinkime: Graikijos garbės pilietis Zygmantas Mineika – sukilėlis, kuriam motina antrąkart padovanojo gyvenimą

Vladas Vilimas. Klausiate: ar pasitikime teismais? Bet apie kokius teismus kalbate, p. Šedbarai?

Arkivysk. Gintaras Grušas: Žinia, kurią mums skelbia prieš dvejus metus atrasti sukilėlių palaikai

G. Nausėda: „Jų keltos pilietinių teisių, tikėjimo, sąžinės ir žodžio laisvių, socialinio teisingumo idėjos žymėjo mūsų tautų atsivėrimą modernybei“

Iškilmingai palydėti amžinojo poilsio Rasų kapinėse atgulė Lietuvos žemės didžiavyriai – 1863–1864 m. sukilimo vadai ir dalyviai

Algimantas Rusteika. Prisiminimai apie ateitį

Ramūnas Aušrotas. Apie Laisvės partijos atstovų iniciatyvas, siekiant varžyti laisvę šeimose

Vytautas Matulevičius. Iš JAV galime prašyti tik kareivių ir tankų, bet ne teisėjų. O gaila

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (I)

Kviečiame į konferenciją–diskusiją apie gender ideologiją!

Mindaugas Buika. Tikėjimo sklaida statistikos veidrodyje

Vytautas Radžvilas. Netikros tikrovės ištakos. Pilietinė ir politinė visuomenė

Diana Nausėdienė: Kodėl mes išskiriame moteris? Pakalbėkime, ką patiria vyrai

Apie 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių gyvenimą ir mirtį, arba Lietuvos žemė grąžina savo didžiavyrius

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.