Aplinkosaugos politika

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 10 d. 12:25

3     

    

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Šiandien Seimo Aplinkos komitete buvo svarstoma Žemės gelmių įstatymo nuostata uždraudžianti saugoti CO2 žemės gelmėse ir vandeninguose sluoksniuose. Diskusija vyko karšta, bet praktiškai į vieną pusę. Tą parodė ir balsavimo rezultatai. Visi komiteto narai balsavo už draudimą, išskyrus susilaikiusį Simoną Gentvilą ir Aistę Gedvilienę. Reikalavęs atidėti sprendimą Paulius Saudargas balsavime nusprendė nedalyvauti.

Kadangi matyt kažkokiu būdu užsitraukiau komiteto pirmininko Juozo Imbraso nemalonę, tai, nors ir buvau kviestas į posėdį, pasisakyti man nebuvo sudaryta galimybė. Tai tris pagrindinius dalykus, kuriuos norėjau pasakyti Seimo nariams, ir kurie diskusijų metu nebuvo paminėti, rašau čia.

1) vykusi diskusija verčia visiems priminti, kad aplinkosaugos politika Europos šalyse yra grindžiama ATSARGUMO PRINCIPU, kuris reiškia, kad daryti intervencijas į aplinką galima tik tuo atveju, kai žinoma, jog tai nesukels neigiamų, žalingų pasekmių. Kad labai daug ko nežinome apie savo gelmes patvirtino ir mokslininko, buvusio Geologijos instituto direktoriaus, Valentinio Baltrūno komentaras. O tai, kiek esame ištyrę, rodo, kad CO2 saugojimas yra nesaugus. Todėl neturint saugų laidojimą patvirtinančių duomenų leisti CO2 pumpuoti į gelmes būtų pagrindinio šio principo pažeidimas.

2) viešai teigti, kaip teigė Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, jog šis sprendimas uždraudžia anglies sugavimo technologijas Lietuvoje, prasilenkia su tiesa. Nėra jokio sprendimo, jas draudžiančio. Uždraudžia saugoti CO2 gelmėse, nes dabar turimi duomenys nerodo, kad tą būtų galima padaryti saugiai. Tokį atsargumo principą rekomenduoja taikyti ir Tarptautinė energetikos agentūra

3) Žygimantas Vaičiūnas minėjo, kad kas teiks trūkstamą energijos balansavimo paslaugą spręsis aukcione. Kas pasiūlys pigesnę kainą, tas ir teiks. Kažkodėl kai kalbame apie automobilius, tai nesakome, kurie bus pigesni, tai tais ir važinėsime. Siekiame apmokestinti taršius, labiausiai prie klimato kaitos prisidedančius automobilius, kalbame apie dyzeliniams taikomus specialius draudimus. Tačiau kažkodėl sprendžiant kokių 300 MW energijos tiekimo sąlygas jau aplinkosauginiai reikalavimai nueina į antrą planą. Ne ciniška? Dar daugiau, energetikos ministras turėtų žinoti, kad CO2 gaudymo ir jo laidojimo technologiją siūlanti įmonė neįtrauks į tą kainą tūkstančius metų į gelmes supumpuotos CO2 monitoringą ir galimų patekimo į išorę grėsmių šalinimą. Tai bus daroma mūsų visų pinigais. Kai kaštus perkeli ant visų šalies gyventojų pečių, natūralu, kad gali gauti net ir konkurencingą kainą. Lygiai taip pat kaip atliekas pamiškėje verčianti įmonė galėtų pasiūlyti mažesnę kainą, nei ta, kuri atliekas turi iš tiesų sutvarkyti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Www       2019-10-13 11:04

Ar ne taps Lietuva laikui bėgant dideliu sąvartynu ES ?

Tvankstas       2019-10-11 9:27

Klausimas - po kiek mokės LOBBY kiekvienam Seimo nariui, kad nupirkti įstatymo priėmimą ?
L. Stoškus maloniai šypsosi nugalėtojo mentalitetu - tai reiškia, kad lėšos apmokėti seimūnams yra, laiko klausimas dėl įstatymo priėmimo.

ah1       2019-10-10 18:05

Koks dar žemės gelmių įstatymas? : LR Konstitucija 47 straipsnis
Lietuvos Respublikai išimtine nuosavybės teise priklauso: žemės gelmės, taip pat valstybinės reikšmės vidaus vandenys, miškai, parkai, keliai, istorijos, archeologijos ir kultūros objektai.
Lietuvos Respublikai priklauso išimtinės teisės į oro erdvę virš jos teritorijos, jos kontinentinį šelfą bei ekonominę zoną Baltijos jūroje.
Žemę, vidaus vandenis ir miškus įsigyti nuosavybėn Lietuvos Respublikoje užsienio subjektai gali pagal konstitucinį įstatymą.
Žemės sklypai nuosavybės teise įstatymų nustatyta tvarka ir sąlygomis gali priklausyti užsienio valstybei – jos diplomatinėms ir konsulinėms įstaigoms įkurti.


Rekomenduojame

Jonas Burokas. Rezistencijos įamžinimas

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.