Aplinkosaugos politika

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 10 d. 11:25

3     

    

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Šiandien Seimo Aplinkos komitete buvo svarstoma Žemės gelmių įstatymo nuostata uždraudžianti saugoti CO2 žemės gelmėse ir vandeninguose sluoksniuose. Diskusija vyko karšta, bet praktiškai į vieną pusę. Tą parodė ir balsavimo rezultatai. Visi komiteto narai balsavo už draudimą, išskyrus susilaikiusį Simoną Gentvilą ir Aistę Gedvilienę. Reikalavęs atidėti sprendimą Paulius Saudargas balsavime nusprendė nedalyvauti.

Kadangi matyt kažkokiu būdu užsitraukiau komiteto pirmininko Juozo Imbraso nemalonę, tai, nors ir buvau kviestas į posėdį, pasisakyti man nebuvo sudaryta galimybė. Tai tris pagrindinius dalykus, kuriuos norėjau pasakyti Seimo nariams, ir kurie diskusijų metu nebuvo paminėti, rašau čia.

1) vykusi diskusija verčia visiems priminti, kad aplinkosaugos politika Europos šalyse yra grindžiama ATSARGUMO PRINCIPU, kuris reiškia, kad daryti intervencijas į aplinką galima tik tuo atveju, kai žinoma, jog tai nesukels neigiamų, žalingų pasekmių. Kad labai daug ko nežinome apie savo gelmes patvirtino ir mokslininko, buvusio Geologijos instituto direktoriaus, Valentinio Baltrūno komentaras. O tai, kiek esame ištyrę, rodo, kad CO2 saugojimas yra nesaugus. Todėl neturint saugų laidojimą patvirtinančių duomenų leisti CO2 pumpuoti į gelmes būtų pagrindinio šio principo pažeidimas.

2) viešai teigti, kaip teigė Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, jog šis sprendimas uždraudžia anglies sugavimo technologijas Lietuvoje, prasilenkia su tiesa. Nėra jokio sprendimo, jas draudžiančio. Uždraudžia saugoti CO2 gelmėse, nes dabar turimi duomenys nerodo, kad tą būtų galima padaryti saugiai. Tokį atsargumo principą rekomenduoja taikyti ir Tarptautinė energetikos agentūra

3) Žygimantas Vaičiūnas minėjo, kad kas teiks trūkstamą energijos balansavimo paslaugą spręsis aukcione. Kas pasiūlys pigesnę kainą, tas ir teiks. Kažkodėl kai kalbame apie automobilius, tai nesakome, kurie bus pigesni, tai tais ir važinėsime. Siekiame apmokestinti taršius, labiausiai prie klimato kaitos prisidedančius automobilius, kalbame apie dyzeliniams taikomus specialius draudimus. Tačiau kažkodėl sprendžiant kokių 300 MW energijos tiekimo sąlygas jau aplinkosauginiai reikalavimai nueina į antrą planą. Ne ciniška? Dar daugiau, energetikos ministras turėtų žinoti, kad CO2 gaudymo ir jo laidojimo technologiją siūlanti įmonė neįtrauks į tą kainą tūkstančius metų į gelmes supumpuotos CO2 monitoringą ir galimų patekimo į išorę grėsmių šalinimą. Tai bus daroma mūsų visų pinigais. Kai kaštus perkeli ant visų šalies gyventojų pečių, natūralu, kad gali gauti net ir konkurencingą kainą. Lygiai taip pat kaip atliekas pamiškėje verčianti įmonė galėtų pasiūlyti mažesnę kainą, nei ta, kuri atliekas turi iš tiesų sutvarkyti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Www       2019-10-13 10:04

Ar ne taps Lietuva laikui bėgant dideliu sąvartynu ES ?

Tvankstas       2019-10-11 8:27

Klausimas - po kiek mokės LOBBY kiekvienam Seimo nariui, kad nupirkti įstatymo priėmimą ?
L. Stoškus maloniai šypsosi nugalėtojo mentalitetu - tai reiškia, kad lėšos apmokėti seimūnams yra, laiko klausimas dėl įstatymo priėmimo.

ah1       2019-10-10 17:05

Koks dar žemės gelmių įstatymas? : LR Konstitucija 47 straipsnis
Lietuvos Respublikai išimtine nuosavybės teise priklauso: žemės gelmės, taip pat valstybinės reikšmės vidaus vandenys, miškai, parkai, keliai, istorijos, archeologijos ir kultūros objektai.
Lietuvos Respublikai priklauso išimtinės teisės į oro erdvę virš jos teritorijos, jos kontinentinį šelfą bei ekonominę zoną Baltijos jūroje.
Žemę, vidaus vandenis ir miškus įsigyti nuosavybėn Lietuvos Respublikoje užsienio subjektai gali pagal konstitucinį įstatymą.
Žemės sklypai nuosavybės teise įstatymų nustatyta tvarka ir sąlygomis gali priklausyti užsienio valstybei – jos diplomatinėms ir konsulinėms įstaigoms įkurti.


Rekomenduojame

Panaikinus abortą draudusį įstatymą pernai Airijoje atlikti 6 666 abortai

Kun. Nerijus Pipiras. Gyva tauta, kol atmintis gyva

Romualdas Žekas. Ar gali kvailiai turėti valstybę?

Laurynas Kasčiūnas. Raštas prieš J.Lukšą-Daumantą tėra istorijos neišmanymas ir klaida?

Vytautas Sinica. „Lietuvos žydų bendruomenė daro viską, kad būtų verta ir teisinga paskelbti ją antivalstybine organizacija“

Rasa Čepaitienė. Mindaugo kodas

Vidmantas Valiušaitis. „Blondinas su peruku“ į J.Lukšą nepanašus nė iš tolo. O štai į Hamanną – labai panašus

Algimantas Rusteika. Apie gerus ir paklusnumą

Per atvirai. Faina Kukliansky ir rabinas Andrew Baker: „Manome, kad Seimui nederėjo skelbti 2021-ųjų Juozo Lukšos-Daumanto metais“

Lietuvos teismai nusprendė: Darbo partija atgaus neišmokėtą dotaciją – 1,8 mln. eurų, arba Kam ir vėl prireikė Darbo partijos?

Geroji Naujiena: mes nesame skolingi kūnui

Įbauginti prezidentai. Vytautas Matulevičius prakalbino Valdo Adamkaus vyriausiąjį patarėją Darių Kuolį

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.